Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Noworoczny »

Źle doczytałem - to tata doigrowszczyka był członkiem wolejbolnoj sbornoj Ukrainy. Tak, czy siak, Giermańce za czasów Raula miały dwóch zawodników rodzonych za granicą.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

A my obecnie jednego. Jak wytrwa będzie dwóch...
Polka
Posty: 43
Rejestracja: 4 cze 2018, o 17:32
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Polka »

Wielu tak zastanawia się nad tym, jaka będzie w przyszłości nasza kadra, czy MŚ 2014 to nie będzie przez długi czas nasze jedyne osiągnięcie w seniorskiej siatkówce... Moim zdaniem całkowicie niepotrzebne zmartwienia. Przecież mamy naszych złotych juniorów sprzed roku. Już wszyscy zapomnieli o tej niesamowitej, wręcz rekordowej serii 48 wygranych meczów pod rząd przez tę drużynę? I tego wszystkiego dokonaliśmy sami, bez żadnych machinacji z naturalizowaniem Kubańczyków. Mało tego, ci chłopcy są w dodatku świetnie zgrani, przecież przez tyle czasu grali ze sobą w U21. Więc gdyby chcieć budować drużynę na lata, która może święcić sukcesy przez następną dekadę można by się pokusić o lekkie wariactwo i dać samych młodych:
R: Kozub, Gil
A: Ziobrowski, Domagała, Droszyński
P: Kwolek, Fornal, Szalpuk, Bednorz
Ś: Kochanowski, Huber, Mucha
L: Masłowski, Piechocki

W teorii, gdyby to wypaliło, mielibyśmy pociechę na całe lata. Tylko pytanie kto byłby na tyle odważny, żeby zaryzykować coś takiego? Ba, w całości taki skład to wręcz sen, choćby połowę z tego?
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Pawel9221 »

Polka pisze:Wielu tak zastanawia się nad tym, jaka będzie w przyszłości nasza kadra, czy MŚ 2014 to nie będzie przez długi czas nasze jedyne osiągnięcie w seniorskiej siatkówce... Moim zdaniem całkowicie niepotrzebne zmartwienia. Przecież mamy naszych złotych juniorów sprzed roku. Już wszyscy zapomnieli o tej niesamowitej, wręcz rekordowej serii 48 wygranych meczów pod rząd przez tę drużynę? I tego wszystkiego dokonaliśmy sami, bez żadnych machinacji z naturalizowaniem Kubańczyków. Mało tego, ci chłopcy są w dodatku świetnie zgrani, przecież przez tyle czasu grali ze sobą w U21. Więc gdyby chcieć budować drużynę na lata, która może święcić sukcesy przez następną dekadę można by się pokusić o lekkie wariactwo i dać samych młodych:
R: Kozub, Gil
A: Ziobrowski, Domagała, Droszyński
P: Kwolek, Fornal, Szalpuk, Bednorz
Ś: Kochanowski, Huber, Mucha
L: Masłowski, Piechocki

W teorii, gdyby to wypaliło, mielibyśmy pociechę na całe lata. Tylko pytanie kto byłby na tyle odważny, żeby zaryzykować coś takiego? Ba, w całości taki skład to wręcz sen, choćby połowę z tego?
Droszyński to rozgrywajacy. Z calym szacunkiem , ale Ziobrowski , Gil, Mucha , Piechocki to ma byc nasza przyszlosc ? Domagała raczej ciezko mu sie bedzie przebic na ataku , Huber w dalekiej perspektywie , narazie za duza konkurencja na tej pozycji. Droszyński i Kozub tez watpliwie , na tą chwile zdecydowanie leiej wypada Komenda i Janusz
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Re_soviaczka »

Ziobrowski kisi się na ławie i do tej pory niczego specjalnego w PlusLidze nie pokazał. Huber też mnie nie porwał, Droszyński czy Kozub podobnie. Mucha wylądował po MŚ U21 w I lidze... Masłowski zagrał bardzo słaby sezon.

