Reprezentacja mężczyzn 2019

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Kompletnie niedysponowani Niemcy mimo że grają prawie najmocniejszym możliwym składem, natomiast co do naszego zespołu, to potwierdzają się słowa Gogola - na pewno zaczynamy ze sporo wyższego poziomu organizacji gry niż rok temu, może być sporo fajnego grania w LN ze strony tych różnych konfiguracji składu Polaków.

A Bednorz zaciął się tylko na chwilę na początku meczu jak nie skończył ze 3 albo 4 piłek z rzędu, później atakował faktycznie głównie z rozegranych, ale jechał od tego momentu prawie na 100% skuteczności, nie wiem co miał więcej zrobić, w przyjęciu bardzo pewny.

Huber faktycznie bardzo fajnie, liczę, że dostanie co najmniej tyle samo szans co Lemański rok temu.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Papito13 »

Poprzeczki zbyt wysoko Niemcy nie zawiesili. Super wygląda nasz system blok-obrona, ale to nie nowość. Jak na sam początek sezonu kadrowego to nasza drużyna wygląda dobrze.
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Dijkstra »

Odkąd Janusz wystawia sporo jest bałaganu ale na rywali wystarczy nawet taka dyspozycja, Fornal ze Śliwką... oni w parze to mam nadzieję nie będzie częsty widok.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: mmb »

Śliwka, Konar i Fornal to siebie warci ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Janusz się chyba i tak trochę odetkał i zaczął grać sporo lepiej niż tuż po wejściu. Przyzwoity debiut Fornala, szkoda, że sędzia go okradł z tego kapitalnego asa na 24:20 bodajże, ale poza tym mega pewnie w przyjęciu, dołożył jakieś punkty zagrywką i blokiem, w ataku z wygodniejszych piłek zdaje się niezła skuteczność, szkoda tych dwóch w jednej akcji w końcówce meczu gdzie się nadział na blok.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dobrze grał Fornal, do momentu, gdy musiał kończyć piłki na ustawionym bloku, ale do tego się nie nadaje na ten moment. Fajną młodzież mają Niemcy, ten Weber ma duży potencjał na granie, Brehme zresztą też, a w rocznikach 01-02, Niemcy wygrali Mistrzostwo Europy, ale pewnie tak długo Gianiemu nie będzie się chciało tam pracować.

Oglądanie bez challenge'u nawet takich meczów bije po oczach momentami.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 maja 2019, o 07:42 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

drukjul pisze:...
Ktoś Cię znowu okrzyczy za offtop, ale ... ten Karlitzek zapowiada się jakoś?

Swoją drogą świetnie było widać dzisiaj dlaczego Kaczmarek - pomimo tego, że to bardzo antypatyczny siatkarz, więc nie do końca mi się to podoba - tak świetnie pasuje do siatkówki jaką chce grać Heynen, bardzo wysoki poziom na zagrywce i w bloku wizualnie pomimo meczu z marszu na początku sezonu reprezentacyjnego.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: aezakmi »

Sorry, że się wcinam. Kaczmarek pomimo nie najwyższego procentu w ataku, daje swojemu zespołowi break pointy, bo nie psuje, dobrze serwuje, w miarę atakuje, to procentuje, dlatego pasuje: korzystny łańcuch zdarzeń.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kamil1999 »

aezakmi pisze:Sorry, że się wcinam. Kaczmarek pomimo nie najwyższego procentu w ataku, daje swojemu zespołowi break pointy, bo nie psuje, dobrze serwuje, w miarę atakuje, to procentuje, dlatego pasuje: łańcuch zdarzeń.
Prze Leonie i Kubiaku taki siatkarz według mnie jest potrzebny jako zastępcą Kurka bo może dołożyć w innych elementach ,choćby nawet pomóc w przyjęciu w niektórych ustawieniach. Dlatego przy nich ,że to oni mogą być tymi armatami ,on nią może być w mniejszym stopniu.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

On nie wygląda wcale lepiej od Konarskiego, a zachwyty nad nim są zawsze i będą. Tylko dlatego, że stosunkowo młody XD
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: aezakmi »

Gramy siatkówkę w stylu Vitaliano, a nie Cubano; stąd trudność z jej zrozumieniem, że jak to, blok - obrona, a nie "gwóźdź"
i piona?! Może dlatego "Piechu" nie dostał powołania? Dwa kroki w przód, to wizja jest Vitala - hey na na na na! :P
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

