Reprezentacja mężczyzn 2022

Martodo
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2022, o 20:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Martodo »

A więc jednak szopka z Leonem i ten chciał grać. W takim razie Grbic lub sztab (nie wiem, kto podjął tę decyzję) - ktoś tam ładnie zgłupiał ;)
Nie jestem pilnym kibicem, to proszę, przypomnij mi, kiedy Leon rozstrzygał mecze klubowe badz reprezentacyjne zagrywką?
Nie do mnie, ale wtrącę się - źle postawione pytanie, sugerujące z automatu głupią tezę. Nie rozumiem jego celu ;)
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

jeep pisze: 14 sie 2022, o 16:19 Leon mimo wszystko powinien pojechać, choćby dla zagrywki. Jedyny element, dzięki któremu wygraliśmy z Ukrainą, to zagrywka. Reszta była pod kreską. Ale sporadyczne serwy punktowe nie wystarczą na silne drużyny, Leon mógłby rozstrzygać mecze. No chyba że na treningach coś mu z tym nie szło. Ale wątpię czy Poręba wniesie więcej niż Leon, zwłaszcza że gra środkiem w ogóle padła, zarówno z powodu słabego przyjęcia jak i braku Hubera. Wydawało się, że środek to najsilniejsza formacja, ale jak zabrakło Hubera, a Kochanowski przeszedł szkolenie w Resovii,stała się najsłabsza, i w ataku, i zwłaszcza w bloku, którego (poza sporadycznie Kłosem) praktycznie nie ma. Zabranie Poręby zamiast 5 przyjmujących, poza zabraniem Łomacza i Kaczmarka zamiast Firleja i Butryna, uważam za ewidentny błąd Grbicia w selekcji. Może z tego wybrnie, oby, ale nie można powiedzieć żeby wybrał optymalny skład.

Generalnie zgadzam się, że czwarty środkowy rzadko kiedy się przydaje, ale naprawdę wierzysz w to, że chłop po kilku miesiącach bez gry byłby w stanie wejść przy 23:23 i walnąć dwa asy?
No chyba, że chodzi Ci o to, że ma być w szóstce tylko dla zagrywki.
Ale od tego już mamy Bieńka, dwóch takich to trochę za dużo...
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

A są jakieś dowody lub przesłanki na psującą się atmosferę w kadrze przez faworyzowanie swoich? Akurat tu bym był ostrożnt, bo siatkarze chwalą pracę z Grbiciem, a sportowiec musi myśleć innymi kategoriami niż kibic i taki Fornal na pewno wierzy, że wskoczy do syjściowego składu. Na kwasy według mnie jest za wcześnie.

Jeśli jednak Leon się obraził na Grbicia, a są choć jakieś delikatne tarcia w kadrze,nto Grbić przed MŚ ma pidtolet przyłożony do głowy i po po prostu wszystko musi wypalić jak Heynenowi w 2018.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Kilgor92 »

Zupełnie niepotrzebny ten filmik Leona. Rozumiem: południowa gorąca krew i wielka ambicja, nie mniej to wideo nic pozytywnego nie wnosi.

Na ciekawą rzecz Grzegorz zwrócił uwagę. Bardzo dużo złych emocji wokół naszej kadry się zgromadziło i pojawienie się Grbicia jedynie na moment poprawiło sytuację. Właśnie - tylko na moment. No bo tak: fochy Leona, pojawiające się ploty o psującej się atmosferze w zespole, wielka burza wokół wyboru drugiego atakującego... No nie jest dobrze, od Tokio wokół kadry narodowej cały czas krążą jakieś toksyczne chmury. W takiej atmosferze wielkich trofeów się nie zdobędzie.
Streeter
Posty: 7242
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Nie wiem czy mam ten sam Instagram co Wy, ale ja tam widzę filmik, jak gość odbija piłkę, skacze i przygotowuje się na sezon w Perugii. Gdzie tam jest jakieś naburmuszanie się na Grbicia czy coś, bo nie wiem?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

Streeter pisze: 14 sie 2022, o 19:45 Nie wiem czy mam ten sam Instagram co Wy, ale ja tam widzę filmik, jak gość odbija piłkę, skacze i przygotowuje się na sezon w Perugii. Gdzie tam jest jakieś naburmuszanie się na Grbicia czy coś, bo nie wiem?

