Leon w reprezentacji w 2019 roku

StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: StanLee »

Zakładam temat, bo raz, że to niesamowicie ważne info, a dwa, że robi się trochę bałagan - gdzie w temacie ''Przyszłość reprezentacji'' omawiany jest temat Leona, młodzieżowców, seniorskiej reprezentacji i właściwie wszystkiego. Proponuję w tym wrzucać wszystkie newsy na temat Leona, gdyby np. coś miało ulec zmianie, tudzież zostać potwierdzone, bo chyba tak będzie znacznie bardziej przejrzyście.

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html.

Więc - prezes PZPS potwierdza, że Leon zagra w kadrze w 2019 roku.

O tym, jak to zmieni naszą pozycję w siatkówce i jakie znaczenie może mieć dla naszej reprezentacji, wiadomo, osobiście bardzo cieszę się, że najlepszy gracz na świecie chce reprezentować nasz kraj, bo chyba na to (pozasportowo) zasłużył.

Przyznam się jednak, że trochę nie rozumiem charakteru procedowania ew. decyzji o Leonie w kadrze, bo jeszcze nie ma żadnego oficjalnego komunikatu, a skoro zawieszenie Leala rozpoczęło się w momencie podjęcia decyzji przez FIVB (maj 2017?), to dlaczego inaczej ma być w przypadku Leona? Bo jeżeli FIVB tą decyzję podjąć ma w listopadzie 2017 roku, to przecież de facto Leon w kadrze będzie grać mógł dopiero w 2020 roku.

No i, mogę tylko powtórzyć - chyba przez długość procesu naturalizacji (siatkarskiej) Leona, mocno ustały te głosy krytyczne, a większość osób się z tym oswoiła.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Marcy$ »

StanLee pisze: No i, mogę tylko powtórzyć - chyba przez długość procesu naturalizacji (siatkarskiej) Leona, mocno ustały te głosy krytyczne, a większość osób się z tym oswoiła.
Albo jest to związane z wynikami repry.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Przyznam się jednak, że trochę nie rozumiem charakteru procedowania ew. decyzji o Leonie w kadrze, bo jeszcze nie ma żadnego oficjalnego komunikatu, a skoro zawieszenie Leala rozpoczęło się w momencie podjęcia decyzji przez FIVB (maj 2017?), to dlaczego inaczej ma być w przypadku Leona? Bo jeżeli FIVB tą decyzję podjąć ma w listopadzie 2017 roku, to przecież de facto Leon w kadrze będzie grać mógł dopiero w 2020 roku.
To wszystko jest mocno zagmatwane. Kiedy Andrzej Grzyb opowiadał, że według przepisów karencja Leona zaczęła się w 2016 roku po złożeniu dokumentów Kasprzyk strofował go i zapewniał, że dopóki nie ma decyzji FIVB żaden czas karencji nie płynie. Dziś zapytany czy dwuletnia karencja już trwa odpowiada zdecydowanie TAK. Więc jak to? Zgody dalej nie ma a prezes twierdzi, że kara płynie? Zaprzecza sam sobie... Zapewniał też, że najpóźniej podczas ME pojawi się oficjalny komunikat od światowych władz w sprawie Wilfredo. Grzyb twierdzi, że jeśli taka decyzja zapadnie będą chcieli to wszystko skrócić zwracając się do sądu arbitrażowego. Co ciekawe, jedna z gazet twierdzi, że taki komunikat pojawi się dopiero w grudniu podczas specjalnego posiedzenia. Czekamy do zakończenia ME. Jeśli decyzji nie będzie to Kasprzyk zrobi z siebie pośmiewisko i potwierdzi, że nie wie nic co dzieje się w tym temacie.
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: VernonRoche »

