Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: Szampon093 »

Ja tutaj jestem ciekaw, kto będzie 1 rozgrywajacym.. Fajny zestaw nam sie szykuje, raczej Komenda, ale tylko raczej.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

Kto będzie pierwszym to już Daszkiewicz powiedział. Kolejny trener po Serafinie, który słucha managerów z nim związanych a nie ocenia merytorycznie. Układy i nic poza tym. To nie sezon przygotowawczy kadry tylko sezon dla zawodników związanych z kilkoma zaprzyjaźnionymi klubami i managerami. Ogólnie postępujący syf począwszy od Bednaruka, Serafina a teraz Daszkiewicza. Myślę że na Polsce jest kilku lepszych trenerów od młodzieży ale wybór należy do dziadków z wydziału szkolenia
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: weary_skier »

lizard pisze:Kto będzie pierwszym to już Daszkiewicz powiedział.
Czyli kto będzie?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: kanimo »

lizard pisze:Kto będzie pierwszym to już Daszkiewicz powiedział. Kolejny trener po Serafinie, który słucha managerów z nim związanych a nie ocenia merytorycznie. Układy i nic poza tym. To nie sezon przygotowawczy kadry tylko sezon dla zawodników związanych z kilkoma zaprzyjaźnionymi klubami i managerami. Ogólnie postępujący syf począwszy od Bednaruka, Serafina a teraz Daszkiewicza. Myślę że na Polsce jest kilku lepszych trenerów od młodzieży ale wybór należy do dziadków z wydziału szkolenia

Chyba jednak nie. Jesli chodzi o lokalizacje.

Rozumiem, ze przed Bednarukiem syfu nie bylo? Jak np Kuba Popiwczak, bedac ewidentnie lepszy, nie byl dopuszczany do gry a nawet nie byl rezerwowym? To za 2 poprzedzajacych trenerow.
Jak Szalupa wchodzil tylko do gaszenia pozaru i schodzil?

Jest dosyc ewidentne, ze majac 2 zblizonych zawodnikow, z tego jednego, ktory gral w jego klubie, trener postawi na tego lepiej znanego.
Rozumiem, ze myslisz o Komendzie?
Co do Droszynskiego, to mimo jego niewatpliwego talentu, ostatnie mecze w pl mial rozczarowujace (nie oceniam przyczyn),
a w Belgii wyszedl w 6ce 5 czy 6 razy, przeciwko najslabszym zespolom. Firlej sie jakos tam obronil w sezonie.
Wiec z tych 3 warto wybrac 2. Bienkowski za duzo nie pogral u zadnego z trenerow. A kilku ich bylo. Co mnie dziwilo ale chyba Chal pisal, ze na treningach w Olsztynie prezentowal sie cienko. Wiec jego brak nie jest jakims wielkim przeoczeniem, choc oczywiscie jakies argumenty za jego powolaniem, np za Firleja, mozna znalezc. Zostal jeszcze Matula, ale tez chyba brak mocnych argumentow w porownaniu z takim np Komenda.

Mnie bardziej dziwi ubostwo i eksperyment na ataku.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

Jeśli Firlej np. Jak pisze Kanimo się obronił to tym bardziej Bienkowski. U Bednaruka w pierwszym sezonie grał może nie za dużo ale jak wchodził na boisko to prezentował się zawsze b.pozytywnie, w Olsztynie przyjechał z kontuzją po kadrze z Bednarkiem więc zanim zaczął dobrze trenować to już była połowa sezonu, w Bielsku w końcu grał w najważniejszych( wygranych) meczach o utrzymanie np. Z PW i Szczecinem i zagrał świetne zawody. Więc pisanie że nie pograł jest śmieszne. Grał wcześniej w reprezentacji kadetów i juniorów i wygrywał rywalizację zarówno z Komendą jak i Droszyńskim. Przegrał dopiero za Bednaruka bo odszedł z Warszawy przed MŚ juniorów
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: ciorny17 »

Akurat co do Bieńkowskiego to nie wiem jak z jego etykę pracy. Mocno na to narzekał Gardini gdy Krzysiek jeszcze był rezerwowym w Olsztynie. Gdzieś właśnie w nim widziałem nadzieję na tej jakże mizerii na rozegraniu, ale właśnie takie opinie jakoś mnie ostudziły w zapędach. Co prawda spotkań Bielska nie widziałem, ale jeśli piszesz, że zagrał ok to miejmy nadzieję, że coś może jeszcze z niego będzie.
Kłamca.
lizard
Posty: 83
Rejestracja: 15 wrz 2015, o 09:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: lizard »

Co Wy z tą opinią negatywną na temat trenowania Bieńkowskiego ? Znacie Go? Rozmawialiście z Nim kiedyś ? W Olsztynie przegrał z Woickim nadal na rynku mającym opinię dobrego grajka. W Warszawie przegrał bo miał trenera, który wolał postawić na Starego niż młodego. Więcej jaj miał Prygiel w CzR stawiając na Kędzierskiego, który do dzisiaj ma problem z wystawą na lewe. Dzisiaj Kędzierski jest za Komendę w Kadrze Seniorów bo tak zadecydowała para M&K czy się to komuś podoba czy nie. I Ci Panowie rozdają karty. Pisałem już o tym we wcześniejszych postach. Zobaczymy czy ich polityka się sprawdzi? Jak zagrają ich zawodnicy w I Reprezentacji, w U-23 i na poziomie ligi ? Mam nadzieję że się pomylę ale postawie tezę że 80% to będą niewypały. A wracając do sukcesów niezaprzeczalnych złotych juniorów i zachwytów nad nimi przypominam że Kadrę 95 po prostu olano zmieniając trenera na ostatniej prostej przed MŚ. I trener zadufany w sobie zmienił połowę składu i co z tego wyszło ? 9 miejsce zamiast walki o medale być może też złoty. Ale wielu z Was na forum pisało wtedy że wynik w reprezentacjach młodzieżowych jest drugorzędny. To po co teraz te zachwy? Przypomnę tylko że wielu zawodników Reprezentacji Rosji, która ograła Nas w LŚ to chłopcy ze złotego rocznika 95.
stani3
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2015, o 15:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: stani3 »

