Reprezentacja kobiet 2018

Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Gierek »

Gratulacje dla naszych zawodniczek! Wyszarpane zwycięstwo, ale niestety i tak w naszej grze widziałem mankamenty: - niekiedy proste błędy komunikacyjne - taka sobie skuteczność lewego skrzydła. Ale i tak wielkie brawa dla Polek za zwycięstwo. Ciekawe jak się zaprezentujemy ze Serbkami :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

sharkinator pisze:Pod nazwiskiem Ortolani kryje się żona obecnego trenera Włoch.
Rzeczywiście w składzie Włoch jest wiele debiutantek, doświadczone mają dołączyć później(...)
A to nie jest 31-letnia TA Serena? :D

Wielkie gratulacje dla Polek!
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: drukjul »

Wow - Malwina 35 pkt i 47% w ataku. :o

Wygląda na to, że po Gośce Glince i Kaśce Skowrońskiej doczekaliśmy się wreszcie kolejnej skrzydłowej klasy światowej. :D
Bartolomeo
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 19:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Bartolomeo »

Ile drużyn spada?
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Gierek »

Z tego co się orientuję to chyba jedna drużyna spada - najgorsza w tegorocznej "elicie". W jej miejsce wchodzi najlepsza drużyna z pretendentów do awansu do elity.
Bartolomeo
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 19:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Bartolomeo »

Dzięki, czyli powinny się utrzymać, Argentyna raczej kandydatem do spadku
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

A ten system nie jest na kilka lat zamkniety z "gościnnymi" wystepami niektórycvh reprezentacji, między innymi Polski?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Re_soviaczka »

Z tego co kojarzę, to ta najsłabsza z drużyn "pływających" zagra jakiś baraż o utrzymanie ze zwycięzcą Challenger Cup. W nim z kolei zagrają zwycięzcy kwalifikacji na poszczególnych kontynentach, np. wiadomo już, że będzie wśród tych drużyn Portoryko i Kazachstan. Do tego ktoś z Afryki/Ameryki Południowej i chyba dwie drużyny z Europy.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Gierek »

I kurde przegrywamy ze Serbią 3:1 a była szansa nawet na zwycięstwo 3:0...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: grzegorzg »

Bardzo szkoda mi Polek. Walczyły dzielnie ze swoimi słabosciami, ale niestety poległy. Tajki pokazały dokładnie to, czego nam bardzo brakuje, czyli szeroko rozumianą, doskonałą orientację w czasoprzestrzeni siatkarskiej. Ale punkcik jest. :) Boli jednak świadomośc, że ta gra to w duzej mierze wynik błysku(ów) geniuszu jednej zawodniczki...

Są momenty, kiedy komentarza Mazura zwyczajnie nie da się słuchac. Takie farmazony strzela, ze aż żal. Na przykład dzisiaj, tak w skrócie i upraszczając - "grajmy tym co najlepsze, czyli Malwiną. Nie moze to byc jednak padlina, ale piłki rozegrane".
Dzień lub dwa wczesniej, nie pamietam - "po co ta zmiana tak szybko, moze trzeba przeniesc ciezar ataku na druga stronę".
Za to pierwsze, dałbym mu siatkarskiego Nobla. Drugi farmazon wymaga komentarza. Na boisku była na lewym Mucha i została utrzelona dwoma czy trzema zagrywkami.Po jednym z odbiorów, kiedy nie bardzo mozna było wystawi gdzie indzieji dostała czapę, stwierdził to co wyżej. Reasumujac - w jego mniemaniu zawodniczka nie przyjmujaca i nie atakujaca z sytuacyjnych piłek zmiany nie wymaga, tylko wystawy na drugie skrzydło. Takich "kwiatków" popełnia niestety sporo. Panie trenerze, litości...
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Castard8 »

No niestety przy całym szacunku i sympatii (za osiągnięcia trenerskie)do Mazura w TV słuchać się go nie da. Gorzej jeszcze wychodzi wówczas gdy siedzą do pary z Mielewską i razem śmieją się z żarcików zrozumiałych tylko dla ich dwojga.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Gierek »

