Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

kri$2 pisze: 4 sie 2022, o 09:12
Kiedyś w kontekście Łapszyńskiego pisałaś, że brakuje wysokich przyjmujących. Ja bym zwrócił uwagę na Janusa. Ma ok 197 i wizualnie długie kończyny ;p Także stawiam, że jeszcze trochę podrośnie.
Hmm-Jelcz Laskowice. Wiec nie widzialam, ogladam co moge z MP.
Jesli znasz, to jak z dynamika, koordynacja, technika i mysleniem?
Bo wysokich to by sie paru znalazlo, nawet w tych starszych rocznikach.
Juz wielu 2 metrowcow z rocznika 99 nie weszlo nawet na poziom plusligowy, w nastepnych rocznikach zreszta tez.

Co do Lapszynskiego-oboje bylismy nim zachwyceni po MP. Ja mysle, ze powinien dostac szanse.
Ponadto licze na rozwoj zawodnikow z rocznika 06, szczegolnie przyjmujacych z Gdanska. Niestety sadzac po ruchach kadry-raczej bedzie duszenie tymi juz powolywanymi, szczegolnie ze 06 to uzupelniajacy. Co uwazam za blad i o czym pisal tez @Wysoki w innym temacie.
Mamy duza dziure pokoleniowa na przyjeciu i nalezy dac szanse jak najwiekszej grupie, a nie dusic jedna szostka plus jeden wchodzacy na przegrane koncowki. Chcialabym wiec zobaczyc Brzostowicza w reprze po zmianie pozycji na przyjecie, bo w Tibilisi MVP MP kadeta wysiadywal na lawce. I moze Drozdza po przestawieniu na przyjecie.
Ale swiat nie stoi Spala. Jasne-przez Spale i kadre szybciej dadza sie zauwazyc, dostana lepsze oferty, wiecej szans.
Oby i tak sie przebili.

A rocznik 07 wlasnie wygral pierwszy mecz z Czechami 5:0. Mecze u Czechow, nie widzialam sladu transmisji, ale jakos bardzo nie szukalam.
Ostatnio zmieniony 5 sie 2022, o 12:55 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Post pod postem, ale ile mozna edytowac.
3 pieciosetowe spotkania z Czechami, wygrane przez Polakow kazdorazowo 5:0. Bez straty seta. Ladny debiut.
I bylo sporo zmian.

Niby imreza docelowa jest EEVZa w grudniu. Tylko raczej nie ma ona wiekszego sensu sportowego, pod nieobecnosc Rosji i Bialorusi.
Ciekawe, czy CEV cos wymysli, czy oleje temet i bedziemy heroicznie walczyc z Gruzja i Ukraina.

W kazdym razie bylaby to pierwsza impreza transmitowana, dla tego rocznika.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Od 2 do 6 gtrudnia w Gori (Gruzja) rozegrane zostaną mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) chłopców, w której wezmą udział reprezentacje U17.
Reprezentacja:
Wojciech Olejniczak - rozgrywający
Filip Falkowski - rozgrywający

Jakub Gołąbek - atakujący
Marcel Kiciński - atakujący
Maksymilian Łysoń - atakujący

Maciej Korona - środkowy
Igor Nurkiewicz - środkowy
Krzysztof Pietruszewski - środkowy

Bartek Chrzanowski - przyjmujący
Maksymilian Durski - przyjmujący
Oskar Trawka - przyjmujący
Szymon Pobrotyn - przyjmujący

Jakub Olejniczak - libero
Maciej Chwalba - libero

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... 1&PID=2772
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

197, 197, 194, 195, 187, 195, 200 - nieźle.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

No i Janus sie nie zalapal, o ile dobrze widze.
Podobnie jak ten fajny sypacz z Korala- Szymanski.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

