Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

ulaniec

Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: ulaniec »

Witam.
Jak wygladają sprawy kwalifikacji na Mistrzostwa Świata juniorów (rocznik 2001)? Z tego co wiem Polska nie zakwalifikowała się do MŚ (słaby występ na ME). Czy jest jakaś szansa, żeby pojechali oni na tę imprezę (ze względów Covidowych- inne sposoby kwalifikacji, np. z rankingu)? Jakie reprezentacje wystąpią na juniorskim mundialu?
Diomedea

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Re: ME juniorów 2020
Postprzez WysokiPortorykanczyk » 30 wrz 2020, o 20:26
A coś się zmieniło w sposobie kwalifikacji do MŚJ? Bo do tej pory (w różnyh konfiguracjach) decydował ranking światowy/awans na MŚJ wywalczali finaliści/były rozgrywane turnieje kwalifikacyjne, a my mamy słaby ranking światowy/nie zagramy w finale/tak czy siak zagramy w jakimś turnieju kwalifikacyjnym. Piszę bez sprawdzania, mogło coś się zmienić, dlatego pytam.

i jeszcze
Na MŚJ były inne kwalifikacje zawsze, tzn. na MŚK były z MEK, a na MŚJ były w/w kombinacje, pytam, bo w czasach pandemii mogło się to pozmieniać.

A na stronie FIFB jeszcze zadnych informacji nie ma o zasadach kwalifikacji. Czemu trudno sie dziwic, w obecnej sytuacji.
W rankingu FIVB mamy 14 miejsce, za Kamerunem. W rankingu CEV jestesmy na 7 pozycji (za Bulagaria i Czechami).
Pisze o rankingach, bo mozliwe, ze na nich opra sie kwalifikacje, jesli pandemia nie odpusci. Na co widze na razie male szanse.
O ile zawody juniorskie zostana rozegrane. Po MEJ polowa kadr byla chora.
WysokiPortorykanczyk

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ulaniec pisze:Jak wygladają sprawy kwalifikacji na Mistrzostwa Świata juniorów (rocznik 2001)? Z tego co wiem Polska nie zakwalifikowała się do MŚ (słaby występ na ME). Czy jest jakaś szansa, żeby pojechali oni na tę imprezę (ze względów Covidowych- inne sposoby kwalifikacji, np. z rankingu)? Jakie reprezentacje wystąpią na juniorskim mundialu?
Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, więc wrzucam żeby każdy mógł sobie zweryfikować, ale z tego co widzę zabrakło nam jednego rankingowego miejsca do kwalifikacji na MŚJ.
https://www.fivb.com/en/about/news/qual ... e?id=91345
https://en.wikipedia.org/wiki/2021_FIVB ... ampionship
https://www.fivb.com/en/volleyball/rank ... menunder21
Diomedea

https://siatka.org/pokaz/daniel-plinski ... -juniorow/

Cos sie zmienilo? Ktos wypadl z puli zakwalifikowanych?
W kazdym razie fajna sprawa. Pozostaje pytanko jak z defensywnym przyjmujacym.
Na ile pozbieral sie Czerwinski i co bedzie w stanie grac? Nawet jak sie pozbieral, to i tak powinien miec zapewnionego solidnego zmiennika. Facet nie wyszedl na boisko w oficjalnym meczu od MEJ i wiekszosc czasu nie trenowal normalnie. :(

Czekamy na personalia. MS po koniec wrzesnia.

Nadmiar talentow na ataku?

Ciekawe co z pierwszym sypaczem, czy dalej Durski. Wchodzil chyba jeszcze mniej niz Pawlun.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson

Post autor: Alfred Tennyson »

Super sprawa, rozmawiałem z Plińskim, ma masę entuzjazmu i takiej po ludzku pozytywnej energii, którą może porwać tych chłopaków i pokusić się sprawienie jakiejś małej niespodzianki. Pod względem sportowym będzie nam bardzo ciężko, będziemy tam outsiderem i nie bójmy się tego powiedzieć ale serduchem możemy coś zdziałać, oby!

