Reprezentacja mężczyzn 2022

jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Trochę dziwne są te zarzuty pod adresem Grbicia. Nie ma trenerów cudotwórców i 75% pracy trenera to właściwa selekcja. Problem polega na tym, żeby stworzyć z zawodników, często nie grających ze sobą na co dzień, zgrany i dobrze się rozumiejący zespół. Po Heynenie spodziewaliśmy się że Grbić dokona całkiem nowej selekcji, wybierze najlepszych i postara się stworzyć z nich taki właśnie zespół. Poszedł jednak po linii najmniejszego oporu: wybrał niekoniecznie najlepszych, ale tych, których znał i którzy ze sobą grali, to znaczy ZAKSę. Niech tak będzie, to nie jest zła koncepcja, ale kadra to nie 6 tylko 14 zawodników i ci "rezerwowi" wybrani przez Grbicia budzą wątpliwości. Bez wątpienia podwójna zmiana Firlej-Butryn dałaby więcej niż Łomacz-Kaczmarek. Nawet "w gipsie", jak mawiał Heynen, Leon dałby więcej na zmianach niż Poręba. Mam też wątpliwości co do samej włoskiej koncepcji "żelaznej szóstki", skoro największym naszym atutem ma być niby szerokość składu. A to znaczy, że zawodnicy z ławki nie powinni wchodzić tylko na zagrywkę czy "podwyższenie bloku" i są możliwości szerszego rotowania składem. Inna sprawa to forma poszczególnych zawodników, daleka od szczytowej, zwłaszcza Popiwczaka, Zatorskiego i Kochanowskiego po sezonie w Resovii. Właśnie teraz okaże się, czy Grbić jest dobrym trenerem: jak przygotuje zawodników do MŚ? Pierwszy występ budzi obawy, ale za wcześnie na wnioski, a tym bardziej ruganie trenera. Może ma w zanadrzu jakąś trenerską wunderwaffe?
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: bono »

Już abstrahując od tych złych/błędnych wyborów bajeranta/cieniasa/siwego kłamcy/fuksiarza - komu Wy wogóle będziecie kibicować na MŚ?No bo chyba nie drużynie którą prowadzi ten serbski oszust :] :]
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 388
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: JootPe2 »

bono pisze: 15 sie 2022, o 21:52 Już abstrahując od tych złych/błędnych wyborów bajeranta/cieniasa/siwego kłamcy/fuksiarza - komu Wy wogóle będziecie kibicować na MŚ?No bo chyba nie drużynie którą prowadzi ten serbski oszust :] :]
Polska No.1, później Kuba i Japonia. Kiedyś z zagranicznych to bym wskazał na Włochów, może Francję, ale jak widać z biegiem lat te preferencje się zmieniają.
Streeter
Posty: 7245
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

No tak, ludzie tak nienawidzą Zaksy, że nawet Polsce na MŚ nie będą kibicować :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3470
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: bono »

Streeter pisze: 15 sie 2022, o 22:27 No tak, ludzie tak nienawidzą Zaksy, że nawet Polsce na MŚ nie będą kibicować :]

Streeter
Mnie interesuje tylko olimpiada - MŚ już zdobyliśmy - niech siwy wyleci - im szybciej tym lepiej.
Liczę na USA bo grają tam Zaksiacy :D i ten cienias Margherita czy jak mu tam :] :]
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: barti522 »

Orduna pisze: 15 sie 2022, o 10:14 Pamiętam jak kilka tygodni temu całe forum oburzało się jak nazwywałem siwego bajeranta siwymi bajerantem. Dzisiaj każdy już wie, że miałem rację.
Forum się oburzało, że obrażasz człowieka kolejny z resztą raz, z czego jesteś znany. Tak więc każdy wie, że racji nie miałeś. To kogo powoła Grbic do kadry wiedział z grubsza prawie każdy kibic interesujący się siatkówką.
Streeter
Posty: 7245
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

bono pisze: 15 sie 2022, o 23:34
Streeter pisze: 15 sie 2022, o 22:27 No tak, ludzie tak nienawidzą Zaksy, że nawet Polsce na MŚ nie będą kibicować :]