https://www.youtube.com/watch?v=IW98Th2sToc

i mecz z Lotwa: https://www.youtube.com/watch?v=jxY7zBPJF6E

Generalnie troche mieszane wrazenia. Pierwszy przeciwnik na poziomie slabszego sksu z liceum albo lepszego z podstawowki, wiec bez wnioskow.
Z Lotyszami juz trzeba bylo pokazac troche wiecej.
Ta grupa to jakby odwrotnosc 2003, ktory skonczyl jako MS. Tamci byli dobrzy technicznie, szybcy i bardzo dobrze grali jako zespol juz od pierwszej EEVZY, ale bylo wiadomo, ze problemy z wejsciem w seniora moga byc powazne (wzrost).
Tutaj ciezko wyczyc, czy zawodnik jeszcze troche drewniany, ale sie rozwinie, czy tego rozwoju nie bedzie. W kazdym razie lekkie rozczarownie przyjeciem. Jak Lapszynski sie nie zalapal do Spaly, to uznalam, ze beda tutaj jacys niezwykli przyjmujacy, od tegoz Lapy wyraznie lepsi.
Durski jest fajny ale nie za wysoki. Trawka-dosyc wysoki, na palce jakos przyjmuje, dyszelek mocno taki sobie, atak silny ale glownie do skosu w jednym tempie i wyblokowywany. Blok ma dosyc agresywny, lapy gleboko przeklada, ma czujke, szybko chodzi pod siatka. I czujny w asekuracji.
Moze sie rozwinie, moze nie, trzeba poogladac.
Atakujacy niezly, ale nam strasznie bedzie brakowalo przyjecia, wiec na przyjmujacych patrze z najwieksz niecierpliwoscie i pewnie zbyt duzymi oczekowaniami.
Tradycyjnie-obiecujacy srodek.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

https://www.youtube.com/watch?v=6RFCB1gTKzs

Wyrownany mecz z Ukraina. Jakby ktos chcial obejrzec kawalek, to chyba ten najbardziej warto. Ukraincy maja dobry rocznik. Zblizony wzrostowo do naszych, w bloku sa nawet lepsi. Czytali nas swietnie. Maja fajnego atakujacego i sypacza, niezly srodek.

Na ukrainskim bloku widac bylo ograniczenia w ataku (wzrost) Durskiego. Moze i lepiej by sobie radzil z szybkich pilek. Ale Falkowski gra dokladnie, ma niezle wybory, lecz szybka gra to trudno to nazwac. Choc czesto przyjecie bylo na pobieganie. Durski wiec zszedl, zastapiony przez wyzszego Chrzanowskiego. Zmiana wypadla srednio, i Durski wrocil i zagral dobrze, dostal tez kilka szybszych pilek, z wolniejszych sporo gral o blok.
Czyli wykrystalizowala sie pierwsza para przyjmujacych Trawka/Durski grajaca przez 3 mecze.

Nasi, jak na tak wysoki zespol aktywnie i starannie w asekuracji. Widac to o czym pisalam przy okazji MPMl tzn slabe przyjecie perfekcyjne.
Technika indywidualna do doszlifowania. Moga z tego wyjsc fajne rzeczy na przyszlosc. Moga, ale nie musza.
Brak jakiejs perelki (za taka uwazalam po MP Lapszynskiego), jesli juz mowic o kim takim to dla mnie najmlodszy zawodnik tzn Korona.
Trawka fajny ruchowo, szybki na nogach, Kicinski w ataku bardzo solidnie. Falkowski niezle, choc na dystansie z tempem wystaw ronie, chyba gorzej na lewe.
Zespol wyrownany, w mlodziezowce powinni byc w czolowce duzych imprez, choc moga sie wywrocic na zespole mocno technicznym, albo tez majacym dzien konia w serwisie. Ciekawa jestem czy przygotowana jest opcja jakiegos szybszego grania z drugim sypaczem. I co moze wniesc 3ci przyjmujacy.
TB to juz absolutna dominacja naszych, rowniez w bloku. Wszystko im wychodzilo, Ukraincy chyba troche pekli.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Oglądałem jeden mecz z Ukrainą (bo reszta to średni materiał poglądowy): Trawka świetny, chyba jest kapitanem i nie ma przypadku, znośne przyjęcie, dobra dynamika, solidne warunki (ile tam mu dają, 195 cm? to może być pod dwa metry), przyspieszenie, koordynacja, zmienność ataku, przegląd pola. Nie zdziwi mnie jeśli się okaże na tym poziomie kadeta najlepszym przyjmującym jakiego mieliśmy od jakiegoś czasu. Nie chce być jakoś bardzo krytyczny, bo mówimy o dzieciach, ale Durski za to niepewnie w przyjęciu, bez dobrych warunków, bez specjalnej dynamiki. Jeśli Chrzanowski jest trzeci w hierarchii przyjmujących, to nie wiem, już abstrahując od tego, ze zagrał kiepsko, to o ile warunki dobre, to koordynacyjne nie wydawał się (jeszcze) gotowy. Atakujący z potencjałem, tzn. dobre warunki, poprawna dynamika, dobra koordynacja, mnóstwo błędów, ale kilka razy zarazem fajny kierunek pokazujący potencjał. Rozgrywający solidnie, ale bez błysku, ale to też pozycja, gdzie na poziomie 15-latków błyszczeć jest najciężej. Libero dobry, środkowych ciężko ocenić. To wszystko na tle przeciętnego zespołu Ukrainy. Na plus opanowanie nerwów, bo zaczęliśmy grać dobrze przy 1-2.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Powiem tak-ogladalam wszystkie mecze, ten ostatni (z Estonia) na razie tylko 1 seta.
I mecz z Ukraina , a szczegolnie 4 i 5 set byly najlepszymi meczami Trawki. Wczesniej nie widzialam specjalnie ani doboru kierunku atakow, przeglad moze ale nie taki, jaki np mial Sliwka, bez zmaian tempa, bez gry o blok (czasem sie przydaje, nawet 2 metrowcowi, jesli blok naprzeciwko bedzie mial sporo wiecej a pilka bedzie wysoka). Zgadzamy sie co do swietnej pracy nog, dla mnie co najmniej dobrej techniki bloku, bardzo dobrej pracy w asekuracji.
Dla kolegi zajczika, ktory oglada duzo, i sporo na zywo, Durski ma dobra dynamike. I ja koledze w pelni ufam, wiecej-jest dla mnie rodzajem eksperta, bo z osob czynnych oglada najwiecej mlodziezowej i wie co pisze. Jest jeszcze kwestia wystaw z dostosowaniem tempa do skrzydlowego.
Moze to za wczesnie na wymaganie takich niuansow od sypacza.
W meczu z Estonia wejscia zanotowal drugi sypacz (dlatego zmecze calosc). Niezbyt dlugie, wiec niekoniecznie reprezentywne. Niemniej w tych fragmentach wyraznie tempo i parabola zblizone do Falkowskieo lub wolniejsze. Ogladany w MP mlodzika Szymanski gral szybciej (wg mojej subiektywnej pamieci), do tego bardzo agresywnie na siatce (mase punktow trzaskal atakiem). Zreszta to poniekad wynik gry na 2 rozgrywajacych.
Dlatego dla mnie bylby para idealna do Falkowskiego, choc chyba jest troche nizszy (bez dramatu).

