Reprezentacja mężczyzn 2022

Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 wrz 2022, o 11:59 to komiczne z perspektywy czasu, że taki temat w ogóle był grzany.
Temat był grzany, bo można było wbijać szpilę Grbiciowi, dopóki nie pojawiły się filmy z treningów Leona, gdzie król okazał się nagi.

Rozumiem rozgoryczenie Leona, ale zastanawia mnie, czy lepiej zareagowałby na komunikat w czerwcu, że jest skreślony.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, Grbic od początku był bardzo jasny, że przygotowuje się na MŚ jakby Leona miało nie być.
Arw165 pisze: 18 wrz 2022, o 12:15 Rozumiem rozgoryczenie Leona, ale zastanawia mnie, czy lepiej zareagowałby na komunikat w czerwcu, że jest skreślony.
A ja nie, bo gdyby nie chodziło o najlepszego gracza na świecie, a o jakiegoś Bartka Bednorza (z całym szacunkiem) to uznalibyśmy to za niezłą odklejkę. Najpierw mówi, że czuje się dobrze i wróci do formy w trakcie MŚ, potem jakieś dwuznaczne filmiki na insta gdy został odstrzelony, potem narzeka na to, jak był traktowany przez sztab wracając po kontuzji i bardzo przykro mu z powodu dezinformacji (której tak jakby był autorem) - a potem wychodzi na parkiet i okazuje się, że po zakończeniu turnieju dalej nie nadaje się do gry na normalnym poziomie, na razie zanotował 16 pkt i 1 asa w dwóch sparingach (Rychlicki - 40 punktów, Herrera - 29). Tu nie potrzeba wielkiego samokrytycyzmu, że alternatywny scenariusz to danie mu srebrnego medalu za friko w miejsce Poręby. Tu nawet popularny scenariusz (także w mojej głowie) wzięcia Leona na zagrywkę okazuje się, że nie miał szans na realizację.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 18 wrz 2022, o 11:59 To komiczne z perspektywy czasu, że taki temat w ogóle był grzany. Skoro teraz Leon serwował i atakował na 70%, to łatwo zrozumieć dlaczego miesiąc temu Grbic go odstrzelił na starcie wbrew deklaracjom z tym tygodniem czasu.
I tak i nie. Skoro umawiali się z trenerem, że przyjedzie na tydzień na kadrę, potrenuje i zobaczą jak to wyjdzie, to odesłanie go po dwóch dniach jest jednak słabe. Jak potem zawodnik ma ufać trenerowi, gdy ten mówi jedno, robi drugie. Oczywiście z perspektywy teraz raczej nie miało to większego znaczenia, bo po tygodniu zapewne Grbić doszedłby do takiego samego wniosku jak i po tych dwóch dniach, ale jednak z poziomu relacji międzyludzkich nie wyszło to najlepiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 18 wrz 2022, o 12:35I tak i nie. Skoro umawiali się z trenerem, że przyjedzie na tydzień na kadrę, potrenuje i zobaczą jak to wyjdzie, to odesłanie go po dwóch dniach jest jednak słabe. Jak potem zawodnik ma ufać trenerowi, gdy ten mówi jedno, robi drugie. Oczywiście z perspektywy teraz raczej nie miało to większego znaczenia, bo po tygodniu zapewne Grbić doszedłby do takiego samego wniosku jak i po tych dwóch dniach, ale jednak z poziomu relacji międzyludzkich nie wyszło to najlepiej.
Jak wyżej - skoro Leon tydzień po MŚ nie nadaje się do normalnej gry, to dwa tygodnie przed MŚ musiał wyglądać beznadziejnie, a Grbic to musiał widzieć. Przyjechał Leon na treningi, miał dostać tydzień, okazało się, że nie jest w stanie normalnie trenować, to nie trzeba być wizjonerem, że nie będzie gotowy do normalnego grania za dwa tygodnie. Pewnie mógł przetrzymać Wilfredo cały tydzień, ale problemem w tym zamieszaniu jest Leon, nie Serb, a Leon zamiast to zaakceptować, to dalej rzuca dziwne komentarze. Jeszcze jakby Leon w tych sparingach wyglądał świetnie, to przynajmniej można byłoby tworzyć spekulacje, a w tym sparingu ze Sieną, który sobie z ciekawości włączyłem, to raz zdobył punkt kiwką, raz dzięki błędowi w obronie Sieny, ze dwa razy w miarę normalnie uderzył, a 2/3 ataków to błędy/na luzie podbijane akcje.

