Reprezentacja mężczyzn 2022

Orzi
Posty: 739
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

granvorka pisze: 10 sie 2022, o 13:06
Orzi pisze:
No bez przesady. 4 środkowych jest potrzebnych do treningu i dlatego jedzie, zresztą Grbić of początku mówił że jest fanem klasycznej kompozycji drużyny.

Gdyby nie ten Kaczmarek to bym powiedział, że bardzo dobre decyzje trenera.
Też nie przesadzajmy, trzeci środkowy może grać wahadłowo w gierkach treningowych, w żadnym ustawieniu nie ma 4 na placu jednocześnie. Heynen brał 3 na MŚ i IO. Jedyny argument, który przemawia do mnie to obawa przed grą na dwóch zdrowych w przypadku jakiejkolwiek kontuzji, ale tyczy się to w tym samym stopniu wszystkich innych pozycji poza przyjęciem.
Jedno słowo - sparingi wewnątrz drużyny. Zresztą jestem pewien, że na Meksyk wyjdą rezerwy i tam Mateusz zagra
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

qtp pisze: 10 sie 2022, o 12:51
Adriano pisze: 10 sie 2022, o 12:10 Czyli Poręba jako przyszły zawodnik Zaksy (od następnego sezonu) też na siłę wciśnięty do kadry na MŚ. Ta reprezentacja to jeszcze większy kabaret niż za Heynena.
A ja naiwnie miałem pisać że Grbić wywalił Leona żeby Śliwka miał pewnie miejsce w 6, a Serb jak wytrawny szachista, kilka kroków do przodu widzi :P
Grbic pewnie widział tego tweeta, że to Śliwka wywalił Heynena z kadry, bo wolał Kubiaka w szóstce w Tokio i się chłop przeraził. Może Poręba to zasłona dymna. ;)
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 sie 2022, o 13:01 A, no i miło, że jednak Leon spróbował za wszelką cenę, byli siatkarze w naszej reprezentacji, którzy na starcie wykluczyliby taką gonitwę z czasem.
Byli też tacy, którym peleton na kilometry odjechał, a i tak się uważali za alfę i omegę :D
Orzi pisze: 10 sie 2022, o 13:13 Jedno słowo - sparingi wewnątrz drużyny. Zresztą jestem pewien, że na Meksyk wyjdą rezerwy i tam Mateusz zagra
Gdzieś tam mówił Grbić, że dużo lepiej się trenuje jak jest czterech no i w razie odpukać urazu. Znaczy nie kupuję tego jako argument do składu, bo co by hipotetycznie stało na przeszkodzie, żeby np. Mateusza na MŚ nie wziąć, a żeby do końca zgrupowania był i pomagał?

Nie żeby mi ten Mateusz przeszkadzał, po prostu obawiam się, że z naszej genialnej głębii okaże się, że Śliwka nie ogarnia, Fornal zakiszony, a Kwolek będzie pełnił rolę dawnego Ruciaka za AA i odpadniemy gdzieś w połowie drogi przez problemy z przyjęciem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Martodo
Posty: 90
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Martodo »

Streeter pisze: 10 sie 2022, o 13:34 Nie żeby mi ten Mateusz przeszkadzał, po prostu obawiam się, że z naszej genialnej głębii okaże się, że Śliwka nie ogarnia, Fornal zakiszony, a Kwolek będzie pełnił rolę dawnego Ruciaka za AA i odpadniemy gdzieś w połowie drogi przez problemy z przyjęciem.
Ja np. uważam, że Leon mógłby się przydać w hipotetycznej sytuacji, gdzie przykładowo jest ciężki mecz, dajmy na to, że z Amerykanami. Dośc prawdopodobne, że Śliwka zjeżdża do bazy, wchodzi z kwadratu Fornal - i jak wspominasz - zakiszony, zmiana niezbyt udana. Trener próbuje Kwolka, ale powiedzmy że to nie wystarcza, mecz zaczyn nam uciekać, ale jest wyrównany. I nie przydałby się Leon na zagrywce mogący wspomóc chociaż zrobić głupie 1-2 breaki? Albo sytuacja, że po prostu rywal jest lepszy, no nie idzie, jak np. starcie USA - Francja z finalu tegorocznej LN. Leon jest kimś, na kogo można by w takiej sytuacji wpuścić i próbować ratować sytuację, na zasadzie "może będzie miał dzień konia", mecz mógłby się odwrócić. No ale zabieramy sobie tą możliwość :D

