Mistrzostwa Europy U20

rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: rafak »

Olszewski ugotowany ...
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Arw165 »

Mieliśmy trzy akcje przy dobrym przyjęciu, ale niestety Olszewski się zaciął i aut + dwa bloki. Zastanawia mnie czemu w ogóle nie gramy środkiem. To będzie trudno odrobić.

Może to Kubicki się zagotował bardziej? I mamy zmianę sypacza...
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: rafak »

Masz rację, wybory Kubickiego fatalne.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: krzysiu »

Zepsuta jedna piłka a teraz ugotowani i po złocie
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: rafak »

Szacunek za 3 i 4 seta, ale tie-break do zapomnienia. Strasznie mnie zawiódł Kubicki w tym meczu - dobra gra środkiem (ale za mało!), słabo na skrzydła. Dobry środek, słabe przyjęcie.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Arw165 pisze: 25 wrz 2022, o 21:07 Mieliśmy trzy akcje przy dobrym przyjęciu, ale niestety Olszewski się zaciął i aut + dwa bloki. Zastanawia mnie czemu w ogóle nie gramy środkiem. To będzie trudno odrobić.

Może to Kubicki się zagotował bardziej? I mamy zmianę sypacza...
Wyglada na to, ze Kubicki. Jak pare lat go ogladam, to pierwszy raz widze tak slaba gre. Bilinski niestety na dluzszym wycinku nie stanowi alternatywy.
Podobnie z Olszewskim-nie utrzymal poziomu, tego co pokazal na wejscie.
Wlosi dograli 4 seta rezerwowymi, troche odetchneli i uspokolili sie i ponownie weszli na wyzszy poziom. Ale po 2-3 naszych bledach i braku poszanowania pilki oraz nonszlancji.

Srebro- moze byc. Na zakonczenie juniorskiego grania. 2 brazy ME, Jedno srebro, zloto MS, 2 wygrane EEVZY od minikadeta.

Grabda IMHO nic nie dodal, nic nie popsul. Moze z Bakiem byloby ciut lepiej, wiecej spokoju, wieksza mobilizacja?

Mysle, ze dalsze granie w zawodach mistrzowskich tego rocznika (teraz coraz wicej U cos tam) ma sens tylko jesli zobaczymy nowe twarze na przyjeciu i drugim ataku.
A jak Tytus pogra na przyjeciu w Gwardii, to moze w ogole przebudowa ataku.
Najlepiej z nowa mysla trenerska.

Gratulacje za srebro.
Hm-srebrby rok mamy.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Arw165 »

Brawo dla Majchrzaka, Kubickiego i Nowika za nagrody indywidualne. Może jestem nieobiektywna, nie wiem jak grał Nikołow, ale szkoda mi Śliwki, że nie zapracował sobie na wyróżnienie. Wydawało mi się, że liderował tej drużynie w ofensywie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No niestety. Mimo wszystko, jedyne czego bym się czepiał za dzisiejszy mecz to tych nerwów, i indywidualnie i zespołowo, bo mamy jednak bardzo ograną drużynę - całościowo, to jedyny rocznik, w którym w te wakacje zrobiliśmy swoje pomimo tego, że jechaliśmy z dużymi obawami po tym, jak wyglądało to do tej pory (Festiwal Młodzieży), a osiągnęliśmy wynik na miarę potencjału, i lepszy niż w U18 oraz U22. Indywidualnie w finale wyglądało to jednak trochę jak przez cały turniej (a szerzej, przez ostatni rok) - bardzo dobry rozgrywający z inklinacjami do gry kombinacyjnej, który jeszcze lubi się pogubić, bardzo dobry Hawryluk, świetni środkowi, zwłaszcza Majchrzak, Śliwka, który trzyma grę w ataku - ale też Szymendera i Nowik, których warunki fizyczne są weryfikowane na poziomie wyższym niż poziom kadetów i zagrali na poziomie z poprzedniego sezonu I ligi. I pomimo dobrego IV seta w wykonaniu Olszewskiego, jednak brak ławki, na następny rok tutaj liczę na dużo większą rotację, bo - brutalnie - Szymendera i Nowik na ataku nie są na tyle dobrzy, by kurczowo trzymać im miejsce w składzie, podobnie z Czernym, Ratajewskim i Olszewskim. Medale to nie wszystko. Sam finał - dwa bardzo dobre sety i trzy przeciętne - jednak dobrze odzwierciedlają ogólną grę na tym turnieju, która klikała tylko od czasu do czasu.

