Kto za Nawrockiego?

troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Kto za Nawrockiego?

Post autor: troche zorientowany »

Czas start: mój typ Stefan Antiga a wasz?
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: Nuriel »

To oczywiste, że Vital.

Hymn już zna, pierogi chyba też lubi, a i jakby wolny ostatnio. Trzeba go brać póki ciepły.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: miro1905 »

Jest 3 kandydatów Antiga, Akbas i Lavarini. Klub pierwszego już zapowiedział, że nie będzie mu przeszkadzał w objęciu reprezentacji i bardzo możliwe, że Antiga zaproponuje związkowi, że poprowadzi Developres do końca sezonu i zrezygnuje, by prowadzić kadrę. Nie wiem jak wygladą sytuacja pozostałej dwójki, ale Akbas mówił w wywiadzie, że jeśli klub się zgodzi to chętnie poprowadzi kadrę, czyli pewnie ma w kontrakcie, że nie może prowadzić żadnej reprezentacji. Żeńska kadra jest traktowana po macoszemu i PZPS może nie chcieć płacić Bóg wie ile nowemu selekcjonerowi. Lavarini w Korei mało nie zarabia, więc raczej odpada. Chyba, że jest na tyle napalony na posadkę u nas (Tylko dlaczego?) i będzie chciał mniej niż Antiga i Akbas. Heynen powinien zrobić sobie przerwę od trenerki, czekać na jakiś ruch i spróbować się dostać do jakiegoś topowego klubu. Męskiego. Faworytem Antiga.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: Streeter »

Też mi się wydaje, że Antiga to dobra opcja. Trochę już nasz grajdołek zna, a umiejętności trenerskie też całkiem w porządku. No i w sumie taki "trochę Polak" - mówi po polsku, parę lat już tu jest, mentalność kojarzy. Jako że raczej nas nie stać na trenerów z tej półki "top of the top", to wydaje mi się najrozsądniejszym wyborem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: troche zorientowany »

Streeter pisze: 28 wrz 2021, o 10:09 Też mi się wydaje, że Antiga to dobra opcja. Trochę już nasz grajdołek zna, a umiejętności trenerskie też całkiem w porządku. No i w sumie taki "trochę Polak" - mówi po polsku, parę lat już tu jest, mentalność kojarzy. Jako że raczej nas nie stać na trenerów z tej półki "top of the top", to wydaje mi się najrozsądniejszym wyborem.

Streeter
podpisuję się pod tymi słowami. Jedynie czy Świderski zgodzi się na łączenie funkcji przynajmniej do końca sezonu bo jednak MŚ są u nas?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: SevenUP »

Nuriel pisze: 27 wrz 2021, o 20:48 To oczywiste, że Vital.

Hymn już zna, pierogi chyba też lubi, a i jakby wolny ostatnio. Trzeba go brać póki ciepły.
Nie ma doświadczenia z kobietami, więc powinien odpaść jako pierwszy.

Do wyboru trenera wg Świderskiego została wyznaczona Ola Jagieło z zespołem i na podstawie ich analizy zostanie podjęta decyzja.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

troche zorientowany pisze: 28 wrz 2021, o 12:49podpisuję się pod tymi słowami. Jedynie czy Świderski zgodzi się na łączenie funkcji przynajmniej do końca sezonu bo jednak MŚ są u nas?
Świderski wprost mówił, że nie przeszkadza mu łączenie klubu i reprezentacji, CHYBA ŻE trener pracuje w klubie w kraju, który prowadzi.

Lavarini to najlepsza opcja.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: Streeter »

Ale Antiga by z Rzeszowa zrezygnował po tym sezonie, więc ten punkt był wypełniony. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale tak właśnie chyba zatrudnialiśmy u panów Castellaniego - w trakcie sezonu, gdy pracował w Skrze, sezon dokończył, następnie zajął się kadrą. Myślę, że tak samo można postąpić z Antigą.

Choć dziś gdzieś mi mignął artykuł, jakoby faworytem w wyścigu miał być były trener Polic. Choć przyznam, że nie czytałem artykułu, kto taki wniosek wyciągnął, jedynie tytuł mi mrugnął.

