Kto za Heynena?!

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Szary Wilk »

lukecik pisze: 22 lis 2021, o 13:38 To, że Grbić się zgłosił, wcale nie musi oznaczać, że dostał zielone światło od Sirciego. Może to jest na zasadzie: a zgłoszę się i będę dalej próbował ze Świdrem urabiać prezesa, najwyżej się nie uda.
Nie, no. Bądźmy poważni...
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

W Perugii trochę inaczej wygląda prowadzenie drużyny jak w KK. Dobrze to świadczy, bo jakby nie patrzeć, widać elastyczność taktyczną. No i też mając takie a nie inne personalia dużo rotuje, bo Płotnicki coś tam grywa, mimo na początku stawiania na Andersona i Leona. Co prawda Amerykanin na początku wszedł dobrze w sezon, teraz nieco gorzej. Niemniej, Perugia wygląda w moim odczuciu lepiej jak pod Heynenem. Ale tu obiektywny być nie mogę :D W środę o 20:30 grają z Modeną, która wydaje się być na fali, więc kto wie.

Co do wiadomości dla Bednorza. Jak utrzyma taki poziom gry jak teraz, to każdy by go do szóstki wstawiał z Leonem. Jednak problem sparowania Leona z nim czy z Semeniukiem jest taki, że ani Drzyzga, ani Firlej, z pola jakoś spektakularnie grać nie potrafią. Może, ale to może Janusz, jest w tym elemencie najlepszy, ale wówczas warto mu dać Hubera i Kochanowskiego, czyli środkowych którzy dobrze się czują na piłkach wrzucanych z okolic 3. metra.
Kłamca.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 22 lis 2021, o 14:15 W Perugii trochę inaczej wygląda prowadzenie drużyny jak w KK. Dobrze to świadczy, bo jakby nie patrzeć, widać elastyczność taktyczną. No i też mając takie a nie inne personalia dużo rotuje, bo Płotnicki coś tam grywa, mimo na początku stawiania na Andersona i Leona. Co prawda Amerykanin na początku wszedł dobrze w sezon, teraz nieco gorzej. Niemniej, Perugia wygląda w moim odczuciu lepiej jak pod Heynenem. Ale tu obiektywny być nie mogę :D W środę o 20:30 grają z Modeną, która wydaje się być na fali, więc kto wie.

Co do wiadomości dla Bednorza. Jak utrzyma taki poziom gry jak teraz, to każdy by go do szóstki wstawiał z Leonem. Jednak problem sparowania Leona z nim czy z Semeniukiem jest taki, że ani Drzyzga, ani Firlej, z pola jakoś spektakularnie grać nie potrafią. Może, ale to może Janusz, jest w tym elemencie najlepszy, ale wówczas warto mu dać Hubera i Kochanowskiego, czyli środkowych którzy dobrze się czują na piłkach wrzucanych z okolic 3. metra.
Ale czemu Semeniuk nie może grać z Leonem? W tym sezonie nie najlepiej zaczął w przyjęciu, ale de facto jest to jeden z lepiej przyjmujących przyjmujących w naszej lidze. W zeszłym sezonie chociażby udowodnił, że od Śliwki sobie w nim lepiej radzi gdy naprzeciwko są najlepiej serwujące drużyny. A porównywalne pole brał co Śliwka. Nawet momentami to Śliwka był kryty. Właśnie obecność Leona wymaga by koło niego grał najlepiej Semeniuk czy jeszcze lepiej przyjmujący Fornal.
Śliwka, Semeniuk, Fornal, Kwolek to w ogóle cała generacja defensywnych przyjmujących, ciągnących atak. No nazwijmy ich uniwersalnymi.