StanLee pisze: chyba przez długość procesu naturalizacji (siatkarskiej) Leona, mocno ustały te głosy krytyczne, a większość osób się z tym oswoiła.
Po prostu bądźmy pragmatykami i importujmy wartościowych ludzi do naszego kraju. I to zawsze powinno być ok.
Adi90
Posty: 75
Rejestracja: 1 paź 2014, o 13:55
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Adi90 »

Ja tam patriotą nie jestem, ale za przeproszeniem kadra to nie jest dziwka przy drodze aby się sprzedawać. Co ma wspólnego ten Kubańczyk z Polską? Nic. Mamy utalentowaną młodzież, inwestujmy w tych chłopaków, a nie się bawimy w naturalizację. To, że inni tak robią, nie znaczy, że my musimy. Jak ktoś kradnie, nie znaczy, że ja też mam to robić, odnosząc się do tej sytuacji. Jeżeli mamy podążać taką drogą to zamiast wydawać kasę na szkolenie kupmy sobie 14 chłopa z całego świata i grajmy nimi. Finansowo może wyjdzie nawet taniej :)
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Co ma wspólnego ten Kubańczyk z Polską? Nic.
Żonę, córkę, mieszkanie, inwestycje i obywatelstwo.
Mamy utalentowaną młodzież, inwestujmy w tych chłopaków, a nie się bawimy w naturalizację.
Co ma piernik do wiatraka? To, że Leon zostanie naturalizowany nie znaczy, że z miejsca przestaniemy inwestować w naszą "utalentowaną" młodzież. Ta młodzież albo wypali albo nie. Leon to zawodnik gotowy już grać na najwyższym poziomie, zawodnik, który jest nie tylko obecnie lepszy od naszych młodych zdolnych, ale i wszystkich zawodników w Polsce na swojej pozycji.
To, że inni tak robią, nie znaczy, że my musimy. Jak ktoś kradnie, nie znaczy, że ja też mam to robić, odnosząc się do tej sytuacji.
Porównanie wzięte za przeproszeniem z du... Kradzież prawnie jest zabroniona.
Jeżeli mamy podążać taką drogą to zamiast wydawać kasę na szkolenie kupmy sobie 14 chłopa z całego świata i grajmy nimi. Finansowo może wyjdzie nawet taniej :)
W siatkówce liczba zawodników naturalizowanych jest określona... Może taki znawca siatkówki jak Ty nie rozwodzi się nad tymi szczegółami stąd niewiedza w tym temacie.
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: kibic_siatki »

Zmiana obywatelstwa, czy dobranie sobie drugiego i reprezentowanie innego kraju można rożnie interpretować. O ile mogę zrozumieć trenera Wentę, który jako zawodnik zmienił obywatelstwo i reprezentował inny kraj, wiedząc, że jest dobry i może po zmianie więcej osiągnąć w reprezentacji, to bardziej przypomina mi to Kozakiewicza, który zrobił to dla pieniędzy. To, że sprawa przeciąga się dłużej, w sumie wszystkim może wyjść na dobre. Jak na razie Leon rzadko pojawia się w kraju, który ma reprezentować i to bardziej kojarzy się z reprezentacją Kataru na MŚ w piłce ręcznej, niż np. z Juantoreną, który wiele lat grał w lidze kraju, który obecnie reprezentuje.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Jak na razie Leon rzadko pojawia się w kraju, który ma reprezentować i to bardziej kojarzy się z reprezentacją Kataru na MŚ w piłce ręcznej, niż np. z Juantoreną, który wiele lat grał w lidze kraju, który obecnie reprezentuje.
Juantorena grał w kraju, który na niego stać. Leon wyraził chęć gry w Resovii zmniejszając swoje wymagania finansowe o połowę. To działacze Resovii nie chcieli na niego postawić i nie widzieli go w swojej drużynie.
kanimo