Streeter

Nie ma tam żadnego naburmuszenia.
Ale ewidentnie widać na tym filmiku (i po hasztagach), że chce on tam pokazać, że jest w pełni zdrowy.
Może to trochę nadinterpretacja, nie wiem. Ale moim zdaniem, gdy chwilę po tym, jak ktoś nie dostaje powołania między innymi z obawy o stan zdrowia i formy dodaje filmik, z hasztagami "healthy" gdzie skacze nad antenkę to jednak chce w ten sposób światu coś pokazać.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Takie mecze widziałem (w Perugii) kiedy zagrywka Leona decydowała. Nie notowałem, może ktoś pamięta, nie chce mi się szukać w necie. Ale w ogóle statystyki Leona są powalające wobec statystyk któregokolwiek innego naszego siatkarza. Co do asów: Kurkowi zdarzają się asy, ale reguła jest taka, że na 1 asa przypadają 4 zepsute. Niewiele lepiej jest z Bieńkiem. Więc o czym tu mówić. Jeżeli nawet Leon nie będzie w pełni formy, to ja pytam: w czym jest LEPSZY OD NIEGO NP. PORĘBA?!!! Jeśli chodzi o Grbicia to gość się po prosty zapętlił i sam nie wie co robi, jeżeli zostawia najlepszego siatkarza w domu, a bierze takich jak Poręba czy Łomacz? Jeżeli chodzi o filmik, to rozumiem rozgoryczenie Leona: na olimpiadzie załatwił go Heynen Drzyzgą i Kubiakiem, a teraz Grbić uważa, że się w ogóle bez niego obejdzie. Gość miał prawo marzyć o złotym medalu. Żadnych wyrzutów pod adresem Grbicia, po prostu chce pokazać, że jest sprawny i zasługuje na MŚ. Nawet gdyby nie grał pełnych meczów i wchodził CHOĆBY TYLKO NA ZAGRYWKĘ. Pewnie że będę kibicował naszym, ale nie widzę ich ze złotymi medalami na szyi. Reasumując: grzechy Grbicia: Butryn, Firlej, Bednorz, Leon. Fatalny pech: Huber. Te minusy musi zrekompensować jakimiś swoimi plusami. Tylko jakimi, pytam?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2684
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

jeep pisze: 14 sie 2022, o 21:32 Takie mecze widziałem (w Perugii) kiedy zagrywka Leona decydowała. Nie notowałem, może ktoś pamięta, nie chce mi się szukać w necie. Ale w ogóle statystyki Leona są powalające wobec statystyk któregokolwiek innego naszego siatkarza. Co do asów: Kurkowi zdarzają się asy, ale reguła jest taka, że na 1 asa przypadają 4 zepsute. Niewiele lepiej jest z Bieńkiem. Więc o czym tu mówić. Jeżeli nawet Leon nie będzie w pełni formy, to ja pytam: w czym jest LEPSZY OD NIEGO NP. PORĘBA?!!! Jeśli chodzi o Grbicia to gość się po prosty zapętlił i sam nie wie co robi, jeżeli zostawia najlepszego siatkarza w domu, a bierze takich jak Poręba czy Łomacz? Jeżeli chodzi o filmik, to rozumiem rozgoryczenie Leona: na olimpiadzie załatwił go Heynen Drzyzgą i Kubiakiem, a teraz Grbić uważa, że się w ogóle bez niego obejdzie. Gość miał prawo marzyć o złotym medalu. Żadnych wyrzutów pod adresem Grbicia, po prostu chce pokazać, że jest sprawny i zasługuje na MŚ. Nawet gdyby nie grał pełnych meczów i wchodził CHOĆBY TYLKO NA ZAGRYWKĘ. Pewnie że będę kibicował naszym, ale nie widzę ich ze złotymi medalami na szyi. Reasumując: grzechy Grbicia: Butryn, Firlej, Bednorz, Leon. Fatalny pech: Huber. Te minusy musi zrekompensować jakimiś swoimi plusami. Tylko jakimi, pytam?
Dokładnie, Grbić całkowicie się pogubił. Tak to wygląda i jest duże prawdopodobieństwo, że tak właśnie jest. Pewne decyzje są kompletnie niezrozumiałe i nie mają żadnego logicznego uzasadnienia. Najlepsze jest to, że Ci gracze których wymieniłeś, nie zasługują na MŚ, miejsce w 14, oczywiście według trenera. Natomiast Kaczmarek już zasługuje...
Nie chcę czepiać się Kaczmarka, bo to decyzja wyłącznie Grbicia. Jednak w sytuacji niepowodzenia na MŚ, Kaczmarek bez wątpienia zostanie ofiarą tej decyzji. Kibice długo tego nie zapomną. Fakty są takie, że kompletnie nie zasługuje na to miejsce. Oczywiście ze względu na aktualną sportową dyspozycję, jakość jaką prezentuje przynajmniej od początku roku kalendarzowego. Zrozumiał bym jeszcze, gdyby kadra dużo mu zawdzięczała. Osiągał w reprezentacji jakieś sukcesy w poprzednich latach i był znaczącym elementem drużyny w ważnych turniejach. Jednak nic z tych rzeczy nie miało miejsca, nie było go nawet w kadrze. W przeciwieństwie do Łomacza, który nigdy nie odegrał ważnej roli w kadrze, jednak regularnie był zmiennikiem Drzyzgi, pomagał drużynie w treningach. Był jej członkiem w ważnych turniejach dla reprezentacji. Zaryzykuję stwierdzenie, że oprócz kilku graczy jak do tej pory nikt nie zaprezentował się na miarę swojego potencjału. Gracze, którzy prezentują się bardzo dobrze są zmiennikami. Popiwczak i Janusz w porównaniu do sezonu klubowego zanotowali wręcz regres, który łatwo można zauważyć. Kochan i Zator utrzymują swoją przeciętną dyspozycję z Resovii, co w szczególności mnie martwi. Kurek i Semeniuk na początku sezonu reprezentacyjnego prezentowali się najlepiej. Z czasem tracą na jakości. Nie kupuję już tej mistycznej "siłowni"... Wierzę w dobry wynik na MŚ, jeśli atmosfera w drużynie będzie naprawdę dobra. To jest podstawa, wtedy nie zepsuje tego Grbić. Nawet ta 6 na którą uporczywie stawia Grbić ma duży potencjał i możliwości. Każdy z tych graczy ma swoje ambicje i chce osiągnąć jak najlepszy wynik. Tak szczerze, to tylko to może uratować Grbicia. Kompletnie nie wierzę w jego kunszt trenerski, wybitnym szkoleniowiec nie jest, bardziej musi liczyć na szczęście. To tylko solidny trener i nic po za tym.

