Turnieje na świecie - 2022

SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Turnieje na świecie - 2022

Post autor: SerCos »

W sumie ten poddział cieszy się praktycznie zerowym zainteresowaniem, więc w sumie myślę, że można stworzyć ogólny temat na dany rok.

Obecnie w tajskim Nakhon Pathom toczy się rywalizacja o Puchar Azji 2022. Po rundzie wstępnej w grupie G zmierzą się Japonia, Tajlandia, Korea oraz Australia, natomiast w grupie Iran, Chiny, Bahrajn i Pakistan. Dla nikogo nie będzie niespodzianką, że zespoły występują raczej w rezerwowych składach. Iran i Indie wystawiły składy z roczników 2003-2004,

Link do turnieju na stronie federacji azjatyckiej: https://asianvolleyball.net/new/2022-avc-cup-for-men/
Biuletyn ze składami poszczególnych informacji: https://asianvolleyball.net/new/wp-cont ... -1-PUB.pdf

Jeszcze można dodać, że kobiecy turniej będzie rozgrywany od 21 sierpnia w filipińskiej Manili.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj rozpoczął się także Puchar Panamerykański 2022 w kanadyjskim Quebecu. W turnieju uczestniczy 8 reprezentacji podzielonych na 2 grupy. W grupie A - Chile, Dominikana, Kuba oraz USA, w grupie B - Brazylia, Kanada, Meksyk, Portoryko. Brazylijczycy roczniki 2003-2004. Zdecydowanym faworytem są Kubańczycy, choć w zestawieniu Simon jest wpisany jako libero ;)

Link do turnieju na stronie federacji NORCECA: https://www.norceca.net/2022%20Events/S ... %20Cup.htm
Biuletyn ze składami poszczególnych reprezentacji: https://www.norceca.net/2022%20Events/S ... 2-No-1.pdf

Kobiecy turniej rozgrywany będzie od 19 sierpnia w meksykańskim Hermosillo.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 355
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: JootPe2 »

W tym pucharze AVC jak go teraz zowią jest o co grać, bo chyba daje on przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. Japonia jest jednym z głównych faworytów (pomimo, że to zaplecze - mieszanka młodości z doświadczeniem). Tydzień temu był turniej pożegnalny gdzie rywalizowała ze sobą kadra A i B. Ta pierwsza grała bez Kontuzjowanego Ishikawy i Yamauchiego (obecnie już powrócili do reprezentacji i całe szczęście, choć Yuki wciąż chyba z tą kostką jeszcze nie w pełni dysponowany). Teraz pojawiły się też newsy, że do składu wskoczył Schunichiro Sato za innego środkowego - a to dziwne trochę, bo na tym meczu wewnętrznym przecież już był - no ale dobra, zostawmy to. No i jeszcze chyba nie było Blaina, bo po powrocie z VNL coś tam chyba z płucami miał - teraz nie wiem jak tam z nim jest, czy już dołączył do kadry. No i taki mały off-topik zrobiłem z pierwszą reprezentacją. No i po tym pokazowym meczu Kadra B udała się właśnie na AVC Cup, a kadra A za chwilę leci do Włoch by rywalizować w turnieju z gospodarzami i USA przed MŚ. W sumie to dwa mecze się odbyły A vs B (2:2 i 3:1). A i jeszcze kapitanem w kadrze A był dobrze nam znany Sekita. Dzisiaj pyknęli Australię.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 355
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: JootPe2 »

Cholera, chyba bardziej wsłuchiwałem się w puszczaną muzyczkę żeby wyłapać tytuły piosenek niż w samą grę :) Będzie ktoś może dysponował tracklistą z tego meczu? :] Fajne songi były, nie to co u nas. Ktoś wie co to był za kawałek z talkboxem w drugim secie? Co do meczu - grali tak jak pozwalał przeciwnik. Ciężko tu cokolwiek oceniać na tym etapie. Chciałbym ich zobaczyć w meczu pod presją wyniku. W prawdzie w 3-im secie było już 15-12 dla Chile, a na koniec grali na przewagi, no ale to nie to samo - po drugiej stronie siatki nie ten kaliber. Trochę wymęczyli tą końcówkę. Co można więcej powiedzieć? Yant szalał na lewym, widać, że sypacz dobrze się czuje ze środkowymi, pomimo że nie grał Simon (lubi wrzutki z 2 metra). Serwis mają mocny, ale za to jednostajny, no poza małym wyjątkiem - gracz zadaniowy nr 18 Lopez co strzelał dzisiaj chłop. A wyszli w takim zestawieniu: Alonso, Osoria, Taboada, Garcia, Cardenas, Gutierrez, Yant, później pojawił się jescze Mergarejo. Simon dzisiaj z eLką, ale oni pojechali z jednym libero i trzema atakierami. To dopiero początek, zobaczymy co bedzie dalej. Fajne przetarcie przed MS, ale jak przyjadą do europy i przyjdzie im się zmierzyć z poważnym rywalem, to trochę mogą odbić się od ściany.

