Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Czy polska reprezentacja wygra turniej IE Baku 2015?

Czas głosowania minął 30 cze 2015, o 16:58

Tak
16
34%
Nie
31
66%
 
Liczba głosów: 47

Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Memo »

Jest gdzies transmisja ?
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: fwasilcz »

sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Pisałem, że "wredny" Antiga nie chciał ogrywać Śliwki ani Szalpuka i... się myliłem, dobrze że zamiast tłuc się gdzieś po świecie ci młodzi zawodnicy z sukcesem rywalizują z czasami bardziej doświadczonymi zespołami od nich. To da wymierne efekty, Szalpuk szczególnie pokazuje, że może być takim liderem w przyszłości dowolnego zespołu i naszej Reprezentacji Seniorskiej.

Przy czym, nie jest to "zwrócenie honoru" naszemu trenerowi, bo wiem, że gdyby nie przejściowe kłopoty zdrowotne Olka, byłby on na tyle nierozsądny i mało przewidujący co ja, by ciągać go po świecie bez sensu i bez pomyślunku. Po Bednorzu już widać, że tylko by się marnował.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
stachu90
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:51
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: stachu90 »

(Ch)
Historia klubu, historią miasta.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Niestety nie widziałem 3 seta, ale patrząc w statystyki to super wejście Buchowskiego. 3/3 w ataku, 100% w przyjęciu, 1 as i 3 bloki. Chyba jakiś dzień konia miał.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

Mamy półfinał, jest to na pewno już sukces tego zespołu. Do gry drużyny w niektórych elementach można się przyczepiać, ale najważniejsze, że z przeciwnikami z którymi ten zespół się mierzył gra była skuteczna, dawała nam zwycięstwa. Na plus na pewno postawa Szalpuka, mimo problemów z przyjęciem na dystansie całego turnieju to nasz najlepszy gracz. Nabierze przez ten turniej sporo doświadczenia, jest to już gra pod jakąś presją, udział w IE jest dla niego bardzo fajnym, nowym doświadczeniem, zresztą tak samo jak dla Śliwki, chociaż on prezentuje się słabiej. Cały czas trochę mankamentem jest to prawe skrzydło, dzisiaj Konarski miał 45% skuteczności i 18% efektywności, chociaż zaznaczam, że meczu nie oglądałem, nie wiem, jak to było wizualnie. Atutem tej drużyny jest blok, ze Słowacją przez 3 sety 12 punktowych, Kosok najlepiej prezentuje się w tym elemencie. Teraz czekamy na Bułgarię bądź Turcję, pierwszy set ćwierćfinału pomiędzy tymi drużynami niespodziewanie dla Turcji.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

StanLee pisze:
Murilo0 pisze:
Koso pisze: Z nowych dla mnie graczy to ten Vlasov na środku. Może być za kilka lat dobry kocur z niego.
Drugim Muserskim to on na szczęście nie zostanie. Ma zbyt słabą zagrywkę. Jak dla mnie pewnie zostanie takim drugim Wolwiczem.
Od Wolwicza to on już po przyszłym sezonie będzie lepszy.

Kliuka miał mecze, gdzie był najlepszym zawodnikiem na parkiecie gdy Fakieł eliminował Kazań z Pucharu Rosji (dostali później WC), tak jak w lidze miał występy, gdzie np. z tym samym Kazaniem notował jakieś 80% w ataku. Raczej ciężko nie uważać go za bardzo duży talent, zwłaszcza przy tak znakomitej motoryce jak na jego warunki. Żadnego meczu Rosji tutaj chyba nie oglądałem, więc nie mam pojęcia co sobą prezentuje, wiem, że Wołkow jest zmiennikiem, a tym samym ten turniej jest dla mnie jeszcze bardziej niewymierny.
W jakim sensie? Tzn. uważasz że Wołkow powinien grać z Kljuką a Markin na ławce?
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Polacy zrobili plan minimum.
Nie ma się co oszukiwać Turcy, Serbowie czy Francuzi to są mocno przeciętne zespoły.

