Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Czy jesteś za czy przeciw występom Wilfredo Leona Venero w Reprezentacji Polski?

Czas głosowania minął 16 sie 2015, o 12:07

Jestem za
35
51%
Jestem przeciw
26
38%
Nie mam zdania
7
10%
 
Liczba głosów: 68

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 28 lut 2022, o 15:57 w LN możemy dla mnie grać nastolatkami z I ligi, albo zrobić tour dla Spałowiczów
Nie będzie odpuszczania LN przy nowym systemie rankingowym/systemie kwalifikacji do Igrzysk, tak gwoli informacji.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

TommyLeeJones pisze: 28 lut 2022, o 15:57 Zgadzam się, że na obecną chwilę powinien jechać duet Janusz - Łomacz. Po prostu grają lepiej od Fabiana, ten jeden argument jest dla mnie całkowicie wystarczający. Sam duet też doskonały, jakby Elvis się zagotował czy zgubił wchodzi Grzesiek i uspokaja sytuację.

Firlej na MS? Nie widzę go zupełnie.
Firlej z pola gra fatalnie, a co by nie mówić, niezależnie od naszej wyjściowej pary na przyjęciu, to potrzeba kogoś kto coś wymyśli grając z pola.
Janusz fajnie rozkręca się, bo początek sezonu mocno taki sobie miał. Sam lobbowałem Firleja, ale niestety im dalej w las tym gorzej imho. U Janusza jedyny minus to taki, że nie gra pajpa jak ma piłkę na 3. metrze.
Co do środkowych, w LN możemy dla mnie grać nastolatkami z I ligi, albo zrobić tour dla Spałowiczów, za to na MS (a kawał sezonu już za nami) powinien jechać właśnie Karol Kłos jako numer 1. Jest w świetnej formie (zdecydowanie najlepszy blokujący ligi, a wszyscy grają w naszej lidze), zna się z każdym z sypaczy, pięknie zasuwa wzdłuż siatki, ma wielkie doświadczenie i dobry mental . W kluczowych meczach i tak ciężar w ofensywie biorą na siebie skrzydła. Wtedy Kłos dystansuje Bieńka bo ten drugi w bloku bywa momentami daremny. Do tego Karol ogarnia obronę. Kochanowski nie błyszczy w RR (no ale to RR), Nowakowski musiałby odbudować formę, Bieniek tak naprawdę oferuje tylko zagrywkę.
Ogólnie trochę dziura na środku. Jeśli nie mamy liczyć Nowakowskiego, to mamy Bieńka, Hubera, Kłosa i Kochanowskiego. Poręba sezon mocno nierówny, ale ciągle nie kadra. Liczę na Urbanowicza.
Arw165 pisze: 28 lut 2022, o 15:22 Myślicie, że Grbić weźmie pod uwagę wariant 2 atakujących + 5 przyjmujących, czy standard 3+4?
Nie widzę sensu brania 3 atakujących. Kurek+Kaczmarek i tyle. Jak się Kurkowi będzie chciało odpocząć albo nie dojedzie z formą to Muzaj za niego i tyle.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Zgadzam sie, poza ocena Poreby i Urbanowicza. Urbanowicz potrzebuje czasu. Ma 0,47 bloku na set a Poreba 0,51. W ataku tez staty na korzysc Poreby. Jedynie stosunek asow do bledow Urbanowicz ma lepszy. Obaj zreszta nie powalaja w serwisie.

Niech najpierw przebije sie przez Mordyla do szostki. Poreba sie przebil. Fakt, jest nierowny. Ale raczej krok przed Urbanowiczem, co zreszta jest naturalne przy 2 latach roznicy. Mowie to jako osoba, ktora pierwsza propsowala na forum naszego specjaliste od tancow latynoskich.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: TommyLeeJones »

