Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

Diomedea
Posty: 4242
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Przeciez Kurek tez nie lubil, nie potrafil, zle sie czul na prawym. I argument ten byl podnoszony wielokrotnie, czesto przez prezesa Skry. I znajdowal posluch, bo przestawiono Zibiego. Przyjecie mieli podobne. Dopiero Antiga sie odwazyl zaproponowac taka herezje. I to wtedy, gdy na duza impreze mial jeszcze czynnego Mariusza.

Moze sie okazac, ze polubi, jak zacznie.
Ponadto byl juz wywiad, ze zagra tam, gdzie go obsadzi trener i gdzie bedzie potrzebny. To bylo jeszcze w okresie karencji, ale zostalo jasno powiedziane, przez Leona. To nie typ co robi fochy. Moze wyjsc lepiej badz gorzej, ale raczej nie swiadomy upor Leona bedzie przeszkoda. Szczegolnie jak trener z nim pogada i go przekona do koncepcji.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Wiadomo kiedy mniej więcej możemy spodziewać się powołań?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 21 mar 2022, o 11:42 Wiadomo kiedy mniej więcej możemy spodziewać się powołań?
O ile się nie mylę po fazie zasadniczej w PL i IT.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 21 mar 2022, o 11:46
Szary Wilk pisze: 21 mar 2022, o 11:42 Wiadomo kiedy mniej więcej możemy spodziewać się powołań?
O ile się nie mylę po fazie zasadniczej w PL i IT.
Czyli w okresie okołoświątecznym jest szansa, że poznamy skład na 2022 rok? Ostatnia kolejka rundy zasadniczej przypada na 01.04 - 03.04. I wówczas rozumiem, że ilość powołanych zawodników na rok kalendarzowy jest dowolna, a realną kadrę na LN poznamy dopiero później?

Iran ogłosił składn a 2022 rok. Brakuje Maroufa,Ghafoura,Seyeda,Ghaemiego,Fayaziego. Oni chyba wszyscy pokończyli kariery reprezentacyjne. Atak będzie oparty na młodości - Saber Kazemi, Bardija Saadat, Porya Yali.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Nie chcę siać fermentu, ale gdzieś mi mignęło, że 26 graczy, a później na LN 18 z możliwościami rotacyjnymi co turniej (14 na weekend i 4 w rezerwie).
Kłamca.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

Michał Kubiak oficjalnie zakończył karierę reprezentacyjną.
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Heimlock »

A więc odpada Michał Kubiak z dalszych analiz. Na ten moment widzę do pary z Leonem Semeniuka lub Fornala. Dalej Śliwka na czwartego. Jeszcze dalej Kwolek i Bednorz.

Tak z ciekawości, ktoś śledzi poczynania Bednorza? Jak mu idzie w tym sezonie i jakie ma statystyki?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Heimlock pisze: 25 mar 2022, o 20:14 Tak z ciekawości, ktoś śledzi poczynania Bednorza? Jak mu idzie w tym sezonie i jakie ma statystyki?
57% skuteczności i 44% efektywności w ataku
W przyjęciu 45% pozytywnego i 25% perfekcyjnego
0.3 asa na set
0.4 bloku na set
Bardzo dobre ostatnie tygodnie. Ogólnie sezon pod Christensonem na poziomie top10 przyjmujących
Kłamca.
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Heimlock »

Rzeczywiście efektywność ataku top. Zagrywka przyzwoicie, blok bardzo dobry, przyjęcie też spoko. Może to on będzie walczył o miejsce przy Leonie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

No z tą zagrywką bym polemizował. Od kilku lat chyba najgorsze cyferki w tym elemencie.
Kłamca.
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Heimlock »

ciorny17 pisze: 25 mar 2022, o 21:41 No z tą zagrywką bym polemizował. Od kilku lat chyba najgorsze cyferki w tym elemencie.
Zgoda, aczkolwiek napisałem przyzwoicie w odniesieniu do naszej średniej ligowej wśród 14 przyjmujących, która wynosi 0,31 asa/set (nie wszystkich uwzględniam w excelu). Fornal też ma 0,3 asa/set.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: BuenoSausage »

