Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Czy polska reprezentacja wygra turniej IE Baku 2015?

Czas głosowania minął 30 cze 2015, o 16:58

Tak
16
34%
Nie
31
66%
 
Liczba głosów: 47

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

SerCos pisze:Wanio nie ma litości Gocew z Bułgarii i "Gottsu" z Japonii to nie rodzina chociaż może z dziada pradziada :] Wszystko fajnie tylko japoński "Gottsu" to pseudonim jakby ktoś nie wiedział.
No to czekam, aż Polatajewa połączy więzami rodzinnymi z Połtawskim :D

No i jeszcze nie mówiąc o tym, że drużynę rosyjską Wanio nazwał leszczami, i mniejsza o to, że specjalnie to wyolbrzymił, mówiąc, że u Bułgarów gra kilku graczy pierwszej reprezentacji.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Rosja ma ciekawych skrzydłowych: Kljukow, Markow i Połatajew (Wanio style).
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: serBalonSwann »

Co sądzicie o tym całym Kljuce? Moim zdaniem to nie jest zbyt utalentowany zawodnik i posiada tylko dobre warunki fizyczne
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Koso »

serBalonSwann pisze:Co sądzicie o tym całym Kljuce? Moim zdaniem to nie jest zbyt utalentowany zawodnik i posiada tylko dobre warunki fizyczne
Znowu kilka osób na tym forum uważa go za spory talent.
Osobiście aż tak Rosyjskiej młodzieży nie śledzę, ale ten sam rocznik co Śliwka i Szalpuk to do nich mógłby ktoś znający temat go porównać.

Z nowych dla mnie graczy to ten Vlasov na środku. Może być za kilka lat dobry kocur z niego.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Murilo0 »

Koso pisze: Z nowych dla mnie graczy to ten Vlasov na środku. Może być za kilka lat dobry kocur z niego.
Drugim Muserskim to on na szczęście nie zostanie. Ma zbyt słabą zagrywkę. Jak dla mnie pewnie zostanie takim drugim Wolwiczem.
All work and no play makes Jack a dull boy...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: StanLee »

Murilo0 pisze:
Koso pisze: Z nowych dla mnie graczy to ten Vlasov na środku. Może być za kilka lat dobry kocur z niego.
Drugim Muserskim to on na szczęście nie zostanie. Ma zbyt słabą zagrywkę. Jak dla mnie pewnie zostanie takim drugim Wolwiczem.
Od Wolwicza to on już po przyszłym sezonie będzie lepszy.

Kliuka miał mecze, gdzie był najlepszym zawodnikiem na parkiecie gdy Fakieł eliminował Kazań z Pucharu Rosji (dostali później WC), tak jak w lidze miał występy, gdzie np. z tym samym Kazaniem notował jakieś 80% w ataku. Raczej ciężko nie uważać go za bardzo duży talent, zwłaszcza przy tak znakomitej motoryce jak na jego warunki. Żadnego meczu Rosji tutaj chyba nie oglądałem, więc nie mam pojęcia co sobą prezentuje, wiem, że Wołkow jest zmiennikiem, a tym samym ten turniej jest dla mnie jeszcze bardziej niewymierny.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Tymczasem w Baku, Polska prowadzi z gospodarzami 1-0 (do 14). Gramy w składzie z Kędzierskim i Romaciem.
Polska - Azerbejdżan 2-0 (do 13).