Tak, najlepiej wypuść taki skład od razu na Igrzyska, na pewno się nie spali psychicznie...
Na ostatnich IO spalił się Zatorski, to chyba o czymś świadczy.
Po coś jednak Ci doświadczeni są, choćby żeby dawać spokój i pewność siebie młodym...
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Pawel9221 »

Re_soviaczka pisze:Ziobrowski kisi się na ławie i do tej pory niczego specjalnego w PlusLidze nie pokazał. Huber też mnie nie porwał, Droszyński czy Kozub podobnie. Mucha wylądował po MŚ U21 w I lidze... Masłowski zagrał bardzo słaby sezon.

Tak, najlepiej wypuść taki skład od razu na Igrzyska, na pewno się nie spali psychicznie...
Na ostatnich IO spalił się Zatorski, to chyba o czymś świadczy.
Po coś jednak Ci doświadczeni są, choćby żeby dawać spokój i pewność siebie młodym...
Dokładnie , czesc z tych nazwisk narazie w Pluslidze nie zablysla , to co dopiero mowic o Reprezentacji. Nawet Rosjanie , ktorzy mieli kapitalny rocznik 95/96 nie graja ustawieniem : Wolkov- Kliuka- Poletaev- Pankow, Vlasow - Kurkaev( on akurat rocznik 94).
A swoja droga orientuje co sie dzieje z Poletaevem ? ma kontujze ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Pawel9221 pisze: A swoja droga orientuje co sie dzieje z Poletaevem ? ma kontujze ?
Przynajmniej od końca marca. Naderwanie mięśnia czworogłowego uda. Z tego powodu Wiktor nie mógł zagrać najpierw w obu meczach półfinałowym Kuzbassu z Zenitem Kazań, a później choć na bardzo krótko powrócił na pierwszy mecz o III miejsce z Dynamem Moskwa, zabrakło go w drugim decydującym spotkaniu o brązie superligi. W jego wypadku sprawdza się niestety stare siatkarskie powiedzenie, że kto wysoko skacze, ten krótko skacze. Poletajew zarówno budową fizyczną jak i charakterystyką skocznościową bardzo przypomina młodego Wlazłego i ma bardzo podobne problemy co Szampon na początku kariery, kiedy przy stratosferycznym skoku, ale względnie słabej budowie fizycznej atakował po 40-50 piłek praktycznie w każdym meczu i do tego bardzo często na niebotycznym dla innych pułapie.

W przypadku absencji Poletajewa w tegorocznych meczach półfinałowych Superligi z Zenitem Kazań pojawiły się co prawda początkowo podejrzenia, czy wręcz małe teorie spiskowe, że ukrytą, prawdziwą przyczyną może być to, że Wiktor jest zawodnikiem z Kazania do Kuzbassu wypożyczonym i że potentat nie zagrał w tym wypadku fair, ale potem opuszczenie przez Poletajewa decydującego meczu o brąz z Dynamem Moskwa, a teraz absencja w Lidze Narodów w pierwszych dwóch turniejach pokazuje, że ten problem z mięśniem czworogłowym uda rzeczywiście istnieje i co więcej jest rzeczywiście dosyć poważny.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mmb »

Wygląda to nieźle, a za rok będzie Leon, jeszcze lepszy Kaczmar i Kochan - w końcu po sezonach gry o medale, miejmy nadzieję odbudowany Kurek, Fabio po Rosji, Bednorz po Serie A + ciągle grający i rozwijający się Kwolek z Fornalem, choć póki co w słabszych drużynach.

A może i Mika złapie trochę zdrowia, w końcu w Rzeszowie wielu wyzdrowiało ;)
Ostatnio zmieniony 8 cze 2018, o 12:21 przez mmb, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

No z Leonem na bank powrócimy do pozycji reprezentacji będącej bardzo poważnym kandydatem do medali na każdej międzynarodowej imprezie, którą chyba utraciliśmy w ostatnim czasie. Czy będzie jeszcze lepiej (np. seryjne kasowanie medali), to zależy od rozwoju sytuacji na wszystkich pozostałych pozycjach oprócz tej Leona.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: reeman »

kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Tak jakos nie wiedzialam, gdzie to wstawic. Tutaj mi najbardziej pasowalo, choc przyszlosc troche odleglejsza. Dobrze sie czyta i ja jakos ufam facetowi. Wiec poczekamy i zobaczymy za 2 lata.
Podyskutujemy wtedy w temacie ME oby jak najdluzej, az do finalow.
https://siatka.org/pokaz/konrad-cop-to- ... zna-praca/
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Pawel9221 »