Streeter
Mnie interesuje tylko olimpiada - MŚ już zdobyliśmy - niech siwy wyleci - im szybciej tym lepiej.
Liczę na USA bo grają tam Zaksiacy :D i ten cienias Margherita czy jak mu tam :] :]
Nie no w sumie finał MŚ Polska - USA to taki mokry sen PlusLigowca :) chyba nie ma bardziej PlusLigowej reprezentacji od Amerykańskiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Narracja wytworzyła się paskudna i tutaj nie ma co się oszukiwać.
Nie tylko wielu zorientowanych twitterowiczów a także otoczenia niektórych zawodników donoszą, że nie jest dobrze.
Stąd taki a nie inny odbiór kadry, a wpisy Balcerzaka (nie Kuby a tego ze sport.pl), że atmosferka super bo Kurek sam wyszedł na rozgrzewkę, to cóż, nic tylko przemilczeć. Słowa samego trenera też nie pomagają, a jeszcze część zawodników chyba za bardzo nie wie co mówić, bo taki Semeniuk od siebie dodał "że widzieli, jak Wilfredo porusza się po boisku i trochę mu brakuje". To jak się poruszał Bednorz i Butryn, że przed Leonem zostali odstrzeleni?

Jeszcze w kontekście Leona. Jeśli na MŚ będzie sukces, a tego chyba wszyscy chcemy poza ortodoksyjnymi antygrbicami, to "obawiam się", powstania narracji, że bez Leona, to my wszystko wygrywamy, a z Leonem tylko srebro LN i brąz ME. Także tutaj może dopiero być n stron, n wywiadów i n tweetów na temat przydatności bądź nie Leona, w kontekście Paryża.

Co do samej kadry. Martwi to, że ciągle nie widzę poprawy w tym, co było bolączką wcześniej. A po fragmentach meczów z Ukrainą dostrzegam, że Janusz z piłek z okolic 4/5. metra gra jeszcze wolniej, jak dotychczas, gdzie w Zaksie to było tempo szybciej, a przecież zawodnicy na lewym ci sami. Kamil strasznie się meczy z tymi piłkami. Tutaj widzę największe pole do poprawy i więcej piłek z takiego przyjęcia na prawe. Ale to moje odczucia.
Kłamca.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 388
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: JootPe2 »

ciorny17 pisze: 16 sie 2022, o 08:59 Co do samej kadry. Martwi to, że ciągle nie widzę poprawy w tym, co było bolączką wcześniej. A po fragmentach meczów z Ukrainą dostrzegam, że Janusz z piłek z okolic 4/5. metra gra jeszcze wolniej, jak dotychczas, gdzie w Zaksie to było tempo szybciej, a przecież zawodnicy na lewym ci sami. Kamil strasznie się meczy z tymi piłkami. Tutaj widzę największe pole do poprawy i więcej piłek z takiego przyjęcia na prawe. Ale to moje odczucia.
Nie tylko twoje odczucia. Wcześniej już pisałem, że trza poprawić te trzy elementy, które od dłuższego czasu rzucają się w oczy i kuleją: side-out, tempo rozegrania, blok. Jak to sobie uporządkują i ogarną przyjęcie od którego tak naprawdę wszystko się zaczyna, wówczas pojawią się automatyzmy i pójdzie to do przodu (będzie czas i na finezję i na całą resztę - nie mylić z fantazją). Ukraina czytała nas jak chciała w tym meczu. Trochę ten blok mnie jednak martwi - Vitalny zrobił tu mega robotę z tym że miał Pita do dyspozycji (pomijając IO). Patrząc tak realnie - uciesze się z każdego medalu. Nawet brąz mnie zadowoli. Nie mam jakichś szczególnych wymagań, zdaje sobie sprawę, że nastąpiła niemała przebudowa drużyny, coś buduje się na nowo i na wszystko potrzeba czasu. Nic nie dzieje się ot tak z przypadku, na pstryknięcie palca. W zasadzie MS można potraktować jako krótki przystanek przed igrzyskami, etap przygotowawczy - bynajmniej ja tak do tego podchodzę. Wiadomo, że chciałoby się za każdym razem z każdej imprezy zgarnąć po drodze jakiś medal, co nie jest nierealne w naszym przypadku, znamy przecież doskonale swoją wartość i możliwości - nawet na tym etapie przygotowania. Jeżeli chodzi o mnie to właśnie IO traktuję jako imprezę docelową i z tego będę rozliczał całą kadrę włącznie ze sztabem szkol. i związkiem. Oj będzie się działo! Będę głośno krzyczał albo w geście tryumfu, albo w drugą stronę!!!
Arw165
Posty: 1411
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

Równie niedobra będzie narracja, że bez Leona tym bardziej nic się nie da wygrać, jak nam się noga powinie. Będzie jeszcze bardziej niesciągalny i nie do niepowołania. Ja tam wolę wiedzieć, że się da, niż w drugą stronę.