Tak teraz sobie analizuje kalendarz w kontekście gry reprez. Kuby na 2023 r. i wychodzi na to, że czekają ich w przyszłym roku co najmniej trzy poważne turnieje:
1. XIX Igrzyska Panamerykańskie "American Games" Chile 2023 r. (20.10-05.11 / PlayVolley 30.10-04.11)
2. XXIV Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów "Central American and Cariribean Games" Salvador 2023 r. (23.06-08.07 / PlayVolley 21.06-30.06)
3. VNL 2023 r. (09.06-09.07 + Finals 19.07-23.07)

Jeszcze są chyba Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów "Continental Championship NORCECA" (3-11 września 2023 r) Kanada/ Portoryko? Oprócz tego XVI Pan-American Cup 2023 r. Meksyk - to co teraz i dodatkowo "Norceca International League Final Four Qualification Tournament" + "Norceca Pan American Cup Final Six" 2023 r.
Ciężko się połapać w tych ich turniejach. No i coś mi się nie zgadza, bo daty się pokrywają. Nie wiem jak oni to wszystko ogarną i które z imprez uznają za priorytetowe. Gdzie wyślą pierwszy garnitur, a gdzie rezerwy? Ciekawe jak to rozwiążą. Idę spać bo późno. Przepraszam za dwa posty z rzędu.
rafak
Posty: 549
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: rafak »

Dla zainteresowanych, streamy są dostępne na kanale youtube Volleyball Canada.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: SerCos »

Dobiegł turniej o Puchar Azji 2022. Tytuł powędrował do Chińczyków, którzy w finale wygrali z Japonią 3-0, natomiast brąz po wygranej z Koreą Południową trafił do reprezentantów Bahrajnu, którzy debiutowali w tym turnieju obok Hongkongu i Pakistanu.

Chińczycy sięgnęli po złoto po raz drugi (poprzednio 2012 w Wietnamie), dla Japończyków to najlepszy wynik w historii, poprzednio trzy razy brąz (2012, 2016, 2018), Iran po raz pierwszy poza najlepszą "czwórką". Australijczycy zaliczyli najgorszy występ w historii mimo, że grają w turnieju od początku, ani raz nie przebili się do fazy medalowej.

Australijczycy, po pięciosetowym decydującym o awansie do "czwórki" meczu grupowym, gdzie prowadzili 2-0 z Koreańczykami, w rywalizacji o miejsca 5-8 wyraźnie spuścili z tonu i wyraźnie przegrali z Pakistanem i Tajlandią.

MVP: Zhang Jingyin (CHN)
Najlepszy rozgrywający: Akihiro Fukatsu (JPN)
Najlepsi przyjmujący: Zhang Jingyin (CHN), Mohamed Abdulla (BHR)
Najlepsi środkowi: Peng Shikun (CHN), Zhang Zhejia (CHN)
Najlepszy atakujący: Issei Otake (JPN)
Najlepszy libero: Husain Sultan (BHR)

-------------------------------------------------------------------
Puchar Panamerykański wchodzi w decydującą fazę. W finale zagrają gospodarze Kanadyjczycy z faworyzowaną Kubą. W meczu o trzecie miejsce Amerykanie spotkają się z Chile. Ponadto o 5 miejsce zagra Portoryko z Meksykiem, a obecnie toczy się mecz Brazylii z Dominikaną.

Wczoraj bardzo ciekawy mecz półfinałowy rozegrała Kanada z USA. Amerykanie prowadzili już 2-0, aby ostatecznie przegrać 2-3.

-------------------------------------------------------------------
W międzyczasie rozgrywane są Igrzyska Solidarności Islamskiej, które gości turecka Konya, a które miały być rozgrywane w ubiegłym roku. W finale zameldował się już Iran i czeka na zwycięzcę pojedynku turecko-kameruńskiego. W meczu o brąz rywalem przegranego będzie Azerbejdżan. W fazie grupowej odpadły Sudan, Maroko, Katar i Pakistan.

Co ciekawe w turnieju kobiecym skład półfinałów jest identyczny i tak samo jak u mężczyzn w finale czeka już Iran, który wyeliminował Azerki. W fazie grupowej odpadły reprezentacje Senegalu, Uzbekistanu i Afganistanu. Kolejna edycja planowana jest w 2025 roku w stolicy Kamerunu.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 355
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: JootPe2 »

Coś tam trochę popaczałem w tych turniejach. Japonia nie miała za wiele argumentów w finale - różnicę zrobiły warunki fizyczne, a dokładnie wzrost. Myślałem, że jakoś to przepchną, tym bardziej, że byli bardziej wyświeżeni na ten mecz (Chińczycy dzien wcześniej wygrali po tie-breaku).
W Kubie Simon nic nie gra, ale nie widać żeby to był jakiś uraz (chyba, że coś ukrywają). Może oszczędzają go na MS. Na środku w ostatnim meczu zagrał Sanchez i chyba w takiej roli zobaczymy go na mundialu. Dzisiaj finał.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jakoś przestaję wierzyć w Kubę: niby turniej wygrany bez straty seta, ale wizualnie bałagan - Yant pograł parę meczów, w decydujących spotkaniach na parkiecie Mergarejo, Goide poturbowany pod siatką zszedł w finale z Kanadą, Alonso zszedł utykając w fazie grupowej, więc na środku grał Sanchez (czyli Concepcionowi też coś dolega), bo Simon nie pojawił się na parkiecie ani raz, jego wywiad niedawno brzmiał dziwnie jak na jednego z najlepszych graczy na świecie ("za 3-4 lata ci chłopacy powalczą o medale"). Tak jak pisałem, trener bez doświadczenia + kiepskie w porównaniu do Europy warunki treningowe, szkoda jeśli zrobi to różnicę.

