Reprezentacja mężczyzn 2021

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: mewa »

ważne jest, by kolejnego selekcjonera wybrali fachowcy, nie media i sponsorzy.

No i żeby był fachowcem i dobrał sobie fachowców do sztabu, bo z iluzjonistą jest całkiem fajnie, ale tylko do pewnego czasu.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: miro1905 »

Fachowcy czyli kto? PZPS? Oni stawiają na Nawrockiego, który od 5 lat odmładza kadrę kobiet. Heynen źle dobrał skład na IO i tyle. Co do przyszłego selekcjonera nie mam pojęcia kogo można by wziąć do tej roli. Chciałbym w końcu jakiegoś Polaka. (Tylko nie Nawrockiego :D )
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: stemar1972 »

A może przewietrzyć po prostu PZPS z tych wszystkich Kasprzyków, Sęków, Popków. itp Zrobić profesjonalną organizację a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Strasznie bym chciał, bardzo bym prosił aby każdy wypowiedział się tutaj jak widzi naszą dalszą egzystencję, najbliższą przyszłość, co z Mistrzostwami Europy, jak do nich podejść? Bardzo cenię to forum, to najlepsze co mamy w siatkówce na płaszczyźnie kibicowskiej, już tyle lat... Nie będę ukrywał, że z ogromnym zainteresowaniem czytam tu posty wielu użytkowników, którzy swoją pasją i wiedzą byliby w stanie obdzielić większość działaczy razem wziętych... Nie byłbym w stanie oglądać kolejnych meczów rep. Polski gdyby nie tutejsze analizy, emocje itd. Dlatego proszę, napiszcie jak to widzicie! :)

Ja trochę obawiam się tego, że siatkówka męska podzieli los kobiecej i związek po najmniejszej linii oporu dojdzie do wniosku, że najlepszym następcą będzie przygotowywany na to stanowisko dotychczasowy asystent Gogol a mówiąc szczerze tym co pokazywał dotychczas pracując w siatkówce klubowej nie zachwycał...
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Gerrard »

stemar1972 pisze: 3 sie 2021, o 17:48 A może przewietrzyć po prostu PZPS z tych wszystkich Kasprzyków, Sęków, Popków. itp Zrobić profesjonalną organizację a nie towarzystwo wzajemnej adoracji.
A kto miałby to realnie zrobić? Jedyne co możemy teraz 'przewietrzyć' to mieszkanie po dzisiejszym blamażu.
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

Co do związku, to moja osobista opinia brzmi, iż powinni rządzić ludzie z dzisiejszej epoki. Mamy przecież sporo inteligentnych gości i byłych reprezentantów z roczników 77, 83, czy nawet młodsi jak Mozdżonek. Może gdyby zebrał Świdry Gacki Murki Ignaczaki itd. to dałoby się zbudować zarząd, co ma pojęcie jak działa dzisiejszy świat itp. Ale wszyscy doskonale wiemy, że to utopia - Papkego i Zagumnego pogoniono, podobnie byłoby z innymi. Stołek ponad wszystko :)

A co do trenera, to myślę, że czas Heynena dobiegł końca. Cieszyłem się na jego współpracę z Polską, ale coś się niedobrego podziało z Heynenem na przestrzeni tych sezonów. Oby tylko znów zatrudniono fachowca, a nie tzw. polską myśl szkoleniową. Wspominałem w temacie IO, że widziałbym w tym miejscu Mendeza lub Grbicia. Tak sobie myślę, skoro tak usilnie celujemy w IO, to może warto zatrudnić trenera z USA? Co prawda w tym roku nie pykło, ale zazwyczaj Amerykanie w roku olimpijskim byli bardzo mocni.