Ps. Po sezonie w Perugii i aktualnym odrzuceniu z kadry Leona ,raczej nie będzie już jego ulubionym trenerem...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bez przesady w drugą stronę: to, że Leonowi się nie podoba, że został odrzucony przez Grbicia, ani nie jest przesadnie odkrywcze, ani nie musi mieć wiele wspólnego z obiektywną oceną jego formy - widziałem na Twitterze narzekania, że Leon nie jedzie, i to jednak nie ma żadnych podstaw, po prostu wielu Grbicia nie lubi. Tak jak pretensje do Grbicia, że w końcówce sezonu grał Leonem (lol).

Tutaj raczej sednem jest, że to kolejny kamyczek pt. Grbic będzie nie do odratowania bez medalu. Wprawdzie broniłem Grbicia do brania Kaczmarków, bo nie tutaj leży problem i potencjalne źródło sukcesu tej reprezentacji, niemniej nie zmienia to faktu, że takie "bezkompromisowe" prowadzenie ekipy (niewzięcie najlepszego gracza ostatnich sezonów dla Mateusza Poręby, Kaczmarek, Śliwka w szóstce, odrzucenie weteranów na starcie) powoduje, że przy braku wyniku tylko jedna grupa kibicowska będzie chciała Serba bronić. Tak że - bo chyba @lukecik pytał - IMHO gra Serb w wóz albo przewóz, oby skończył z tarczą.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Dajcie spokoj. Zasadniczo wiekszosc po kontuzji Leona uznala, ze dobrze sie zlozylo i sprobujemy zagrac para przyjmujacych wszechstronnych i bardziej mobilnych. I zobaczymy co nam to da.
Teraz jest placz, ze nia ma Leona, ktory przed kamerka wykonal jedens skok do antenki.
Leon chcial, Grbic uzanl ze nie ten etap przygotowan. Jedyna pytanie jest odnosnie tego jak wygladala ta rozmowa i czy Panowie to sobie wytlumaczyli.
A braku Butryna, owszem bardzo szkoda. Bylaby normalna zmiana dla Kurka. Cos z tymi "systemowymi " zmiennikami Kurka mamy problem.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

Z tym filmikiem pt "skok do antenki", to przypomniała mi się wypowiedz Kuby Bednaruka o filmikach i ocenie graczy na tej podstawie. Pamiętam jak z sarkazmem powiedział, że z paru akcji bodaj fizjo, a może drugiego - nie pamietam, niegdysiejszej Wa-wy którą trenował, dało by się nakręcic film na podstawie którego wielu powiedziałoby: "wow!" :]
Nie ogladałem i nie zamierzam. Samą ideę czegoś podobnego uważam, pisząc nieco eufemistycznie, za mocno przesadzoną...
Przyznam też, ze dla mnie nie jest to wielkie zaskoczenie...

Z Butrynem też ciekawa sprawa, i pisze to po raz wtóry - nie było takich lamentów jak go w ogóle nie powołał Heynen po genialnym sezonie w Resce.
A Grbic jednak zainwestował w tych - w mocnym uproszczeniu - perspektywicznych, nawet jesli jest to tylko perspektywa dwóch lat.Jestem Bowiem przekonany, że Karol zdyskontuje ten epizod reprezentacyjny.

Dziwi mnie bardzo wytykanie potencjalnych błędów a priori. Historia raczej uczy, żerobic tego nie warto. To bez sensu...
Na razie widac, że na pierwszym miejscu jest zespół, a nie jednostki.
Nic to, jak poleci Grbic, to zapewne wrócą i Leon, i Kubiak, i Drzyzga, i bedą szczęśliw (malkontencii). Ale może im o to chodzi...
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Kubiak już u żadnego trenera nie zagra. Zakończył reprezentacyjnś karierę, to raz. Dwa, że w przyszłym roku będzie mieć 35 lat. Trzy, że sportowo jest daleko w tyle i nawet w Japonii się nie wyróżnia.