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea

Ale dlaczego ma nam byc bardzo ciezko i mamy by outsiderem?
TO MS. Beda jakies zespoly z Afryki i generalnie paru outsiderow. Nie wiem w sumie kto tam pojedzie ale w rankingu to przed nami sa Korea, Egipt, Chiny Maroko Bahrajn i Czechy, ktore z grupy nie wyszly na ME.

Sorry ale w ME troche powalczylismy z Wlochami, wygrywalismy 2:0 z Belgami, zanim sie zorientowali ze Czerwinski robi za atrape. Zmienialismy sale co mecz, mielismy trudniejsza i wieksza o 2 zespoly grupe, gralismy z jednym przyjmujacym w szostce ze zlamaniem barku i z atakujacym swiezo wracajacym po problemach z miesniami brzucha, ktory jak sie troche rozruszl, to skrecil kostke. Gierzot byl chyba drugim punktujacym.
IMHO ten sklad osobowy nie pokazal polowy swojego potencjalu.
Kolega zajczik mowi, ze z Czerwinskim OK. Kupka pokazal sie na wejsciach przyzwoicie, a w polowkach MPJ bardzo ladnie grali Dulski i Gomolka.

Ciesze sie, ze to Pilina. Fajne rzeczy powiedzial. Po komantarzach w Polsacie mozna wywnioskowac, ze zna dobrze mlodych zawodnikow.
Mam nadzieje, ze po MPJ (ten weekend) szybko poda szeroki sklad i urzadzi jakies zgrupowanie oraz zdola nakrecic kilka sparingow.
Oby ciekawszych, niz kiedys Diabel, ktory sparowal z Iligowcami w okresie silki a potem zakrecil nimi Sanchez.
Zanim przyjdzie 4 fala bedzie jakies poluzowanie, moze warto posparowac z mlodymi z Belgii albo Wloch.
Wlosi i tak sa raczej poza zasiegiem.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2021, o 14:26 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włochy i Brazylia mogą przyjechać bez najlepszych zawodników, bo są jakieś tam mistrzostwa kontynentu w tym samym terminie, zostaje Rosja, a reszta to trochę whatever, do ogrania. Jeszcze Iran, ale ich lider też jest trzecim atakującym seniorskiej reprezentacji.

Nam brakowało jednego miejsca do udziału w MŚ według pierwotnego regulaminu, nie wiem co się zmieniło, może regulamin, może ktoś się wycofał.
Diomedea

Baardzo szeroko.
Nie wiem kiedy Pilina zrobi selekcje, bo az do wrzesnia to te kilka kilkudniowych zgrupowan chyba nie pozwoli na sprawdzenie czegokolwiek. Az 4 sypaczy. Pytanie-ktos wie, jak tam w Stanach gral Dobrowolski?

Od pozycji 18 do 22 slabo kojarze, poza Krautem. Krauta tez malo w pierwszej lidze sledzilam, tylko z poczatku, zdaje sie ze duzo nie pogral.
Jarosinski jakies mecze mial niezle w skonczonych MP, wrazenie pozytywne ale niewybitne, facet z przyjeciem 38%/15% i 191 cm wzrostu nieslychanie do mnie nie przemawia jako ofensywny, do gry ze starszymi przeciwnikami. Final byl jego najslabszym meczem.
Kwasigroch generalnie podobnie- nie wryl sie w pamiec jakos wybitnie, niezly, niewysoki. Czyzowski zdaje sie podobnie, tzn niewysoki i wzglednie uniwersalny? Gawrzydek- byly zawodnik Chrobrego Glogow? Trzeba bedzie rzucic jeszcze raz okiem na turniej o wejscie do I ligi.
5 przyjmujacych bez wczesniejszych doswiadczen reprezentacyjnych i bez wielkich zadatkow na wybitnosc? :P
Gierzot po roku bez gry i Czerwinski po sezonie bez treningu, o meczach nie mowiac. Ja rozumiem, ze na piasku czuje sie dobrze, ale to jednak nie do konca pewna sytuacja.
I niesprawdzeni w mocniejszym graniu zastepcy.

Rzeczywiscie moze byc ciezko. Miejmy nadzieje, ze Pilina cos fajnego z tego ulepi. Bo na podstawowych to juz Pawlik tak liczyl, ze wzial rezerwowych przyjmujacych na wycieczke, mimo kontuzji podstawowego juz przed mistrzostwami.
Ja rozumiem, ze 4ty jedzie po nauke, ale 3ci przyjmujacy powinien moc wejsc i dac jakas jakosc.

