Reprezentacja kobiet 2018

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

Nowy sezon, nowy temat, choć grania dużo nie będzie... niestety...

W zasadzie została tylko Liga Narodów, gdzie Polki pograją m.in. z Włoszkami, USA, Serbią czy Chinami :] Wszystko potrwa w przybliżeniu od 15.05 do 15.06:

Tydzień 1- USA (USA, Włochy, Turcja)
Tydzień 2- Chiny (Chiny, Tajlandia, Serbia)
Tydzień 3- Holandia (Holandia, Korea, Brazylia)
Tydzień 4- Bydgoszcz (Belgia, Argentyna, Niemcy)
Tydzień 5- ?? (Rosja, Japonia, Dominikana)

Także będzie okazja pograć z całą czołówką, a parę razy też wypadało by wygrać...

Rozegranie: Wołosz, Pleśnierowicz, Nowicka
Środek: Kąkolewska, Efimienko, Ptak, Tokarska
Atak: Smarzek, Tomsia (???), Bociek (???)
Przyjęcie: Mędrzyk, Mucha, Twardowska, Grajber, Damaske (???)
Libero: Stenzel, Krzos (Sawicka i Durajczyk kontuzjowane)

Zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: mewa »

SevenUP pisze: Rozegranie: Wołosz, Pleśnierowicz, Nowicka
Środek: Kąkolewska, Efimienko, Ptak, Tokarska
Atak: Smarzek, Tomsia (???), Bociek (???)
Przyjęcie: Mędrzyk, Mucha, Twardowska, Grajber, Damaske (???)
Libero: Stenzel, Krzos (Sawicka i Durajczyk kontuzjowane)

Zapraszam do dyskusji :)
Jeśli chodzi o rozegranie, to faktycznie dużego wyboru nie ma. Temat Skorupy w kadrze definitywnie już chyba zamknięty i tu już się nic nie zmieni.

Nie wiem, jak tam relacje po ostatnim sezonie selekcjonera z Mają Tokarską, ale mam nadzieję, że ok. I tu faktycznie ciężko też kogoś dołożyć, chociaż wg. mnie trzeba cały czas obserwować Trojan i Alagierską.

Co do ataku - jak znam życie Smarzek będzie wciąż próbowana na przyjęciu... Temat Tomsi w reprezentacji jest już chyba (mam nadzieję) definitywnie zamknięty. Jest Monika Bociek, wg mnie powinna być też Smarzek, ale boje się, że koncepcja jest inna. Kto poza młodą Bociek? Tu bym spróbował Konieczną, która rozgrywa dobry sezon.

Co do przyjęcia - na pewno Mędrzyk, na pewno Twardowska i Grajber - bo niestety lepszych nie widać. Będzie pewnie też (niestety) Smarzek. Mucha mnie w ogóle w tym sezonie nie przekonuje, za to wraca do formy Damaske i nie zapominajmy o Natalii Murek.

Co do libero - Witkowska ma tylko skręconą kostkę, nie wiem, co z Sawicką.Krzos na pewno, trzeba dawać szansę Stenzel i ją powoli wprowadzać. Jest jeszcze kilka dobrych polskich libero, które moga wskoczyć w miejsce którejś z powyższych.
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: phil »

SevenUP pisze:Nowy sezon, nowy temat, choć grania dużo nie będzie... niestety...
Poza Ligą Narodów będzie też turniej w Montreaux.

Odnośnie spekulacji na temat kadrowiczek to prawie wszystko zostało już wyżej napisane. Nie za bardzo jest z kogo wybierać :D Obawiam się, że JN będzie nadal próbować Smarzek na przyjęciu, a jako atakujące powołane zostaną Kaliszuk czy Jasek.

Jestem ciekaw jak tam Grejman radzi sobie w Turcji. Może warto byłoby dać jej szansę, zamiast Grajber?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

mewa pisze:Jeśli chodzi o rozegranie, to faktycznie dużego wyboru nie ma. Temat Skorupy w kadrze definitywnie już chyba zamknięty i tu już się nic nie zmieni.

Nie wiem, jak tam relacje po ostatnim sezonie selekcjonera z Mają Tokarską, ale mam nadzieję, że ok. I tu faktycznie ciężko też kogoś dołożyć, chociaż wg. mnie trzeba cały czas obserwować Trojan i Alagierską.

