Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Orduna »

Wcześniej ktoś wspomniał o Quagliarelli. On pomimo swoich 36 lat został powołany na mecze eliminacyjne ME 2020 i strzelił nawet 2 bramki więc jednak znalazł uznanie w reprezentacji bo kapitalnym sezonie.
Podzielam zdanie Szarego Wilka. Odczepcie się od Kurka, jest jedynym obok Leona zawodnikiem do którego nie mam żadnych uwag po tym sezonie. Mieliśmy tylu szkodników w osobach Heynena, Kubiaka, Drzyzgi i innych że obwinianie tych najlepszych to jakiś matrix.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

A czemu sie ma ktokolwiek odczepiac. I czemu sadzisz , ze sie ktos przyczepil?
To nie jest temat-kto zawinil wynikom ponizej oczekiwan.
O ile dobrze widze, to jest to temat przyszlosci repry.

Pytanie ile i na jakim poziomiie pogra jeszcze ten mocno eksploatowany zawodnik?
Na pewno na MS Bartek bedzie jeszcze pierwszym (o ile zdrowie dopisze) i nie tu lezy glowny problem druzyny w najblizszym okresie.
Niemniej jakis problem moze sie pojawic przed i na IO.
A po to juz raczej Bartek skonczy kariere i problem zastepstwa pojawi sie z cala pewnoscia.
W kazdym razie ja uwazam, ze nie nalezy przesadzac z eksploatowaniem Bartka i grac nim od deski do deski.
A w LN mozna sprawdzic 2, 3 czy ewentualnie 4tego atakujacego.
Streeter
Posty: 7241
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Półżartem, dla fanów ligowych statystyk, przygotowałem zestawienie na podstawie plusligowej strony, jak powinna wyglądać nasza reprezentacja po trzech kolejkach, bo jak wiadomo ligowe statystyki najważniejsze. Jedynie miałem problem z rozegraniem, bo nie ma tam rankingów, więc wziąłem dwóch rozgrywających, którzy zdobyli najwięcej punktów (założyłem, że skoro ktoś gra w PlusLidze, to wystawić umie, więc wziąłem pod uwagę wartość dodaną w innych elementach) i tak:

Rozegranie:
Janusz
Pająk

Atak:
Bołądź
Jarosz

Środkowi:
Nowakowski
Kłos
Wrona
Wlazły

Przyjmujący:
Peszko
Mika
Kwasowski
Kwolek

Libero:
Popiwczak
Zatorski

Chyba tylko libero powinno być takie, jak z tego wyszło :) jako czwarty środkowy wyszedł mi Wlazły no ale cóż, skoro postawił więcej bloków niż pozostali środkowi, to znaczy, że się nadaje. W przyjęciu wziąłem pod uwagę jedynie procent przyjęcia, bo jak mawiał wódz naszej reprezentacji, którego niestety w tych statystykach nie ma, bo gra gdzieś w Azji, najważniejsza rola przyjmującego to przyjmować.

To co, powołujemy tak i nie potrzeba trenera, czy może lepiej aby wziąć pod uwagę coś innego niż statystyki? :)

PS. Nie jestem żadnym antyfanem Butryna, ani bym nie powoływał Muzaja czy Konara, tylko po prostu póki co zostawił Kurka z Kaczmarkiem. Bo Kaczmarek nie prezentuje się szczególnie gorzej niż panowie B, a ogranie już ma (no chyba że nam się Kurek połamie, to któregoś z nich na drugiego). Co nie zmienia faktu, że powinni dostać po weekendzie na VNL i przynajmniej te dyskusje by ustały, bo pojawiłaby się mityczna "weryfikacja".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Może po prostu trzeba w niektórych przypadkach wziąc inne statystyki. I tu na czoło w rozegraniu, w ujęciu skuteczności i efektywności ataku zespołu Janusz jest też liderem. :D Wyprzedza nawet Toniuttiego. ;) Ale Pająk, to jest w czarnej... dziurze...
MoWo
Posty: 214
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 15:17
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: MoWo »

Kto wie może taka reprezentacja osiągnęła by w tym roku więcej niż zespół Heynena. ;) ( oczywiście w przyjęciu trzeba by zamienić miejscami Peszkę i Kwolka).
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dyletant »

Aha Wlazły na środku.