Brawa dla Malwiny Smarzek za świetny wynik punktowy - 38 punktów w meczu. Dobrze, że mamy chociaż dobrą atakującą, ale jak się spojrzy na ilość punktów zdobytą przez drugą najbardziej "punktodajną" zawodniczkę z meczu z Tajlandią - 14 punktów, to niestety jest przepaść. W turnieju zauważyłem po prostu brak przynajmniej przyzwoitej zawodniczki na drugim skrzydle. Gra wygląda co raz lepiej, ale niestety dalej są widoczne problemy z przyjęciem, i niekiedy też w komunikacji. Dobrze, że pomimo tego chociaż udało nam się wyszarpać punkt z Tajlandią, bo zarówno w 2, jak i w 4 secie początkowo wynik musiały Polki gonić.
Pytanie jest takie: jak będzie wyglądać gra z Holandią? Oby było lepiej.
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: placid »

Czy Pani Witkowska Jest jakąś rodzona z trenerem Jackiem a możę jakieś inne koligacje ? Bo jak patrzę na grę tej Pani to mnie ...... strzela. Mamy w lidze kilka lepszych zawodniczek na tej pozycji.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Noworoczny »

Przeklinak W najlepszej formie. Na k..., na ch...
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
knightrider
Posty: 923
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: knightrider »

Wygrana Polek 3-2 z Brazylią, a tu jak zwykle cisza. Tylko spam o tym jak odblokować Kurka który poleciał na hajs do Turcji gdzie do tej pory dojść do formy nie może :] :]
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: phil »

No wiesz, dziennikarze Polsatu nie zauważyli tej wygranej (pewnie nie chcieli) i nadal trąbią o odblokowaniu Kurka to siatkarska społeczność również woli komentować Kurka.
Poza tym muszę dodać, że Sadurek i Bamber nieźle sprawdzają się w roli komentatorek. Dodając do tego Plinę, który również będzie pracować w NC+ to możemy mieć całkiem niezły skład ekspertów na LM. Wreszcie odpoczniemy od Wania, Jarosza i Lepy :D
kanimo

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: kanimo »

phil pisze:No wiesz, dziennikarze Polsatu nie zauważyli tej wygranej (pewnie nie chcieli) i nadal trąbią o odblokowaniu Kurka to siatkarska społeczność również woli komentować Kurka.
Poza tym muszę dodać, że Sadurek i Bamber nieźle sprawdzają się w roli komentatorek. Dodając do tego Plinę, który również będzie pracować w NC+ to możemy mieć całkiem niezły skład ekspertów na LM. Wreszcie odpoczniemy od Wania, Jarosza i Lepy :D
Bardzo mylisz sie w swojej diagnozie. Po prostu o wiele wiecej osob oglada siatkowke meska. To dosyc rozne dyscypliny, z uwagi na tempo akcji. Nia ma zreszta obowiazku kibicowania obu druzynom jednoczesnie. Jestesmy Panami ( i Paniami) wlasnego czasu i nie warto nikogo z tego powodu obrazac.
Dziennikarze nie maja tu nic do rzeczy, wiekszosc uczestnikow tego forum nie kopiuje zdania dziennikarzy. Za to bywa, ze ich opinie sa przez dziennikarzy czytane i cytowane.
Jesli nie wierzysz, to spojrz na liczbe watkow i wpisow w porownywalnych tematach. Plus Liga vs Liga Siatkowki Kobiet,
badz Liga Narodow vs Liga Narodow Kobiet. W tm ostatnim ponad 21 tys wpisow w meskiej vs ponad 800 wpisow u kobiet. Kolosalna roznica.

Mozna oczywiscie sie wypowiedziec, znajac temat zaledwie baardzo powierzchownie. Na takich wpisach Ci zalezy?
phil
Posty: 1280
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: phil »

Zupełnie nie o to mi chodziło, przecież wiem, że jest różnica między siatkówką kobiet i mężczyzn. Chodziło mi jedynie o to, że fakt wygranej nad Brazylijkami jakoś nie został zauważony przez dziennikarzy z Polsatu, a na oficjalnej stronie Orlen Ligi znalazł się gdzieś jako 5 news na stronie, tuż po 4 o tym, że Bank Pocztowy został sponsorem Pałacu...
Chciałem też nawiązać do projektu Mielewskiego i Lepy, w którym mieli mówić o prawdziwym stanie polskiej siatkówki, obu reprezentacjach i chyba też coś wspominali w pierwszym wideo, że będzie o Proximie i jej wycofaniu się z LSK. Do tej pory jakoś nie zauważyłem tam takiego odcinka, a o siatkarkach wspomniano chyba jedynie w kontekście Grejmanki i Kurka :D
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Re_soviaczka »

phil pisze:na oficjalnej stronie Orlen Ligi znalazł się gdzieś jako 5 news na stronie, tuż po 4 o tym, że Bank Pocztowy został sponsorem Pałacu...
Bo tam newsy pokazują się raczej chronologicznie, od najnowszego wyświetlającego się w pierwszej kolejności.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Mateja »