Włochy wygrały przez ostatni rok ME seniorów, ME U22, ME U20, ME U18, MŚ juniorów, MŚ seniorów, ME seniorek, ME U21, ME U19, ME U17, MŚ juniorek, VNL, a do tego Włoszki są jednymi z faworytek do finału na MŚ seniorek. :o Ładnie skorzystali na braku Rosjanek i Rosjan w tym sezonie. Dobrze w przyszłym roku na ME U17 będzie im za te 4-5 porażek w tym sezonie się zrewanżować.

Nagrody:

Best Setter: Kajetan Kubicki
Best Opposite: Tytus Nowik
Best OH1: Luca Porro
Best OH2: Aleksandar Nikołow
Best MB1: Jakub Majchrzak
Best MB2: Niccolo Volpe
Best Libero: Gabriele Laurenzano

MVP: Alessandro Bovolenta

https://www.youtube.com/watch?v=bh-s7XvNqX8

Wydaje mi się, że często ten uroczy filmik będzie share'owany w następnych latach. ;) Ciekawe jaką karierę zrobi Bovolenta, bo ma dobre warunki, jest bardzo szybki i świetnie trzyma kierunki, ale też młodszy o rok i fizycznie mocno niedojrzały. Zobaczymy czy dojrzeje fizycznie, czy bronienie się techniką na poziomie juniora niekoniecznie da ten sam efekt na poziomie seniora - jego trenerem w klubie będzie Marco Bonitta, a on pogra pewnie cały sezon jako podstawowy gracz w Serie A2, więc nie mógł trafić lepiej. Idealnie ten sezon potoczył się dla Włochów, abstrahując od wyników, że na ME U18 i ME U20 nagrody MVP zdobyli włoscy atakujący.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Fajny ten Bovolenta. Czasami wydaje sie jeszcze troche nieposkladany, nie do konca skoordynowany. Jak wszystko dobrze pojdzie, to za pare lat powinien smigac. Jest niezla dynamika, centymetry jest myslenie i technika.

Dla mnie odkryciami tych mistrzostw sa Slowency. Jakby byli w drugiej grupie pewnie graliby w czworce o medale. Wlasnie w sposob kontrolowany spakowali Finlandie 3:1, grajac bez podstawowego atakujacego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bovolenta zdążył już zadebiutować w Serie A1 jeszcze jako 17-latek w poprzednim sezonie, ale nie jako atakujący, a jako środkowy, tak jak jego ś.p. ojciec - przypuszczam, że w U15, może jeszcze U17, grał właśnie jako środkowy i z jednej strony widać to właśnie po jego koordynacji ruchowej, a z drugiej - po jego bloku, bo był jednym z najlepszych blokujących tej imprezy. Włosi tych sprawnych wysokich chłopaków wrzucają właściwie bez wyjątku na skrzydła, przez co cierpi poziom ich środkowych, ale dzięki temu regularnie mają w ostatnich latach przyjmujących 205 cm wzwyż, albo wysokich atakujących. Jest w tym jakaś metoda, bo pewnie z tego Bovolenty byłby topowy środkowy, a tak mają na ataku naturalizowanego Rychlickiego (1996, 204 cm), Romano (1997, 203 cm), Stefaniego (2001, 210 cm), Bovolentę (2004, 202-203 cm) i Barroto (2005, 210 cm). Ciężko powiedzieć jakie sam Bovolenta ma rezerwy jeżeli chodzi o rozwój fizyczny, bo to będzie kluczowe, na razie fajne warunki, szybki nabieg i bardzo pewny atak do prostej dały mu MVP ME juniorów.

Z tych ciekawych nazwisk z całego turnieju poza medalistami, to do zapamiętania:

Reggers (Belgia); Henno, Seddik (Francja); Mujanovic, Bracko, Krzic, Nadic (Słowenia); L. Marttila, N. Marttila, Haapaniemi (Finlandia); Kollator, Klajmon (Czechy); Marques (Portugalia).

Zdrowi Słoweńcy mogliby wyjść i z naszej grupy, kosztem Włoch albo Polski.

Jeszcze raz gratulacje dobrego wyniku dla chłopaków, dzięki za wspólne komentowanie. :)
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: rafak »

Być może jestem za ostry w stosunku do Kubickiego, ale nie wiem za co dostał nagrodę. Z drugiej strony żaden sypacz nie zrobił na mnie wrażenia.

