Reprezentacja Juniorów 2017

astronauta
Posty: 2862
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: astronauta »

Kultura gry, organizacja, technika użytkowa - wszystko jest po stronie Polaków. Nie mogą tego przegrać.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: StanLee »

Te doklejone litery na stroju Kubańczyka...
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: majka86 »

Haha, co oni grają :] Z takich szmat im wszystko wchodzi...
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: majka86 »

z tego co widzę, nie będzie dekoracji na Polsacie? :(
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: maciek77 »

majka86 pisze:z tego co widzę, nie będzie dekoracji na Polsacie? :(
Tutaj pewnie będzie: https://www.youtube.com/watch?v=JeDAo9HcXyA
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: kinagyo »

Kozub wystawia dołem lepiej niż Drzyzga :] Do kadry go
żartuję oczywiście, ale mam nadzieję, że w następnym sezonie będzie pierwszym w klubie
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Szary Wilk »

Kochanowski jest bardzo dynamiczny jak na środkowego, ma świetny serwis. Może kiedyś go na atak przestawią :D Fei też był kiedyś środkowym.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: drukjul »

ZŁOTO. Gratulacje dla wszystkich chłopaków. To jest bajka. :D :P :D :P

Takich emocji dzięki naszym siatkarzom nie przeżywaliśmy od 2014 roku. Dziękujemy i prosimy o jak najczęstsze repety już w dorosłej, seniorskiej siatkówce. :D
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: aezakmi »

Mistrzostwo Europy Kadetów
Mistrzostwo Świata Kadetów
Mistrzostwo Europy Juniorów
Mistrzostwo Świata Juniorów
Bez ani jednej porażki! To jest nie do pobicia. Piękną historię napisali nasi siatkarze :) POLSKA!!!
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: StanLee »

Brawo :P

Nie wiem jak przyznają nagrody, ale Kwolek MVP i Kwolek, Masłowski i Kozub najlepsi na swoich pozycjach.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: weary_skier »

Dawno się tak nie cieszyłem z sukcesu kadry. Fantastyczna grupa.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: estril1992 »

Kapitalna sprawa!!!!!! Brawa wielkie!!!!
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: majka86 »

będzie dekoracja w Polsacie Sport ;)
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Szary Wilk »

Najważniejsze jest to, że wszyscy grają regularnie w swoich klubach. Jedynie szkoda, że Ziobrowski jest tylko zmiennikiem i nie gra regularnie w każdym meczu.

Biorąc pod uwagę też to, w jakich zespołach grają - szacun. Masłowski pewnie w tym sezonie pierwszy libero Resovii, Kwolek może grać w szóstce mocnej jak nigdy Polibudy, Kochanowski w mocnym Olsztynie i tak dalej.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: kinagyo »

Magiera: "wiemy, że Fefe kilku z nich powoła na ME"
nie wiem czy to dobry pomysł, chyba wszyscy podstawowi skrzydłowi mieli przed MŚJ kontuzje...
Ostatnio zmieniony 2 lip 2017, o 18:46 przez kinagyo, łącznie zmieniany 1 raz.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: majka86 »

fajne te nasze bandziory 8-)
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Szary Wilk »

Jak będą zdrowi, to fajnie, jak kilku z nich zagra w Memoriale. Na MŚ za wcześnie, żaden z nich zapewne nie dostanie powołania. Ilu jedzie na ME, 14, tak?

PS - Chodza słuchy, że Kurek ma nie jechać na ME. Szybka to będzie przygoda de Giorgiego z kadrą. Ja nie wierze, że Konarski to dźwignie za dwóch, nie ten kaliber, nie ta armata. A i jeszcze Mika nie pojedzie na turniej...