Co do ataku - jak znam życie Smarzek będzie wciąż próbowana na przyjęciu... Temat Tomsi w reprezentacji jest już chyba (mam nadzieję) definitywnie zamknięty. Jest Monika Bociek, wg mnie powinna być też Smarzek, ale boje się, że koncepcja jest inna. Kto poza młodą Bociek? Tu bym spróbował Konieczną, która rozgrywa dobry sezon.

Co do przyjęcia - na pewno Mędrzyk, na pewno Twardowska i Grajber - bo niestety lepszych nie widać. Będzie pewnie też (niestety) Smarzek. Mucha mnie w ogóle w tym sezonie nie przekonuje, za to wraca do formy Damaske i nie zapominajmy o Natalii Murek.

Co do libero - Witkowska ma tylko skręconą kostkę, nie wiem, co z Sawicką.Krzos na pewno, trzeba dawać szansę Stenzel i ją powoli wprowadzać. Jest jeszcze kilka dobrych polskich libero, które moga wskoczyć w miejsce którejś z powyższych.
Zgadzam się z Alagierską, całkiem fajnie się prezentuje. Co do Grejman nie mam pojęcia co ona aktualnie gra, ale fakt, zasługuje na pewno na szansę.

Co do ataku, ja nie widzę tam nikogo poza Smarzek. Bociek sobie nie poradzi. Tym bardziej że aktualnie prędzej znajdziemy jednak przyjmującą niż sensowną atakującą. Myślę że Łukasik mogłaby dostać powołanie, bo gra całkiem nieźle.

Mucha gra mocno średnio, ale przynajmniej jest nadzieja, że coś z niej będzie, poprzedni sezon miała świetny, szkoda tej kontuzji...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

O ile nie bedzie Tomsi, to istotnie Smarzek na ataku nie tylko zakotwiczy, ale i pewnie zacumuje. ;)
Chociaz ja ma ciągle te same obawy. Ale obym mylił.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

Tomisa gra słabo, chyba nie ma sensu jej ciągać po świecie. Koło 30% w ataku szału nie robi.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Jiroux »

Tomsia w Fillotrano notuje żenujący sezon
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

Obejrzałem dzisiaj - fakt, ze trochejednym okiem - dwie kandydatki do gry w reprezentacji na przyjęciu, czyli Grajber i Twardowską, pewnie dlatego, ze przyjmujące są zawodniczkami specjalnej troski. Powiem szczerze - poziomem gry jestem załamany, szczególnie poziomem przyjęcia Twardowskiej. Ona robi nie tylko podstawowe błedy techniczne, ale robi błędy zupełnie irracjonalne, jak np próba przyjęcia z padem bocznym i rekoma w obrysie tułowia w sytuacjach do tegnieodpowiednich, co konczy się w sposób oczywisty wyrzuceniem piłki w kierunku ruchu ciała, akurat w tym wypadku w aut ;) . Do tego, to nawet nie trzeba trenera, tylko troszkę pomyslec i popatrzec na innych.
Grajber jest z kolei zawodniczka mocno specyficzna. Niby ma dobre przyjecie, ale czasem potrafi zrobi babola, zupełnie jakby jej koncetracji brakowało w niektórych akcjach. Do tego jest pisząc eufemistycznie srednia w bloku i ataku. Gdyby miały grac np obie, to jest spokojnie przełom europejskiej 1 i 2 ligi, oczywiscie z przyblizeniem na moją nie najlepszą znajomośc siatkówki pań.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:Obejrzałem dzisiaj - fakt, ze trochejednym okiem - dwie kandydatki do gry w reprezentacji na przyjęciu, czyli Grajber i Twardowską, pewnie dlatego, ze przyjmujące są zawodniczkami specjalnej troski. Powiem szczerze - poziomem gry jestem załamany, szczególnie poziomem przyjęcia Twardowskiej. Ona robi nie tylko podstawowe błedy techniczne, ale robi błędy zupełnie irracjonalne, jak np próba przyjęcia z padem bocznym i rekoma w obrysie tułowia w sytuacjach do tegnieodpowiednich, co konczy się w sposób oczywisty wyrzuceniem piłki w kierunku ruchu ciała, akurat w tym wypadku w aut ;) . Do tego, to nawet nie trzeba trenera, tylko troszkę pomyslec i popatrzec na innych.
Grajber jest z kolei zawodniczka mocno specyficzna. Niby ma dobre przyjecie, ale czasem potrafi zrobi babola, zupełnie jakby jej koncetracji brakowało w niektórych akcjach. Do tego jest pisząc eufemistycznie srednia w bloku i ataku. Gdyby miały grac np obie, to jest spokojnie przełom europejskiej 1 i 2 ligi, oczywiscie z przyblizeniem na moją nie najlepszą znajomośc siatkówki pań.
Nic dodać, nic ująć. To że obie są w kadrze tylko obrazuje mizerię jaką mamy :) Od Werblińskiej już niestety chyba nie mamy przyjmującej z przyjęciem :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