No a szansa Bednorza raczej spadną. Leon ma pewne miejsce, Semeniuk I Śliwka raczej też zawsze będą w kadrze no i jest jeszcze Fornal czy Kwolek.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: lukecik »

Szary Wilk pisze: 22 lis 2021, o 13:41
lukecik pisze: 22 lis 2021, o 13:38 To, że Grbić się zgłosił, wcale nie musi oznaczać, że dostał zielone światło od Sirciego. Może to jest na zasadzie: a zgłoszę się i będę dalej próbował ze Świdrem urabiać prezesa, najwyżej się nie uda.
Nie, no. Bądźmy poważni...
Różnie może być, nagle się udało Sirciego przekonać? To po co ten konkurs w ogóle? A czy Świder był poważny od początku głosząc, że chce Grbicia, a potem robiąc konkurs, bo nie szło się dogadać z Sircim, w którym to Grbić jednak startuje? Cała ta procedura to cyrk, co znalazło swoje przełożenie w liczbie kandydatur przesłanych do związku. Przy kobietach żadne deklaracje nie padły i zgłoszeń przyszło ponad 20. To nie jest przypadek.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 22 lis 2021, o 14:35
No a szansa Bednorza raczej spadną. Leon ma pewne miejsce, Semeniuk I Śliwka raczej też zawsze będą w kadrze no i jest jeszcze Fornal czy Kwolek.
yyyyyy czemu to Śliwka ma być w kadrze "zawsze"? Czym Olek, w minionym sezonie kadrowym, bo jak widać rewelacyjny sezon klubowy na super grę na kadrze się nie przełożył, albo w tym, zasłużył aby tak pisać? Trochę nie czaje.

Ogólnie ta nasza mityczna głębia budowana przez dwa lata została brutalnie zweryfikowana. I na dzień dzisiejszy, jeśli mamy brać pod uwagę najlepiej prezentujących się zawodników w tym sezonie, to Leon, Semeniuk, Fornal i Bednorz zdecydowanie uciekli reszcie. Nawet słabszy okres jaki notuje Tomek, stawia go wyżej jak Śliwkę czy Kwolka.

Nie fikosowałbym się znów na budowaniu selekcji wśród jak najszerszej kadrze. Nie ma takiej potrzeby. Ostatnio to trochę wyglądało jak wybieranie mniejszego zła, co było błędem w samym zarodku. A chyba Grbić pokazał, że na zaufaniu mu się drużynę buduje z najlepszym skutkiem.
Kłamca.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: lukecik »

Wg Mielewskiego swoje zgłoszenia przesłali m.in. Grbić, Gardini, Bernardi i Mendez.

https://twitter.com/Mielewski/status/14 ... 4314229762
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: kibic_siatki »

To może się okazać, że tych 6 kandydatów jest poważniejszych niż tych ponad 20 u kobiet. Wybór z kilku poważnych może dużo łatwiejszy niż z kilkudziesięciu. Kiedyś jak trenerem w piłce nożnej został Engel, to aplikację złożył nauczyciel WF-u w szkole gdzie pracuję. Bo właśnie zrobił odpowiednie uprawnienia trenerskie i wydziwiał, że wygrał jakiś no name, a nie on. :]
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze: 22 lis 2021, o 15:05
kamil1999 pisze: 22 lis 2021, o 14:35
No a szansa Bednorza raczej spadną. Leon ma pewne miejsce, Semeniuk I Śliwka raczej też zawsze będą w kadrze no i jest jeszcze Fornal czy Kwolek.
yyyyyy czemu to Śliwka ma być w kadrze "zawsze"? Czym Olek, w minionym sezonie kadrowym, bo jak widać rewelacyjny sezon klubowy na super grę na kadrze się nie przełożył, albo w tym, zasłużył aby tak pisać? Trochę nie czaje.

Ogólnie ta nasza mityczna głębia budowana przez dwa lata została brutalnie zweryfikowana. I na dzień dzisiejszy, jeśli mamy brać pod uwagę najlepiej prezentujących się zawodników w tym sezonie, to Leon, Semeniuk, Fornal i Bednorz zdecydowanie uciekli reszcie. Nawet słabszy okres jaki notuje Tomek, stawia go wyżej jak Śliwkę czy Kwolka.

