Reprezentacja kobiet 2016

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Wątek męski jak zwykle tętni życiem, o kobitkach niestety póki co tematu brak. A do kwalifikacji do IO zostało mniej niż 2 miesiące. Oprócz kwalifikacji mamy WGP, wobec tego spróbuję podzielić sezon na dwa.

Kwalifikacje do IO:

rozgrywające- Skorupa, Wołosz
atakujące- Zaroślińska, Tomsia
przyjęcie- KSD, Werblińska, Kurnikowska, Różycka
środek- Pycia, Ganszczyk, Polańska, ABK
libero- Maj, Durajczyk

Jeśli ktoś by się mnie zapytał jak mamy grać, to ja bym rzucił: Skorupa-Pycia-Polańska-KSD-Werblińska-Różycka-Maj.
Co zrobi JN? Pewnie: Skorupa-Pycia-ABK-KSD-Werblińska-Zaroślińska-Maj

WGP:

rozrywające- Wołosz, Bałdyga
atakujące- (KSD), Tomsia, Zaroślińska, Smarzek
przyjęcie- (Werblińska), Kurnikowska, Różycka, Mucha, Grejman, Wójcik
środek- Polańska, Ganszczyk, ABK, Tokarska, Kąkolewska
libero- Maj, Durajczyk, Medyńska

Różycka w tym sezonie gra dosyć stabilnie, przede wszystkim ma atak a tego nam brakuje. Tomsia jest obecnie najlepszą zawodniczką atakującą i punktującą ligi włoskiej, wczoraj 27 punktów, 50% w ataku. Chyba nie trzeba tłumaczyć. Polańska średnio 5-6 bloków na mecz, Ganszczyk to samo. Pewnie Nawrocki pójdzie w atak, mślę że będzie KSD na przyjęciu. Jednorazowy powrót Skorupy chyba prawie pewny- wiadomo, że Kaśka chce zagrać w IO.

Co do WGP, Kurnikowska całkiem stabilnie, Mucha pokazała się z super strony, Wójcik na razie też. Kąkolewska chyba się poprawiła, przynajmniej z tego co widziałem. Bałdyga fajnie gra w Bydgoszczy, ma pomysł na grę dziewczyna. Damaske jeszcze za wczeście.

Tutaj ciężko coś powiedzieć, nie wiadomo co zrobią KSD, Werblińska po kwalifikacjach, czy czasem nie zakończą kariery w reprezentacji. To tylko takie wstępne pomysły, zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

W kwestii kwal na IO to nie wiem czy :
-Wołosz jest lepsza od Radeckiej, biorąc jeszcze pod uwagę fakt że ta druga ma teraz okazje grać z KSD, która raczej jest pewniakiem na skrzydle, jak dla mnie na prawym (zastrzegam się, że Tomsi nadal nie widziałem! i byc moze faktycznie jakby została na 4, to wtedy ew. Kaśka na przyjęcie) może to być dość istotny element na jej korzyść.
-w przyjeciu to na chwilę obecna od Kurnikowskiej to Grajber prezentuje sie lepiej
-na środku bardziej od ABK to Tokarska mi sie podoba
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Przecież Grajber grała tylko 1 mecz w OL... z Developresem i miała 0% perfekcyjnego... Kurnikowska prowadzi Muszynę i to głównie dzięki niej ten klub walczy z lepszymi drużynami.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Tak. BTW to Tomsia grała na przyjęciu w Bielsku jakiś czas, nie było źle. Tyle, że to dosyć dawno. Chyba na dzień dzisiejszy optymalnie rzucimy KSD na lewe, Werblińska z Maj wezmą z 7,5 m na przyjęciu i ZAroslińska/Tomsia w ataku.

Co warto podkreślić, pierwszy mecz jest z Rosją- z którą w sumie gra się nam całkiem nieźle. Trzeba rzucić tam wszystkie siły w atak, a gdyby jakoś udało się wygrać, to w sumie ze skazanych na pożarcie staniemy się, przede wszystkim psychicznie, drużyną z szansą. Moim zdaniem mimo Koshelevej/Goncharovej to jest do wygrania.
dominikatus
Posty: 26
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: dominikatus »

Szeroki skład Reprezentacji Polski Kobiet na europejski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.
Izabela Bełcik
Agata Durajczyk (L)
Zuzanna Efimienko
Kamila Ganszczyk
Anna Grejman
Aleksandra Jagieło
Joanna Kaczor
Klaudia Kaczorowska
Aleksandra Krzos (L)
Natalia Kurnikowska
Paulina Maj-Erwardt (L)
Gabriela Polańska
Sylwia Pycia
Milena Radecka
Katarzyna Skowrońska-Dolata
Ewelina Tobiasz
Maja Tokarska
Berenika Tomsia
Anna Werblińska
Joanna Wołosz
Katarzyna Zaroślińska
Mariola Zenik (L)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Skorupę znów bolą paluszki? :] Znów kontuzja? Wczoraj widziałem że grała normalnie...
Niektórym od $$$ to się w głowie poprzewracało.