Papito13 pisze: 28 lut 2022, o 17:10 Zgadzam się co do rozgrywających, ale nie co do środkowych. Karol faktycznie jest dobry w bloku i ataku, a do tego świetnie (jak na środkowego) broni, ale jednak co najwyżej średnio zagrywa. No i nie jest najlepszym blokującym w lidze (pomimo prowadzenia w rankingu), bo na tym samym poziomie blokują Nowakowski, Takvam i Gladyr, a najlepiej Norbert Huber. Jak chcemy opierać grę na skrzydłach w kluczowych momentach to u środkowych kluczowymi elementami staje się blok i zagrywka. Jedynie Huber i Kochanowski potrafią błyszczeć w obu elementach (chociaż Kochanowski w Resovii tego nie robi), bo Kłos z Nowakowskim serwują przeciętnie, ale świetnie blokują, za to Bieniek za swoje słabości w bloku nadrabia zagrywką (4,73 serwisu na set przy 8 tie-breakach - kosmos). Widzę miejsce dla Kłosa w składzie na MŚ (jeśli będzie chętny), ale na pewno nie jako numer 1 na środku.
Hubera widziałbym do pary z Kłosem, faktycznie, nie wyłuszczyłem chłopaka w poście ale tak to jest, jak gra się w ZAKSIE, czyli ekipie, gdzie zespołowość przyćmiewa indywidualności. Norbert bardzo fajnie miesza rodzaje zagrywki, w bloku jest jednak częścią świetnej ekipy, na pewno łatwiej mu nabijać statystyki (oczywiście to żaden zarzut). Jak nie pęknie w play-offach, nie widzę przeciwwskazań. Zakładam przy tym, że Nowakowski nie złapie formy (jak złapie, jest topem), za to Kochanowski hmm... Nie umiem tego racjonalnie wyjaśnić, może przez to, że dołuje wraz z klubem przez cały sezon, trudno mi nagle robić z niego pewniaka, na kadrze może ożyć. W sumie wyrównana rywalizacja, Karola foruję przez jego doświadczenie i mental i blok. Zagrywka Bieńka nie równoważy w moich oczach jego słabości w elementach defensywnych (na serwis zawsze można wejść), Nowakowski to póki co niewiadoma, Huber ma wszystko, prócz weryfikacji ale zasługuje na szansę sprawdzenia, jak szybko przebiera nogami wzdłuż siatki w poważnych meczach.
WysokiPortorykanczyk pisze: 28 lut 2022, o 17:26 Nie będzie odpuszczania LN przy nowym systemie rankingowym/systemie kwalifikacji do Igrzysk, tak gwoli informacji.
Noż... jasny gwint, nie można tego wszystkiego zrobić raz a dobrze :D ? Pocieszam się, że chociaż LM wreszcie ma normalny kształt o konstrukcji cepa. Szkoda, uważam że to w dużej mierze zbędny turniej, na którym powinny wykazywać się drugie i trzecie garnitury poszczególnych reprezentacji. Esencją winny być imprezy mistrzowskie ale to już sobie mogę gadać, a światli przedstawiciele władz siatkówki zrobią swoje i potem ogląda się przez 1/3 sezonu cień zawodnika na parkiecie albo przedwcześnie wyeksploatowanego Facundo.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Papito13 »

Po tym weekendzie i zobaczeniu jak Huber zasuwa pod siatką w bloku jestem pod wielkim wrażeniem. Naprawdę wie gdzie i kiedy do bloku skoczyć. Oczywiście gra w tak mocnym zespole jak Zaksa pomaga, ale te 0,88 bloku na set i tak robi potężne wrażenie. A rewanż z Lube pokazał, że na pewno warto dawać mu szansę, bo wejście na ten najwyższy poziom to tylko kwestia czasu i doświadczenia.

Za to na korzyść bloku Karola działa fakt, że gdy on jest pod siatką to w Skrze zagrywają Bieniek (w ciemno stawiam, że przy jego zagrywce Skra robi najwięcej BP w całej lidze), Atanasijevic (zagrywkę ma niezbyt regularną, ale nadal bardzo groźną) i jeden z trójki Kooy/Ebadipour/Taht.