Przypomnę skład grupy eliminacyjnej na MŚ w Meksyku w 2015:Rosja,Argentyna,USA,Polska.Przegrywając z wyśmienitą(w tym roczniku)Rosją i po zaciętym meczu z Argentyną,która ostatecznie zdobyła wicemistrzostwo świata,przegrywając w finale ponownie z Rosją,wygraliśmy zdecydowanie wszystkie pozostałe 8 meczy(w tym z chwaloną Kubą)To niestety dało nam tylko 9 miejsce.Gdyby inny skład grupy eliminacyjnej(Meksykanie robili wszystko by ich drużyna wyszła z grupy)podejrzewam,że mielibyśmy medal.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: kanimo »

Dodatkowo byly problemy kadrowe, z duza dziura na ataku. Gryc wracal po pierwszej kontuzji i operacji, byl to jego pierwszy turniej. Nie bylo tez Szalupy, ktory walnie przyczynil sie do wygrania np meczu z Wlochami na MEJ. Nie bylo go, bo byl powolany do doroslej. Wiec z zespolu Nawrockiego wypadlo 3 zawodnikow: Gryc po kontuzji, Szalupa-seniorzy i Piechocki-kontuzja. Za Piechockiego zagral Popiwczak i byl to jego pierwszy miedzynarodowy wystep w bialo-czerwonych barwach. Dodac wybor trenera bodaj w maju i improwizowane przygotowania. Oraz nieobecnosc w czasie czesci przygotowan Sliwki-lidera i kapitana-kadra B.
Bucko, ktory odpadl pod koniec przygotowan, jakos PL nie podbil przez 2 nastepne sezony, zas Depowski czy Halaba oraz Szymura pokazali sie znacznie lepiej. Ewentualnie mozna go bylo wziac na atak, trudno powiedziec, czy dalby wiecej niz Lipa.

Wynik na miare okolicznosci, na plus ogranie Popiwczaka, ktory pokazal w nastepnym sezonie, ze ma papiery na duze granie. Troche gry dla Lipy i Halaby.

Niewazne-bylo, minelo.

Ciezko mi cos napisac o grze Bienkowskiego; Bielska w koncowce bylo malo, a to co bylo to ogladalo sie ciezko.
Dla mnie kariera Krzyska w seniorach jest duzo ponizej oczekiwan. I raczej rozsadnie myslac, nie mozna tego wytlumaczyc miedzynarodowa, trenersko-menadzerska zmowa. 3 Kluby, 4 trenerow, czasu na parkiecie dosyc malo. Co do wejsc w Olsztynie to moja opinia jest inna, kibicow Olsztyna chyba tez. Te w Warszawie byly rozne, z reguly

Ze Komenda przed Kedzierskim? Kwestia wyboru stylu. Komenda gra wolniej, troche wyzej ale sporo dokladniej. I duzo blokuje. Z kolei jesli stawiac na szybkosc i kombinacyjnosc to Droszynski i Kozub sa lepsi od Kedzierskiego, i rowniez dokladniejsi, za to nizsi.
stani3
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2015, o 15:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: stani3 »

Dziś w ostatnim meczu z Brazylią(w pełnym składzie) nasi młodzieżowcy przegrali 3:4.Czyli w meczach wygraliśmy 2:1(4:2 ,4:1,3:4).Jak będzie w Kairze przekonamy się wkrótce.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: kanimo »

Widze, ze nikt nie pisze.
To informuje-na FIVB owskiej stronie mistrzostw sa linki do transmisji na YT, mozna tez ogladac retransmisje.
Zwyciestwo nad Kuba choc w setach roznie bywalo. Te sety do 15 sprawiaja wrazenie, ze troche rzadzi przypadek.
I serwis dziwnie wyglada. Nasi graja wersja bezpieczna, glownie flotem. Kubanczycy maja wiecej atakujacej tylko rozbieg przesuniety.

Bardzo fajnie pokazuje sie Halaba. Powtarzalne, dynamiczne ataki z pipa, fajne ataki z prawego. Slabiej Szymura, czyzby znowu jakies problemy zdrowotne?
Staty byly wczoraj niedostepne ale na oko Halaba i potem Semeniuk liderami w ataku. W przyjeciu tez Pawel solidnie. Szkoda, ze dla tego gracza nie znalazlo sie miejsce w PL. W takim Sczecine, czy Bydzi bylby raczej szostkowym, o BB i Kielcach nie wspominajac. Dla mnie to zwodnik od np Walinskiego bardziej wartosciowy. Oby powrocil do Polski mocniejszy, bo chyba ogrania i umiejetnosci znoszenia presji brakuje mu najbardziej. Bo 194/360, dobra koordynacja i praca nog, dosyc szybka reka- to sa argumenty.

Mucha fajnie chodzil w bloku. Kolejny niezle rokujacy srodkowy. Tylko serwis nijaki (moze nomalnie ma atakujaca?)

Fajnie sie oglada tan sklad. Ciesze sie, ze pojechala glownie grupa tych, co o awans walczyli.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn U-23 2016/2017

Post autor: SerCos »

Nikt nie pisze, bo tutaj jest drugi temat http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... 75#p477775
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”