A jak tacy Francuzi zaczną świetnie grać blok-obrona, to ja punktującego Kaczmarka nie widzę
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: lukecik »

Ma ktoś statystyki z wczorajszego meczu? Ciekawi mnie skuteczność ataku, wydawało mi się, że bardzo słabo pod tym względem wypadł Bieniek, Fornal i Śliwka. Za to Kaczmarek bardzo na plus, wyglądał bardzo pewnie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Murilo0 »

Szary Wilk pisze:A jak tacy Francuzi zaczną świetnie grać blok-obrona, to ja punktującego Kaczmarka nie widzę
W miejsce Francuzów można wpisać jeszcze Rosjan, Włochów, Serbów czy Brazylijczyków... Też powątpiewam w przydatność Kaczmarka w meczu przeciwko poważnemu rywalowi w dobrej formie.
All work and no play makes Jack a dull boy...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

Jest jak jest ;)
Zawsze moglibysmy miec dwoch Kurkow, Kubiakow, Leonow, Zatorskich a na sypie Bruno z rezerwa Toniuttiego...
Popatrzcie na Amerykanow kim grali w MS18... Oprocz 6 prawie nikogo.
Kazda druzyna ma jakies braki pytanie czy da sie je zbilansowac.
Majac w formie Kubiaka i Leona Kaczmarek tez moze wystarczyc przy dobrze zarzadzanej druzynie.
Vital zrobil raz peak formy. Przeciez nie tylko Kurek gral swietnie F6. Jak powtorzy peak nawet bez Kurka za to z Leonem to tez mozemy sie bic o wszystko.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety dwójki Kaczmarek-Muzaj, to w meczach o coś miałbym chyba jednak większe zaufanie do tego pierwszego, a wygląda na to, że jeżeli Kurek nie dojdzie do formy, to wybór będzie pomiędzy tą dwójką, bo innych możliwości za bardzo nie ma. Lepsza zagrywka, blok, to już duże atuty w kontekście systemu gry Heynena, w ataku mniejszy "potencjał maksymalny" od Macieja, ale za to w dobrej formie fizycznej większa stabilność, jak przyjdzie do stykowej końcówki to miałbym mniejsze obawy przed posłaniem piłki rozegranej do Kaczmarka niż do Muzaja.
aziente
Posty: 269
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: aziente »

I co, zagrał dzisiaj ten nasz Olisadebe?

Edit: zagrał.
Polska - Niemcy 2:3 (21:25, 25:23, 21:25, 30:28, 9:15)

Polska: Łomacz, Kubiak, Szalacha, Bołądź, Leon, Kłos oraz Zatorski (libero), Popiwczak (libero), Komenda, Kwolek, Muzaj, Szalpuk, Śliwka

Niemcy: Weber, Zimmermann, Reichert, Baxpöhler, Sossenheimer, Krick oraz Zenger (libero), Peter (libero), Kocian-Falkenbach, Schott, Böhme, Hirsch, Fromm, Brehme
Ostatnio zmieniony 26 maja 2019, o 21:01 przez aziente, łącznie zmieniany 1 raz.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Wiadomo coś o sparingu?
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Artem »

Niemcy wygrali 3-2. Leon wystąpił w 2 setach.
bartmix123
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2018, o 11:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: bartmix123 »

Skad info
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Dijkstra »

Dla mnie to nie jest w porządku iż siatkarz reprezentuje najpierw jedną nację a potem zmienia na drugą, to nie kluby żeby co sezon być gdzie indziej, to samo sądzę o Juantorenie, Lealu itd.
Jak się będą czuć taki Bednorz czy Kwolek gdy stracą miejsce w składzie na rzecz Kubańczyka?
Odpowiem sam - nie będą zachwyceni i trudno się dziwić, w reprezentacji kopanej nie miał kto grać więc naturalizowano każdego kto zagrał prosto piłkę a my jesteśmy mistrzami świata i takich braków nie mamy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Jest nawet na ten temat długaśny wątek. Myślę, że oba argumenty już tam padały.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