Nie róbmy przesadnego wydarzenia z tego, że udało się pokonać niezłego przeciwnika w turnieju towarzyskim. Jest to warte odnotowania w tym temacie, ale żeby wszędzie o tym mówić? Bez zgryźliwości, poczekajmy na być może kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich (jeśli FIVB zdecyduje się na wariant z 24 zespołami i po Japonii ranking będzie korzystny), finały Mistrzostw Europy, eliminacje Mistrzostw Świata. To te imprezy powiedzą nam, ile jest naprawdę warta sportowo ta drużyna.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

kanimo pisze:Bardzo mylisz sie w swojej diagnozie. Po prostu o wiele wiecej osob oglada siatkowke meska.
To jest nieprawda, według statystyk Polsatu LSK ma podobną oglądalność co +liga plus oglądalność reprezentacji też była w miarę podobna (oczywiście porównująć Polsat Sport wyłącznie).
Mateja pisze:Nie róbmy przesadnego wydarzenia z tego, że udało się pokonać niezłego przeciwnika w turnieju towarzyskim. Jest to warte odnotowania w tym temacie, ale żeby wszędzie o tym mówić? Bez zgryźliwości, poczekajmy na być może kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich (jeśli FIVB zdecyduje się na wariant z 24 zespołami i po Japonii ranking będzie korzystny), finały Mistrzostw Europy, eliminacje Mistrzostw Świata. To te imprezy powiedzą nam, ile jest naprawdę warta sportowo ta drużyna.
To dlaczego robi się wydarzenie z meczu siatkarzy z Kamerunem? :] I na podstawie takiego meczu potem wysnuwa się ileśset postów analizy formy Kurka 8-)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: drukjul »

SevenUP pisze:
kanimo pisze:Bardzo mylisz sie w swojej diagnozie. Po prostu o wiele wiecej osob oglada siatkowke meska
To jest nieprawda, według statystyk Polsatu LSK ma podobną oglądalność co +liga plus oglądalność reprezentacji też była w miarę podobna (oczywiście porównująć Polsat Sport wyłącznie).
Niestety, z tą oglądalnością żeńskiej siatkówki ligowej ostatnio chyba nie było wcale tak różowo, skoro takie słowa z ust przedstawicieli "PS" odpowiedzialnych za transmisje padają :< https://twitter.com/i/web/status/982995961369808896

Ale już w przyszłym roku jak do Malwiny Smarzek dojdzie jeszcze do I reprezentacji Magdalena Stysiak, czy wróci do kadry Joanna Wołosz, zainteresowanie siatkówką kobiecą, zarówno tę reprezentacyjną, jak i ligową, na pewno powinno wzrosnąć. Większość z nas - nie ma co kryć - to kibice sukcesu, więc głowa do góry, bo przyszłość kadry Nawrockiego przedstawia się rzeczywiście ciekawie i grę dziewczyn, jak choćby ostatnio podczas Montreux Volley Masters, nawet osobom, które siatkówką kobiecą na co dzień aż tak specjalnie się nie entuzjazmują, coraz lepiej się ogląda. :P
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Re_soviaczka »

SevenUP pisze:To dlaczego robi się wydarzenie z meczu siatkarzy z Kamerunem? :] I na podstawie takiego meczu potem wysnuwa się ileśset postów analizy formy Kurka 8-)
A nie uważasz, że jak siatkarz słabo gra nie tylko z poważniejszym przeciwnikiem, ale nawet z taką "potęgą" jak Kamerun, to powinno to być powodem do analizy i niepokoju?...
Z całym szacunkiem dla Kamerunu, ale z takim rywalem takich statystyk, jak miał Kurek, mieć nie przystoi.
Mateja
Posty: 1084
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Mateja »

