Reprezentacja mężczyzn 2019

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Można powoli zaczynać, tym bardziej, że w starym wątku pojawiły się istotne informacje:
Jacek Kasprzyk podczas rozmowy z Jurkiem Mielewskim w Prawdzie Siatki powiedział o planie wystawienia dwóch reprezentacji w przyszłym roku. Polska B pojedzie na Uniwersjade i Puchar Świata, Polska A ma skupić się na Mistrzostwach Europy i kwalifikacjach do IO. Podczas Ligi Narodów pierwszy skład ma być zgrywany głównie podczas meczy u nas. W turniejach wyjazdowych brać bedą udział mniej doświadczeni zawodnicy. Trwają rozmowy z Vitalem odnośnie pomysłu. Ma mieć on również znaczące stanowisko przy wyborze trenera drugiej drużyny.
Brzmi to wszystko świetnie. 8-)
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: GolMar »

Zastanawiałam się niedawno, czy lepszym pomysłem byłoby wysłanie reprezentacji A na ME, czy na PŚ, za który dawane będzie bardzo dużo punktów do rankingu. Ale jak widać, trener o PZPS zdecydowali, że turniejem większej wagi będą w nadchodzącym roku ME.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: mmb »

Mamy trochę młodych zdolnych, niech sobie pograją w B :D
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: rafael86 »

Mamy sporą grupę graczy prezentującą fajny ligowy poziom z aspiracjami do szerokiej kadry, także mogę sobie wyobrazić, że na Puchar Świata jedzie "drugi" skład, czyli coś w stylu: Komenda, Janusz, Muzaj, Schulz, Bednorz, Fornal, Śliwka, Żaliński, Popiwczak, Piechocki, Hain,Huber, Wrona, Lemański.

I niech chłopaki grają :) Jest też LN, gdzie można rotować około 20 zawodnikami. Kwal. IO bezwzględnie są na pierwszym miejscu i LN będzie nijako przetarciem przed tą rywalizacją. ME to zwykle turniej gdzie najłatwiej o niespodzianki, szczególnie, że albo wypadają po IO (część ekip przebudowuje składy) albo rok przed (gdzie też priorytety sezonowe bywają różne).

Tak czy inaczej jeśli Kurek z Kubiakiem utrzymają formę i dojdzie do Nas Leon to powinniśmy brać wszystko po kolei ;)
iti
Posty: 916
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 17:55
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: iti »

GolMar pisze:Zastanawiałam się niedawno, czy lepszym pomysłem byłoby wysłanie reprezentacji A na ME, czy na PŚ, za który dawane będzie bardzo dużo punktów do rankingu. Ale jak widać, trener o PZPS zdecydowali, że turniejem większej wagi będą w nadchodzącym roku ME.
Pamietaj, ze za PS nie ma fejmu, a za "medal ME" jak najbardziej taki sie pojawi ;)

Pytanie tylko jak ta druga reprezentacja mialaby byc zestawiana - czy totalnie spoza szerokiego skladu reprezentacji czy jednak poza 12/14 reszta (+dokoptowani) stawnowic bedzie "kadre B". Wydaje sie, ze ta pierwsza opcja, ale tutaj bez dwoch zdan Heynen powinien miec decydujacy glos. Ma leb na karku, wiec wydaje sie to bycie dobrym pomyslem,
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: alcio333 »

iti pisze:
GolMar pisze:Zastanawiałam się niedawno, czy lepszym pomysłem byłoby wysłanie reprezentacji A na ME, czy na PŚ, za który dawane będzie bardzo dużo punktów do rankingu. Ale jak widać, trener o PZPS zdecydowali, że turniejem większej wagi będą w nadchodzącym roku ME.
Pamietaj, ze za PS nie ma fejmu, a za "medal ME" jak najbardziej taki sie pojawi ;)

Pytanie tylko jak ta druga reprezentacja mialaby byc zestawiana - czy totalnie spoza szerokiego skladu reprezentacji czy jednak poza 12/14 reszta (+dokoptowani) stawnowic bedzie "kadre B". Wydaje sie, ze ta pierwsza opcja, ale tutaj bez dwoch zdan Heynen powinien miec decydujacy glos. Ma leb na karku, wiec wydaje sie to bycie dobrym pomyslem,
Najprawdopodobniej chodzi o drugą opcję. Kasprzyk wspomniał, że pomysł zrodził się z aktualnej możliwości wystawienia 4 dobrych "szóstek". Zapewne osoby, które nie załapią się do drużyny A + dokoptowani stworzą zespół Polski B.
GolMar
Posty: 622
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: GolMar »

Pamiętajmy, że Heynen w zeszłym roku dość szybko określił 15stkę zawodników, których zaprosił na zgrupowanie do Zakopanego. Możliwe, że tak będzie także w przyszłym roku: rotacyjna LN, a potem dość szybkie sprecyzowanie składu na kwalifikacje IO i ME, a reszta 28-osobowej szerokiej kadry będzie stanowić kadrę B. Oczywiście ewentualne roszady będą dopuszczalne w miarę potrzeb.