Streeter
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 20:47 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Streeter pisze: 3 sie 2021, o 20:15 Tak sobie myślę, skoro tak usilnie celujemy w IO, to może warto zatrudnić trenera z USA? Co prawda w tym roku nie pykło, ale zazwyczaj Amerykanie w roku olimpijskim byli bardzo mocni.
Nie ma na to chyba żadnych szans, oglądnij sobie bodaj wczorajszą Prawdę Siatki, gdzie Drzyzdze wypsnęło się na fali jakiegoś podekscytowania, że on będzie absolutnie przeciwny jakimkolwiek trenerom z USA bo "w Polsce to się na pewno nie sprawdzi" a potem, jeśli wierzysz w teorie spiskowe, a ja wierzę 😉 pomyśl w jakiej telewizji Drzyzga jest opiekunem merytorycznym od siatkówki oraz ile ta telewizja ma przy okazji siatkówki do powiedzenia w naszym kraju.

Mam nadzieję, że na fali ostatnich wydarzeń, a nasi działacze to tacy typowi kibice sukcesu na tu i teraz, trenerem reprezentacji zostanie Grbic, jeśli ktoś uprze się na opcję polską to oby był to Winiarski a nie Gogol/Nawrocki/Kowal/Gruszka bo oni na pewno będą startować w ew. konkursie.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

Rzuciłem to jako luźną propozycję, wątpię właśnie żeby nasi działacze na to poszli. Podobnie może być z Grbiciem - będą się oburzać że porzucił Zaksę i nie godzien reprezentacji prowadzić :D

A Grbić tak naprawdę moim zdaniem zdobył Mistrzostwo Europy Serbią. Ta zmiana na Kovacia była dziwna i tuż przed turniejem, nie sądzę żeby Kovac tam zdążył zrobić jakąś wielką robotę. Trochę tak jakby 3 dni przed Finałem LM zwolnić Grbicia i postawić Swaczynę i potem mówić że mamy trenera co wygrał LM. No nie, tak to nie działa. Fakt, że co pokazał choćby dzisiejszy mecz reakcja przy linii jest bardzo ważna, ale jednak ważniejsze jest przygotowanie. Grbić to bardzo inteligentny facet i bardzo chętnie zobaczyłbym go na stanowisku naszego trenera. A w międzyczasie niech Winiar się rozwija, bo w moim mniemaniu to nasz najlepiej rokujący trener. Obawiam się tylko że zakisi się jak Bednaruk.

Streeter
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 20:47 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: hubert »

Mendez warsztatowo jak najbardziej ok, ale z tego co pamiętam to nie gada po angielsku więc obawiam się o komunikację.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Streeter
Posty: 7276
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

hubert pisze: 3 sie 2021, o 20:40 Mendez warsztatowo jak najbardziej ok, ale z tego co pamiętam to nie gada po angielsku więc obawiam się o komunikację.
Heynen nawet po polsku gada, i co :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1579
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

Mam nadzieję, że na Euro zagra trochę zmodyfikowany skład. Myślę, że na 100% odpocząć od kadry będą chcieli Nowakowski, Kurek, Kubiak. Być może w ogóle zrezygnują z gry w reprezentacji. Trzeba ten turniej potraktować jako zaczyn pod budowanie i kreowanie nowych gwiazd tej kadry. Semeniuk, Fornal, Janusz, Huber. Być może na nich powinna się opierać kadra. Co do atakującego, ja bym postawił na Bołądzia. Wiemy już co kadrze mogą dać Muzaj i Kaczmarek. Obaj nie przekonują, nie mają w sobie pierwiastka młota, który z kolei widzę w Bołądziu. Bywały mecze, gdy dostawał nawet ponad 40 piłek na mecz i ciągnął grę w pojedynkę. Chętnie bym go sprawdził, bo co nam szkodzi tak naprawdę. Na drugiego może Butryna za ten wspaniały sezon w Resovii albo kolejna odsłona pojedynku Muzaj vs Kaczmarek.