Reszta bez niespodzianek, i tak ustawienie z Baku będzie kontynuowane, fajnie że Tomsia jest w składzie.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: sharkinator »

Myślę, że brak Bednarek-Kaszy jednak jest niespodzianką. Ale to dobrze, że jej nie ma, bo od kilku lat ta zawodniczka ewidentnie dołuje i nie przynosi niczego dobrego. Kaczorowskiej to się chyba nigdy nie pozbędziemy z kadry. Ciekawe czy zdecyduje się na Tomsię, obawiam się że chyba jednak nie, bo to za duże ryzyko. A jeżeli wróci to zagramy z dwoma atakującymi na boisku.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Jakie ryzyko?

Przecież wiadomo, że Skowrońska zagra na przyjęciu. Jeśli tak, to Zaroślińska musi mieć zmienniczkę i chyba naturalne i logiczne że to będzie Tomsia a nie Kaczor.

A Bednarek-Kasza ponoć powiedziała że nie jest w stanie grać w klubie i reprezentacji (......) :]
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: sharkinator »

Takie ryzyko, że Bera nie jest zgrana z żadną zawodniczką. Ciekawe jak by się sprawdziła jako pierwsza atakująca. Jak nie siądzie nam przyjęcie to ja naprawdę wierzę w ten awans do półfinału. Byłby wielki skandal gdyby Włoszki lub Rosjanki były poza IO.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Włoszki już nie są światową czołówką. Te MŚ u siebie to tylko ostatnie tchnienie. Gdyby z obecnego składu wyrzucić babcie to zostałby Diouf i siostry Bosetti.No i Chirichella. Nasze babcie mają chociaż 31 lat (ABW i KSD) a nie 34 czy 36... Absolutnie nie widzę sensu porównania z Rosjankami. No dobra, MŚ im nie wyszły, ale wiadomo jakie tam miały ustawienie...

Na ME przegraliśmy z Italią, ale po pierwsze mecz był do wygrania, po drugie była na boisku Kowalińska, a po trzecie jednak z Zaroślińską w ataku mamy o 50% większe szanse. Także szansa na awans jest. A poza tym Rosjanki pewnie wygrają 3 mecze, więc przy pewnym układzie nawet 1 wygrana może dać awans.

A po kwalifikacjach Tomsia powinna grać regularnie w reprezentacji, nie wiem czy na przyjęciu nawet nie dałaby rady. Fajnie to by mogo wyjsc jakby poćwiczyła i do tego libero+ jakaś młoda przyjmująca.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: sharkinator »

SevenUP pisze: A po kwalifikacjach Tomsia powinna grać regularnie w reprezentacji, nie wiem czy na przyjęciu nawet nie dałaby rady. Fajnie to by mogo wyjsc jakby poćwiczyła i do tego libero+ jakaś młoda przyjmująca.
Ciekawe. Ale wątpię, żeby się zgodziła na taki układ.
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Kurek7 »

A tak z ciekawości, może mi ktoś wyjaśnić czym był spowodowany ostatnimi czasy rozbrat Bereniki z Reprezentacją?
Poza tym prosiłbym o krótką charakterystykę obecnej formy Bereniki.
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Kurek7 pisze:A tak z ciekawości, może mi ktoś wyjaśnić czym był spowodowany ostatnimi czasy rozbrat Bereniki z Reprezentacją?
Poza tym prosiłbym o krótką charakterystykę obecnej formy Bereniki.
ad1) może np. zmianą pozycji?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: placid »

ad 2
Statystyki Bereniki po 8 kolejkach
http://www.legavolleyfemminile.it/Stati ... =1&Ruolo=5
Marcin1990
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2015, o 16:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Marcin1990 »