Drzyzga? Nie lubię go i według mnie był jednym ze słabszych punktów kadry, ale to co gra Marcin Janusz, to powołanie Drzyzgi niestety by się broniło. Zwłaszcza jakby zagrał choćby niezły sezon w Resovii.

O Leona czepiają się tylko jakieś młotki, które twierdzą, że bez Leona się nic nie da, że lepiej zabrać kulawego Leona niż Kwolka, że gdyby miał zagrać 1 set przez całe mistrzostwa to byłoby warto. Masakra, nie ma co takich ludzi brać na poważnie. A najbardziej odlatywał Bednaruk, który właśnie tak twierdził. I dobrze, że nie ma on wpływu na takie decyzje, bo do tej pory to jedynie spuszczał drużyny z ligi z argumentacją, że nic się nie dało z tym akładem zrobić.

Według mnie Grbić nie ma jakiegoś wspaniałego planu. Liczy na to, że jak siatkarze są dobrzy, to będą wygrywać. Taka Perugia bis. Nie tędy droga. I na to można byłoby przymknąć oko do momentu zakończenia Mistrzostw, gsyby nie fakt, że koleś ewidentnie faworyzuje swoich i robi fikołki, by bronić tych decyzji, przy czym jego argumenty to po prostu ściema...
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: SerCos »

Moim zdaniem tutaj nie chodzi o wybory, a o słowa, których używa Grbić. Używa jakiś farmazonów o równych szansach, czystych kartach i tym podobne, a potem okazuje się, że słowa, które wypowiada nie da się podciągnąć do wniosków z formy siatkarzy.

Byłoby inaczej gdyby powiedział, że ufa np. Kaczmarkowi, bo z nim współpracował i wie jak go doprowadzić do najwyższej formy w kluczowych meczach, mógłby zostać co prawda posądzony o kolesiostwo, ale tak naprawdę, który trener jest się w stanie całkowicie odciąć od swoich byłych podopiecznych? Dlatego plusem trenera nie związanego wcześniej z siatkarzami reprezentacyjnymi jest to o czym wszyscy mówią i o czym wspomniałem na początku, czyli traktowanie ich jakby startowali od początku.

Na pewno nic nie jest całkiem czarne albo całkiem białe i zarzucanie jakiemuś trenerowi faworyzowanie zawodników jest śmieszne, bo to jest oczywiste. To samo w drugą stronę, przy ewentualnym niepowodzeniu siatkarzom, których wybrał będzie dużo gorzej krytykować trenera niż tym, którzy zagrali z nim pierwszy sezon.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: krzysiu »

Ludziom własnie chodzi o komunikacje Grbica który co raz bardziej się zapętla i chocby miał dobre intencje to do ludzi gada farmazony i mu się to nie klei. Wg.mnie też ten turniej będzie albo dobry dla Grbica czyli medal i utrzymanie albo wyleci na zbity pysk i Swider bedzie musiał wrocic do Mendeza
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Mnie to najbardziej zastanawia o co chodziło Mendezowi z odmłodzeniem kadry, skoro na przyjęciu mamy dość młodych zawodników, na środku (z Huberem) to samo, na ataku wymiana Kurka na Kaczmarka czy Muzaja to byłoby samobójstwo, a oe rocznika 94 wzwyż nie mamy praktycznie nikogo. Dulski to nawet jednego meczu w PlusLidze nie zagrał i przychodzi jako 2 atakujący w tym sezonie do Zawiercia.

Pewnie jedyną zmianą byłoby odstawienie dodatkowo Łomacza, a resztę zrobiłby jak Grbić. No i w przypadku zdrowego Hubera może wybrałby Porębę zamiast Kłosa na 4 środkowego, ale to bez znaczenia.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

grzegorzg pisze:Z tym filmikiem pt "skok do antenki", to przypomniała mi się wypowiedz Kuby Bednaruka o filmikach i ocenie graczy na tej podstawie. Pamiętam jak z sarkazmem powiedział, że z paru akcji bodaj fizjo, a może drugiego - nie pamietam, niegdysiejszej Wa-wy którą trenował, dało by się nakręcic film na podstawie którego wielu powiedziałoby: "wow!" :]
Nie ogladałem i nie zamierzam. Samą ideę czegoś podobnego uważam, pisząc nieco eufemistycznie, za mocno przesadzoną...
Przyznam też, ze dla mnie nie jest to wielkie zaskoczenie...

Z Butrynem też ciekawa sprawa, i pisze to po raz wtóry - nie było takich lamentów jak go w ogóle nie powołał Heynen po genialnym sezonie w Resce.
A Grbic jednak zainwestował w tych - w mocnym uproszczeniu - perspektywicznych, nawet jesli jest to tylko perspektywa dwóch lat.Jestem Bowiem przekonany, że Karol zdyskontuje ten epizod reprezentacyjny.