Jestem bardzo ciekawy jak sie zaprezentuje Łukasik w tym sezonie, Jego mozliwosci fizyczne chyba zna kazdy , ma pare mankamentow jak zagrywka , ale jesli bedzie zdrowy to mysle ze za rok moze trafic do kadry.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Nie sadze. Chyba do tej najszerszej, wylacznie papierowej, gdzie byli i Ferens i Hebda.
Z kilku powodow.
1 Nie sadze, by w roku eliminacji olimpijskich Vital wprowadzal liczne zmiany w stosunku do burzliwego roku obecnego.
Zakladam, ze dla niego kwalifikacja jest cenzura, wazniejsza niz MS. Otoz na przyjeciu dojdzie co najmniej jeden zawodnik. Leon.
Moze tez dojdzie drugi, ktory juz w tej chwili cwiczy w Zakopanym. Zawodnik, na ktorego czekamy i ktorego brakuja wielu reprezentacjom, z niezlymi warunkami fizycznymi, z solidnym przyjeciem, z dobrym blokiem i zagrywka choc moze momentami za miekki w ataku. Do tego z niezla glowa i 4 zlotymi medalami na szyji. Wprawdzie Tomek, jako nieco bardziej defensywny, nie jest bezposrednim konkurentem dla slabego w przyjeciu Lukasika, ale podejrzewam, ze 2 nowych przyjmujacych w treningu to wystarczajaco duzo. Nie co roku bedzie Vital gral 22 zawodnikami, zrobil to, by miec spokoj i wybor w roku przyszlym.

2 jesli chodzi o bezposrednia konkurancje na pozycji ofensywnego, nr 1 jest obsadzony. O miejsce w drugim rzedzie powalcza Szalpuk i Bednorz. Szalupa od Lukasika nizszy ale przerasta go kontrola ataku, przyjeciem, doswiadczeniem. Bedzie gral w ekipie mistrza i w LM. Lukasik zagra w ekipie, ktorej niewielu daje szanse na 6ke. Roznica w ograniu bedzie sie tylko powiekszac. Bednorz jest aktualnie lepszy, bardziej wszechstronny, choc chyba bylo mu srednio po drodze z Vitalem.
3 gdzies w tej ukladance jest jeszcze Mika, ktory w koncu moze wyzdrowiec bo bedzie w ekipie, ktora ma 2 rowne szostki i moze odpoczac. Moze zagrac obok Leona lub byc pierwszym wchodzacym jako ofensywny. I jest Olek Sliwka, do ktorego Belg zapalal najwyrazniej duza sympatia.
Jest Kwolek. Jest obecny kapitan. Przyjmujacych mamy zatrzesienie (7) i nawet bardzo blyskotliwy sezon Lukasika, rozpoczety od np zrzucenia z 10kg, codziennej pracy nad zagrywka po treningu (tylko gdzie? PW tzn Onico dalej nie ma wlasnej sali) i pewnej poprawie w przyjeciu moze nie wystarczyc. Argumentow sportowych zabraknie, w zasiegu jest moze, moze Bednorz. Na 4 najmniejszych szans.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Pawel9221 »

kanimo pisze:Nie sadze. Chyba do tej najszerszej, wylacznie papierowej, gdzie byli i Ferens i Hebda.
Z kilku powodow.
1 Nie sadze, by w roku eliminacji olimpijskich Vital wprowadzal liczne zmiany w stosunku do burzliwego roku obecnego.
Zakladam, ze dla niego kwalifikacja jest cenzura, wazniejsza niz MS. Otoz na przyjeciu dojdzie co najmniej jeden zawodnik. Leon.
Moze tez dojdzie drugi, ktory juz w tej chwili cwiczy w Zakopanym. Zawodnik, na ktorego czekamy i ktorego brakuja wielu reprezentacjom, z niezlymi warunkami fizycznymi, z solidnym przyjeciem, z dobrym blokiem i zagrywka choc moze momentami za miekki w ataku. Do tego z niezla glowa i 4 zlotymi medalami na szyji. Wprawdzie Tomek, jako nieco bardziej defensywny, nie jest bezposrednim konkurentem dla slabego w przyjeciu Lukasika, ale podejrzewam, ze 2 nowych przyjmujacych w treningu to wystarczajaco duzo. Nie co roku bedzie Vital gral 22 zawodnikami, zrobil to, by miec spokoj i wybor w roku przyszlym.

