Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Czy polska reprezentacja wygra turniej IE Baku 2015?

Czas głosowania minął 30 cze 2015, o 16:58

Tak
16
34%
Nie
31
66%
 
Liczba głosów: 47

Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Chal »

sb.slav pisze:Kowal widocznie popracował nad serwisem Artura Szalpuka, bo bije wreszcie(gdy podleczył kontuzję) zauważalnie skuteczniej i na miarę swojego potencjału. Dobra robota Andrew.
Że też mu się chciało jeździć do Warszawy na treningi tylko po to. Szacunek.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Matius

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Matius »

Walczyli, ale jednak nie wytrzymali ciśnienia. I tak Brawo.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: SevenUP »

Hahaha Bułgarzy się tak cieszą jakby nie wiadomo co wygrali, a wygrali z naszym 3. składem i to ledwo ledwo... :]
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Bazinga »

piekna koncowka TB zaprawdę, najpierw balonowy flot i niemozliwosc skonczenia wlasnej akcji, pozniej 2 zagrywki w siatke ;)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Nie bardzo wiem o co ci chodzi, @Chal.

Ad rem... tie-breaka nie wytrzymali Romać i Grzechnik, który od błędu zaczął, i na błędzie skończył. Szymon jak zaciął się w 3 secie, tak się już nie odblokował.

Z perspektywy więcej daliby jednak Konarski i Kosa, który ma lepszy blok od młodego z pełnym pampersem. Trochę wina Kowala, że zostawił tak niestabilnych zawodników, doświadczenie go zawiodło.

Akcja meczu - Bułgar trącający kolegę w kwadracie :D
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
macko
Posty: 99
Rejestracja: 10 mar 2013, o 18:35
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: macko »

SevenUP pisze:Hahaha Bułgarzy się tak cieszą jakby nie wiadomo co wygrali, a wygrali z naszym 3. składem i to ledwo ledwo... :]
Może nie jest to turniej na poziomie chociażby ME, ale Bułgarzy mogą przejść do historii piłki siatkowej jako pierwsza drużyna która wywalczyła złoto w IE
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

SevenUP pisze:Hahaha Bułgarzy się tak cieszą jakby nie wiadomo co wygrali, a wygrali z naszym 3. składem i to ledwo ledwo... :]
Tak czy inaczej awansowali do finału, a w tej sytuacji mało ważne z kim grali półfinał. To nie mecz grupowy.

Dla Polaków brawa za walkę, wygrać się nie udało, ale trudno. Najbardziej szkoda tego, że przegraliśmy mimo tego, że to był nasz najlepszy mecz na tym turnieju. Mimo wszystko, można być usatysfakcjonowanym.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Chal »

sb.slav pisze:Nie bardzo wiem o co ci chodzi, @Chal.
Penczew i Ivović serwują dobrze?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Wielka szkoda, bo była duża szansa na zwycięstwo. Zawiodło jedno ustawienie z Bratoevem na zagrywce, gdybyśmy wtedy odrazu zrobili przejście to myślę, że dowieźlibyśmy to zwycięstwo do końca.
Na pewno zabrakło prawego skrzydła, bo chwała Romaciowi za jego zagrywki, zrobił mnóstwo dobrego, ale to wszystko oddał rywalom po błędach i zablokowanych akcjach. Konarski z formą jest w lesie. Myślę, że już lepiej zagralibyśmy z Śliwką na ataku, ale to tylko takie mocne teoretyzowanie, bo na bank tego nie ćwiczyli.
Świetnie zagrał w ataku Śliwka, bardzo dobrze w przyjęciu. Słabo na zagrywce, praktycznie zero pożytku z tego elementu.
Szalpuk rozegrał również bardzo dobry mecz, w ataku dużo się męczył, ale trzeba przyznać, że największe śmieci w ataku dostawał właśnie on. W tiebreaku nasz najpewniejszy punkt, razem z Olkiem. Do tego Artur wykonał aż 18 zagrywek, w tym 4 bezpośrednie asy i 2 bloki.
Kędzierski zagrał dobry mecz, grał pewnie, ale często zdarzały mu się małe niedokładności. No i trochę złe wybory z tym Romaciem w tiebreaku, bo myślę, że jakby zagrał na lewe do Artura to ten skończyły szybciej i szybciej zrobilibyśmy przejście.
Cóż, mieliśmy swoje szanse, zagraliśmy świetny mecz z o wiele bardziej doświadczonymi rywalami. Skończyło się 15-13, więc ogólnie na plus.
Mam nadzieję, że w meczu o 3 miejsce zagramy z Rosją.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