Co do przyjecia gdzies tam pojawia sie kilku zawodnikow. Nie wszyscy znaduja sie w Spale i nie wszyscy sie tam odnajduja po przeniesienu z klubu (Potrykus).
Poczynajac od 05 i pary Chacninski/Potrykus, ktora jeszcze za wczesnie przekreslac. Z 06 mi bardzo podobal sie Salata z Trefla, przestawiony ze 2-3 lata temu ze srodka. Mial tez niezlych partnerow w klubie.
Mowa tu byla o Janusie (nie widzialam nigdy). Lapszynski nie zalapal sie do Spaly halowej, poszedl na plazowke, zobaczymy jednak czy nie wroci. Jest Chrzanowski, jest Pobrotyn, im na razie sporo brak, poza warunkami fizycznymi, ale moze rozwina sie pozniej.
Wiec wliczjac Gierzota to raczej na pewno da sie cos ciekawego zbudowac na przyszlosc, choc w pewnym momencie bedzie dziura.

Warto tylko zeby gracze spoza Spaly nie zostali odsunieci, zeby rowniez w spotkaniach miedzynarodowych dostali jakies szanse pokazania sie. Realne szanse, nie wejscie na 5 minut. Chocby kosztem wynikow, bo czepiamy sie tych medali, grajac 4-6 lat jednym skladem, a jedyny pomysl na jaki ostatnio wpadli trenerzy spalscy po katastrofalnych zawodach ME poprzednio medalowego rocznika 05/06, to wcielanie tych wybijajacych sie graczy z klubow do Spaly, chocby nawet tylko do siedzenia na lawie i dzwigania na silowni (Nowik).

Zawsze, nie tylko obecnie, roznorodnosc rozwiazan, elastycznosc myslenia i wolnosc dawaly lepsze rezultaty niz "jedyna sluszna droga".
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 6 gru 2022, o 15:40 Dla kolegi zajczika, ktory oglada duzo, i sporo na zywo, Durski ma dobra dynamike. I ja koledze w pelni ufam, wiecej-jest dla mnie rodzajem eksperta, bo z osob czynnych oglada najwiecej mlodziezowej i wie co pisze. Jest jeszcze kwestia wystaw z dostosowaniem tempa do skrzydlowego.
Tak jak pisałem, to opinie tylko na bazie meczu z Ukrainą (np. Chrzanowski fajne występy w innych spotkaniach, to może go nie doceniam), a nie żadne definitywne sądy, ani opinie roszczące sobie prawo do bycia wiążącymi, ale widzę, że na całym turnieju w ataku najsłabiej z podstawowych graczy, a w przyjęciu robił z Ukrainą sporo chaosu.