Gdyby to jeszcze faktycznie niosło ze sobą jakieś ryzyko, tylko niby jakie? Co jest ryzykownego we wzięciu takiego Leona jako rezerwowego? Nawet nie jako 4-ego, ale powiedzmy 5-ego przyjmującego? Jak ktoś mi wyjaśni, na czym polega to ryzyko w tej sytuacji, to będę wdzięczny. Bo ja nie wiem :D
landka
Posty: 175
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: landka »

Martodo pisze: 10 sie 2022, o 17:49 Ja np. uważam, że Leon mógłby się przydać w hipotetycznej sytuacji, gdzie przykładowo jest ciężki mecz, dajmy na to, że z Amerykanami. Dośc prawdopodobne, że Śliwka zjeżdża do bazy, wchodzi z kwadratu Fornal - i jak wspominasz - zakiszony, zmiana niezbyt udana. Trener próbuje Kwolka, ale powiedzmy że to nie wystarcza, mecz zaczyn nam uciekać, ale jest wyrównany. I nie przydałby się Leon na zagrywce mogący wspomóc chociaż zrobić głupie 1-2 breaki? Albo sytuacja, że po prostu rywal jest lepszy, no nie idzie, jak np. starcie USA - Francja z finalu tegorocznej LN. Leon jest kimś, na kogo można by w takiej sytuacji wpuścić i próbować ratować sytuację, na zasadzie "może będzie miał dzień konia", mecz mógłby się odwrócić. No ale zabieramy sobie tą możliwość :D

Gdyby to jeszcze faktycznie niosło ze sobą jakieś ryzyko, tylko niby jakie? Co jest ryzykownego we wzięciu takiego Leona jako rezerwowego? Nawet nie jako 4-ego, ale powiedzmy 5-ego przyjmującego? Jak ktoś mi wyjaśni, na czym polega to ryzyko w tej sytuacji, to będę wdzięczny. Bo ja nie wiem :D
Myślę, że ryzyko jednak jest (i nie mówię tu tylko o kwestii zdrowia czy przedwczesnego powrotu do intensywnego grania). Przede wszystkim: czy Leon nadaje się na rezerwowego? Jakoś trudno mi wyobrazić sobie opisaną wyżej sytuację, że wchodzi jako 4-5 zawodnik do sprawdzenia po 2 h stania w kwadracie i pomaga odwrócić losy meczu... Inna sprawa, że my właściwie takich przyjmujących - przyzwyczajonych do wchodzenia z ławki - aktualnie nie mamy. Może jeszcze Kwolek daje radę, Fornal w sumie dopiero się przyzwyczaja do tej roli, ale tak naprawdę to jest jakiś nasz mankament. Cała ta sprawa jest trochę dziwna, bo jednego dnia trener pozbywa się kilku zawodników, bo nie da się trenować w 17-18 (co jest logiczne), ale miejsce dla powracajacego Leona cały czas w zanadrzu, może a nuż widelec się uda go dołączyć do składu. Ciekawa jestem, czy na taki scenariusz Grbić był przygotowany... Czy gdyby Leon w ogóle nie dojechał na zgrupowanie, to zostawiłby sobie jeszcze Bednorza/Butryna do obserwacji? Czy też zrezygnowałby z nich w tym samym momencie? Nie orientuję się jak to wygląda w innych reprezentacjach - czy nadal trenują w wiekszych grupach, czy może już pozamykali selekcję - ale oby nam te zawirowania ze składem gdzieś się nie odbiły czkawką potem.
zdrowyrower
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2022, o 09:56

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: zdrowyrower »

