Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: pwpl97 »

granvorka pisze: 11 gru 2021, o 01:39
pwpl97 pisze: 11 gru 2021, o 00:02 Grbić trenerem siatkarzy! Nie pisać skąd info itd itp. Info 100% pewne. Kto nie wierzy niech czeka na oficjalne info.
Dude, zajrzałem do Twoich wcześniejszych postów i pisałeś m.in., że MMG w Nysie XD Zapewne Grbić stanie się faktem, ale to trochę jak napisać, że "nowym trenerem Legii nie będzie Franciszek Smuda, info 100%".
Ktoś mnie wprowadził w błąd z tym MMG ,przyznaje się. Ale zobacz reszte postow,wszystkie się sprawdzaja choćby z Bonita gdzie jeszcze nie bylo oficjalnego info a ja juz to napisalem wcześniej. A z Grbicem mozesz sobie myśleć co chcesz, ja wiem od pewnej osoby ze bedzie, przyznasz mi racje za jakis czas. ;)
granvorka
Posty: 739
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: granvorka »

No spoko, przecież właśnie piszę, że to „potwierdzanie” czegoś niemal oczywistego dla wszystkich. Obarczone minimalnym ryzykiem. Co innego jakbyś nam powiedział, że z zaufanego źródła wiesz, że u Grbicia nie ma miejsca dla Kubiaka i będzie w kadrze robił Zaksę-bis ;)
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Czekamy na potwierdzenie Grbicia, ale dalej cicho. W Perugii Leon gra dużo lepiej niż za Heynena. To spory plus. Pozycja, na której grał Grbić to też ogromny plus, bo w końcu wybór rozgrywającego byłby z głową.

Jeśli chodzi o naszą kadrę, to chyba się powtórzę, ale napiszę raz jeszcze - Trzeba postawić na powiew świeżości i budować powoli reprezentację na przyszłe Igrzyska. Ze starej ekipy powinni zostać tylko ci, którzy wciąż są na topowym poziomie lub ich doświadczenie przykryje braki na danej pizycji. I tutaj zdecydowanie powinien zostać Bartosz Kurek (który wciąż jest topowym atakującym na świecie) czy Piotr Nowakowski (w formie dalej top), natomiast zupełnie nie widzę Kubiaka, który odstaje od młodszych kolegów. Myślę, że trzeba dawać szansę Norbertowi Huberowi, a zamiast ciągnąć Karola Kłosa po zgrupowaniach czy mało istotnych meczach, lepiej byłoby ogrywać powoli Mateusza Porębę.

No i rzecz jasna mocno cisnąć na parę Janusz-Firlej przy wsparciu Grzegorza Łomacza (czyli zrobić selekcję dwóch rozgrywających z tej trójki, na podstawie ich gry w Lidze Narodów, zgrania z grupą etc), a odpuścić oczywiście Drzyzgę, który dawno nie jest najlepszy w Polsce, a w tym sezonie już w ogóle zjechał na maksa i według mnie nie jest nawet numerem 4 obecnie. Co do "młodych", to Komenda niestety również gra słaby sezon, a w reprezentacji też przebojowy nie był, więc powoływanie go byle powołać również wydaje się mało sensowne.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 20 gru 2021, o 10:55 No i rzecz jasna mocno cisnąć na parę Janusz-Firlej przy wsparciu Grzegorza Łomacza (czyli zrobić selekcję dwóch rozgrywających z tej trójki, na podstawie ich gry w Lidze Narodów, zgrania z grupą etc), a odpuścić oczywiście Drzyzgę, który dawno nie jest najlepszy w Polsce, a w tym sezonie już w ogóle zjechał na maksa i według mnie nie jest nawet numerem 4 obecnie. Co do "młodych", to Komenda niestety również gra słaby sezon, a w reprezentacji też przebojowy nie był, więc powoływanie go byle powołać również wydaje się mało sensowne.
Odstawienie Drzyzgi to Grbić ląduje natychmiast na śmietniku. Przecież polsatowskie lobby by to tego nie dopuściło.
Biorąc pod uwagę fakt, jak dany rozgrywający w tym roku wygląda, to Drzyzga gra mniej więcej na poziomie Tuanigi, Kampy. Gorsi od niego są jedynie Kędzierski z Komendą. Każdy inny jest lepszy. Casus Kubiak tak trochę. Fabian wygląda często na boisku jak za karę. A gdy przyjęcie leży i kwiczy, to jego zmanierowanie jest dopiero nie do przyjęcia. A w dodatku jest kapitanem. Jakoś nie wydaje mi się aby naszą kadrę było stać na granie bardziej defensywną parą przyjmujących, mając w chwili obecnej w grubym sztosie tych przyjmujących, których przyjęcie nie jest najlepszym elementem.

Reasumując. Jak Grbić odsunie Drzyzgę na boczny tor, to będzie pod mega presją środowiska i każde potknięcie będzie zawierało pierwiastek "a z Fabianem to by było...". Ale jakoś w to nie wierzę za bardzo. Janusz/Firlej tak, ale pewnie jeden z nich poleci do Rosji i to w parze z kapitanem Resovii.
Kłamca.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Lucarelli »