A co do fejmu - oczywiście, że ME mają większy prestiż, ale jednak musimy uważać na te punkciki do rankingu. Nie wiadomo, jak długo będą trwać nasze tłuste lata w siatkówce i oby za jakiś czas nie skończuło się to tak, jak w przypadku pań.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

Pasini na swoim blogu sprzedaje plotkę, powołując się zresztą na "pogłoski z Polski", że Heynen miałby w przyszłym roku zastąpić Lorenzo Bernardiego w Perugii. Czyli że miałby w drużynie klubowej Leona na co dzień przez calutki sezon przed IO w Tokio. http://dal15al25.gazzetta.it/2018/12/20 ... a-perugia/
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Jacek »

alcio333 pisze:Kasprzyk wspomniał, że pomysł zrodził się z aktualnej możliwości wystawienia 4 dobrych "szóstek".
Tylko kogo on liczył na rozegranie? Na tej pozycji jest największy problem. W każdym razie faktycznie przyszły rok reprezentacyjnie zapowiada się ciekawie i apetyty na dobrą grę są :)
Moja A14 na dziś to:
R: Drzyzga, Kędzierski
P: Bednorz, Kubiak, Kwolek, Leon
A: Filipiak, Kurek
Ś: Kochanowski, Nowakowski, Pietraszko, Wrona
L: Wojtaszek, Zatorski

B14 to:
R: Komenda i problem .... Łomacz? Janusz?
P: Fornal, Mika (na wyrost i z nadzieją że wróci do formy), Semeniuk, Szalpuk,
A: Bołądź, Schulz
Ś: Bieniek, Hain, Huber, Lemański
L: Gruszczyński, Żurek
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Filipiak w kadrze A, Bieniek i Szalpuk w kadrze B?
No to śmiechłam. :]
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Mysle, ze koledze chodzilo o fakt, ze prawdopodobnie ofensywnym bedzie Leon, wiec szkoda Szalupy na lawke?
Podobnie interpreuje Bienka i Lomacza, bo jednak w chierarchii na srodku to Mateusz jest chyba maly krok przed Kuba.

Wiec koncepcja mialaby sens, gdyby zalozyc, ze dotychczasowi zawodnicy z A zostana liderami B i zostana uzupelnieni debiutantami. Co pozwoli powalczyc o pkt rowniez B.
2 miksy. Moze to i nieglupie tylko przed IO powinna nastapic ponowna fuzja i wybor 14ki.
Choc je bym tak daleko nie szla. To jednak eliminacje IO.

Niemniej z Filipiakiem to absolutne przegiecie, zawodnik jak nie odpali zmieniany przez Gryca, zero ogrania miedzynarodowego.
To zbyt wazna rola na taki eksperymencik. No i sadze, ze Butryn lepszy. Statystycznie to az o 9 pozycji.
I chyba Kwolu jednak nie dorosl psychicznie do roli drugiego na utrzymanie przyjecia.
Lepiej niech duzo pogra w szostce kadry B
Mika to niech cos wreszcie zrobi z kolanami, bo gra padake. Nie widze powodu na ciaganie go po reprach.

Ogolnie spekulowac mozna, ale temat jest przedwczesny. Przed nami druga polowa i PO oraz mecze LM.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2019, o 12:08 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: mmb »

Mógłby ktoś kto jest na bieżąco napisać jak radzi sobie Kędzierski? Będą z niego ludzie? :D
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 858
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Jacek »

Re_soviaczka pisze:Filipiak w kadrze A, Bieniek i Szalpuk w kadrze B?
No to śmiechłam. :]
I ja śmiechłem noworocznie ale po dłuższym zastanowieniu dopuszczam do siebie fakt, że mogłem przegapić mecze w których Bieniek lub Szalpuk grali na pozycji atakującego. A może jakieś inne merytoryczne argumenty?
kanimo pisze:Mysle, ze koledze chodzilo o ...
Co do pozycji rozgrywających, przyjmujących, środkowych i libero to pisałem o moich typach do kadry A na dzień dzisiejszy w kontekście imprezy docelowej jaką są IO.. Wśród atakujących moim faworytem na nr 2 jest Bołądź. Wrzuciłem go w B bo powinien się ogrywać. Filipiaka w A dałem bo widzę w nim potencjał. Niech podpatruje, niech się uczy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