Przyczyny jak zwykle sa pewnie złozone, ale wydaje mi się - oczywiście z poprawką na moją ignorancję w tym temacie, że niezbędne jest mocne ograniczenie ligi, temat zresztą poodnoszony i w jakiejś mierze realizowany, ale mam takze przekonanie, że limit powinien byc ograniczony, bo taki stan rzeczy jaki jest, promuje tę mizerię. Ciekawy jestem, bo zdaje się przymiarki były, czy beda jakieś konkretne działania w tej kwestii.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

Mizerii na ataku ciąg dalszy... Smarzek ma zwyżkę formy, ale poza nią to chyba ciągle tylko Skowrońska :]
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

Maestro Nawrocki w ostatnim wywiadzie poinformował, że przygląda się takim zawodniczkom jak Paszek i Brzezińska. Kiedy to się skończy???? :] :] :]
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Artek1967 »

Chcąc utrzymać ciepła posadke musi od czasu do czasu zadbac o swój PR i rzucić coś mniej lub bardziej (a w Jego przypadku zdecydowanie mniej) sensownego dla przypomnienia o sobie. :D

... i ja też sie pytam kiedy skończy sie ta farsa?
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: kondzio »

Typując szeroki skład około 30 zawodniczek to pewnie mogłoby to wyglądać tak:

R: Wołosz, Pleśnierowicz, Nowicka, Wołodko
A: Smarzek, Bociek, Konieczna, Szczurowska
P: Mędrzyk, Mucha, Grajber, Twardowska, Murek, Wójcik, Gałucha, Różański
Ś: Kąkolewska, Efimienko, Alagierska, J. Łukasik, Tokarska, Ganszczyk, Śmieszek
L: Stenzel, Krzos, Łysiak

Rozegranie - nr 1 oczywisty, mam nadzieję że Pleśnierowicz wyzdrowieje i dostanie trochę szans na grę, Nowicka i Wołodko radzą sobie w lidze całkiem nieźle w sezonie debiutu, jakąś opcją w razie czego może też być Grabka lub wypożyczona do Soverato Gajewska.

Na ataku widziałbym Smarzek jako pierwszą, ale znając życie pewnie zostanie na lewym. Zaroślińska ma sezon ligowy z głowy i do kadry pewnie nie wróci, poza tym nie wiem jak je relacje z Nawrockim, podobnie z Tomsią (ale ona w tym sezonie gra mocno przeciętnie). Bociek mogłaby dostać trochę szans na pokazanie się w dłuższym wymiarze, bo jak nie teraz to kiedy? Podobnie jak mewa chciałbym zobaczyć Konieczną w kadrze, od zawsze podobało mi się jej zaangażowanie i solidność, ale boję się że to za mało. Do zestawu dodałbym Szczurowską, która mogłaby się uczyć. Znając życie w składzie może znaleźć się także Jasek wielokrotnie powoływana w ostatnich latach, ale tym razem lepiej nie kombinować z przesuwaniem jej na środek, tam ma kto grać!

Co do przyjęcia - Mędrzyk na pewno do kadry, Smarzek jeśli nie na prawym to tutaj. Dalej mamy Twardowską, no i Grajber która niestety ma słaby atak, ale do drugiej linii jak najbardziej się nadaje. Emilia Mucha radzi sobie kolejny sezon całkiem dobrze i powinna mieć więcej szans na grę, a wydawało się że trener ewidentnie ją pomija stawiając na Grajber... Dodatkowo na pewno należy stawiać na Murek jak w zeszłym sezonie, no i sprawdzić Olę Wójcik. Znając życie Nawrocki znowu pewnie powoła Gałuchę ze względu na jej "uniwersalność", stąd ona u mnie na liście, ALE mnie ona w ogóle nie przekonuje jak i pewnie większości tutaj. Pewnie znajdzie się też miejsce dla innej młodej, czyli Różański. Jeśli znalazłoby się miejsce za Gałuchę to chętnie dołożyłbym Ewelinę Krzywicką, której nie sprawdzano w kadrze, za to szansę dostała chociażby Brzóska. Co ciekawe, w Hiszpanii dobrze się prezentuje Ela Skowrońska, ale ona chyba skończyła karierę w kadrze ??? Z kolei nie mam żadnych informacji jak w Turcji grała Grejman, której ekipa awansowała do I ligi. W obwodzie pozostaje jeszcze Magda Damaske ze statystykami podobnymi do Murek, przy czym czas biegnie, a Magda ma już 22 lata. żeby tylko nie skończyła jako wieczna nadzieja typu Kaczorowska.
Żadnej Paszek czy Brzezińskiej - statystyki mówią za siebie - jest około 10 przyjmujących lepszych od nich w lidze, w tym Gałucha czy Babicz !!!