Dziwi mnie bardzo wytykanie potencjalnych błędów a priori. Historia raczej uczy, żerobic tego nie warto. To bez sensu...
Na razie widac, że na pierwszym miejscu jest zespół, a nie jednostki.
Nic to, jak poleci Grbic, to zapewne wrócą i Leon, i Kubiak, i Drzyzga, i bedą szczęśliw (malkontencii). Ale może im o to chodzi...
U Heynena tez chodzilo o zespol a nie jednostki ale wtedy to bylo zle ;)

Co nie oznacza ze sie ogolnie nie zgadzam ;)

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Streeter
Posty: 7242
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 15 sie 2022, o 01:10 Dajcie spokoj. Zasadniczo wiekszosc po kontuzji Leona uznala, ze dobrze sie zlozylo i sprobujemy zagrac para przyjmujacych wszechstronnych i bardziej mobilnych. I zobaczymy co nam to da.
Problem w tym, że nie gramy tą wszechstronną i bardziej mobilną parą przyjmujących, tylko Kamilem i Olkiem :D

Streeter
Ostatnio zmieniony 15 sie 2022, o 10:27 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orduna »

Pamiętam jak kilka tygodni temu całe forum oburzało się jak nazwywałem siwego bajeranta siwymi bajerantem. Dzisiaj każdy już wie, że miałem rację.
Sytuacja w polskiej siatkówce przypomina czasu 2 Wojny Światowej (oczywiście to tylko porównanie, żeby nikomu nie przyszło do głowy że zestawiam przewinienia Heynena z innym panem na H)
,,Okupowała” nas grupa Kubiakowa z Kubiakiem Drzyzgą i wodzem Heynenem, wszyscy chcieliśmy zmiany, bo widzieliśmy jak marnowany jest potencjał naszej kadry. I nagle przyszło wyzwolenie ze strony grupy Zaksiarskiej, wszyscy początkowo się zachwyciliśmy i wiwatów nie było końca, jednak jak się okazało nie ma żadnej poprawy, a jest chyba nawet jeszcze gorzej.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

A jeszcze jedna rzecz.

Bardzo mnie bawi, jak Konarski za każdym razem mówi, że nie rozpacza nad brakiem powołania. Tak nie rozpacza, że w ostatnich 3 miesiącach udzielił chyba z 4 wywiady i w każdych żali się na brak powołania. Ale wszystko przebił chyba niedawny wywiad, w którym się skarżył, że obiecano mu grę na Igrzyskach, a przynajmniej w VNL, a nawet na ten turniej go nie zabrano :D

Jeśli weźmiemy pod uwagę wywiady Drzyzgi Juniora i Seniora oraz odcinek w Kanale Sportowym, w którym wystąpił ten pierwszy, to zdecydowanie to były najlepsze wybory Serba do tej pory, żeby tę dwójkę odsunąć od reprezentacji.

Kubiak był jaki był, ale odszedł z klasą. A tych dwóch roszczeniowych Panów ewidentnie nie umie się pogodzić z tym, że wybrano zawodników, którzy są w tej chwili na wyższym poziomie.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orduna »

Szary Wilk pisze: 15 sie 2022, o 10:59 A jeszcze jedna rzecz.

Bardzo mnie bawi, jak Konarski za każdym razem mówi, że nie rozpacza nad brakiem powołania. Tak nie rozpacza, że w ostatnich 3 miesiącach udzielił chyba z 4 wywiady i w każdych żali się na brak powołania. Ale wszystko przebił chyba niedawny wywiad, w którym się skarżył, że obiecano mu grę na Igrzyskach, a przynajmniej w VNL, a nawet na ten turniej go nie zabrano :D

Jeśli weźmiemy pod uwagę wywiady Drzyzgi Juniora i Seniora oraz odcinek w Kanale Sportowym, w którym wystąpił ten pierwszy, to zdecydowanie to były najlepsze wybory Serba do tej pory, żeby tę dwójkę odsunąć od reprezentacji.

Kubiak był jaki był, ale odszedł z klasą. A tych dwóch roszczeniowych Panów ewidentnie nie umie się pogodzić z tym, że wybrano zawodników, którzy są w tej chwili na wyższym poziomie.
Akurat Drzyzga dżunior jaki by nie był to w tym wywiadzie wręcz perfekcyjnie przewidział problemy reprezentacji.
Powiedział że Grbić będzie uparcie stawiał na kolegów z Zaksy i nie będzie patrzył na formę tylko na to czy ktoś grał w Zaksie. Niestety właśnie to się aktualnie dzieje.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Orduna pisze: 15 sie 2022, o 11:03
Szary Wilk pisze: 15 sie 2022, o 10:59 A jeszcze jedna rzecz.