Co do pomysłu konsultowania wyboru ze złotkami, to myślę, że to ciekawy pomysł. Żeby konsultować z zawodniczkami, to by były nieco chore, a tak mamy panie, które swoje pograły, od kuchni wiedzą który trener lepiej współpracuje z paniami. Jest szansa że nie skończymy z kolejnym trenerem jackopodobnym.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
MoWo
Posty: 214
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 15:17
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: MoWo »

Na WP piszą że Akbas i Lavarini to są typy ivolleymagazine.it .
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

MoWo pisze: 4 paź 2021, o 18:47 Na WP piszą że Akbas i Lavarini to są typy ivolleymagazine.it .
Ivolleymagazine.it raczej kolportuje newsy z innych stron: o Lavarinim pisał Pasini parę tygodni temu, o Akbasie się mówi o nas, pewnie stąd ten news sprzed paru dni. Co nie wyklucza, że to prawda, ale nie należy tej strony raczej traktować jako jakiegoś ''pierwotnego'' źródła. Lavarini marzenie.

O, aż zajrzałem i widzę, że w tym newsie na ivolleymagazine powołano się na turecką stronę. Więc Włosi powołują się na Turków, a jakiś Polak napisał potem, że ''jak podają Włosi'' - polecam ostrożność w czytaniu polskiej prasy siatkarskiej (z perspektywy kogoś kto coś rozumie i regularnie weryfikuje informacje).
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: miro1905 »

Streeter pisze: 4 paź 2021, o 18:08 Ale Antiga by z Rzeszowa zrezygnował po tym sezonie, więc ten punkt był wypełniony. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale tak właśnie chyba zatrudnialiśmy u panów Castellaniego - w trakcie sezonu, gdy pracował w Skrze, sezon dokończył, następnie zajął się kadrą. Myślę, że tak samo można postąpić z Antigą.
Można powiedzieć, że tak zatrudniliśmy też Antigę do kadry panów. Skończył sezon i karierę jako zawodnik Skry i został trenerem reprezentacji.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: SevenUP »

Okazuje się, że selekcji obecnie dokonuje Ola Jagieło, Magda Śliwa, Dorota Świeniewicz, Łukasz Kruk, Jacek Grabowski i Piotr Makowski. Mają wybrać kilku kandydatów (bez względu czy się zgłosili czy nie) i na tej podstawie wyboru dokona prezes.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: troche zorientowany »

SevenUP pisze: 5 paź 2021, o 21:47 Okazuje się, że selekcji obecnie dokonuje Ola Jagieło, Magda Śliwa, Dorota Świeniewicz, Łukasz Kruk, Jacek Grabowski i Piotr Makowski. Mają wybrać kilku kandydatów (bez względu czy się zgłosili czy nie) i na tej podstawie wyboru dokona prezes.
ciekawe info. Ale brakuje mi tu jeszcze Małgorzaty Glinki. To przez wzgląd na zasługi no i pewnie duża znajomość rynku.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: Streeter »

SevenUP pisze: 5 paź 2021, o 21:47 bez względu czy się zgłosili czy nie
Ten fragment mnie najbardziej zaciekawił. Jak oni chcą wybierać trenera, który się nie zgłosił? A co jak takiego wybiorą, a on odmówi?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bobaas
Posty: 40
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:16
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: bobaas »

Ja myślę, że to nie do końca tak, że zasugerują kogoś kto wg nie będzie zainteresowany tą posadą. Oni wiedzą najlepiej kto jest wolny, dostają zgłoszenia od menedżerów czy trenerów, że są zainteresowani. Mogą mieć też jakieś swoje pomysły i pewnie sondują czy ewentualnie byłaby ta osoba zainteresowana czy nie.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: rzr »

Streeter pisze: 6 paź 2021, o 07:18
SevenUP pisze: 5 paź 2021, o 21:47 bez względu czy się zgłosili czy nie
Ten fragment mnie najbardziej zaciekawił. Jak oni chcą wybierać trenera, który się nie zgłosił? A co jak takiego wybiorą, a on odmówi?