Na środku mamy podobny wybór cały czas. Oczywiście Kąkolewską biorę w ciemno, do tego jak zawsze padnie na Efimienko, za którą nie przepadam. Dodałbym Tokarską, ale nie wiem jaka jest jej sytuacja jak w przypadku Tomsi czy Zaroślińskiej. Warto stawiać na młodsze Alagierską, Śmieszek, czy Łukasik. Miejsce może także znaleźć Ganszczyk. Początkowo chciałem dołożyć Monikę Ptak, ale w tym sezonie jest trochę środkowych prezentujących się lepiej. Raczej nie wydaje mi się że zobaczymy kogoś innego jak Ewę Kwiatkowską czy Igę Chojnacką.

Na koniec libero - tu oczywiście postawiłbym na Krzos i Stenzel, a perspektywiczna jest Łysiak. Waham się czy warto powołać Witkowską, która jest chimeryczna w tym sezonie, no i nie wiem jak z jej zdrowiem. Ciekawy jestem czy na grę w kadrze zdecydowałaby się Strasz lub Sawicka, które cały czas prezentują przyzwoity poziom.

Za jakiś czas przyjdzie weryfikacja w postaci listy powołanych, zobaczymy na ile będzie stać ten zespół.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: placid »

Znamy szeroki skład kadry.
Rozgrywające:
Alicja Grabka ,Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz , Weronika Wołodko
Atakujące:
Monika Bociek, Martyna Łukasik, Martyna Matejko, Malwina Smarzek , Małgorzata Jasek
Przyjmujące:
Oliwia Bałuk , Magdalena Damaske , Zuzanna Górecka, Martyna Grajber , Natalia Mędrzyk , Emilia Mucha , Natalia Murek , Olivia Różański, Julia Twardowska
Środkowe:
Klaudia Alagierska , Zuzanna Efimienko-Młotkowska , Aleksandra Gryka , Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik , Gabriela Polańska
Libero:
Justyna Łysiak , Maria Stenzel , Agata Witkowska
Brakuje oczywiście Asi Wołosz, która sama ma wyjaśnić swoją nieobecność w kadrze tak podał trener. Ja widziałbym jeszcze Krzos, Tokarską, może Szczurowską, Kaczmar. LSK co prawda śledzę mało ale kilka nazwisk dla Mnie anonimowych.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

placid pisze:LSK co prawda śledzę mało ale kilka nazwisk dla Mnie anonimowych.
Wpisane są, ale i tak zagra w SLN tylko 18 zawodniczek, więc jakie to ma znaczenie...

Wołosz poprosiła o przerwę w tym sezonie.

Poza tym raczej zaskoczeń nie ma, widziałbym może jeszcze Ptak w tym składzie. Tokarska ma słaby sezon za sobą.
Kiepski
Posty: 787
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Kiepski »

Widzę że brakuje Joanny Wołosz, naszej aktualnie najlepszej rozgrywającej. Ale widzę także jedną osobę zbędną w tej kadrze, to ...- Nawrocki Janusz, aktualnie najgorszy nasz trener. :D :D :D
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

14 na SLN:

Plesnierowicz, Nowicka
Smarzek, Łukasik, Bociek
Kąkolewska, Efimienko, Polańska
Mędrzyk, Grajber, Mucha, Twardowska
Witkowska, Stenzel
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: kondzio »

chyba najlepsze zestawienie jakie można było wybrać z tego składu, cieszy że Malwina ostatecznie zostanie na młocie, skończy się jej ciągłe rzucanie z prawego na lewe i na odwrót
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Albo i nie skończy, bo Nawrocki cały czas uważa ją za zawodniczkę uniwersalną.
knightrider
Posty: 923
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: knightrider »

Polki wygrały mecz w Lidze Narodów z Włoszkami i nikt nawet tutaj nie napisze wzmianki :] :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