Jaka przyszłość tych chłopaków?
Kajetan ma duży potencjał. Mamy dużą lukę pomiędzy Januszem i Kubickim. (Jakoś nie wierzę, że Firlej będzie grał na poziomie repry). Trzeba Kubickiego zacząć wprowadzać do kadry. Bilinski miał kilka dobrych wejść w 1 lidze, zobaczymy czy da radę wygryźć Kowalskiego.

Na ataku Nowik zaczyna być weryfikowany. Trzeba zdecydować się, gdzie on ma grać. Może Murek nauczy go przyjmować. Z Ratajewskiego to raczej nic się nie urodzi.

Przyjęcie - szkoda, że Śliwka nie dostał nagrody. Wierzę w Piotrka, że zostanie bardzo solidnym ligowcem. W Bydgoszczy będzie rywalizował z Gutkowskim i Krysiakiem, nie stoi na straconej pozycji. Liczę na jego spokojny rozwój. Szymendera - uff, zaliczył już zjazd w ubiegłym sezonie ligowym. Na ME nic nie pokazał. Mocno zbalansowany - słaby w przyjęciu, słaby w ataku. Bardzo "rozsądna" decyzja na przyszły sezon. Nie zmęczy się chłopak, to pewne. Olszewski miał przebłyski - nie oceniałbym go zbyt surowo, gdyż za wiele w 1 lidze to on nie pograł (wykręcił takie same cyferki co Szymendera, grając 2/3 tego co Kamil). Ma teraz dużą szansę pokazać się w Krispolu.

Środek wygląda fajnie. Zdecydowanie za mało było grania środkiem, bo chłopaki (wizualnie) grali na dużej efektywności. Majchrzak in Nowak ciągle mają rok spokojnego grania w Spale. Będzie dobrze.

Dobry turniej Hawryluka, choć trochę niepewności w finale (Włosi jednak tłukli). Nie wiem co tam robił Kędzierski.


To trzymanie sie nazwisk Spałowiczów jest trochę wkurzające. Szkoda, że nie dostał szansy Nasevich. Można próbować w tym roczniku Hendzelewskiego, który fajnie zaczął 1 ligę (Marcelowi też jednak brakuje kilku cm ...) . Na libero w 1 lidze mieliśmy np. Fijałka.

Kubick, Śliwka, Majchrzak, Hawryluk - tych chłopaków widzę w przyszłości w okolicach kadry.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, jesteś zbyt ostry, Kubicki był najlepszym rozgrywającym tej imprezy (Boninfante zagrał przeciętnie o medale) i nie byłbym przesadnie krytyczny, bo mówimy o 19-latkach w dół - szybko do skrzydeł, kombinacyjnie, bardzo dobra zagrywka, do środkowych na przestrzeni całego turnieju poza tym potworkiem ze Słowacją na start było sporo. A że gubił dokładność i taktykę? Grał z atakującym grającym na 42/17 procent ataku, i przyjmującym grającym na 30/13 procent ataku, z nie zawsze dobrym przyjęciem - wybrnął całościowo z tego bardzo dobrze.

Śliwka z tych skrzydłowych (tzn. obecnych tutaj) daje największe perspektywy na dobre, ligowe granie, ale musi mocno pracować nad przyjęciem, bo niepewny w odbiorze mikrus (dzisiaj kompletnie rozstrzelany, w 1 lidze 63. na 72 zawodników statystycznie) to nie jest dobra kombinacja. W ofensywie za to pokazuje i dynamikę, i spryt, by przeskoczyć warunki fizyczne, czego nie robią Szymendera z Nowikiem. Co rzeczywiście jest symptomatyczne wobec tego jak wygląda młodzieżowe granie jak weźmiemy pod uwagę, że na MŚ kadetów jeszcze obaj od Śliwki byli trochę lepsi z tego co pamiętam, na MEK 2020 Śliwka chyba był w ogóle zmiennikiem. Tak że trajektoria jest bardzo klarowna. Nagrodę pewnie powinien tutaj dostać, ale Nikołow jednak był liderem Bułgarów, a Porro jest pierwszy w zagrywce i przyjęciu - za to na ataku jedynym graczem godnym nagrody był Bovolenta, a że dostał MVP, to powędrowała do kogoś innego, i niesprawiedliwie trochę był to Nowik (bo Śliwka dużo lepszy turniej).

Hawryluk, Majchrzak i Kubicki to rzeczywiście gracze z reprezentacyjnym potencjałem. Nie wydaje mi się by coś tutaj się zmieniło, więc nawet kosztem wyniku za rok może warto byłoby sprawdzić kogoś innego. Kogoś innego - nie w ich miejsce, a pozostałych.