Chociaż jak patrzę na Turcja - Bułgaria to dziwnie to jak na razie wygląda.
W poprzednich spotkaniach u Bułgarów było widać chceci, a Turcy grali według mnie średnio.
A dzisiaj jak na razie wygląda to zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Guilder »

Edyta pisze:Tylko zastanawiam się, jaka jest idea takich losowań. (...) "Wybierania sobie" przeciwnika nie kupuję.
Podejrzewam, że właśnie na wypadek tego wybierania rywala to zrobili. Innego logicznego powodu nie ma. Co nie znaczy, że się zgadzam z taką decyzją. Choć nie ukrywam, byłbym bardziej krytyczny, gdybyśmy w 1/2 grali ze zwycięzcą meczu Rosja - Francja. :P
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Bułgarzy wyszli z letargu i grają swoje.
A jak grają swoje to Turcy zupełnie nie maja nic do powodzenia.

Ciężko będzie Polakom z Bułgarami.
Zwłaszcza jak bedzie im "siedzieć" zagrywka. Można mówić, ze są chimeryczni, nie najlepiej przyjmują, ale w bloku, zagrywce i w ataku maja naprawdę sporo do zaoferowania.
Widać, że Nikolov, Bratoevy i Aleksiev są w dobrej dyspozycji. Chociaż Aleksiev momentami gra tak trochę od niechcenia.
Dzisiaj słabo zaczął Jeliazkov i dobra zmianę dał Chernokozhev.


Medal dla Polaków to będzie dobry wynik, ale półfinał to naprawdę był cel minimum.

Kadrowo Polacy są słabsi od Niemców, Rosjan i Bułgarów.
Ale resztę drużyn wciągają nosem.


EDIT: Wow! Aleksiev tak walczący w obronie? Rzadki widok.

EDIT2: Oj trochę za szybko. Bułgarzy jednak nie chcą chyba tego szybko skończyć.

EDIT3: Jednak Bułgaria. Ale Nikolov jest kocurem na tych Igrzyskach.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: StanLee »

Myślę, że na MS U21 Rosja bęzdie lepsza niż tu.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

W końcu dobry mecz Kliuki, w ataku bardzo ładnie zagrał, do tego dołożył blok i był aktywny w obronie. Co do obrony to polecam akcję na 7-5 w trzecim secie i akcję na 22-20 też w trzecim secie.
W wyłonionych parach półfinałowych nie ma żadnych niespodzianek. Myślę, że Polacy mają szansę z Bułgarami. Trzeba starać się przytrzymać przyjęcie i dobrze grać w ataku. To będzie bardzo dobry sprawdzian dla naszych młodych przyjmujących, ciekaw jestem czy go zaliczą.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Chal »

Kamil92 pisze:Co do obrony to polecam akcję na 7-5 w trzecim secie
https://youtu.be/mV8s40GNPbQ?t=12475
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Noworoczny »

Kiedy grają laski a kiedy kowalątka?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Defit
Posty: 576
Rejestracja: 12 sie 2012, o 21:26
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Defit »

Noworoczny pisze:Kiedy grają laski a kiedy kowalątka?
Kobiety jutro o 14 bodajże.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Tematy podzielone na damski i męski, ale większe szansę daje jednak Polkom w starciu z Serbkami niż Polakom w starciu z Bułgaria.

Bułgarzy sami mogą sobie przegrać ten półfinał, bo jednak maja te swoje dziwne momenty. W zagrywce, w bloku i w ofensywie maja wiekszy potencjał. Nawet rozegranie Bratoeva dobrze wygląda.

Gra Polek mi się nie szczególnie podoba, ale Serbki nic wielkiego nie grają. Stefanović zdecydowanie poniżej możliwości, atakujaca Drpa (Bjelica w ostatnim meczu zgloszona jako libero) wszystkie mecze do tej pory zwyczajnie słabe. Sporo rotacji na przyjęciu i wcale to nie wygląda najlepiej.