Streeter
Pewnie chodzi o to, że będą wysyłać propozycje do trenerów którymi są zainteresowani a którzy nie zgłosili swojej kandydatury do konkursu. Jak pierwsza opcja odmówi to następnej i tak dotąd aż ktoś się zgodzi i wtedy pewnie to ogłoszą oficjalnie.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: SevenUP »

troche zorientowany pisze: 5 paź 2021, o 22:05
SevenUP pisze: 5 paź 2021, o 21:47 Okazuje się, że selekcji obecnie dokonuje Ola Jagieło, Magda Śliwa, Dorota Świeniewicz, Łukasz Kruk, Jacek Grabowski i Piotr Makowski. Mają wybrać kilku kandydatów (bez względu czy się zgłosili czy nie) i na tej podstawie wyboru dokona prezes.
ciekawe info. Ale brakuje mi tu jeszcze Małgorzaty Glinki. To przez wzgląd na zasługi no i pewnie duża znajomość rynku.
Też miały miejsce rozmowy z Gosią Glinką i Kasią Skowrońską ale nie są one formalnie członkiniami zespołu.

A co do reszty to rzr wyjaśnił.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: TommyLeeJones »

Ferhat Akbas, Marcello Abbondanza, Stefano Lavarini, Massimo Barbolini, Daniele Santarelli - nazwiska chętnych na kadrę siatkarek według artykułu na głównej stronie portalu. Podobno Heynen nie zgłosił się (dla mnie żadna niespodzianka) i tak samo Stephane Antiga (a niby coś o tym mówił).

Kogo szanowni forumowicze widzieliby na stołku najchętniej? Nie znam się na żeńskiej, Akbas i Abbondanzę kojarzę z ligi, a Barboliniego z aparycji (chyba prowadził coś ze Stambułu w LM). Mogę stwierdzić tylko, że są to kandydatury brzmiące poważniej od Jacka Nawrockiego, który w ostatnim wywiadzie przebąkiwał, że miał za mało czasu na pracę z zawodniczkami :] .
.it
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2021, o 08:42

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: .it »

Oprócz Turka i czterech Włochów, których wymieniłeś, w sumie zgłosiło się już ponoć ośmiu kandydatów. W tym gronie brak Antigi i Heynena, co nie wyklucza tego, że jeszcze się zgłoszą, szczególnie Antiga. Jest za to ponoć Jurij Mariczew, były trener żeńskiej reprezentacji Rosji w latach 2013-2016. Spośród Włochów, trzech, czyli Santarelli, Lavarini i Barbolini, prowadzi obecnie trzy de facto najmocniejsze kluby ligi włoskiej: Santarelli Conegliano, Lavarini Novarę a Barbolini Scandicci. Do tego Abbondanza Thy Stambuł a Akbas Eczacibasi Stambuł. Tak więc trenerem polskiej reprezentacji siatkarek chcą zostać... trenerzy z trzech czołowych włoskich klubów i z dwóch czołowych tureckich. A jeszcze nie tak dawno był Nawrocki przez równo 7 lat, więc to naprawdę kolosalny rozstrzał w potencjale trenerskim. W porównaniu z rokiem 2015, kiedy "wybierano" trenera po odwołaniu Makowskiego w lutym tamtego roku, to liczba trenerów jak i ich klasa, prowadzone przez nich obecnie zespoły, jakby była większa niż w 2015, ale też potencjał reprezentacji jest raczej widziany jako wyższy.

Osobiście chciałbym, żeby trenerem został Antiga, ale wybór tak naprawdę należy tylko do jednej osoby, czyli jak już ktoś wcześniej wspomniał, do primadonny z Conegliano. Skoro Santarelli wkroczył do gry, to najprawdopodobniej wybierze właśnie jego. Zwłaszcza, że Santarelli zanotował raczej klapę z reprezentacją Chorwacji, przegrywając w 1/8 me z Francją i nie awansował na mś (zabrakło jednego miejsca w rankingu fivb wyżej), więc będzie chciał się stamtąd ulotnić, bo Chorwacja najbliższy poważny turniej zagra w 2023 na me (w 2022 zostaje im tylko liga europejska). Wołosz jest jedyną siatkarką z Conegliano, którą kiedyś po ważnym meczu Santarelli objął w ramionach po jego zakończeniu a nie przyklasnął tylko dłonie. Zresztą już tam pewnie reszta siatkarek z Conegliano jej "kibicuje", bo to przecież najważniejsza osoba w tamtym zespole i rozgrywająca okrzyknięta mianem włoskich dziennikarzy najlepszą na świecie (kiedy był z nią wywiad po meczu i dziennikarz powiedział, że jest najlepszą rozgrywającą na świecie, nie powiedziała, że jest inaczej). Inne nazwiska raczej nie wchodzą u niej w grę, ale czy będzie ktoś inny, kto wybierze trenera, co finalnie da innego szkoleniowca niż Santarelli? Wątpię.

