Leon w reprezentacji w 2019 roku

ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: ciorny17 »

Oj jak mi tęskno za Opalonym, to nie macie pojęcia.
Kłamca.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: TommyLeeJones »

VernonRoche pisze:Po prostu bądźmy pragmatykami i importujmy wartościowych ludzi do naszego kraju. I to zawsze powinno być ok.
+1. Niestety my, Polacy, nie jesteśmy pragmatyczni jako zbiorowość :( .
Żeby się Leonowi chciało tylko.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: madlark »

"Czy są jakieś nowe wieści dotyczące twojego debiutu w kadrze Polski?" - pytał dziennikarz. "To będzie już wkrótce" - odpowiedział bez cienia wątpliwość Leon.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

A ja mam nadzieję, że Leon w naszej kadrze nie zagra. Może i mamy problemy na przyjęciu, ale wolę, by w przyszłości w tej kadrze grali Polacy i młodzi dostawali szansę. Może Szalpuk w Treflu będzie mieć dobry sezon i następny, do tego przyjmujący z kadry juniorów z biegiem lat...

Nie chcę naturalizowanych siatkarzy. Choć Ukraińca czy Białorusina można byłoby jeszcze przyjąć, bo pokrewny naród, ale nie ma żadnego takiego, który by się nam przydał.
rocky
Posty: 1163
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: rocky »

Szary Wilk pisze:A ja mam nadzieję, że Leon w naszej kadrze nie zagra. Może i mamy problemy na przyjęciu, ale wolę, by w przyszłości w tej kadrze grali Polacy
Te dwa zdania się wykluczają.


Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

rocky pisze:
Szary Wilk pisze:A ja mam nadzieję, że Leon w naszej kadrze nie zagra. Może i mamy problemy na przyjęciu, ale wolę, by w przyszłości w tej kadrze grali Polacy
Te dwa zdania się wykluczają.


Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Chyba żartujesz. Polakiem nie można stać się ot tak, przyjmując obywatelstwo. Jeśli ja teraz pojadę na Filipiny i przyjmę takowe obywatelstwo, to jestem Filipińczykiem? Leon nie jest narodowości polskiej, posiada jedynie polski paszport. Polakiem się trzeba być z krwi i kości. W przeciwnym razie w każdej chwili mogę stać się Nigeryjczykiem :D
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Skrzypek »

Szary Wilk pisze:
Chyba żartujesz. Polakiem nie można stać się ot tak, przyjmując obywatelstwo.
Otóż tak, obywatelem Polski (= Polakiem) jest osoba, która posiada polskie obywatelstwo.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

Skrzypek pisze:
Szary Wilk pisze:
Chyba żartujesz. Polakiem nie można stać się ot tak, przyjmując obywatelstwo.
Otóż tak, obywatelem Polski (= Polakiem) jest osoba, która posiada polskie obywatelstwo.
Oznacza to, że jest OBYWATELEM POLSKI. Nie można nazywać Polakiem kogoś, kto urodził się i wychował na Kubie, gdzie cała jego rodzina to Kubańczycy, co to w ogóle za teza? Idź powiedz Turkom mieszkającym w Niemczech, że są Niemcami, to sie nożami potną.

Leon sam zrestą wie, że jest Kubańczykiem z polskim paszportem. Czy Gołota jest Amerykaninem, bo po obywatelstwie polskim nabytym w momencie urodzenia, nabył amerykańskie jako zawodnik? A mieszka w Stanach już ponad dwadzieścia lat. Obywatelstwo ma kilkanaście lat. Nie , nie jest amerykaninem.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: madlark »

Szary Wilk pisze: Chyba żartujesz. Polakiem nie można stać się ot tak, przyjmując obywatelstwo.
I co zrobisz, jak nic nie zrobisz? :D
Leon ma obywatelstwo i możesz tylko tupać nóżką :]
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: ciacho23 »

Szary Wilk pisze:A ja mam nadzieję, że Leon w naszej kadrze nie zagra. Może i mamy problemy na przyjęciu, ale wolę, by w przyszłości w tej kadrze grali Polacy i młodzi dostawali szansę. Może Szalpuk w Treflu będzie mieć dobry sezon i następny, do tego przyjmujący z kadry juniorów z biegiem lat...