Na MŚ to już w ogóle.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: StanLee »

Jedynym, który miałby realne szanse na angaż do ścisłej kadry ME jest Kwolek, i chyba byłbym zwolennikiem takiego ruchu.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: majka86 »

nie wiadomo, o co chodzi, ale przed dekoracją Czesi nawalają się mieczami :D

o matko :D teraz klękają przed pucharem :D :D :D
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: majka86 »

Pfff... Kubanczyk i Rosjanin na środku :|
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: StanLee »

Niezasłużone to MVP, nawet nie był najlepszym śodkowym imprezy, ale narzekać nei będę. ;)
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: majka86 »

StanLee pisze:Niezasłużone to MVP, nawet nie był najlepszym śodkowym imprezy, ale narzekać nei będę. ;)
też bym dała Kwolkowi, no ale może i lepiej, Bartka już lepiej nie głaskać więcej :P
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: krzysiu »

Kochan powinien byc na srodku a nie MVP ale trudno - na ME raczej bedzie Kochan
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Niezasłużone to MVP, nawet nie był najlepszym środkowym imprezy, ale narzekać nei będę. ;)
Zgoda, jeżeli chodzi o statystki środkowych, to lepsze miał nawet w naszej drużynie Norbert Hubert. Kochan dostał nagrodę MVP bez dwóch zdań za jeden, za to kluczowy o medalach mecz w turnieju - wczorajszy półfinał z Brazylią. W przekroju całego turnieju nagroda należała się oczywiście Kwolkowi, ale cóż nagroda jest czysto uznaniowa więc komuś z oficjeli tak się to akurat widziało. Kontrowersyjna sprawa, ale to przecież nie pierwszy i nie ostatni raz.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Szary Wilk »

krzysiu pisze:Kochan powinien byc na srodku a nie MVP ale trudno - na ME raczej bedzie Kochan
Wiśniewski ma wrócić na przygotowania i nie wiadomo, który z nich pojedzie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Aranger »

Brawo. :D

O powadze tych nagród indywidualnych niech świadczy samo to, że Kochanowski dostał nagrodę MVP nie będąc jednocześnie wybranym do szóstki turnieju. Zresztą w przekroju całych rozgrywek, to nawet Huber prezentował się od niego lepiej, który i wczoraj, i dzisiaj grał znakomicie i od początku zaliczył tylko jeden słabszy mecz z Iranem, ale w meczach o medale, szczególnie wczoraj przyćmił, go Kochanowski.

MVP to zdecydowanie Kwolek, zdecydowanie najskuteczniejszy skrzydłowy w ataku (61%) i zdecydowanie najlepiej serwujący gracz.

Fornal się rozkręcił i decydujące mecze grał już w porządku, Ziobrowski wyrobił z formą na samą końcówkę turnieju.

Podobno to Fornal ma zostać powołany przez Fefe, co byłoby niesprawiedliwością w obliczu postawy Tomasza i Bartosza na MŚJ. Chociaż Magiera mówił o kilku graczach z tej drużyny w pierwszej reprezentacji, więc może Kwolek też. Wszak w tej naszej kadrze A na przyjęciu jest kogo zastępować, przynajmniej w szerokiej kadrze. ;)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: StanLee »

OK, bo pojawiły się zarzuty, że nic nie piszę o naszych (raz, że moje opinie chyba są znane, a dwa, o niektórych ciężko mi w ogóle pisać, co dla niektórych powinno być dosyć oczywiste ;) ), to się zdobędę na podsumowanie, skoro widziałem każdy mecz naszych.

Co do naszego MVP, to żeby była jasność - Kochanowski to strasznie duży talent, bardzo lubię go oglądać, ale on poza meczem z Brazylią, i Kubą, rozegrał jak na siebie średni turniej. Co więcej, postawiłbym nawet tezę, że jego postawa na bloku wyglądała trochę niepokojąco, w statystykach bloku jest 13. ze wszystkich środkowych, do tego serwował jak na siebie średnio (super w finale z Kubą, ale do tego meczu miał tylko 4 asy w 7 meczach). Najlepszy na środku był ten Rosjanin Kononow, Kochanowski statystycznie chyba nawet nie łapałby się na statuetkę, ale chyba decydujące były te mecze o medale, a on z Brazylią - najlepszy na parkiecie. W ataku wiadomo co potrafi wyprawiać Kuba, porównanie do Joao Jose jest jak najbardziej zasadne. :P

Co do naszego drugiego środkowego, to nie ukrywam, że jestem zaskoczony jego poziomem gry, do tej pory to było tylko uzupełnienie tej ekipy, w miejsce Wocha, tutaj Huber grał naprawdę dobrze. Tzn. żeby była jasność - ten float jego tylko momentami wygląda tak jak powinien, a na bloku bardzo zdarzyło mu się gubić, w ataku jak dostał w meczu z Iranem, co jest w seniorskiej siatkówce standardem, środkowych vis a vis o podobnych warunkach fizycznych to nie potrafił nic skończyć - ale zagrał naprawdę dobrze. Z tym, że jednak bardzo dużo pracy przed nim, konkurencja na środku jest wręcz ogromna, chociaż to na pewno perspektywiczny środkowy.