Ja bym widział taką eksperymentalną 14:

Bołądz, Butryn/Kaczmarek/Muzaj
Leon, Semeniuk, Fornal, Kwolek/Bednorz
Kochanowski, Bieniek, Huber
Janusz, Komenda
Zatorski, Popiwczak

Tyle się mówi, że mamy tylu przyjmujących, że moglibyśmy wystawić dwie, trzy równorzędne szóstki, więc może czas się przekonać czy faktycznie tak jest, bo Igrzyska na razie zweryfikowały ten pogląd. Trzeba podziękować tym, którzy zawiedli i wykreować tych, o których się mówi, że mają największe możliwości.
Komenda na drugiego to też tak z braku laku, no bo kto inny. A w reprezentacji wygląda mam wrażenie lepiej niż w klubie. Najwięcej kontrowersji i dyskusji pewnie wzbudzać będzie obsada pozycji atakującego.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: hubert »

lukecik pisze: 3 sie 2021, o 20:50

Ja bym widział taką eksperymentalną 14:

Bołądz, Butryn/Kaczmarek/Muzaj
Leon, Semeniuk, Fornal, Kwolek/Bednorz
Kochanowski, Bieniek, Huber
Janusz, Komenda
Zatorski, Popiwczak
Ja bym nie brał żadnego szóstkowego z Tokio. Zbyt mocno są zdołowani aby za tydzień czy dwa spotkać się na zgrupowaniu przed imprezą 2 czy 3 kategorii. VNL + nieudane IO + ME + od razu wejście w sezon to może być ryzykowne pod względem zdrowotnym. Za rok mamy MŚ a więc ważniejszą imprezę. Niech siódemka odpocznie te dwa miesiące i z w miarę czystą głową wejdzie w sezon klubowy.
Także Leon nie, reszta skrzydłowych jak podałeś. Zamiast Bieńka niech jedzie choćby Szalacha. Zator nie. Wojtaszek tak.
Ostatnio zmieniony 3 sie 2021, o 21:15 przez hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: hubert »

Streeter pisze: 3 sie 2021, o 20:47
hubert pisze: 3 sie 2021, o 20:40 Mendez warsztatowo jak najbardziej ok, ale z tego co pamiętam to nie gada po angielsku więc obawiam się o komunikację.
Heynen nawet po polsku gada, i co :]

Streeter
No i mamy MŚ, 2 i 3 miejsce w VNL, brąz ME. Nie sprowadzajmy wszystkiego do IO.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

hubert pisze: 3 sie 2021, o 20:40 Mendez warsztatowo jak najbardziej ok, ale z tego co pamiętam to nie gada po angielsku więc obawiam się o komunikację.
Mendez poza tym po tym wielkim sukcesie Argentyńczyków w Tokio i awansie do strefy medalowej (a przecież nie wiemy jeszcze czy przypadkiem Argentyńczycy nie pokuszą się na tym turnieju o sprawienie jeszcze większej niespodzianki) możne jednak wbrew wcześniejszym informacjom z pracy z reprezentacją Albiceleste wcale sam nie zrezygnować, bo że w tej sytuacji władze tamtejszej federacji będą chciały go zatrzymać na dłużej, to raczej pewne.

Natomiast warto pamiętać, że aktualnie wolny jest inny wybitny argentyński szkoleniowiec Javier Weber, więc kto wie czy nie czeka nas wybór między dwoma trenerami, którzy tak jak Heynen w przeszłości byli wybitnymi siatkarzami na pozycji rozgrywającego. W sytuacji, kiedy wydaje się, a nawet nie wydaje się tylko jest to praktycznie pewne, że z sypą będziemy mieć zdecydowanie największy problem wybór na nowego selekcjonera trenera z własnym, niezwykle cennym wieloletnim doświadczeniem gry na tej pozycji na międzynarodowym reprezentacyjnym poziomie - Grbica, czy Webera miałby oczywiście sens.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

O Grbicu można zapomnieć. Ponoć ma w Perugii klauzulę NO NATIONAL TEAM.
Giani bardzo chce objąć naszą kadrę, bo z Niemcami po ME się pożegna.
Kłamca.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1579
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