Dziwna decyzja Kubiaka. Miałby w tym sezonie szansę na zapisanie się w historii jako 3-krotny mistrz świata, czego nie dokonał jeszcze nikt w polskiej siatkówce.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Aranger »

Bardzo fajna decyzja Kubiaka, co by nie mówić, legenda polskiej siatkówki schodzi ze sceny w porę, bez zbędnego przeciągania. I tak jak ja również osobiście od dłuższego czasu odczuwam niechęć do jego osoby, to klasy sportowej i wkładu w sukcesy reprezentacji nie da się odmówić. Jak dla mnie prawdziwy MVP MŚ 2018.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Dziś w Prawdzie Siatki mówili, że Grbić rozpoczął rozmowy z ważnymi do tej pory dla reprezentacji zawodnikami i jakieś tam pierwsze ustalenia są. Papa Drzyzga postawił pewną hipotezę, że decyzja Kubiaka może być skutkiem tych rozmów, ale oczywiście to tylko domniemania.

Ktoś, coś, jakieś przecieki może? Ciekawe jaką rozmowę odbył/odbędzie Grbić z Kurkiem,Nowakowskim,Drzyzgą, bo to są teraz "seniorzy" tej kadry.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: kamil1999 »

Ciekawe kto kapitanem?
Ktoś ze starej gwardii czy może Zaksiak/ ex- zaksiak
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 29 mar 2022, o 23:18 Ciekawe kto kapitanem?
Ktoś ze starej gwardii czy może Zaksiak/ ex- zaksiak
Według mnie Bieniek/Kochanowski/Kurek

Czyli w sunie racja, każdy z nich grał kiedyą w Kędzierzynie
granvorka
Posty: 709
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: granvorka »

Siekier przeprowadził wywiad z Fabianem: https://www.youtube.com/watch?v=WnEWItC ... VolleyTime

Po liczbie znaczników można wnioskować, że Drzyzga nie był zbyt wylewny w odpowiedziach. Obejrzałem fragment, skupiłem się na pytaniach dot. przyszłości kadry, i nie powiem, żeby jego odpowiedzi zrobiły na mnie szczególnie dobre wrażenie. W kluczowym pytaniu, nt. rosnącej konkurencji na swojej pozycji w Polsce dość obojętnym głosem opowiedział o dobrej formie Marcina Janusza w tym roku, co z jednej strony można uznać za komplement pod adresem rywala, z drugiej strony nie wspomniał o dobrym sezonie Łomacza (i Firleja), tak jakby z góry zakładał, że to jest kwestia wyłącznie pomiędzy byciem #1 lub #2. Pytanie o to, czy widzi się w roli kapitana kadry raczej olał, a mógł dyplomatycznie ponawijać makaron, że jest wielu równie doświadczonych kolegów (albo wręcz stwierdzić, że najpierw musiałby tam być) itp. Wspomniał, że 2 razy rozmawiał z Grbiciem, ale nie ujawnił żadnych szczegółów, dość enigmatycznie rzucił tylko, że szeroki skład kadry pojawi się wkrótce. Moja synteza przypuszczeń jest taka, że Grbić raczej nie obiecał mu zbyt dużo, z drugiej strony odpowiedzi na inne pytania sugerują, że zapewne nie musi się obawiać o miejsce pozwalające na walkę o miejsce w 14 na najważniejsze wydarzenia tego sezonu.

Sugestia do Siekiera, jeśli to czyta, na przyszłość (moje osobiste zdanie): lepiej z góry podzielić rozmowę na bloki tematyczne niż zadawać naprzemiennie pytania na różne tematy (kadra/klub/historia itd.).
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Ja mam wrażenie, że Fabian nie jest zadowolony z rozmów z Grbiciem i odpowiadał wymijająco, bo nie chciał rozmawiać o kadrze. Widocznie nie czuje się już tak pewnie jak do tej pory.