SevenUP pisze:To dlaczego robi się wydarzenie z meczu siatkarzy z Kamerunem? :] I na podstawie takiego meczu potem wysnuwa się ileśset postów analizy formy Kurka 8-)
Masz rację, że to też trochę przesada robić zamieszanie z powodu sparingu przeciwko afrykańskiej drużynie, ale z drugiej strony siatkarze przygotowują się do MŚ. A co będą robić siatkarki po Montreux? :P
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Aranger »

A co w tym złego, że ludzie w tym kraju bardziej interesuje siatkówka męska, a co za tym idzie, wolą się o niej wypowiadać ?

Przykładowo ja próbowałem się kilka razy przekonać do siatkówki kobiet i nic z tego, za każdym razem ciężko mi się to oglądało, i nie chodzi nawet o wyniki Polek, bo w tym sezonie idzie im całkiem dobrze, a i tak nie ciągnęło mnie do odpalenia ich meczu np. w momencie, gdy były świeżo po zwycięstwie z Rosjankami. A mając do wyboru mecz o stawkę pań i sparing panów z Kamerunem, pewnie (prawie) zawsze wybrałbym albo nic, albo to drugie. Dziewczynom życzę z całego serca powodzenia, cieszy mnie, jak coś wygrywają, ale dlaczego mam się zmuszać o do oglądania i komentowania czegoś, co nie przynosi mi jakiejś wielkiej frajdy ?

A Kurek statystyki z Kamerunem miał niezłe gwoli ścisłości, i nie było to na forum w ogóle analizowane. :D
Pawel9221
Posty: 1163
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Pawel9221 »

Aranger pisze:A co w tym złego, że ludzie w tym kraju bardziej interesuje siatkówka męska, a co za tym idzie, wolą się o niej wypowiadać ?

Przykładowo ja próbowałem się kilka razy przekonać do siatkówki kobiet i nic z tego, za każdym razem ciężko mi się to oglądało, i nie chodzi nawet o wyniki Polek, bo w tym sezonie idzie im całkiem dobrze, a i tak nie ciągnęło mnie do odpalenia ich meczu np. w momencie, gdy były świeżo po zwycięstwie z Rosjankami. A mając do wyboru mecz o stawkę pań i sparing panów z Kamerunem, pewnie (prawie) zawsze wybrałbym albo nic, albo to drugie. Dziewczynom życzę z całego serca powodzenia, cieszy mnie, jak coś wygrywają, ale dlaczego mam się zmuszać o do oglądania i komentowania czegoś, co nie przynosi mi jakiejś wielkiej frajdy ?

A Kurek statystyki z Kamerunem miał niezłe gwoli ścisłości, i nie było to na forum w ogóle analizowane. :D
Z Kamerunem to ja bym mial dobre staty :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Aranger »

Nie zapominaj, że piszesz o jedynej drużynie, która potrafiła zatrzymać MVP ostatnich MŚ w trakcie tego turnieju. 8-)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: Artek1967 »

No to sezon reprezentacyjny mamy za sobą. Kolejny rok pod wodzą JN i nadal jesteśmy w ciemnej dupie. Ile jeszcze mozna słuchać ściemy że drużyna jest odmładzana i widać progres. Do kiedy? Aż córka(ki) Skowronka będą w odpowiednim wieku? Z tym że Kasia nie ma jeszcze córki :D:D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
sharkinator
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2012, o 13:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: sharkinator »

Tylko, że chyba ten progres jest widoczny. Spektakularnej klapy jak to niektórzy zapowiadali (np. ja) w tym sezonie nie było, udało się zagrać parę dobrych meczy i ograć nieco skład.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2018

Post autor: SevenUP »

Ja mimo niechęci do Nawrockiego nie zgodzę się z Artkiem. Dobre miejsce w LN, mało zabrakło do awansu, dużo dobrych spotkań w tym z Rosją, Chinami, Włochami, Serbią, USA czy Belgią, Niemkami. Smarzek i Kąkolewska zapracowały na kontrakty we włoskiej lidze, Stenzel została główną libero, duże odkrycie. Za rok wraca Wołosz, Pleśnierowicz się ograła. Ja tam widzę same pozytywy po tym sezonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”