Nie chcę naturalizowanych siatkarzy. Choć Ukraińca czy Białorusina można byłoby jeszcze przyjąć, bo pokrewny naród, ale nie ma żadnego takiego, który by się nam przydał.
To może tobie przeszkadza to że jest czarny tylko boisz się tego powiedzieć wprost? Bo za cholerę nie wiadomo o co ci chodzi. A w czymże to Ukrainiec byłby bardziej Polakiem niż Leon? Co z tego, że pokrewny naród. Taki sam z Ukraińca Polak jak i z Kubanczyka Chińczyka czy Francuza.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

Nie można stać się Polakiem ot tak, bo komuś się tak podoba. Przecież Leon nie jest narodowości polskiej, tylko obywatelem kraju. Polakiem po prostu trzeba się urodzić, tak ciężko to zrozumieć?

A jeśli chodzi o Ukraińców, czy Białorusinów, to są podobni genetycznie do nas, na ich terenach zresztą kiedyś była Polska. A tak ogólnie chodzi o to, że oni się szybko zaasymilują, będą mówić w języku polskim, mieszać w Polsce potem na stałe i może nawet grać w Polsce, jeśli dałoby radę. Butko,Muserski,Chtiej,Połtawski,Kliuka to są Ukraińcy/Białorusini, a mimo to nie każdy o tym wiedział, po prostu traktuje się ich jak Rosjan, bo między Białorusinem, a Rosjaninem dużej różnicy nie ma i Rosjanie na takie coś mogą sobie pozwolić. Oni Leona raczej nie chcieli.

A Leon grał już w kadrze kubańskiej, jest Kubańczykiem grającym w Rosji i po polsku pewnie nie mówi nic.

W polskiej kadrze mają grać Polacy, a nie Kubańczycy,Chińczycy,Arabowie, którzy nabyli sobie obywatelstwo i nie można złego słowa powiedzieć, bo osądza się kogoś o rasizm :]
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: GolMar »

Od razu widać, że mało wiesz o sprawie. Nie będę odnosić się do słów świadczących o dyskryminacji (a takich jest w powyższym tekście sporo), ale nie mogę pozostawić kilku fragmentów bez komentarza.
Szary Wilk pisze:A tak ogólnie chodzi o to, że oni się szybko zaasymilują, będą mówić w języku polskim, mieszać w Polsce potem na stałe i może nawet grać w Polsce, jeśli dałoby radę.
Leon bardzo szybko się asymilował w Polsce, załatwia nawet sprawy w urzędach sam, bez pomocy tłumacza, ma mieszkanie, samochód, a przede wszystkim RODZINĘ. Piszesz "będą grać" - w czasie przyszłym. To jesteś jasnowidzem, że wiesz, czy Leon będzie grać w Polsce, czy nie? Przy dobrych wiatrach ma on jeszcze >10 lat kariery przed sobą, więc obstawiam, że i na Plusligę wystarczy.
Szary Wilk pisze: Butko,Muserski,Chtiej,Połtawski,Kliuka to są Ukraińcy/Białorusini, a mimo to nie każdy o tym wiedział, po prostu traktuje się ich jak Rosjan, bo między Białorusinem, a Rosjaninem dużej różnicy nie ma i Rosjanie na takie coś mogą sobie pozwolić. Oni Leona raczej nie chcieli.
A to dobre - wielokrotnie było wspominane, że Alekno bardzo namawiał Leona do przyjęcia obywatelstwa rosyjskiego. Miał w zamian dostać kilka nieruchomości i pieniądze. Paszport dostałby od ręki i prawdopodobnie już teraz mógłby grać na ME. Ale z jakichś powodów odmówił...
Szary Wilk pisze: A Leon grał już w kadrze kubańskiej, jest Kubańczykiem grającym w Rosji i po polsku pewnie nie mówi nic.
Jak wyżej - może nie mówi po polsku tak dobrze jak Ty, ale jakoś się dogaduje, co wiele osób może potwierdzić.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

