Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Aranger »

Gierżot po meczu skakał po parkiecie z kolegami, ale na jednej nodze. No zobaczymy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Arw165 pisze: 28 wrz 2021, o 19:32 Jakie są realne szanse na wygranie półfinału czy w ogóle medal bez Gierżota?
Niby brąz, ale trochę bekę robią sobie Włosi: Michieletto przyjechał parę dni później na turniej, zagrał seta, potem nie zagrał, bo pojechał na spotkanie z prezydentem, dzisiaj zagrał w końcu, ale wyglądało to tak jakby trenował ze dwa razy od finału ME. Niby powinni wygrać cały turniej (a jak przegramy dwa sety z Rosją to trafiamy na nich), ale zobaczymy czy można wygrać MŚ traktując je jak imprezę trzeciej kategorii.

Skoro dzisiaj Gierżot nie zagrał, to jutro też nie zagra, półfinały są za 4 dni, więc może postawią go na nogi, bo jak schodził z parkietu, to o własnych siłach, czyli nic poważnego tam nie było (jeżeli to staw skokowy).
granvorka
Posty: 739
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: granvorka »

Dulski jak rasowy młot w V, ale też trzeba docenić Strulaka, kończył z krótkiej pewnie, kluczowy blok na środkowym (12-11) no i zaskakujące spustoszenie w samej końcówce zrobił ten floacik z miejsca :D

A Gierżot niech się kuruje na 1/2, a już na pewno na start ligi, bo go co dopiero wrzuciłem do kadry na Wygraj Ligę.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2021, o 19:50 przez granvorka, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

granvorka pisze: 28 wrz 2021, o 19:47 Dulski jak rasowy młot w V, ale też trzeba docenić Strulaka, kończył z krótkiej pewnie, kluczowy blok na środkowym (12-11) no i zaskakujące spustoszenie w samej końcówce zrobił ten floacik z miejsca :D
+ wcześniej była zewnętrzna linia chyba po jego ataku uznanego za aut (2-5 w tiebreaku).
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Uwazam jak @rafak.
Tzn nie reanimowac na sile. Casus Czerwinskiego juz narobil wystarczajaco duzo zlego.

Braz chyba powinnismy szarpnac bez Gierzota.
Beke to FIVB i CEV robia sobie drugi raz z ukladem spotkan w mlodziezowych zawodach.
Na ME zmienialismy hale codziennie jako jedyna ekipa i gralismy wiecej spotkan.
Teraz znowu mamy mocniejsza polowke, a wyjazd na polfinaly do nowej hali.
Nie wspominajac o godzinach rozgrywania. Dis i 18tej, jutro, o 12tej.
Mozna bylo chociaz zagrac jedne po drugich w ramach kazdej grupy. 6 godzin roznicy w wypoczynku to troche jest. Akurat dzisiaj moze podzialalo na nasza korzysc. Ale zwyczajne spotkania, jedne po drugich z 3 godzinami roznicy, wygladalyby normalniej.

Ja tam widzialam nawet przed linia. Niezle to chlopcy wytrzymali.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2021, o 20:00 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 28 wrz 2021, o 19:54Teraz znowu mamy mocniejsza polowke, a wyjazd na polfinaly do nowej hali.
Mamy mocniejszą połówkę, bo gramy na tej imprezie tylko dlatego, że wycofały się Chiny i byliśmy losowani z ostatniego koszyka.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: jaet »

Dulski mi trochę Piotrka Gruszkę przypomina, tzn nie wyprowadza ataku siłą nabiegu, tylko prowadzi samą rękę po kierunkach i trzeba przyznać, że potrafi je trzymać jak na swój wiek momentami imponująco.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Mamy mocniejszą połówkę, bo gramy na tej imprezie tylko dlatego, że wycofały się Chiny i byliśmy losowani z ostatniego koszyka.
Chyba nie do konca.
Koszyk nie ma nic wspolnego z faktem, ze grupy B i D, ktore sa znacznie mocniejsze, krzyzuja sie wewnetrznie miedzy soba. I obie graja w Sofii (raczej hale nie byly przedmiotem losowania, tylko przydzielano grupy juz po losowaniu).
Co oznacza duzo ciezsze mecze do rozegrania, oraz gre w nowej hali po wyjsciu z tych bojow.
To raczej znamiona organizacji zdominowanej przez jednego z organizatorow, bardzo mocno pod Wlochow.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2021, o 20:51 przez Diomedea, łącznie zmieniany 5 razy.
zajczik
Posty: 371
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: zajczik »