W kadrze na pewno znajdzie się piątka: Kochanowski, Bieniek, Kłos, Huber i Nowakowski. Kto z nich na MŚ nie pojedzie to się dopiero okaże, bo będą mieli trochę czasu na dojście do zdrowia i formy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze: 28 lut 2022, o 19:57Noż... jasny gwint, nie można tego wszystkiego zrobić raz a dobrze :D ? Pocieszam się, że chociaż LM wreszcie ma normalny kształt o konstrukcji cepa. Szkoda, uważam że to w dużej mierze zbędny turniej, na którym powinny wykazywać się drugie i trzecie garnitury poszczególnych reprezentacji. Esencją winny być imprezy mistrzowskie ale to już sobie mogę gadać, a światli przedstawiciele władz siatkówki zrobią swoje i potem ogląda się przez 1/3 sezonu cień zawodnika na parkiecie albo przedwcześnie wyeksploatowanego Facundo.
Zależy, nie podoba mi się system liczenia punktów rankingowych, bo on jest wprowadzony właśnie po to by nie odpuszczać żadnych turniejów, czy na część kwalifikacyjną mamy podstawy narzekać, to się okaże z serpentyny, bo na ten moment jako najwyżej sklasyfikowana ekipa z Europy w rankingu mielibyśmy pewny awans (ale musiałoby się to utrzymać do końca 2023). ;) Powiedzmy, że szanse na nasz brak awansu w nowym systemie są dużo mniejsze niż w starym, gdzie jedna porażka z Francją i musisz wygrać małe ME. Ten ranking to jest szachowe ELO na sterydach, tam można po kilkanaście punktów za jeden upset stracić na mistrzowskiej imprezie. Zobaczymy na ile ekipy z czołówki będą to brały pod uwagę, ale ciężko mi sobie wyobrazić żeby np. Japonia i Iran cokolwiek odpuszczały, skoro najwyżej rozstawiona w rankingu azjatycka drużyna, która nie awansuje z turnieju kwalifikacyjnego, jedzie na Igrzyska, podobnie z Europą, może za 2 lata decydować czy wyżej jest w rankingu Serbia czy Słowenia, to odpuścisz VNL i potem przez to nie pojedziesz na Igrzyska, bo rezerwami przegrałeś z Holandią. Śmieszne, ale ciekawe (aczkolwiek tego nie jestem pewien, bo możliwe, że coś źle zrozumiałem). :)
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

My akurat możemy sobie pozwolić na w miarę luźne podejście do Ligi Narodów, z uwagi na to, że mamy bardzo szeroką kadrę i moglibyśmy wystawić spokojnie ze dwie reprezentacje. Także będzie czas na sprawdzanie różnych wariantów i poważną grę. Dowodem tego była zeszłoroczna Liga Narodów, w której finale graliśmy.

Nikt nie ma tak szerokiej kadry, żeby pozwolić sobie na tyle co my. I pewnie mało komu widzi się tyrać pierwszym składem te rozgrywki, gdzie zaraz po nich są Mistrzostwa Świata. Akurat dla nas jest to turniej, żeby sprawdzić formę reprezentantów i wyłonić uczestników MŚ. Czy pojedzie Śliwka czy Fornal, Bednorz, to mogą być detale, wszyscy są na wysokim poziomie i mogą jechać na każdą dużą imprezę. W zupełnie innej sytuacji są Włosi, którzy sobie Oreste Cavuto czy Pinalim nie pograją ważnych meczów, tak samo Brazylia Lucasem Lohem czy Felipe Roque albo innym atakującym/przyjmującym, który nie ma ogrania międzynarodowego (nie wiem jak tam młode pokolenie gotowe, Eric Endres, Darlan i tak dalej)
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Marcy$ »

Rok temu też mieliśmy luźne podejście.
Jeśli ma grać Janusz, Huber, Popiwczak itp to ma grać mniej więcej podstawa (z przerwami dla zmęczonych) i tyle.
buzinga
Posty: 1205
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: buzinga »

Marcy$ pisze: 1 mar 2022, o 12:44 Rok temu też mieliśmy luźne podejście.
Jeśli ma grać Janusz, Huber, Popiwczak itp to ma grać mniej więcej podstawa (z przerwami dla zmęczonych) i tyle.
Generalnie MŚ są dłuższym turniejem od IO, dlatego można zacząć go z niższego pułapu. Jest zwyczajnie więcej czasu na poprawę jakości z biegiem kolejnych spotkań. Dlatego śmiało można więcej rotować w LN niż w sezonie olimpijskim, co nie znaczy żeby rotować tak jak Vital, bo to już jest wyższa szkołą abstrakcji grać w konfiguracjach o których wiemy, że nigdy się nie powtórzą w normalnych okolicznościach.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Jak myślicie, kto będzie kapitanem reprezentacji? Raczej powinna być to osoba, która będzie mieć pewne miejsce w składzie, przynajmniej do Igrzysk. I tutaj według mnie najrozsądniejsze kandydatury to Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 7 mar 2022, o 17:21 Jak myślicie, kto będzie kapitanem reprezentacji? Raczej powinna być to osoba, która będzie mieć pewne miejsce w składzie, przynajmniej do Igrzysk. I tutaj według mnie najrozsądniejsze kandydatury to Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek.
#11
Kłamca.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Biciut »