GolMar pisze:Od razu widać, że mało wiesz o sprawie. Nie będę odnosić się do słów świadczących o dyskryminacji (a takich jest w powyższym tekście sporo), ale nie mogę pozostawić kilku fragmentów bez komentarza.
Szary Wilk pisze:A tak ogólnie chodzi o to, że oni się szybko zaasymilują, będą mówić w języku polskim, mieszać w Polsce potem na stałe i może nawet grać w Polsce, jeśli dałoby radę.
Leon bardzo szybko się asymilował w Polsce, załatwia nawet sprawy w urzędach sam, bez pomocy tłumacza, ma mieszkanie, samochód, a przede wszystkim RODZINĘ. Piszesz "będą grać" - w czasie przyszłym. To jesteś jasnowidzem, że wiesz, czy Leon będzie grać w Polsce, czy nie? Przy dobrych wiatrach ma on jeszcze >10 lat kariery przed sobą, więc obstawiam, że i na Plusligę wystarczy.
Szary Wilk pisze: Butko,Muserski,Chtiej,Połtawski,Kliuka to są Ukraińcy/Białorusini, a mimo to nie każdy o tym wiedział, po prostu traktuje się ich jak Rosjan, bo między Białorusinem, a Rosjaninem dużej różnicy nie ma i Rosjanie na takie coś mogą sobie pozwolić. Oni Leona raczej nie chcieli.
A to dobre - wielokrotnie było wspominane, że Alekno bardzo namawiał Leona do przyjęcia obywatelstwa rosyjskiego. Miał w zamian dostać kilka nieruchomości i pieniądze. Paszport dostałby od ręki i prawdopodobnie już teraz mógłby grać na ME. Ale z jakichś powodów odmówił...
Szary Wilk pisze: A Leon grał już w kadrze kubańskiej, jest Kubańczykiem grającym w Rosji i po polsku pewnie nie mówi nic.
Jak wyżej - może nie mówi po polsku tak dobrze jak Ty, ale jakoś się dogaduje, co wiele osób może potwierdzić.
To nie ma znaczenia. Ja nie chcę, żeby grał w kadrze, bo nie jest Polakiem. Przykładowo Włosi mogą mieć sobie kadrę w pół włoską, ale ja czegoś takiego nie lubię. Ja o tym nie decyduję, tylko się wypowiadam. W reprezentacji powinni grać Polacy, a Leon jest naturalizowanym Kubańczykiem, Kubańczyk z polskim paszportem.

Nie chcę o tym dyskutować z wami, bo dla was obywatelstwo znaczy narodowość (Kto Polak, kto Niemiec, Kto Rosjanin itp). Równie dobrze mogę sobie mieć obywatelstwo chińskie.

Czy jestem Chińczykiem? Czy Gołota mając obywatelstwo amerykańskie od lat i mieszkając ponad 20 lat w USA jest amerykaninem? Sami sobie odpowiedźcie na to pytanie.

Trochę zalatuję kosmopolityzmem - ojczyzną jest cały świat, to w wyniku tego reprezentacje ot tak można sobie wybierać. Wczoraj Nigeryjczyk, jutro Japończyk, kogo to obchodzi :D
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: VernonRoche »

Szary Wilk pisze: by w przyszłości w tej kadrze grali Polacy i młodzi dostawali szansę.
Zagrają, nie martw się. Jeden Kubańczyk tego nie zmieni. I co znowu z tymi szansami dla młodych? Wszędzie szanse dla młodych i wszystko ma być tym dawaniem szansy podporządkowane. Jak będą odpowiednio dobrzy to szansę dostaną, przy obecnym poziomie polskiej reprezentacji to nie jest znowu niewiadomo jaki wyczyn w tej kadrze zagrać. Dlatego naturalizowany Kubańczyk jest nam potrzebny dla wyników i w związku z tym utrzymania zainteresowania siatkówką. Pomyśl o tym jak o bilansie zysków i strat gdzie więcej zyskujesz niż powiedzmy moralnie tracisz.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: GolMar »

Szary Wilk pisze: To nie ma znaczenia. Ja nie chcę, żeby grał w kadrze, bo nie jest Polakiem. Przykładowo Włosi mogą mieć sobie kadrę w pół włoską, ale ja czegoś takiego nie lubię. Ja o tym nie decyduję, tylko się wypowiadam. W reprezentacji powinni grać Polacy, a Leon jest naturalizowanym Kubańczykiem, Kubańczyk z polskim paszportem.

Nie chcę o tym dyskutować z wami, bo dla was obywatelstwo znaczy narodowość (Kto Polak, kto Niemiec, Kto Rosjanin itp). Równie dobrze mogę sobie mieć obywatelstwo chińskie.

Czy jestem Chińczykiem? Czy Gołota mając obywatelstwo amerykańskie od lat i mieszkając ponad 20 lat w USA jest amerykaninem? Sami sobie odpowiedźcie na to pytanie.

