Reprezentacja mężczyzn 2021

reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: reeman »

Kaczmarek, zawsze może zaatakować słupek sędziego
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Resofan »

Nuriel pisze: A co gdy nagle nie idzie i kibice wyrażają swoje niezadowolenie (oczywiście często przesadzone, ale to inna kwestia)?
"Mam ich w dupie i nie przejmuje się nimi" "do tego nie udzielę wywiadu i niech spadają"
Nie, żebym był jakimś fanem Kubiaka, ale czy mógłbyś podać jakiegoś linka do wywiadu, w którym mówi on, że ma w dupie kibiców? Ja nigdzie nic takiego nie wyczytałem, ale może mnie coś ominęło.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Lucarelli »

reeman pisze:Kaczmarek, zawsze może zaatakować słupek sędziego
Bot się zaciął, nie potrafi nic innego napisać, nudne to.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Na razie na to jest za wczesnie, ale jest w tej reprezentacji dwoch zawodnikow, ktorzy byli kapitanami w swoich druzynach mlodziezowych. Obaj inteligentni, elokwentni. Jakos tez funkcjonowali w sytuacjach troche konfliktowych, przynajmniej Kuba. Moze przed Paryzem, moze pozniej.
karmel
Posty: 209
Rejestracja: 2 maja 2014, o 20:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: karmel »

Diomedea pisze:Na razie na to jest za wczesnie, ale jest w tej reprezentacji dwoch zawodnikow, ktorzy byli kapitanami w swoich druzynach mlodziezowych. Obaj inteligentni, elokwentni. Jakos tez funkcjonowali w sytuacjach troche konfliktowych, przynajmniej Kuba. Moze przed Paryzem, moze pozniej.
Jeden to oczywiście Kochan, a ten drugi?
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Sliwka oczywiscie. O ile dobrze pamietam to kapitanowal wczesniejszemu rocznikowi.
Na razie sa za mlodzi, przy Kubim, Nowakowskim, Kurku to prawie debiutanci.
Zreszta Kubi chyba rzeczywiscie ma zdolnosci przywodcze rowniez w sensie konstruktywnym? Akcja z samolotem byla niezla.
Frostez
Posty: 20
Rejestracja: 14 maja 2021, o 18:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Frostez »

Bardzo dobry i pewny na prawym jak dotąd Kurek, takiego Bartosza chcemy oglądać.
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: randomNick26 »

Frostez pisze:Bardzo dobry i pewny na prawym jak dotąd Kurek, takiego Bartosza chcemy oglądać.
Kolega chyba jakiś stary mecz sobie ogląda :)
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Patrol035 »

I jakie wnioski po dzisiejszym meczu? Jak dla mnie Kubiak poniżej formy zdecydowanie i wątpię żeby na IO to się zmieniło, a zajmie miejsce kogoś z dwójki Fornal/Semeniuk, tej dwójki, która dotychczas na pozycji przyjmującego radziła sobie najlepiej. Do tego Nowakowski, który też z formą w lesie. No i Wojtaszek, którego pozostanie chyba budzi największe kontrowersje, bo tylko Popiwczak mógł zagrozić Zatorskiego. Do tego słabe rozegranie Drzyzgi, który słabo radzi sobie ze środkiem.
Na plus dziś na pewno Semeniuk, który pokazał klasę, mimo iż jest debiutantem.
Semper fidelis
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Coz, o Kubim bylo wiadomo. Moze rzeczywiscie bedziemy wychodzic para Leon, Semeniuk?

Nowakowski po jakichs problemach zdrowotnych (plecy?), tu dramatu nie ma, pojedziemy z dodatkowym zawodnikiem. Choc moze byc lekka strata jakosci, jesli Pit do wioski olimpijskiej nie wejdzie.
Podobnie z Wojtaszkiem, on jedzie w celach towarzyskich i do treningu. Jesli Zator bedzie zdrow. Tu strata jakosci bylaby duuzo wieksza. Wyjmiji Francji Grebennikowa....

Problemy to moga byc jak Bartek jest rowniez niezdrow. Obaj potencjalni zmiennicy prezentuja sie slabo.

Nie wiem co w studio mowili, dla mnie oni wygladali jakby Vital im dzisiaj silki nie odpuscil.
W komentarzu padlo zdanie: "niestety nie moze zagrac dzisiej Bartek Kurek". Ktos wie o co chodzilo?
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: GolMar »

Nie wiem czy u Kurka nie pojawiły się jakieś problemy z plecami - takie przynajmniej słuchy mnie doszły.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: miro1905 »

Diomedea pisze:Coz, o Kubim bylo wiadomo. Moze rzeczywiscie bedziemy wychodzic para Leon, Semeniuk?