No i tak o to krąg się zamyka.
Bo jak Fabian będzie w kadrze, ale nie będzie jedynką to będzie robił kwasy w zespole jak za późnego Antigi.
Czyli wychodzi na to, że bez względu na swój poziom sportowy dzięki powiązaniom, układom i pozycji w środowisku będzie on grał na tej kadrze do kiedy tylko będzie chciał. Tak samo Kubiak. Zrobili sobie z kadry narodowej swój prywatny folwark.
Śmierdząca patologia.
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 11:06
Szary Wilk pisze: 20 gru 2021, o 10:55 No i rzecz jasna mocno cisnąć na parę Janusz-Firlej przy wsparciu Grzegorza Łomacza (czyli zrobić selekcję dwóch rozgrywających z tej trójki, na podstawie ich gry w Lidze Narodów, zgrania z grupą etc), a odpuścić oczywiście Drzyzgę, który dawno nie jest najlepszy w Polsce, a w tym sezonie już w ogóle zjechał na maksa i według mnie nie jest nawet numerem 4 obecnie. Co do "młodych", to Komenda niestety również gra słaby sezon, a w reprezentacji też przebojowy nie był, więc powoływanie go byle powołać również wydaje się mało sensowne.
Odstawienie Drzyzgi to Grbić ląduje natychmiast na śmietniku. Przecież polsatowskie lobby by to tego nie dopuściło.
Biorąc pod uwagę fakt, jak dany rozgrywający w tym roku wygląda, to Drzyzga gra mniej więcej na poziomie Tuanigi, Kampy. Gorsi od niego są jedynie Kędzierski z Komendą. Każdy inny jest lepszy. Casus Kubiak tak trochę. Fabian wygląda często na boisku jak za karę. A gdy przyjęcie leży i kwiczy, to jego zmanierowanie jest dopiero nie do przyjęcia. A w dodatku jest kapitanem. Jakoś nie wydaje mi się aby naszą kadrę było stać na granie bardziej defensywną parą przyjmujących, mając w chwili obecnej w grubym sztosie tych przyjmujących, których przyjęcie nie jest najlepszym elementem.

Reasumując. Jak Grbić odsunie Drzyzgę na boczny tor, to będzie pod mega presją środowiska i każde potknięcie będzie zawierało pierwiastek "a z Fabianem to by było...". Ale jakoś w to nie wierzę za bardzo. Janusz/Firlej tak, ale pewnie jeden z nich poleci do Rosji i to w parze z kapitanem Resovii.

To byłby ogromny skandal w tym przypadku. Według mnie to się dało przykryć jeszcze w ciągu ostatnich 2 lat, bo był sukces w postaci MŚ 2018, ale teraz to już MAM NADZIEJĘ nie przejdzie. Oby nie przeszło, bo w kadrze 2019 był słaby w wykonaniu Fabiana, sezon 2020/2021 w Resovii taki sobie, sezon 2021 w kadrze fatalny, sezon 2021/2022 w Resovii fatalny. I to wszystko przy świetnie grającej konkurencji. No absolutnie nie, nie widzę tego.

Jeśli coś takiego się stanie, to Polsat ze Związkiem się skompromitują i zrobi się taki smród, jakiego nikt nie widział. Kibice w Polsce nie są głupi i nie darują takiego czegoś. Przecież wszyscy widzą, jak wygląda gra rozgrywających. Myślę, że będzie afera, jeśli Fabian pojedzie na MŚ 2022.

I zgodzę się z kolegą @Lucarelli. Jeśli Fabian nie będzie jedynką, atmosfera w kadrze i także wokół reprezentacji będzie tak toksyczna, że znowu skończy się jak za Antigi. Szczerze, to współczuję temu, kto będzie tym numerem 1 przed Fabianem, a pewnie będzie to Janusz. Gość będzie atakowany non stop, finalnie może być głównym winowajcą, a w razie sukcesu "towarzystwo" i tak odczeka do kolejnego turnieju, więc to może być niekończąca się opowieść.
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Tu głównie należy zadać pytanie czy Świder będzie kasprzykopodobną marionetką, czy jednak prezesem we własnym imieniu. Jeśli tym drugim, to raczej forsowanie Kubiaków i Drzyzgów nie przejdzie, a jeśli tym pierwszym no to różnie może być. Ale mam wrażenie, że tego dowiemy się już po ogłoszeniu trenera - Grbicia mimo wszystko uważam za jednego z bardziej inteligentnych ludzi w naszej dyscyplinie i po prostu nie wierzę, że zgodziłby się na prowadzenie reprezentacji mając już w gnieździe nasr... umieszczone dwa kukułcze jaja w postaci Kubiaka i Drzyzgi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: radek0389 »

W szerokiej kadrze Drzyzga i Łomacz z pewnością się znajdą, Kubiak pewnie też. Jest LN aby pograć trochę nowymi twarzami jak i też dać wystąpić starej gwardii. Jedynie jaką mam nadzieję, to to, iż nastąpi normalne sito rekrutacyjne. Jeśli Drzyzga, Kubiak i reszta zagrają patologię i zaprezentują słabiznę, to najzwyczajniej w świecie, nie pojadą na imprezę docelową - MŚ. Natomiast jak będzie powtórka z rozrywki, tj. ciągnięcie wyżej wymienionych panów za uszy, jak to miało w poprzednim sezonie miejsce w przypadku Michała, to przyznam mocno mnie poirytuje (delikatnie mówiąc).
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 13:17 W szerokiej kadrze Drzyzga i Łomacz z pewnością się znajdą, Kubiak pewnie też. Jest LN aby pograć trochę nowymi twarzami jak i też dać wystąpić starej gwardii.
Ale po co? W imię budowania chorej iluminacji rywalizacji? Jak to miało miejsce w przypadku libero w minionym sezonie reprezentacyjnym? W chwili obecnej na oko, jest 8 lepszych przyjmujących od Kubiaka. Rozgrywających 3. Z Drzyzgą to jest ten problem, że jego aura mocno wpływa na moralne, gdy wokół siebie nie ma kogoś autorytarnego. Był Zagumny to Drzyzga siedział cicho. Teraz ma kolegów, którzy są najstarsi w kadrze, to swobodnie może sobie rządzić.