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: kanimo »

kibic_siatki pisze:Zmiana obywatelstwa, czy dobranie sobie drugiego i reprezentowanie innego kraju można rożnie interpretować. O ile mogę zrozumieć trenera Wentę, który jako zawodnik zmienił obywatelstwo i reprezentował inny kraj, wiedząc, że jest dobry i może po zmianie więcej osiągnąć w reprezentacji, to bardziej przypomina mi to Kozakiewicza, który zrobił to dla pieniędzy. To, że sprawa przeciąga się dłużej, w sumie wszystkim może wyjść na dobre. Jak na razie Leon rzadko pojawia się w kraju, który ma reprezentować i to bardziej kojarzy się z reprezentacją Kataru na MŚ w piłce ręcznej, niż np. z Juantoreną, który wiele lat grał w lidze kraju, który obecnie reprezentuje.
Pojawia sie troche tak jak inni obywatele pracujacy za granica. Moze nawet czesciej, bo ma wiecej wolnego.
Nie gra u nas. Tylko kto z was, majac szanse bycia najlepiej oplacanym na swiecie w swojej branzy i majac prawdopodobnie niespecjalnie bogata rodzine, zrezygnowal by dla kilkukrotnie mniejszych zarobkow.
Ma tutaj rodzine. Uczy sie jezyka. Trenowal w przerwach z PW. Zaprosil tutaj swoich rodzicow. Kibicuje nam. Asymiluje sie chlopak.

Corke mowicie? Mam nadzieje, ze postaraja sie tez o synka, nie ogladam siatkowki kobiecej wiec za te 18 lat...
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Michal5 »

Artem pisze:Leon wyraził chęć gry w Resovii zmniejszając swoje wymagania finansowe o połowę. To działacze Resovii nie chcieli na niego postawić i nie widzieli go w swojej drużynie.
Wiesz w ogóle o czym mówisz?
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

https://www.youtube.com/watch?v=F3TILZdG5Mg

2:40... i czekam na komentarz.

"Wilfredo Leon, choć za żonę ma Polkę, nie zagra w najbliższym czasie w PlusLidze. Nastoletnia gwiazda reprezentacji Kuby jest za droga nawet dla możnych polskiej ekstraklasy. Menedżerowie proponowali Kubańczyka Asseco Resovii, ale mistrz Polski nie był zainteresowany.

Rzeszowscy działacze nie chcą płacić Leonowi wysokiego kontraktu i czekać aż skończy mu się dwuletnia dyskwalifikacja za odmowę gry w reprezentacji Kuby. W Superlidze na pewno znajdą się chętni. Już teraz jeden z rosyjskich klubów jest gotów zaoferować genialnemu dzieciakowi 1,5 miliona euro za dwuletni kontrakt. W Rzeszowie mógł grać za połowę tej kwoty. Nie zagra, bo kluby PlusLigi wciąż są za biedne, by ściągać do Polski gwiazdy z najwyższej półki. Te trafiają na wschód, ewentualnie do Turcji."
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: StanLee »

Artem pisze:To wszystko jest mocno zagmatwane. Kiedy Andrzej Grzyb opowiadał, że według przepisów karencja Leona zaczęła się w 2016 roku po złożeniu dokumentów Kasprzyk strofował go i zapewniał, że dopóki nie ma decyzji FIVB żaden czas karencji nie płynie. Dziś zapytany czy dwuletnia karencja już trwa odpowiada zdecydowanie TAK. Więc jak to? Zgody dalej nie ma a prezes twierdzi, że kara płynie? Zaprzecza sam sobie... Zapewniał też, że najpóźniej podczas ME pojawi się oficjalny komunikat od światowych władz w sprawie Wilfredo. Grzyb twierdzi, że jeśli taka decyzja zapadnie będą chcieli to wszystko skrócić zwracając się do sądu arbitrażowego. Co ciekawe, jedna z gazet twierdzi, że taki komunikat pojawi się dopiero w grudniu podczas specjalnego posiedzenia. Czekamy do zakończenia ME. Jeśli decyzji nie będzie to Kasprzyk zrobi z siebie pośmiewisko i potwierdzi, że nie wie nic co dzieje się w tym temacie.
Dlatego jak wyżej - decyzja o Leonie może pojawić się pod koniec roku, wtedy w myśl funkcjonowania FIVB rozpocznie się karencja (patrz Leal, który obywatelstwo otrzymał chyba wcześniej niż Leon, a którego karencja upływa w maju 19), i wtedy Kubańczyk pojawi się w kadrze dopiero w 2020 roku, być może na styczniowych kwalifikacjach do Igrzysk, chociaż formalnie jego karencja skończy się pod koniec 2019 roku. Jedyną opcją byłoby skrócenie tej karencji, za to chyba nie żadnej możliwości, żeby trwała ona już teraz.