Ja tam nie jestem zwolennikiem powoływania zawodników, którzy utrzymują regularną, wysoką formę. Wolę sprawdzonych i ogranych zawodników, to nie jest ważne, że mają ligową efektywność 15%, bo oni i tak dają gwarancję tego, że odpalą w najważniejszych momentach, reprezentacja to musi być zespół. Nie mogę się doczekać odwiecznej rywalizacji między Konarskim a Muzajem a i tak Drzyzga z Kubiakiem poprowadzą nas za rok do trzeciego tytułu MŚ.

Po trzeci tytuł MŚ jedziemy tak:
Drzyzga Łomacz
Kurek Konarski
Pit, Bieniu, Kochanowski
Kubiak, Śliwka, Kwolek, dałbym Szalpuka, bo po co zmieniać coś co działało, ale presja kibiców i mediów wymusi Leona, więc niech będzie Wilfredo.
Zatorski, Wojtaszek

Trener - a niech to, tu trzeba zmienić. Niech więc będzie Gogol.

Odnoszę wrażenie, że ostatnią reprezentacją, w której faktycznie grali najlepsi na swoich pozycjach to ta za czasów Lozano. Od biedy można tam było wstawić zdrowego Murka za Świderskiego. I to chyba faktycznie była ostatnia reprezentacja, której kibicowałem...Chociaż ta z Chicago też fajna ekipa, ale krótko ze sobą pograła.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7241
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 18 paź 2021, o 10:23 Aha Wlazły na środku.
No a jak, wziąłbyś na środek gości, którzy postawili mniej bloków niż blisko 40-letni i blisko 190-centymetrowy atakujący? Na czwartego środkowego jak znalazł :D

Streeter
grzegorzg pisze: 18 paź 2021, o 09:42 Może po prostu trzeba w niektórych przypadkach wziąc inne statystyki. I tu na czoło w rozegraniu, w ujęciu skuteczności i efektywności ataku zespołu Janusz jest też liderem. :D Wyprzedza nawet Toniuttiego. ;) Ale Pająk, to jest w czarnej... dziurze...
Wiem, nie chciało mi się aż tak analizować statystyk, chciałem tylko pokazać jakie głupoty można uzyskać patrząc ślepo w statystyki (patrz Wlazły, Peszko). Najgorsze, że w takim ucięciu nawet Butryna wyprzedził Bołądź i... Jarosz, co poczniem? :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dyletant »

No a jak, wziąłbyś na środek gości, którzy postawili mniej bloków niż blisko 40-letni i blisko 190-centymetrowy atakujący? Na czwartego środkowego jak znalazł :D
Rozumiem intencje, ale brak tu konsekwencji, bo najczęściej najlepszą skuteczność ataku mają rozgrywający i środkowi, więc co tam robią Jarosz z Bołądziem ze swoimi marnymi circa 55%?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7241
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

dyletant pisze: 18 paź 2021, o 10:45 Rozumiem intencje, ale brak tu konsekwencji, bo najczęściej najlepszą skuteczność ataku mają rozgrywający i środkowi, więc co tam robią Jarosz z Bołądziem ze swoimi marnymi circa 55%?
Z prostej przyczyny - jak napisałem w poście ze składem, powstało to na podstawie rankingów zawodników na stronie PlusLigi. Niestety nie było tam żadnego Gnieckiego z 1/1 i 100% w ataku, skąd na ataku Jarosz z Bołądziem :)

PS. Co do oceniania cyferkami to idealny pod tym kątem był występ Atanasijevicia w Skrze. Cyferkowo wyszło nieźle. Czy ktoś oglądający mecz powie, że Atan grał dobrze?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Mam nadzieję, że będziemy mieć trenera z jajami, który będzie mieć odwagę na poważne decyzje. Zawodnicy, którzy według mnie (moje, szeregowego kibica, subiektywne zdanie) POWINNI BYĆ BRANI POD UWAGĘ PRZY POWOŁANIACH. KSZTAŁT KADRY NA 2022 I NASTĘPNE LATA. Nie piszę tutaj o powołanych, ale o siatkarzach, z którymi wiążę nadzieję.