Bardzo mnie bawi, jak Konarski za każdym razem mówi, że nie rozpacza nad brakiem powołania. Tak nie rozpacza, że w ostatnich 3 miesiącach udzielił chyba z 4 wywiady i w każdych żali się na brak powołania. Ale wszystko przebił chyba niedawny wywiad, w którym się skarżył, że obiecano mu grę na Igrzyskach, a przynajmniej w VNL, a nawet na ten turniej go nie zabrano :D

Jeśli weźmiemy pod uwagę wywiady Drzyzgi Juniora i Seniora oraz odcinek w Kanale Sportowym, w którym wystąpił ten pierwszy, to zdecydowanie to były najlepsze wybory Serba do tej pory, żeby tę dwójkę odsunąć od reprezentacji.

Kubiak był jaki był, ale odszedł z klasą. A tych dwóch roszczeniowych Panów ewidentnie nie umie się pogodzić z tym, że wybrano zawodników, którzy są w tej chwili na wyższym poziomie.
Akurat Drzyzga dżunior jaki by nie był to w tym wywiadzie wręcz perfekcyjnie przewidział problemy reprezentacji.
Powiedział że Grbić będzie uparcie stawiał na kolegów z Zaksy i nie będzie patrzył na formę tylko na to czy ktoś grał w Zaksie. Niestety właśnie to się aktualnie dzieje.
Zgoda, ale jeszcze zapomniał dodać, że on sam (Drzyzga) był jednym z problemów tej reprezentacji i sportowo nie zasłużył na bycie 1, a może nawet 2 rozgrywającym.
Orzi
Posty: 786
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 15 sie 2022, o 10:59 A jeszcze jedna rzecz.

Bardzo mnie bawi, jak Konarski za każdym razem mówi, że nie rozpacza nad brakiem powołania. Tak nie rozpacza, że w ostatnich 3 miesiącach udzielił chyba z 4 wywiady i w każdych żali się na brak powołania. Ale wszystko przebił chyba niedawny wywiad, w którym się skarżył, że obiecano mu grę na Igrzyskach, a przynajmniej w VNL, a nawet na ten turniej go nie zabrano :D

Jeśli weźmiemy pod uwagę wywiady Drzyzgi Juniora i Seniora oraz odcinek w Kanale Sportowym, w którym wystąpił ten pierwszy, to zdecydowanie to były najlepsze wybory Serba do tej pory, żeby tę dwójkę odsunąć od reprezentacji.

Kubiak był jaki był, ale odszedł z klasą. A tych dwóch roszczeniowych Panów ewidentnie nie umie się pogodzić z tym, że wybrano zawodników, którzy są w tej chwili na wyższym poziomie.
Czy Kaczmarek jest w tej chwili na wyższym poziomie od Konara to polemizowałbym ;). A zawsze bije go w mitycznym D O S W I A D C Z E N I U, co jak wiadomo just najważniejszym aspektem drugiego atakującego
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Orzi pisze: 15 sie 2022, o 11:17
Szary Wilk pisze: 15 sie 2022, o 10:59 A jeszcze jedna rzecz.

Bardzo mnie bawi, jak Konarski za każdym razem mówi, że nie rozpacza nad brakiem powołania. Tak nie rozpacza, że w ostatnich 3 miesiącach udzielił chyba z 4 wywiady i w każdych żali się na brak powołania. Ale wszystko przebił chyba niedawny wywiad, w którym się skarżył, że obiecano mu grę na Igrzyskach, a przynajmniej w VNL, a nawet na ten turniej go nie zabrano :D

Jeśli weźmiemy pod uwagę wywiady Drzyzgi Juniora i Seniora oraz odcinek w Kanale Sportowym, w którym wystąpił ten pierwszy, to zdecydowanie to były najlepsze wybory Serba do tej pory, żeby tę dwójkę odsunąć od reprezentacji.

Kubiak był jaki był, ale odszedł z klasą. A tych dwóch roszczeniowych Panów ewidentnie nie umie się pogodzić z tym, że wybrano zawodników, którzy są w tej chwili na wyższym poziomie.
Czy Kaczmarek jest w tej chwili na wyższym poziomie od Konara to polemizowałbym ;). A zawsze bije go w mitycznym D O S W I A D C Z E N I U, co jak wiadomo just najważniejszym aspektem drugiego atakującego
Nie, no, szanujmy się. Konarski to jest ewenement. Gość, który miał praktycznie zerowy wpływ na grę na każdej imprezie, na której zdobywaliśmy medal. Nie ma drugiego takiego zawodnika, który ma tyle medali, przy czym nie byłoby różnicy, gdyby był nieobecny podczas tych imprez. Powoływać go znowu jako "talizman", to trochę słabe. Jakkolwiek by nie grał w lidze w przyszłym sezonie, wolałbym kogoś świeższego. Jak nie Kaczmarek czy Muzaj, to choćby Butryn czy Bołądź. Zresztą, oni zagrali dużo lepszy sezon od Konara, a Butryn w Lidze Narodów grał rewelacyjnie i udowodnił, że można na niego stawiać.

PS - Sumując występy Kaczmarka na podwójnej zmianie w VNL 2022 i meczu towarzyskim z Ukrainą, wychodzi 32 % skuteczności w ataku i jakiś 1 % efektywności. No faktycznie jest dobry na podwójnej zmianie :]
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

Miałem Ci nie odpowiadać, ale nie mogę się powstrzymać.