Jak się bawimy w domysły, to gdyby Semen powiedział o dobrej formie Leona, to ta wypowiedź byłaby wszędzie przez wszystkich komentowana, bo byłby powód wbić kolejną szpilkę trenerowi. Ale Kamil wyraził się inaczej i nastroje są w stylu "nie powinien był tak mówić". :P Nie wiem o co go zapytali, może inne pytanie niż u Fornala, który mówił tylko o atmosferze.

Jeszcze kwestia kolejności eliminacji zawodników... Grbic od początku mówił, że jest zwolennikiem 4 środkowych. Możliwe, że od początku planował odpalić wszystkich oprócz Poręby, ale może chciał Leona zobaczyć na własne oczy i żeby nasz sztab go ocenił, zamiast rezygnować z niego "zdalnie". Leon dotarł późno, w jakiś piatek, a w środę była decyzja. Niekoniecznie kolejność musiała oznaczać gorszą dyspozycję Butryna czy Bednorza.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Na szczęście nasz docelowy turniej, na który budujemy formę co roku, rozpoczyna się już za 2 dni.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Arw165 pisze: 16 sie 2022, o 10:22 Jeszcze kwestia kolejności eliminacji zawodników... Grbic od początku mówił, że jest zwolennikiem 4 środkowych. Możliwe, że od początku planował odpalić wszystkich oprócz Poręby, ale może chciał Leona zobaczyć na własne oczy i żeby nasz sztab go ocenił, zamiast rezygnować z niego "zdalnie". Leon dotarł późno, w jakiś piatek, a w środę była decyzja. Niekoniecznie kolejność musiała oznaczać gorszą dyspozycję Butryna czy Bednorza.
Wiesz, ja cały czas odnoszę się do narracji. Gdzieś mam, kogo w pierwszej kolejności chciał odstrzelić, kogo w następnej. Ale jak najpierw tłumaczysz, że pozbywasz się 5. przyjmującego i 3. atakującego bo Ci to w treningu nie pasuje i burzy tempo i rytm, by dalej oswajać Leona z graniem i piłkami, bo może dojść do formy na fazę pucharową, a dalej go odpalić bo jednak nie jest zdrowy, a wcześniej mówiłaś, że był zdrowy, to ktojestsynemkogo,jpg?

Nie interesują mnie odczucia zawodników, jak kto z czym się czuje, bo to jest sport i rywalizacja, a jedynie sposób przekazu swoich decyzji. Rozumiem też, że broni się swoją koncepcję opartą o pewne założenia, ale nie bez przyczyny wojskowe powiedzenie, że "zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia" odnosi się do dostrzegania wad w danym planie i korygowania go w trakcie ćwiczeń czy batalii. Ja tam owej korekcji nie widzę.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

Streeter pisze: 16 sie 2022, o 07:52
bono pisze: 15 sie 2022, o 23:34
Streeter pisze: 15 sie 2022, o 22:27 No tak, ludzie tak nienawidzą Zaksy, że nawet Polsce na MŚ nie będą kibicować :]

Streeter
Mnie interesuje tylko olimpiada - MŚ już zdobyliśmy - niech siwy wyleci - im szybciej tym lepiej.
Liczę na USA bo grają tam Zaksiacy :D i ten cienias Margherita czy jak mu tam :] :]
Nie no w sumie finał MŚ Polska - USA to taki mokry sen PlusLigowca :) chyba nie ma bardziej PlusLigowej reprezentacji od Amerykańskiej.

