[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Postprzez grzegorzg » 9 sty 2019, o 09:18

To i ja się pobawię, oryginalny nie będę, to chociaz dam komentarz, taki z malutkim ;)

1) Bartosz Kurek - za opowieśc pt "Jak w popiele znalazłem Feniksa"
2) Michał Kubiak - za zaawansowanie techniczne. Michał nie był w całym sezonie w rewelacyjnej formie fizycznej spotęgoanej chorobą na mistrzowskim turnieju . Udowodnił jednak, ze technicznie mozna się rozwijac wszedzie i zawsze.
3) Paweł Zatorski - za to że kiedy było trzeba, był tam gdzie trzeba i do tego w najlepszej dyspozycji.
4) Fabian Drzyzga - za zdolnośc wzbudzania odczuc ambiwalentnych. To chyba obciążenie genetyczne...
5) ex aequo Jakub Kochanoski i Artur Szalpuk - miałem trudny wybór, więc wpisałem obu. Kochanowskiemu za debiut, a Szalpukowi za wkład i z zyczeniami, żeby ten sukces motywował go do rozwoju, a nie był "skokiem Fortuny", bo Artur ma nad czym pracowac. Podstawowy przyjmujący Mistrzów Świata to brzmi dumnie, ale porównanie z innymi topowymi zawodnikami na tej pozycji nie jest juz tak optymistyczne.
grzegorzg

Postprzez Re_soviaczka » 9 sty 2019, o 18:21

1. Kubiak.
2. Kurek.
3. Zatorski.
4. Nowakowski.
5. Drzyzga.
6. Szalpuk.

Myślę, że uzasadnienie zbędne, ale spróbujmy. Jak bardzo potrzebny jest drużynie Kubiak - widzieli wszyscy. Kurek za to, że w końcu się odblokował, i to jak. Jak radzą sobie inni libero można było zobaczyć, jak Zatorski podczas VNL nie poleciał na turniej do USA. Ile korzyści mamy dzięki grze na bloku, albo zagrywce Nowakowskiego - też chyba wszyscy widzieli. Drzyzga za to, że też w końcu wrócił do formy i udowodnił, że jest obecnie naszym najlepszym rozgrywającym. A Szalpuk za to, że po prostu dał radę podczas MŚ i poczynił duży postęp, nie odstawał od reszty.
Drugi środkowy już mi się nie zmieścił, bo miało być tylko sześciu.

Tak, wiem, że część gra teraz słabiej, ale najważniejsze dla mnie jednak jest to, co zaprezentowali na MŚ. Tam osiągnęli swój szczyt formy.
Re_soviaczka

Postprzez Ger@rd » 11 sty 2019, o 17:41

1. Kubiak - wysoki poziom przez cały sezon
2. Zatorski - najlepszy libero w Polsce i jeden z lepszych na świecie
3. Bieniek - najlepszy obecnie polski środkowy
4. Kurek - świetny na MŚ i od tego momentu trzyma solidny poziom
5. Nowakowski - druga połowa 2018 trochę słabsza
6. Szalpuk - za serce do gry ;-)

Leona jeszcze nie liczę.
Ger@rd

Postprzez Aranger » 19 sty 2019, o 12:32

Dzisiaj ostatni dzień głosowania, jutro wrzucam wyniki, więc czas przedstawić swoje typy:

1. Wilfredo Leon
2. Michał Kubiak
3. Bartosz Kurek
4. Paweł Zatorski
5. Jakub Kochanowski
6. Fabian Drzyzga

Największy kłopot miałem z umiejscowieniem Leona, ale doszedłem do wniosku, że jego mogę dać na 1 miejsce albo wcale. Co prawda w kadrze jeszcze nie grał, ale w moim odczuciu kosmiczna postawa w rozgrywkach klubowych przez cały rok stawia go jednak wyżej niż świetna gra Kubiaka przez miesiąc na MŚ.
Ostatnio edytowano 19 sty 2019, o 14:43 przez Aranger, łącznie edytowano 1 raz
Aranger