Rozgrywający:
-Marcin Janusz
-Grzegorz Łomacz
-Jan Firlej


Brak Fabiana Drzyzgi mogę argumentować tym, że jego gra w kadrze jest po prostu bardzo słaba. Wielu pewnie powie, że powinienem puknąć się w głowę, żeby go nie powoływać wcale, ale problem jest taki, że Drzyzga absolutnie nie akceptuje roli rezerwowego. Gwiazdorzy, jest konfliktowy i nie ma w sobie pokory. Pamiętamy już sytuację, kiedy Grzegorz Łomacz był jedynką. Absolutnie nie powinno być takiej sytuacji. A według mnie w razie rywalizacji Fabiana z Marcinem Januszem mogłoby właśnie tak być. I to na Janusza bym postawił. Dwójka - pewnie Łomacz, bo potrzeba już kogoś zgranego. Chociaż szansa należy się też Firlejowi, żeby się wykazał. A może my potrzebujemy rewolucji na tej pozycji? Kto wie.

Atakujący:
-Bartosz Kurek
-Łukasz Kaczmarek
-Bartłomiej Bołądź


Nawet jak Muzaj się rozegra w dalszej części sezonu, to ja go już nie widzę za bardzo w kadrze. Za bardzo chimeryczny, chwiejny emocjonalnie. Bołądź może pojechać pograć i odciążyć w Lidze Narodów naszych atakujących, ale według mnie granie 4 atakującymi podczas turnieju jest kompletnie zbędne. Mamy dwóch pewniaków i co najgorsza - nikogo na horyzoncie, kto mógłby grać teraz i za kilka lat zastąpić Kurka.

Środkowi:

-Piotr Nowakowski
-Jan Kochanowski
-Mateusz Bieniek
-Norbert Huber
-Mateusz Poręba


Kochanowski,Bieniek i Huber to prawdopodobnie jest trio środkowych na długie lata, więc według mnie granie na siłę Kłosem nie ma sensu, jeśli Nowakowski dalej będzie w dobrej formie. Lepiej byłoby sprawdzić Mateusza Porębę, który może być za chwile etatowym kadrowiczem po ewentualnej emeryturze Pita. Po prostu dwóch zawodników w zbliżonym wieku (w 2022 - Karol 33 lata, Piotr 35), nie ma sensu powoływać, mając młodą alternatywę, która już jest siłą PlusLigi

Przyjmujący:
-Wilfredo Leon
-Bartosz Bednorz
-Kamil Semeniuk
-Tomasz Fornal
-Aleksander Śliwka
-Bartosz Kwolek


Kubiak nie będzie ani młodszy, ani lepszy. Jaki z niego lider, to widać po poziomie frustracji i podejściu do całego otoczenia. Katastrofalny sezon 2021. Są od niego młodsi, lepsi i tacy, którzy nie będą chcieli zrobić z siebie monarchów w tym zespole. Kadrę trzeba odmładzać, a skoro jest kim, a w dodatku Michał jest jaki jest, to najwyższy czas na zmiany

Libero:

-Paweł Zatorski
-Jakub Popiwczak
-Damian Wojtaszek


Tutaj bez zmian. Pozycja libero jest obsadzona na lata.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Bardzo mi sie podobaja te wybory. Przynajmniej na LN.
Chociaz moze warto jakis weekend Butrynowi dac.
Bedziemy madrzejsi po fazie PO.
I bedziemy juz wtedy znac trenera.

No i to odstawienia Drzyzgi troche dyskusyjne. Moze wystarczy mu dac silna konkurencje?
Jak wszedl za niego Guma, to mlody Drzyzga jakos to zniosl. A i Guma spokojnie patrzyl z lawki na wyczyny Fabie. Wiec moze sie da wesprzec mocno Janusza i zachowac Fabie na lawce?
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 18 paź 2021, o 12:52 Bardzo mi sie podobaja te wybory. Przynajmniej na LN.
Chociaz moze warto jakis weekend Butrynowi dac.
Bedziemy madrzejsi po fazie PO.
I bedziemy juz wtedy znac trenera.