Dobrze, ze jest moc na prawym. Zabawne, bo atakujacych jest powolanych tylko 3 przy np 4 sypaczach. Ale tu, kogo by Pilina nie wybral powinno byc ok.
Srodek tez moze byc niezly.

Na razie to wybory niczego nie wyjasnily , albo niewiele. To ze Pilina nie widzi np Michala Nowakowskiego ze sporym doswiadczeniem reprezentacyjnym. Moze i fajnie, ze wzial mlodszych. Niestety wsrod przyjmujacych do grania miedzynarodowego jest lekki niz.
rafak

Post autor: rafak »

Zgadzam się w większości z tym co napisała Diomedea.

Na sypie dwóch chłopaków z rocznika 2001, Pawlun i Durski. Ten pierwszy jak kojarzę wchodził trochę w Siedlach. Gniecki został najlepszym rozgrywającym MPJ. Ale mi osobiście gra żadnego sypacza się nie podobała (Diomedea wspominała o chłopaku z Resovii). Pawlun i Gniecki na MŚJ?

Atak - super. Kupka trochę pograł, ale przegrał rywalizację z Kańczokiem. Dulski i Gomułka to duże talenty, ciekawe czy wejdą mocno w pierwszą ligę.

Słabo na przyjęciu. Gierżot i Czerwiński to duże talenty, ale ostatni sezon nie grali z różnych względów.
Kwasigroch - grał na MPJ w Bydgoszczy, ale jakąś większą karierę z tamtej drużyny to wróżę tylko Dulskiemu.
Gawrzydek to chyba nie z Chrobrego - na turnieju o wejście do I ligi nie grał. Jarosiński miał dobre MPJ do półfinału włącznie, ale słabo zagrał w finale. Dobry atak i serwis, słąbo w przyjęciu. Dziwi brak Nowakowskiego. Można by chyba też spróbować Wnuka z rocznika 2003.

Środek - Strulak. Jedyny zawodnik z tego rocznika, który grał regularnie na zapleczu +ligi w ubiegłym sezonie.
Urbanowicz dobrze pokazał się w Treflu.

Skład bym widział tak:
Pawlun, Gniecki
Dulski, Gomułka (ale pewnie pojedzie Kupka)
Gierżot, Czerwiński, Czyżowski, Jarosiński
Nowowsiak, Dereń

Generalnie taki sobie rocznik.

Strulak, Markiewicz, Urbanowicz
zajczik

Post autor: zajczik »

A jakiego Wnuka z 2003? Mnie osobiście zwłaszcza powołania przyjmujących zaskakujące choć z drugiej strony mega talentów niechcianych lub pominiętych nie widzę. Powołania wbrew pozorom to też koneksje...
rafak

zajczik pisze:A jakiego Wnuka z 2003?

Tytus Nowik. Tytus Nowik. Tytus Nowik. Nazwisko podobne, trzy litery takie same :D

Mnie osobiście zwłaszcza powołania przyjmujących zaskakujące choć z drugiej strony mega talentów niechcianych lub pominiętych nie widzę. Powołania wbrew pozorom to też koneksje...

Zgoda.
zajczik

Post autor: zajczik »

Nasza Grupa: Bułgaria, Kuba,Bahrajn, Polska
Diomedea

Moze Pawlun /Gniecki ale mechanizmy pewnie odnajda latwiej z Durskim.
No i jest jeszcze mlody Dobrowolski, choc nie sadze, zeby pojechal. Ani nie gral z podstawowymi graczami, ani nie byl taki super dobry (mogl sie rozwinac), uczelnie mial taka sobie w siatkowce, wzrostem ale i elementami siatkarskimi w stosunku do Pawluna ustepowal.

Co do przyjecia- chyba sie zgadzamy. Wiec duzo bedzie zalezalo od podstawowej dwojki ale tez od stworzenia takiej druzyny, ze w razie czego, albo w niektorych meczach wchodzacy bedzie w stanie pomoc.