Stąd też mocno optowałem za Gianim jako szkoleniowcem, bo myślę, że to człowiek, który sobie nie da wejść na głowę żadnym kosztem. Grbić tez wyglądał w KK na siłę spokoju, ale doprawdy, miał tam ludzi, którzy mu ufali i poszliby za nim w ogień, którzy wierzyli w jego wizję i poszliby za nim w ogień.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Maciej Jarosz: Dla mnie decyzja Antigi była dużym zaskoczeniem, bo do tej pory było wiadomo, kto jest pierwszym rozgrywającym, a kto drugim. Taka zabrana zawodnikowi pewność siebie może być szkodliwa. Poza tym Fabian na boisku był bardzo krótko. Gdyby zagrał set, półtora, byłbym w stanie sobie to w głowie poukładać… Ale tak nie było. Moim zdaniem Drzyzga gra trudniejszą dla przeciwnika siatkówkę. Ja stawiałbym właśnie na niego.
Wojciech Drzyzga: Wszyscy faworyci rozpoczęli grę pierwszą „szóstką”. Nikt nie zaryzykował, no, może poza Velasco, który uznał, że z Wenezuelą Argentynę czeka łatwe spotkanie i podjął ryzyko. No i było, jak było. W mojej opinii w prowadzeniu rozgrywającego są dwa istotne aspekty. Trener, jak lekarz, musi ocenić dyspozycję. Dla doświadczonego szkoleniowca to względnie łatwe. Druga sprawa to zaufanie. Jeżeli zawodnik nie czuje zaufanie od szkoleniowca, a ten nie ma zaufani do siatkarza, to coś zaczyna uciekać. I tego bym się obawiał: czy Fabian ma pełne wsparcie Antigi. Bo na pewno dużo zaufania i wsparcia ma Grzesiek Łomacz…
Takie wypowiedzi były, gdy Antiga ośmielił się postawić na Łomacza jako pierwszego rozgrywającego w Pucharze Świata 2015 :D

Wyobraźcie sobie dopiero co byłoby teraz, kiedy wciąż mamy największy potencjał kadrowy od lat, a konkurencja jest dużo większa.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: radek0389 »

ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 13:44
radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 13:17 W szerokiej kadrze Drzyzga i Łomacz z pewnością się znajdą, Kubiak pewnie też. Jest LN aby pograć trochę nowymi twarzami jak i też dać wystąpić starej gwardii.
Ale po co? W imię budowania chorej iluminacji rywalizacji? Jak to miało miejsce w przypadku libero w minionym sezonie reprezentacyjnym? W chwili obecnej na oko, jest 8 lepszych przyjmujących od Kubiaka. Rozgrywających 3. Z Drzyzgą to jest ten problem, że jego aura mocno wpływa na moralne, gdy wokół siebie nie ma kogoś autorytarnego. Był Zagumny to Drzyzga siedział cicho. Teraz ma kolegów, którzy są najstarsi w kadrze, to swobodnie może sobie rządzić.

Stąd też mocno optowałem za Gianim jako szkoleniowcem, bo myślę, że to człowiek, który sobie nie da wejść na głowę żadnym kosztem. Grbić tez wyglądał w KK na siłę spokoju, ale doprawdy, miał tam ludzi, którzy mu ufali i poszliby za nim w ogień, którzy wierzyli w jego wizję i poszliby za nim w ogień.
Choćby poruszany wyżej temat lobbingu polsatu. Jak ww. nie zostaną powołani, a finalnie sukcesu nie będzie, to wiadomo jaka narracja będzie dominować po sezonie.
Po drugie, pomijając zachowania poruszanych tu zawodników, sympatie i antypatie, to jednak taki Kubiak czy Drzyzga, to dwukrotni MŚ, wieloletni reprezentanci Polski, którzy jakoś specjalnie przez te lata nie migali się od występów w kadrze. Nie widzę żadnego problemu, aby obaj zostali powołani do szerokiej kadry, trener rzuci okiem na ich dyspozycje na treningach, da zagrać mecz w LN i zwyczajnie podziękuje przy zawężeniu składu docelowego. Ot tylko tyle.
I zaznaczam jasno, jestem jak najbardziej za zaprzestaniem patologicznych zachowań w reprezentacji z poprzedniego sezonu. Tam na IO nie powinno być na pewno Kubiaka, Drzyzgi może i też nie.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 14:12 Po drugie, pomijając zachowania poruszanych tu zawodników, sympatie i antypatie, to jednak taki Kubiak czy Drzyzga, to dwukrotni MŚ, wieloletni reprezentanci Polski, którzy jakoś specjalnie przez te lata nie migali się od występów w kadrze. Nie widzę żadnego problemu, aby obaj zostali powołani do szerokiej kadry, trener rzuci okiem na ich dyspozycje na treningach, da zagrać mecz w LN i zwyczajnie podziękuje przy zawężeniu składu docelowego. Ot tylko tyle.
I zaznaczam jasno, jestem jak najbardziej za zaprzestaniem patologicznych zachowań w reprezentacji z poprzedniego sezonu. Tam na IO nie powinno być na pewno Kubiaka, Drzyzgi może i też nie.
Za zasługi to się jest na Powązkach, brutalnie mówiąc. Niech PZPS urządzi im benefis pożegnalny i tyle. Konarski tez jest podwójnym Mistrzem Świata.