Wszystkie nazwiska trenerów gwarantują z marszu wyższy poziom gry i lepsze wyniki niż u poprzednika. Jedyną przeszkodą może być tylko przywiązanie do niektórych siatkarek. Tak naprawdę z czternastki powołanej przez Nawrockiego na me 2021, praktycznie 1/3 nie nadaje się do reprezentacji, umiejętnościami i możliwością dopasowania do ustawienia szóstki i sposobu gry ustępując niepowołanym na tamten turniej. Mowa przede wszystkim o Grajber. Ta siatkarka nie ma już prawa występować w reprezentacji. Jest tragiczna w ataku (właśnie tak Nawrocki przegrał końcówkę meczu z Bułgarią na me, kiedy zatkała się w ataku na lewym skrzydle, bo zostawił ją na ustawienia w pierwszej linii). Do tego jej przyjęcie w reprezentacji jest nerwowe w decydujących meczach turniejowych. Jej powołanie przez nowego trenera odczytam negatywnie. Dyskusyjna jest też obecność środkowych: Alagierskiej, Pol a nawet Efimienko. Alagierska nie spełnia swojej roli w reprezentacji pod kątem ustawienia szóstki, bo grając na pozycji nr 3 jej atak z krótkiej to parodia. Dysponuje tylko dwoma wariantami w ataku: atakiem z krótkiej przy rozgrywającej, gdzie na arenie międzynarodowej została już rozczytana i z reguły jest blokowana, oraz z przesuniętej krótkiej, z której na znikomym zasięgu nad siatką i ze zgiętym łokciem próbuje kręcić zawsze do swojej lewej strony, często przy linii bocznej, często w samą linię boczną a często w aut. Nie może być ustawiona na pozycji nr 6, bo nie dysponuje atakiem z obiegnięcia, a także nie dostaje krótkich piłek posyłanych za plecy przez rozgrywającą. Nie posyłania nigdy piłek za plecy do tej środkowej nie jestem w stanie zrozumieć, bo przecież orientacja jej raczej nie powinna ograniczać. Pol w Policach aktualnie nie gra, a grają niepowołane na me Kąkolewska i Wasilewska (logika Nawrockiego). Ma spory repertuar w ataku i zmienną zagrywkę. Problemem może być raczej nie najwyższy wzrost utrudniający blokowanie takich gigantów siatkówki jak Egonu i Boszković. Efimienko daje w reprezentacji radę, tutaj należą się brawa za dobrą postawę w me i za serce oddawane kadrze (jest to siatkarka, która nigdy nie odmówiła gry w reprezentacji i zawsze była do dyspozycji od 2010). Jednak należy powoli wprowadzać nowe środkowe jak np. Centka czy nawet Kecher, co nie znaczy, że Efimienko nie powinna dostać szansy do 2024 (życzę jej występu na igrzyskach w Paryżu). Dyskusyjna jest też obecność Łukasik, Jagły a nawet Góreckiej. Przy tych trzech siatkarkach bardziej chodziłoby w przypadku nowego trenera o zmobilizowanie ich do lepszej gry. I oczywiście rozegranie, tutaj jedno miejsce na starcie wędruje do Wołosz, więc pozostaje tylko jedno dla kolejnej rozgrywającej. Na me grały Wenerska i Nowicka i to raczej Wenerska pokazała się z lepszej strony, podobnie w ln, kiedy wypadła lepiej niż Nowicka i Łazowska. Ale tutaj do gry wejdą też oczywiście inne nazwiska jak Kowalewska, Grabka, Krajewska, a być może nawet Skorupa by się skusiła, ale to już raczej mocno wątpliwe. Chcę tylko zaznaczyć tym wpisem, że obojętnie jak wybitnym trenerem by nie był następca Nawrockiego, z Grajber w szóstce a nawet w czternastce, szanse Polski na wynik dramatycznie maleją, a środkowa powinna grać też tyłem a nie tylko przodem do rozgrywającej, co uważam za wymóg w nowej reprezentacji. Więc dla mnie Grajber i Alagierska nie mają prawa grać w reprezentacji. Ta druga ma szanse, ale musi zacząć grać krótką za plecy rozgrywającej. Obecnie większość polskich środkowych dostaje w trakcie meczów krótką za plecy rozgrywającej, włącznie z Kąkolewską. Właśnie m.in. a właściwie głównie dlatego Efimienko jest tak przydatna reprezentacji, co widać np. w meczach z takimi reprezentacjami jak USA czy Chiny, gdzie prosta gra już nie wystarcza. Jeżeli zajdą te dwie korekty w składzie, czyli Grajber i Alagierska, niekoniecznie przez wyrzucenie ich z czternastki, ale poprawę skuteczności w ataku u pierwszej i poszerzenia wariantów wykonywania ataku u drugiej, to jest szansa na naprawdę dobre wyniki w najbliższych latach (medal mś i io byłyby w zasięgu). Chociaż w poprawę ataku u Grajber to raczej nie ma już co wierzyć. Ta przyjmująca już dawno została zweryfikowana jako de facto druga libero na boisku.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: phil »