Cześć,

Nie wiem czy dobrzę piszę w temacie ale chciałbym podpytać czy są tutaj osoby które zechciały się wybrać razem na mecz reprezentacji polski? Szczerze mówiąc nigdy nie byłem na meczu siatkówki z tego względu iż moje środowisko nie interesuje się tym sportem. Sameu jest nudno dlatego pytam czy może są tutaj też takie osoby które by chciał się wybrać.
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 sie 2022, o 13:01 Abstrahując od przyczyn takiego stanu rzeczy, no i tego, że czym lepszy skład, tym obiektywnie lepiej - to dobrze na naszym przykładzie widać jak personalia ciężko przekładają się na wyniki w siatkówce, i to dużo poważniejsze niż rezerwowy atakujący. Wygranie ME z Bąkiewiczem i Gruszką na ataku, przy komprze kadry wzmocnionej rok później Winiarskim i Wlazłym, medalach Anastasiego (które wtedy były traktowane jak duże sukcesy) po kiepską grę w Londynie i ME 2013 gdy do kadry wrócili Winiarski i Zagumny, przez wygranie MŚ po wyrzuceniu Kurka po sinusoidę Antiga-De Giorgi-Heynen w bardzo podobnym składzie personalnym, do wygrania niespodziewanego MŚ.
Jeszcze wracając do tego, to pomijając, że z Bąkiewiczem i Gruszką to rzeczywiście trzeba było być chorym psychicznie, by wierzyć w sukces i to ciężko racjonalnie wytłumaczyć, o tyle już na MŚ2014 oprócz powracających Wlazlych i Winiarów pociągnął nas Mika, który od dawna był głoszony jako talent, podobnie jak w 2018 Szalpuk. LN za Anastasiego wydaje mi się, że wygraliśmy dlatego, że AA za szybko przygotował formę, no i Bartman tam grał sezon życia. W każdym razie zmierzam do tego, że owa dyskusja o Kaczmarku wzięła się stąd, że wspomniani wyżej Mika czy Szalpuk byli jakimiś nadziejami, że pociągną grę, no a Kaczmarek jest... Kaczmarkiem. Swoje zrobi, ale naprawdę ciężko uwierzyć, że w razie problemów Kurka spisze się lepiej niż Butryn.
Martodo pisze: 10 sie 2022, o 17:49 Ja np. uważam, że Leon mógłby się przydać w hipotetycznej sytuacji, gdzie przykładowo jest ciężki mecz, dajmy na to, że z Amerykanami. Dośc prawdopodobne, że Śliwka zjeżdża do bazy, wchodzi z kwadratu Fornal - i jak wspominasz - zakiszony, zmiana niezbyt udana. Trener próbuje Kwolka, ale powiedzmy że to nie wystarcza, mecz zaczyn nam uciekać, ale jest wyrównany. I nie przydałby się Leon na zagrywce mogący wspomóc chociaż zrobić głupie 1-2 breaki?
No dokładnie o to mi chodziło i też tak to widzę. Zresztą przypomnijcie sobie jak na IO wyglądał zakiszony Semeniuk, ile wnosiły jego wejścia. Obawiam się, że jak sparingi zagramy Semeniuk - Śliwka, i to jest nasza docelowa para, to na MŚ z Fornala będziemy mieć tyle samo pożytku, co z Semeniuka na Igrzyskach. Obym się mylił.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Aranger »

Streeter pisze: 11 sie 2022, o 12:00Mika czy Szalpuk byli jakimiś nadziejami, że pociągną grę
Mika nie miał wśród kibiców bezpośrednio przed tamtymi Mistrzostwami opinii średniaka atakującego z siłą rodem z damskiej siatkówki?
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Aranger pisze: 11 sie 2022, o 12:38
Streeter pisze: 11 sie 2022, o 12:00Mika czy Szalpuk byli jakimiś nadziejami, że pociągną grę
Mika nie miał wśród kibiców bezpośrednio przed tamtymi Mistrzostwami opinii średniaka atakującego z siłą rodem z damskiej siatkówki?
Miał. Ale i debiutował jako 18 latek na Podpromiu jako nadzieja polskiej siatkówki (zresztą ze swoim przyszłym trenerem na MŚ naprzeciwko jako rywalem, jeśli dobrze pamiętam). Nawet jak się cofniesz w przeszłość, to znajdziesz artykuły jak to w przyszłości Leon z Miką będą stanowić parę na lata, jeszcze Łukasik się tam przewijał :D fakt że odpalił po kilku sezonach, ale wciąż była na to większa szansa niż na to, że Kaczmarek nagle stanie się Kurkiem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aranger pisze: 11 sie 2022, o 12:38Mika nie miał wśród kibiców bezpośrednio przed tamtymi Mistrzostwami opinii średniaka atakującego z siłą rodem z damskiej siatkówki?
Pamiętam pierwszy mecz LŚ 2014 z Brazylią na wyjeździe, gdzie powinniśmy prowadzić 2-0, rezerwowym składem (Drzyzga, Mika, Buszek, Bociek), a skończyło się 0-3, gdzie Mika zagrał słabo w końcówkach - i reakcja forumka to był poziom szału topowych antyśliwkowców. 8-)