Giani chyba w ogóle w kadrze niemieckiej jakoś nie najlepiej się czuje. Dochodziły słuchy, że nie znalazł wspólnego języka z siatkarzami i nawet na czasach w trakcie VNL było widać, że jakieś tam spięcia są. Nie wiem czy to dobry pomysł rezygnować z jednego furiata, by zatrudniać kolejnego.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

ciorny17 pisze: 3 sie 2021, o 21:30 O Grbicu można zapomnieć. Ponoć ma w Perugii klauzulę NO NATIONAL TEAM.
Giani bardzo chce objąć naszą kadrę, bo z Niemcami po ME się pożegna.
Skąd takie wieści? Ja jestem pewien, że jeśli mu zaproponują to w ciemno to weźmie. Tylko pytanie czy zaproponują...
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
krzychszp
Posty: 977
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: krzychszp »

Giani kompletnie mnie nie przekonuje. Już lepiej dać stery Winiarowi z misją spokojnego budowania drużyny na Paryż 2024.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: hubert »

drukjul pisze: 3 sie 2021, o 21:16 Natomiast warto pamiętać, że aktualnie wolny jest inny wybitny argentyński szkoleniowiec Javier Weber, więc kto wie czy nie czeka nas wybór między dwoma trenerami, którzy tak jak Heynen w przeszłości byli wybitnymi siatkarzami na pozycji rozgrywającego. W sytuacji, kiedy wydaje się, a nawet nie wydaje się tylko jest to praktycznie pewne, że z sypą będziemy mieć zdecydowanie największy problem wybór na nowego selekcjonera trenera z własnym, niezwykle cennym wieloletnim doświadczeniem gry na tej pozycji na międzynarodowym reprezentacyjnym poziomie - Grbica, czy Webera miałby oczywiście sens.
Co do samego Webera to się zgadzam ale nie do końca podzielam argumentację o jego walorach jako rozgrywającego. Trener kadry ma zawodników przez 20-30% czasu w porównaniu do klubu. Jak w tym czasie ma nauczyć czegoś nowego skoro przez taki okres pracy w klubie zawodnik się nie nauczył ? O ile może ułożyć taktykę o tyle jak zawodnik ma problemy techniczne od lat - tak jak Drzyzga słaba praca nóg, brak powtarzalności, słaba współpraca ze środkowymi to tego nie naprawi się w miesiąc, dwa czy trzy. Cudów nie ma i nie ma super taktyki, która to zamaskuje.
Ja bym szukał przede wszystkim trenera co umie dogadać się z zawodnikami. Co by nie mówić VH sobie radzi w tej kwestii - przynajmniej tak wynika z wypowiedzi zawodników. Giani odpada - zbyt często furiat z niego wychodzi.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Indyk AZS Ol »

Cześć, wracając do składu reprezentacji chciałem się zapytać Nicolasa Szerszenia był on na licencji Francji później chyba zmienił on licencję na Polską podczas sezonu w Ślepsku Malow Suwałki to jak to z nim jest?? On miał wtedy fantastyczny sezon w Suwałkach teraz co prawda wykluczyła go kontuzja, ale skoro nie łapał się do reprezentacji Francji warto by jeszcze takiego gościa u siebie mieć.

Tylko proszę bez hejtu lub innego pisania a po co on nam itd. Chcę poruszyć rozmowę merytoryczną i obiektywną na ten temat. Uważam że taki zawodnik zwłaszcza w formie z Suwałk wiele wniósłby do Reprezentacji.