Btw. drugi raz przegrywamy w tym roczniku z Włochami u nich w domu (wcześniej MEK), to też warto mieć na uwadze.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: rafak »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 wrz 2022, o 23:27 Tak, jesteś zbyt ostry, Kubicki był najlepszym rozgrywającym tej imprezy (...)
Pewnie masz rację - mam wobec Kajetana ogromne oczekiwania, przede wszystkim z uwagi na ogromną dziurę na sypie. A w finale mnie zawiódł.
Hawryluk, Majchrzak i Kubicki to rzeczywiście gracze z reprezentacyjnym potencjałem. Nie wydaje mi się by coś tutaj się zmieniło, więc nawet kosztem wyniku za rok może warto byłoby sprawdzić kogoś innego. Kogoś innego - nie w ich miejsce, a pozostałych.
Ja bym poobserwował Bilińskiego i dał szansę Fijałkowi. Zobaczymy, co Seliga pokaże w Spale (oczywiście, Hawryluk i Kubicki mają pewne miejsce).
Poza tym Hendzelewski, Nasevich. To chyba wszystko w rocznikach 2003-2004.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: rafak »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 wrz 2022, o 22:28
Z tych ciekawych nazwisk z całego turnieju poza medalistami, to do zapamiętania:

Reggers (Belgia); Henno, Seddik (Francja); Mujanovic, Bracko, Krzic, Nadic (Słowenia); L. Marttila, N. Marttila, Haapaniemi (Finlandia); Kollator, Klajmon (Czechy); Marques (Portugalia).
Trochę szkoda, że żaden z tych zawodników nie trafia do PL. Klajmon poszedł do Francji, Reggers to pewnie od razu do Włoch pójdzie. Z całej gromady Czechów od rocznika 97 w dół (Dzavoronok, Smidl, Sotola, Indra, Vasina, Polak, Kollator, Klajmon, Bryknar) do PL trafił tylko Vasina.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ci gracze są raczej zbyt młodzi poza wyjątkami, bo Klajmon był w poprzednim sezonie już dobrym ligowym środkowym w Czechach. Np. ci ulubieńcy Diomedei ze Słowenii w poprzednim sezonie dopiero wchodzili do ligi słoweńskiej, co najmniej rok za wcześnie dla nich. Część z nich może nie mieć powodów by iść do klubów z drugiej części tabeli w PL (Reggers gra w topowym belgijskim klubie, Henno w college'u w US). Część to kompletne dzieciaki (ten młodszy Marttila albo sypacz ze Słowenii to w ogóle kadeci).

Inna sprawa, że pisałem trochę o tym w temacie Plusligi:

- rodzimego narybku jest jednak mniej, zwłaszcza na przyjęciu;
- składy w Pluslidze są coraz starsze;
- do tej pory rzadko trafiali do nas 19/20-latkowie z zagranicy;
- dalej więcej płaci się w Rosji, Azji i we Włoszech, możliwe, że dojdzie Turcja jak będą sukcesy u mężczyzn;
- zmienia się siatkarska geografia, trochę wróciliśmy do dominacji tych największych potęg (Włochy), więc będzie trzeba kombinować jeszcze bardziej - można było wyjąć Lisinaca czy Atanasijevicia z serbskiej ligi, nie wyjmiemy Boninfante, Porro i Bovolenty;

Vasina i Karjagin to jest konsekwencja w sumie wszystkich tych czynników, zobaczymy co będzie za rok-dwa. Ale dla nas nieporównywalnie lepiej byłoby gdyby takich młodych zawodników miały Serbia, USA i Francja, a nie Włochy i Rosja.
Diomedea
Posty: 4250
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Ale pojedynczy zawodnicy sa. W Czechach, Finlandii, nawet takiej Slowacji. I Slowency.
Taki Nikolow czy Henno a potem Pujol to raczej pojda prosto do Wloch, ewentualnie Francuzi przejda krotko u siebie (moze tez im mozna cos zaproponowac?).

Trzeba wylapac pare talentow, zanim Sirci stanie sie posiadaczem ich kart, albo zanim podpisza w klubach francuskich.
Slowency wchodza do seniora za rok. Rozmowy o byciu np trzecim przyjmujacym w klubie ze srodka, trzeba zaczac juz teraz.

Co do naszych zawodnikow -jednak jest srebro. Nie wrocili z zadnej imprezy bez medalu.
Sama czesto krytykuje, nic sie nie zmienilo od minikadeta, poza masa miesniowa i sila ataku Sliwki, wszyscy widzimy to podobnie.
Jednak po latach posuchy i szarnieciu przez 2001 to pierwszy, regularnie medalowy rocznik.
Dlatego warto tez pogratulowac.