Nie fikosowałbym się znów na budowaniu selekcji wśród jak najszerszej kadrze. Nie ma takiej potrzeby. Ostatnio to trochę wyglądało jak wybieranie mniejszego zła, co było błędem w samym zarodku. A chyba Grbić pokazał, że na zaufaniu mu się drużynę buduje z najlepszym skutkiem.
Skrót myślowy i dziwnie przez to napisałem. Chodziło mi, że Śliwka przy Grbiciu będzie miał pewną pozycję w kadrze. Co do minionego sezonu kadrowego to w LN Śliwka grał nieźle. Na IO grał głównie Kubiak, ale Śliwka rzeczywiście też nie dał rady. Niemniej on w kadrze nie wygląda tak źle jak wielu mówi. Po prostu nie jest efektowny. No i Semeniuk ani żaden inny przyjmujący poza Leonem też zeszłego sezonu kadrowego nie mieli wybitnego.

Selekcja będzie potrzebna. Będzie nowy trener i musi się przekonać którzy zawodnicy najbardziej będą pasować do jego koncepcji. Cóż jestem fanem JW, ale nie wiem w czym Fornal uciekł najlepszemu zawodnikowi finału LM. I chyba mvp tej imprezy jeśli dobrze pamiętam? To, że ciężko wchodzi w sezon to inna inszość, ale on jak i Fornal ustabilizują formę prędzej czy później bo to zawodnicy wysokiej klasy. No i dalej jest jeszcze Kubiak. Ja bym go nie skreślał. Już wcześniej był skreślany z kadry a wygrał nam mś. Ważne by nie miałzapewnionego miejsca w kadrze i walczył o nie na równych warunkach. On jest wieku na przykład Urnauta i jest młodszy niż Juantorrena. To nie jest tak, że już nie może sobie pozwolić na dobre występy/turnieje i musi kończyć karierę.

A tak a propo Bednorza to z nim jest chyba trochę jak z Rossardem. Umiejętności wysokie, bezsprzecznie gwiazda, z tym, że jakoś tak gorzej do grupy chyba pasuje no i się gorzej kalkuluje niż inni zawodnicy na jego pozycji. Ale zadecyduje trener.
lukecik pisze: 22 lis 2021, o 15:12 Wg Mielewskiego swoje zgłoszenia przesłali m.in. Grbić, Gardini, Bernardi i Mendez.

https://twitter.com/Mielewski/status/14 ... 4314229762
Imponujące nazwiska. Trzymam kciuki za Bernardiego, ale będzie pewnie Grbić.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: grzegorzg »

Cóż, pomyliłem się. Wydawało mi się, że Grbicia nie będzie i dlatego ten konkurs. Widac mój malutki rozumek nie ogarnia tej zawolaowanej strategii..

Pozostaje więc miec nadzieję,że zawodnicy z którymi wiążemy najwieksze nadzieje, będą zadowoleni z wyboru, co się jakoś przełoży. Wszyscy być nie muszą... ;)
.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Resofan »

kamil1999 pisze: 22 lis 2021, o 17:19 Chodziło mi, że Śliwka przy Grbiciu będzie miał pewną pozycję w kadrze. Co do minionego sezonu kadrowego to w LN Śliwka grał nieźle. Na IO grał głównie Kubiak, ale Śliwka rzeczywiście też nie dał rady. Niemniej on w kadrze nie wygląda tak źle jak wielu mówi. Po prostu nie jest efektowny. No i Semeniuk ani żaden inny przyjmujący poza Leonem też zeszłego sezonu kadrowego nie mieli wybitnego.
Nie sądzę, żeby Śliwka czy Semeniuk mieli pewną pozycję. Na pewno będą mieć łatwiej, ale pewnej pozycji raczej nikt miał nie będzie jeśli Grbić (o ile zostanie selekcjonerem) będzie chciał coś osiągnąć. Co do tego, że Śliwka na IO nie dał rady, zadam pytanie: kto oprócz Leona i Kurka dał radę? Moim zdaniem nie dało rady dziesięciu, a raczej ośmiu, bo Kaczmarek i Łomacz nie dostali szansy by pokazać, że też nie dali rady :D. Nie ma co na Śliwkę zwalać winy za sztab szkoleniowy który położył przygotowania na tę imprezę i z którego powodu piszemy teraz w tym temacie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