Streeter
Francja jest teez mocno plusligowa :D z czolowych graczy w Polsce nie grali tylko Grebennikov i Ngapethh u nas. Tak to mamy albo mielismy:
Brizard, Toniutti, Rossard( libero), Tibo Rossard, Boyer, Clevenot, Louati, Marechal,Antiga, Samica, Chineyeze, Tillie, Pujol. Nie wiem czy kogos nie pominalem z istotnych graczy
Arw165
Posty: 1411
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

Jeżeli Grbic chciał trenować w 14, to to dostał po odpaleniu Bednorza, Firleja i Butryna, bo z tego co słyszałam Leon dalej nie trenował z grupą. Poprawcie mnie jeśli się mylę. Nie wiem jak się dogadywał z Leonem, przecież to jest zawodnik z którym spędził cały zeszły rok. Kapitan jego drużyny. Jeżeli zarzucamy mu zaksiarstwo to możemy też zastanawiać się, czy innego zawodnika by od razu nie skreślił. Przy takim scenariuszu ma podkładkę w postaci opinii sztabu medycznego i może powiedzieć "chciałem dać ci szansę, czekałem na ciebie tyle czasu ile uważam że byłem w stanie".

Jeżeli chodzi o chaos informacyjny, musiałabym prześledzić jeszcze raz chronologicznie różne wypowiedzi, bo może coś przegapiłam. Niespecjalnie zwracam uwagę na słowa Świdra, bo dla mnie liczy się tylko trener. Pamiętam, że Grbic mówił od początku, że szanse na Leona są małe i powiedzenie że jest zaskoczony jego postępami nie oznacza dla mnie że szanse na zabranie go są już większe niż małe. Zobaczył go na własne oczy, może się tylko w tym utwierdził.
Streeter
Posty: 7245
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Pawel9221 pisze: 16 sie 2022, o 10:55 Francja jest teez mocno plusligowa :D z czolowych graczy w Polsce nie grali tylko Grebennikov i Ngapethh u nas. Tak to mamy albo mielismy:
Brizard, Toniutti, Rossard( libero), Tibo Rossard, Boyer, Clevenot, Louati, Marechal,Antiga, Samica, Chineyeze, Tillie, Pujol. Nie wiem czy kogos nie pominalem z istotnych graczy
Na tle całej historii tak, ale biorąc pod uwagę obecne składy (wziąłem te 14-tki z finałów VNL) i skład PlusLigi na przyszły sezon, to wychodzi nam tak:

Francja: Clevenot, Toniutti, Boyer
USA: Defalco, Jendryk, Smith, Tuaniga, Shoji

5/14 niezły wynik :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 16 sie 2022, o 11:34
Pawel9221 pisze: 16 sie 2022, o 10:55 Francja jest teez mocno plusligowa :D z czolowych graczy w Polsce nie grali tylko Grebennikov i Ngapethh u nas. Tak to mamy albo mielismy:
Brizard, Toniutti, Rossard( libero), Tibo Rossard, Boyer, Clevenot, Louati, Marechal,Antiga, Samica, Chineyeze, Tillie, Pujol. Nie wiem czy kogos nie pominalem z istotnych graczy
Na tle całej historii tak, ale biorąc pod uwagę obecne składy (wziąłem te 14-tki z finałów VNL) i skład PlusLigi na przyszły sezon, to wychodzi nam tak:

Francja: Clevenot, Toniutti, Boyer
USA: Defalco, Jendryk, Smith, Tuaniga, Shoji

5/14 niezły wynik :)

Streeter
Francja jeszcze Tillie. Czyli 4/14. Biorąc pod uwagę wszystkich, których miała pod skrzydłami PlusLiga (na upartego dodam Chinenyeze) to jest to 7 zawodników, natomiast w reprezentacji USA to 8 zawodników (+Stahl,Russell,Muagututia). Bardzo PlusLigowe te drużyny, fakt.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: MWi »

Pawel9221 pisze: 16 sie 2022, o 10:55 Francja jest teez mocno plusligowa :D z czolowych graczy w Polsce nie grali tylko Grebennikov i Ngapethh u nas. Tak to mamy albo mielismy:
Brizard, Toniutti, Rossard( libero), Tibo Rossard, Boyer, Clevenot, Louati, Marechal,Antiga, Samica, Chineyeze, Tillie, Pujol. Nie wiem czy kogos nie pominalem z istotnych graczy
Chociażby Rouziera, Castarda czy Kapfera.