Dulskiego słusznie wszyscy chwalą a ja pochwalę Antka Kwasigrocha, który bez kompleksów zastąpił Gierżota a chłopak ogrania na poziomie repry zero a w inych imprezach co najwyżej ostatnie MPJ. Co do szans zobaczymy jakie będą komunikaty z obozu. Brąz na pewno w zasięgu nawet bez Gierżota.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Kwasigroch swietnie. I wczesniejsze wejscia i teraz cale spotkanie.
Wielkie brawa dla tego zawodnika.
Oraz dla Piliny, ze wypatrzenie go na MPJ.
I oby gral tak dalej.
Nowosiak znowu najslabszy w przyjeciu z calej linii. I malo, i na slabym procencie. W czwartym secie, zeby przerwac jakas serie wyszedl przed niego Czerwinski i przyjal na palce. Mniej pyskowki, wiecej koncentracji.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2021, o 20:59 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Kwasigroch to dla mnie odkrycie tych mistrzostw.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 28 wrz 2021, o 20:16 Chyba nie do konca. Koszyk nie ma nic wspolnego z faktem, ze grupy Bi D, ktore sa znacznie mocniejsze, krzyzuja sie wewnetrznie miedzy soba.
Co oznacza duzo ciezsze mecze do rozegrania.
Wstaw w nasze miejsce Chiny i połówki są dużo bardziej wyrównane. Taka sama formuła (A/C i B/D w drugiej fazie) była u kobiet, bo tam też było dwóch gospodarzy, którzy są rozstawieni z #1 i #2 (A i B), czego nie wzięliśmy pod uwagę przed turniejem. Ciężko narzekać na losowanie, skoro nas na tym turnieju nie powinno w ogóle być, bo mieliśmy na MŚJ/MEJ kiepskie wyniki (a one liczą się do rankingu).

Tu na organizacje turnieju przez parę krajów trzeba narzekać, ale taki to już będzie kierunek w siatkówce niestety, nie sądzę by się to zmieniło, poziom cierpi, ale wszystkim to organizacyjnie odpowiada.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Masz racje, my skorzystalismy z rezygnacji Chin, wchodzac z rankingu FIVB.
A Belgia, ktora jest za nami w rankingu FIVB skorzystala z istnienia 2 europejskich gospodarzy i weszla z 3ciego miejsca z puli europejskiej.

Wszystkim tzn dzialaczom i organizatorom. Kibicom i zawodnikom chyba mniej.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2021, o 09:28 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zgadza się, lepiej zorganizować turniej na pół niż w ogóle go nie zorganizować, a trend (jeden dzień finałów Ligi Mistrzów, ME w wielu krajach) pokazuje w jakim kierunku zmierzamy. Na ostatnich ME ekipy z nie-Polski ograły te grające w Polsce, ale raz, że tam dla wszystkich była nowa hala, a dwa, wydaje się, że to powinno mieć jednak znaczenie i wpływ w jakiejś dłuższej perspektywie na wyniki. Takie MŚJ to w ogóle nikomu się nie opłacają, bo prestiż żaden, widownia też (chyba tylko na meczach Włochów jest więcej niż minimalna liczba kibiców), a trochę jednak trzeba dołożyć. Z jakiegoś powodu nawet u nas nikomu za bardzo nie chce się w to bawić i ot co raz na dekadę sobie zorganizujemy jakieś MEJ, co przy organizacyjnej biegunce w odniesieniu do innych turniejów wygląda skromnie. Ale ciężko się dziwić.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Kamil92 »

Bardzo szkoda tej kontuzji Gierżota, ale dobrze, że nie był on "reanimowany" na siłę i dzisiaj nie gra.
Pliński chyba musi całkiem zrezygnować z podwójnej zmiany, bo przyniosła ona dużo więcej szkód niż pożytku. Jeśli dobrze widziałem, to wchodzili przy naszym dwupunktowym prowadzeniu, a schodzili przy gdy my już byliśmy z tyłu.
Szkoda tej końcówki, bo mogło się to ułożyć dla nas lepiej.
Adric
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze 2017, o 17:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Adric »