kamil1999 pisze: 22 lis 2021, o 17:19
A tak a propo Bednorza to z nim jest chyba trochę jak z Rossardem. Umiejętności wysokie, bezsprzecznie gwiazda, z tym, że jakoś tak gorzej do grupy chyba pasuje no i się gorzej kalkuluje niż inni zawodnicy na jego pozycji. Ale zadecyduje trener.
To już zaczyna żyć swoim życiem. Ktoś napisał, że nie pasuje do grupy, źle się w niej odnajduje, a to żyje swoim życiem. W Modenie się odnalazł w grupie, w Kazaniu potrafił się dogadać, tylko w reprezentacji jakoś nie idzie. A patrząc na relację z kadrowiczami jak Kłos, Kochanowski, Leon, Kurek, to nie powiedziałbym że się nie dogaduje. Dziwne.
kamil1999 pisze: 22 lis 2021, o 17:19 Skrót myślowy i dziwnie przez to napisałem. Chodziło mi, że Śliwka przy Grbiciu będzie miał pewną pozycję w kadrze.
Czy aby właśnie to nie był jeden z zarzutów dla Heynena, że orze "swoimi żołnierzami" niezależnie od formy? Czy nowy trener nie miał tego ukrócić?
No i dalej jest jeszcze Kubiak. Ja bym go nie skreślał. Już wcześniej był skreślany z kadry a wygrał nam mś. Ważne by nie miałzapewnionego miejsca w kadrze i walczył o nie na równych warunkach. On jest wieku na przykład Urnauta i jest młodszy niż Juantorrena. To nie jest tak, że już nie może sobie pozwolić na dobre występy/turnieje i musi kończyć karierę.
Sorry, ale nie. Od 2018 roku, jakoś nie pozwolił sobie na dobry turniej, a występy na niekompromitującym poziomie można policzyć na palcach jednej ręki. Powtórzę się co napisałem na początku zeszłego sezonu reprezentacyjnego. Gra w takiej lidzie i taka rola jaką ma tam Kubiak to ciągnięcie w dół. Nie da się później 3 tygodniami przygotowań wrócić do rywalizacji na topowym poziomie.
Kłamca.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Resofan »

ciorny17 pisze: 22 lis 2021, o 18:18 Gra w takiej lidzie i taka rola jaką ma tam Kubiak to ciągnięcie w dół. Nie da się później 3 tygodniami przygotowań wrócić do rywalizacji na topowym poziomie.
Kurek dał rady.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

Resofan pisze: 22 lis 2021, o 18:21
ciorny17 pisze: 22 lis 2021, o 18:18 Gra w takiej lidzie i taka rola jaką ma tam Kubiak to ciągnięcie w dół. Nie da się później 3 tygodniami przygotowań wrócić do rywalizacji na topowym poziomie.
Kurek dał rady.
Napisałem o roli jaką tam spełnia. Gra dokładnie to, co chcielibyśmy aby grał w kadrze: 3 opcja na skrzydle, przyjąć, zaserwować, zablokować.
Kurek to zawodnik wykonujący w tym sezonie póki co 39 ataków na mecz, zdobył też 235 punktów i jest trzecim punktującym ligi. W zeszłym roku, w 33 meczach wykonał 1514 ataków. Kubiak dla porównania w tym sezonie 276, a w zeszłym 742.
O takiej różnicy mówię. O roli jaką się spełnia. Nie wiem, może na Japończyków lepiej działa ta atmosfera, ten charakter jakim obdarzony jest Kubiak.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 22 lis 2021, o 18:38
Resofan pisze: 22 lis 2021, o 18:21
ciorny17 pisze: 22 lis 2021, o 18:18 Gra w takiej lidzie i taka rola jaką ma tam Kubiak to ciągnięcie w dół. Nie da się później 3 tygodniami przygotowań wrócić do rywalizacji na topowym poziomie.
Kurek dał rady.
Napisałem o roli jaką tam spełnia. Gra dokładnie to, co chcielibyśmy aby grał w kadrze: 3 opcja na skrzydle, przyjąć, zaserwować, zablokować.
Kurek to zawodnik wykonujący w tym sezonie póki co 39 ataków na mecz, zdobył też 235 punktów i jest trzecim punktującym ligi. W zeszłym roku, w 33 meczach wykonał 1514 ataków. Kubiak dla porównania w tym sezonie 276, a w zeszłym 742.
O takiej różnicy mówię. O roli jaką się spełnia. Nie wiem, może na Japończyków lepiej działa ta atmosfera, ten charakter jakim obdarzony jest Kubiak.