Trochę zalatuję kosmopolityzmem - ojczyzną jest cały świat, to w wyniku tego reprezentacje ot tak można sobie wybierać. Wczoraj Nigeryjczyk, jutro Japończyk, kogo to obchodzi :D
Jeśli wysuwasz takie argumenty, jak te, zacytowane przeze mnie powyżej, to raczej nie dlatego, że nie mają dla Ciebie znaczenia. Mogłeś napisać tak, jak teraz - że nie chcesz, żeby grał w kadrze i kropka, bez wdawania się w argumentację, która obnaża brak Twojej wiedzy.

Dodam tylko, że słowo Polak, Chińczyk czy Amerykanin nie oznacza, że dana osoba urodziła się w Polsce, Chinach czy USA. Słownik Języka Polskiego definiuje słowo "Polak" jako "obywatel Polski". Zatem Leon jest Polakiem - czy Ci się to podoba, czy nie. Gdybyś miał paszport chiński, byłbyś Chińczykiem. Gołota jest Amerykaninem, ale jest także Polakiem - ma tak zwane podwójne obywatelstwo.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: pewniak »

Miałem się włączyć do dyskusji z @Szary Wilk, ale jak przeczytałem...
Szary Wilk pisze:Nie chcę naturalizowanych siatkarzy.
a zdanie potem...
Szary Wilk pisze:Choć Ukraińca czy Białorusina można byłoby jeszcze przyjąć, bo pokrewny naród
to stwierdziłem, że szkoda mojego czasu :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: krzysiu »

Przecież jak np. ktoś ma przodków Polskich a jest Brazylijczykiem itd. to nie jest już Polakiem? też jest .. Leonowi nawet Turcy chcieli oferować kasę za grę dla nich i obywatelstwo a on miał to gdzieś bo utożsamia się z Polską, ma obywatelstwo, jest bardzo związany z Polską .. pewnie nie jest to rodowity Polak,ale ma chociaz wiele związków .. wiele krajów jest różnych rasowo,wyznaniowo, narodowościowo i co z tego , my też jesteśmy a mówienie,że nie jest Polakiem - no nie jest ale tyylko pod względem tego,że się u Nas nie urodził i tylko tyle
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: madlark »

Szary Wilk pisze: To nie ma znaczenia. Ja nie chcę, żeby grał w kadrze, bo nie jest Polakiem.
Łasko to Polak?
Fabian to Polak? :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
knightrider
Posty: 923
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: knightrider »

Szary Wilk pisze:
To nie ma znaczenia. Ja nie chcę, żeby grał w kadrze, bo nie jest Polakiem.
Aż musiałem założyć konto bo mi się nóż w kieszeni otwiera jak takie bzdury czytam. Kim gościu jesteś, że oceniasz na podstawie swoich poglądów innych ? Leon dostał obywatelstwo w 2015 roku i na podstawie tego jest pełnoprawnym obywatelem Państwa Polskiego.
Mieszka w Polsce.
Płaci podatki u nas.
Założył rodzinę w RP(żona polka już ma córkę).
horde
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2017, o 18:18

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: horde »

Na szczęście @Szary Wilk nie ma nic do gadania, czy Leon będzie grał w kadrze, czy nie. Jedynie może jak już ktoś napisał wcześniej, tupnąć nóżką i tyle. Poza tym chociażby w samym kontekście dawania szans młodym, od Leona mogą się wiele nauczyć wspólnie trenując w kadrze.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
rocky
Posty: 1163
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: rocky »

Szary Wilk za dużo TV się naogladal I teraz może być kimkolwiek chce :] ale jednak ciągle jest Polakiem bo mu się nie chce I nie ma monte

Wysłane z mojego GRACE przy użyciu Tapatalka
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

No, to fajnie. Drzyzga Polak, bo jest narodowości polskiej. Łasko DLA MNIE tak samo, a to, że reprezentował Italię...No, cóż. Michał Eryk Łasko, urodzony we Wrocławiu, wraz z urodzeniem przyjął obywatelstwo polskie, rodzice narodowości polskiej, więc co on ma z Włocha wspólnego? Ma jakąś domieszkę krwii Włoskiej? Żadną. A, że nie grał w kadrze naszej, tylko tamtej...Trudno się mówi. Czasem tak bywa, jak się siedzi całe życie w innym kraju, niestety.

Czy wy na prawdę macie tak ograniczoen myślenie, że Polakiem jest ten, który chce nim być, albo który nabył obywatelstwo? :D

To może kiedyś jakiś Chińczyk albo Nigeryjczyk po przyjęciu obywatelstwa zostanie Prezydentem. Niech kandyduje, dla was taki sam Polak (o Boże...) jak inny, nie możecie go dyskryminować, rasiści :|

Leon nie jest Polakiem, ale poza kubańskim, ma także polskie obywatelstwo i tylko tyle.