Ciężko mi sobie wyobrazić, że Leon za 3-4 lata, jak już nie będzie takim wymiataczem, ale dalej będzie świetnym graczem, będzie przyjeżdżać na kadrę jako ''jeden z wielu''. Z perspektywy osoby, która raczej Leona broni, bo mu się trochę dostaje za Kubiaka (''nie wygraliśmy nic z Leonem''), dziwne wnioski co do siatkówki (''lepiej grać bez Leona niż z nim'', lol) i niebycie Polakiem z dziada-pradziada (Semeniuk czy Fornal wzbudzają dużo większą sympatię) - niezły bełkot w tej całej sytuacji z jego strony.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 18 wrz 2022, o 12:35 I tak i nie. Skoro umawiali się z trenerem, że przyjedzie na tydzień na kadrę, potrenuje i zobaczą jak to wyjdzie, to odesłanie go po dwóch dniach jest jednak słabe. Jak potem zawodnik ma ufać trenerowi, gdy ten mówi jedno, robi drugie. Oczywiście z perspektywy teraz raczej nie miało to większego znaczenia, bo po tygodniu zapewne Grbić doszedłby do takiego samego wniosku jak i po tych dwóch dniach, ale jednak z poziomu relacji międzyludzkich nie wyszło to najlepiej.

Streeter
Moim zdaniem na tamten moment priorytetem Grbicia powinni być chłopacy, których miał przygotowywać na mundial i nieprzeciąganie sytuacji z Leonem wpisuje się w budowanie drużyny. Widzieliśmy jak wyglądały ataki Wilfredo parę dni po ogłoszeniu decyzji i teraz powiedz mi, jak czuliby się pozostali nasi zawodnicy, widząc tak grającego Leona i trenera, który rzekomo na poważnie go rozpatruje do wzięcia na turniej? Konkretnie Kwolek albo Poręba, ale na pozostałych też by się to mogło nieciekawie odbić. Co z ich zaufaniem do Nikoli?
Proszę, nie traktujmy Wilfredo na specjalnych zasadach.

Edit: Podpisuję się pod postem Wysokiego.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Ale ja też się zgadzam z tym co pisze Wysoki, tylko chodzi mi o to, że i Leon miał prawo poczuć się dziwnie, jak trener od początku sezonu mu obiecywał że jak da radę to będzie mógł przyjechać na tydzień, pokazać się i wtedy oceni jego przydatność, a po tym, gdy Leon całe lato poświęcił na przyśpieszenie rehabilitacji po dwóch dniach odesłał go do domu. Wystarczyło na początku powiedzieć Leonowi "słuchaj, nie zdążysz z formą, to od razu pojedziesz do Perugii" i tyle, a nie obiecywać jakieś tygodniowe próby, po czym się z nich wycofywać. I nie chodzi mi tu o specjalne traktowanie Leona, bo za Leona możemy wstawić dowolnego zawodnika. Po prostu moim zdaniem jak trener się na coś z zawodnikiem umówił, to powinien słowa dotrzymywać i tyle. Mógł go po prostu odsiać z całą resztą Lipińskich i Szymur. Sam mu obiecał jakiś średnio w sumie zrozumiany dla mnie tydzień, po czym jak zawodnik przyjechał, to odesłał go do domu. No nie wydaje Wam się to słabe?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Streeter pisze: 18 wrz 2022, o 12:55 Ale ja też się zgadzam z tym co pisze Wysoki, tylko chodzi mi o to, że i Leon miał prawo poczuć się dziwnie, jak trener od początku sezonu mu obiecywał że jak da radę to będzie mógł przyjechać na tydzień, pokazać się i wtedy oceni jego przydatność, a po tym, gdy Leon całe lato poświęcił na przyśpieszenie rehabilitacji po dwóch dniach odesłał go do domu. Wystarczyło na początku powiedzieć Leonowi "słuchaj, nie zdążysz z formą, to od razu pojedziesz do Perugii" i tyle, a nie obiecywać jakieś tygodniowe próby, po czym się z nich wycofywać. I nie chodzi mi tu o specjalne traktowanie Leona, bo za Leona możemy wstawić dowolnego zawodnika. Po prostu moim zdaniem jak trener się na coś z zawodnikiem umówił, to powinien słowa dotrzymywać i tyle. Mógł go po prostu odsiać z całą resztą Lipińskich i Szymur. Sam mu obiecał jakiś średnio w sumie zrozumiany dla mnie tydzień, po czym jak zawodnik przyjechał, to odesłał go do domu. No nie wydaje Wam się to słabe?