A i był taki ktoś taki jak Quesque, jeśli dobrze pamiętam. I Tuia w Olsztynie i Skrze.
kibic_siatki
Posty: 2593
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kibic_siatki »

Dziwię się tej burzy w szklance wody przed każdymi MŚ. Trener ma z grupy zawodników stworzyć najlepszy zespół. To nie jest tak, że na podstawie statystyk wystawia się 6, jak tutaj niektórym się zdaje. Podejmuje ryzyko, które ma szansę się opłacić. Wybory personalne są trudne, bo oprócz nowicjuszy, to wszyscy odrzuceni zawodnicy mają pretensje do trenera (patrz Konarski).
Chyba przed żadnymi MŚ atmosfera w szatni nie była dobra, a żale kibiców były jeszcze większe niż zawodników.

2014- Trener amator śmiał odstrzelić Kurka na przyjęciu, wolał Mikę, bo ten potrafił przyjmować. Jako drugi atakujący pojechał Konarski, kosztem rewelacyjnego Boćka. Ten pierwszy miał blokować (z czego się wywiązał), a drugi nie był zdrowy (co wyszło później). Jakaś analogia?

2018- trener z sukcesami w słabszych reprezentacjach, z uporem maniaka stawia na Kurka, czym ten mu odpłaca w odpowiednim momencie (ostatnim :D ). Z 2 porównywalnych stawia na Szalpuka (kosztem Bednorza), który jest koniem pociągowym w ataku na całym turnieju, choć wszyscy pamiętają tylko o Kurku i Kubiaku.

Do czego zmierzam: dajmy zawodnikom i trenerowi w spokoju się przygotowywać do imprezy sezonu, nie szukajmy konfliktów w każdym słowie wywiadu. Oceńmy efekty ich pracy po wynikach na mistrzostwach, a nie przed.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Panowie, sorry, idzie się porzygać, kiedy non stop podaje się przykłady Kurka (2014,2018). Zacznijmy od tego, że to tylko jeden zawodnik. Antiga proponował mu grę w ataku już w 2014 i Bartek nie przystał. Heynen go przełamywał, bo Kurek to był i jest swiatowy top. Amerykanie tez przełamywaliby Andersona i Rosjanie Michajłowa. Zwłaszcza, że Kurek w 2015 i 2016 na ataku wymiatał.

Kurek to jeden z najlepszych siatkarzy w historii reprezentacji, także jeden z najbardziej utytułowanych, więc porównywanie jego sytuacji sprzed laty do Kaczmarka, który nigdy w tej kadrze nie zaistniał (bo grał słabo), to jakaś masakra.

Poza tym Antiga już w Skrze kręcił nosem na to, że kosztem jego gra Kurek, który słabiej przyjmował, stąd taka propozycja poszła.
asps
Posty: 341
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: asps »

Ja osobiście wstrzymałbym się z ogólnikową krytyką Grbicia, zobaczymy jak drużyna wypadnie na Memoriale Wagnera i tu już może coś więcej uda się wywnioskować, chociaż wiadomo, że ten turniej to nie jest 100% wyznacznik, jednak w latach, których osiągaliśmy najlepsze wyniki to i na Wagnerze nasi się już dobrze prezentowali, ale nie ma tutaj jednoznacznej reguły.
Co do powołań oczywiście uważam, że Kaczmarek w kadrze zamiast Butryna to wtopa Nikoli, ale ogólnie, to ciężko o inny wyraźnie kontrowersyjny wybór(14stki). Jakby nie było rozbił "grupę kubiakową", co prawda powstała grupa "zaksiarska", lecz obiektywnie patrząc, to można jakoś to w miarę zrozumieć, bo stawia na trzon drużyny, która wygrała wszystko co było do wygrania (poza SPP) w minionym sezonie.
Subiektywnie sceptycznie jestem nastawiony do takiego stylu prowadzenia drużyny ale niech MŚ zweryfikują trenera i jego koncepcję.
Wydaje mi się, że Grbiciowi brakuje elastyczności trenerskiej, założył sobie z góry jak będzie wyglądał jego zespół i nie bardzo jest chętny do korekt w sytuacji gdy jego faworyci są w gorszej formie od innych siatkarzy. Sytuacji Wilfredo nie będę komentował, bo nie mogę się oprzeć na żadnych rzetelnych danych, można jedynie spekulować, w przypadku pozostałych siatkarzy widzieliśmy mniej lub więcej kto na jakim poziomie się prezentował.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Szary Wilk pisze: 16 sie 2022, o 14:53 Zacznijmy od tego, że to tylko jeden zawodnik. Antiga proponował mu grę w ataku już w 2014 i Bartek nie przystał. Heynen go przełamywał, bo Kurek to był i jest swiatowy top. Amerykanie tez przełamywaliby Andersona i Rosjanie Michajłowa. Zwłaszcza, że Kurek w 2015 i 2016 na ataku wymiatał.
Jeżeli Kurek to "światowy top", to dlaczego nie zrobił kariery w silnych wówczas klubach? Rok w Dynamie, dwa sezony w Kuchni, spędzone zresztą głównie na ławce (jako zmiennik Kovara!). A potem Turcja, Japonia, Resovia. Dlatego nie zrobił kariery, ponieważ jest niestabilny emocjonalnie. Może błysnąć (jak w finale 2018), a może zawalić mecz. A od "światowego topu" wymaga się powtarzalności. Kurek ma warunki, jest bez wątpienia bardzo uzdolniony, ale właśnie tego mu brakuje i to we wszystkich elementach, a zwłaszcza w zagrywce (z reguły ma na koncie najwięcej zepsutych zagrywek). W 2014 koncepcja powołania Antigi na trenera i Wlazłego na lidera pochodziła od Prezesa i dla Kurka nie znalazło się miejsce, ale Antiga miał tu mało do powiedzenia. Problemem było wtedy, jak sklonić Wlazlego do gry w reprezentacji? On się wcale nie pchał. Zresztą grał wtedy Winiarski i Mika, największy zmarnowany talent naszej siatki w tym stuleciu. Zgadzam się, że Kurek jest dziś nr 1 na ataku, ale do "topu" trochę mu brakuje.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