Nie śledzę tak uważnie kobiecej siatkówki, jak męskiej ale można wyczuć że trener Nawrocki działa na zasadzie: wszystkie ręce na pokład. W szerokiej kadrze znalazły się m.in. : Jagieło, Zenik, Tomsia, Radecka, które ostatnio nie występowały w drużynie narodowej. Niestety widać w tym pewną niekonsekwencję i tak naprawdę nie wiadomo jak to będzie funkcjonować na boisku. Mimo wszystko liczę na na awans naszych siatkarek do półfinału (kosztem Włoszek i Belgijek). Ja postawiłbym na taki skład:
R: Wołosz, Radecka,
P: Werblińska, Skowrońska, Kurnikowska, Jagieło,
A: Zaroślińska, Tomsia,
Ś: Pycia, Efimienko, Polańska, Tokarska,
L: Zenik, Maj.
dominikatus
Posty: 26
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 15:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: dominikatus »

Skład reprezentacji Polski kobiet na europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk:

rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz

przyjmujące: Anna Grejman, Natalia Kurnikowska ,Aleksandra Jagieło, Anna Werblińska

środkowe: Zuzanna Efimienko , Sylwia Pycia, Gabriela Polańska, Kamila Ganszczyk

atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Zaroślińska, Berenika Tomsia

libero: Paulina Maj-Erwardt,Aleksandra Krzos
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Polki pokonały w sparingu Chorwatki 4:1 (od 0:1), pierwsze 3 sety były grane Maj-Wołosz(Bełcik)-Polańska-Efimienko-Werblinska-Jagieło-Skowrońska, pozostałe 2 Bełcik-Ganszczyk-Tomsia-Kurnikowska-Grejman-Krzos-Efimienko. Dziś mecz z Turcją.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Pozwoliłem sobie przenieść fragmenty dyskusji z tematu "Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety" do tego działu, gdyż rozmowa zmierza bardziej w tym kierunku.
SevenUP pisze:
Noworoczny pisze:Kto tam czeka w kolejce? Zarzycki? Wagner? Popik?
:] Dokładnie, o tym samym pomyślałem. Przynajmniej Świderek rzeczywiście coś zdziałał, pozostali to pomyłki. Ale lista jest długa, jest przecież Ryś, Kawka, Popik, Pasiński, Wiktorowicz, Grabowski, Kłos, pewnie PZPS ma jeszcze dłuższą listę.


W kwestii trenera to niestety TA (lub TAKA )lista jest nieporozumieniem. Jedynym rozwiazaniem jest tu trener z poza "układu", dawno już poruszałem ten temat. Właśnie taki Guidetti czy Barbolini i dać mu do pomocy jakiegoś znającego realia kobiecej siatkówki i to w dłuższym czasie powinno zadziałać.
SevenUP pisze: Jak na Boga, nie weźmie ktoś tych młodych siatkarek (mistrzyń Europy kadetek) w tym roku do kadry, to ja już zwątpię chyba na wieki. Dodać Wołosz, Zaroślińską, Tomsię, Ganszczyk, Medyńską, Grajber i ew. te, które chcą grać a nie robić znów pospolitego ruszenia ani samej młodości, bo to nie zadziała.
Damaske, Smarzek, Bałdyga, Moskwa i Śmieszek to dla mnie absolutne minimum, które w kadrze pojawić się musi. I to musi być konsekwentna praca a nie co turniej, to inna kadra.
Seven, ktos w temacie "Kwalifikacje do Igrzysk w 2016 Kobiety" wymieniał składy z kilku ostatnich eliminacji i np. Wołosz tam się niejednokrotnie przewijała, a jak się skończyły te eliminacje wszyscy wiedzą. Tomsia? hmmm.... po tym co widziałem jestem przeciw, na chwilę obecna... W kwestii tych złotych kadetek to nadal uwazam że jest za wcześnie. Zresztą to nie tylko moja opinia