Ponadto, ja czekam na podobne deklaracje jak w przypadku Leala - Kubańczyk ma od przyszłego roku trenować z reprezentacją Brazylii, pomimo tego, że w kadrze zadebiutuje w LŚ 19. Podobnie powinno być z Leonem, gdy tylko będziemy pewni, że wystąpi w naszej kadrze.

Tak naprawdę sam konstrukt tej karencji jest śmieszny, bo np. w piłce ręcznej liczy się okres dwóch lat od ostatniego występu w reprezentacji. Taki Leal w kadrze nie może grać od 2010 roku i musi odbyć jeszcze dwa lata karencji, to trochę absurd.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Leal obywatelstwo otrzymał 5 miesięcy później od Leona więc to nasz zawodnik powinien otrzymać pozwolenia do gry w reprezentacji wcześniej. Czemu jest inaczej? Mamy związek jaki mamy. Grzyb czeka jedynie na decyzję, która według Kasprzyka ma się pojawić podczas trwania tegorocznych ME. Wtedy automatycznie udają się do sądu aby skrócić karencję, która pozwoli Wilfredo grać już na MŚ 2018 (podobno w regulaminie FIVB są jakieś luki, które można wykorzystać na naszą korzyść).
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Kolcz_ps »

Artem pisze:https://www.youtube.com/watch?v=F3TILZdG5Mg

2:40... i czekam na komentarz.

"Wilfredo Leon, choć za żonę ma Polkę, nie zagra w najbliższym czasie w PlusLidze. Nastoletnia gwiazda reprezentacji Kuby jest za droga nawet dla możnych polskiej ekstraklasy. Menedżerowie proponowali Kubańczyka Asseco Resovii, ale mistrz Polski nie był zainteresowany.

Rzeszowscy działacze nie chcą płacić Leonowi wysokiego kontraktu i czekać aż skończy mu się dwuletnia dyskwalifikacja za odmowę gry w reprezentacji Kuby. W Superlidze na pewno znajdą się chętni. Już teraz jeden z rosyjskich klubów jest gotów zaoferować genialnemu dzieciakowi 1,5 miliona euro za dwuletni kontrakt. W Rzeszowie mógł grać za połowę tej kwoty. Nie zagra, bo kluby PlusLigi wciąż są za biedne, by ściągać do Polski gwiazdy z najwyższej półki. Te trafiają na wschód, ewentualnie do Turcji."
Jaki klub stać na wyłożenie 750 tys euro na 1 zawodnika ? W Resovii nikt nie zarabia więcej niz 300 tys. Może jeśli mówilibysmy o kwocie rzędu 400-500 tys to znalazłyby się jakiś klub dla Leona

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

1,5 mln euro za 2 letni kontrakt to 750 tys euro za 2 lata w pluslidze... serio nie było stać Resovii zaoferować Leonowi takiej kwoty? Jak kiedyś mówił Grzyb, Resovia bała się zatrudnić Leona po kilku latach bez gry twierdząc, że nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji. Zenit się nie zastanawiał i teraz mogą się cieszyć ze swojej decyzji.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: krzysiu »