Serio Kubiak w Japonii to 3 opcja w ataku? Czasem sobie śledzę pewien fanpage, gdzie podają jego cyferki, to wydawało mi się, że jest co najmniej drugą. Ale chyba nie biorę pod uwagę tego, że tam pewnie się gra znikomą ilość piłek na środek i akcje są dłuższe, jak atakują Japończycy :)

16/30 = 53 %
22/43 = 51 %
11/32 = 34 %

Widziałem tylko te 3 wzmianki o jego grze. Trochę dużo tych piłek dostaje jak na 3 opcję, ale mogę się mylić, bo to tylko 3 mecze. Może podają tylko te, gdzie wygrywali i Kubiak dostawał dużo piłek? Bo info pojawia się o Kubiaku i Kurku razem.

No to jak ktoś wykręca okolice 50 % jako 3 opcja w ataku w lidze japońskiej, to jest tam defensywnym przyjmującym. Czyli prawda jest taka, że każdy inny zagraniczny już by z Azji wyleciał. Ja też Kubiaka nie widzę w kadrze, ale chyba nawet w solidnym klubie PlusLigi bym go nie widział.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

Kubiak gra w druzynie, gdzie na ataku są Otake i Shimizu.
Otake to pierwszy i ma 306 ataków (Shimizu zmiennik 47).
Na przyjęciu, najczęściej koło Polaka gra w tym sezonie Nakamoto. Pewnie byłby rezerwowym gdyby nie kontuzja Hisachary Tsubasy. Bo to właśnie Tsubasa był partnerem w przyjęciu w zeszłym roku. Ok, teraz Michał gra drugą opcję na skrzydle. Ogólnie jak na ligę japońską, to Pantery dużo orzą środkiem bo łącznie środkowi mają coś koło ilości Kubiaka w ataku.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 23 lis 2021, o 11:52 Kubiak gra w druzynie, gdzie na ataku są Otake i Shimizu.
Otake to pierwszy i ma 306 ataków (Shimizu zmiennik 47).
Na przyjęciu, najczęściej koło Polaka gra w tym sezonie Nakamoto. Pewnie byłby rezerwowym gdyby nie kontuzja Hisachary Tsubasy. Bo to właśnie Tsubasa był partnerem w przyjęciu w zeszłym roku. Ok, teraz Michał gra drugą opcję na skrzydle. Ogólnie jak na ligę japońską, to Pantery dużo orzą środkiem bo łącznie środkowi mają coś koło ilości Kubiaka w ataku.
Masz może jakieś statystyki Kubiaka w ataku na przestrzeni tego sezonu?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 23 lis 2021, o 12:03 Masz może jakieś statystyki Kubiaka w ataku na przestrzeni tego sezonu?
124/276 czyli 45% skuteczności, a efektywność to 38%
6 asów, 15 błędów na 144 zagrywki.
17 bloków.
Przyjęcie na poziomie 53% pozytywnego przy 258 przyjęciach, nie widzę błędów w tym elemecie.
A to wszystko przy 38 setach w 10 spotkaniach.

Dla porównania Kurek
206/391 czyli 53% skuteczności, a efektywności 45%
15 asów, 41 błędów na 169 zagrywek.
14 bloków.
37 setów w 10 spotkaniach.
Kłamca.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Nuriel »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, o 21:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, o 21:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Szary Wilk »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 23 lis 2021, o 21:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

EOT,
przeniosłem do odpowiedniego działu, bo Mewa i tak by usunął.
Kłamca.
skibens
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: skibens »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 24 lis 2021, o 08:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 24 lis 2021, o 08:44 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Kłamca.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: jarek8dywan »