Wygrywamy cały mecz 3-0 (-14, -13, -17).
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: pewniak »

dla zainteresowanych właśnie trwa retransmisja meczu naszych - można sobie cofnąć
https://www.youtube.com/watch?v=jEj_0VhFRp4

E: hahahahaha w awizowanym przez realizatora transmisji składzie na libero gra.... Bartłomiej Grzechnik :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

pewniak pisze:dla zainteresowanych właśnie trwa retransmisja meczu naszych - można sobie cofnąć
https://www.youtube.com/watch?v=jEj_0VhFRp4
Dobra akcja na 14-9 w pierwszym secie :D
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: martin123154 »

Sa jakieś statystyki dzisiejszego meczu?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

martin123154 pisze:Sa jakieś statystyki dzisiejszego meczu?
http://cev.lu/Competition-Area/MatchSta ... x?ID=28369
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: maciek77 »

Dostaliśmy 31 pkt z błędów, oddaliśmy 21 :D poziom wysoki
Matius

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Matius »

Mecz się odbył, przeciwnika to nawet porównałbym do reprezentacji San Marino w nożną...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

Dostaje się tej kadrze od kibiców w trakcie turnieju, ale po cichu stworzyła się bardzo duża szansa na dostanie się do strefy medalowej.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: krzysiu »

Jak trafimy na Bułgarię to nie sądzę,że damy z nimi radę
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Aranger »

krzysiu pisze:Jak trafimy na Bułgarię to nie sądzę,że damy z nimi radę
Tyle tylko, że na ten moment bardziej prawdopodobny jest ćwierćfinał ze Słowacją.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Czy ja wiem czy tak się dostaje tej kadrze? Mi osobiście podoba się gra podopiecznych Kowala, zwłaszcza z Kędzierskim na rozegraniu. Mamy swoje mankamenty (jak np. przyjęcie, zwłaszcza Szalpuka), ale także dużo zalet (atak, zwłaszcza z lewego skrzydła, obrona i blok). Myślę, że dzięki tym trzem zwycięstwom na początek, stworzyła się świetna szansa aby dojść do półfinału tej imprezy, a stamtąd będziemy tylko o jedno zwycięstwo od medalu.
Jutro odbędzie się mecz Bułgaria - Słowacja, który najprawdopodobniej wyłoni naszego przeciwnika, jeśli będzie to Słowacja to możemy bardzo realnie myśleć o półfinale. Jeśli będzie to Bułgaria to nie skazywałbym naszych na porażkę. Bułgarzy, mimo, że bardziej doświadczeni, to nadal bardzo wrażliwi i myślę, że są do złamania w bezpośrednim pojedynku.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: pewniak »

Człowiek rano wstaje a tu już po meczu :) POL-FIN 3:0 (25:21, 25:20, 25:10)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Ogólnie fajny mecz Polaków. Konarski zdobył najwięcej punktów, ale początek miał niemrawy. W pierwszym secie Szalpuk nam wygrał końcówkę, gdzie od stanu po 21 zdobył 4 kolejne punkty. Później, w kolejnych setach Artur już trochę mniej obciążony niż w pierwszym secie, ale w 3 zanotował fajną serię na serwisie, zaczął asem, potem przeszedł na flota i przy jego zagrywce zaczęliśmy robić przewagę. Śliwka dzisiaj trochę słabiej, został zmieniony przez Buchowskiego, który w przyjęciu zagrał bardzo dobrze, ale w ataku to zazwyczaj plasował i kiwał. Na plus znów Kędzierski, dobrze prowadził grę i bardzo dużo grał środkiem. Był dokładny i to on jako drugi, po Szalpuku, poszedł na zagrywkę w 3 secie i wtedy zrobiliśmy przewagę.
Teraz czekamy w ćwierćfinale na Słowację, którą, jak dobrze zauważył M. Magiera podczas transmisji, ograliśmy dwa razy przed Igrzyskami w meczach towarzyskich.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Chal »

Czemu dziś, w przeciwieństwie do poprzednich spotkań, nikt nie skomentuje wejścia Ferensa? ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kanimo

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: kanimo »

A jest gdzies zarejestrowany do obejrzenia?

Ferens: jedno przyjecie i jeden atak. W obu elementach 100%. Meczu nie widzialam wiec trudno komentowac taka ogromna ilosc gry :D
A jak bylo?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

kanimo pisze:A jest gdzies zarejestrowany do obejrzenia?