ciorny17 pisze: 7 mar 2022, o 18:52
Szary Wilk pisze: 7 mar 2022, o 17:21 Jak myślicie, kto będzie kapitanem reprezentacji? Raczej powinna być to osoba, która będzie mieć pewne miejsce w składzie, przynajmniej do Igrzysk. I tutaj według mnie najrozsądniejsze kandydatury to Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek.
#11
#9 lider powinien być kapitanem
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Akurat Leon chyba niekoniecznie był w tej mitycznej grupie trzymającej władzę. Z resztą, nie oszukujmy się, rola kapitana jest w siatkówce drugorzędna. Przecież parę sezonów temu Bieniek był kapitanem, a nie posługiwał się żadnym obcym językiem :D Już nie pamiętam który z kadrowiczów o tym opowiadał, ale pytali się Bienia jak dogaduje się podczas protokołów itp. to mówił że na migi.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 7 mar 2022, o 18:52
Szary Wilk pisze: 7 mar 2022, o 17:21 Jak myślicie, kto będzie kapitanem reprezentacji? Raczej powinna być to osoba, która będzie mieć pewne miejsce w składzie, przynajmniej do Igrzysk. I tutaj według mnie najrozsądniejsze kandydatury to Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek.
#11

:D :D :D

Biciut pisze: 7 mar 2022, o 19:45
ciorny17 pisze: 7 mar 2022, o 18:52
Szary Wilk pisze: 7 mar 2022, o 17:21 Jak myślicie, kto będzie kapitanem reprezentacji? Raczej powinna być to osoba, która będzie mieć pewne miejsce w składzie, przynajmniej do Igrzysk. I tutaj według mnie najrozsądniejsze kandydatury to Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek.
#11
#9 lider powinien być kapitanem
Odważna decyzja, biorąc pod uwagę, że gość jest w kadrze dopiero niecałe 3 lata i nie mówi raczej po polsku jeszcze na tyle płynnie. Kapitan nie jest tylko tym, kogo wzywa sędzia do boisku, ale jest też "rzecznikiem" zawodników w kontaktach z PZPS czy sztabem.

@ciorny17

Serio Bieniek nie mówi choćby po angielsku? Po tylu latach międzynarodowego grania? To on w tym Lube też na migi się porozumiewał, jak grał we Włoszech?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Wówczas nie mówił, a to było jak dobrze pamiętam przed wyjazdem do Włoch.

Ja to z chęcią z belką kapitańską zobaczyłbym Kochanowskiego, bo nie jest tajemnicą, że dość mocno za jaja trzymał chociażby drużynę juniorów, czy dużo miał do powiedzenia w szatni Skry, także to taki mój cichy faworyt.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

ciorny17 pisze: 7 mar 2022, o 20:00 Wówczas nie mówił, a to było jak dobrze pamiętam przed wyjazdem do Włoch.

Ja to z chęcią z belką kapitańską zobaczyłbym Kochanowskiego, bo nie jest tajemnicą, że dość mocno za jaja trzymał chociażby drużynę juniorów, czy dużo miał do powiedzenia w szatni Skry, także to taki mój cichy faworyt.
A mnie bardziej ciekawi jak oni to rozwiążą. Kapitana chyba trzeba wyznaczyć szybciej niż na MŚ. I co teraz Kubiak miałby tę rolę ot tak sobie oddać? W życiu, no way. To będzie mega ciekawy sezon i Grbić musi pokazać, że ma jaja. Tylu świetnych zawodników na przyjęciu i grać muszą naturalnie ci najlepsi, więc kapitana trzeba raczej wyznaczyć z myślą o przyszłości. Kubiak najpierw oddający opaskę, a potem z meczu na mecz i znając ewentualne zdanie Grbicia (jadą najlepsi, a nie "liderzy") godzący się z możliwością braku powołania? Kurde, nie wyobrażam sobie. Już nawet prędzej Fabiana sobie wyobrażam. Pewnie delikatnie zjechałby Grbicia w mediach i uznał, że nie był słabszy, może ktoś z Polsatu by zaczął krytykować, ale to na tyle. Z Kubiakiem to pewnie grubsza akcja by była. Gość nie uznaje żadnego sprzeciwu wobec siebie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: 7 mar 2022, o 20:06 Gość nie uznaje żadnego sprzeciwu wobec siebie.
Problem jest taki, że nikt mu tego sprzeciwu nie pokazywał do tej pory. Przypomnę tylko histerię jaka panowała, jak Kubiak nie mógł zagrać w meczu z Francją i Argentyną podczas MŚ18. Od tej pory jedzie na łatce i opinii niezastąpionego. Michał nie jest głupim człowiekiem, ok, palnie od czasu do czasu bez zastanowienia, ale poczucie lecącego czasu oraz fakt, że jego top formy zależy od przygotowania fizycznego, a u niego z tym w sezonach reprezentacyjnych ostatnio coraz gorzej, musi dawać do zrozumienia, że jego czas minął.