Widzę, że z Estonią były męczarnie w ataku, to może sobie odpalę w wolnym czasie (bo pewnie lepiej oglądać te spotkania, gdzie było trudniej).

Tak jak pisałem, dla mnie na tym etapie najważniejsze, że raczej nie będzie sytuacji, gdzie ustępujemy warunkami (03) lub dynamiką (05) rówieśnikom na skrzydłach, tutaj Trawka i Kicinski (?) mi się podobali + wysocy zmiennicy na skrzydłach. Z tego co widzę na stronie CEV, Włochy (czyli docelowo główny konkurent) mają na skrzydłach 201, 196, 192, 199, 194, 199, 196, 192, więc znowu wysoko jak na 14-latków/15-latków, ale dosyć porównywalnie. Francuzi mają w szerokim składzie trzech graczy 195 wzwyż na skrzydłach (w sparingach mieli 2 do 1 wygranych z Włochami, więc mogą być dobrzy), Słoweńcy niziutcy (wierząc tym danym). Mając grupę relatywnie wysokich skrzydłowych, na poziomie seniorskim zawsze ktoś się przebije nawet nie będąc naturalnym talentem a'la Fornal.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Chrzanowski we wczesniejszych spotkaniach wchodzil chyba jeszcze krocej lub wcale. Wiec opinii sformulowac sie nie da, poza opinia oparta na wczesniejszej obserwacji z krajowego podworka mlodzika. Tu chyba @kris sie wypowiadal (z pamieci).
Mi on ma MP jakos specjalnie sie nie podobal, @kris twierdzil ze na zywo wygladal lepiej od mlodego Lapy. Faktem jest ze on do Spaly dostal powolanie, Lapszynski mimo MVP MP nie.

A mecz z Estonie na tyle brzydki na poczatku, ze nie lyknelam na raz calosci. Tez jeszcze popatrze.

Z Gruzja zagrala druga szostka, ale wynik (do 5, do 14 i do 9) nie daje nadzieji na ciekawy mecz i wyzwanie godne przyszlych podpor reprezentacji.
Wiec 2 mecze do obejrzenia. z mieszanymi uczuciami :]

Edit
Mecz z Gruzja ciezki do obejrzenia. Gruzja troche lepsza od Azerbejdzanu. Bledow wlasnych sporo, z obu stron. Tylko na jeden nasz blad Gruzini odpowiadali trzema. Olejniczak na dystansie meczu wygladal lepiej niz na pojedynczym wejsciu. Moze cos z tego bedzie, w koncu to pozycja gdzie dojrzalosc przychodzi najpozniej.
Pobrotyn IMHO widoczny brak dynamiki, podobnie jak w MP. Niestety, centymetry nie graja.

Dla reprezenatcji Polski wiecej znaczyl Ruciak czy Kubiak i Wlazly niz Gromadowski. Rocznik 99/00 byl wysoki, mieli i w podstawie i w rezerwie skrzydlowych po 2 metry, a przebil sie (tzn jest w trakcie) chyba tylko Poreba na srodku.
Z niskiego na skrzydlach 03 bedziemy miec przynajmnie sype, srodek i libero do fajnego grania. Z wyzszego 01/02 bedzie tych zawodnikow pewnie kilku, ale trzeba poczekac.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 6 gru 2022, o 16:07Dla reprezenatcji Polski wiecej znaczyl Ruciak czy Kubiak i Wlazly niz Gromadowski. Rocznik 99/00 byl wysoki, mieli i w podstawie i w rezerwie skrzydlowych po 2 metry, a przebil sie (tzn jest w trakcie) chyba tylko Poreba na srodku.
Z niskiego na skrzydlach 03 bedziemy miec przynajmnie sype, srodek i libero do fajnego grania. Z wyzszego 01/02 bedzie tych zawodnikow pewnie kilku, ale trzeba poczekac.
Pisałem o skrzydłowych, nie jest zbyt ambitną refleksją z mojej strony, że lepiej mieć wyższych skrzydłowych niż niższych. To, że nie zawsze wyższy -> lepszy, nie zmienia, że częściej wysoki jest dobry niż niewysoki. Jak będzie konkretnie z tymi chłopcami, tzn. czy będą tylko mieli dobre warunki czy się pięknie rozwiną, nie wiem, pod względem warunków i motoryki ci dwaj zawodnicy (Trawka, Kiciński) wyglądali fajnie jak na ten etap.