http://reklama konkurencyjnego serwisu.wp.pl/siatkowka/57 ... atnich-lat

naprawdę ciekawa lektura, i sporo ciekawych faktów. Od siebie dodałbym jeszcze że to iż dziewczynka JEST w OL nie świadczy od razu że powinna już być w reprezentacji (nie dodam że w OL jest czasami mocno na wyrost). Zresztą kilka z wymienionych grywało już w tzw kadrze B, i jak to wygladało wszyscy zainteresowani widzieli. W tym powyższym artykule jest taki przykład z Pałacu Bydgoszcz. U Grabowskiego (bez sugestii czy jest on dobrym czy złym trenerem!) jako sypaczka Paulina jest niestety druga, mimo złota kadetek i kolejnego sezonu w OL, i przegrywa rywalizacje z Pleśnierowicz. Marlenę miałem okazje wielokrotnie oglądać w ub sezonie w Toruniu czyli w 1 Lidze, którą wszyscy tak lekceważą, a wg mnie jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem dla młodych zawodniczek bardziej niz kwadrat w OL, ale tu się zgadzam -jest lepsza od Pauliny. I kolejny przykład z ostatnich dni- Orlenligowy zespół składający się z wielu "nadziei" polskiej siatkówki (Legionovia), które jednak nie mają sie od kogo uczyć, zbiera baty od pierwszoligowca. I uważam że to nie koniec takich porażek
SevenUP pisze:Ale ja nie wierzę, że go zwolnią. Podobno JN ma "odmładzać kadrę", czyli możemy się spodziewać Kaczorowskiej, Tobiasz, Sieczki, Piekarczyk i Kąkolewskiej :]
W kwestii JN wypowiadałem sie wielokrotnie, zdecydowanie nie jest moim faworytem na tym stanowisku- to po pierwsze. A po drugie nic na siłę- potrzebujemy selekcjonera, który bedzie potrafił stworzyć ZESPÓŁ z zawodniczek które w danym okresie SĄ najlepsze, a nie BYŁY lub BĘDĄ kiedyś.
SevenUP pisze:Przecież Giovanni Guidetti sam przyszedł do PZPS (albo raczej z Glinką) i złożył ofertę prowadzenia kadry żeńskiej (nie wiem, czy to było jeszcze za czasów trenowania Niemek, czy jak skończył), tyle że nas związek stwierdził, że go nie chce. Więc o czym my w ogóle rozmawiamy? Glinka jak to opowiadała w studio, to mało się nie załamała.
nie ona jedna
SevenUP pisze:A tak btw, to dla mnie jako jedyny nadawałby się Serwiński, on ma nosa do zawodniczek i potrafi ze składu wycisnąć maksimum. Jeśli w zeszłym roku z Muszyną z Kurnikowską, Kosek i Carter zajął 3. miejsce, to znaczy że z g***a bat ukręcił. Poza tym dużo dobrych transferów to jego robota, jak np. Rourke, Popovic, Helic, Carter, Plchotova w sumie on ogarnął Kurnikowską i Grejman. Niby wuefista, ale z polskich trenerów po Niemczyku, postawiłbym Swiderka i właśnie jego.
Niemczykowi to jednak dałbym juz spokój, Świderek... hmmm pewnie drugiej szansy nie dostanie. Serwiński? przy reprezentacji pewnie by lepiej wyglądał niz Popik czy Kawka, ale z całym szacunkiem dla Jego osoby, chyba na dzień dzisiejszy nie byłaby to najlepsza opcja. Może jako kolejny... jesli sam by był zainteresowany :)
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Na głównej niejaki Bartosz Wencław wpadł na pomysł, jak żeńską siatkówce w Polsce zrównać z ziemią, zaorać i posolić, żeby już nic nigdy nie wyrosło.
By to osiągnąć, należałoby tylko dać wolną rękę obecnemu selekcjonerowi, Jackowi Nawrockiemu, który mógłby wybrać kadrę 25 siatkarek, które za cztery lata mogłyby stanowić o sile polskiej reprezentacji i z nimi przez ten czas pracować. Zapewnić im komfort i ciągłość tej pracy. I w końcu zająć się poważnie szkoleniem kolejnych pokoleń młodych siatkarek i pomocą klubom, które je wychowują. Aby to jednak zrobić, trzeba by spojrzeć niżej niż tylko ekstraklasa. W niektórych przypadkach dużo, dużo niżej…
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Artek- Wołosz się przewijała jako jedyna chyba w każdym składzie :] Porównaj sobie składy Turczynek, Niemek i Belgijek.Prawie wszystkie są identyczne!