W Polsce 300tys.raczej nikt nie zarabia a gdzie 750 heh
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: GolMar »

krzysiu pisze:W Polsce 300tys.raczej nikt nie zarabia a gdzie 750 heh
Byli tacy, którzy zarabiali 300 tys. euro w Pluslidze - Grozer, Wlazły, chyba Łasko i przynajmniej kilku innych. Grzyb oferował Leona Resovii za +/- 500 tys. euro, ale Resovia nie chciała tworzyć kominów płacowych. A co do tego, że Reska nie wiedziała, w jakiej dyspozycji był Leon... to trochę śmieszne, szczególnie, że spędził on kilka miesięcy trenując w Rzeszowie. Gdyby dopuścili go do treningów z pierwszą drużyną (ostatnio w AZS PW nie mieli z tym jakoś problemów), a nie odsyłali do juniorów, to może poznaliby się na jego formie ;)
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Kolcz_ps »

Artem pisze:1,5 mln euro za 2 letni kontrakt to 750 tys euro za 2 lata w pluslidze... serio nie było stać Resovii zaoferować Leonowi takiej kwoty? Jak kiedyś mówił Grzyb, Resovia bała się zatrudnić Leona po kilku latach bez gry twierdząc, że nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji. Zenit się nie zastanawiał i teraz mogą się cieszyć ze swojej decyzji.
Grzyb dużo gada a nie zawsze mówi prawdę. Resovia miała możliwość zatrudnienia Leona za 500 tys euro za sezon i takiej kwoty nie wyłożą. Nawet Grozera nie zatrzymali mimo że chciał tylko 350 tys. euro.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Zatem do kogo pretensje, że Leon nie jest jak Juantorena i nie zdobywa wyników klubowych dla Polski? Na pewno nie do zawodnika.
Kolcz_ps
Posty: 430
Rejestracja: 7 paź 2011, o 18:55
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Kolcz_ps »

Artem pisze:Zatem do kogo pretensje, że Leon nie jest jak Juantorena i nie zdobywa wyników klubowych dla Polski? Na pewno nie do zawodnika.
Jakby chciał grać to mógłby grać ale za dużo niższe pieniądze. Nie ma winnych, ciężko winić zawodnika że chce zarabiać na swojej pracy i tak samo nie ma co obwiniać kluby że ich nie stać w szczególności Resovii która ma prywatnych sponsorow a nie publiczne instytucje jak np. Zenit.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Jakby chciał grać to mógłby grać ale za dużo niższe pieniądze.

Albo za darmo, żeby kilka osób było szczęśliwych...
Nie ma winnych, ciężko winić zawodnika że chce zarabiać na swojej pracy i tak samo nie ma co obwiniać kluby że ich nie stać w szczególności Resovii która ma prywatnych sponsorow a nie publiczne instytucje jak np. Zenit.
Resovię na Leona było stać. Zamiast dwóch zawodników gdzie jeden i tak wylądował na ławce można było mieć jednego Leona.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Noworoczny »

Odkąd zobaczyłem reklamę final four w wykonaniu (polskim) Wilfredo Leona, nie jestem już takim przeciwnikiem jego gry w kadrze. Nauczył się i nie wstydzi używać w materiale nie przeznaczonym dla Polaków. Znaczy, że jest Polakiem. Polakiem nie jest ten, co się w Polsce urodził. Jest nim ten, kto poczuwa się do polskich obowiązków. Takich uchodźców nam trzeba!
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: pewniak »