A to sprawdzenie dyspozycji. Powtórzę to co pisałem przed startem sezonu kadrowego i co zostało tak se przyjęte. Jeśli przez pół roku, grasz z jamnikami i niczym się nie wyróżniasz spośród jamników, to po nawet miesiącu treningów z chartami, chartem nie będziesz. Drzyzga od ponad roku gra to samo. Fajne miał 3 mecze podczas LN i tyle. Później od pierwszego meczu z Brazylią równa pochyła aż do ME.

Nie kupuję tłumaczenia, że sezon reprezentacyjny to co innego. Przez ostatnie lata większość zawodników jak grała w klubie, tak grała na kadrze. nawet heynenowskie odbijanie krzesłami, bejsbolami czy klapkami Kubota nic nie dało.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 14:12 I zaznaczam jasno, jestem jak najbardziej za zaprzestaniem patologicznych zachowań w reprezentacji z poprzedniego sezonu. Tam na IO nie powinno być na pewno Kubiaka, Drzyzgi może i też nie.
Tak z ciekawości, o ile z Kubiakiem się zgadzam, to niby kto miał pojechać za Drzyzgę? Przypomnę, że Janusz był kontuzjowany, a Komenda raczej nie błyszczał. Firlej nawet za bardzo jeszcze nie był pod uwagę brany.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: radek0389 »

ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 14:26
radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 14:12 Po drugie, pomijając zachowania poruszanych tu zawodników, sympatie i antypatie, to jednak taki Kubiak czy Drzyzga, to dwukrotni MŚ, wieloletni reprezentanci Polski, którzy jakoś specjalnie przez te lata nie migali się od występów w kadrze. Nie widzę żadnego problemu, aby obaj zostali powołani do szerokiej kadry, trener rzuci okiem na ich dyspozycje na treningach, da zagrać mecz w LN i zwyczajnie podziękuje przy zawężeniu składu docelowego. Ot tylko tyle.
I zaznaczam jasno, jestem jak najbardziej za zaprzestaniem patologicznych zachowań w reprezentacji z poprzedniego sezonu. Tam na IO nie powinno być na pewno Kubiaka, Drzyzgi może i też nie.
Za zasługi to się jest na Powązkach, brutalnie mówiąc. Niech PZPS urządzi im benefis pożegnalny i tyle. Konarski tez jest podwójnym Mistrzem Świata.

A to sprawdzenie dyspozycji. Powtórzę to co pisałem przed startem sezonu kadrowego i co zostało tak se przyjęte. Jeśli przez pół roku, grasz z jamnikami i niczym się nie wyróżniasz spośród jamników, to po nawet miesiącu treningów z chartami, chartem nie będziesz. Drzyzga od ponad roku gra to samo. Fajne miał 3 mecze podczas LN i tyle. Później od pierwszego meczu z Brazylią równa pochyła aż do ME.

Nie kupuję tłumaczenia, że sezon reprezentacyjny to co innego. Przez ostatnie lata większość zawodników jak grała w klubie, tak grała na kadrze. nawet heynenowskie odbijanie krzesłami, bejsbolami czy klapkami Kubota nic nie dało.
Trochę nadinterpretowujesz moją wypowiedź, bo wg mnie te jechanie "za zasługi", to właśnie była wycieczka Kubiaka na IO. A samo dopisanie dwóch nazwisk na listę startową, w tym kapitana reprezentacji z poprzednich lat, to niech będzie choćby pokazanie czarno na białym dla polsatowskiego środowiska, że obaj panowie na ten moment do kadry się nie nadają (choć nie sądzę że nawet przy takiej zagrywce wszyscy tam się z faktem pogodzą, choćby W. Drzyzga). Dla mnie takie dzałanie nowego trenera jest komplenie bez negatywnego znaczenia dla całej drużyny i sezonu.
A daj spokój z Konarskim, koleś był tylko statystą. Miał wielkie szczęście, że akurat grał w momencie kompletnej dziury na jego pozycji, która w sumie trwa do dziś.

Z tym ostatnim zdaniem, to jednak trochę sytuacja z zawodnikami KK przeczy takiej tezie.

Streeter pisze: 20 gru 2021, o 14:29
radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 14:12 I zaznaczam jasno, jestem jak najbardziej za zaprzestaniem patologicznych zachowań w reprezentacji z poprzedniego sezonu. Tam na IO nie powinno być na pewno Kubiaka, Drzyzgi może i też nie.
Tak z ciekawości, o ile z Kubiakiem się zgadzam, to niby kto miał pojechać za Drzyzgę? Przypomnę, że Janusz był kontuzjowany, a Komenda raczej nie błyszczał. Firlej nawet za bardzo jeszcze nie był pod uwagę brany.

Streeter
Stąd moje "może" przy Drzyzdze. Przyznam szczerze, że nie mam czasu na śledzenie klubowych poczynań potencjalnych reprezentantów, na tyle szczegółowo, żeby zgrywać tutaj eksperta, może i masz rację, że obecność Fabiana była jednak konieczna z przyczyn wymienionych przez ciebie.
Choć wkurzają mnie te jego niedokładność, rozkład ataku czy dyszelki przy braku dogrania.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Marcy$ »

radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 14:52
Choć wkurzają mnie te jego niedokładność, rozkład ataku czy dyszelki przy braku dogrania.
Kuźwa - nie wiele kryteriów do oceny rozgrywającego zostaje :)
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Nuriel »

Moim zdaniem pozycja w kadrze Kubiaka i Drzyzgi wynikała jednak z tego, że to Vital był na ich punkcie zafiksowany bardziej niż kiedykolwiek z Polsatu.