A przynajmniej mam taką nadzieję, bo mówimy jednak o takim sobie poziomie konkurencji.

Oglądnąłem sobie te dwa sety z Estonią z kawałkiem i w sumie mam refleksję, znając funkcjonowanie tych reprezentacji młodzieżowych, że do końca kadeta wiele się pewnie nie zmieni personalnie - dobry libero + lubią już teraz Durski z Trawką wstrzymać rękę i pograć na blok, może oznaczać, że ta grupa nie będzie wcale tak daleko względem tych 03 stylistycznie (przy różnicy in plus warunków i in minus techniki). Co całościowo może być stymulujące dla rozwoju i techniki. Chrzanowski puścił parę sęków w dograniu/przyjęciu utrwalających moje pierwotne spojrzenie, co też nie ma jakiegoś większego znaczenia, rozgrywki U17 (i to w okolicach startu sezonu) to jednak zabawowe granie, ale fakt faktem.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Roznice w stylu pomiedzy 03 a 07 zrobi nie technika ataku, a sypa (wolniejsze pilki) i przede wszystkim przyjecie. W tym roczniku, rowniez na MP przyjecie perfekcyjne bylo wyjatkowo slabe. Pewnie stopniowo (mam nadzieje) bedzie sie poprawiac. Jednak zawodnicy wysocy, majacy naturalne przyjecie jak Mika czy Michieletto to duza rzadkosc. Czesto tez wysocy pozniej osiagaja maksymalna koordynacje.
03 przyjmowal solidnie, niezaleznie od skladu, swietnie tez bronil. Choc akurat w obronie i asekuracji 07 radzi sobie przyzwoicie.

Nie wiem czy lepiej miec wysokich i drewnianych, czy niskich i sprawnych. Ale zdecydowanie najlepiej miec dosyc wysokich i sprawnych zawodnikow.
Z czym zgadzamy sie oboje, podobnie jak z ocena Kicinskiego, Trawki i Chrzanowskiego. Wiec tu polemika zupelnie zbedna.

Nie zgodze sie tez z teoria, ze z wysokich zawsze jakis sie rozwinie. Bo wlasnie dwurocznik 99/00, wysoki juz na starcie, pokazal ze niekoniecznie.
Przypomne nazwiska- przyjecie: Firszt, Janikowski, Kosiba, mlodszy Stolc; na ataku Kapica, Gryglewski, Witek. Jasne, ze z kilku, np juz 4 rocznikow powinno byc lepiej, to kwestie statystyczna.

Z pewna niecierpliwoscia bede czekac na wiosenne finaly mlodziezowych MP, by zobaczyc jak rozwijaja sie zawodnicy, ktorzy mi sie podobali.

Co do wzrostu na skrzydlach - zobaczymy jak przestawienia ze srodka. Drozdz (przestawiony w Spale na przyjecie, ale gra malo) , wczesniej przestawiony Salata w Treflu, tez na przyjecie (to IMHO wyszlo swietnie).
Szkoda troche ze Urbanowicza przestawili w swoim czase z przyjecia na srodek. Chwalil sie tym w wywiadzie przezes Trefla. No ale przynajmniej przestawili Salate w odwrotnym kierunku :) .
Boje sie ze z Alkiem Nowikiem bedzie jak z Grucha, tzn miotanie po pozycjach w zaleznosci od aktualnych potrzeb danej ekipy.

Jednak mozliwosci znalezienia wysokich i dynamicznych skrzydlowych, po okresie przestoju rysuja sie wzglednie optymistycznie. Jesli przestawieni, a takze ci obecnie mniej dynamiczni, dojrzeja to moze byc kilka rocznikow w stylu 95-97, ze sporym zastrzykiem swiezej krwi.

Potencjal na srzydle pewnie mialby tez reprezentacyjny srodkowy Jakub Nowak, co pokazala jego gra na ataku w MP. Tylko jakos znikl ostatnio -klopoty ze zdrowiem?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Są już terminarze na tegoroczne turnieje międzynarodowe:

MŚ U21 - Bahrajn - 07.07 - 16.07 (dużo wcześniej niż ostatnio)

ME U17 - Czarnogóra - 19.07 - 30.07

MŚ U19 - Argentyna - 04.08 - 13.08 (tu nie zagramy)
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

U17 powinnismy sporo ugrac.