Ktokolwiek o zdrowych zmysłach sportowo wyżej Kubiaka niż Leona, Semeniuka, Bednorza, Śliwki czy Fornala nie postawi.
Kłamca.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Nuriel »

ciorny17 pisze: 7 mar 2022, o 20:23
Szary Wilk pisze: 7 mar 2022, o 20:06 Gość nie uznaje żadnego sprzeciwu wobec siebie.
Problem jest taki, że nikt mu tego sprzeciwu nie pokazywał do tej pory. Przypomnę tylko histerię jaka panowała, jak Kubiak nie mógł zagrać w meczu z Francją i Argentyną podczas MŚ18. Od tej pory jedzie na łatce i opinii niezastąpionego. Michał nie jest głupim człowiekiem, ok, palnie od czasu do czasu bez zastanowienia, ale poczucie lecącego czasu oraz fakt, że jego top formy zależy od przygotowania fizycznego, a u niego z tym w sezonach reprezentacyjnych ostatnio coraz gorzej, musi dawać do zrozumienia, że jego czas minął.

Ktokolwiek o zdrowych zmysłach sportowo wyżej Kubiaka niż Leona, Semeniuka, Bednorza, Śliwki czy Fornala nie postawi.
Czasami naprawdę inteligentni i mądrzy ludzie potrafią doprowadzić się do takiego stanu, że nie potrafią obiektywnie spojrzeć na samych siebie.
Zwłaszcza, że Kubiak przez ostatnie kilka lat tkwi w dość potężnej "bańce". Zarówno dziennikarze, koledzy z drużyny (nie wiem oczywiście jak to wygląda wewnątrz, ale tak wynika z wywiadów) wypowiadają się o nim praktycznie wyłącznie w superlatywach. Gdy cały świat Ci mówi, że jesteś niezastąpiony, to dość łatwo w to uwierzyć.
Chociaż mam jednak nadzieję, że Michał ma kontakt z bazą i zdaje sobie sprawę, że pora oddać pole młodszym.
I dla niego samego lepiej by było, gdyby wszyscy go zapamiętali jako jednego z najbardziej zasłużonych
dla kadry zawodników, a nie jako kogoś, kto tę kadrę wysadził w powietrze od środka. Co prawda po części to drugie już się stało, ale z tego zdaje sobie sprawę na tyle mało osób, że za kilka lat nikt o tym pamiętać nie będzie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: ciorny17 »

Iran, Serbia i Argentyna na tegorocznym MHW.
Szkoda, że znowu w Krakowie.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Ach jak bym chciala zobaczyc przyjecie Semeniuk/Fornal w reprezentacji.
Tomek jeszcze bardziej faluje, ale w obu jest material na klase swiatowa, Semeniuk juz tam jest. Fornal-jak zagra kilka wiekich spotkan tak jak to ostatnie.
A na Paryz albo jako alternatywa za Leona, albo jak Kurek zacznie slabnac-przestawienie Leona na atak. IMHOnie obciazony przyjeciem moglby rozwinac sie lepiej w ataku. Szkoda tylko cienkiego bloku, istotnego na tej pozycji, moglby Leon nad tym popracowac, bardziej niz nad kiwkami.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 17 mar 2022, o 20:29 Ach jak bym chciala zobaczyc przyjecie Semeniuk/Fornal w reprezentacji.
Tomek jeszcze bardziej faluje, ale w obu jest material na klase swiatowa, Semeniuk juz tam jest. Fornal-jak zagra kilka wiekich spotkan tak jak to ostatnie.
A na Paryz albo jako alternatywa za Leona, albo jak Kurek zacznie slabnac-przestawienie Leona na atak. IMHOnie obciazony przyjeciem moglby rozwinac sie lepiej w ataku. Szkoda tylko cienkiego bloku, istotnego na tej pozycji, moglby Leon nad tym popracowac, bardziej niz nad kiwkami.
Wszyscy o tym słabnącym Kurku i jak to ma się stoczyć na tyle, że nie będzie nawet na tyle dobry, by być dwójką w reprezentacji. Opamiętajcie się trochę, proszę was. Do Igrzysk zostały 2 lata. Jeśli Kurek zagra w tym sezonie dobrze jako 1 atakujący, to ja po prostu nie widzę opcji, żeby w dwa lata zanotował taki zjazd, żeby z jednego z najlepszych na świecie stać się za słabym na reprezentację ogólnie. Mimo wieku, serio. Jeśli zdrowie mu dopisze, to do kadry na pewno się załapie. Liga w której gra nie jest szczególnie wymagająca dla niego. Grozer ma w chwili obecnej 38 lat i gdyby grał od roku-dwóch w Azji, to według mnie śmiało mógłby się spiąć, wycisnąć w bólu 100 % z siebie i przygotować na duży turniej. A gra w bardzo wymagającej lidze włoskiej.