Na pewno będą mniejsze bądź większe naciski, żeby w kolejnym sezonie również grali, ale nikt ani w związku, ani w Polsacie nie jest aż takim idiotą, żeby wpychać za wszelką cenę zawodników, którzy się już nie nadają.

Na pewno będzie (gdy Kubiak i Drzyzga nie pojadą na MŚ) marudzenie, jakieś tam próby podważania decyzji trenera, ale do jakiejś mocnej i agresywnej krytyki (i próby wpłynięcia na decyzję) raczej się nie posuną.
To by było za dużo.
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Tak naprawdę wszystko zależało od poprowadzenia sezonu. Gdyby tam dostał szansę Janusz (on może i by dostał, gdyby nie uraz), czy nawet Komenda i Firlej i coś by pokazali, to mogłoby pojechać jako drugi, biorąc pod uwagę jaką rolę pełnił Łomacz na Igrzyskach. Ale i sam Łomacz w tamtym sezonie nie był zbyt rewelacyjnie oceniany, więc próba stawiania na Drzyzgę jeszcze była do wybronienia. Obecnie nie jest, bo Drzyzga zjechał na poziom dramatu, a Łomacz, Firlej i Janusz prezentują się lepiej niż w poprzednim sezonie. I o ile o poprzednim sezonie możemy sobie debatować na zasadzie jak w tym moim poście, co by było gdyby, o tyle mam nadzieję że w przyszłym sezonie reprezentacyjnym zobaczymy po prostu dwóch najlepszych rozgrywających.

A co do pojechania na MŚ bez Drzyzgi i Kubiaka, to znając nasze środowisko, jeśli przywieziemy medal, to możemy i nawet Kapicę wziąć za Kurka, jakby wrócili ze złotem to w październiku nikt nie będzie pamiętał kto to był Kurek, tylko będą Kapicy pomniki budować.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: radek0389 »

Nuriel pisze: 20 gru 2021, o 15:55
Na pewno będą mniejsze bądź większe naciski, żeby w kolejnym sezonie również grali, ale nikt ani w związku, ani w Polsacie nie jest aż takim idiotą, żeby wpychać za wszelką cenę zawodników, którzy się już nie nadają.

Na pewno będzie (gdy Kubiak i Drzyzga nie pojadą na MŚ) marudzenie, jakieś tam próby podważania decyzji trenera, ale do jakiejś mocnej i agresywnej krytyki (i próby wpłynięcia na decyzję) raczej się nie posuną.
To by było za dużo.
Raczej papa Drzyzga nie omieszka wspomnieć, że taka diametralna zmiana na tak ważnej pozycji w taki wielkim turnieju, to bardzo odważne posunięcie, a w przypadku nie daj Bóg porażki, to wogóle będzie płynął z tematem w przestworza. No chyba, że ma jaja i temat braku Fabiana w kadrze po prostu zingronuje. Ale w to wątpie.
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

radek0389 pisze: 20 gru 2021, o 16:26 No chyba, że ma jaja i temat braku Fabiana w kadrze po prostu zingronuje. Ale w to wątpie.
Natomiast gdyby ktoś w Polsacie miał jaja to zapytałby Pana Wojciecha "a co tam u Tomka?" i moment by mina zrzedła :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 20 gru 2021, o 17:53 Natomiast gdyby ktoś w Polsacie miał jaja to zapytałby Pana Wojciecha "a co tam u Tomka?" i moment by mina zrzedła :]

Streeter
Takie wypominki są wybitnie słabe. Papa Drzyzga się od tego tematu odciął zupełnie.

Nuriel, ja sobie przypominam jeszcze rok 2018 i 2019 to tak dość po Heynienie Polsat jeździł. Później, nie wiem co, ale coś odwróciło ich postrzeganie Belga i stał się wybitnie sympatycznym trenerem z własną wizją. Akceptowali wszystko, niczego nie podważali, z niczym nie dyskutowało. A Kubiak i Drzyzga to koledzy Mielewskeigo więc każde złe słowo zamieni się w obrazę majestatu i odcięcie od informowania. Chciałbym też realnego spojrzenia na kadrę, wykreowania obrazu faktycznego, bez utopijnego [cenzura]. Kibicować, wspierać, cieszyć się że zwycięstw, ale też potrafić rozliczyć i powiedzieć co jest pięć jak będą kryzysy. U nas siatkarze mają cieplarniane warunki, gdzie każda krytyka jest hejtem, a brak głaskania odwróceniem się od nich w złych chwilach.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 18:22 Takie wypominki są wybitnie słabe. Papa Drzyzga się od tego tematu odciął zupełnie.
Podobnie jak słabe jest dziwienie się, że Leon kiwa, jak dostaje piłkę trzy metry za plecy ;)
ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 18:22 A Kubiak i Drzyzga to koledzy Mielewskeigo więc każde złe słowo zamieni się w obrazę majestatu i odcięcie od informowania.
Takie rzeczy nie powinny mieć wpływu na profesjonalne podejście do zawodu (zresztą podobnie w temacie Drzyzgi i komentowania poczynań syna - wydaje mi się, że już Jarosz lepiej pod tym kątem wygląda komentując mecze Kuby).
ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 18:22 U nas siatkarze mają cieplarniane warunki, gdzie każda krytyka jest hejtem, a brak głaskania odwróceniem się od nich w złych chwilach.
Nie tylko z siatkówką tak jest. Poczytaj wywiad z kopaczami z kadry czy ze skoczkami.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: radek0389 »

Streeter pisze: 20 gru 2021, o 18:40

Nie tylko z siatkówką tak jest. Poczytaj wywiad z kopaczami z kadry czy ze skoczkami.