No i to odstawienia Drzyzgi troche dyskusyjne. Moze wystarczy mu dac silna konkurencje?
Jak wszedl za niego Guma, to mlody Drzyzga jakos to zniosl. A i Guma spokojnie patrzyl z lawki na wyczyny Fabie. Wiec moze sie da wesprzec mocno Janusza i zachowac Fabie na lawce?
Drzyzga znióśł Zagumnego, bo Zagumny jest dla niego wzorem. Wtedy Fabian był młodym rozgrywającym, a Zagumny rozgrywał swój ostatni turniej. Było też pewne, że Fabian będzie jego zastępcą. Jaki ma stosunek Drzyzga Senior do Zagumnego, to też wszyscy wiedzą.

Jak wpłynęła rywalizacja na Fabiana, to było widać u Antigi. Jak wpłynęła na niego rola bezapelacyjnego numeru 1, to widzimy dziś.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Orduna »

Też mi się bardzo podobają te wybory Szarego Wilka. Ustawiłbym chyba taki sam skład z jednym wyjątkiem- Śliwkę zaminiłbym na Lipińskiego i można grać.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dyletant »

Podpisuję się pod kadrą Szarego Wilka, z jednym ale. Na wszystkie podrzędne MHW, LN i ME Kurek, Leon i Nowakowski a może nawet Zator dostają wolne. Rzucamy najlepsze co mamy na MŚ i kwalifikacje olimpijskie.

I dołączyłbym Lipińskiego, jak kolega wyżej pisze.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7241
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Również się zgadzam, że takie wybory na chwilę obecną wydają się OK, zobaczymy co się jeszcze wydarzy na tle sezonu. Biorąc pod uwagę, że ani Muzaj ani Konar nie byli zbyt obciążeni w lecie (chyba te zgrupowania na których byli nie powinny ich aż tak zmęczyć), to chyba już nieco pogrzebali swoje szanse na występy, no ale zobaczymy co będzie dalej. Z trójki ligowych muszkieterów najlepiej póki co wygląda Bołądź, zarówno statystycznie, wiekowo, parametrowo i doświadczeniowo, Filipiaka jakoś ciężko mi póki co ocenić po tym, z kim grał Lublin, ale tu też chyba na poziom kadry to niezbyt. Z jedną uwagą - jeżeli Kapica zagra cały sezon i zagra go w miarę sensownie, to ja jeszcze jego bym powołał - choćby miał potrenować z kadrą szeroką i pojechać do domu. Ot tak, żeby przeciwdziałać przeobrażeniu się w Butryna, co nigdy na kadrze nie był.

Na środku, przyjęciu i libero względnie mamy z kogo wybierać, na rozegraniu raczej nikt nowy nam nie zakwitnie, więc pozostaje obserwowanie Janusza i Firleja (w Komendę już chyba zwątpiłem). Największy "ból głowy" może być na ataku, ale bardziej niż problemem bogactwa nazwałbym to szukaniem butów w second-handzie, żeby jedno wesele obskoczyć.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: dyletant »

Oczywiście, że tak się powinno robić z tymi potencjalnie młodymi. Zobaczcie w kadrze nożnej już Kozłowski i Zalewski mają obycie z kadrą. Jeśli Włosi by się kierowali logiką ogrania, to taki Romano nigdy by im nie wygrał ME, no bo gdzie brać chłopaka z A2, niech on zagra jakieś play offy przeciw Perugii albo Trentino.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