A mi się wydaje, że pierwsza kadra w sezonie kwalifikacji olimpijskich to nie jest czas ani miejsce na naukę dla niedoświadczonego siatkarza grającego pierwszy naprawdę dobry sezon w lidze. Dajmy na to, że Kurek nie może z losowych przyczyn (odpukać!!!) zagrać z Francją, wtedy bez Leona mielibyśmy prawdopodobnie pozamiatane, z nim - przy solidnym wsparciu na prawym można byłoby myśleć o wygranej. A u nas zmiennikiem Bartosza byłby - przy całym szacunku - Filipiak.

Ja generalnie w kontekście 2019 roku jestem wyznawcą zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia, i powinien grać skład z MŚ wzmocniony przez Leona z 1, z jedną, może dwoma zmianami na pozostałych pozycjach.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Artem »

I ja śmiechłem noworocznie ale po dłuższym zastanowieniu dopuszczam do siebie fakt, że mogłem przegapić mecze w których Bieniek lub Szalpuk grali na pozycji atakującego. A może jakieś inne merytoryczne argumenty?
Trudno się nie zgodzić z Resoviaczką, ja to śmiechłem podwójnie jak przeczytałem jakie Ty składy nawymyślałeś. Poza tym nie widzę żadnej informacji żeby ktokolwiek pisał, że Bieniek i Szalpuk grają na ataku. Od razu zrozumiałem, że jest to podsumowanie całej wiadomości. Według mnie jedyne zmiany jakie wjadą to oczywiście Leon za Śliwkę bądź Kwolka i może Bednorz. Rozegranie pozostanie bez zmian, libero również. Na środku będzie ta sama trójka co na MŚ. Pytanie tylko czy Heynen znów postawi na 3 atakujących i 3 środkowych czy w przypadku odbudowania się Kurka weźmie 2 bombardierów.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Powtarzam-mamy za malo danych. Nie wiemy co zagra kadra B. Jesli zagra Puchar Swiata to stanie sie miejscem bardziej prestizowym.
Kto bedzie ja trenowal? Ktos z dotychczasoweg sztabu, czy nowa postac (wiecie o co w duchu prosze?)

Jesli nawet Heynen wezmie 3 atakujacych to zostanie 2 z grupy Kaczmarek/Muzaj/ Konarski/Shulz.
W zaleznosci od tego co robi kadra B mozna zaprowponowac ja roznym graczom. Kaczmarek/Muzaj chyba sie zgodza. Ale Konar-jesli uzyska forme pod koniec sezonu a B i np bedzie decyzja, ze B gra Puchar Swiata to propozycja powinna tez byc satysfakcjonujaca dla grajka, ktory mimo tytulow rzadko byl graczem podstawowym. Moze nawet funkcja kapitana B?
Moze Szalupa wolaby grac jako szostkowy w PS niz z lawki kibicowac Leonowi w ME.
Oczywiscie przesuniecie kazdego z ogniw mistrzow swiata do B jest ryzykowne. A co jesli Leon lub Kuras bede niedysponowani?
To zalezy od klasy i formy ewentualnych zmiennikow. Wiec spokojnie patrzmy co gra Bednorz, jak rozwija sie Sliwka itp.

Jak dla mnie jest pewne: Kwolek powinien grac jako podstawowy w B. Jest ostatni w kolejce do wejscia w A i mam wrazenie, ze to go frustruje. Na srodku mozna dodac jednego rutyniarza (Wrona/Hain ) z np Huberem, ktory calkiem ladnie sie rozwija (mysle o B).