U 19-rzeczywiscie wyglada sredniawo. Jesli jednak do sierpnia pogra na ataku Alek Nowik plus ustabilizuje sie przyjecie w stylu Potrykus, Chacinski, Serewis, Brzostowicz to moze jednak cos wiecej niz ten dramat w Tibilisi. IMHO warunkiem sine que non jest gra Alka na ataku. A w 2 ostatnich spotkaniach Spaly nie byl nawet rezerwowym (a 3 spotkania temu zagral bardzo dobrze). Czyli albo jakis uraz, albo trenerzy beda isc w zaparte i udowadniac, ze mieli racje nie zabierajac go do Gruzji.

U21-beda braki na skrzydlach. Kubicki i Hawryluk pokazuja sie niezle owszem ale skrzydel nie ma. Nawet nie wiem, czy gorzej wyglada atak, czy przyjecie.
Na przyjeciu to jakies przeblyski byly. Na ataku ani Tytus Nowik, ani Ratajewski nic nia pokazuja. Chyba, ze Tytus odzyje po powrocie na atak.

A19 i U 21 sporo zalezy od drabinki. O ile rocznikow nie pomylilam.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2023, o 17:00 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na MŚ U19 na ten moment nie zagramy... Chyba, że znowu ktoś się wycofa, ale chyba nie tym razem.

Co do ME U17, na pierwszym etapie kontynentalne rozgrywki wygrały Włochy, Bułgaria, Słowenia i my, w skuteczności ataku byliśmy trzeci z dużą przewagą nad resztą (ale wiadomo, raz, że niewymierne, dwa, bez Rosji mamy pewnie słabszą konferencję z Gruzjami i Armeniami, ale rzeczywiście powinno być nieźle).

Jako ciekawostkę mogę napisać, że Anglia gra w strefie bałkańskiej. :]
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

No tak U19 raczej bez nas. Juz zapomnialam o ostatnim, "wspanialym" wystepie. Moze dlatego, ze tak zle prowadzonej druzyny, za to z trzema trenerami to nie pamietam.
Coz, wobec tego rzeczywiscie maja czas na rotacje, a i Alek Nowik ma czas na rozwoj i zaleczenie wszystkich kontuzji.
Moze to i dobrze. Nie trzeba nam nastepnych Czerwinskich.

A sa jakies informacje kto ma poprowadzic U21? Dalej Grabda?
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Jeszcze a propos obecnego U19. Ich pierwszym treneerem, ktory zakonczyl rozgrywki ME minikadeta z medalem (braz) byl Kondrad Cop.
IMHO spora wyciagnal z tej grupy, a na pewno znacznie wiecej niz 3 spalskich trenerow na ich ostatnim turnieju.

Jest informacja, ze Cop odchodzi z MOSu. Wyjezdza na stypendium naukowe, dodam ze ostatnio studiowal teologie. Szkoda.
Moze to nie jest odejscie na zawsze. Oby. Byl swietny jako trener, watpie by osiagnal zblizony poziom jako teolog.

Mam nadzieje, ze powrot do siatkowki jest przewidywany, a i okazja zeby cos tam podpatrzec we wloskich klubach zostanie wykorzystana.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Taki ma plan Konrad z tego co czytałem. Mocno religijny zawsze był zauważyłem.Wlasnie oglądam w Polsat Sport news jak prowadzi jeden z ostatnich meczow przed wyjazdem. Tym razem finał AMLS gdzie większość chłopaków z MOS m.in. Chaciński, Lizynczyk, Czerwiński, Bulira. W drużynie Rzeszowa fajny środkowy Mróz.
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

I wygrali. To byl ostatni mecz Copa w tym sezonie.
Jak grali Chacinski i Lizynczyk? Byla duza strzelnica? Bulira jakos to przykryl, czy kompensowali gra na wysokiej.

Tylko to obciach, znowu tworzymy fikcje. To byly mistrzostwa akademickie. A grala druzyna MOSU grajaca w II lidze seniorskiej (chociaz mlodziezowcami).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 26 sty 2023, o 08:24 A sa jakies informacje kto ma poprowadzic U21? Dalej Grabda?
https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci ... cja-polski
luckyluck1997
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2022, o 20:20
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: luckyluck1997 »

Z tego co widzę artykuł jest o Janku Suchu wiec chyba Jan🤣
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Kolejny rocznik przygotowujacy sie do kolejnej EEVZy. Tym razem sam turniej niewiele wart.
Ale za to jest kilka ciekawostek w skladzie rocznika 07.
Tzn sadzac po powolaniach. Zobaczymy jak z pozycjami w grze.
Srodkowy Trefla, Maciek Korona zostal powolany jako przyjmujacy (gral na tej pozycji MP ). A przyjmujacy Jelcza, Jakub Janus dostal powolanie jako atakujacy.