Druga sprawa, że do tego wywiadu podszedł jak podszedł, bo na cześć pytań nie mógł odpowiedzieć inaczej, pewnych tajemnic zdradzać nie można. O kadrze najlepiej rozmawia się przed sezonem reprezentacyjnym, kiedy można sobie zrobić podsumowanie. Przed sezonem jest sporo niewiadomych, w dodatku mamy nowego trenera, który może chcieć zmian, więc gdyby trenerem był dalej Vital, to Fabian byłby bardziej rozgadany.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: niepoinformowany »

Słuchałem w piątek, dla mnie ten wywiad za bardzo nie odbiega od tego co czytamy na wielu portalach. Pytania jak i delikatne naprowadzanie w razie wątpliwości żeby było odpowiednio delikatnie. Raczej nic szczególnego, ciekawego ani kontrowersyjnego się nie dowiedzieliśmy.

Grbić w wywiadzie powiedział, że potrzebuje jeszcze kilku dni i w piątek powinien być ogłoszony szeroki skład.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
granvorka
Posty: 709
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: granvorka »

Wiem, że zawodnicy są od grania, a nie gadania, ale ciężko chyba lubić ogólną ekspresję Fabiana, sprawia wrażenie kogoś kto jest na zmianę albo zblazowany albo naburmuszony. Przy czym nie jest nawet jakoś specjalnie kontrowersyjny i nie broni się choćby tym, że ma cięty język. Już prędzej odpali jakąś niefrasobliwą wypowiedź, jak w przeszłości o tym, że "grupa tego nie kupi".
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Powiedzmy sobie szczerze, że ta "pozycja" Drzyzgi nie wzięła się znikąd. Nawet w ostatnim wywiadzie, można było odnieść wrażenie, że gdy Piotrek poruszał tematy związane z grą, Fabian kwitował to, że nie przejmuje się tym, co mówią kanapowi kibice. Druga sprawa to przyzwolenie, jakie środowisko i Heynen dali graczom. Co było jak kadra w kopaną odpadał z turnieju? Wstyd, hańba, żenada. A jak siatkarze? Ojej dla nas jesteście wielcy, nie załamujcie się. Mając syndrom boga, który pielęgnuje w was wszystko to, co was otacza, dmuchając, że przecież mamy tyle medali, niestety nie prowadzi do autorefleksji, wyciągając wnioski. Chciałbym aby to się w jakiś sposób odwróciło, chciałbym zacząć czytać komentarze środowiska, że coś jest nie tak, a nie tylko opinie Kadziewicza, który dla mody jest ostatnio anty-wszystko. Chciałbym zobaczyć analizę naszej porażki na IO, gdzie sprowadzi się ją nie tylko do fatum ćwierćfinału, a do personalnej analizy, z wnioskami na przyszłość. Mecz z Francją na IO czy oba mecze ze Słowenią czy podczas zeszłorocznego Euro czy tego sprzed dwóch lat, to taki sam scenariusz. Jeśli my przez kolejne imprezy gramy to samo, w najważniejszych meczach dając ciała (abstrahując od meczu w finale VNL z Brazylią, bo tam nic nie grało), to chyba coś jest nie tak. Czy ktoś widział jakieś wnioski? My tu na forum ok, rozpisaliśmy dziesiątki stron. Ale jakie to ma przebicie, jak my dla kadrowicza, jesteśmy kanapowymi kibicami?
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 11 kwie 2022, o 10:40 Powiedzmy sobie szczerze, że ta "pozycja" Drzyzgi nie wzięła się znikąd. Nawet w ostatnim wywiadzie, można było odnieść wrażenie, że gdy Piotrek poruszał tematy związane z grą, Fabian kwitował to, że nie przejmuje się tym, co mówią kanapowi kibice. Druga sprawa to przyzwolenie, jakie środowisko i Heynen dali graczom. Co było jak kadra w kopaną odpadał z turnieju? Wstyd, hańba, żenada. A jak siatkarze? Ojej dla nas jesteście wielcy, nie załamujcie się. Mając syndrom boga, który pielęgnuje w was wszystko to, co was otacza, dmuchając, że przecież mamy tyle medali, niestety nie prowadzi do autorefleksji, wyciągając wnioski. Chciałbym aby to się w jakiś sposób odwróciło, chciałbym zacząć czytać komentarze środowiska, że coś jest nie tak, a nie tylko opinie Kadziewicza, który dla mody jest ostatnio anty-wszystko. Chciałbym zobaczyć analizę naszej porażki na IO, gdzie sprowadzi się ją nie tylko do fatum ćwierćfinału, a do personalnej analizy, z wnioskami na przyszłość. Mecz z Francją na IO czy oba mecze ze Słowenią czy podczas zeszłorocznego Euro czy tego sprzed dwóch lat, to taki sam scenariusz. Jeśli my przez kolejne imprezy gramy to samo, w najważniejszych meczach dając ciała (abstrahując od meczu w finale VNL z Brazylią, bo tam nic nie grało), to chyba coś jest nie tak. Czy ktoś widział jakieś wnioski? My tu na forum ok, rozpisaliśmy dziesiątki stron. Ale jakie to ma przebicie, jak my dla kadrowicza, jesteśmy kanapowymi kibicami?
Dlatego ja mam nadzieję, że w tym sezonie zaczęto wyciągać wnioski, a właściwie to znaleźliśmy taką osobę na stanowisko selekcjonera. Wciąż jednak obawiam się o "wpływy z zewnątrz", które mogą tę wizję popsuć. Bo według mnie to właśnie to środowisko jest odpowiedzialne za nasze niepowodzenia. Albo inaczej - Nasze niepowodzenia są z takich przyczyn, że nie wyciągamy wniosków, a wniosków nie wyciągamy bo nie wolno tego nikomu robić.