Streeter
No wydaje się, wydaje. Generalnie Grbić sprawia wrażenie człowieka, który jedno mówi, drugie robi (vide wypowiedzi odnośnie selekcji na kadrę).
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

Każdy średniorozgarnięty się spodziewał, że w momencie w którym podjęto decyzję o operacji, że na 95% Leon się nie wyrobi. I tak, najlepiej by było, jakby trener od razu powiedział. Jeżeli Grbić miał 100% autonomię w tej kwestii (tj. nie miał super nacisków, że najlepszy OH świata, a marketing, a kibice i media co powiedzą itp.) i go nie odpalił, to tutaj można było uniknąć zamieszania.
Natomiast co stoi na przeszkodzie, żeby Leon w takiej sytuacji żalił się w mediach, że trener go skreślił na starcie i nawet nie dał cienia szansy? Chowałby mniejszą urazę?

Pytanie też jak wyglądała komunikacja między Leonem i jego lekarzami, a Grbiciem i naszym sztabem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Problem w tym, że fakt, że Leon w ogóle znalazł się w Spale, poza 14-tką, tuż przed turniejem, i tak było mocnym ukłonem w jego kierunku. Gdyby to był wspomniany Bednorz, to nikt by tam do ostatniej chwili się nie zastanawiał, że może jednak będzie gotowy do gry.

To od początku było mocne postawienie sprawy na głowie, że Grbiciowi REALNIE dostawało się u kibiców i dziennikarzy, TYLKO DLATEGO, że - jak się okazuje - Leon miał problem z obiektywną oceną swojej dyspozycji, a Serb był mocno na cenzurowanym. I teraz znowu ma się dostawać Grbiciowi, że obiecał mu tydzień, a Leon był tak słaby, że dostał dwa dni, bo nie było sensu tego ciągnąć, gdy całe to zamieszanie to konsekwencja wypowiedzi Leona i faktu, że dostał szansę tylko dlatego, że jest Wilfredo Leonem? I jeszcze ten Leon mówi, że mu przykro z powodu dezinformacji, gdy jego ''czuję się bardzo dobrze i będę gotowy'' skończyło się tak, że po zakończeniu MŚ nie jest gotowy, a on tylko narobił kibicom apetytu? Bądźmy poważni.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Tutaj sprawa wydaje się być bardziej wielowątkowa niż samo urażone ego.
Już o tym wspominałem, ale dla Leona "najgorszym" co mogło się zdarzyć, był nasz tryumf na tych MŚ, z racji, że powstałaby narracja, że da się wygrywać bez niego, a z nim to nic nie wygraliśmy. Wówczas szanse na medal w Paryżu zmalałby do absolutnego minimum, z racji, pewnych także nacisków wewnątrz związkowych, które już bardzo konserwatywnie patrzą na postać Wilfredo w kadrze.