2 jesli chodzi o bezposrednia konkurancje na pozycji ofensywnego, nr 1 jest obsadzony. O miejsce w drugim rzedzie powalcza Szalpuk i Bednorz. Szalupa od Lukasika nizszy ale przerasta go kontrola ataku, przyjeciem, doswiadczeniem. Bedzie gral w ekipie mistrza i w LM. Lukasik zagra w ekipie, ktorej niewielu daje szanse na 6ke. Roznica w ograniu bedzie sie tylko powiekszac. Bednorz jest aktualnie lepszy, bardziej wszechstronny, choc chyba bylo mu srednio po drodze z Vitalem.
3 gdzies w tej ukladance jest jeszcze Mika, ktory w koncu moze wyzdrowiec bo bedzie w ekipie, ktora ma 2 rowne szostki i moze odpoczac. Moze zagrac obok Leona lub byc pierwszym wchodzacym jako ofensywny. I jest Olek Sliwka, do ktorego Belg zapalal najwyrazniej duza sympatia.
Jest Kwolek. Jest obecny kapitan. Przyjmujacych mamy zatrzesienie (7) i nawet bardzo blyskotliwy sezon Lukasika, rozpoczety od np zrzucenia z 10kg, codziennej pracy nad zagrywka po treningu (tylko gdzie? PW tzn Onico dalej nie ma wlasnej sali) i pewnej poprawie w przyjeciu moze nie wystarczyc. Argumentow sportowych zabraknie, w zasiegu jest moze, moze Bednorz. Na 4 najmniejszych szans.
Z tym , ze za rok moze sie okazac , ze Leon nie bedzie 1 opcja na przyjeciu , a w przypadku nie mocy na pewnej pozycji bedzie gral na ataku wlasnie. w 2014 roku tez nikt nie widzial Miki nawet w szerokiej kadrze :)
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Tak? Mika w kadrze bywal i u Castellaniego i u AA w pierwszym roku. Wiec raczej go widziano od dawna, tylko przelamanie bariery nie nastepowalo (lawka Resovii). Zagral sezon w Gdansku, ktory o ile pamietam nie spadl, w odroznieniu od BB. Przed 2014 zagral w Montpellier, ktore pomimo problemu na ataku (kontuzja i przestawienie srodkowego) az do kontuzji Lyneela obracalo sie w okolicach 4 pozycji a sam Mateusz byl przez dlugi okres bodajze na 1 czy 2 pozycji wsrod serwujacych.

Nie widze wspolnych cech. I nie wierze, w przestawienie Leona+ dowolanie Lukasika do scislej.
Chetnie przyjme dowolny zaklad bo cos mam wrazenie, ze sam w to nie wierzysz.
Nic, co ostatnio Lukasik prezentowal, nie zaslugiwalo na powolanie.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Pawel9221 »

kanimo pisze:Tak? Mika w kadrze bywal i u Castellaniego i u AA w pierwszym roku. Wiec raczej go widziano od dawna, tylko przelamanie bariery nie nastepowalo (lawka Resovii). Zagral sezon w Gdansku, ktory o ile pamietam nie spadl, w odroznieniu od BB. Przed 2014 zagral w Montpellier, ktore pomimo problemu na ataku (kontuzja i przestawienie srodkowego) az do kontuzji Lyneela obracalo sie w okolicach 4 pozycji a sam Mateusz byl przez dlugi okres bodajze na 1 czy 2 pozycji wsrod serwujacych.