Media - Nie mogą krytykować zawodników, ewentualnie każdy ma to gdzieś. Pogłaszcze się po głowie kogo trzeba i próbujemy do skutku. Kadziewicz wydaje mi się miał nieco inne spojrzenie niż Panowie z telewizji na literę P i został wykolegowany z kółka wzajemnej adoracji. Ciekawostka jest taka, że był on nieprzychylny głównie dla wyżej wspomnianego rozgrywającego.

Kibice - Niestety dobre 80-90 % kibiców zaangażowanych w reprezentację, to są Fajnopolacy i Janusze, którzy będą śpiewać "nic się nie stało". Dużo dokładają tutaj kibicki, które i tak wyściskałyby naszych chłopaków nawet przy największym blamażu, a każda konstruktywna krytyka spotyka się z atakiem, że przecież to jawny hejt.

I HEJT. Właśnie o hejt chodzi. Nawet Siekier w swoim materiale nazwał krytykę HEJTEM. Teraz nie można powiedzieć nic, nikogo skrytykować, nie wolno mówić co myślisz, bo kogoś hejtujesz. Żyjemy w dobie poprawności politycznej i generalnie za chwilę nie będziemy mogli mówić nic, bo ktoś zaraz wymyśli kolejny po fatofobii i innych tego typu głupotach, kolejny termin, który pozwoli na to, by nie dopuszczać do siebie gorzkiej prawdy.

Mendez podobno miał wizję odmłodzenia kadry i zostawienia tylko najpotrzebniejszych z doświadczonych zawodników i mogę się założyć, że ten pomysł był odebrany przez PZPS jako katastrofa. Nie wiem na ile Świderski ma władzę i podobny punkt widzenia co młodsze środowisko, ale według mnie i tak pewne układy będą blokować zarówno jego, jak i Grbicia.

Ale koniec kariery reprezentacyjnej Kubiaka i kapitalny sezon Marcina Janusza (co za tym idzie - szansa odstawienia Drzyzgi), to jest naprawdę obiecujący początek dla naszej reprezentacji. Istnieje szansa, że Gbić faktycznie będzie niezależny i zrobi po swojemu, a wtedy możemy mieć pewnośc, że siłę tej reprezntacji będą stanowili młodsi gracze, urodzeni w połowie lat 90.