Ferens: jedno przyjecie i jeden atak. W obu elementach 100%. Meczu nie widzialam wiec trudno komentowac taka ogromna ilosc gry :D
A jak bylo?
Pewnie niedługo będzie na iPli.
Ferens wszedł przy stanie 20 albo 21 do 9 więc ciężko coś o nim napisać. @Chal pewnie pił do tych, którzy mieli na tyle wyobraźni żeby krytykować Wojtka, gdy ten wszedł w przegranym secie i zagrał statystycznie słabo. Wtedy było kilka osób, które go krytykowały, teraz gdy wszedł w wygranym secie i zagrał statystycznie super, nikt go nie wychwala.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: adamr »

Official Baku'15 - po rundzie grupowej najlepiej punktujacy Szalpuk 84pkt, 5 Konarski 75pkt, 21 Sliwka 57pkt, przy czym Szalpuk 2 w rankingu efektywnosci 45.69%(bd), 10 Sliwka 31.78; w skutecznosc bloku 10.Kosok 0.52, w statystyce najlepiej zagrywajacych 4. Szalpuk ( jak to Ktos pisal zagrywka z wf :-) - to niezwykle, 7.Romac ; najlepiej broniacy 2.Wojtaszek . Oby jutro utrzymali swój poziom to powinno być dobrze.
Edyta

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Edyta »

Czy po fazie grupowej było jakieś losowanie? Bo np. Francuzi i Rosjanie zajęli drugie miejsca, a tworzą parę ćwierćfinałową.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Guilder »

Od (prawie*) początku turnieju było wiadomo, że 2 i 3 miejsca będą losowane, a tylko pary 1-4 na pewno na siebie trafią. Z tego co widzę, mamy sporo szczęścia, bo nam przypadnie pojedynek z "trójkami", jeśli zagramy w półfinale.

* - zainteresowałem się tematem po 2 meczach, wtedy już było to info.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Edyta

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Edyta »

Dzięki. Nie śledzę zbyt uważnie tego turnieju. Tylko zastanawiam się, jaka jest idea takich losowań. Nie musisz się starać aby zająć 2 miejsce, wystarczy ci trzecie, bo i tak nie dostaniesz nagrody w postaci słabszego zespołu. "Wybierania sobie" przeciwnika nie kupuję.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Bardzo fajny pierwszy set Polaków. Niemrawo zaczął Szalpuk na skrzydle, bo kilka razy go wyblokowali, ale później już bardzo dobrze. Dołożył dwa asy. Dobrze też Konarski, dzisiaj skuteczny jak nigdy. I trzeba pochwalić Woickiego, dzisiaj bardzo ładnie prowadzi grę. Dużo gra przez środek, czy to pipem, czy krótką.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: akukuk »

Ja jestem pod dużym wrażeniem gry Szalpuka. Świetnie gra, przede wszystkim odważnie ze wszystkich piłek, bez zbędnych kiwek, plasów. Na pierwszy rzut oka widać, że gra z głową. Naprawdę bardzo fajny, elastyczny chłopak i w tym turnieju to potwierdza.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: fwasilcz »

Przegrywali 2 punktami, ale włączyli blok i już 20:15.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Igrzyska Europejskie 2015 - mężczyźni

Post autor: Kamil92 »

Woicki grał dobrze, wszedł Kędzierski i gra jeszcze lepiej. To cieszy, bo osobiście nie byłem przekonany do Michała, a gra naprawdę dobry turniej.
Co do Szalpuka, to się zgadzam, widać dużą pewność siebie. W ataku potrafi wszystko, a liczba błędów i ataków zablokowanych jest naprawdę bardzo mała. Bardzo mnie to cieszy, bo jestem fanem jego talentu. Nad przyjęciem popracuje pod okiem Lozano i będziemy mieli świetnego przyjmującego na lata. Do tego warto pochwalić go za grę w obronie, bo bardzo dużo wyciąga.
Kosok bardzo dobrze na bloku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne turnieje na świecie”