Drugim aspektem jest to, co Kaczmarczyk powiedział u Siekiera. Jak w przyszłym sezonie wyglądałaby narracja i słowa Grbica o równych szansach na starcie, gdzie odpala kogoś, kto buja się z kadrą 3 miesiące, bo trzeba zrobić miejsce dla Leona. Tutaj trzeba oddać Serbowi, że zachował twarz. Faktem jest, że kilka jego wypowiedzi, niezależnie od tego czy potrzebnych czy nie wywoływało burzę, ale w kwestii powołań wybrnął. Pewnie także dla dobra atmosfery Leona słusznym nie było powoływać, bo abstrahując od odczuć odpalonego 4. przyjmującego czy Poręby podejrzewam, że byłby kwas. A tak obyło się bez wewnętrznych gierek i nawet za bardzo o czym nie było gadać, że ktoś kogoś nie lubi, albo ktoś z kimś nie chce w karty grać.

Staram się rozumieć narrację gracza Perugii, ale w tym momencie sprzecznością wypowiedzi i niedostrzeganiem owego stanu rzeczy wspomnianego przez Wysokiego, chłopak się lekko zakiwał.
Kłamca.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

Koniec końców przez to zamieszanie obrywają tylko niczemu niewinni Poręba czy Kwolek.
Bo pojechali jako "turyści" i nie grali, a przecież jak by pojechał Leon to mógłby wejść w czwartym secie i zaserwować kilka asów.
Może brzmi śmiesznie, ale ja naprawdę widziałem takie komentarze choćby na FB.

A co to sedna... Kilka dni temu w jakimś wywiadzie Leon mówił, że trenuje "normalnie", ale nadal mu liczą każdy wykonany skok i może ich wykonać tylko określoną liczbę. To chyba mówi wszystko.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

Za czasów słusznie minionych, jednyna władza kochał zadawa pytania pt "komu/czemu to słuzy?"

Dla mnie takie pytanie az cisnie się na usta. Żadne efemizny, ani inne podobne słowa nie tłumaczą zachowań idiotycznych. Ja rozumiem działanie w emocjach poi tym "wyrzuceniu", chcociaż przyznaję, z niejakim trudem. Teraz jednak aż się prosi o stwierdzenie, ze to ostatnia chyba szansa uderzenia w Grbicai i próby naturalnego podzielenia grupy. Odpowiedzi sa dwie - albo Leonowe ego jest rozbuchane do czerwoności, albo jest inspirowany.
Byc moze odpowiedz jest kompilacją tych dwóch - ktos mu cos szepnał, bo wiedział, że trafi na podatny grunt...


Dla mnie funkcjonowanie tego zawodnika (zaznaczam - nigdy nie należałem do zadnej grupy, ani entuzjastów, ani przeciwników jego gry w naszych barwach) w tej grupie stoi w tym moemncie pod duzym znakiem zapytania. Miał świetna okazję wyjśc z tego "wyrzucenia" z twarzą. A tak mam wrażenie, że i władze związku i trener starają się zachowac co najwyzej, chociaż daleko idącą , polityczna poprawnośc, chociaz doskonale zdają sobie z tego sprawę.a
I znowu przytoczę dawną wypowiedz któregos z oficjeli brazylijskich z czasów naturalizacji Leona i Leala, że to Brazylia znacznie bardziej potrzebuje Leala niż my Leona. Życie tylko to potwierdza...
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Dobra, ja się z tej dyskusji wylogowuje, bo ja piszę jedno, Wy rozumiecie drugie, a piszecie trzecie :D nie będę się z koniem kopał :)

Już tam jeden geniusz wymyślił że sobie znalazłem używanie na Grbicia to sobie odpuszczę przy niedzieli. Chodziło mi tylko o transparentność trenera, a nie o żadne traktowanie Leona. Takie samo miałbym zdanie, jakby obiecał Porębie, że do końca będzie mógł walczyć o miejsce, a wysłał go do domu 2 tygodnie wcześniej. No ale nie dociera widzę ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie wydaje mi się, by miało to szersze dno niż niezadowolony Leon, zwłaszcza po tym sezonie, gdzie Grbic ma zagwarantowany etat do Paryża (poza jakimś wywieraniem dziwnej presji na trenera i związek) - ale skoro pech z kontuzją zrodził pretensje do trenera i związku, to rzeczywiście można zastanawiać się co będzie jeśli np. Grbic na ważny mecz wyjdzie z duetem Fornal-Semeniuk...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