A cuj, Romać wszystko spieprzył
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Chal pisze:Penczew i Ivović serwują dobrze?
Bardzo dobrze. Znacznie się poprawili pod okiem Kowala.
Nadal nie wiem do czego zmierzasz.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: akukuk »

No cóż... nie udało się. Dzisiaj było blisko, nawet bardzo i w mojej opinii na całej linii zawiódł Konarski, bo to on jako mistrz świata miał być motorem napędowym i liderem tego zespołu, a nie 20-latek, praktycznie nieograny na arenie międzynarodowej na poziomie seniorskim. I w tym momencie wielkie słowa uznania dla Szalpuka, bo rozgrywa fantastyczny turniej, a ja osobiście już teraz mocno zazdroszczę Czarnym, że będą mieli tego chłopaka u siebie.

Jeszcze co do dzisiejszego meczu - wytłumaczy mi ktoś logicznie jaki sens miało wpuszczenie na boisko Grzechnika, który na siatce praktycznie nic od siebie nie dał? I co więcej, biorąc pod uwagę wcześniejsze spotkania, nie było nawet podstaw, by sądzić, że będzie inaczej, bo o ile dobrze kojarzę, to nawet Janek Nowakowski dostawał więcej szans. Tym bardziej, że Kosok w bloku coś tam jednak pograł.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Chal »

sb.slav pisze:
Chal pisze:Penczew i Ivović serwują dobrze?
Bardzo dobrze. Znacznie się poprawili pod okiem Kowala.
Nadal nie wiem do czego zmierzasz.
Otóż, przynajmniej statystycznie, Szalpuk był w lidze znacznie bardziej efektywny od każdego z nich.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: mmb »

Z Kędzierskiego to chyba jednak będą ludzie. Spokojny, słucha i szybko się uczy. Może drugim Gumą nie zostanie, ale powinien nam wyrosnąć solidny rozgrywacz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: StanLee »

Otóż, przynajmniej statystycznie, Szalpuk był w lidze znacznie bardziej efektywny od każdego z nich.
Pod jakim względem?
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Chal pisze:Otóż, przynajmniej statystycznie, Szalpuk był w lidze znacznie bardziej efektywny od każdego z nich.
Wierzę na słowo bez sprawdzania statystyk, jednak ten fakt przecież nie wyklucza progresu, który widoczny jest gołym okiem w tych rozgrywkach, nie wyklucza również tego, że zarówno Penczew, jak i Ivović również poprawili zagrywkę u Kowala. A który ma lepsza efektywność, który gorszą? Ja poruszyłem ten temat żeby nie rozstrzygać kto lepszy, ale zaznaczyć fakt poczynionego postępu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

akukuk pisze:Tym bardziej, że Kosok w bloku coś tam jednak pograł.
I chyba aż sie prosiło, aby na ostatnie piłki wszedł na środek, zamiast zmiany za Kedzierskiego.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Odp: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Chal »

StanLee pisze:
Otóż, przynajmniej statystycznie, Szalpuk był w lidze znacznie bardziej efektywny od każdego z nich.
Pod jakim względem?
Pod względem liczby wykonanych zagrywek na set.