Moje typy na przyszłą reprezentację
Bołądz, Butryn, Muzaj, Kaczmarek, Malinowski, Bucki
Leon, Semeniuk, Fornal, Kwolek/Bednorz/Szerszeń (o ile ma Polską licencję)
Kochanowski, Bieniek, Huber, Dryja
Janusz, Komenda/Firlej
Zatorski, Popiwczak

Co do Firleja to można by go ogrywać w lidze narodów lub Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, aby chłopak zdobywał doświadczenie na arenie międzynarodowej w sezonie reprezentacyjnym i żeby nie było sytuacji, że mamy 2 żelaznych pewniaków, a później długo długo nikt. Chociażby dla samej konkurencji na rozegraniu żeby nikt nie byłby pewien swojego miejsca w reprezentacji na tej pozycji.

Wracając do Kaczmarka to po głębokich przemyśleniach doszedłem do wniosku że na przyjęciu i na ataku mamy fajnych zawodników gorzej to wygląda na rozegraniu.
Ostatnio zmieniony 4 sie 2021, o 08:52 przez Indyk AZS Ol, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Alfred Tennyson pisze: 3 sie 2021, o 22:04
ciorny17 pisze: 3 sie 2021, o 21:30 O Grbicu można zapomnieć. Ponoć ma w Perugii klauzulę NO NATIONAL TEAM.
Giani bardzo chce objąć naszą kadrę, bo z Niemcami po ME się pożegna.
Skąd takie wieści? Ja jestem pewien, że jeśli mu zaproponują to w ciemno to weźmie. Tylko pytanie czy zaproponują...
Teraz nie jestem pewny, ale gdzieś pod artykułem u GLP się pojawiło albo na jakimś forum czy grupce fb o tematyce siatkarskiej, że Sirci drugi raz nie da swojemu trenerowi pracować równolegle z kadrą.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7854
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pasini pisze o plotkach o Anastasim.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: GolMar »

Co do Euro, to planem Heynena jeszcze w trakcie Igrzysk było zabranie na ME dokładnie tej samej ekipy, która była w Tokio. Reszta chłopaków dostała wolne, wyjechała na wakacje. Praktycznie nierealne jest zbudowanie jakiejkolwiek sensownej formy w dwa tygodnie (od 17 sierpnia, kiedy ma się zaczynać zgrupowanie, do początku wrzesnia). Czy cokolwiek się w tej kwestii zmieni - dowiemy się niebawem.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: miro1905 »

Indyk AZS Ol pisze: 4 sie 2021, o 05:16 Cześć, wracając do składu reprezentacji chciałem się zapytać Nicolasa Szerszenia był on na licencji Francji później chyba zmienił on licencję na Polską podczas sezonu w Ślepsku Malow Suwałki to jak to z nim jest?? On miał wtedy fantastyczny sezon w Suwałkach teraz co prawda wykluczyła go kontuzja, ale skoro nie łapał się do reprezentacji Francji warto by jeszcze takiego gościa u siebie mieć.

Tylko proszę bez hejtu lub innego pisania a po co on nam itd. Chcę poruszyć rozmowę merytoryczną i obiektywną na ten temat. Uważam że taki zawodnik zwłaszcza w formie z Suwałk wiele wniósłby do Reprezentacji.

Moje typy na przyszłą reprezentację
Bołądz, Butryn, Muzaj, Kaczmarek, Malinowski, Bucki
Leon, Semeniuk, Fornal, Kwolek/Bednorz/Szerszeń (o ile ma Polską licencję)
Kochanowski, Bieniek, Huber, Dryja
Janusz, Komenda/Firlej
Zatorski, Popiwczak

Co do Firleja to można by go ogrywać w lidze narodów lub Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, aby chłopak zdobywał doświadczenie na arenie międzynarodowej w sezonie reprezentacyjnym i żeby nie było sytuacji, że mamy 2 żelaznych pewniaków, a później długo długo nikt. Chociażby dla samej konkurencji na rozegraniu żeby nikt nie byłby pewien swojego miejsca w reprezentacji na tej pozycji.