Serbki faworytkami, ale ani razu nie zagrały na miarę potencjału.
Spodziewalem sie, że Polki przegrają z Niemkami, ale wyszedł im piąty set, a Niemki zwyczajnie dały dupy.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kurek7 »

Kiedy grają nasi Panowie?
Polska biało-czerwoni... :)
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: ligamistrzow »

dzisiaj o 14
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: MaciejJoker »

Kurek7 pisze:Kiedy grają nasi Panowie?
14:00
Polska - Bułgaria
2012, 2013, 2015
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kurek7 »

Podziękował :)
Polska biało-czerwoni... :)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Oj będzie ciekawie.

Faworytem dla mnie Bułgarzy, ale to też nie jest zdecydowany faworyt.
Mają swoje mankamenty i dziwne przestoje.

Z drugiej strony Polacy nie zagrali takiego ani jednego bardzo dobrego spotkania z w miarę poważnym rywalem.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Będzie bardzo trudno wyeliminować Bułgarów, bo ci bardzo dobrze serwują w tym turnieju, zaś naszym największym mankamentem jest przyjęcie. Aczkolwiek wierzę w naszych, bo wiem, że możemy zagrać na wysokim poziomie i powalczyć o zwycięstwo.
Fajnie byłoby jakby Szalpuk dzisiaj dobrze przyjmował, a Śliwka w końcu zagrał na swoim poziomie w ataku. Mógłbym im w końcu wyjść mecz, w którym obaj zagraliby na wysokim poziomie, bo zazwyczaj w tym sezonie było tak, że jak jeden grał dobrze to drugi słabo.

@EDIT
Wow, jakie efekty specjalne :D
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Dopiero początek, ale jakiś taki niemrawy.
Woicki w jednej akcji ładnie przegonił chyba wszystkich naszych atakujących.

Zagrywka musi być lepsza, bo z takimi balonikami to Bułgarzy sobie poradza.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: sb.slav »

Z Woickim na boisku nie będziemy mieć żadnych szans.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: pewniak »

Spokojnie, pierwszy do 12 przegramy a potem 3 nasze sety :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: PJ_volleyball »

Bułgarzy ładne fryzury przygotowali na półfinał.
Matius

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Matius »

Ale lańsko :o

Nie ma to jak trzy niedokładne wystawy Woickiego w jednej akcji...
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Jesteśmy strasznie spięci i dlatego nie idzie, mam nadzieję, że ten stres trochę odpuści. Inna sprawa to to, że nie może być tak, że dwóch najbardziej doświadczonych zawodników na boisku gra najsłabiej, bo o ile jeszcze Konarski coś tam skończył, to Woicki zagrał te kilka piłek bardzo źle. Wszedł 20 latek i gra od razu wygląda lepiej.
Z Serbami też przegraliśmy sromotnie pierwszego seta, także jeszcze nic straconego.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Murilo0 »

Uważacie, że Szalpuk ma dobrą zagrywkę i jako potwierdzenie tego faktu przywołujecie statystyki. Szkoda tylko, że nie wzięliście pod uwagę klasy rywali. Na słabych przyjmujących być może nabije kilka asów, ale kiedy zacznie grać przeciwko reprezentacji Brazylii i innym ogarniętym technicznie reprezentacjom będzie słabo. O zagrywce Śliwki nic nie piszę z litości. Oczekiwałbym, aby obaj zagrywali przynajmniej tak jak Romać jeśli chcą być czołowymi przyjmującymi Europy.
EDIT: Gwóźdź Bratoeva po baloniku Śliwki na potwierdzenie moich słów :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: pewniak »

Taka dygresja a propos Hawk Eye w Baku. Nie wydaje wam się, że ślad pozostawiany przez piłkę wg systemu jest zawsze taki sam? Nie raz na powtórkach w tv widać jak piłka się ugina tak, że mokra zostawiłaby solidny "placek" a tu za każdym razem widzę mniej więcej taki sam ślad.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”