Nie widze wspolnych cech. I nie wierze, w przestawienie Leona+ dowolanie Lukasika do scislej.
Chetnie przyjme dowolny zaklad bo cos mam wrazenie, ze sam w to nie wierzysz.
Nic, co ostatnio Lukasik prezentowal, nie zaslugiwalo na powolanie.
Moze i bywal w kadrze, ale bywal na zasadzie tak jak wielu co niby bylo w niej , a nawet nie zagrali.Niech ktos mnie poprawi jesli zle mowie , ale pamietam ze MIka debiutowal rzeczywiscie bardzo wczesnie 2009 rok, na ME 2011 zagral w 1 meczu w grupie ze Słowacją, ktory tak naprawde oplacalo nam sie przegrac przez korzystniejsze rozlosowanie w nastepnej fazie i to bylo chyba ma tyle , jesli chodzi o wystepy Miki w Narodowej reprezentacji. Mika mial latke wielkiego talentu od poczatku , ale ciagle stal w miejscu , niech rzuci kamieniem ta osoba co wierzyla przed 2014 , ze z Miki wyrosnie taki gracz. Łukasik mial tez łatke wielkiego talentu, ale 2 bardzo powazne kontuzje i troche zle prowadzenie zadecydowaly , ze jest tutaj gdzie jest. Teraz trafia w koncu do powaznego zespolu , z dobrym trenerem , wiec kto wie, potencjal fizyczny to jak u Kurka , plus dobrze skordywanowany przez gre na piasku jest.

Z Leonem to jeszcze sie okaze,gdzie bedzie gral, na chwile obecna mamy taka niemoc na prawym , ze ja widzialbym go obecnie na ataku,ale wiadomo przez rok wiele sie moze zmienic.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: repres1 »

Pawel9221 pisze: Mika mial latke wielkiego talentu od poczatku , ale ciagle stal w miejscu , niech rzuci kamieniem ta osoba co wierzyla przed 2014 , ze z Miki wyrosnie taki gracz.
Kamieniem rzucał nie będę, ale co ja się wtedy (bodajże od 2010 do 2012 roku) rechotu nasłuchałem... A to tylko z tego powodu, że twierdziłem, że "Mika to zawodnik na miarę (ówczesnego) Kurka".
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: aziente »

nie pierwszy raz na forum podnosi się argument nadwagi Łukasika. skąd te nietrafne przypuszczenia? według mnie jest to bezpodstawne oskarżenie, widział tyś jeden z drugim to konisko?
zgoda, że chłop jak dąb, że z potencjałem, że z zagrywką krucho - pomóc w tej materii próbowali już trenerzy Kasprzak czy Kotulski, pomoże Antiga? :P
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dyletant »

A ja ponowię pytanie, które kiedyś zadałem i pozostało bez echa. Co się stało z dużym talentem z Częstochowy, niejakim Michałem Kaczyńskim? Rocznik 93, przepadł po wyprawie do Molfetty, nawet w Polsce nikt się nim nie interesuje zbytnio. Trochę taki właśnie Łukasik, obiecujący junior, który się nie rozwinął tak jak oczekiwano.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

A, Michal.
Chyba jednak talent mniejszy i warunki fizyczne gorsze. Rzucany po pozycjach, przyjmujacy ze slabym przyjeciem, niezla dynamika, wzrost ponad 2m, ale bez jakiejs wybitnej windy ani techniki ataku Owszem, pare razy MVP na jakichs malych turniejach, ale chyba bardziej w kadecie niz juniorze.
Wydaje mi sie, ze przez sezon po powrocie byl w Norwidzie a potem poszedl do II Ligi (Borowno). W tym roku tez mi gdzies mignelo jego nazwisko, ale za chinskiego boga nie pamietam gdzie.

Sorry ale dla mnie to wspomniani zawodnicy reprezentuja przeszlosc reprezentacji mlodziezowych , a nie przyszlosc repry seniorskiej. Podobnie jak np Bucko, za brak ktorego na MS Kuba zebral ogromna krytyke. Tutaj z kolei gorsze warunki fizyczne i zasieg ale znakomita kontrola ataku i, z tego co pamietam lewa reka, slabe przyjecie. Tez gral atak/przyjecie, tez wyjazd do Wloch, potem AZS Czewa. Dzis zawodnik walczy dalej w I lidze.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

O jasny gwint. Kadziewicz mówi, że w kontrakcie Heynena widnieje klauzula, na mocny której w przypadku braku awansu do TOP6 na MŚ Belg automatycznie straci posadę.

Nie wiem nawet jak to skomentować.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: mewa »

Aranger pisze:O jasny gwint. Kadziewicz mówi, że w kontrakcie Heynena widnieje klauzula, na mocny której w przypadku braku awansu do TOP6 na MŚ Belg automatycznie straci posadę.