Nowakowski po jakichs problemach zdrowotnych (plecy?), tu dramatu nie ma, pojedziemy z dodatkowym zawodnikiem. Choc moze byc lekka strata jakosci, jesli Pit do wioski olimpijskiej nie wejdzie.
Podobnie z Wojtaszkiem, on jedzie w celach towarzyskich i do treningu. Jesli Zator bedzie zdrow. Tu strata jakosci bylaby duuzo wieksza. Wyjmiji Francji Grebennikowa....

Problemy to moga byc jak Bartek jest rowniez niezdrow. Obaj potencjalni zmiennicy prezentuja sie slabo.

Nie wiem co w studio mowili, dla mnie oni wygladali jakby Vital im dzisiaj silki nie odpuscil.
W komentarzu padlo zdanie: "niestety nie moze zagrac dzisiej Bartek Kurek". Ktos wie o co chodzilo?
Komentatorzy mówili, że po prostu zwykły ból gardła. Nic więcej mam nadzieję.
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

GolMar pisze:Nie wiem czy u Kurka nie pojawiły się jakieś problemy z plecami - takie przynajmniej słuchy mnie doszły.
Oficjalnie: Infekcja dróg oddechowych. Nieoficjalnie nigdy się nie dowiesz :)


Dodam, że Kubiak we wczorajszym meczu 7/14 w ataku i WEDŁUG STATYSTYK z meczu na mecz jego gra wygląda jednak co raz lepiej, ale wizualnie wiadomo ,że dalej jest kiepsko. Nie mniej jednak myślę, że zdąży na Igrzyska przygotować choćby niezłą formę. Ja bym był za Semeniukiem w szóstce, tak jak większość.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Lucarelli »

Szary Wilk pisze:
GolMar pisze:Nie wiem czy u Kurka nie pojawiły się jakieś problemy z plecami - takie przynajmniej słuchy mnie doszły.
Oficjalnie: Infekcja dróg oddechowych. Nieoficjalnie nigdy się nie dowiesz :)


Dodam, że Kubiak we wczorajszym meczu 7/14 w ataku i WEDŁUG STATYSTYK z meczu na mecz jego gra wygląda jednak co raz lepiej, ale wizualnie wiadomo ,że dalej jest kiepsko. Nie mniej jednak myślę, że zdąży na Igrzyska przygotować choćby niezłą formę. Ja bym był za Semeniukiem w szóstce, tak jak większość.
Nie no, od kogo jak kogo ale od naczelnego forumowego fana statystyk oczekiwałbym przynajmniej dokładności w ich podawaniu :D
Nie żeby to cokolwiek zmieniało, ale Kubiak miał z Brazylią 7/16.
https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... 81122?s=19
Ps. Jak Kurek ma poważne problemy z plecami to więcej niż poważny cios w nasze szanse olimpijskie.
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

W takim razie te statystyki różnią się trochę od tych, które można znaleźć na stronie VNL, nie tylko w przypadku Kubiaka
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Biciut »

Sklad jaki teraz gra z Kanadą to na moje oko wyjściowa "6" na najważniejsze mecze na olimpiadzie
bono
Posty: 3482
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: bono »

Jeżeli to jest 6 wyjściowa to lepiej niech się chłopaki zgrywają bo straszny chaos na boisku.
Martwimy się o skrzydła(Kubiak) i atak ale to co dzisiaj grał Drzyzga zwłaszcza z Leonem to aż zęby bolały - czy dał mu choć jednego pajpa? Rozegranie dyszlem z 3 na 4 metr... :o Środkiem też tak aby, aby.
Trochę mocniejsza drużyna i brak asów Leona i byłoby 0-3 w plecy. Zgrywać się chłopaki, zgrywać.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
solanum
Posty: 324
Rejestracja: 4 maja 2012, o 21:51

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: solanum »

Aktualne dane.
Drzyzga na 418 rozegranych piłek 114 rozegrał dobrze - 27,27%.
Łomacz na 282 dobrze wystawił 118 piłek - 41,84%.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Patrol035 »

Wygląda to tak jakby wczoraj grała rezerwa na IO, a dziś gra podstawowy skład. Na IO chyba bez Śliwki, a z Fornalem i z Semeniukiem. Tego to się chyba nikt nie spodziewał, a jest to możliwe.
Semper fidelis
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: jaet »