Jak sam zauważyłeś na dwóch poprzednich imprezach drugi atakujący był bez znaczenia i nic nie wskazuje na to, żeby było tym razem inaczej. A chwilę później bohatersko po raz 2137 przekonujesz chyba już tylko siebie samego jaki to super istotny wybór i Kaczmarek do wora.
Daj już sobie spokój, bo to naprawdę nie jest największy problem tej kadry.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nuriel pisze: 15 sie 2022, o 11:54 Miałem Ci nie odpowiadać, ale nie mogę się powstrzymać.


Jak sam zauważyłeś na dwóch poprzednich imprezach drugi atakujący był bez znaczenia i nic nie wskazuje na to, żeby było tym razem inaczej. A chwilę później bohatersko po raz 2137 przekonujesz chyba już tylko siebie samego jaki to super istotny wybór i Kaczmarek do wora.
Daj już sobie spokój, bo to naprawdę nie jest największy problem tej kadry.
To, że drugi atakujący nie jest ważny tak jak pierwszy, oznacza, że mamy brać zawodnika w beznadziejnej formie, tak? Bo ktoś go lubi?

Skoro tak, to dlaczego jedzie Kaczmarek, a nie np Kewin Sasak? Przecież to bez znaczenia, co nie?
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

Szary Wilk pisze: 15 sie 2022, o 11:57
Nuriel pisze: 15 sie 2022, o 11:54 Miałem Ci nie odpowiadać, ale nie mogę się powstrzymać.


Jak sam zauważyłeś na dwóch poprzednich imprezach drugi atakujący był bez znaczenia i nic nie wskazuje na to, żeby było tym razem inaczej. A chwilę później bohatersko po raz 2137 przekonujesz chyba już tylko siebie samego jaki to super istotny wybór i Kaczmarek do wora.
Daj już sobie spokój, bo to naprawdę nie jest największy problem tej kadry.
To, że drugi atakujący nie jest ważny tak jak pierwszy, oznacza, że mamy brać zawodnika w beznadziejnej formie, tak? Bo ktoś go lubi?

Skoro tak, to dlaczego jedzie Kaczmarek, a nie np Kewin Sasak? Przecież to bez znaczenia, co nie?
Ale ja sam bym wolał widzieć w składzie Butryna.
Uważam, że prawdopodobnie trener popełnił błąd powołując Łukasza (to się okaże na MŚ, teraz to tylko przypuszczenia).
Po prostu skala dramy jaką tu odstawiasz jest nieadekwatna do sytuacji. Zwłaszcza, że nie znamy i nigdy nie poznamy wszystkich powodów takiej decyzji.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nuriel pisze: 15 sie 2022, o 12:01
Szary Wilk pisze: 15 sie 2022, o 11:57
Nuriel pisze: 15 sie 2022, o 11:54 Miałem Ci nie odpowiadać, ale nie mogę się powstrzymać.


Jak sam zauważyłeś na dwóch poprzednich imprezach drugi atakujący był bez znaczenia i nic nie wskazuje na to, żeby było tym razem inaczej. A chwilę później bohatersko po raz 2137 przekonujesz chyba już tylko siebie samego jaki to super istotny wybór i Kaczmarek do wora.
Daj już sobie spokój, bo to naprawdę nie jest największy problem tej kadry.
To, że drugi atakujący nie jest ważny tak jak pierwszy, oznacza, że mamy brać zawodnika w beznadziejnej formie, tak? Bo ktoś go lubi?

Skoro tak, to dlaczego jedzie Kaczmarek, a nie np Kewin Sasak? Przecież to bez znaczenia, co nie?
Ale ja sam bym wolał widzieć w składzie Butryna.
Uważam, że prawdopodobnie trener popełnił błąd powołując Łukasza (to się okaże na MŚ, teraz to tylko przypuszczenia).
Po prostu skala dramy jaką tu odstawiasz jest nieadekwatna do sytuacji. Zwłaszcza, że nie znamy i nigdy nie poznamy wszystkich powodów takiej decyzji.
Oczywiście, że jest adekwatna. Tu nie chodzi o samego Kaczmarka, a o podejście Grbicia. Jeśli decyduje się zabrać zawodnika w beznadziejnej formie, który nawet w swoim peaku jest na podobnym poziomie co Butryn, który grał rewelacyjny turniej Ligi Narodów, to strach pomyśleć jak bardzo betonowy będzie Grbić w ocenie reszty zawodników, których trenował.