Postprzez aezakmi » 19 sty 2019, o 14:03

1. Kubiak Michał
2. Kurek Bartosz
3. Zatorski Paweł
4. Drzyzga Fabian
5. Nowakowski Piotr
6. Kochanowski Jakub

Ja doceniłem dwóch środkowych bloku za "Monster Blocki", za grę na zagrywce i w ofensywie również. Trzeba przyznać, ze to był naprawdę udany rok naszych środkowych. Możdżonek byłby dumny, bo on zawsze mówi, że środkowych się nie docenia. :D
aezakmi

Postprzez ewa » 19 sty 2019, o 14:30

1. Bartosz Kurek
2. Michał Kubiak
3. Jakub Kochanowski
4. Paweł Zatorski
5. Fabian Drzyzga
6. Piotr Nowakowski
ewa

Postprzez Sunday » 19 sty 2019, o 23:33

1. Kubiak Michał
2. Kurek Bartosz
3. Drzyzga Fabian
4. Szalpuk Artur
5. Zatorski Paweł
6. Kochanowski Jakub
Sunday

Postprzez Aranger » 20 sty 2019, o 13:07

Zdecydowałem jednak na wrzucenie całości, a nie samego TOP6 i wygląda to tak:

Obrazek
Aranger

Postprzez Noworoczny » dzisiaj, o 07:43

Przedstawię jeszcze swoje wybory. Tytuł wątku to plebiscyt na polskiego siatkarza, w domyśle najlepszego polskiego siatkarza. Najlepszym polskim siatkarzem jest oczywiście Wilfredo Leon, ale ja przedstawię ranking na najlepszego siatkarza Polski, czyli tego, kto coś dla Polski bądź jej klubów grał i ugrał.
Oczywiście w sezonie złotych medali MŚ nie może być tak, by ten sukces nie miał decydującego znaczenia, ale spróbujmy.
1. Kochanowski - rewelacyjny sezon klubowy + mistrzostwo świata juniorów + mistrzostwo świata. Nie mogło być innego wyboru.
2. 3. 4. Zatorski, Szalpuk, Nowakowski. Srebro i półfinał plusligi, Puchar Polski, świetne występy (zwłaszcza Piotra i Pawła) w mistrzostwach świata.
5. Bieniek. Srebro plusligi i złoto MŚ, choć wyrzucony z boiska przez Kochanowskiego. Wielki progres.
6. 7. Kubiak i Kurek. Zwłaszcza ten drugi zgarnął wszystkie nagrody dzięki dwóm dobrym meczom - fakt, że były to mecze najważniejsze. Klasy turniejowej Kubiaka nie można ominąć. On niego na mistrzostwach wszystko zależało. Gdy zachorował, drużyna przestała istnieć. Miał nie grać w kolejnych spotkaniach, ale ambicja nie pozwoliła mu pauzować. Nie widziałem go jeszcze nigdy wcześniej grającego tak znakomicie, we wszystkich elementach.
8. Leon - kosmita, ale dla Polski nie mógł jeszcze grać a w klubie niestety przyczynił się do sukcesów ruskich.
9. Bartman - pierwsze (?) w historii polskich zawodników mistrzostwo Argentyny - to też się liczy.
1,1,2; 2,1,5; 4,2,10; 5,2,7; 5,2,8; 8,3,10; 8,3,13; 6,3,11; 9,4,16; 8,4,14; 8,4,14; 7,3,11; 4,2,7; 7,3,10; 7,4,13; 10,4,16;
Noworoczny

Ostrzeżenia: 3

Postprzez kanimo » 50 minut temu

Noworoczny napisał(a):5. Bieniek. Srebro plusligi i złoto MŚ, choć wyrzucony z boiska przez Kochanowskiego. Wielki progres.

To chyba inne MS transmitowali w naszych telewizorach.
kanimo

Poprzednia strona

Powrót do Polskie reprezentacje