O ja.... O jaka transparentnośc ??? Chyba przeceniasz mocno i wypowiedzi trenerów i zawodników. Żeby wysnuc konkretny wniosek, to trzeba znac sytuację od środka, wypowiedzi i konteksty, a nie co kto wyklepie do publikatorów i co one przekażą...
To po pierwsze, a po drugie, to kompletna paranoja z prostego powodu - ustalenia mogły dotyczy zupełnie innego przebiegu rehabilitacji i juz tego powodu trzymanie kogoś za jakies słowo, to wyjątkowe czepialstwo, ponieważ post factum widzimy dokładnie, która strona bredzi a której wypowiedzi zgodne sa ze stanem faktycznym...
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 wrz 2022, o 15:03 Nie wydaje mi się, by miało to szersze dno niż niezadowolony Leon, zwłaszcza po tym sezonie, gdzie Grbic ma zagwarantowany etat do Paryża (poza jakimś wywieraniem dziwnej presji na trenera i związek) - ale skoro pech z kontuzją zrodził pretensje do trenera i związku, to rzeczywiście można zastanawiać się co będzie jeśli np. Grbic na ważny mecz wyjdzie z duetem Fornal-Semeniuk...
Nie jest wykluczone, że to prawda. ;) Mi jednak mój stary nos, całkiem możliwe, że błędnie, podpowiada, że jednak jakas "grupa" niezadowolonych, która cos tam robi mniej lub bardziej świadomie. Bardzo dużo, jak nigdy dotąd przecież, wylewa się ekstrtementów...
Jak często - chętnie się pomylę... ;)
buzinga
Posty: 1209
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Z tą transparentnością Grbicia są normalnie niezłe jaja. Facet od początku jak tylko został ogłoszony jako nasz trener powiedział wszem i wobec,że ma plan na naszą kadrę i będzie go realizował. Tuż przed rozpoczęciem sezonu na konferencji prasowej pytany prze dziennikarza wyraźnie dał do zrozumienia, że żaden zawodnik nie będzie faworyzowany i wszyscy będą podlegać tym samym standardom pracy. Nigdzie nie powiedział, że nie mam ustalonej hierarchii i że jacyś zawodnicy startują z równego poziomu. Sam pisałem,że się tak nawet nie da, bo zawodnicy w różnych terminach pojawiali się na kadrze i mieli różny przebieg jeśli idzie o sezon klubowy w nogach. To są w ogóle farmazony, którymi karmią kibiców "dziennikarze". Fakt Łukasz Kaczmarek coś brzęczał o rywalizacji z Butrynem, ale od Serba oficjalnie nic takiego nie wyszło. Sądząc po zachowaniu naszych zawodników nic nie wskazuje na to, żeby ktoś został potraktowany niesprawiedliwie. Sądzę, że wszyscy byli świadomi na co się piszą i czego oczekuje od nich trener. A że niektórym sportowe ambicje się trochę udzieliły, oczywista sprawa. Nikt normalny nie zawraca sobie tym głowy, tylko u nas jest jakieś dziwne rozbieranie na czynniki pierwsze każdej wypowiedzi trenera czy jakiegoś zawodnika, bo tam na bank jest drugie dno. Nawet jak jest (a szanse są na to niewielkie) to lepiej w tym nie grzebać.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