Wiadomo czy jest szansa by Gierżot zagrał w półfinale ? Z nim na boisku bylibyśmy teraz do przodu z Rosją.
puntoinbattuta
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2021, o 10:44
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: puntoinbattuta »

Gomułka źle nie gra, ale Gniecki to jest jakaś tragedia… Ja rozumiem, że Pliński chce dać odpocząć Pawlunowi, ale wchodzi Gniecki i nagle z przewagi 20:18, robi się 20:22. Dulski też musi niestety poprawić swoją skuteczność, żeby coś z tego było.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: kri$ »

Kwasigroch wizualnie od tego Kurbanova z 10 lat młodszy :D
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Lucarelli »

Pliński wykonał imponującą pracę z tą grupą zawodników. Znacznie bardziej niż tą, którą wykonali trenerzy, którzy prowadzili silne roczniki.
puntoinbattuta
Posty: 14
Rejestracja: 5 lip 2021, o 10:44
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: puntoinbattuta »

Nie wygląd się liczy a jakość :P Kolejny mecz jestem pod wrażeniem Kwasigrocha. Wychodzi na boisko za naszego lidera, gra bez kompleksów, ma super zagrywkę (w dodatku zmienną, bo i potrafi przywalić i skrócić), nie wspominając już o tym monster blocku w drugim secie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jak kogoś wprowadziłem w błąd, że Rosji do 1. miejsca wystarczają dwa sety, to przepraszam, jestem ignorantem i polecam scrollowanie moich wpisów, liczą się wygrane.

Słabiutko grała Rosja do połowy III seta, szkoda, że nie udało się więcej ugrać, ale może będzie jeszcze dobrze.
granvorka
Posty: 739
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: granvorka »

Stanęliśmy od połowy III seta, prawie nic nie kończymy w ataku, za to Rosjanie złapali rytm. Szkoda, że podwójna nam nie wychodziła wcześniej, bo teraz byłby dobry moment na zmiany.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciężko powiedzieć czy to zmęczenie po wczorajszym meczu, czy po prostu nie ma co przesadzać z oczekiwaniami przy braku Gierżota - a pewnie jedno i drugie - niemniej jednak źle grali Rosjanie i mogliśmy ugrać te dwa pierwsze sety. 37 błędów własnych popełnili Rosjanie, ale Dulski i Czerwiński w okolicach zeroprocentowej efektywności, więc na dystansie musieli wziąć górę, pomimo takiego, a nie innego występu. Pierwsze dwa sety optymistyczne, bo do ogrania byłaby Rosja w innych okolicznościach, kolejne dwa sety do zapomnienia, bo tu było niewiele gry z naszej strony.

Jedyne, czego bym się realnie czepiał, to faktu, że nie za bardzo potrafi Pawlun przerzucić ciężar gry na środek, a środkowych ma niezłych, co przy tej konfiguracji składu jest trochę zabójcze.

Gramy z Włochami w sobotę. O 16 mecz Argentyna-Czechy o drugie miejsce w tamtej grupie i może warto spojrzeć, bo to zawsze nasz potencjalny rywal w finale/meczu o 3. miejsce.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Lucarelli pisze: 29 wrz 2021, o 12:01 Pliński wykonał imponującą pracę z tą grupą zawodników. Znacznie bardziej niż tą, którą wykonali trenerzy, którzy prowadzili silne roczniki.
Hm, hm.
Nie lekcewazac pracy Piliny (4x po 5 dni i chyba jeszcze z jedno 5 dniowe, w tym kazdorazowo zameldowanie i wymeldowanie ;) ).

To jest bardzo mocny rocznik. Indywidualnie do kadry pewnie dostarczy tyle samo, lub wiecej zawodnikow niz 97.
Dlatego tez Pawlik w ostatniej chwili przejal ich przed ME. Tylko wpadl na genialny pomysl pojechania 1 skrzdlowym ze zlamaniem barku i drugim wprost po naderwaniu miesni brzucha. Mimo tego chlopcy przez moment postawili sie Wlochom.
Jest to tez rocznik, ktory gral w I lidze jeszcze ze Spala , pod Skrobotem. I gral niezle.
Zmieniony jest I sypacz, i libero. Dodatkowo sypacz, z racji wejscia do seniora przesiedzial wiekszosc sezonu na lawce. Zreszta nie on jeden.