Nie spodziewałem się, że Abbondanza i Barbolini będą ubiegać się o tę posadę.

Przypomnę tylko, że w 2015 to właśnie Barbolini przegrał z Jackiem Nawrockim rywalizację o to stanowisku.
Jeżeli chodzi o Abbondanzę to on nie rozstał się z Chemikiem Police w dobrej atmosferze. Przegrał medal w polskiej lidze (Chemik zajął 4 miejsce), kibice nie mogli wybaczyć mu tego że stawiał na Mirković kosztem Kowalewskiej, która przez cały sezon grała ławę, a w dodatku ze strony Andrzeja Grzyba pojawiały się oskarżenia o mobbing względem zawodniczek, szczególnie Martyny Łukasik.
Ponadto, warto dodać że wcześniej Abbondanza prowadził reprezentację Kanadyjek i tam z dnia na dzień odszedł z powodów osobistych. Później zdarzyło mu się zrobić dokładnie to samo prowadząc drużynę z Bergamo, którą porzucił ze względów osobistych i objął stanowisko w THY Stambuł.
Zablokowany18
Posty: 26
Rejestracja: 26 sie 2021, o 22:51
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: Zablokowany18 »

Szkoda,że dopiero teraz mamy taki ból głowy,który powinniśmy mieć już co najmniej rok temu w styczniu/lutym,a chodzi oczywiście o wybór najlepszego możliwego trenera dla naszych siatkarek.Sam nie jestem w stanie zdecydować,który z wyżej wymienionych panów nadawałby się najlepiej na to stanowisko.Dla mnie najsłabiej wygląda kandydatura Abbondanzy.Ostatni sezon w Policach okraszony pierwszym od powrotu do ekstraklasy brakiem medalu i nutką skandalu z udziałem jednej na naszych reprezentantek.Inne dwie siatkarki,które były w składzie kadry,a mianowicie Mędrzyk i Kowalewska również zostały pokrzywdzone,bo zastąpiono je w pierwszym składzie zawodniczkami z Serbii,które prezentowały się bardzo różnie,a niezależnie od dyspozycji miały zazwyczaj pierwsze miejsce w składzie.O ile stawianie na Busę,która jest podstawową przyjmującą mistrzyń Świata można jako tako zrozumieć,to już Mirković,która grała typowo staro rosyjską siatkówkę już tak średnio.W dodatku te nagłe zniknięcia z powodów osobistych.Wyobrażacie sobie taki numer na rok przed Olimpiadą w Paryżu ? Mam nadzieję,że opatrzność złotek uchroni dziewczyny przed tym trenerem.Co do reszty,ciekawe są propozycje Lavariniego czy Santerelliego.Pierwszy zrobił z przeciętnej Korei z jedną gwiazdą w składzie czwartą drużynę na Igrzyskach Olimpijskich po drodze eliminując Turcję,która przecież tak nam się daje we znaki.Drugi pracuje na codzień z Asią Wołosz w najlepszym klubie na świecie.Z Chorwatek też coś wyciągnął i też ma jakiś sposób na zepsucie krwi Turczynkom (o mało nie zabrał im awansu do półfinału ME,które odbywały się u nich).Osiągnięcia Barbolliniego mówią same za siebie,a Akbas to młody trener z potencjałem podobnie jak nasz zespół.Życzę powodzenia dokonującym wyboru,niech wytypują najlepszego możliwego kandydata,który do olimpiady zbuduje drużynę bijącą się o medal i skończy w końcu z wiecznym przegrywaniem w ważniejszych pojedynkach z Turcją i Serbią ,która po zmianie pokoleniowej też wydaje się być w naszym zasięgu i przy okazji upokorzy Nawrockiego wraz z tymi,którzy go trzymali przez całe siedem lat.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: Streeter »