A co do Bałdygi, ja wolę ją niż Marlenę i moim zdaniem Pałac gra lepiej z Pauliną, bo lepiej chodzi suw ze Śmieszek...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

SevenUP pisze:Artek- Wołosz się przewijała jako jedyna chyba w każdym składzie :] Porównaj sobie składy Turczynek, Niemek i Belgijek.Prawie wszystkie są identyczne!
a moze to jest właśnie ten element który należałoby wymienić? bo właśnie z nia nam nic nie wychodzi w przeciwieństwie do w/w zespołów które regularnie coś wygrywaja?
SevenUP pisze: A co do Bałdygi, ja wolę ją niż Marlenę i moim zdaniem Pałac gra lepiej z Pauliną, bo lepiej chodzi suw ze Śmieszek...
ale to jest kandydatka na pierwszą sypaczke? chyba za wiele wymagasz, ja to podałem jako przykład, ze nie od razu kadetki beda grały lepiej od doświadczonych starszych koleżanek. Poza tym nie tylko "suw" jest najwazniejszy :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Noworoczny pisze:Na głównej niejaki Bartosz Wencław wpadł na pomysł, jak żeńską siatkówce w Polsce zrównać z ziemią, zaorać i posolić, żeby już nic nigdy nie wyrosło.
By to osiągnąć, należałoby tylko dać wolną rękę obecnemu selekcjonerowi, Jackowi Nawrockiemu, który mógłby wybrać kadrę 25 siatkarek, które za cztery lata mogłyby stanowić o sile polskiej reprezentacji i z nimi przez ten czas pracować. Zapewnić im komfort i ciągłość tej pracy. I w końcu zająć się poważnie szkoleniem kolejnych pokoleń młodych siatkarek i pomocą klubom, które je wychowują. Aby to jednak zrobić, trzeba by spojrzeć niżej niż tylko ekstraklasa. W niektórych przypadkach dużo, dużo niżej…
i tu mam do tej wypowiedzi ambiwalentne uczucia, bo z jednej strony całkowicie się zgadzam (" zająć się poważnie szkoleniem kolejnych pokoleń młodych siatkarek i pomocą klubom, które je wychowują. Aby to jednak zrobić, trzeba by spojrzeć niżej niż tylko ekstraklasa. W niektórych przypadkach dużo, dużo niżej…") ...
...
a z drugiej kompletnie nie zgadzam (" należałoby tylko dać wolną rękę obecnemu selekcjonerowi, Jackowi Nawrockiemu, który mógłby wybrać kadrę 25 siatkarek, które za cztery lata mogłyby stanowić o sile polskiej reprezentacji i z nimi przez ten czas pracować. Zapewnić im komfort i ciągłość tej pracy.)

przy czym w obu tezach Bartosza ma wpływ perspektywa z której to oglada (ŁKS- to pierwsza część- czyli szkolenie i nizsze ligi, a łódzkie środowisko siatkarskie z którym związany jest JN to druga strona medalu).... wnioski pozostawiam otwarte, jednak proszę o wiekszy obiektywizm :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Artek1967 pisze:ale to jest kandydatka na pierwszą sypaczke? chyba za wiele wymagasz, ja to podałem jako przykład, ze nie od razu kadetki beda grały lepiej od doświadczonych starszych koleżanek. Poza tym nie tylko "suw" jest najwazniejszy :D
W przyszłości tak, na razie jako druga za Wołosz, a potem się zoabczy. Będzie miała z 3-4 lata na dorośniecie sportowe.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

no i właśnie... za Wołosz... czyli uznajesz że jednak nie ona (Wołosz) jest tym "najsłabszym ogniwem" reprezentacji w ostatnich kilku eliminacjach... i jako druga opcja Bełcik... i tu mamy rozbieżność, bo jak dla mnie to chętnie bym jednak widział Radecką i Skorupe, a nie cały czas tą samą żenadę...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

Zapomnijcie o Skorupie.
A Sadurek nie jest już juniorką.

Mnie ta opcja zero się nawet jako tako podoba. Oczywiście są minusy. Dobrze jest, jak młode się uczą od starszych, dobrych zawodniczek. Ale te starsze, dobre, to były tylko w złotkach. Na nich się opiera dobra gra. Od czasu Skowrońskiej, Mróz, Liktoras, Pyci, Dziękiewicz, nie ma klasowej środkowej. Od czasu Skowrońskiej, Frątczak, nie ma w Polsce dobrej atakującej (krótki okres dobrej gry Kaczor - po powrocie ze Stanów). Od czasu Zenik nie ma libero. Od czasu Barańskiej, Świeniewicz, Glinki, Przybysz, nie ma przyjmujących. To od kogo te młode się mają uczyć? Od Kaczorowskiej czy Sieczki? Od Efimienko?
Tak że budowanie od podstaw może i ma sens, ale, na Bory Tucholskie, nie z Nawrockim.