Streeter
W siatkówce takie zjawisko "parasola ochronnego" nad zawodnikami i całym sztabem jest w większym wymiarze stosowane, ze względu na fakt, iż cała dyscyplina została zawłaszczona przez jeden podmiot - polsat. Owszem, zainwestowali dużo w dyscyplinę, ale monopol w każdym wymiarze generalnie ma negatywny wpływ, tutaj podobnie.
Z tym głaskaniem po głowie, to obok siatkarzy, rzeczywiście ma często miejsce przy kadrze skoczków. Ale jeden fakt jest tutaj kluczowy - wyniki. Zarówno siatkarze jak i skoczkowie osiągają wyniki (no może pomijając obecny okres skoków), przy piłkarzach takiego głaskania jest jednak mniej, pomijając kibiców piknikarzy, śpiewających co zawody "Polacy nic się nie stało".
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 20 gru 2021, o 18:40
Takie rzeczy nie powinny mieć wpływu na profesjonalne podejście do zawodu (zresztą podobnie w temacie Drzyzgi i komentowania poczynań syna - wydaje mi się, że już Jarosz lepiej pod tym kątem wygląda komentując mecze Kuby).
Ale niestety mają. Zobacz jak mocno forsowany w kadrze kopanej przez Borka i jego świtę jest Szymański. Dlaczego? Ano dlatego, że jego agentem jest Mario Piekario, czyli kumpel Borasa. Czy z Grosickim analogiczna sytuacja. Jurek kocha i zna się z wszystkimi. A te wpisy po porażce z Francją? No cóż, ja do dzisiaj jakiejś fajnej analizy dziennikarskiej na to, co stało się w Tokio nie przeczytałem. Kadziewicz coś próbował, ale jak to on, byle tytuł nośny. Lud nie dostał merytorycznej wykładni, że część zawodników nie była przygotowana, że wybory były kontrowersyjne, że 2 lata przygotowań w piach. Dostaliśmy za to "artykuł" Sary Kalisz, że płakała tak samo jak Drzyzga płakał. Śmiech na sali.
Kłamca.
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: radek0389 »

ciorny17 pisze: 20 gru 2021, o 20:44
Streeter pisze: 20 gru 2021, o 18:40
Takie rzeczy nie powinny mieć wpływu na profesjonalne podejście do zawodu (zresztą podobnie w temacie Drzyzgi i komentowania poczynań syna - wydaje mi się, że już Jarosz lepiej pod tym kątem wygląda komentując mecze Kuby).
Ale niestety mają. Zobacz jak mocno forsowany w kadrze kopanej przez Borka i jego świtę jest Szymański. Dlaczego? Ano dlatego, że jego agentem jest Mario Piekario, czyli kumpel Borasa. Czy z Grosickim analogiczna sytuacja. Jurek kocha i zna się z wszystkimi. A te wpisy po porażce z Francją? No cóż, ja do dzisiaj jakiejś fajnej analizy dziennikarskiej na to, co stało się w Tokio nie przeczytałem. Kadziewicz coś próbował, ale jak to on, byle tytuł nośny. Lud nie dostał merytorycznej wykładni, że część zawodników nie była przygotowana, że wybory były kontrowersyjne, że 2 lata przygotowań w piach. Dostaliśmy za to "artykuł" Sary Kalisz, że płakała tak samo jak Drzyzga płakał. Śmiech na sali.
Osoba średnio zainteresowana dyscypliną wyciągnie wnioski i raczej powinna ogarnąć, gdzie pojawiły się problemy i błędy. Większość "kibiców" oglądających poczynania siatkarzy jako dodatek do chipsów i piwka - nie. Narracja dzienikarzy zrobi swoje, to i szkoda że nie było protestów przeciwko zwolnieniu Belga. Tutaj jest zbyt hermetyczne środowisko, dziennikarze polsatu z pogłosem i zasięgami to kumple ocenianych siatkarzy. Człowiek chce obiektywnej analizy, krytyki, ale z drugiej strony jak Ty (czy ja) byśmy się zachowali jakbyśmy mieli krytykować kolegów, z którymi na codzień utrzymujesz przyjacielskie relacje itp? Tak z perspektywy wydaję się wytknąć pewne rzeczy łatwo, jednak w przypadku prywatnych animozji, relacji pewnie to jest trudne. Sam w takiej sytuacji nie jestem i pewnie nigdy nie będę. Szkoda że jest jak jest.
Streeter
Posty: 7268
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Zgadzam się, że to dziennikarstwo obecnie jest na lichym poziomie. Prawdę mówiąc ja przestałem w ogóle czytać te pomeczowe wypowiedzi, bo wszystkie są w jednym tonie, żadnych pytań sensownych itp. Jedynie jakieś "wywiady rzeki", jak niedawno z Lemańskim czasem wnoszą jakieś inne spojrzenie czy poruszają mniej popularne tematy. Przykład skoczków przytoczyłem, bo jak po ostatnich wyczynach naszych, jakiś portal (nie pamiętam już który) napisał artykuł, że żaden ze skoczków poza Wąskiem nie podszedł do dziennikarzy by wytłumaczyć co się dzieje, to jakiś Janusz w komentarzach piał "jak oni w ogóle śmią męczyć i dołować skoczków po takich występach, prosząc o analizę", to trochę ręce mi opadły.

A co do Wojciecha i jego komentowania syna, to prawdę mówiąc sam nie wiem, czy na jego miejscu potrafiłbym bezstronnie komentować poczynania syna, ale wiem jedno - gdybym nie potrafił, to po prostu poprosiłbym o przydzielanie mi meczów, w których nie gra, widząc konflikt interesów. Wojciecha zupełnie inaczej słucha się w meczach, gdzie Fabian nie gra.