Powolania na razie poszly szeroko, 24 zawodnikow, z ktorych zostanie 14. Pierwszy sparing przegrany. Trener-Nawrocki.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Kadra Polski chłopców na mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA):
rozgrywający
Filip Falkowski
Maciej Drąg

atakujący
Marcel Kiciński
Szymon Pobrotyn
Adam Potempa

środkowi
Tymoteusz Lenik
Igor Nurkiewicz'
Krzysztof Pietruszewski

przyjmujący
Bartosz Chrzanowski
Oskar Trawka
Maciej Korona
Jakub Szczurowski

libero
Jakub Olejniczak
Marcel Schadach. https://www-old.cev.eu/Competition ... &PID=2965
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Ciekawa pozycja Draga jako drugiego. Wygryzl Olejniczaka, czy jakas kontuzja?
Poniewaz jest sporo nizszy to mam nadzieje, ze jesli wygral rywalizacje to sypie duuzo lepiej. Na MP kadeta (ubieglorocznych ) sypal fajnie i bardzo dobrze zagrywal.

Pobrotyn przestawiony na atak. Pewnie slusznie. Ciekawy zestaw atakujacych sie zrobil. Potempa z 08 bodajze

Maciek Korona (rocznik 08) od poczatku sezonu przestawiony ze srodka na przyjecie, tak jak gral na MP. W tym zestawie to jest 4 przyjmujacych ofensywnych dosyc, Szczurowski ewentualnie moze robic za wszechstronnego (bardziej z powodu nizszego wzrostu niz jakiegos wybitnego przyjecia). Choc trzeba przyznac ze bardzo tez nie kalecza. W tym kontekscie mnie zaskoczyl brak Durskiego. Ale fakt, ze jak byl na ME to za bardzo trenerzy z niego nie korzystali.
Sypacz sie jednak nabiega. Moze stad wybor drugiego bo niezle gra z pola? Z pola dobrze tez gral Pawlak z MOSu

Pietruszewskiego w ogle nie kojarze. Nurkiewicz gra niezle, ale jakos nie potrafie sie do niego przekonac.

Schadach sie przebil do starszych, jak Korona? Bo on chyba tez z 08.

Jak juz brali mlodszych, mogli wziac Kuropatwe ;) Zgrany z Potempa, Korona, Schadachem.

Jak zwykle-jedzie 4 trenerow, jeden jako menadzer. Zabawne. Mam nadzieje, ze nie dojdzie do takiej sytuacji jak na ME tej grupy, gdzie podroz z Wloch do sasiedniego kraju trwala 2 dni i pierwszy przegrany maecz (z Hiszpania) wyrzucil nas z walki o medale. Wiec energiczny kierownik sie przyda.

Tak naprawde to w obecnej sytuacji politycznej EEVZA jest komplenie wykastrowana. Brak Rosjan, i Bialorusinow, warunki przygotowan Ukrainy trudno uznac za optymalne. Bajki o mocy ekip Lotwy i Estonii... Z najmocniejszej strefy zrobila sie najslabsza.
Bedzie na przetarcie przed ME, warto popatrzec na styl gry. A sam wynik...
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Na YT na razie zadnych transmisji nie widze. Sa natomiast z WEVZy sprzed 2 tygodni.
Jakby ktos znalazl, niech wrzuci link, cho dzisiaj Azerbejdzan, wiec raczej nie beda to wyzyny siatkowki mloziezowej.

O ..., Potempa jest 09? Jakos nie zdawalam sobie sprawy, on fizycznie wyglada na sporo wiecej. Oby nie dostal za wczesnie zbyt duzych obciazen
Po info o operacji Ala Nowika jakos jeszcze bardziej temat wydaje mi sie istotny. Moze sie fiksuje.
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: waldek 28 »