Nie wiem nawet jak to skomentować.
Podejrzewam, że przy Puławskiej znane jest już nazwisko jego ew. następcy...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: hubert »

Niedługo to nikt nie będzie chciał u nas pracować albo będą wołali tyleż ze nie będzie nas stać.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

A tam, przesadzasz. Kowal albo Gruszka albo Sordyl zechca.
A paza wszystkim od przyszlego roku bedzie Leon.
Jak bedziemy na 7mcu na MS bez Leona a np potem na 4-5 z Leonem i np wyzdrowialym Mika to powiedza, ze to zasluga polskiego trenera.
Chytra kombinacja.

Teraz chyba przestajemy sie dziwic, ze trener na sile reanimuje Kurka i pogrywa Szalpukiem, majacym problemy z barkiem.
To PZPS jest chore.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szampon093 »

Pani Ola Piskorska delikatnie mowiac ,,wysmiala" to cos.. Wiadomo jak ona podchodzi do tego lecz byloby to bzdura.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: drukjul »

Szampon093 pisze:Pani Ola Piskorska delikatnie mowiac ,,wysmiala" to cos.. Wiadomo jak ona podchodzi do tego lecz byloby to bzdura.
Byłaby to bzdura tylko z jednego powodu - Heynen z góry zgodził się na to (bo sam o tym mówił nawet kilkakrotnie w wywiadach) że PZPS jeżeli nie będzie zadowolony z jego pracy może go zwolnić w każdej chwili bez płacenia odszkodowania (ale też vice versa - on też może w każdej chwili wypowiedzieć umowę z polskim związkiem, tak jak to wcześniej zrobił z federacją belgijską), więc jakieś dodatkowe zapisy i klauzule, że Belg zostanie zwolniony w przypadku braku awansu do najlepszej szóstki MŚ 2018 nie są formalnie do niczego nikomu potrzebne. Więc choćby tylko z tego powodu na piśmie takiego warunku o którym opowiada Kadziewicz - "jeżeli nie będzie awansu do top 6 to się panie Heynen jesienią pożegnamy" w umowie nie ma. Najwyżej ktoś z wierchuszki PZPS mógł dać to Belgowi w jakiejś prywatnej rozmowie do zrozumienia.

Zwracam jednak uwagę, że Heynen nic a nic nie uczy się na błędach Fefe, bo też nie zabrał chłopaków na spływ kajakowy po Pilicy, czym mógł mocno narazić się prezesowi Kasprzykowi, który o te kajaki tak prosił :]
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: bytrek »

Dlaczego Heynen miały się nie godzić na taki warunek? Przecież tu jest Polska, siatkarska Polska, tu się nie gra o 7 miejsce na MŚ.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Niby tak.
A bez zdrowego Miki, to ktore miejsce na papierze bys nam dal?
Mnie wychodzi gdzies kolo 7. Przed nami,jesli nie bedzie wiecej kontuzji, teoretycznie Rosjanie, Wlosi(dodatkowo zmotywowani), Amerykanie, Francuzi, chyba tez Serbowie, choc maja sredniawego sypacza (jako i my). Czyli 5 ekip.

Brazylia ma owszem sporo problemow na przyjeciu, ale zawsze jest lepsza na sypie, prawym, dolaczy Lipe jako ofensywny z regularnym serwisem. Beda kombinowac jak my, latac dziury na lewym. Srodek tez maja raczej lepszy. Na papierze sa silniejsi.

Nie wspomne o glodnych sukcesow « pretendentach ».