Patrol035 pisze:Na IO chyba bez Śliwki, a z Fornalem i z Semeniukiem. Tego to się chyba nikt nie spodziewał, a jest to możliwe.
Nie jest. Nie znamy przyczyny nieobecności Olka, on moim zdaniem miał zagrać z Japonią, a nie zagrał prawdopodobnie przez jakąś drobną niedyspozycję, może coś podobnego do Kurka sprzed kilku dni (lekkie przeziębienie). Olek do Tokio poleci na 200%, chyba że mu wyjazd uniemożliwią względy niezależne od samego zawodnika i trenera.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

Częściowy skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Libero: Paweł Zatorski lub Damian Wojtaszek

Rezerwowi: Tomasz Fornal, Norbert Huber
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Patrol035 »

jaet pisze: 18 cze 2021, o 07:34
Patrol035 pisze:Na IO chyba bez Śliwki, a z Fornalem i z Semeniukiem. Tego to się chyba nikt nie spodziewał, a jest to możliwe.
Nie jest. Nie znamy przyczyny nieobecności Olka, on moim zdaniem miał zagrać z Japonią, a nie zagrał prawdopodobnie przez jakąś drobną niedyspozycję, może coś podobnego do Kurka sprzed kilku dni (lekkie przeziębienie). Olek do Tokio poleci na 200%, chyba że mu wyjazd uniemożliwią względy niezależne od samego zawodnika i trenera.
Na szczęście się myliłem :)
Semper fidelis
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Poza ta niepokajaca informacja o libero-same niedyskusyjne wybory.
IO sa wazne dla Vitala, wiec ani sympatia do Szalpuka, anu Muzaja nie przewazyly.

Fornal i Huber pokazali sie z dobrej strony, obu tez dobrze zrobi sygnal ze strony selekcjonera. Niewatpliwie przyszlosc przed nimi, nie wiadomo ile jeszcze potrwa kariera Piotrka Nowakowskiego, ale nastepny dochaodzacy do repry bedzie gotowy.

Wyjasnila sie slaba gra Muzaja i Bednorza. Obaj musieli byc po rozmowie z Vitalem. Tylko Maciek mogl zejsc a potem dostal szanse na podwojnych z Francjia.
Bednarz chyba troche placi za pare wywiadow, w ktorych opowiadal, ze argumenty Vitala to glupoty.
Marcin1990
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2015, o 16:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Marcin1990 »

Wszystko fajnie ale jak pojedzie Wojtaszek, a nie Zatorski to będzie mega niesprawiedliwe. Jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy libero na świecie), a z drugiej strony Wojtaszek - bardzo dobry ale jednak tylko ligowiec. Przeczytałem wywiad z Heynenem i tam mówi, że jeszcze nie wybrał libero. Ciekawe jak się czuję teraz Zatorski? Czy to dobrze wpływa na jego psychikę, motywację przed Final Four?
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: GolMar »

Marcin1990 pisze: 24 cze 2021, o 20:50 Ciekawe jak się czuję teraz Zatorski? Czy to dobrze wpływa na jego psychikę, motywację przed Final Four?
Z moich informacji wynika, że nasi libero rzeczywiście nie wiedzą, kto pojedzie do Tokio - przekaz medialny o tym, że Heynen jeszcze ostatecznie nie zdecydował (a przynajmniej nie wyjawił swojej decyzji choćby samym zainteresowanym) jest zgodny z faktami. Nie jest to żadne mydlenie oczu kibicom i środowisku siatkarskiemu przed F4.

A jak się czuje Zatorski? Można się domyślać, że tego typu akcja podcięła mu skrzydła. Obawiam się sytuacji, w której wkurzony/dotknięty Paweł nie będzie prezentować się na miarę możliwości w F4 i to będzie argument za wzięciem Wojtaszka.
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 81
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Zamorano »

A może Vital ma ciągle traumę tie breaka małego finału Turnieju Kontynentalnego 2015 - kwalifikacji olimpijskich i tej obrony, gdzie w padzie Zatorski nie tylko obronił fenomenalnie ale jeszcze postawił Kurkowi piłkę do anteny? :D ;)
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Miałem takie przeczucie, że Vital będzie koniecznie chciał zabrać Damiana do Tokio, ale w życiu bym nie pomyślał, że ma jechać zamiast Pawła. Raczej wariant 3 przyjmujących + 2 libero.
Dobrze pamiętam wywiad Heynena po złocie w Turynie i na pytanie o najwiażniejszego naszego zawodnika nie wymienił Kubiaka czy Kurka ale właśnie Wojtaszka i to bez chwili namysłu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