A dyskusje proponuje kontynuowac, moze w temacie "Perspektywiczni. W cieniu EEVZy.
Np ciekawe uwagi Wysokiego o przestawianiu srodkowych na skrzydla u Wlochow-mozna sobie troche pogadac na ten temat. Bo u nas tendencja bywa czasem odwrotna.
Swietne byly tez te oba tematy o sledzeniu mlodych graczy w obu ligach, moze warto kontynuowac, w miare mozliwosci czasowych. Tam juz sie ciekawe rzeczy dzieja. :D
Szczegolnie w I lidze, bo w PL to raczej tych wejsc duzo nie bedzie, poza mam nadzieje Hawrylukiem i Kubickim.


Co do zawodnikow, ktorzy mogliby dojsc to poza Nasevichem, Hendzelewskim, jest jeszcze Lizynczyk (rocznik 04) i w Treflu tez mi sie calkiem spodobal jeden z przyjmujacych, musze poszukac nazwiska. Warto sledzic ich rozwoj.


Edit-widze, ze @rafak juz zadzialal w temacie I ligi. Super.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: rafak »

Diomedea, gdzie będzie grał Lizyńczyk?
Awatar użytkownika
Jaca13
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 13:33
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Jaca13 »

Zdaje się ze Jan Lizyńczyk będzie reprezentował zespół MOS Wola Warszawa w rozgrywkach II ligi. Warunki fizyczne i parametry ma chłopak porządne: rocznik 2004, wzrost: 205 cm, zasięg w ataku 358 cm, ciekawe jak się potoczy jego kariera. Wie ktoś coś więcej o jego potencjale?
"Nie było żadnego wczoraj, nie ma żadnego jutro, jest tylko dziś"
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Blanco »

Obejrzałem z tego turnieju tylko finał, więc odniosę się do Nowika i Kubickiego w tie-breaku. Generalnie trudno się gra atakującemu, gdy Twoi przyjmujący nie atakują, a struktura zbić wygląda tak: 42, 20, 17, 12. A czy Kubicki się zagotował w piątym secie? Rzucał dokładne piłki po skrzydłach, a że mu choćby Olszewski dwa razy się wbił w blok i raz wyrzucił w aut, no to.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 wrz 2022, o 22:28Bovolenta zdążył już zadebiutować w Serie A1 jeszcze jako 17-latek w poprzednim sezonie, ale nie jako atakujący, a jako środkowy, tak jak jego ś.p. ojciec - przypuszczam, że w U15, może jeszcze U17, grał właśnie jako środkowy i z jednej strony widać to właśnie po jego koordynacji ruchowej, a z drugiej - po jego bloku, bo był jednym z najlepszych blokujących tej imprezy.
Diomedea pisze: 26 wrz 2022, o 08:40 Np ciekawe uwagi Wysokiego o przestawianiu srodkowych na skrzydla u Wlochow-mozna sobie troche pogadac na ten temat. Bo u nas tendencja bywa czasem odwrotna.
I miałem poprawną intuicję - Bovolenta potwierdził w wywiadzie po turnieju, że kilka lat temu grał jako środkowy w Serie C, co tłumaczy i jego styl gry, i dynamiczny progres w ostatnich dwunastu miesiącach. Podobny kazus jak z Michałem Gierżotem u nas.

Mnie zaciekawiło w tym wywiadzie z Bovolentą coś innego:
- Poza Bonittą w klubie, w tym roku trenerem reprezentacji był Matteo Battocchio, młody, lecz doświadczony, a do tego wpływ Julio Velasco. Czy to było pomocne?

- Oczywiście. W te wakacje rozwinąłem się bardzo zarówno pod względem technicznym, jak i mentalnie. Battocchio, nasz trener, dał nam bardzo dużo, gdyż dał nam czas żebyśmy zrozumieli, że jesteśmy bardzo silni. Regularnie powtarzał nam, że możemy sięgnąć topu dając nam pewność siebie. I jest jeszcze Velasco, o którym każdy mówi, że to numer jeden, i to prawda. Motywator na niespotykanym poziomie, i wielki fachowiec.
Ciekawe jak tam nasi obecni trenerzy - tak szczerze - wypadaliby w tym porównaniu z perspektywy zawodników. Czy ktoś uczciwie stwierdziłby, że przez te długie wakacje i treningi się mocno rozwinął etc. Z kanapy nie sposób rzecz jasna odpowiedzieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”