Wracając do Kaczmarka to po głębokich przemyśleniach doszedłem do wniosku że na przyjęciu i na ataku mamy fajnych zawodników gorzej to wygląda na rozegraniu.
Nicolas może grać dla Polski.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

GolMar pisze: 4 sie 2021, o 09:37 Co do Euro, to planem Heynena jeszcze w trakcie Igrzysk było zabranie na ME dokładnie tej samej ekipy, która była w Tokio. Reszta chłopaków dostała wolne, wyjechała na wakacje. Praktycznie nierealne jest zbudowanie jakiejkolwiek sensownej formy w dwa tygodnie (od 17 sierpnia, kiedy ma się zaczynać zgrupowanie, do początku wrzesnia). Czy cokolwiek się w tej kwestii zmieni - dowiemy się niebawem.
Ale też kluby powoli rozpoczynają swoje okresy przygotowawcze, więc jakby ktoś spoza tej kadry na Igrzyska miał tam się stawić, to nie prosto z plaży. Choć wiadomo, że to też inne plany treningowe.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: rzr »

Streeter pisze: 3 sie 2021, o 20:15 [...]

A co do trenera, to myślę, że czas Heynena dobiegł końca. Cieszyłem się na jego współpracę z Polską, ale coś się niedobrego podziało z Heynenem na przestrzeni tych sezonów. Oby tylko znów zatrudniono fachowca, a nie tzw. polską myśl szkoleniową. Wspominałem w temacie IO, że widziałbym w tym miejscu Mendeza lub Grbicia. Tak sobie myślę, skoro tak usilnie celujemy w IO, to może warto zatrudnić trenera z USA? Co prawda w tym roku nie pykło, ale zazwyczaj Amerykanie w roku olimpijskim byli bardzo mocni.

Streeter
Ja mam wrażenie, że z trenerem podziało się mniej więcej to co z każdym naszym selekcjonerem od Castellaniego (od tego momentu mniej więcej się interesuję siatkówką) - po początkowym sukcesie następuje wręcz ślepe zawierzenie zawodnikom, którzy się do tego sukcesu przyczynili i nie zważanie na ich obecną formę, do tego pogłębiało się to z każdym sezonem pracy. Chyba po prostu mamy taką kadrę, że trzeba profilaktycznie wymieniać trenera co 2 lata.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
przemik
Posty: 1558
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: przemik »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sie 2021, o 08:40 Pasini pisze o plotkach o Anastasim.
Przepraszam.... Wysoki... możesz to rozwinąć ?
___
Noworoczny Kibic Siatki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7854
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

przemik pisze: 4 sie 2021, o 12:59Przepraszam.... Wysoki... możesz to rozwinąć ?
Nie ma co rozwijać, Pasini napisał, że jak Heynen nie przedłuży kontraktu to nowym trenerem może zostać Anastasi. Czy jest w tym chociaż trochę prawdy - nie wiem, bo szczerze nie wiem skąd Pasini ma informacje o preferencjach polskiego związku 12h po porażce z Francją.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dyletant »

Bardziej bym stawiał na passinizm zaawansowany czyli pan bloger/redaktor wymienia nazwiska wszystkich sobie znanych szkoleniowców bez ważnych kontraktów (więc np. można wykluczyć Rezende), z szansą że choć jednego trafi.
Przy transferach mu się udawało.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: hubert »

WysokiPortorykanczyk pisze: 4 sie 2021, o 13:02
przemik pisze: 4 sie 2021, o 12:59Przepraszam.... Wysoki... możesz to rozwinąć ?
Nie ma co rozwijać, Pasini napisał, że jak Heynen nie przedłuży kontraktu to nowym trenerem może zostać Anastasi. Czy jest w tym chociaż trochę prawdy - nie wiem, bo szczerze nie wiem skąd Pasini ma informacje o preferencjach polskiego związku 12h po porażce z Francją.
Nie posądzam PZPSu o jakąś wybitną inteligencję ale sensownym byłoby rozpoczęcie sondowania wcześniej. Tym bardziej wśród trenerów niezwiązanych z reprezentacjami.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”