Szalpuk zrobił duży postęp w tym elemencie w trakcie sezonu ligowego, kilka osób na tym forum śledzących mecze Polibudy zwracało na to uwagę. Oddajmy każdemu, co do niego należy, przypisywanie Kowalowi zasług przy Szalpuku jest nie na miejscu, w przeciwieństwie do Penczewa. Teraz będzie mógł się wykazać przy Śliwce.

Dobra, wystarczy, bo ostatnio sporo offtopów z mojej strony.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Kowalowi trzeba oddać to, że Szalpuk wyglądał świetnie pod względem fizycznym, jak z resztą chyba cały zespół.
Matius

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Matius »

Odnośnie Romacia, zagrywkę utrzymał na kapitalnym poziomie poza tym babolem na koniec, ale niestety nie jego dzień w ataku. Czasem pech, czasem sam popełnił błąd ale również doczepiłbym się do wystaw na prawe, które zbyt często były za plecy lub na siatkę. Kędzierski mimo, że bardzo fajnie zagrał to jednak dokładność na lewą i szczególnie prawą stronę musi dopracować, bo też mógł się przyczynić do rozregulowania Romacia. Trema tych dwóch graczy też zrobiła swoje.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: StanLee »

Chal pisze:Pod względem liczby wykonanych zagrywek na set.
To tak jak (chyba) Gierczyński.

Hehe, Rosja wygrała drugiego seta 25-18. Szkoda, że nie można tego oglądać.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

No i bez niespodzianki, w finale zagrają Niemcy z Bułgarią, zaś my zmierzymy się z Rosją. Przed turniejem bardzo liczyłem na bezpośredni pojedynek z Rosją i się doczekam.

Szalpuk jest aktualnie najlepiej punktującym (najwięcej punktów ogólnie), najlepiej zagrywającym (najwięcej asów ogólnie), zawodnikiem z najlepszą efektywnością serwisu, skrzydłowym z najlepszą efektywnością ataku i drugim po Schopsie skrzydłowym z najlepszą skutecznością ataku (52.3% vs 51.4%).
Oczywiście ktoś może powiedzieć, że nabite z "ogórkami"....
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: maciek77 »

Nasi powinni powalczyć z ruskimi.

A Niemcy niech rozbiją cwaniaczków z Bułgarii.
Matius

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Matius »

Mógł Kowal wpuścić na zagrywkę Romacia przy 24:23 za Dryję... Nie gramy źle, ale parę akcji mogliśmy lepiej rozegrać.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: maciek77 »

Ogólnie dobry set. Rosjanie w zagrywce bez błędów i serwują mocno, a my o dziwno w miarę trzymamy przyjęcie.
Jeśli poprawimy kontrę i Rosjanie trochę odpuszczą w zagrywce będzie dobrze.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: hunter »

Dobry poziom tego meczu nawet.
Sliwka momentami świetnie, podobnie Szalpuk, Konarski w końcu poprawnie, Kedzierskiego też można pochwalić.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Tak, poziom meczu naprawdę bardzo dobry. Widać, że obu ekipom mocno zależy.
Czekałem cały turniej na takiego Śliwkę i się doczekałem. Dzisiaj gra fantastycznie.
Szalpuk dzisiaj trochę słabiej, ale za to Konarski trzyma atak.
Udało się zmęczyć Kliukę w przyjęciu.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: majka86 »

ten mecz się ogląda dużo lepiej niż większość spotkań w 1 dywizji LŚ w tym roku ;)

ale co to młode rozgrywające dziecię z tym prawe - lewe?
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: grzegorzg »

Szalpuk oddycha "rękawami". Dlaczego nie może dostac zmiany nawet w 2 linii na kogos z lepszym przyjeciem?
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: hunter »

Nie warto ich jednak chwalić :D
Set frajersko przegrany, długo prowadzili 3-4 punktami, poszła seria i teraz może być ciężko.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”