Wolałbym się trzymać z dala od ustalania składu kadry po 3 kolejce Plusligi z jednego prostego powodu - według mnie ta kadra po okresie totalnego zabetonowania potrzebuje zwyczajnie jakiegoś resetu i czystej karty bez świętych krów - powołanie do szerokiego składu masz sobie podnieść z boiska, tak jak miejsce w docelowej czternastce czy szóstce. Jedyną osobą, przy której skłaniałbym się jednak do, mówiąc brutalnie, zamknięcia drzwi do kadry jest Michał Kubiak, bo tą katastrofalną grą w 2021 wybił sobie wszelkie argumenty z rąk, a żeby on chociaż grał w jakiejś poważnej lidze, to dałoby się zweryfikować, czy wraca do jakiegoś poziomu przyzwoitości, tak to mamy 34-latka po dramatycznym sezonie kadrowym i piątym czy szóstym rokiem w Japonii, no sorry. A reszta niech walczy o swoje, od Fabiana Drzyzgi przez Karola Butryna po Mateusza Porębę. Bo czy Butryn może zbawić kadrę i być następcą Bartosza Kurka? No pewnie nie, ale w sytuacji, gdzie reszta polskich atakujących, jak to ktoś zgrabnie ujął, potyka się o własne nogi, można by mu dać szansę jak zagra lepiej od nich, a nuż się dobrze wpasuje w zespół i nawet w tym Paryżu pomoże jako drugi.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Może Władka Babkiewicza natuarlizujemy zanim zagra w dorosłej kadrze Białorusi co? :D Chłop 207, póki co surowy jak świeże mięso, ale dupnięcie w łapie ma, a do tego w najlepszym ruskim klubie do wychowywania młodzieży czyli Fakiele będzie się ogrywał ;)

Edit: ech, sprawdziłem już w kadrze zagrał. Odpada.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

I kto będzie selekcjonerem? Chyba jednak nie Grbić, bo coś sprawa przycichła. W ciągu kilkunastu godzin w redakcjach sportowych pewnych serwisów pojawiła się informacja, że ma być to Winiar. I to jest bardzo zły wybór.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 08:24 I kto będzie selekcjonerem? Chyba jednak nie Grbić, bo coś sprawa przycichła. W ciągu kilkunastu godzin w redakcjach sportowych pewnych serwisów pojawiła się informacja, że ma być to Winiar. I to jest bardzo zły wybór.
Wiesz jak to jest z redakcjami sportowymi: Sirci rzucił, że dla nasz najlepiej jakby to był Winiarski i każdy teraz grzeje ten temat. A że wątek klikany to hieny, bo inaczej nie da się tego nazwać, smarują artykuły bez jakichkolwiek sprawdzonych informacji, bazując jedynie na jakiś strzępkach wypowiedzi.
Kłamca.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: fwasilcz »

Szary Wilk pisze: 19 paź 2021, o 08:24 I kto będzie selekcjonerem? Chyba jednak nie Grbić, bo coś sprawa przycichła. W ciągu kilkunastu godzin w redakcjach sportowych pewnych serwisów pojawiła się informacja, że ma być to Winiar. I to jest bardzo zły wybór.
Zgadzam się, za wcześnie. Szkoda byłoby spalić potencjalnego kandydata na selekcjonera na lata, wrzucając go do grupy z kolegami z boiska, dla których nie będzie autorytetem.
ciorny17 pisze: 19 paź 2021, o 08:31 Wiesz jak to jest z redakcjami sportowymi: Sirci rzucił, że dla nasz najlepiej jakby to był Winiarski i każdy teraz grzeje ten temat. A że wątek klikany to hieny, bo inaczej nie da się tego nazwać, smarują artykuły bez jakichkolwiek sprawdzonych informacji, bazując jedynie na jakiś strzępkach wypowiedzi.
Z jednej strony prawda, ale trochę jednak ostro. Jak się artykuł nie będzie klikał, to gość wyleci z roboty (a i tak pewnie nie ma etatu, tylko jakąś śmieciówkę). Nie chcemy płacić za treści, to mamy potem dziennikarstwo, na jakie zasłużyliśmy :(
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