Tymczasem w równoległej rzeczywistości, na jednym z portali w sekcji komentarzy:

"Oby Heynen wystartował na selekcjonera naszej kadry siatkarek! Na razie, jak widać, sami Włosi biją się o bycie następcą dzbana Nawrockiego! Gdzie Turek, gdzie Francuz i gdzie "szalony Belg"! Niech startują, bo naprawdę warto! Mam nadzieję, że nowy selekcjoner (nieważne, kto zostanie) będzie budował kadrę, w której jej liderką będzie Zuzanna Górecka (piszę to jako jej wielki fan)! Zuza zasługuje na grę w Reprezentacji Polski siatkarek! Oby Zuza grała w każdym meczu (nieważne, jaki to gatunek meczu) oraz otrzymywała powołania na każde zgrupowanie! Jak wiecie, w 2022 r., w Polsce będą Mistrzostwa Świata siatkarek! Bardzo chciałbym, żeby nowy selekcjoner zbudował kadrę, która osiągnie wielki i niespodziewany sukces w tym turnieju (zagramy na MŚ po raz pierwszy od 2006 roku)! Ja oglądam i kibicuję naszym siatkarkom tylko ze względu na Zuzę Górecką! Jeśli tak będzie budował reprezentację, będę kibicował i trzymał za nie kciuki! Jeśli zaś nie, to przestanę oglądać nasze siatkarki! Możecie polubić lub nie mój komentarz, ale sobie nie życzę kpin, że po raz kolejny (i nie ostatni), ja jako Legionowiak wykorzystuję artykuł na temat siatkarek, by stać w obronie i wychwalać ponad wszystko Zuzannę Górecką jako siatkarkę i jako dziewczynę!"

Człowiek ma sobie ochotę wydłubać oczy jak to czyta :]

Co do wspomnianych przez Olę Jagiełło nazwisk to również nie mam przekonania do Abbondanzy, strasznie irytujący typ trenera jak dla mnie. Pozostałe opcje wydają się rozsądne. Całe szczęście, że nie nazgłaszały się żadne Krzyształowicze, to można spać spokojnie :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 8 paź 2021, o 07:03 Ferhat Akbas, Marcello Abbondanza, Stefano Lavarini, Massimo Barbolini, Daniele Santarelli - nazwiska chętnych na kadrę siatkarek według artykułu na głównej stronie portalu. Podobno Heynen nie zgłosił się (dla mnie żadna niespodzianka) i tak samo Stephane Antiga (a niby coś o tym mówił).

Kogo szanowni forumowicze widzieliby na stołku najchętniej? Nie znam się na żeńskiej, Akbas i Abbondanzę kojarzę z ligi, a Barboliniego z aparycji (chyba prowadził coś ze Stambułu w LM). Mogę stwierdzić tylko, że są to kandydatury brzmiące poważniej od Jacka Nawrockiego, który w ostatnim wywiadzie przebąkiwał, że miał za mało czasu na pracę z zawodniczkami :] .
Pod względem wyników z reprezentacjami, szeroko rozumianej ''świeżości'', ogólnego poziomu trenerskiego, braku jakichś problemów pozaboiskowych - najlepszy byłby IMHO jak już wspominałem Lavarini, który kozacko pracował w Brazylii, Włoszech i Korei, i któremu nikt nie powiedział, że powinien dostać od Turcji 0-3 bez walki w Tokio (w ogóle, raczej nie powinien tam na papierze wyjść z grupy), bo i tak nikt nie będzie miał pretensji. ;) Ciężko coś negatywnego o jego kandydaturze napisać, poza faktem, że u niego zaczął się dołek Smarzek (ale wynikowo Novara wyglądała bardzo dobrze). Santarelli ma super wyniki z Conegliano, ale z Chorwacją poszło mu w tym roku średnio, Akbas ma dużo atutów, ale z Turczynkami mu nie wyszło, Barbolini to mocny, ale nierówny trener. Tylko Abbondanza mi się z tego grona średnio podoba.