Co do rozegrania... Pamiętam, jak Droszyński zaczął pajacować, i musiano postawić na Kozuba - na Pucharze Polski w tym półfinale ze Skrą, Łukasz czysto technicznie wyglądał dramatycznie, tzn. porównanie tej ekipy z Droszyńskim, który grał szybko, kombinacyjnie i niekonwencjonalnie - a grającym wysoką piłką Kozubem, było lekko dla osoby/osób oglądających tych chłopaków regularnie wstrząsające. Potem przyszły pół roku później MEJ, gdzie gra Kozuba wyglądała już zdecydowanie, zdecydowanie lepiej, zwłaszcza pod względem tempa gry - tutaj wyglądało to już naprawdę dobrze, i na tle bardzo średniej konkurencji, Kozub niesamowicie się wyróżniał. W dalszym ciągu Łukasz ma przeciętne warunki fizyczne, a to jego odbicie nie jest idealne, nawet dzisiaj powinni mu ze dwie piłki gwizdnąć (za jedną poleciał hejt od Mazura), ale nie spodziewałem się takiego poziomu gry z jego strony, osobiście bardzo mi przypomina Łomacza, i tak go na ten moment oceniam.

Co do Ziobrowskiegom, musiałbym w sumie skopiować swój komentarz sprzed kilku stron, komentarze odmawiające mu bycia istotną częścią tej drużyny były zwyczajnie niesprawiedliwe, bardzo podoba mi się jego umiejętność atakowania z naprawdę szybkich wystaw, jest w tym znacznie bardziej naturalny niż np. Jarosz czy Konarski. Tylko ten serwis to trochu nie przystoi. ;)

Co do Tomasza F... Gratuluję. :D

Co do Kwolka, bezsprzecznie MVP tej imprezy, lider (chyba także mentalny, wespół z Kochanowskim) tej drużyny, o największym potencjale, a statystycznie - piąty punktujący, pierwszy atakujący (9% wyższa skuteczność niż Semyszewa), pierwszy serwujący - o dwie długości przed każdym graczem na tej imprezie. Nie wiem kogo Onico Warszawa planuje pozyskać na przyjęciu, ale szczerze nie wyobrażam sobie, żeby Kwolek nie był wyróżniającą się postacią całej ligi, mam nadzieję, że Antiga popracuje nad jego ustawieniem do przyjęcia, bo samo czucie piłki Kwolek ma bardzo dobre, ale flota kaleczy z innych powodów. Zdecydowanie gracz, który już za rok obok Kubiaka, Kurka i Miki powinien być na przyjęciu w pierwszej reprezentacji.

A, i Masłowski. Jemu to się słusznie dostawało, i za zachowanie, i samą grę, gdzie często był najsłabszym graczem Polaków. Tutaj jednak grał dobrze, chociaż z tą poprawką, że nasi w przyjęciu brali po równo, a serwowano raczej w Kwolka, na pewno na plus, że zostanie rzucony na głęboką wodę w Rzeszowie. Poza libero Brazylii, który był jednak najlepszym graczem imprezy, i poza kadetem z Argentyny - chyba najlepszy libero tej imprezy.

Co do rezerwowych, osobiście szkoda mi Domagały, z wiadomych względów, naprawdę nie widzę jego przyszłości na ataku, Gil IMHO przesadził z wyborem klubu, bo nawet jak będzie grać w wicemistrzu Słowenii dobrze, to nie wiem kto go z powrotem weźmie do szóstki w Polsce, Jakubiszak zdecydowanie powinien iść do jakiegoś zespołu pokroju Bielska pograć.

Co do samego turnieju, nie umniejszając naszym (w ostatnich latach druga najlepsza drużyna młodzieżowa, poza Rosją w rocznikach 95/96), poziom bardzo przeciętny, jedyny zespół z naprawdę dobrymi indywidualnościami to Rosjanie - ale oni nie mają Spały, to jednak ciężko ich nawet do Polaków porównywać. Reszta średnio, sami Polacy męczyli się ze swoją grą, ale tak naprawdę sportowo, personalnie, drużynowo - lepsi od każdej drużyny na tym turnieju o sporą długość, a tylko zdrowie Ziobrowskiego dostarczyło nam trochę nerwów.