grzegorzg pisze: 18 wrz 2022, o 14:45 Odpowiedzi sa dwie - albo Leonowe ego jest rozbuchane do czerwoności, albo jest inspirowany.
Byc moze odpowiedz jest kompilacją tych dwóch - ktos mu cos szepnał, bo wiedział, że trafi na podatny grunt...
Tylko przez kogo ma być inspirowany? Właśnie nie za bardzo widzę kto takowym suflerem mógłby być. Tym bardziej, że MŚ potoczyły się jak potoczyły i nie za bardzo ktokolwiek ma w interesie usilne wpychanie Wilfredo do kadry. Także pozostaje ego :D
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tych niezadowolonych przy naszym potencjale to będzie akurat wielu, ale - tak jak pisałem - to nie jest moment, by intencjonalnie miało się ulać. Leon ze względu na swoją pozycję może pozwolić sobie na więcej - czy powinien, i czy w ogóle ma jakiekolwiek podstawy - to jak wyżej, nie widzę innej możliwej oceny. Na Grbicia przy niepowodzeniu rzucą się sępy, ale biorąc pod uwagę specyfikę przyszłego sezonu (z jedynką w rankingu, jeśli pójdzie normalna serpentyna, dostaniemy w kwalifikacjach do Igrzysk zdecydowanie najłatwiejszą grupę), to Serb raczej do Paryża popracuje, więc na razie na krytykę pozwolić sobie mogą skreśleni lub ci, którzy skreśleni na pewno nie zostaną.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: tomasol »

Chyba musimy się przyzwyczaić powoli, że nasza kadra męska będzie siatkarskim "FC Hollywood", lub będzie blisko czegoś takiego. Nadmiar talentów nie zawsze pomaga, a w szatniach gdzie co druga szafka należy do gwiazdy, często buzuje. Miejsc w kadrze jest ile jest, a jeszcze mniej tych miejsc jest w wyjściowym składzie. Zacięta rywalizacja nieuchronnie będzie skutkować mniejszymi lub większymi kwasami. I czasem komuś się uleje w mediach (tradycyjnych czy społecznościowych). Do tego Grbic jednak kopnął w gniazdo szerszeni niektórymi powołaniami lub ich brakiem, ale tak trzeba było. Ta reprezentacja jak tlenu potrzebuje świeżej krwi.

A sam Leon zachowuje się nieładnie imho. Rozumiem rozczarowanie, ale prawda jest taka, że od początku jego szanse na grę w MŚ wyglądały słabo. I jak piszecie skoro prezentuje się obecnie słabo, to w sumie nie ma o czym gadać. Na imprezy docelowe trzeba jechać najlepiej przygotowanym jak się da, a Leon przygotować się dobrze nie miał szans. Status supergwiazdy pozwala na dużo, ale nie znaczy to, że trzeba to wykorzystywać w taki sposób. Tym bardziej, że ten ból czterech liter jest nie do końca uzasadniony. Tydzień czy dwa dni, skoro nawet teraz liczb skoków jaką wykonuje na treningu sam Leon jest ograniczona, nie gra większej roli, nie było sensu tego ciągnąć i wprowadzać w drużynie niepotrzebną niepewność. Winić powinien raczej siebie, bo wygląda na to, że albo podszedł do sprawy nazbyt optymistycznie, albo założył, że powołanie ma dostać bo jest kim jest. Ale w taki sposób to działać nie powinno. Co nie znaczy, że nie jestem zwolennikiem jego gry w kadrze. Zdrowy i w formie Leon jest na wagę złota.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

W ogole nie rozumiem calej sprawy.
Szczegolnie w kontekscie obecnie pokazanych przez Leona mozliwosci sportowych.

Nie rozumiem o co chodzi z transparentnoscia. Trener umawia sie przez telefon z rehabilitujacym sie zawodnikiem. Zawodnik jast optymista i twierdzi ze jest prawie zdrowy. Umawiaja sie na tydzien. Z miejsca widac ze zawodnik zdrowy nie jest i pracowac normalnie nie moze, a dalsze 5 dni niewiele zmieni. Trener mowi o tym zawodnikowi.
Koniec sprawy. Moze troche huraoptymizmu u Leona i urazona ambicja. Troche dziwne, ale zdarza sie. Dac Leonowi snickersa.