Hanes dobry, Gasman do wyciągnięcia do Plusligi - trzecie miejsce dla USA, bo wczoraj niespodziewanie w półfinale przegrali z kadrą B Kanady.

Odblokujcie temat z MŚ...
rafak
Posty: 549
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: rafak »

Opóźnione podsumowanie turnieju w Kanadzie.

Kuba - ta drużyna nie pasowała tutaj. Przyjechali w pierwszym składzie (minus Simon) i sklepali wszystkich. Fajnie się oglądało na żywo Lopeza (jakny tak się dało za Semena - uff rozmarzyłem się). Yant grał mało, Dobry turniej Mergarejo. Sanchez na środku za kontuzjowanego Alonso, ale opuszcza kadrę i nie będzie grał na MŚ. W kontekście MŚ - Kuba ma w tej chwili za dużo dziur aby coś zwojować. Stawiam, że dojdą do 1/4.

Kanada i USA = mały przegląd chlopaków wychodzących z collegu. Mam nadzieję, że włodarze klubów z dołu +Ligi czy z pierwszej ligi ogladali. Sypa - słabiej Isaccson, zaskakująco dobrze grał Kanadyjczyk Herr. Dość dokładne wystawy, dobrze czytał grę (a pamiętajmy, że ci chłopcy nie są za bardzo zgrani ze sobą). Bydgoski Elgert w kwadracie. Hofer, Elsner, oboje Ketrzynscy z Kanady mają papiery na granie (zachowując wszelakie proporcje). W USA oczywiście Gasman (tak jak pisał Wysoki). Fajnie zaprezentował się młody środkowy Omene, któy jeszcze pogra ze trzy lata w NCAA. Do obserwacji. Briggs wyjątkowo słabo w przyjęciu, lepiej w obronie. Pewnie zobaczymy go na MŚ, bo Dagostino załapał kontuzję.

Meksyk przywiózł chyba pierwszy zespół i wyglądali słabiutko. Poserwowali trochę z Kanadą i tyle. Chłopcy do bicia na MŚ.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 355
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: JootPe2 »

rafak pisze: 19 sie 2022, o 17:15 Opóźnione podsumowanie turnieju w Kanadzie.

Kuba - ta drużyna nie pasowała tutaj. Przyjechali w pierwszym składzie (minus Simon) i sklepali wszystkich. Fajnie się oglądało na żywo Lopeza (jakny tak się dało za Semena - uff rozmarzyłem się). Yant grał mało, Dobry turniej Mergarejo. Sanchez na środku za kontuzjowanego Alonso, ale opuszcza kadrę i nie będzie grał na MŚ. W kontekście MŚ - Kuba ma w tej chwili za dużo dziur aby coś zwojować. Stawiam, że dojdą do 1/4.

Kanada i USA = mały przegląd chlopaków wychodzących z collegu. Mam nadzieję, że włodarze klubów z dołu +Ligi czy z pierwszej ligi ogladali. Sypa - słabiej Isaccson, zaskakująco dobrze grał Kanadyjczyk Herr. Dość dokładne wystawy, dobrze czytał grę (a pamiętajmy, że ci chłopcy nie są za bardzo zgrani ze sobą). Bydgoski Elgert w kwadracie. Hofer, Elsner, oboje Ketrzynscy z Kanady mają papiery na granie (zachowując wszelakie proporcje). W USA oczywiście Gasman (tak jak pisał Wysoki). Fajnie zaprezentował się młody środkowy Omene, któy jeszcze pogra ze trzy lata w NCAA. Do obserwacji. Briggs wyjątkowo słabo w przyjęciu, lepiej w obronie. Pewnie zobaczymy go na MŚ, bo Dagostino załapał kontuzję.

Meksyk przywiózł chyba pierwszy zespół i wyglądali słabiutko. Poserwowali trochę z Kanadą i tyle. Chłopcy do bicia na MŚ.
Też zwróciłem uwagę na braci Ketrzynski (nie tylko ze względu na polsko brzmiące nazwisko). Szczególnie ten Cole przypadł mi do gustu. Ten Chilijczyk Parraguirre zgarnął dwa wyróżnienia na końcu turnieju. Pamiętam, że ze S.Zj. i Kubą nastukał tych pkt od groma. Nigdy wcześniej nic o nim nie słyszałem. Nie wiem co i jak.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Turnieje na świecie - 2022

Post autor: ciorny17 »

Oglądam mecz Srebrnej Ligi. Łotwa vs Węgry. Ale Gogol ma perełkę na ataku. Rozgrywjacy też fajny ale jeszcze odbicie z pola do poprawy
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”