U facetów takie coś przyniosło skutki, ale smuta trwała b. długo i od opcji zero minęło też sporo czasu, dużo więcej, niż 4 lata, do pierwszych sukcesów. A kadra była budowana nie na byle kim, bo na mistrzach świata juniorów.

Kadra kobiet jest traktowana po macoszemu. Nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Należy jednak pamiętać, że dostały swoją szansę i trenera z wyższej półki, niż Lozano. Szansę tę, nie bez bardzo poważnej własnej winy, roztrwoniły, a sam trener został porównany przez naszą gwiazdę do tego przedmiotu na g, który tak bardzo bulwersuje jednego z użytkowników powyżej.
Wielka szkoda, bo takiej paki, jaka wtedy była w kadrze, może już nigdy więcej nie być.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: SevenUP »

Noworoczny pisze:Mnie ta opcja zero się nawet jako tako podoba. Oczywiście są minusy. Dobrze jest, jak młode się uczą od starszych, dobrych zawodniczek. Ale te starsze, dobre, to były tylko w złotkach. Na nich się opiera dobra gra. Od czasu Skowrońskiej, Mróz, Liktoras, Pyci, Dziękiewicz, nie ma klasowej środkowej. Od czasu Skowrońskiej, Frątczak, nie ma w Polsce dobrej atakującej (krótki okres dobrej gry Kaczor - po powrocie ze Stanów). Od czasu Zenik nie ma libero. Od czasu Barańskiej, Świeniewicz, Glinki, Przybysz, nie ma przyjmujących.
Akurat z atakującymi i libero bym się nie zgodził, Maj miała dobre momenty, podobnie Zaroślińska czy właśnie Kaczor.
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Artek1967 »

Ciężko wskazać jedną jedyną przyczynę słabych wyników reprezentacji kobiet. Na pewno nie jest to jedna sprawa, a raczej suma wielu słabości.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Noworoczny »

SevenUP pisze: Maj miała dobre momenty
Momenty to dobre określenie. Nadto nie umiała i dali nie umie odbijać piłki sposobem górnym.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Camillo Marcotti

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: Camillo Marcotti »

/Ja, jako że lubuję się w tworzeniu wszelkiej maści składów, postanowiłem "wybudować" taką nową reprezentację. Oczywiście, jak wiadomo, że liczę, że jeśli będziemy budować kadrę od nowa, to i z sensownym trenerem.

Ale gdyby tak:

Joanna Wołosz (1990/181)
Paulina Bałdyga (1996/174)

Katarzyna Zaroślińska (1987/187)
Malwina Smarzek (1996/191)

Agnieszka Bednarek-Kasza (1986/185)
Kornelia Moskwa (1996/186)
Kamila Ganszczyk (1991/191)
Agnieszka Kąkolewska (1994/200)

Natalia Kurnikowska (1992/184)
Anna Grejman (1993/183)
Magdalena Damaske (1996/185)
Martyna Grajber (1995/182)

Paulina Maj (1987/166)
Dorota Medyńska (1993/169)

Np. taka 14-tka. Nie widzę jakiegoś ogromnego osłabienia kosztem obecnego składu, a odmłodzenie jest spore. Osiągnięcia pewnie na początku byłyby takie, jakie są teraz, czyli żadne, ale zawsze one się ograją i może coś z tego będzie, bo granie Bełcikami i innymi Sieczkami czy Kaczorowskimi nie daje ani sukcesów teraz, ani tym bardziej nie da w przyszłości. Jedyny problem jaki dostrzegam w tym składzie, to druga rozgrywająca - niby Bałdyga póki co wiele nie gra, ale z drugiej strony jaka młodsza od Wołosz rozgrywająca jest od niej lepsza? Na przyjęciu też bym postawił bez "doświadczonej" Sieczki/Kaczorowskiej same młodsze. Grajber w razie czego wejdzie i poprawi przyjęcie, zresztą Kurnikowska z Grejman jakoś w Muszynie sobie radzą z przyjęciem.
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2016

Post autor: sharkinator »

Chyba trzeba już zamknąć ten temat, bo sezon się już dla nas skończył.

O Agnieszcze Bednarek-Kaszy zapomnij. Nie dość, że jej poziom jest co najwyżej przeciętny ligowy to w dodatku pewnie nie będzie chciała grać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”