Rozumiem, ze moze miec watpliwosci. Ze ekspaci znowu moga grac w kubanskich barwach. Ze czasem moze mu byc trudno z tym wyborem.
Bywa. Trzeba przelknac zal i isc do przodu.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2022, o 14:19 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 18 wrz 2022, o 19:39 W ogole nie rozumiem calej sprawy.
Szczegolnie w kontekscie obecnie pokazanych przez Leona mozliwosci sportowych.
Tu w zasadzie Leon mógł sprawę zamknąć. A tak doszedł wywiad, doszły raporty ze sparingów i mamy totalny miszmasz między tym co mówił i mówi a tym co jest z jego formą faktycznie
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Daję dyskusję tutaj, bo to odpowiedni wątek.
lukecik pisze: 25 wrz 2022, o 17:04 Mylicie źródło problemu. Twitterowi siatkarskiemu nie poświęcono tego pseudo felietonu ze względu na kwestionowanie tych czy innych wyborów Grbicia (choć wiadomo, że to jakiś przykład tezy "twitter wie zawsze lepiej"). Najbardziej autora tego paszkwilu, zresztą jak wszystkie osoby związane z działem promocji Plusligi, na czele z rzecznikiem dwudziestolecia, boli krytyka (niech no ktoś powie, że nieuzasadniona) ich zaangażowania w promocję naszej ligi w kraju.
Niekoniecznie ludzie mylą źródło problemu. Faktem jest, że krytyka lała się cały sezon kadrowy. Słusznie czy nie? A czemu nie miała się lać?

To co pisali już poprzednicy, w tym Szary, że siatkarze nie są przyzwyczajeni do krytyki. Później Lepa pokazujący wywiad z tym brazylijskim dziennikarzem, że czym wy macie się przejmować itp. Czyli mam rozumieć, że sukcesy = brak krytyki?

Szatow słusznie zauwazył, że żyjemy w takiej a nie innej dobie internetu i każdy zna się na wszystkim. Pod artykułami o dzisiejszym meczu w kopną z Walią jest po 400 komentarzy na fb i mało który pozytywny. Nic ale to kompletnie nic nie mają one wspólnego z merytoryczną krytyką. Jeśli mamy się przejmować komentarzami każdego to faktycznie, czas zakazać wypowiadać się i wprowadzić cenzurę internetu.

Cytat Doroty ze słów Kaczmarczyka można sprowadzić do tego, że musimy zamilknąć na okres od początku powołań aż do ostatniego meczu w sezonie i dopiero wówczas udzielać się. Tak będzie dla wszystkich najlepiej.

Ostatnia sprawa to bardzo słaba jakościowo prezencja Grbica w mediach, podyktowana byciem zakładnikiem swoich słów. Ludzie to najczęściej wytykali, szczególnie w przypadku sprawy Śliwki. My na koniec przyklaskujemy, że jednak miał rację bo w 3 ostatnich meczach sam Olek zagrał odpowiednio na 48%, 45% i 19% efektywności w ataku i odpłacił za zaufanie. Ok, całkiem niedawno też był trener, który ufał bezgranicznie pewnej grupie zawodników.

Do czego zmierzam. Takie głosy, wybryki i debilne akcje chcące podbudować "swoją" rację, jeszcze bardziej spolaryzują środowisko. Ale patrząc na sferę życia codziennego, szczególnie socjalno-politycznego, w tym kraju chyba nie da się inaczej funkcjonować i głosić swojej opinii. Prośba, nie idźmy tą drogą.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: dyletant »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022, o 21:00 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

ciorny17 pisze: 25 wrz 2022, o 18:54 Cytat Doroty ze słów Kaczmarczyka można sprowadzić do tego, że musimy zamilknąć na okres od początku powołań aż do ostatniego meczu w sezonie i dopiero wówczas udzielać się. Tak będzie dla wszystkich najlepiej.