Bernardi, Gardini, Giani, Grbic, Kovac, Mendez. Z tej szostki ciekaw jestem Mendeza. Dobry, doświadczony trener. Tak naprawdę nie mam przekonania do reszty - a Giani czy Gardini to juz w ogole. Mendez juz 2x startowal do prowadzenia naszej kadry - najpierw przegral z De Giorgim, pozniej z Vitalem. Do 3x sztuka? Obawiam się selekcji po przejeciu sterow przez Grbica...
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Arw165 »

jarek8dywan pisze: 24 lis 2021, o 16:42 Obawiam się selekcji po przejeciu sterow przez Grbica...
Chodzi o ewentualne faworyzowanie swoich poprzednich zawodników (nie zapominajmy, że trenuje też Leona)? Grbić osiągnął dużo z ekipą, która nazwiskami nie powalała, ale jak tylko pojawiła się opcja objęcia Perugii, to nie było sentymentów. Czy naprawdę ryzykowałby wynikiem kadry np. dla cieniującego cały sezon Śliwki (bo podejrzewam, że to jego osoba najbardziej martwi sceptyków), jak będzie miał w odwodzie Bednorza, Fornala, Semeniuka w dobrej formie?

Myślę, że kandydatury poszły w jakość, a nie ilość. Raczej nie sądzę, żeby Gardini i Kovać się liczyli, ale z pozostałych nie powinno być problemu wybrać dobrego szkoleniowca, ktokolwiek to będzie. Jak zwolennicy Mendeza zapatrują się na rozwiązanie problemów komunikacyjnych? Lozano mówił po włosku, a mieliśmy paru siatkarzy w kadrze, którzy język znali. Tutaj tylko Leon będzie ogarniał. Tłumacz?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mendez potrafił na Igrzyska zabrać swojego syna, za co powszechnie go krytykowano w Argentynie, bo średnio na to zasługiwał, więc to kto kogo faworyzuje to jednak wychodzi w praniu (vide Heynen i Kubiak), tak jak to czy to faworyzowanie ma realny wpływ na wyniki zespołu. ;) Nie ma większego sensu granie tą kartą przeciwko Grbiciowi, Bernardiego czy Gianiemu, bo na tym poziomie siłą rzeczy prawie każdy trener z czołówki pracował z którymś z naszych zawodników, i wyjątkiem jest jedynie Mendez, który spędził te ostatnie kilkanaście lat w Ameryce Południowej. Mendez, który, jak wyżej, nie bawił się w tańcu ze swoim synem... ;)
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Diomedea »

Nam akurat syn Mendeza nie grozi.
Z tego powodu, do momentu az wejdzie w relacje z innymi synami, uznam kandydature za ciekawa.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: Szary Wilk »

Grbić zrobiłby porządek według mnie. Wcale nie jest powiedziane, że faworyzowałby Śliwkę. Miał taki skład, to nim grał. Teraz miałby dużo szerszy i miałby z czego wybierać.

Mendez też fajna opcja.

Ja jestem za tym trenerem, który zrobi w kadrze porządek i nie będzie świętych krów.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: jarek8dywan »

Irytujace w kwestii Grbica jest tez to, ze nie tak dawno zrywal świeżo podpisany kontrakt, bo tak zle mu bylo w Polsce. A teraz, jak choragiewka na wietrze, znowu tu leci, jak pszczoła do miodu... Co do selekcji, to moze zbytnio jeszcze mi z głowy nie wylecialo, jakie byly obawy, jak Castellani przejmowal kadre po okresie pracy w Bełchatowie. Mendez jakos mi się bardziej widzi, ktos swiezy.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kto za Heynena?!

Post autor: ciorny17 »

Mówi się, że Świderski postawił warunek Grbicowi, że to on ma się dogadać z Sircim. Jeśli chce kandydować, to ok, ale PZPS nie będzie partycypował w rozmowach na temat kontraktu. Przesłanie kandydatury oznacza, że jest gotowy przejąć kadrę. Bez dram. Niby. Sam Serb, chciał dograć sezon jako trener Perugii, ale czy to mu się uda, to już pewne nie jest.
Kłamca.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”