Po prostu ta ekipa ukonstytuowala sie pozno. Gierzot-przestawienie ze srodka. Urbanowicz-pozniejsze rozpoczecie treningow siatkowki.
Gomulka-w zeszlym roku MVP MPJ jako atakujacy, ale rok wczesniej rezerwowy MOSu bodajze na przyjeciu. Czerwinski (najwieksze doswiadczenie) -powolne dochodzenie do naprawde duzej formy i zlamanie panewki barku przed ME w ubieglym roku.

Co do meczu z Rosjanami-ogladalam 2 i 3 set. Niestety poczatek byl dosyc pasywny, glownie zywilismy sie bledami przeciwnika.
Srodek niewykorzystany.
Mysle ze i zmeczenie i troche spadek adrenaliny. Rosjanie zagrali slabo.
Tylko te 6 godzin roznicy w czasie odpoczynku to jak dla mnie skandal. Czemu zespoly nie graly jeden po drugim w ramach grup?

Sa wiesci, co z noga Gierzota?

Edit
czworke polfinalistow uzupelnia Argentyna.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: lukecik »

WysokiPortorykanczyk pisze: 29 wrz 2021, o 12:28 Jak kogoś wprowadziłem w błąd, że Rosji do 1. miejsca wystarczają dwa sety, to przepraszam, jestem ignorantem i polecam scrollowanie moich wpisów, liczą się wygrane.
Mnie, po trzecim secie wyłączyłem i wróciłem do obowiązków, skoro rzekomo mecz stał stał się o nic.:]
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Bywa.
Jednak zasady sa proste i widoczne w tabelkach shedule, czytelnie zrobionych. Warto rzucic okiem.
Generalnie niezla cala strona informacyjno-graficzna. Do statystyk z tej strony nie moge sie przekonac, wole dluzsze tabelki i procenty skutecznosci/efektywnosci liczone oddzielnie.

Ale powiedzy sobie szczerze, po granym wieczorem TB szanse na postawienie sie Rosjanom byly bardziej na papierze.
Chyba nie straciles tej llepszej czesci widowiska.

Mam nadzieje, ze obejrzymy z przyjemnoscia ostatni wystep. Co do przedostatniego-mam mieszane uczucia-traktowac treningowo czy nie.
Zobaczymy co wymysli Pilina. Oby studiowal juz przeciwnikow.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

lukecik pisze: 29 wrz 2021, o 19:09Mnie, po trzecim secie wyłączyłem i wróciłem do obowiązków, skoro rzekomo mecz stał stał się o nic.:]
Ups, przepraszam. Aczkolwiek niewiele straciłeś.

Włochy pół-rezerwami (3-0) dograły faktycznie mecz o nic z Belgią.

Z rozpiski na ten moment wygląda na to, żę gramy o 19, ale to dziwne, że mielibyśmy grać 2. półfinał, więc może jeszcze coś się zmieni: https://en.volleyballworld.com/volleyba ... /schedule/

1, 2, 3 drużyna ostatnich MŚK i Polska w półfinale.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Dlaczego dziwne?
Logiczne. Gramy z gospodarzem, w lepszym z ich punktu widzenia czasie antenowym.
Dla nas kolejny raz niekorzystne, bo znowu bedzie krotszy okres odpoczynku do gry o braz. Tym razem tylko 3 godziny, wiec bardzo wplynac nie powinno.
Tylko jak na razie godzin przy polfinalach nie widze, podane sa jedynie do spotkan w Sofii, o dalsze miejsca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://www.federvolley.it/node/118699

Włosi piszą, że gramy o 19, na stronie FIVB też była ta godzina. Myślałem, że będą woleli zagrać jako pierwsi. Ale skoro się zmieniło na stronie, to może to nie jest oficjalna godzina.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: krzysiu »

Podobno nie zagra Gierzot
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”