Ja tam tylko miałem na myśli, że nasza reprezentacja osiąga wyniki odwrotnie proporcjonalne do oczekiwanych, i właściwie ciężko wskazać mocną korelację siły naszej kadry na papierze, a jej rezultatami (ME 2009, MŚ 2018 vs Tokio 2020, MŚ 2010; 2011 vs 2013, 2017 vs 2018, 2018 vs 2019-2021, i tak dalej), co jednak delikatnie pokazuje, co tak naprawdę decyduje o wynikach w siatkówce. Niemniej, rozumiem ludzkie pragnienie emocji i butrynyowo-kaczmarkowe rozważania na pewno ich dostarczają: skoro wygraliśmy MŚ z duetem Drzyzga-Szalpuk, zajęliśmy 13 miejsce z kwartetem Zagumny-Winiarski-Kurek-Wlazły, a potem wygraliśmy MŚ gdy trener zamiast Kurka wybrał Rafała Buszka - są one mocno przesadzone względem wagi tej decyzji. Tyle.
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 11 sie 2022, o 13:05 Ja tam tylko miałem na myśli, że nasza reprezentacja osiąga wyniki odwrotnie proporcjonalne do oczekiwanych, i właściwie ciężko wskazać mocną korelację siły naszej kadry na papierze, a jej rezultatami (ME 2009, MŚ 2018 vs Tokio 2020, MŚ 2010; 2011 vs 2013, 2017 vs 2018, 2018 vs 2019-2021, i tak dalej),
Tyle że to raczej nie wynika z tego, że im weźmiemy gorszych siatkarzy, tym lepiej, tylko generalnie jako naród nie potrafimy sobie radzić z presją (pomijając cyborga Anitę Włodarczyk, to każdy kto na IO jedzie jako faworyt to wraca z niczym, a medale przywozi jakiś Tomala czy Bródka, co po robocie za swoje na Igrzyska pojechali), tak samo w nogę lepiej gramy z Anglią czy Niemcami niż z Kazachstanem, bo hehe samo się wygra. I to samo mamy u nas, pojedzie pełny skład to się robi balonik, Wanio po 3:0 z Meksykiem wyjdzie będzie pytał czy lepiej grać w finale z Francją czy jednak ich wyeliminować szybciej i finał zagrać ze Stanami, no i tak się wszyscy nakręcą, że potem pięknie balonik pęka. A jak się wyśle Bąkiewicza z Gruszką to Ci grają na luzie bo nikt w nich nie wierzy i mamy efekt.

Tu się trzeba na aspekcie psychologicznym naszego sportu skupić, a nie brać gorszych zawodników, żeby zdjąć presję z drużyny.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 739
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

zdrowyrower pisze: 11 sie 2022, o 10:01 Cześć,

Nie wiem czy dobrzę piszę w temacie ale chciałbym podpytać czy są tutaj osoby które zechciały się wybrać razem na mecz reprezentacji polski? Szczerze mówiąc nigdy nie byłem na meczu siatkówki z tego względu iż moje środowisko nie interesuje się tym sportem. Sameu jest nudno dlatego pytam czy może są tutaj też takie osoby które by chciał się wybrać.
Jeśli na ten pojutrze w Radomiu to chętnie
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Dawid Konarski dla Przeglądu Sportowego:

Przez rok albo nawet półtora otrzymywałem zapewnienia, że do Tokio jako drugi atakujący obok Bartka Kurka pojadę albo ja, albo Maciej Muzaj. Tymczasem w igrzyskach zagrał Łukasz Kaczmarek. Nawet rok temu przed sparingami trener twierdził, że jeśli dobrze zaprezentuję się w tych meczach, to zabierze mnie na Ligę Narodów.

:] :] :]

No masz, mister pierożek dwa lata przed IO obiecał Igrzyska a w międzyczasie raczył ktoś inny zagrać na tyle dobrze i wygryźć Pana Siatkarza. Łukasz, wstydź się! Najpierw Dawid, teraz Karol (chociaż akurat nad radomskim Dawidem to pół ligi miało przewagę lepszego sezonu xD)!