Re_soviaczka pisze:Albo i nie skończy, bo Nawrocki cały czas uważa ją za zawodniczkę uniwersalną.
W naszych warunkach, patrząc chocby na przyjecie zagrywki Julii Twardowskiej, trudno za taką Smarzek nie uważac. ;)
knightrider pisze:Polki wygrały mecz w Lidze Narodów z Włoszkami i nikt nawet tutaj nie napisze wzmianki :] :]
Musisz poczekac na jakiś komentarz do pierwszej wyraznej porazki. A wtedy sie nie zawiedziesz - emotikonów i epitetów bedzie stosowna ilosc. Oczywiscie domyslasz się, do czego stosowna...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:
Musisz poczekac na jakiś komentarz do pierwszej wyraznej porazki.
Pierwsza porażka w LN z Amerykankami już była dzień wcześniej. Choć ponoć akurat nasze dziewczyny z potentatkami kobiecej siatkówki zagrały znacznie lepiej, niż w tym wygranym dopiero po tie-breaku spotkaniu z dość drastycznie odmłodzonymi Włoszkami, więc za wyjątkiem samego wyniku czepiać się nie było czego. Ponadto, na razie mecze są w porze nocnej, do tego w środku tygodnia to w sumie nic dziwnego, że najwyraźniej mało osób śledziło je na żywo.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: placid »

To mam takie pytanie do oglądających ostatnie dwa mecze, ja oglądałem tylko z Włoszkami czy My nie mamy lepiej przyjmującej libero niz Witkowska jak sie nie mylę gra od początku Jacka i gra słabo albo żle na moje liche oko kibica,nie ma innej opcji na tej pozycji ? To chyba nie powtórka z Kacpra który grać musi, a może jestem przewrażliwiony ? Libero w przyjęciu to ma być skała, nie gramy z żadną wybitnie ofensywną przyjmującą więc o co chodzi ?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:Pierwsza porażka w LN z Amerykankami już była dzień wcześniej.
Dobra, następnym razem napiszę "sromotnej klęski"... ;)
A nieco bardziej serio, to uzywasz takiego kontekstu, jakby Polki były doświadczoną i rutynowaną druzyną.
drukjul pisze: Ponadto, na razie mecze są w porze nocnej, do tego w środku tygodnia to w sumie nic dziwnego, że najwyraźniej mało osób śledziło je na żywo.
Obawiam się, ba - jestem pewien, że w wypadku powyższego, nie miałoby to kompletnie znaczenia.

PS A propos tego "drastycznego odmłodzenia" - czy pod nazwiskiem Ortolani nie kryje się przypadkiem niezwykle doświadczona Serena mająca 31 lat?
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: sharkinator »

grzegorzg pisze:
PS A propos tego "drastycznego odmłodzenia" - czy pod nazwiskiem Ortolani nie kryje się przypadkiem niezwykle doświadczona Serena mająca 31 lat?
Pod nazwiskiem Ortolani kryje się żona obecnego trenera Włoch.
Rzeczywiście w składzie Włoch jest wiele debiutantek, doświadczone mają dołączyć później, Turczynki też mają odmłodzony skład. Podobał mi się mecz z USA, dziewczyny nie wystraszyły się światowych amerykańskich nazwisk i zagrały ponad stan.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Myślę, że nasze dziewczyny prezentują się na razie nieźle i ich gra naprawdę może się dłuższymi chwilami podobać.
Nie podoba mi się chyba jedynie gra naszej libero, spróbowałabym dać szansę Stenzel.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Grajber. No i nie można nie wspomnieć też o kosmicznych liczbach Kąkolewskiej, co już powoli staje się chyba normą.
kondzio
Posty: 100
Rejestracja: 24 kwie 2017, o 12:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: kondzio »

co do kalendarza rozgrywek, to poza Final Six, wszystkie pozostałe rundy będą grane w tygodniu...

zobaczymy jak będzie szło dalej dziewczynom, wygrana z Włoszkami na plus, myślę że szansę na utrzymanie jakieś są :) z Argentyną trzeba wygrać, a Belgia czy Tajlandia są do ogrania, zobaczymy jak w pozostałych meczach
knightrider
Posty: 923
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: knightrider »

Polki pokonały Mistrzynie Olimpijskie a tu nic :] :]
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: sharkinator »

Bo zrobiły to chwilkę temu i nie było czasu na reakcję?
Może nam po prostu nie leżą drużyny z Europy? Z USA też było nieźle. Niestety w ostatnich latach nie było nam dane grać ze Światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”