Czy ktokolwiek z was mówiłby w ten sposób o Michajłowie (gdyby nie ta sytuacja co teraz...)? Raczej nie. Ba - na pewno nie. Czy mówilibyście tak o Andersonie (rok starszy od Kurka)? No nie. O Zaytsevie? Może tak, ale on jest po ciężkiej kontuzji i to nie jednej, a Bartek ma tylko problem z plecami i to już bardzo długo, szczyt kariery jako atakujący miał już z tym problemem i jak twierdzi, od dłuższego czasu go nic nie boli. W Japonii raczej intensywność kalendarza nie jest taka sama jak w Lube,ZAKSIE czy tego typu drużynach (Liga, Liga Mistrzów, dłuższy sezon, bardziej wymagający rywale). Kurek to typ atlety. Kazijski jest takim samym atletą i w wieku 38 lat zamiata w Serie A. Owszem - nie grywał w reprezentacji od lat, ale za to gra w dużo bardziej wymagającej lidze.

PS - Czy wy też zauważyliście, że o ile jest duży hype na Semeniuka, Fornala, Śliwkę, to na pozycji rozgrywającego zawsze była cisza? Teraz nie da się pominąć Marcina Janusza, bo kieruje grą świetnej ZAKSY, ale w Treflu..Doceniało się go, owszem, ale według mnie nieporównywalnie mniej się o nim mówiło jako o potencjalnym etatowym kadrowiczu. Gdyby był np atakującym, to byłoby inaczej ;)

Tak samo Janek Firlej. Gra dobry sezon (choć czasem robi błędy), grał już dobry sezon w AZSIE. Według pogłosek w przyszłym sezonie miał (Projekt - kasa) kierować grą Projektu, który miał być naprawdę mocny. Polak na rozegraniu - Nie Marcin Komenda w ostatniej w tabeli Nysie. I co? Google mówi cisza.

Wyobrażacie sobie, żeby w Prawdzie Siatki, Polsacie dywagowali nad tym, czy Janusz i Firlej to nowe nadzieje na rozegraniu (kiedy Marcin grał super w Treflu)? Nie. Teraz się dostrzega Marcina, bo to w tej sytuacji to mus, ale o Janku Firleju jest po prostu grobowa cisza. A Janusz? Docenia się jego grę, ale czy wprost otwarcie mówi się w tych programach o tym, że może być to potencjalna jedynka? W ŻYCIU !!!
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Bo Marci Janusz dojrzewa i uczy sie. Sporo tu bylo o pracy nad rozegraniem po negatywnym przyjeciu, ktora Marcin i trenerzy wykonuja. Tym elementem, ktory znakomity ma Christenson i ktory pozwala rowniez grac troche bardziej ofensywnym skladem.
Akurat ten element u Marcina tez byl taki sobie a u Janka Firleja jest slabiutki. I doszlo tez znoszenie napiecia, nie upraszczanie gry jak nie idzie.
Ladnie to Marcin pokazal ostatnio.
Sorry ale Janek grywa jak Droszynski, w tym sensie ze zawodnicy nie nadazaja. TJ nadaza, a Butryn akurat srednio. Na ile to jest zwiazane z jakims klopotem zdrowotnym, a na ile z brakiem dostosowania tempa, ciezko orzec, ale przy drugim sypaczu, ze spokojniejszych pilek Karol akurat wyglada lepiej.

Czas to czas, nigdy nie wiadomo ile ktos wytrzyma, gdyby opcja jeszcze tylko 2 lata byla powtarzalna w nieskonczonosc... . Bo podobnie mowilismy przed Tokio. Zreszta napisalam jesli.... A drugim Kurek z pewnoscia moze byc. Do tego ma dobry blok.

A programy o ktorych mowisz sa redagowane przez kolegow i znajomych ojcow i zawodnikow obecnej repry. Taki Kadziewicz, w jednym ze swoich pierwszych wystapien komentatorskich, jechal po Spale 97 jak po burym psie, wygadujac ile to jeszcze musza sie nauczyc, by cos soba reprezentowac. To bylo albo w finale I ligi, albo mecz o final. Takie rzeczy zostaja w podswiadomosci, mysl ze wprawdzie zawodnicy dobrzy, ale szczawie i jeszcze im brakuje do "prawdziwych" reprezentantow . Wizjoneroow, czy sledzacych mlodzieaz tam nie ma. Troche takim wizjonerem jest Swider.