Naprawdę, bardzo dziwne że na Igrzyska pojechał Kaczmarek, a nie król Radomia, czy drugi co miał obiecane i walał się cały sezon gdzie popadło.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 11 sie 2022, o 14:28 Dawid Konarski dla Przeglądu Sportowego:

Przez rok albo nawet półtora otrzymywałem zapewnienia, że do Tokio jako drugi atakujący obok Bartka Kurka pojadę albo ja, albo Maciej Muzaj. Tymczasem w igrzyskach zagrał Łukasz Kaczmarek. Nawet rok temu przed sparingami trener twierdził, że jeśli dobrze zaprezentuję się w tych meczach, to zabierze mnie na Ligę Narodów.

:] :] :]

No masz, mister pierożek dwa lata przed IO obiecał Igrzyska a w międzyczasie raczył ktoś inny zagrać na tyle dobrze i wygryźć Pana Siatkarza. Łukasz, wstydź się! Najpierw Dawid, teraz Karol (chociaż akurat nad radomskim Dawidem to pół ligi miało przewagę lepszego sezonu xD)!

Naprawdę, bardzo dziwne że na Igrzyska pojechał Kaczmarek, a nie król Radomia, czy drugi co miał obiecane i walał się cały sezon gdzie popadło.

Streeter
No i zagrał ten sparing na jakies 5/12 w ataku, tradycyjnie bezjajecznie, więc nie pojechał na Igrzyska. Kaczmarek e sparingu wypadł duzo lepiej. Jak Dawid miał znów byc w kadrze byle byc i dostać medal bez większsj roli (na Igrzyskach go akurat nie zdobyliśmy), to lepiej, że pojechał młodszy o 5 lat Kaczmarek.

Masz rację i to tylko potwierdza, że za darmo Konar nie obrywał te wszyztkid lata, bo ego ma większe niż umiejętności
Martodo
Posty: 90
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Martodo »

Przynajmniej trochę wyprostowano tą sytuację z Leonem. Czy to prawda, czy nie, to już się nie dowiemy, ale jeśli on faktycznie jest jeszcze zdrowotnie niegotowy, no to mogę zrozumieć decyzję. Pytanie, czy tak jest, bo wypływały inne informacje. Nieważne, nie ma co robić i może dramatu. Ale na przyszłość na pewno trzeba zadbać o transparentność, bo wyszło amatorsko.

Jestem ciekawy w jakiej jesteśmy obecnie dyspozycji. I jakim składem wyjdziemy.
Pawel9221
Posty: 1163
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Pawel9221 »

Ma ktos streama do meczu z Ukraina !
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Arw165 »

Pawel9221 pisze: 13 sie 2022, o 17:06 Ma ktos streama do meczu z Ukraina !
https://live.qq.com/10156796
PioterZJastrzebia
Posty: 1173
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Czy ktoś posiada informacje, co dzieje się z Dmytro Wijeckim? W ważniejszych imprezach w ostatnich latach, np. ME, wyglądał na pewniaka na jedynkę w ataku Ukrainy, tymczasem w tym sezonie nie było go w kadrze na Ligę Europejską ani teraz na MŚ.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Simao »

Jak na razie to słabo wyglądamy na tle Ukrainy. Gribić chyba jednak tylko sezon poprowadzi Naszą kadrę i out.
Kaczmarek pierwszy atak i tradycyjnie nieskończony...
Zaczyna mnie irytować Gribić, już po tym jak odrzucił Butryna i Firleja. Nie ma co się łudzić, obecna drużyna na boisku to wyjściowy skład na MŚ. To jeszcze nic złego. Jednak brak zmian to już problem. Jest tylko nic nie wnosząca podwójna, gdzie Kaczmarek jest regularnie podbijany przez przeciwników i Łomacz z bardzo czytelnym rozegraniem. Mam nadzieję, że to siłownia, trening, choć nie ma pewności. Słabo widzę te MŚ, ale może będzie dobrze. Za to może najbliższe IO będą Nasze :D
Ostatnio zmieniony 13 sie 2022, o 17:45 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

Wyśmienita gra :D Możemy sie oszukiwać i tradycyjnie zwalić winę na siłownie, ale Drzyzgs przy Januszu to wirtuoz, bo ten na ponowieniu to wystawia jak środkowy. No i Sliwka z Zatorem w przyjęciu pełna konsekwencja, czyli piłka ucieka na bok.