Ale faktycznie: porażająca przepaść wyboru gdy wybierasz między trenerami najlepszych klubów w Europie, a wcześniej prowadził Cię trener bez żadnego dorobku w żeńskiej siatkówce. Taki Santarelli trenuje w klubie potwora z Conegliano, na ME 2019 otarł się o wyeliminowanie Turcji z Chorwacą, a czy to jest najlepszy kandydat to można otwarcie dyskutować. Tak że powinno być co najmniej solidnie.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: TommyLeeJones »

Czyli jest optymistycznie. Wychodzi na to, że chce z nami pracować trenerska śmietanka, przy których Nawrocki z momentu jego wyboru prezentuje się wręcz groteskowo. Może wreszcie będę miał frajdę z oglądania kadry, bo ostatnimi latami oglądało się ją bardzo, bardzo źle.

Serdecznie dziękuję Wam za rozległe a zarazem wyczerpujące i merytoryczne odpowiedzi. Na pewno nie tylko mnie rzucono światło na ten temat.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: Streeter »

W konkursie na trenera Pań pojawiło się już 20 nazwisk, które jednak na razie ogłoszone nie zostaną. Ciekawe ilu z nich to goście z listy, o której rozmawialiśmy powyżej, a ile Grzegorze Wagnery i jemu podobni.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: troche zorientowany »

TommyLeeJones pisze: 10 paź 2021, o 21:43 Czyli jest optymistycznie. Wychodzi na to, że chce z nami pracować trenerska śmietanka, przy których Nawrocki z momentu jego wyboru prezentuje się wręcz groteskowo. Może wreszcie będę miał frajdę z oglądania kadry, bo ostatnimi latami oglądało się ją bardzo, bardzo źle.

Serdecznie dziękuję Wam za rozległe a zarazem wyczerpujące i merytoryczne odpowiedzi. Na pewno nie tylko mnie rzucono światło na ten temat.
poważne kandydatury wymienione zostały. Nie wspomniano o Zoranie Terzicu i Mariczewie. Zoran Terzic zapewne jednak sonduje sowje szanse na przedłużeniu kontraktu z Serbkami więc nie przywiązywałbym się do jego nazwiska. Reszta kandydatów nieznanych to zapewne polscy trenerzy no bo nikt nie może im odbierać szans. Jednak Popiki, Głuszaki czy inne Nawrockie za przeproszeniem już przerabialiśmy .
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: yanczylik »

troche zorientowany pisze: 23 paź 2021, o 11:33
TommyLeeJones pisze: 10 paź 2021, o 21:43 Czyli jest optymistycznie. Wychodzi na to, że chce z nami pracować trenerska śmietanka, przy których Nawrocki z momentu jego wyboru prezentuje się wręcz groteskowo. Może wreszcie będę miał frajdę z oglądania kadry, bo ostatnimi latami oglądało się ją bardzo, bardzo źle.

Serdecznie dziękuję Wam za rozległe a zarazem wyczerpujące i merytoryczne odpowiedzi. Na pewno nie tylko mnie rzucono światło na ten temat.
poważne kandydatury wymienione zostały. Nie wspomniano o Zoranie Terzicu i Mariczewie. Zoran Terzic zapewne jednak sonduje sowje szanse na przedłużeniu kontraktu z Serbkami więc nie przywiązywałbym się do jego nazwiska. Reszta kandydatów nieznanych to zapewne polscy trenerzy no bo nikt nie może im odbierać szans. Jednak Popiki, Głuszaki czy inne Nawrockie za przeproszeniem już przerabialiśmy .
podobno tylko jeden Polak na 24 kandydatury
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: phil »

Tak, jest tylko jeden Polak - Wagner.

Jeżeli chodzi o pozostałe nazwiska to zgłosili się m.in. Akbas (Eczacibasi), Antiga (Developres), Santarelli (Imoco Conegliano), Barbolini (Scandicci), Lavarini (Novara), Abbondanza (THY), Micelli (Volero), Cuccarini (ex-ŁKS Łódź), Chiappini (Legionovia).
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: kuki91 »

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/2177 ... RdqOL1UL84

W grze pozostał Stephane Antiga, Alessandro Chiappini, Stefan Lavarini, Daniele Santarelli
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Kto za Nawrockiego?

Post autor: yanczylik »

wedlug la Gazzetta dello sport Santarelli zostanie trenerem reprezentacji
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”