Reprezentacja Juniorów 2017

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Guilder »

Normalnie. Takie 3 w skali 1-5. Chciałem nawet surowiej to opisać, ale byłem świadom, że może przemawiać przeze mnie żal, że tak dobry zawodnik dawał jednak mniej naszej reprezentacji, niż by można po takiej klasy zawodniku tego oczekiwać.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: iti »

Gdzie znajde informacje ile w ataku i bloku lapia Fornal i Kwolek? Moze ktos podrzuci takie dane? Takie w miare aktualne/wiarygodne ;)

Btw @Aershis jak mierzono ten zasieg w porownaniu do "normalnego" mierzenia?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Noworoczny »

placid pisze:Jakie przyjęcie przeciętne ? :o
Normalne przeciętne. Świder był od atakowania, nie od przyjmowania.
grzegorzg pisze:A te "oszustwa" z ustawieniem to z kolei tez trzeba zobaczyc, bo np w Łodzi w finale LM taki Falasca nawet nie spojrzał, ze mu na środku Priddiego zostawili...
A to już trzeba się postarać, żeby nie zauważyć.
grzegorzg pisze:Konar skacze jak skacze i nie dlatego jest tak skuteczny.
[pytamboniewiem]A dlaczego?[/pytamboniewiem]
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Aershis »

iti pisze:Btw @Aershis jak mierzono ten zasieg w porownaniu do "normalnego" mierzenia?
Tak jak opisywał to bodajże grzegorz. Punkt, w którym uderzasz piłkę w momencie plasu, czyli gdzieś mniej wiecej środek piłki w momencie ataku. Obecnie mierzy się raczej to ile sięgniesz opuszkami palców, jak na filmikach z młodym Evansem, które na początku ligi światowej wrzucał drukjul : )
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: madlark »

Jerzy Mielewski‏ @Mielewski

Prawie 1.000.000 widzów oglądało końcówkę finalowego meczu naszych juniorow w @polsatsport . Caly mecz srednio 530 tyś
:o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: grzegorzg »

Wracając na sekundę do mojego "sporu" z Guilderem - w sumie nie odpowiedziałem w sposób ścisły na pytanie, czy wierzę iż Świderski miał 365 cm jak mu podawano w poczatkowym okresie kariery reprezentacyjnej czyli tak koło meczów z Rosją w LŚ chyba w roku 2000. Na podstawie własnych doświadczeń mogę zrobic taki szacunek - Świdrski mógł miec zasięg stojac w granicach 245-250 cm przy swoim wzroście. Poniewaz naprawdę wyskakany junior, taki z naturalną "windą"w nogach może skakac ok metra, nie powinno byc problemu zeby zrobic te 110-115 cm cieższymi treningami w seniorach. Reasumując - 245-250cm plus 110-115 cm, to daje razem 355-365 cm. Mogł miec zatem zasięg zblizony lub dokładnie taki.
Noworoczny pisze:A to już trzeba się postarać, żeby nie zauważyć.
Widzisz, taki doświadczony, a się postarał. Czyli mozna... ;)
Noworoczny pisze:A dlaczego?
No nie dlatego, ze stoi prosto do siatki i ma ręce z przodu. ;) Na pewno wiesz. Jedna z podstawowych zasad blokowania mówi, ze skacze się do bloku w miejscu stycznym ruchu atakującego i siatki. Nie jest to proste do oszacowania. Konar jak widac robi to dobrze. To oczywiście z piłek oddalonych od siatki, bo przy siatce skacze się na piłkę, a nie ruch. Innymi sposobami które z kolei zapobiegają uderzeniom zew zminą kierunku ruchu czyli np przez bark, czy mocniejsze wykręcenie po skosie niz wynika to z ruchu zawodnika, sa rózne oszustwa (znowu :D ) wyskok "po skosie" tzn nie w miejscu, przełozenie rąk itp.
Oczywiscie do tego dochodzi podstawa czyli tempo i przełożednie rąk z domykaniem kierunku. Ale to samo sukcesu nie zapewni.
Konar umie zaadoptowac któryś ze środków do celu i w tym tkwi jego siła na bloku.
Aershis pisze: Tak jak opisywał to bodajże grzegorz. Punkt, w którym uderzasz piłkę w momencie plasu, czyli gdzieś mniej wiecej środek piłki w momencie ataku. Obecnie mierzy się raczej to ile sięgniesz opuszkami palców
Tzn zawsze się tak mierzyło, przynajmniej u nas. Sam atak oczywiście wykonywany jest na mniejszej wysokosci , takze ze względu na to, iz piłkę uderza się po przekroczeniu apogeum ruchu ręki ze względu na kontrolę nad piłką.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Didek »

Czyli Konarski ma po prostu talent i wyczucie w bloku.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: grzegorzg »

Oczywiście, chociaż ja nie lubię tak wykonywanego bloku, wolę taki "z zawisem" :D . No ale Konarski zawis ma jaki ma i tym większa chwała, że gra tak świetnie w bloku.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Xenio »

Dyskusja o bloku , wtrącę swoje 3 grosze . Dziś 13 . 30 TVP Sport finał niedzielnej plażówki w Gdańsku i kilka bloków . Warto to zobaczyc .
kibic-alk
Posty: 414
Rejestracja: 3 sie 2016, o 17:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: kibic-alk »

Szybkie pytanie: Kto jest menadżerem Kwolka, Szalpuka i Śliwki? To ta sama osoba, czy mają innych?
Olcia
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2016, o 11:31
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Olcia »

kibic-alk pisze:Szybkie pytanie: Kto jest menadżerem Kwolka, Szalpuka i Śliwki? To ta sama osoba, czy mają innych?
Kwolek i Śliwka: forma Jakuba Malke i Tomka Kozłowskiego
Szalpuk: Chyba jego tata, ale tu się mogę mylić
jarek8dywan
Posty: 590
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: jarek8dywan »

Prośba o link do video meczu Polska-Brazylia/Polska-Iran. Z góry dzięki :)
Streeter
Posty: 7130
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Streeter »

Pozwoliłem sobie po kilku latach odgrzebać naszą mega-kadrę:

Damian Domagała
Tomasz Fornal
Radosław Gil
Jędrzej Gruszczyński
Norbert Huber
Szymon Jakubiszak
Jakub Kochanowski
Łukasz Kozub
Bartosz Kwolek
Mateusz Masłowski
Jarosław Mucha
Jakub Ziobrowski

W zasadzie wszyscy, poza Mucha i Gilem z lepszym bądź gorszym skutkiem w PlusLidze się odnaleźli. Z tych PlusLigowych najgorzej wypadają atakujący, również para rozgrywających furory póki co nie zrobiła. Ale myślę że i tak niezła ilość zawodników przeniosła juniorską karierę na seniorską, chociażby w porównaniu do wcześniejszych naszych złotych ekip.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”