My mamy: srednia sype, niepewne prawe, niezly srodek, choc nie bez wad, i kombinujemy na lewym, poza « zelaznym Kubiakiem, graczem dobrym ale nie fenomenalnym. Szalupa ma problemy z barkiem i jednak jeszcze troche brak doswiadczenia i stabilnosci. Sliwka grywa kaszane.
Na 6ke trzeba wykrecic 120% procent normy, rowniez trenersko. Musi odpalic prawe i np Szalupa. Lomacz musi zagrac maksa.
Licze, ze sie uda. Nie sledzilam tabeli, dalszych etapow i regulaminu tak dokladnie. Grupe mamy niespecjalnie silna, mozemy wyjsc z pkt z 1miejsca, ale dalej?
Gdyby byz zdrowy Mika, to owszem bylby material na cos wiecej. BTW teraz, kiedy Kaczmarek nie zalapal sie do kadry, ponownie zaluje tego przestawienia z przyjecia. Jego motoryka jako atakiera nie pretenduje go do topu, mimo bardzo dobrej techniki, niezlego zasiegu i chlodnej glowy. A na przyjeciu byloby jak znalazl. Przyjecie mial lepsze od Szalupy. Trudno, stalo sie (dla dobra Cuprum Lubin). Mysle, ze jeszcze sie wyrobi i bedzie takim lepszym Konarskim.
Potem albo Kurek sie odetka, i pociagnie te kilka lat, albo przestawi sie Leona i trzeba poczekac na Kapice (tak pewnie ze 3-4 latka). Dla mnie wciaz nie jest jasne jak to moze wygladac na IO. Damianowi juz siadaja kolana wiec w perspektywie to wyglada srednio.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Marcy$ »

Obejrzałem sobie urywkami nasze mecze z MS2014. Mówi się o braku Gumy, Igły, Winiara i Szampona... tak, to prawda. Ale przy wielu wielu akcjach to tam grała drużyna ze świetną organizacją gry. Taką samą jak później gdy zawodników zabrakło a my jednak ciągle się kręciliśmy wokół TOPu... taką samą jak miewała Warszawa bez kontuzji czy miewa Kanada.... wspólny mianownik?

Właśnie skończyłem oglądać mecz Polska-Niemcy na MŚ. Na szczęście Niemcy też mieli dobrą organizację gry... także liczę, że Heyhnen do tego naszą drużynę doprowadzi.

Będzie brakować Miki. Oj będzie.
kanimo

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kanimo »

Marcy$ pisze:Obejrzałem sobie urywkami nasze mecze z MS2014. Mówi się o braku Gumy, Igły, Winiara i Szampona... tak, to prawda. Ale przy wielu wielu akcjach to tam grała drużyna ze świetną organizacją gry. Taką samą jak później gdy zawodników zabrakło a my jednak ciągle się kręciliśmy wokół TOPu... taką samą jak miewała Warszawa bez kontuzji czy miewa Kanada.... wspólny mianownik?

Właśnie skończyłem oglądać mecz Polska-Niemcy na MŚ. Na szczęście Niemcy też mieli dobrą organizację gry... także liczę, że Heyhnen do tego naszą drużynę doprowadzi.

Będzie brakować Miki. Oj będzie.

Nikt nie jest bez wad.
Obejrzyj jeszcze Polske z IO z kontuzjowanym Mika, Onico bez Kwolka, Kande z tego sezonu bez Maara czy pewnego atakiera.
Zastanow sie, dlaczego w nikomu niepotrzebnej LS 2015 gral Mika na srodkach przeciwbolowych?

Antiga szedl waska grupa liderow, zmiennicy byli raczej zadaniowi lub ich nie bylo. Nie potrafil sobie wyobrazic gry Polski bez Miki na wazniejszych imprezach. Kurek tez nie mial prawdziwego dublera, tylko zawodnika od blokowania. Drzyzdze Antiga nie ufal ale jako dwojke go jednak zbieral.
Na dublerow Antiga dobieral zawodnikow technicznych, pracowitych i ...bezjajecznych (poza Fabie).

Los bywa przekorny i przy ilosci kontuzji w ekipie Kanady, Antiga bedzie mial okazje pokazac, czy wyciagnal jakies wnioski z uprzednich porazek. Prawdopodobnie tak, w koncu weszli mlodsi.
Zamiast Miki w lidze smietnikowej 2015 mogli pograc mlodziutki, rokujacy Szalpuk albo Zalinski. Albo nawet Buszu z Kubim.
Mogl Antiga naciskac na posiadanie 4tego przyjmujacego w Onico albo wczesniej sprobowac gry z Samika na przyjeciu i Wlodim na ataku, wobec marnosci nominalnego atakiera. W tak zagranym spotkaniu to sie sprawdzilo bardzo fajnie.
Antidze braklo odwaznej koncepcji B. Choc mysle, ze jest super inteligentny i potrafi przemyslec wlasne bledy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”