fwasilcz pisze: 19 paź 2021, o 08:48 Z jednej strony prawda, ale trochę jednak ostro. Jak się artykuł nie będzie klikał, to gość wyleci z roboty (a i tak pewnie nie ma etatu, tylko jakąś śmieciówkę). Nie chcemy płacić za treści, to mamy potem dziennikarstwo, na jakie zasłużyliśmy :(
Czy przy newsach siatkarskich jakkolwiek oczekujesz treści? Twitter mocno przejął pałeczkę jako główne medium informowania o czymkolwiek. Później idąc w świat, dziennikarze chwytają się czego mogą, aby coś naskrobać. Wolę raz w tygodniu wejść na newonce.sport, zobaczyć co ciekawego Michał Winiarczyk napisał albo z kim porozmawiał, jak klikać te bezsensowne bajty. A że temat wybory trenera nośny, to każdy news będzie na wagę złota, a później dostajemy masę artykułów o Winiarskim jako trenerze.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Baity, nie baity, mnie to by absolutnie nie zdziwiło. Od początku jestem nastawiony dość pesymistycznie do wyboru nowego trenera i uważam, że wybór będzie odbiegał od oczekiwań kibiców, a błędy poprzednika mogą być powielone z uwagi na to, że istnieje ryzyko, że trenerem będzie rządzić kadra lub dostanie on jasne wytyczne co wolno, a co nie wolno.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: fwasilcz »

ciorny17 pisze: 19 paź 2021, o 09:11
fwasilcz pisze: 19 paź 2021, o 08:48 Z jednej strony prawda, ale trochę jednak ostro. Jak się artykuł nie będzie klikał, to gość wyleci z roboty (a i tak pewnie nie ma etatu, tylko jakąś śmieciówkę). Nie chcemy płacić za treści, to mamy potem dziennikarstwo, na jakie zasłużyliśmy :(
Czy przy newsach siatkarskich jakkolwiek oczekujesz treści? Twitter mocno przejął pałeczkę jako główne medium informowania o czymkolwiek. Później idąc w świat, dziennikarze chwytają się czego mogą, aby coś naskrobać. Wolę raz w tygodniu wejść na newonce.sport, zobaczyć co ciekawego Michał Winiarczyk napisał albo z kim porozmawiał, jak klikać te bezsensowne bajty. A że temat wybory trenera nośny, to każdy news będzie na wagę złota, a później dostajemy masę artykułów o Winiarskim jako trenerze.
Oczekiwałbym treści, ale nie spodziewam się że ją dostanę :)
Brakuje dziennikarzy, którzy mając za sobą plecy w postaci poczytnego portalu poszli i zapytali prezesów/trenerów/nawet sędziów o kontrowersyjne tematy. Niestety bazując na amatorach/półamatorach nie dostaniemy odpowiedzi na wiele pytań, bo można ich łatwo zbyć. Oczywiście szacunek dla nich za to, że chce im się coś tworzyć, bo inaczej w ogóle byłaby posucha. A co do baitów, to trudno po tytule odróżnić materiał sklecony na podstawie tweeta/tego co ktoś napomknął w prawdzie siatki od rzetelnego artykułu, który powstał na bazie informacji dziennikarza. Ale to szerszy problem dziennikarstwa teraz, nie tylko siatkówki. Tylko chciałem trochę stanąć w obronie dziennikarzy, którzy jeśli chodzi o warunki zatrudnienia mają naprawdę słabo i wyzywanie ich od hien za to, że działają w takim systemie jest moim zdaniem słabe. Pewnie wielu z nich chciałoby tworzyć bardziej wartościowe treści. Jeśli chcemy ciągnąć temat chyba trzeba zmienić wątek (moderacja może przeniesie gdzieś).
Streeter
Posty: 7241
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Jakoś istnieją portale potrafiące przedstawiać newsy w rozsądny sposób, a nie "Nowe wieści na temat Kubicy!", po czym w środku napisane że nie wiadomo czy zostanie w Alfie czy nie, albo kilkuletni wątek np. "ROBERT LEWANDOWSKI BLISKO REALU MADRYT!!!", po czym można się dowiedzieć, że był na wakacjach w Madrycie i zrobił Ance zdjęcie ze stadionem. Myślę że po powyższych tytułach doskonale wiecie o jakim portalu mówię, więc jak widać część potrafi działać inaczej, skoro nie przychodzi pierwsza do głowy.