GolMar pisze: 25 cze 2021, o 08:47
Marcin1990 pisze: 24 cze 2021, o 20:50 Ciekawe jak się czuję teraz Zatorski? Czy to dobrze wpływa na jego psychikę, motywację przed Final Four?
Z moich informacji wynika, że nasi libero rzeczywiście nie wiedzą, kto pojedzie do Tokio - przekaz medialny o tym, że Heynen jeszcze ostatecznie nie zdecydował (a przynajmniej nie wyjawił swojej decyzji choćby samym zainteresowanym) jest zgodny z faktami. Nie jest to żadne mydlenie oczu kibicom i środowisku siatkarskiemu przed F4.

A jak się czuje Zatorski? Można się domyślać, że tego typu akcja podcięła mu skrzydła. Obawiam się sytuacji, w której wkurzony/dotknięty Paweł nie będzie prezentować się na miarę możliwości w F4 i to będzie argument za wzięciem Wojtaszka.
W dzisiejszym wydaniu numeru "Przeglądu Sportowego" to akurat Vital spróbował wyjaśnić, iż kwestia tego że nazwisko libero który pojedzie na IO nie zostało jeszcze ogłoszone wynika może w pierwszej kolejności z powodów formalnych, czyli z tego, że chciał wszystkim zawodnikom z "18" przebywającej w Rimini stworzyć równe szanse rywalizacji o wyjazd do Tokio, ale w tym wypadku - okoliczności w pewnym sensie losowe - wyjazd Damiana Wojtaszka z Rimini do Polski po urodzeniu dziecka i prawie tygodniowa jego nieobecność w bańce sprawił że ta zasada równych szans i równego czasu na rywalizację nie byłby wówczas dotrzymana i związku z tym postanowił ten okres rywalizacji obu libero wydłużyć jeszcze kilka dodatkowych dni, aż do niedzieli. Zawsze podejrzewałem, że fasadą osobowości burzyciela-kontestatora kryje się w duszy Heynena biurokrata i urzędnik-formalista. :D

W każdym razie w tłumaczeniu na zrozumiałe dla kibiców, wszystko co teraz Vital może jeszcze powiedzieć na temat selekcji i wyboru libero to właśnie z powodów formalnych tylko nic nie warte i nieznaczące "ble, ble, ble, ble", ale w niedziele będzie mógł wreszcie powiedzieć "bum! - do Tokio jedzie Paweł" i wtedy serca kibiców radośnie zatrzepoczą. :D ;)
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Xenio »

Nasz najlepszy libero ma drobne "problemy" ze zdrowiem i problem w tym, że to może się powiększyć dlatego trener się waha. Nigdy nie wiadomo co z krzyżem się stanie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Xenio pisze: 25 cze 2021, o 09:26 Nasz najlepszy libero ma drobne "problemy" ze zdrowiem i problem w tym, że to może się powiększyć dlatego trener się waha. Nigdy nie wiadomo co z krzyżem się stanie.
Praktycznie wszyscy twierdzą, że te problemy to czas przeszły-dokonany i że aktualnie Zator na nic się nie uskarża. Gdyby wątpliwości w sprawie zdrowia Zatorskiego rzeczywiście były, to wtedy nie ma wątpliwości, że rozważana byłaby opcja aby pośród dwóch dodatkowych zawodników rezerwowych, którzy polecą do Japonii, znalazł się drugi libero. A jak wiemy, Heynen z takiej możliwości już sam zrezygnował, bo jako 13 i 14 zawodnik polecą wraz reprezentacją do Japonii Norbert Huber & Tomasz Fornal - ponoć Vital chciał, żeby byli to zawodnicy z kadry w Rimini najmłodsi. Więc to kryterium wiekowe też jest prawdę mówiąc samo w sobie dość dziwne. Choć Huber w dwóch ostatnich turach spotkań w bańce nie pojawiał się w ogóle na parkiecie, raz został zgłoszony do meczowego protokołu jako libero, więc można powiedzieć, że ze wszystkich zawodników w Rimini akurat rolę żelaznego rezerwowego, nie licząc Komendy, ma obcykaną ostatnimi czasy rzeczywiście najlepiej. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”