Swoją drogą, tak jak zacząłem o tym myśleć:
Kozub, Gil, Droszyński, Komenda
Muzaj, Kaczmarek, Filip, Ziobrowski, Butryn
Bieniek, Lemański, Kochanowski, Huber
Fornal, Kwolek, Jakubiszak, Śliwka, Szalpuk
Piechocki, Popiwczak, Masłowski

Dawno nie mieliśmy tak szerokiego grona wśród młodzieżowców, nawet jak robiliśmy dwukrotnie z rzędu finały MEK w rocznikach z Jaroszem i Drzyzgą to chyba nie było aż tylu zawodników na poziomie ligowców z potencjałem na coś więcej. A tu jeszcze trzeba byłoby dodać Hubera, Semeniuka, może Butryna, Kędzierskiego, Szymurę czy Janusza. Pozostaje mieć nadzieję, że zbliżająca się katastrofa (tak, jinxuję) w seniorskiej kadrze nie zaowocuje chęcią rzucenia tych chłopców na pożarcie za rok, bo jednak na ten moment rzeczywiście do seniorskiego grania (tzn. na poziomie LŚ) z tego grona to nadają się jedynie Muzaj, środkowi i libero.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: krzysiu »

Ale moga dostawac szanse z uwagi na 7 lat spokoju w LŚ
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: nerwus »

Pisząc o postawie Kochanowskiego zapominacie o jednym. To kapitan tej drużyny ( prawdziwy) która jak sami piszecie jest super zgrana i ma jaja. Jakie znaczenie mają statystyki wobec faktów ze w kluczowych momentach średniego przyjęcia kończył mega trudne piłki oraz ze to on jest mentalnym wsparciem dla innych?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Juniorów 2017

Post autor: Noworoczny »

Gratulacje dla naszych chłopców!!!
majka86 pisze:Trochę szkoda, że drabinka nam się tak ułożyła, że nie było okazji nakopać Rosji ;)
Faktycznie szkoda. Miałem nadzieję, że chociać w małym finale Brazylia ich ogra, ale też nie )-:
majka86 pisze:a Leon komu dzisiaj kibicuje? :]

chłopcy powinni nauczyć seniorów, jak się hymn śpiewa ;)
W sensie, że tak fałszować?
Widać było wielkie zaangażowanie, patriotyzm. Brawo.
Szary Wilk pisze:Bardzo zdolne pokolenie. Oby im z czasem nie wpoili tego, co lubią naszym wpając najbardziej - Plasiki,kiwki,packi
Przecież sam kilka postów dalej napisałeś:
[quote="Szary Wilk"

Fornal dziś kiwał 5 razy, zdobył 5 punktów. [/quote]
To czemu niby mają nie kiwać, skoro daje to stuprocentową skuteczność? Dobry zawodnik to taki, który nigdy nie wiadomo jak zaatakuje. Czy po prostej, czy po skosie, a może w dziurę w bloku? Czy kiwnie, czy walnie? Czy kiwnie po prostej czy po skosie? A może zagra roladkę?
majka86 pisze:spoko, jak dotrą do seniorów, to się oduczą serwować :]
Jak zobaczę Kochana zagrywającego floatem przestaję oglądać siatkówkę.
kinagyo pisze:Kozub wystawia dołem lepiej niż Drzyzga :] Do kadry go
żartuję oczywiście, ale mam nadzieję, że w następnym sezonie będzie pierwszym w klubie
A wg mnie winien od razu wskoczyć do seniorów, bo z Drzyzgi i Łomacza nic już nie będzie.
StanLee pisze: Pozostaje mieć nadzieję, że zbliżająca się katastrofa (tak, jinxuję) w seniorskiej kadrze nie zaowocuje chęcią rzucenia tych chłopców na pożarcie za rok, bo jednak na ten moment rzeczywiście do seniorskiego grania (tzn. na poziomie LŚ) z tego grona to nadają się jedynie Muzaj, środkowi i libero.
Muzaj, jak na razie, na mecze reprezentacyjne wkłada brązowe szorty )-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”