Mysle, ze Heynen jakos to sobie pouklada. W koncowce sezonu bylo znacznie mniej chaosu niz na poczatku.;)
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Nigdy, ale to przenigdy nie zrozumiem argumentacji typu, nie ma co wymieniać zawodników, którzy rok temu nam wygrali MŚ. Przecież w chwili obecnej Łomacz i Konarski to się do kadry nie łapią. O ile na rozegraniu można zastąpić Grześka Kędzierskim, Januszem bądź Komendą, którzy już nie z racji na wiek i łatkę nadziei polskiej siatkówki byliby powoływani do kadry, ale dlatego, że są po prostu lepsi niż rozgrywający Skry, to na ataku może być problem. Schulz nie gra tego co w Gdańsku, a Kaczmarek też specjalnie nie błyszczy. Ale to nie oznacza, że trzeba powoływać bezbarwnego Dawida bo ma dwa złota na piersi. Jeśli będzie kadra A i B to ok, można nimi żonglować. Wiadomo, że będą dwie imprezy, których razem nie pogodzimy czyli ME i PŚ. Więc grania trochę będzie.
Kłamca.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

ciorny17 pisze:Nigdy, ale to przenigdy nie zrozumiem argumentacji typu, nie ma co wymieniać zawodników, którzy rok temu nam wygrali MŚ.
Kogoś wymienić można, pewnie nawet trzeba, ale wymiana 30% albo więcej z tamtego składu raczej nie ma sensu. Sądzę tak też dlatego, że wszyscy którzy się w tym zespole znaleźli, na każdym kroku podkreślają kapitalną atmosferę jaka została stworzona, więc ta czternastka musiała być idealnie dobrana charakterologicznie, Heynen w 2019 roku też będzie musiał uważać, żeby nie zburzyć tej równowagi.
knightrider
Posty: 923
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

Na podstawie sezonu dostaną swoje okazje w Lidze Narodów: Bednorz, Kozub, Huber, Kędzierski, Popiwczak, Bołądź na szybko bez ekipy MŚ 2018 roku.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kamil1999 »

Ja też raczej wątpię w duże zmiany. Wejdzie Leon i to prawdopodobnie za Kwolka. Kwolek niech się ogrywa w kadrze B ,trzeba mu tego ,zgadzam się z kanimo. Jeszcze jaką zmianę przeprowadziłbym w kadrze A to rezygnacja z 3 atakujacych skoro Kurek doszedł do formy a konkretnie mi chodzi o Konarskiego z ,którego w ogóle Heynen powoli powinien rezygnować bo w następnych latach nic raczej wielkiego nie wniesie a zamiast niego dać szansę tym solidnym i lepszym jak na razie od Konarskiego ligowcom typu Butryn czy Filipiak ,którzy by byli zmiennikiem Schulza bądź Kaczmarka w kadrze B. Któregoś z nich widzę jako zmiennika Kurka w kadrze A ,wolałbym Schulza ,bo Kaczmarek jest młodszy i ma większe pole rozwoju ,więc niech okrzepnie w kadrze B bo w przyszłości może to być 1 atakujący już na te drugie IO 2024. Zamiast 3 atakującego na pozycje środkowego powołałbym Haina ,który od paru lat mi imponuje swoją grą i wszechstronnością. Powrót Wiśniewskiego też nie byłby złym pomysłem. No i ja powoli z Łomacza bym rezygnował kosztem dania szansy młodemu Komendzie ,Kozubowi albo Januszowi.
Jeśli chodzi o kadre B to ja to widze tak:
Atakujący: Kaczmarek ,Butryn
Sypacz: Łomacz ,Kozub
Przyjmujący: Kwolek ,Bednorz ,Fornal ,Semeniuk(2 ofensywnych ,dwóch defensywnych tak samo jak w 1 kadrze)
Środkowi: Wiśniewski ,Lemański ,Wrona ,Huber
libero: Popiwczak ,Żurek(dobrze przyjmujący Popiwczak i dobry w defensywie Żurek ,podbną koelację mamy w pierwszej kadrze)
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Podoba mi sie Twoja B.
Chociaz z tym dobrym przyjeciem Popiwczaka to jest bardzo roznie.

Pomysl z Kaczmarliem na pierwszego tez niezly, tylko wlasnie do niego trzeba dobrej asekuracji, zeby te nabite zbierac.Za to moze stawac do przyjecia atakujacej.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Pamiętajmy, że w LN Leon jeszcze nie zagra. Pytanie teraz, jak to Heynen rozegra bo tak czy siak, jeden z przyjmujących odpadnie kosztem Wilfredo.