A Winiara to na pewno wzięli z wypowiedzi Sirciego, więc nie ma co na to zwracać uwagi. Świder to inteligentny facet, nie sądzę by przyszło mu do głowy wepchać Winiara na pierwszego szkoleniowca. Ja osobiście chciałbym, żeby Winiar w sztabie się znalazł i miał okazję "podpatrywać" kogoś sensownego, choć z drugiej strony mam trochę mieszane uczucia co do takiego wybierania trenerowi współpracowników.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Hieny nie hieny. Nazwałem tak, bo merytoryka i prawdziwość informacji nie stoi na pierwszym miejscu. A im bliżej nośnego tematu, tym dalej od oczekiwania sensownej treści. Ot taka korelacja.

Kadra i to co się wokół niej dzieje, budzi w narodzie emocje. Tak ja to odbieram, bo czytając komentarze zwolenników frakcji heynenowskiej takie odczucie mogłem mieć. Dla wielu trofea nie były najważniejsze. Mieli dawać emocje. Jak mawiał klasyk, raz przegrywasz, a raz przegrywasz.
Streeter pisze: 19 paź 2021, o 10:44 Ja osobiście chciałbym, żeby Winiar w sztabie się znalazł i miał okazję "podpatrywać" kogoś sensownego, choć z drugiej strony mam trochę mieszane uczucia co do takiego wybierania trenerowi współpracowników.
Już raz Gogol jako drugi był wybrany przed pierwszym. Jak pokazuje życie, bycie asystentem trenera kadry nic nie daje. Gdzie jest Gruszka, wspomniany Gogol, czy inni będący w sztabie? Namaszczanie nic nie daje. Jak nie masz wyników i osiągnięć w klubie to sorry, ale to że masz w CV asystent selekcjonera nie powinno oddalać tego, co było gdzieś indziej.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Ja również ma mieszane do negatywnych odczuc na temat sensu tych "powołań" w tym momencie. Ale nie byłbym sobą pewnie, gdybym do niektórych kandydatur sie nie odniósł. ;)
Jak realtywna moze by ocena, to pokazuje przykład Lipińskiego. Przeciez zawodnik ma za sobą zjazd formy w drugiej częsci sezonu z ogólnie słabymi p-o a co najmniej nie przystającymi do formy z pierwszej połowy tamtego sezonu.
Kolejny przykład Firlej. Przecież on jest stabilny jak chorągiewka na wietrze i nie zagrał pół sezonu. Tymczasem na Komendzie, równolatku przypomnę, wszyscy wieszaja psy, a w mojej opinnii on własnie tę grę ustabilizował na sensownym poziomie. Błędy popełnia każdy, ale jak widac i Bucko i ben Tara sobie radzą już drugi sezon, a ten drug nie widziałem żeby krzyczał do Komendy jak kiedyś Grozer do Baranowicza. Jak się trafi babol, to trzeba cos z tego zrobic i tyle, bo na tym ta zabawa polega, i tym odrózniaja sie klasowi zawodnicy od nieklasowych.