Z resztą, gość siedzi cały czas w Rosji, gdzie będzie grać do końca swojej wielkiej kariery, a tu przyjedzie EWENTUALNIE na stare lata, gdzie już za granicą go średnio będą chcieli. Nawet nie wiadomo, czy się tu osiedli, może wyparuje gdzieś do Włoch z rodziną, czy coś :D

Ale dla mnie to nie ma i tak znaczenia, bo Leon to Kubańczyk i kropka.

@rocky

Hehe, ale śmieszne. Ile myślałeś nad tym żartem, łobuzie? :o
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: iti »

Ty wiesz, ze Fabian NIE urodzil sie w Polsce? Bo wydaje mi sie, ze nie.
Szczerze mowiac nie rozumiem o co ta gownoburza, bo raz ze temat byl przerabiany setki razy od kazdej strony, a dwa to ze nie potrafisz trzymac sie jednej wersji i w zaleznosci od wypunktowania przez uzytkownika zmieniasz front.
Szary Wilk pisze:Z resztą, gość siedzi cały czas w Rosji, gdzie będzie grać do końca swojej wielkiej kariery, a tu przyjedzie EWENTUALNIE na stare lata, gdzie już za granicą go średnio będą chcieli. Nawet nie wiadomo, czy się tu osiedli, może wyparuje gdzieś do Włoch z rodziną, czy coś :D
Kiedy zrozumiesz, ze on w Rosji tylko gra (i mieszka W TRAKCIE sezonu - co jest logiczne)? A czas wolny etc spedza - szok! - w Polsce?
Szary Wilk pisze:Ale dla mnie to nie ma i tak znaczenia, bo Leon to Kubańczyk i kropka.
A czy ktos kwestionuje fakt, ze jest Kubanczykiem?
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

iti pisze:Ty wiesz, ze Fabian NIE urodzil sie w Polsce? Bo wydaje mi sie, ze nie.
Szczerze mowiac nie rozumiem o co ta gownoburza, bo raz ze temat byl przerabiany setki razy od kazdej strony, a dwa to ze nie potrafisz trzymac sie jednej wersji i w zaleznosci od wypunktowania przez uzytkownika zmieniasz front.
Szary Wilk pisze:Z resztą, gość siedzi cały czas w Rosji, gdzie będzie grać do końca swojej wielkiej kariery, a tu przyjedzie EWENTUALNIE na stare lata, gdzie już za granicą go średnio będą chcieli. Nawet nie wiadomo, czy się tu osiedli, może wyparuje gdzieś do Włoch z rodziną, czy coś :D
Kiedy zrozumiesz, ze on w Rosji tylko gra (i mieszka W TRAKCIE sezonu - co jest logiczne)? A czas wolny etc spedza - szok! - w Polsce?
Szary Wilk pisze:Ale dla mnie to nie ma i tak znaczenia, bo Leon to Kubańczyk i kropka.
A czy ktos kwestionuje fakt, ze jest Kubanczykiem?

Ale co to ma za znaczenie, że urodził się we Francji, skoro jego rodzice są Polakami, wychowali go jak Polaka i wrócili do Polski. Ty na prawdę nie potrafisz zrozumieć? Napisałem, że Drzyzga jest narodowości polskiej, Polakiem z dziada pradziada i to, że urodził się w szpitalu w Bordeaux, nie ma kompletnie żadnego znaczenia. ON JEST NARODOWOŚCI POLSKIEJ, ETNICZNIE JEST POLAKIEM, LEON NIE JEST.

Po prostu geny, krew, nie potrafisz tego zrozumieć?

Narodowości się nie wybiera, Turcy urodzeni w Niemczech mają się za Turków, bo są Turkami. Tak samo Kurdowie nigdy nie powiedzą o sobie, że są Niemcami, czy Szwedami (ci mieszkający w Szwecji).

Leon GRAŁ W KADRZE KUBAŃSKIEJ, wychował się na Kubie, jego rodzina to Kubańczycy. Nagle przyjechał do Polski, pomieszkał, dostał obywatelstwo i już nie jest Kubańczykiem, a Polakiem? Nie ma czegośtakiego :] Albo się rodzisz jako Polak (w Polsce, albo i nie) albo nim nie jesteś i kropka.