No i o ile ciezko wybronic przyjmujacego, bo ma jakies wymierne procenty w przyjeciu (niezalezne od rozgrywajacego) i jakies wymierne procenty w ataku, o tyle ocena rozegrania jest czyms bardziej subtelnym.
I dlatego tez nie widzisz ani slabiutkiej gry Firleja z negatywnego przyjecia, ani problemow z dostosowaniem tempa pod atak Butryna. Gra fajnie, kombinacyjnie, dosyc dokladnie do 3 metra, super ekspresy do Amerykanina na lewe i OK. Niech jeszcze nauczy sie lepiej grac z pola.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 18 mar 2022, o 12:08 Bo Marci Janusz dojrzewa i uczy sie. Sporo tu bylo o pracy nad rozegraniem po negatywnym przyjeciu, ktora Marcin i trenerzy wykonuja. Tym elementem, ktory znakomity ma Christenson i ktory pozwala rowniez grac troche bardziej ofensywnym skladem.
Akurat ten element u Marcina tez byl taki sobie a u Janka Firleja jest slabiutki. I doszlo tez znoszenie napiecia, nie upraszczanie gry jak nie idzie.
Ladnie to Marcin pokazal ostatnio.
Sorry ale Janek grywa jak Droszynski, w tym sensie ze zawodnicy nie nadazaja. TJ nadaza, a Butryn akurat srednio. Na ile to jest zwiazane z jakims klopotem zdrowotnym, a na ile z brakiem dostosowania tempa, ciezko orzec, ale przy drugim sypaczu, ze spokojniejszych pilek Karol akurat wyglada lepiej.

Czas to czas, nigdy nie wiadomo ile ktos wytrzyma, gdyby opcja jeszcze tylko 2 lata byla powtarzalna w nieskonczonosc... . Bo podobnie mowilismy przed Tokio. Zreszta napisalam jesli.... A drugim Kurek z pewnoscia moze byc. Do tego ma dobry blok.

A programy o ktorych mowisz sa redagowane przez kolegow i znajomych ojcow i zawodnikow obecnej repry. Taki Kadziewicz, w jednym ze swoich pierwszych wystapien komentatorskich, jechal po Spale 97 jak po burym psie, wygadujac ile to jeszcze musza sie nauczyc, by cos soba reprezentowac. To bylo albo w finale I ligi, albo mecz o final. Takie rzeczy zostaja w podswiadomosci, mysl ze wprawdzie zawodnicy dobrzy, ale szczawie i jeszcze im brakuje do "prawdziwych" reprezentantow . Wizjoneroow, czy sledzacych mlodzieaz tam nie ma. Troche takim wizjonerem jest Swider.

No i o ile ciezko wybronic przyjmujacego, bo ma jakies wymierne procenty w przyjeciu (niezalezne od rozgrywajacego) i jakies wymierne procenty w ataku, o tyle ocena rozegrania jest czyms bardziej subtelnym.
I dlatego tez nie widzisz ani slabiutkiej gry Firleja z negatywnego przyjecia, ani problemow z dostosowaniem tempa pod atak Butryna. Gra fajnie, kombinacyjnie, dosyc dokladnie do 3 metra, super ekspresy do Amerykanina na lewe i OK. Niech jeszcze nauczy sie lepiej grac z pola.
A czy z rozegraniem nie jest tak, że na tej pozycji można być z wiekiem tylko lepszym? Akurat gra z pola do wypracowania. Na tej pozycji ważna jest wizja i kreatywność, a tego Firlejowi nie brakuje. Jeśli Grbić zobaczy w nim potencjał, to powinien przysiąść nad nim z "pasem" i w myśl zasady "Kropla drąży skałę" wypracować u niego po prostu umiejętność niepodpalania się.