jeep pisze: 17 sie 2022, o 17:00 Jeżeli Kurek to "światowy top", to dlaczego nie zrobił kariery w silnych wówczas klubach? Rok w Dynamie, dwa sezony w Kuchni, spędzone zresztą głównie na ławce (jako zmiennik Kovara!). A potem Turcja, Japonia, Resovia. Dlatego nie zrobił kariery, ponieważ jest niestabilny emocjonalnie. Może błysnąć (jak w finale 2018), a może zawalić mecz. A od "światowego topu" wymaga się powtarzalności. Kurek ma warunki, jest bez wątpienia bardzo uzdolniony, ale właśnie tego mu brakuje i to we wszystkich elementach, a zwłaszcza w zagrywce (z reguły ma na koncie najwięcej zepsutych zagrywek).
Łojezuu. Niestabilnie emocjonalny to jest Martino a nie Kurek. W Dynamie Kurek nie dał sobie czasu plus kontuzja kolana plus cała masa urazów w zespole, gdzie 3/4 sezonu Dynamo nie mogło grać w pełnym składzie. Z tym Lube to już mit, a Kurek w playoffach był najlepszym graczem Lube. W Resovii do dzisiaj pewnie dziękuję Bartkowi za to, że w pojedynkę im sezon uratował, bo inaczej byłaby kompromitacja.

Przez ostatnie 10 lat to Kurek obok Walleca, Atana (do pewnego momentu) i Michajłowa jest bezsprzecznie w wąskim topie. Można dodać Sokołowa czy Grozera, ale w siatkówce reprezentacyjnej, nic nie ugrali, więc nawet nie byli tym, kim Kurek dla nas w 2018 roku.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 17 sie 2022, o 19:31 a Kurek w playoffach był najlepszym graczem Lub
To nieprawda, Kurek tam miał jakieś problemy zdrowotne i opuścił część playoffów zmieniany przez Kovara (ale miał bardzo dobry ten sezon rzeczywiście).

A całościowo, to dobry przykład, że klubowa siatkówka to tylko tło dla rozgrywek reprezentacyjnych, bo ta kariera klubowa Kurka po odejściu ze Skry jest rzeczywiście mizerna jak na gracza tego formatu, ale ciężko go ze światowego topu wyrzucić, te sezony w Dynamie czy Ziraacie to Adrian Staszewski mógłby z całym szacunkiem przebić, a i pewnie by nie uciekł z Japonii. Ale @jeep to chyba hejterokrytyk Bartka, więc wiadomo, whatever.
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Kurek to jest ściśły top i kropka.