Trochę zboczyliśmy z tematu, w każdym razie wszystkie te dywagacje są niejako nadzieją, że najbliższa kadra zostanie wybrana przez nowego trenera na podstawie formy/wartości dla drużyny, a nie z powodu rekomendacji Drzyzgów Mielewskich czy innych Waniów.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: radek0389 »

Streeter pisze: 20 gru 2021, o 21:06

A co do Wojciecha i jego komentowania syna, to prawdę mówiąc sam nie wiem, czy na jego miejscu potrafiłbym bezstronnie komentować poczynania syna, ale wiem jedno - gdybym nie potrafił, to po prostu poprosiłbym o przydzielanie mi meczów, w których nie gra, widząc konflikt interesów. Wojciecha zupełnie inaczej słucha się w meczach, gdzie Fabian nie gra.

Trochę zboczyliśmy z tematu, w każdym razie wszystkie te dywagacje są niejako nadzieją, że najbliższa kadra zostanie wybrana przez nowego trenera na podstawie formy/wartości dla drużyny, a nie z powodu rekomendacji Drzyzgów Mielewskich czy innych Waniów.

Streeter
Trzeba sobie jasno określić rolę jaką W. Drzyzga pełni w polsacie. Jeśli byłby gościem reprezentacyjnych meczów Polaków, to w pełni bym go rozumiał, że kibicuje synowi i ma pewne wypaczone spojrzenie na jego grę. Ale on tam pełni rolę eksperta, na pełen etat. Tutaj przyzwoitość dziennikarska, komentatorska, jak zwał tak zwał powinna się odezwać, takie profesjonalne podejście do zadania, gdzie wypełniasz zadania służbowe. Jeśli konstruktywna krytyka nie wchodzi w grę, to powinien ignorować ocenę syna i pozwolić jego zagrania ocenić Swędrowskiemu.

A co do reszty, to niech Mielewski pozostanie w ocenie ninja warriors a Wanio, nie wiem, jak odnowią teleturniej "Idź na całość" to tam by się odnalazł. Do tego się nadają eksperci z wybłyszczykowanymi ustami :D
Siekier
Posty: 300
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Siekier »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 21 gru 2021, o 17:07 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Szary Wilk
Posty: 7939
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Kadrę od 2022 obejmie (prawdopodobnie) Grbić, więc pora na małą analizę celów, które powinniśmy sobie postawić. A tym głównym celem powinny być właśnie Igrzyska w Paryżu. Mistrzostwo Świata już wygraliśmy i obroniliśmy, znamy smak tego zwycięstwa i fajnie byłoby to wygrać, ale krążek innego koloru wcale nie będzie dla mnie rozczarowaniem, grunt to zdobyć medal i pokazać się z dobrej strony. Może wtedy nie zachłyśniemy się sukcesem i nie będziemy grać Igrzysk w roli wielkiego faworyta, to będzie nam trochę lżej?

Skład tak naprawdę w zdecydowanej większości musimy rzeźbić z tego co mamy, bo tak naprawdę nasza szeroka kadra to reprezentacja na lata i jest może jedna pozycja, gdzie potrzeba nagłych zmian, plus kilka nazwisk, które zapewne odejdą na zasłużony odpoczynek.

ROZEGRANIE: Potrzebujemy na tej pozycji zmian, bo według mnie właśnie tutaj mamy największe mankamenty. W ostatnich 2 sezonach (tym i poprzednim) bardzo duży skok formy mają Marcin Janusz i Jan Firlej i powinniśmy na nich zdecydowanie postawić i dać im szansę grania dłużej, niż mało ważne mecze. Zostawiłbym Grzesia Łomacza, który jest bardzo dobrze zgrany ze środkowymi i jest też z grupą od ponad 6 lat, a obecnie jego grę w lidze oceniam jako niezłą. Docelowo chciałbym, żeby to właśnie dwójka Firlej-Janusz grała na Igrzyskach w Paryżu.

-Marcin Janusz
-Jan Firlej
-Grzegorz Łomacz

out: Fabian Drzyzga

ŚRODEK: Tutaj mamy wszystko obsadzone na lata. Nie potrzebujemy żadnych zmian. Pytanie czy Piotrek Nowakowski jest w stanie wytrzymać do Igrzysk? Raczej wątpię, ale na MŚ 2022 zapewne zagra. Chętnie powołałbym też Mateusza Porębę, zamiast ciągnąć Karola Kłosa, który szans na grę w dużym turnieju może mieć niewiele, wobec świetnej dyspozycji i dobrego rozwoju Norberta Hubera

-Piotr Nowakowski
-Jakub Kochanowski
-Mateusz Bieniek
-Norbert Huber
-Mateusz Poręba

out: Karol Kłos

PRZYJĘCIE: Pozycja obsadzona już na lata, tak naprawdę liczy się tylko selekcja i nic więcej. Z obecnego kształtu reprezentacji na pewno nie znajdzie się miejsce dla Artura Szalpuka, ale według mnie kluczowe jest odsunięcie Michała Kubiaka, ponieważ ta kadra potrzebuje odrodzenia. Potrzebujemy nowego kapitana. Uzależniliśmy się od Kubiaka, który zachłysnął się władzą i sportowo został w tyle za młodszymi kolegami.