Grupa nie wyglada na trudna. Nie pamietam co reprezentowala Kuba w tym roczniku. Ktos ma jakies pojecie?
rafak

Diomedea pisze:Grupa nie wyglada na trudna. Nie pamietam co reprezentowala Kuba w tym roczniku. Ktos ma jakies pojecie?

O Kubie teraz nic nie napiszę, bo nie pamiętam. Ale Bułgarii bym nie ignorował. W 2018 na MEJ U-18 byli na szóstym miejscu, daleko przed Polakami.

Pierwsze skrzypce grali skrzydłowi: Samuil Valchinov, Denis Karyagin
Petar Petrov. Karyagina chyba przedstawiać nie trzeba - Wysoki i Drukjul chyba o nim wszystko napisali w kontekście VNL.
Valchinov grał dużo w lidze bułgarskiej w Levski Sofia. Petar Petrov grał dużo w Pirinie Razgrod, ale słabo. Pojawił się Ivan Manołov w lidze bułgarskiej. Niemniej, skrzydła bardziej ograne od naszej reprezentacji, gdzie chłopaki albo grzali ławę, albo się leczyli. Żaden Gierżot, Czeriwński, Dulski czy Gomułka nie jest teraz na poziomie Karyagina.

Na sypie grało dwóch chłopaków, którzy zniknęli mi z oczu.
Na libero pewnie Siemon Dobrev, który grał na MEJ i grał w lidze bułgarskiej. Dobrze pokazał się też
Kaloyan Kalchev.

Reasumując, bardziej ograni zawodnicy i bym Bułgarów nie lekceważył.
Diomedea

A jeszcze co do Tytusa Nowika- w I lidze poczatkowo nie gral, mial wejscie smoka po objeciu ekipy przez Lebedewa, a potem slabiutko, glownie w przyjeciu odstawal i wypadl z podstawowej ekipy. Na MPJ, po kilku meczach na przyjeciu, zostal przestawiony na atak i Gwardia jako ekipa wygladala po tym przestawieniu lepiej. Wiec niech Tytus popracuja nad przyjeciem, mam watpliwosci, czy dalby rade ze starszymi. W swoim roczniku wybija sie umiejetnosciami ofensywnymi.
Ale jesli szukac indywidualnosci, kogos kto wejdzie i poderwie druzyne, to pewnie warto bylo choc sprobowac Tytusa jako zastepce Gierzota i Nowakowskiego w razie problemow Czerwinskiego. Nowakowski ustepuje Czerwinskiemu glownie w bloku, bo Czerwinski blokuje bardzo dobrze.

Jeszcze dodam, ze zawodnik pewnie sporo pogra w pierwszej lidze, w przyszlym sezonie, bo zostal wypozyczony z Gwardii do SMSu, jak napisano aby dokonczyc nauke i jednoczesnie rozwijac sie siatkarsko. Oby byl w podstawie i oby pozycja bylo przyjecie, bo mam lekkie watpliwosci co do przyszlosci zawodnika 193 cm na ataku.

Wydaje sie, ze Pilina idzie tropem selekcjonera doroslej reprezentacji i postawil na druzyne, nie na indywidualnosci.
Tylko w doroslej zmiennicy na przyjeciu sa w stanie zaprezentowac wieksze umiejetnosci siatkarskie.

Co do Bulgarii-wychodza z grupy 2 druzyny. Dlatego pytalam o Kube.
Zreszta tak jak pisalam 2018 nie byl specjalnie reprezentacyjnym okresem dla tej druzyny, Gierzot jeszcze pykal na srodku, Czerwinski rozwijal sie stopniowo, Kupka wystrzelil na EEVZie, a Gomulka i Dulski, jako mlodsi, jeszcze pozniej.
Moze i Bulgarzy sa bardziej ograni- w duzo slabszej lidze.
Nie lekcewaze, ale mysle, ze przy madrym prowadzeniu ekipy sa w zasiegu, pod warunkiem zdrowia podstawowych skrzydlowych.
Ale nie chcialabym walki o medal za cene zdrowia zawodnikow i wierze, ze Pilina tego nie zrobi.
Ostatnie MEJ pozostawily we mnie spory niesmak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”