Mamy świetnego Hubera, Piotrek Nowakowski swoje już się nagrał i nękają go urazy. Mamy Janusza, Firleja do sprawdzenia, nie potrzebujemy według mnie Fabiana, bo w roli strażaka lepszy byłby Łomacz, który zaakceptuje każdą rolę w kadrze i nigdy się nie obrazi.

Tak szczerze, to z graczy poniżej rocznika 91 zostawiłbym na ten moment tylko Bartosza Kurka (88) i Pawła Zatorskiego (90), rzecz jasna. ;)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Wczoraj na twiterze jeden z użytkowników wrzucał statystyki graczy per pozycja z oceną ich efektywności gry z naszej ligi.

Szczególnie wśród przyjmujących przy nazwusku Lipińskiego, Orczyka i Szymańskiego pojawiły się głosy, że "ich trzeba sprawdzić na kadrze". Ogólnie bardzo nie lubię tego frazesu, bo kadra nie jest od sprawdzania, a od grania wyselekcjonowanych graczy będących w najlepszej dyspozycji, bądź dla niektórych tworzących najlepszą drużynę. Już Heynen sprawdził raz 26 graczy, by okazało się, że w najważniejszym meczy czterolecia (tak nazywanym przez wszystkich, w tym przez samego trenera), na boisko w pierwszej szóstce wyszedł gracz nr 10 na swojej pozycji spośród Polaków jeśli mówimy o ówczesnej formie.

Do czego jednak zmierzam. Do sensu takiego działania. Po co sprawdzać kogoś, na pozycji, na której najstarszy nasz gracz ma rocznikowo 29 lat, a sprawdzanymi mają być gracze z roczników 96, 93 i 98 (ok, Szymańskiego da się obronić)? Po co testować graczy, gdzie obecnie od nich poziom wyżej gra co najmniej 5 zawodników, a kolejnych 2 już było w kadrze i są na porównywalnym (Kwolek, Szymura)?

Rozumiałbym, jeśli mówilibyśmy o atakujących, gdzie mamy Kurka i Kaczmarka z Muzajem, gdzie tym dwóm pozostałym zdarzają się wahnięcia formy i niezależnie od ich kibicowskiego obozu, nie można być pewnym, że są w stanie przez okres reprezentacyjny grać na poziomie jakiego się oczekuje. Zakładając bardzo optymistycznie, czy my potrzebujemy przyjmującego nr 7 i 8 dla kadry?
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Wrzucam tu, bo to bardziej odpowiedni wątek niż temat LN

Do powołań na Ligę Narodów zostało kilka dni. A tutaj wypowiedź jednego z reprezentantów Serbii, mianowicie Atanasijevicia, na temat Nikoli Grbicia

Ten facet mówi prosto w twarz to, co myśli. Niezależnie od tego, czy go lubisz, czy nie, on będzie naciskał, byś dawał z siebie maksimum, bo tylko przesuwając swoje granice podczas treningu, dojdzie się do zwycięstw. Nie toleruje świętych krów w zespole. Od razu tępi takie zachowanie, gdy ktoś zachowuje się jak rozwydrzony dzieciak - mówi serbski atakujący w "Fakcie".

Myślicie, że będzie co niektórym ciężko?
granvorka
Posty: 709
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: granvorka »

Dlatego ja od dawna pisałem, że to bicie piany o nieusuwalność czy niepodważalność pozycji Drzyzgi w kadrze, „bo Polsat” lub „bo związkowy beton”, to strachy na lachy. I to praktycznie bez względu na to, kto zostałby następcą Heynena (bo wśród głównych kandydatów nie było typowego betonowca). Z całą pewnością Grbić nie jest sportowym samobójcą i za długo jest w środowisku polskim, by o pewnych rzeczach nie wiedzieć. Znak zapytania był przy Kubiaku, ale sam się rozwiązał (pewnie po rozmowie z Grbiciem).