-Wilfredo Leon
-Kamil Semeniuk
-Aleksander Śliwka
-Bartosz Bednorz
-Tomasz Fornal
-Bartosz Kwolek

out: Artur Szalpuk, Michał Kubiak


ATAK: Bartosz Kurek w 2021 roku był być może najlepszym atakującym na świecie w sezonie reprezentacyjnym i szczerze w to wątpię, że miałby nagle spaść z formy z przyczyn wyłącznie sporotwych, tym bardziej, że kiedy Bartosz w głowie i życiu sobie poukładał, to gra po prostu swoje, a przy tym poprawił stabilność. Konuzje też go nie męczą, co jest dziwne, bo będąc przed 30 pauzował często więcej. Łukasz Kaczmarek w PlusLidze gra rewelacyjnie, ale na razie nie jest na poziomie Bartosza i pewnie nigdy nie będzie na takim jak jego prime, choć nie jest oczywiste, czy w 2024 Łukasz nie będzie jednak troszkę lepszy niż past prim Bartek. Według mnie ta dwójka przy dobrym zdrowiu jest nie do ruszenia. Pytanie co z resztą? Według mnie można dać pograć Muzajowi, bo wcale źle w Resovii nie wygląda i może być tym numerem 3 w roli strażaka, żeby kogoś zastąpić. Więcej atakujących nie ma chyba sensu brać, bo ogrywanie Butryna, który nigdy nie grał na międzynarodowym poziomie i w 2022 będzie mieć 29 at, czy 30 letniego (w 2022) Malinowskiego mija się z celem. Wobec tego zobaczyłbym choćby w sparingach lub kilku meczach, kilku zmianach Remka Kapicę, ale niekoniecznie w tym roku. Tak dla złapania doświadczenia, jeśli oczywiście trener zobaczy w nim potencjał.

-Bartosz Kurek
-Łukasz Kaczmarek
-Maciej Muzaj
-Remigiusz Kapica

out: Dawid Konarski

LIBERO: Nie ma co się rozpisywać, ani wyjaśniać. Wobec słabego sezonu Gruszczyńskiego, przynajmniej na tę chwilę ta trójka jest nie do ruszenia i Jędrek musiałby naprawdę wspiąć się na wyżyny, by to zmienić, a na razie się nie zanosi

-Paweł Zatorski
-Jakub Popiwczak
-Damian Wojtaszek


KAPITAN: Według mnie kapitanem powinien zostać ktoś z bardzo stabilną pozycją w kadrze i w dodatku z doświadczeniem. I tutaj widzę Bartosza Kurka, Mateusza Bieńka lub Pawła Zatorskiego, choć ten ostatni może mieć problemy w rywalizacji z Popiwczakiem, więc naturalnie Bieniek lub Kurek.


Od razu zaznaczam, że nie jest to "skład na MŚ" ani "Skład na Igrzyska". To moja subiektywna opinia dotycząca grupy osób, z której trzeba rzeźbić kadrę (12stkę, 14stkę) na najbliższe turnieje w cyklu olimpijskim.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Ciekawe.
Tak generalnie, jesli chodzi o atakujacych, to nie wiem, czy jest sens ciagac Remka. Choc moze inny trener i wyzszy poziom treningu dadza mu jakis bodziec do rozwoju. Troche za duzo obecnie uderza przed siebie.

Ja mam nadzieje, na szybki rozwoj Dulskiego. Fakt, w nadchodzacym sezonie bedzie dla niego zdecydowanie za wczesnie, zreszta dojda mu ME w nowej kategorii U 22. Idealnie by bylo, zeby pogral drugi seniorski sezon ligowy jako pierwszy mlotek, a dopiero potem wrocil do Zawiercia. Nie wiem czy ten drugi sezon bedzie w I lidze, bo umiejetnosci moze juz wystarczyc na dol PL. Wazne by Zawiercie nie sprowadzilo go po jednym sezonie w seniorze na lawke. Ladnie sie rozwija, ma kilka spotkan mniej niz starsi konkurenci, a jest w czolowce atakujacych. Ale potrzebuje gry.
Do kadry trzeba poczekac te minimum 1,5 roku, moze nawet sezon dluzej. Za 2 sezony powinien juz wymiatac, jesli nie zastopuja go kontuzje. Co niejednemu sie zdarzylo.

No i jestesmy dopiero w polowie ligi. Tej mniej waznej, bo mocnym sprawdzianem beda PO i puchary, dla graczy z topowych zespolow.

Co do sypy-tez warto poczekac. Na wybor trenera, na PO(Firlej) i puchary (Janusz). Zobaczymy jak udzwigna.
granvorka
Posty: 739
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: granvorka »

Diomedea pisze:Ciekawe.

Ja mam nadzieje, na szybki rozwoj Dulskiego. Fakt, w nadchodzacym sezonie bedzie dla niego zdecydowanie za wczesnie, zreszta dojda mu ME w nowej kategorii U 22. Idealnie by bylo, zeby pogral drugi seniorski sezon ligowy jako pierwszy mlotek, a dopiero potem wrocil do Zawiercia. Nie wiem czy ten drugi sezon bedzie w I lidze, bo umiejetnosci moze juz wystarczyc na dol PL. Wazne by Zawiercie nie sprowadzilo go po jednym sezonie w seniorze na lawke. Ladnie sie rozwija, ma kilka spotkan mniej niz starsi konkurenci, a jest w czolowce atakujacych. Ale potrzebuje gry.
Do kadry trzeba poczekac te minimum 1,5 roku, moze nawet sezon dluzej. Za 2 sezony powinien juz wymiatac, jesli nie zastopuja go kontuzje. Co niejednemu sie zdarzylo.
Pasowałby imho do Czarnych, nawet jeśli zatrzymają Farynę, to będzie miał szansę dużo pograć bez wielkiego ciężaru. Na szczęśliwy los jaki dostał Kapica w tym roku chyba ciężko liczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”