Nasza gra wygląda u Grbicia jak mscz na wfie
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Orduna »

Ohohoho. To że gramy tragicznie to wiedziałem, to że dostaniemy ostry wpierdziel na MŚ też się spodziewam, ale że dostaniemy oklep od Ukraińców to nawet ja nie byłem stanie przewidzieć.
Świetnego mamy trenera, prawda?
Arw165
Posty: 1400
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Arw165 »

Muszę mieć strasznego laga , bo u mnie jeszcze drugi set. :|
Streeter
Posty: 7135
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 13 sie 2022, o 14:35
Streeter pisze: 12 sie 2022, o 16:13
Nuriel pisze: 12 sie 2022, o 15:47 Jak nie będzie medalu na MŚ, to raczej nie będzie żadnego Grbicia w Paryżu.
Ja nadal uważam, że nawet jak będzie medal, to i tak należałoby Grbicia pożegnać. Nie żebym miał coś do Nikoli, ale każdy trener robi u nas sukces w pierwszym roku (no poza jednym, wiadomym), a następnie "coś się wypala". No to trzeba zrobić ruch wyprzedzający i nie wypalić, z nowym trenerem znowu wszyscy będą zasuwać. Czemu przez tyle lat, jak zawsze w pierwszym roku pod trenerem wyglądamy najlepiej, nikomu nie przyszło do głowy zatrudnić trenera w roku olimpijskim?

Streeter
Wybacz, ale to nie jest zbyt mądry argument.
Co z tego, że coś kiedyś było tak a nie inaczej? Kto zagwarantuje, że Grbić po wygraniu na przykład mś, później słabo poradzi sobie na IO lub, że ten nowy trener zatrudniony tuż przed IO poradzi sobie? To, że coś było, nie znaczy, że tak będzie. Zatrudnienie trenera tuż przed IO tak dla zasady bo z góry uznamy wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, że zmiana trenera tuż przed ważnym turniejem przyniesie sukces jest mało poważne. Gdy trener się sprawdza i widać, że ma jakąś wizję to niech prowadzi zespół. Jeśli coś się wypali to wtedy gadajmy o zwolnieniu. A nie zwalniajmy profilaktycznie Grbicia bo taki Heynen czy Antiga po wielkich sukcesach doznawali porażek.
No chyba, że trollujesz i dałem ci się wkręcić;)
Tyle że każdy trener jak przychodzi to ma wizję, cieszymy się, a potem coś się wypala i chcemy go zwalniać. Może nie mądry argument, ale historycznie wytłumaczalny i dopóki go nie przetestujemy to ciężki do obalenia :D

Lozano, Castellani, Anastasi, Antiga, Heynen to już dość pokaźna grupa. Pomijając Antigę, bo tam były różne opinie jako że debiutant,to przy każdym z pozostałych mówiliśmy "nie no, teraz to już mamy trenera na lata". I każdy kończył w identycznym schemacie. Nie wiem więc czemu by nie wykorzystać tej zależności, nieraz w sporcie nie tylko forma i poziom mają znaczenie, jak np. nasz pech do Słowenii. Skoro ze Słowenią nam się gra źle, a znowu z inną reprezentacją dobrze, to czemu np. mogąc zagrać pod ustawienie mielibyśmy się wpakować na Słowenię, jak możemy na ekipę która nam leży? Też można powiedzieć, że przecież mecze przegrane ze Słowenią to już historia, podobnie jak x przegranych ćwierćfinałów to historia. Ale jednak oddziałowująca. Podobnie jak fakt, że naszym zawodnikom najlepiej się pracuje ze szkoleniowcem na początku współpracy. Argumentu że nie robi się takich zmian w roku olimpijskim to już w ogóle nie kupuję. Czemu niby nie? Czym w zasadzie różni się tegoroczne przyjście Grbicia, czy przyjście Heynena albo Antigi przed MŚ? Każdy miał VNL żeby poznać ekipę, każdy poznał i przywiózł złoto (oczywiście poza Grbiciem, ale liczę, że też przywiezie). Czym miałoby to się różnić od faktu, że przychodzi trener, poznaje ekipę na VNL i jedzie na IO?