I wróce jeszcze do wieku, parametrów i ... wielkiej Brazylii. Jak ktos sobie przypomina, to grał tam taki "misiu" Anderson Rodrizuez. Był przede wszystmim zmiennikiem Andre Nascimento. Miał (piszę w czasie przeszłym, bo człowiek z wiekiem się raczej kurczy ;) ) całe 190 cm a jak zdobywali złoto olimpijskie miał 30 lat a srebro 34. To tak a propos podejścia do wieku i tego co kiedyś pisał Wysoki w tym kontekście o Brazylii.
Streeter
Posty: 7241
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 19 paź 2021, o 11:12 Namaszczanie nic nie daje. Jak nie masz wyników i osiągnięć w klubie to sorry, ale to że masz w CV asystent selekcjonera nie powinno oddalać tego, co było gdzieś indziej.
Oczywiście że tak, ale jednak (przynajmniej w mojej opinii) Gruszka i Gogol nie rokowali trenersko na tyle, co Winiar (choć Gruszka miał fajny moment w Katowicach, natomiast skąd u Gogola wzięła się łatka, że to może być świetny szkoleniowiec - naprawdę nie mam pojęcia). To, że pijaczek będzie siedział pod Hotelem Hilton i słuchał jak biznesmeni rozmawiają, nie uczyni z niego biznesmena, podobnie przebywanie Gogola obok Heynena nie uczyni z niego wspaniałego szkoleniowca. Natomiast jeżeli z Winiara coś będzie (tego oczywiście nie możemy wyrokować, ale zapowiada się, że da radę póki co), to na pewno takie doświadczenie byłoby dla niego fajne. Ale bardziej bym to widział na zasadzie, że jak Świder wybierze szkoleniowca, to siądzie z nim do stołu i powie "mamy takiego Winiara, zna ligę, fajnie rokuje, jak nie masz planu na drugiego szkoleniowca to porozmawiaj z nim" niż "to jest Michał, Twój asystent".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

grzegorzg pisze: 19 paź 2021, o 11:29 Ja również ma mieszane do negatywnych odczuc na temat sensu tych "powołań" w tym momencie. Ale nie byłbym sobą pewnie, gdybym do niektórych kandydatur sie nie odniósł. ;)
Jak realtywna moze by ocena, to pokazuje przykład Lipińskiego. Przeciez zawodnik ma za sobą zjazd formy w drugiej częsci sezonu z ogólnie słabymi p-o a co najmniej nie przystającymi do formy z pierwszej połowy tamtego sezonu.
Kolejny przykład Firlej. Przecież on jest stabilny jak chorągiewka na wietrze i nie zagrał pół sezonu. Tymczasem na Komendzie, równolatku przypomnę, wszyscy wieszaja psy, a w mojej opinnii on własnie tę grę ustabilizował na sensownym poziomie. Błędy popełnia każdy, ale jak widac i Bucko i ben Tara sobie radzą już drugi sezon, a ten drug nie widziałem żeby krzyczał do Komendy jak kiedyś Grozer do Baranowicza. Jak się trafi babol, to trzeba cos z tego zrobic i tyle, bo na tym ta zabawa polega, i tym odrózniaja sie klasowi zawodnicy od nieklasowych.

I wróce jeszcze do wieku, parametrów i ... wielkiej Brazylii. Jak ktos sobie przypomina, to grał tam taki "misiu" Anderson Rodrizuez. Był przede wszystmim zmiennikiem Andre Nascimento. Miał (piszę w czasie przeszłym, bo człowiek z wiekiem się raczej kurczy ;) ) całe 190 cm a jak zdobywali złoto olimpijskie miał 30 lat a srebro 34. To tak a propos podejścia do wieku i tego co kiedyś pisał Wysoki w tym kontekście o Brazylii.

Wlazły miał 194 cm, co nie znaczy, że mamy go porównywać do Butryna ;)

Andre Nascimento 195 cm
Frantz Granvorka 195 cm
Brooke Billings 196 cm
Bojan Jordanow 197 cm
Hector Soto 197 cm

Trochę było tych graczy poniżej 2m, ale przykład Andersona to wyjątek. Poniżej tego 195-196 to tylko Wlazłego można przytoczyć na takim topowym poziomie. A pamiętaj, że to wszystko było kilkanaście lat temu i atakujących poniżej 2m było sporo.

Poza tym, to wszyscy poza wspomnianym Andersonem debiutowali sporo szybciej, niż miałby Butryn (w sumie to Anderson też debiutował w wieku 27 lat, Butryn najszybciej w wieku 29).
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: grzegorzg »

Bytryn jest dla mnie tylko przykładem, fakt doskonałym, poniewaz ogniskuje w sobie te wszystkie - przynajmniej dla mnie - bezsensowne schematy...
A to czy będzie w reprze czy nie, zależy od wielu rzeczy. W skrócie jak będzie się prezentował sam Butryn w sezonie i co moze dac kadrze i w jakiej roli .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”