Łomacz i Drzyzga tej wizji nie mają. Do bólu schematyczni, zamknięci, w dodatku ten drugi nie bardzo ma jakiekolwiek refleksje nad swoją grą.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 18 mar 2022, o 09:09 Wszyscy o tym słabnącym Kurku i jak to ma się stoczyć na tyle, że nie będzie nawet na tyle dobry, by być dwójką w reprezentacji. Opamiętajcie się trochę, proszę was. Do Igrzysk zostały 2 lata. Jeśli Kurek zagra w tym sezonie dobrze jako 1 atakujący, to ja po prostu nie widzę opcji, żeby w dwa lata zanotował taki zjazd, żeby z jednego z najlepszych na świecie stać się za słabym na reprezentację ogólnie.
Daleko nie trzeba szukać - spójrz na Juantorenę dwa lata temu a na ostatnim meczu z Jastrzębiem. Owszem, przypałętał mu się uraz i to przez to, ale nie można przecież założyć, że nic się do Bartka nie przypałęta. Warto więc mieć jakąś opcję B, a nie jak z Kubiakiem i Igrzyskami.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Coz, niekoniecznie to musi byc Grbic. Mogl to byc Bonitta, ale Jankowi nie podobal sie jego trening ( za slaba silka?). Moze to byc Weber. Ale robota jest do zrobienia. I Marcin Janusz robi ja w klubie, bo jest to klub wyzej stawiajacy poprzeczke, niz poprzedni. Firleja rowniez publicznie malo kto krytykuje za te slaba gra z pola.

Drzyzga kiedys byl bardziej kreatywny. On z negatywnego przyjecia gra obecnie glownie swieczke do Leona, czesto dolem, niekoniecznie dokladnie. No i bazuje na swojej dobrej wystawie do prawego. Choc mam wrazenie, ze od zmiany trenera w Resce i od obserwowanie dobrej gry Marcina Janusza troche ozyl. Przestraszyl sie konkurencji :D ?
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 18 mar 2022, o 12:55
Szary Wilk pisze: 18 mar 2022, o 09:09 Wszyscy o tym słabnącym Kurku i jak to ma się stoczyć na tyle, że nie będzie nawet na tyle dobry, by być dwójką w reprezentacji. Opamiętajcie się trochę, proszę was. Do Igrzysk zostały 2 lata. Jeśli Kurek zagra w tym sezonie dobrze jako 1 atakujący, to ja po prostu nie widzę opcji, żeby w dwa lata zanotował taki zjazd, żeby z jednego z najlepszych na świecie stać się za słabym na reprezentację ogólnie.
Daleko nie trzeba szukać - spójrz na Juantorenę dwa lata temu a na ostatnim meczu z Jastrzębiem. Owszem, przypałętał mu się uraz i to przez to, ale nie można przecież założyć, że nic się do Bartka nie przypałęta. Warto więc mieć jakąś opcję B, a nie jak z Kubiakiem i Igrzyskami.

Streeter
Ale Kurek nie gra w lidze włoskiej i lidze mistrzów. Po drugie, jak wspominasz - kontuzja. Kolejna sprawa jest taka, że Juantorena to przyjmujący i jednak trochę bardziej obciążany był na boisku.

Kolejna sprawa - Kurek to typ atlety i akurat fizycznie nie ma co się o niego martwić. 205-207 cm wzrostu, pełna siła, to nie jest typ Mariusza Wlazłego.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Streeter »

Ale parę urazów w życiu Bartek miał. Zresztą liga nie ma tu nic do rzeczy, krzywo wylądować można i podczas sparingu z Watykanem. Warto też wziąć pod uwagę, że Bartek gra "od zawsze" - dużo dłużej niż większość kolegów z '88 - ja oglądam siatkówkę od 2006 roku i Bartek już grał, jak dobrze pamiętam to zaczął grać w Nysie mając 16 lat, więc to już jest masa sezonów w nogach.

Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego do Bartek do Igrzysk powinien być solidnym punktem reprezentacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie byśmy mieli plan na wypadek, gdyby tak się nie stało.

Streeter
Ostatnio zmieniony 18 mar 2022, o 13:13 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Lucarelli »

Kurek ma chroniczne problemy z plecami, które w jego wieku w każdej chwili mogą się pogłębić.
Życzę mu zdrowia ale nie dam sobie głowy uciąć czy będzie on w stanie grać w Paryżu na odpowiednim poziomie.
Diomedea
Posty: 4240
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Diomedea »

Owszem. Mial tez z kolanami, jakis czas temu. Wiec opowiadanie ze Bartek to okaz zdrowia...
Tutaj okazow zdrowia nie ma. Sa bardziej i mniej przeciazeni.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Przyszłość Kadry Polski mężczyzn

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 18 mar 2022, o 13:52 Owszem. Mial tez z kolanami, jakis czas temu. Wiec opowiadanie ze Bartek to okaz zdrowia...
Tutaj okazow zdrowia nie ma. Sa bardziej i mniej przeciazeni.
Skoro już chłopaka skreślacie, to bierzcie może pod uwagę, że Leon podobno nie lubi grać na prawym ataku i pomysł z przestawieniem go nie przejdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”