Zasięg Potempy(357 cm) robi duże wrażenie. Czy ktoś może napisać coś więcej o tym zawodniku?
Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

waldek 28 pisze: 4 gru 2023, o 20:36 Zasięg Potempy(357 cm) robi duże wrażenie. Czy ktoś może napisać coś więcej o tym zawodniku?
Zobaczyc jego gre w finale MP Mlodzika mozesz tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=JlMsyrc4NVI
Gdzies tak po 1godz 45min zaczyna sie rozgrzewka do finalu Trefl-Bialystok. Mozesz tez zobaczyc Macka Korone z 08 (przyjecie , po swiezym przestawieniu ze srodka), i libero Schadacha z powolanych na EEVZe.
Z niepowolanych obecnie: sypacz Kuropatwa (spalowicz), moje odkrycie-srodkowy Skora i mlody Wlazly chyba tez cos tam zagral (juz mi sie mecze myla)

Potempa -generalnie dosyc typowy mlotek w raczej pozytywnym sensie. Dosyc juz dobrze trzymajacy kierunki, mam nadzieje, ze dynamika i sila jeszcze sie poprawia. Nie jest bardzo szybki ruchowo, ale skoordynowany. Serwis niezly.
Nie byl tam ( w treflu) pierwsza strzelba, ale byl jedynym w podstawowym skladzie zawodnikiem z 09. Ma i prosta i skos, choc tak ostrych skosow jak u przestawionego na przyjecie Korony, nie widzialam. Ale mysli, potrafi zaatakowac pod 9 metr, nie zagina, raczej uderza daleko i bywa podbijany ale nie wali na pale, cos tam tez gral o blok.
Ja jestem fanka starszego od Potempy o 3 lata Alka Nowika, ale Potempa tez powinien byc niezly, pytanie czy az tak dobry technicznie i wszechstronny?
Na razie ciezko odpowiedziec, bo widac ze sporo chce, ale jeszcze brak bylo dojrzalosci fizycznej i troche umiejetnosci. Bral sie i za dogrania i za obrone, wychodzilo roznie. Demonem obrony raczej nie bedzie. Blok ok, choc bez rewelacji.
Powolanie z 2 lata starszymi zawodnikami to raczej ewenement. Tak zreszta bywal powolywany Nowik.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: zajczik »

Diomedea
Posty: 4243
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Perspektywiczni. Z EEVZa w tle.

Post autor: Diomedea »

Azerowie lepsi niz w poprzednich edycjach. Niscy ale sprawni, skoczni, szybcy w ataku i fajnie sobie radzili na sytuacyjnych. Ciekawe co dadza rade ugrac w tym towarzystwie.

Nie wiem czy wyszlismy pierwszym, czy drugim skladem. W kazdym razie Drag na sypie , skrzydla Pobrotyn, Korona i Szczurowski.
Falkowski wchodzil na zmiane z Kicinskim, wchodzil tez Chrzanowski, wiec podejrzewam ze raczej na lepsze zespoly beda oni.
Moze sie podobac Pobrotyn po przestawieniu na atak. Ta jego srednia dynamika jest mniej widoczna jak najscie nie jest po odbiorze. Widac spokoj i starannosc oraz techniczne ogarniecie wyniesione z przyjecia.
Korona imho blyszczy w ataku z lewego. Przeglad pola, bardzo naturalnie wyglada dobor kierunkow ataku, na oko niezla winda, spora sila. Swietne przestawienie, przypominam ze ze srodka i swieze-na finaly zeszlorocznych MP mlodzika i mialo byc tymczasowe. Jesli popracuje mocniej nad przyjeciem to moze byc swietny gracz.
Drag dobrze ze srodkiem, glownie blisko siebie, skrzydla roznie. Chyba do tylu wiecej niedokladnosci, Pobrotyn troche szukal pilki za plecami, raz czy 2 za nisko. Na lewe chyba lepiej, ale nie chce mi sie jeszcze raz ogladac celem oceny.
Schadach wchodzi do obrony i robi to swietnie. Jakby tak jeszcze poprawil odbior bylby kolejny znakomity libero.

Na przyjeciu pewnie mamy kilka mozliwych zestawien, ale w kazdym jest Szczurowski ;) Dobrze trzymal przyjecie, dokladal duzo w ataku, rowniez z prawego.
Caly zespol dobrze w serwisie. Serwisy szukajace raczej kierunku, jeszcze u wiekszosci bez pelnej mocy, to przyjdzie z czasem, wiec jest dobrze.
Srodek fajnie, choc jakos wnikliwie sie nie przygladalam.
Potempa gral na srodku. Dobrze gral i on chyba od srodka zaczynal. Oby to nie byl powrot na stale. 3 dobrych polskich atakujacych to nie jest jakis niebywaly luksus w sporej lidze. A i w reprezentacji daje bufor na kontuzje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”