Taki wybór to jest po prostu bardzo zły prognostyk co do dalszych ruchów Serba.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

Marcy$ pisze: 15 sie 2022, o 08:46 U Heynena tez chodzilo o zespol a nie jednostki ale wtedy to bylo zle
Masz rację - chodziło o zespół pod warunkiem, że grającym kapitanem tegoż będzie Kubiak... :D

Jak się poczyta o Grbicu, którego - nota bene - nigdy nie przesadnym fanem, co najwyżej umiarkowanym zwolennikiem, to ręce opadają.
Po brazowym medalu i przed imprezą docelową czyta się, że :
- to jakis bajerant, któy się pogubił
- oszust, który nie wie co mówi i po co mówi
- powinien wyleciec z hukiem i zosta zastapiony przez np Mendeza

etc etc

No, no, dawno czegoś takiego nie czytałem na podobnym etapie. Zmykam, bo kompletnie szkoda czasu na te bzdury, pewnie nakręcane przez wiadome środowisko...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

grzegorzg pisze: 15 sie 2022, o 12:18
Marcy$ pisze: 15 sie 2022, o 08:46 U Heynena tez chodzilo o zespol a nie jednostki ale wtedy to bylo zle
Masz rację - chodziło o zespół pod warunkiem, że grającym kapitanem tegoż będzie Kubiak... :D

Jak się poczyta o Grbicu, którego - nota bene - nigdy nie przesadnym fanem, co najwyżej umiarkowanym zwolennikiem, to ręce opadają.
Po brazowym medalu i przed imprezą docelową czyta się, że :
- to jakis bajerant, któy się pogubił
- oszust, który nie wie co mówi i po co mówi
- powinien wyleciec z hukiem i zosta zastapiony przez np Mendeza

etc etc

No, no, dawno czegoś takiego nie czytałem na podobnym etapie. Zmykam, bo kompletnie szkoda czasu na te bzdury, pewnie nakręcane przez wiadome środowisko...
Zgadzam się, ciężko się co niektórych czyta.
Śliwka zagrał nieźle ostatnio to teraz będziemy czytać wypociny o Kaczmarku .. .zawsze się znajdzie pole do narzekań ale skala niektórych jest tragiczna
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1566
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: lukecik »

Ja tam się nie dziwię przesadnym obawom. To dopiero początek (chyba) pracy Grbicia z kadrą, ale raczej większość z nas może powiedzieć, że trochę to sobie wszystko inaczej wyobrażaliśmy (na ten moment). Niby medal VNL jest, ale czy mieliśmy jakąś przyjemność z oglądania dotychczasowych meczów? Więcej w naszej grze nie działa niż funkcjonuje, wątpliwości i pytań jest więcej niż odpowiedzi. Na niekorzyść trenera, a w zasadzie to jest główny zapalnik, działa fakt, że jego etap w KK ewidentnie rzutuje na kształt kadry, szczególnie pierwszej szóstki. Gdyby to jeszcze funkcjonowało, to byłby może jakiś mały absmak, ale jednak sportowo nikt by się doczepić nie mógł. A tak, można mieć pretensje o swego rodzaju nepotyzm, który przekłada się na taki sobie poziom sportowy w naszym wykonaniu.
Jeśli chodzi o moją osobę, to właśnie przez ten pryzmat jestem pełen obaw przed zbliżającymi się MŚ, bo ja już nie wiem, co ma jeszcze zrobić Fornal i Kłos, by weszli do pierwszej szóstki. Nie wiem też, jak to możliwe, że obaj nasi libero wyglądają po prostu fatalnie i jeden gra gorzej od drugiego, a dyspozycji Popiwczaka nie można tłumaczyć rzeszowskim powietrzem, słabym sezonem ligowym etc. To był najlepszy libero ligi obok Shojiego, a teraz gra jak oldboy.
Powołanie Kaczmarka jest kwintesencją polityki Grbicia. Łukasz na swoje nieszczęście stał się uosobieniem nepotyzmu i mylnych (wydaje się) wyborów kadrowych. Oczywistym jest, że gdyby każdy z siatkarzy startował z czystą kadrą, to na MŚ pojechałby Butryn, bo choćby nie wiadomo jak Grbić się gimnastykował, jego argumenty nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. Ja jako osoba emocjonalna i na wskroś przesiąknięta pesymizmem, widząca zawsze szklankę do połowy pustą, wszystkie te wątpliwości rozumiem. Nawet te lamenty Orduny, bo przecież nie wynikają one z tego, że chłop się na Grbicia uwziął i postanowił sobie hejtować go dla zabawy, a jak mniemam, ze zwykłej troski o dobro reprezentacji, bo na razie mamy zdecydowanie więcej powodów, dla których możemy zakładać, że to wszystko zaraz dupnie, niż że się ułoży w spójną całość. A że ma taki, a nie inny styl przekazu, to co zrobić. Nie każdy potrafi wylać z siebie krytyki na chłodno, tylko trzeba uderzać w wielkie tony.
Tak że ja te ponure bądź po prostu wątpliwe nastroje rozumiem, aczkolwiek sam na razie powstrzymuję się od wydawania wyroków. Piszę tutaj co mi się nie podoba, co jest wg mnie złe, ale z finalną oceną Grbicia poczekam do MŚ. Mam nadzieję, że wyjdzie na jego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”