Ostatnia sprawa to bardzo słaba jakościowo prezencja Grbica w mediach, podyktowana byciem zakładnikiem swoich słów. Ludzie to najczęściej wytykali, szczególnie w przypadku sprawy Śliwki. My na koniec przyklaskujemy, że jednak miał rację bo w 3 ostatnich meczach sam Olek zagrał odpowiednio na 48%, 45% i 19% efektywności w ataku i odpłacił za zaufanie. Ok, całkiem niedawno też był trener, który ufał bezgranicznie pewnej grupie zawodników.
Czy Dorota to ja? Pytam dla pewności? :P

Nie mam wpływu na to jak interpretujesz słowa Oskara, ja je rozumiem inaczej. Natomiast między Grbiciem a Heynenem była widoczna spora różnica, choćby w samym fakcie że on stawiał na zdrowych zawodników (casus Kubiaka i Leona) i cały sezon budował sobie alternatywę za Śliwkę, czego Heynen nie robił. Skoro po fakcie wiemy, że trener miał częściej rację niż się mylił, mam nadzieję, że za rok kibice będą bardziej skłonni uwierzyć, że trochę się na siatkówce zna. ;)
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: damianho »

Drodzy użytkownicy,

Czy możecie poratować linkami z meczów Polaków w MŚ w fazie pucharowej?

Dziękuje :)
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

To troche powinno byc pytanie na reprezentacja 2023, ale tego watku jeszcze nie ma. Jak widzicie potencjalna obecnosc Bednorza na przyszly sezon ? Ja nie bardzo go widze juz nawet w szerokiej, z paru wzgledow. 1) Wyraznie mu nie idzie w kadrze ( ciezko powiedziec czym dokladnie to jest spowodowane) 2) Nie jest to zawodnik mam wrazenie dobrze wpisujacy sie w rotacje, jesli nie ma pewnego placu wydaje mi sie, ze wystepuje u Niego duze zniechecenie. 3) Kolejny sezon w Chinach, troche wyslal tym wiadomosc, ze pomalu przestaje my zalezec na wysokim poziomie, a woli postawic na finanse, choc mam watpliwosci czy w jakies Modenie czy Lube, ktore by raczej go wziely dostalby duzo mniejszy kontrakt. W moim odczuciu lepiej dawac szanse chocby Gierzotowi jesli ten zagra dobry sezon, bo kiedy jak nie teraz ?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jest szansa, że Bednorz skończy na playoffy we Włoszech, za rok będzie tak dużo grania, że jak ktoś będzie miał się przebić, to się przebije, inna sprawa, że sportowo to jest miejsce 5-6 w tym momencie u nas w kraju, więc trochę whatever.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 paź 2022, o 17:35 Jest szansa, że Bednorz skończy na playoffy we Włoszech, za rok będzie tak dużo grania, że jak ktoś będzie miał się przebić, to się przebije, inna sprawa, że sportowo to jest miejsce 5-6 w tym momencie u nas w kraju, więc trochę whatever.
Tylko jest pytanie, czy Bednorz jest w stanie na ten moment dac cos kadrze? Nawet po swietnym sezonie w Zenicie w kadrze wygladal dosc miernie, a teraz nie oszukujmy sie wyjazd do Chin moze dac mu troche regress, nawet jesli bedzie konczyl playoffami we Wloszech ciezko powiedziec w jakiej formie sportowej na nie przyjedzie( o ile wgl ktos sie na niego zdecyduje). To jest troche dziwne, bo Skra to taki klub, ktora by mu dala dosc wysoki kontrakt, bo oni zawsze lubili podobnie jak Resovia przeplacac.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Siekier »

Stworzyłem wideo z niepublikowanymi do tej pory ujęciami projektu "Pod Siatką", które znajdziecie w finałowym wideo 2022 roku #VolleyTime:

Zapraszam do obejrzenia tych emocji: https://www.youtube.com/watch?v=CgVoRgWoIOs
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Biciut »

Siekier pisze: 31 gru 2022, o 12:53 Stworzyłem wideo z niepublikowanymi do tej pory ujęciami projektu "Pod Siatką", które znajdziecie w finałowym wideo 2022 roku #VolleyTime:

Zapraszam do obejrzenia tych emocji: https://www.youtube.com/watch?v=CgVoRgWoIOs
Brawo! Dobra robota :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”