A skoro ogłoszenie szerokiej kadry lada moment, to wrzucam swoje typy (raczej kto będzie niż kogo sam bym widział):

Rozgrywający
Drzyzga
Firlej
Janusz
Łomacz

Atakujący:
Kaczmarek
Kurek
Muzaj
Konarski

Środkowi:
Bieniek
Huber
Kochanowski
Kłos
Nowakowski
Poręba/Wiśniewski

Przyjmujący:
Bednorz
Fornal
Kwolek
Leon
Śliwka
Semeniuk
Szymański
Lipiński/Szymura

Libero:
Popiwczak
Wojtaszek
Zatorski
Mariański
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

A według mnie powołań dla samego powołania być nie powinno, bo to bez sensu. Po co ciągnąć Konarskiego na zgtupowanie, skoro wiafomo, ze i tak nie pogra nawet w Lidze Narodów, a na MŚ nie pojedzie. Tak samo czwarty libero i nawet 4 rozgrywający to fikcyjne miejaca. Fla mnie Grbić powiniwn mieć już zarys kto będzie liczyć się w grze o wyjazd na MŚ, więc na każdej pozycji 1-2 ( w zależności jaka to pozycja) zawodników więcej niż potrzeba na turniej.

No chyba, że chce każdego poznać i waha się między 3 a 4 rozgrywającym np, na kogo postawić, to okej.

Jak na moje lepiej wziąć 6 przyjmujących i niech oni grają w LN, reszta i tak 0 szans poza sparingami i pomocą w treningach.

No, ale rozumiem, że zgłosić trzeba dla samego zgłoszenia, ale wtedy już lepiej podzidlić to na kadrę właściwą i listę rezerwową.

Już lepiej Bołądzia zamiast Konara, jak ms być 4 atakujących, bo jest lepszy i młodszy. Tak samo Porębę zamiast Wiśni, bo wiadomo, że obaj i tak nie pojadą na MŚ.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Papito13 »

Pewniaków do bycia w kadrze jest dość sporo, mi wychodzi, że 21 miejsc w kadrze jest raczej obsadzonych i zostają 4 miejsca na jakieś eksperymenty, pomysły lub sprawdzanie zawodników. Osobiście uważam, że trójka Kurek-Kaczmarek-Muzaj wystarczy, a potestowałbym grę z jednym z przyjmujących na ataku, więc pewnie na tej pozycji powołałbym nieco szerszą grupę.

Stawiam, że kadra będzie wyglądać następująco:
Drzyzga, Łomacz, Janusz, Firlej
Kurek, Kaczmarek, Muzaj
Leon, Semeniuk, Fornal, Bednorz, Śliwka, Kwolek + Szymański, Lipiński
Nowakowski, Huber, Bieniek, Kłos, Kochanowski + Poręba
Zatorski, Wojtaszek, Popiwczak + Szymura

Te nazwiska po plusie to zawodnicy co do których mam jakieś wątpliwości, pozostali raczej na pewno się w kadrze znajdą.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: GolMar »

Powiem tak: jeśli wierzyć przeciekom, które do mnie docierają, po publikacji powołań wielu obserwatorów/kibiców bardzo się zdziwi (sądzę, że większość pozytywnie ;)). Będzie mała rewolucja.
Kilgor92
Posty: 265
Rejestracja: 30 gru 2020, o 23:27
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Kilgor92 »

GolMar pisze: 12 kwie 2022, o 19:23 Powiem tak: jeśli wierzyć przeciekom, które do mnie docierają, po publikacji powołań wielu obserwatorów/kibiców bardzo się zdziwi (sądzę, że większość pozytywnie ;)). Będzie mała rewolucja.
Trzymamy Ciebie za słowo :)
Orzi
Posty: 750
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Orzi »

GolMar pisze: 12 kwie 2022, o 19:23 Powiem tak: jeśli wierzyć przeciekom, które do mnie docierają, po publikacji powołań wielu obserwatorów/kibiców bardzo się zdziwi (sądzę, że większość pozytywnie ;)). Będzie mała rewolucja.
Oby, to nie pierwszy raz gdy to słyszę, a chętnie bym zobaczył parę nowych nazwisk w kadrze :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”