Jutro Grbić wyjdzie tym swoim żelaznym składem i znów będzie się Fornalem i Kłosem ratować. A Zatorski powinien w kwadracie stać, ale na grę Popiwczak ma najmniejsze szanse ze wszystkich. Prędzej by Grbić Porębę w wyjściowym wystawił, niż Kubę.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 17 sie 2022, o 20:28
ciorny17 pisze: 17 sie 2022, o 19:31 a Kurek w playoffach był najlepszym graczem Lub
To nieprawda, Kurek tam miał jakieś problemy zdrowotne i opuścił część playoffów zmieniany przez Kovara (ale miał bardzo dobry ten sezon rzeczywiście).
Play offy 13/14
Kurek zaczął grać od drugiego meczu półfinałowego z Modeną i do ostatniego meczu z Perugią nie oddał miejsca. Średnio 15 punktów na 53% skuteczności i 38% efektywności. Ok, przesadziłem z tym najlepszym, bo Zajcew wiódł prym, ale też nie było tak że nic nie grał. A sezon 14/15 faktycznie, słaby plus do tego Starović z Uranutem odprawili ich w ćwierćfinale.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nom, pierwszy sezon miał bardzo dobry, drugi marny.
asps pisze: 17 sie 2022, o 16:20 Ja osobiście wstrzymałbym się z ogólnikową krytyką Grbicia, zobaczymy jak drużyna wypadnie na Memoriale Wagnera i tu już może coś więcej uda się wywnioskować, chociaż wiadomo, że ten turniej to nie jest 100% wyznacznik, jednak w latach, których osiągaliśmy najlepsze wyniki to i na Wagnerze nasi się już dobrze prezentowali, ale nie ma tutaj jednoznacznej reguły.
Pamiętam jak za Anastasiego graliśmy absolutnie kompromitująco, a potem wygraliśmy medal wygrywając z ekipami, które zlały nas na memoriale, tak że:

- gramy źle - Grbić, Śliwka, Kaczmarek i trochę Zatorskiego z Bieńkiem
- gramy dobrze - memoriał nic nie znaczy + Grbić, Śliwka, Kaczmarek i trochę Zatorskiego z Bieńkiem

Ale spoko by było zaobserwować progres w elementach, które szwankowały, czyli przyjęcie, dystrybucja piłek, gra na bloku gdy rywal ma pozytywne przyjęcie, generalnie gra na bloku, bo przynajmniej częściowo to elementy, na które ta słynna siłownia nie ma większego wpływu.
Marcin1990
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2015, o 16:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcin1990 »

Są już kursy bukmacherów na zwycięstwo w całym turnieju. I uwaga !!!
Polska 3,60
Francja 4,00
Brazylia 5,00
USA 8,00
Włochy 8,00
.
.
.
Serbia 20,00
Słowenia 25,00

Wychodzi na to, że Polska głównym faworytem do złota. Jak dla mnie kusząco wygląda kurs na 'jankesów' 8-)
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orduna »

Z racji że wątek MŚ jest zamknięty to tutaj zapytam czy są gdzieś może podane składy na MŚ innych drużyn?
Z chęcią zobaczyłbym taki skład Francji, Brazylii czy USA a tu nie ma gdzie...
Streeter
Posty: 7245
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Orduna pisze: 18 sie 2022, o 08:53 Z racji że wątek MŚ jest zamknięty to tutaj zapytam czy są gdzieś może podane składy na MŚ innych drużyn?
Z chęcią zobaczyłbym taki skład Francji, Brazylii czy USA a tu nie ma gdzie...
https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/20 ... ref=slider

Brazylia jest choćby tutaj, chociaż coś słyszałem, że Lucas doznał urazu i nie wiem czy finalnie będzie. Jak minie czas na ogłoszenie składów to pewnie będą też na stronie zawodów, nawet tam zaglądałem i niby są jakieś składy, ale szerokie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
granvorka
Posty: 733
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: granvorka »

Fajny wywiad Steca z Grbiciem (za paywallem) o sprawach meta-siatkarskich i miejscu Polski w światowej hierarchii. Jak zaczynałem czytać, to myślałem, że będzie downplayował nasz potencjał, żeby nie wywierać na sobie i zespole zbyt dużej presji, ale *spoiler alert* idzie na całego.

https://wyborcza.pl/7,154903,28813267,n ... orych.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”