Dijkstra pisze:Dla mnie to nie jest w porządku iż siatkarz reprezentuje najpierw jedną nację a potem zmienia na drugą, to nie kluby żeby co sezon być gdzie indziej, to samo sądzę o Juantorenie, Lealu itd.
Jak się będą czuć taki Bednorz czy Kwolek gdy stracą miejsce w składzie na rzecz Kubańczyka?
Odpowiem sam - nie będą zachwyceni i trudno się dziwić, w reprezentacji kopanej nie miał kto grać więc naturalizowano każdego kto zagrał prosto piłkę a my jesteśmy mistrzami świata i takich braków nie mamy.
Zieeeeew...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Nagor »

Dijkstra pisze:Jak się będą czuć taki Bednorz czy Kwolek gdy stracą miejsce w składzie na rzecz Kubańczyka?
Jak zawodnicy, którzy sportowo nie osiągnęli wystarczającego pułapu, żeby dostać miejsce w składzie? Przepisy są znane od dawna. Jak się ma czuć Włoch z dziada pradziada, który ogląda z ławki wyczyny swoich kolegów z reprezentacji - Serbów, Kubańczyków, Brazylijczyków, Rosjan i tak dalej...?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Albo Rosjanin oglądający Białorusinów, Ukraińców, Uzbeków.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nagor pisze:Jak się ma czuć Włoch z dziada pradziada, który ogląda z ławki wyczyny swoich kolegów z reprezentacji - Serbów, Kubańczyków, Brazylijczyków, Rosjan i tak dalej...?
Włosi kiedyś nie chcieli otwarcie w kadrze Juantoreny.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Oni zawsze grają takie niewiniątka, że są super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. A tak naprawdę są zwykłymi leszczami. Czasem musimy z nimi zagrać, ale oni dla mnie nie istnieją. Ebadipour jest w porządku? A jak ma się zachowywać, skoro przyjechał do nas? - argumentował Kubiak, który niejednokrotnie wdawał się z irańskimi siatkarzami w większe i mniejsze spory podczas spotkań reprezentacji siatkarzy.
Mamy pierwszą dramę w tegorocznym sezonie kadrowym. Powyższe słowa wypowiedział Michał Kubiak w wywiadzie dla Prawdy Siatki. Na twitterze pojawiają się nawet głosy, że powinien być pozbawiony funkcji kapitana.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

WysokiPortorykanczyk pisze:
Nagor pisze:Jak się ma czuć Włoch z dziada pradziada, który ogląda z ławki wyczyny swoich kolegów z reprezentacji - Serbów, Kubańczyków, Brazylijczyków, Rosjan i tak dalej...?
Włosi kiedyś nie chcieli otwarcie w kadrze Juantoreny.
Ale to był problem natury personalnej. Juantorena za szereg swoich zachowań jeszcze w barwach Trento zwyczajnie nie był lubiany. Jego pamiętny serwis dołem, bodajże w meczu z Romą, doprowadził do mega awantury...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: mewa »

JanuszzPodkarpacia pisze:Mamy pierwszą dramę w tegorocznym sezonie kadrowym. Powyższe słowa wypowiedział Michał Kubiak w wywiadzie dla Prawdy Siatki. Na twitterze pojawiają się nawet głosy, że powinien być pozbawiony funkcji kapitana.
Nie wiem, co powinien, a co nie Michał Kubiak, ale PZPS jakiś czas temu przyjął Kodeks Etyki i Postępowania, który obejmuje działaczy, trenerów, zawodników. Jeden z zapisów tegoż dokumentu mówi:

"Unikamy wszelkich zachowań, które mogłyby naruszyć godność drugiej osoby. Szanujemy różnorodność płci, narodowości, ras, wieku, wyznań religijnych, orientacji seksualnych oraz wszelkich innych cech. "
"Okazujemy szacunek kibicom i zawodnikom drużyny przeciwnej, zarówno w przypadku wygranej, jak i przegranej. Nie tolerujemy przejawów agresji i dyskryminacji, a w przypadku wystąpienia negatywnych zjawisk zawsze głośno
wyrażamy nasz sprzeciw..."

Rozdział V - Szacunek - gdyby ktoś chciał dotrzeć do tekstu źródłowego.

Od wczoraj mamy sytuację, w której zachowanie i wypowiedź kapitana reprezentacji Polski stoi w jawnej sprzeczności z tym zapisem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”