//edit: Skoro nie zaprzeczasz, że jest Kubańczykiem, to jak ma być Polakiem? Człowieku, daj sobie spokój, bo chyba nie wiesz co to znaczy być Polakiem, to nie tylko świstek papieru, bo równie dobrze by tu przyjechał Sylvester Stallone (fikcja, ale przykład) przyjałby obywatelstwo po latach i powiediałbyś, że jest Polakiem, ale też jest Amerykaninem? :D

Zakończmy ten temat. Wyraziłem swoje zdanie, że naturalizowanego Kubańczyka w kadrze, kosztem młodych Polaków, NIE CHCĘ. I zaraz grono miłośników walki z rasizmem (nie wiem co to ma wspólnego z rasizmem, Akhrema też nie chciałem, choć tu jest mniejsa luka, bo Białoruś po części należała kiedyś do Polski i sporo tam Polaków pokrzyżowało sięz Białorusinami) siadło na mnie, że jestem zły.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Artem »

Zakończmy ten temat. Wyraziłem swoje zdanie, że naturalizowanego Kubańczyka w kadrze, kosztem młodych Polaków, NIE CHCĘ. I zaraz grono miłośników walki z rasizmem (nie wiem co to ma wspólnego z rasizmem, Akhrema też nie chciałem, choć tu jest mniejsa luka, bo Białoruś po części należała kiedyś do Polski i sporo tam Polaków pokrzyżowało sięz Białorusinami) siadło na mnie, że jestem zły.
Zaczynasz wypisywać głupoty. Ile Leon zajmie miejsc tym młodym Polakom? 10, 20 czy 100? I kolejne pytanie, kto młodym Polakom zabrania grać lepiej od Leona? Niech go wygryzą ze składu i nie będzie problemu. Buszek też teraz zajmuje miejsce jednemu młodemu Polakowi. Zawsze tak było, jest i będzie ponieważ kadra liczy 14 a nie 150000 zawodników.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: madlark »

Fefe zajmuje miejsce polskiemu młodemu trenerowi, a sztab to skandal :D
O pzps to szkoda gadać ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: Szary Wilk »

Kolejny mądry. Szkoleniowiec nie musi być z Polski, przecież to reprezentacja gra. A jak dla ciebie naturalizowanie siatkarzy to coś fajnego, to wyślij do PZPS pismo o Sancheza,Simona i Diaza jeszcze, będziesz mieć frajdę.

Wolę, by grali nasi, nawet kosztem słabszych wyników, bo z biegiem czasu będą zbierać doświadczenie i zaczną wygrywać. Takie błagalne starania o Leona, to jest tylko dowód słabości naszej kadry, niestety.

Może na następne igrzyska pojechałby np Kwolek,Szalpuk, jeśli by się ograli (wierzę, że tak będzie), ewentualnie nawet ten Fornal, choć mnie nie przekonuję, do tego Mika na następnych Igrzyskach nie będzie mieć nawet trzydziestki, może Kubiak wciąż będzie w dobrej formie, bo Kurek to nie wiem...Któryś z nich odpadnie, bo będzie musiał pojechać Leon, a czwarty i tak nie pogra.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: madlark »

Szary Wilk pisze:Kolejny mądry. Szkoleniowiec nie musi być z Polski, przecież to reprezentacja gra.
dlaczego nie musi? może się okazać, że będzie torpedował działania kadry, a Polak wiadomo patriota :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciacho23
Posty: 951
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: ciacho23 »

Szary Wilk pisze:...

Ale co to ma za znaczenie, że urodził się we Francji, skoro jego rodzice są Polakami, wychowali go jak Polaka i wrócili do Polski. Ty na prawdę nie potrafisz zrozumieć? Napisałem, że Drzyzga jest narodowości polskiej, Polakiem z dziada pradziada i to, że urodził się w szpitalu w Bordeaux, nie ma kompletnie żadnego znaczenia. ON JEST NARODOWOŚCI POLSKIEJ, ETNICZNIE JEST POLAKIEM, LEON NIE JEST.
...
A Ukrainiec i Białorusin są Polakami?
batmanowski
Posty: 434
Rejestracja: 15 cze 2013, o 11:09
Płeć: M

Re: Leon w reprezentacji w 2019 roku

Post autor: batmanowski »

Ja mam wielką nadzieję, że Leon nie będzie grał w reprezentacji. Nie trzeba nam obcokrajowców do łatania dziur w kadrze. Jest wielu młodych utalentowanych Polaków. Zresztą do tego czasu jeszcze dużo może się zmienić. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”