Oczywiście ja nie wiem czy to by się na pewno sprawdziło, ale ja osobiście byłbym skłonny to przetestować, patrząc na to jak od 2006 roku układa się współpraca naszej reprezentacji ze szkoleniowcami.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Simao »

Kaczmarek to jest normalnie tragedia pod względem jakości gry, korzyści dla drużyny. Szczerze, to chyba nawet lepiej byłoby, gdyby był Maciej Muzaj, Butryn to poziom wyżej. Jednak to jest koncepcja i wizja trenera, którą trzeba uszanować...
Bardzo ciekawi mnie, jak będzie prezentował się Kaczmarek już w sezonie ligowym. Na pewno będzie lepiej, bo jednak będzie regularnie grał. Kluth może coś pograć przy obecnej dyspozycji Kaczmarka.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Jakoś niespecjalnie przywiązywałbym uwagę do tych spotkań. W zasadzie nic więcej nie dowiemy się więcej niż po VNL. A skreślanie p okresie przygotowawczym nic nie da.
Kłamca.
Slovan
Posty: 353
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Slovan »

Lozano też świetnie zaczął, bo nie zapomiajmy, że w 2005r. Polska się otarła o finał LŚ, kiedy była bardzo blisko sklepania gospodarzy z Serbii (wtedy jeszcze razem z Czarnogórą) w Belgradzie. Ostatecznie się skończyło na 4 miejscu. Pózniej średnie ME w Italii i dopiero drugie uderzenie w 2006r. na MŚ przełamało niemoc medalową. Wtedy z Rosją było na odwrót z tego meczu z Serbią w LŚ w 2005r., kiedy to my odwróciliśmy wynik meczu z 0-2. W 2005r. już było widać, że jakiś potencjał jest i walka w turnieju finałowym, kiedy w takim 2002r. drużyna może i potrafiła wymiatac w meczech grupowych np. z Brazylią, ale w decydujących meczach była rzeż. Podobnie MŚ 2002, IO 2004. Pamiętam wypowiedzi zagranicznych osób z czasów sprzed Lozano: Anastasi ITA: "Z Polakami, to i tak zawsze wygramy w ważnym meczu", Francuzi: " Z Polakami wystarczy dociągnąć na styk do 20- tego punktu i samo się wygra".


ps. po Atenach 2004r. większość ekspertów pogrzebała już to pokolenie 1977 ze Świderskim, Zagumnym itp. Okazało się, że potrzeba było miksu z kolejnym złotym pokoleniem z 1983r: Wlazły, Winiarski, żeby coś z tego było i zaskoczyło.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 13 sie 2022, o 18:17 Jakoś niespecjalnie przywiązywałbym uwagę do tych spotkań. W zasadzie nic więcej nie dowiemy się więcej niż po VNL. A skreślanie p okresie przygotowawczym nic nie da.
Chodzi o to, że gra wygląda podobnie jak wyglądała i Grbić nie chce nic zmieniać. Zatorski fatalny w przyjęciu, Janusz mega przewidywalne wystawy i gra jakby go zjadał stres, Bieniek skacze wszędzie tam, gdzie nie ma piłki, Kaczmarek ..no tu juz się wstrzymam serio
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: ciorny17 »

Ale wiemy to od 3 miesięcy i nic w tej grze się nie zmieni.
Jedyne co to mieć nadzieję, że Zator wejdzie na topowy poziom, Semen będzie robił 35 a nie 15 procent efektywności a Kurek grał jak z USA w Sofii. Przecież nasza gra w zwycięskich turniejach nigdy nie opierala się na super kolektywnej grze i wspaniałej formie każdego zawodnika.
Kłamca.
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: maniek009 »

Bieniek i te jego chude łapki pogubione w bloku to jest żałosne przecież.Gość nie ma techniki bloku, nie ma czujki,nie nauczy się tych rzeczy w jego wieku. Uważam,że powinien wchodzić tylko na zagrywkę. Środkowy to jest Kłos,Kochan czy Piecia.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2614
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa świata 2022

Post autor: Simao »

maniek009 pisze: 13 sie 2022, o 18:43 Bieniek i te jego chude łapki pogubione w bloku to jest żałosne przecież.Gość nie ma techniki bloku, nie ma czujki,nie nauczy się tych rzeczy w jego wieku. Uważam,że powinien wchodzić tylko na zagrywkę. Środkowy to jest Kłos,Kochan czy Piecia.
Niestety, ale muszę się z tym zgodzić. Bieniek w elemencie bloku jak na środkowego jest słabiutki. Właściwie punktowe bloki w jego przypadku to wyłącznie przypadek, bądź błąd przeciwnika w ofensywie przy trudnej piłce, często asekuracyjnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”