Adi90 pisze:Ja tam patriotą nie jestem...
Gratuluję odwagi w chwaleniu się tym...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Adi90
Posty: 75
Rejestracja: 1 paź 2014, o 13:55
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Adi90 »

pewniak pisze:
Adi90 pisze:Ja tam patriotą nie jestem...
Gratuluję odwagi w chwaleniu się tym...
A co w tym złego? Wolny kraj i mogę sobie myśleć co chcę. "Kibice" są oficjalnie patriotami, śpiewają hymn, a potem biegają z maczetami np w Krakowie i jeden drugiego zabija. Ci to są patrioci pełną gębą. Natomiast denerwuje mnie obłuda ludzka. Tu patriotyzm, a zaraz przyjeżdża Kubańczyk, który gdyby nie ustrój w jego kraju, nie wiedziałby na mapie, gdzie jest Polska i już ludzie mają mokro w majtkach bo świetnie gra w siatkówkę. Najlepsze jest to, że gwałcone są przepisy (nie pierwszy raz) prawa bo żeby uzyskać obywatelstwo, trzeba np zdać państwowy egzamin z języka polskiego, a koleś pewnie nie umiałby napisać zwykłego opowiadania na poziomie pierwszej klasy podstawówki.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Najlepsze jest to, że gwałcone są przepisy (nie pierwszy raz) prawa bo żeby uzyskać obywatelstwo, trzeba np zdać państwowy egzamin z języka polskiego, a koleś pewnie nie umiałby napisać zwykłego opowiadania na poziomie pierwszej klasy podstawówki.
Obawiam się, że 30% rodowitych Polaków też by nie umiało. Naprawdę dziwie się, że od razu wymagasz od niego gruszek na wierzbie. Mi wystarczy to, że się stara, uczy i próbuje chłonąć historię Polski o czym niejednokrotnie opowiadał.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: krzysiu »

Chyba nie ma takiego obowiązku, bo jakoś nie pamiętam by Roger Guerreiro, Olisadebe zdawali takie coś i wielu innych i nie każdy dostaje takie obywatelstwo bo Arboleda nie dostał , w przypadku sportowców łatwiej dostać .. wiedziałby gdzie Polska bo nie przyjeżdża tu 1 raz , bo przyjeżdżał prędzej razem z Kubą chyba ;) może i robi to na pokaz,ale ma mieszkanie w Polsce, na wielu akcjach siatkarskich jest w Polsce, ma żonę Polkę, wakacje chyba spędza tutaj, dla CEV F4 wideo mówi po Polsku - co ma jeszcze zrobić? Wiadomo,że lepiej trzeba by mieć swojego,ale czemu nie możemy skorzystać z takiego zawodnika skoro może dać nam medale a może nie da - jak będzie gorszy to na pewno żaden trener go nie wstawi , ale warto zobaczyć jak się odnajdzie w reprezentacji, anuż będzie brakującym elementem ;)
Adi90
Posty: 75
Rejestracja: 1 paź 2014, o 13:55
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Adi90 »

Mistrzostwem było obywatelstwo dla Slaughtera, który najpierw dostał paszport, a potem przyjechał do Polski. Dlatego nie podoba mi się tak jawne łamanie prawa. Ci co są Polakami od urodzenia nie mają obowiązku zdawania egzaminów, ale Ci co się starają o takie obywatelstwo już tak. Jak Leon nauczyłby się języka polskiego w stopniu komunikatywnym, zdał egzamin, przebywał w Polsce chociażby poza sezonem, to spoko. Obecnie to on stara się coś dukać, więc nie powinien być obywatelem RP.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: krzysiu »

Takie obywatelstwa jak Slaughtera są na porządku dziennym w każdym kraju praktycznie koszykarskim ;) więc można się nie zgadzać ,ale tak to wygląda
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: GolMar »

http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/201 ... 2019-roku/

Kasprzyk błądzi jak dziecko we mgle... Skoro nie ma podpisanych papierów to mógłby siedzieć cicho, a nie siać ferment.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: krzysiu »

To pokazuje,że to marionetka,że nie zna się czasem a rzuca górnolotnymi obietnicami jak często ministrowie w Polsce .. nie robi dobrego PR , żeby chociaż był przekonany do tego a teraz odwraca kota ogonem ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”