Kamil, pytanie, czy kadra B jest Wiśniewskiemu, Łomaczowi, Bednorzowi, Wronie czy Kwolkowi potrzebna? Jeśli faktycznie pojadą na PŚ to ok. Ale tylko po to aby cały czas być w grze, to już wolę tam Fornala, Semeniuka czy nawet lecąc po fantazji Jakubiszaka.
Kłamca.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Tak, ten przedstawiony wyżej skład kadry B prezentuje się fajnie, ale nie zdziwiłoby mnie to, gdyby część z wymienionych zawodników nie chciała grać w "tylko" kadrze B (bo np. grali już w A, albo w ogóle nie po drodze im z kadrą). Zdarzają się i takie przypadki i wykluczyć ich nie można...
Taki Łomacz czy Schulz/Kaczmarek byliby fajni w tej kadrze jako ktoś doświadczony, nawet Kwolek/Bednorz, którzy już trochę w A pograli.
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kamil1999 »

ciorny17 pisze:Pamiętajmy, że w LN Leon jeszcze nie zagra. Pytanie teraz, jak to Heynen rozegra bo tak czy siak, jeden z przyjmujących odpadnie kosztem Wilfredo.

Kamil, pytanie, czy kadra B jest Wiśniewskiemu, Łomaczowi, Bednorzowi, Wronie czy Kwolkowi potrzebna? Jeśli faktycznie pojadą na PŚ to ok. Ale tylko po to aby cały czas być w grze, to już wolę tam Fornala, Semeniuka czy nawet lecąc po fantazji Jakubiszaka.
Kwolkowi na pewno potrzebna. Jest młody i musi grać a nie sterczeć na ławce w najważniejszych meczach. Co do reszty to nie wiem czy oni się zgodzą na takie granie w B czy zadowolą się tym. Ja tylko piszą co według mnie było by najlepsze z perspektywy polskiej kadry. Nie wiem czy Łomacz będzie chciał grać w kadrze B ,więc się na ten temat nie wypowiem ,ale wiem ,że na pewno przydałby się w kadrze B. Kadrę B też widzę jako mieszankę młodości z doświadczeniem ,Łomacz czy Bednorz jako ci doświadczeni na pewno by kadrze B się przydali ,ale zgadzam się z koleżanką wyżej ,że nie wiadomo czy ich zadowoli taka pozycja.
Co do Popiwczaka to on jest faktycznie nieregularny ,ale widać w nim ogromny potencjał a jest bardzo młody. Potrafi czasami nieźle do siatki dogrywać te bomby ,choć brakuje mu regularności ,ale talent ma. Według mnie większy niż Piechocki czy Masłowski i to jego albo Gruszczyńskiego widzę jako ewentualnego przyszłego 1 libero gdy Zatorski skończy karierę no chyba ,że się jeszcze jakaś perełka pojawi.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Wiadomo, że Ci doświadczeni z kadry A by się przydali choćby na PŚ, np. paru odrzuconych przed ME, ale jeśli by nie chcieli, to nic na siłę.

Dla mnie kadra B, bez uzupełnień z kadry A, mogłaby wyglądać tak:

A: Bołądź, Butryn, Filipiak.
L: Popiwczak, Żurek, Gruszczyński.
P: Fornal, Semeniuk, Lipiński, Szymura*.
R: Komenda, Kędzierski, Janusz.
Ś: Huber, Rejno, Niemiec, Pietraszko, Jan Nowakowski*.
* jakby grali, a że z tym jest problem...

Raczej na pewno trzeba by ją na PŚ uzupełnić kimś na przyjęciu, kimś kto odpadnie z grupy Śliwka/Bednorz/Kwolek, o ile oczywiście by chcieli. Kwolek chyba najbardziej by pasował. Na ataku też Kaczmarek, Schulz czy nawet Konarski mogliby być fajnym wzmocnieniem. Libero raczej bez zmian, na rozegraniu... czy Łomacz zgodziłby się na kadrę B, jeśli w A wygryzłby go któryś z młodszych zawodników podanych powyżej? Jeśli tak, to świetnie. Na środku ewentualnie Lemański, może Wrona, jakby chciał. Wiśniewski nawet do kadry A ma często jakieś ale, więc na B tym bardziej się nie zgodzi.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Pamiętajmy też, że kadra B będzie miała 2 imprezy PŚ/ME i Uniwersjadę. Dla mnie Uniwersjada i sporty zespołowe tam, gdzie się wysyła zawodowców to pomyłka.

W poprzednim poście, mi nie chodziło o to, czy wymienionym zawodnikom chciałoby się grać czy nie - bardziej czy granie w kadrze B coś im da. Piszecie, Kwolkowi potrzebna jest gra. Bzdura. Przecież on będzie miał cały sezon w nogach. Czy ciąganie go po takiej właśnie Uniwersjadzie coś da? Prawdę mówiąc, dla mnie kadra B kadrą B, a kadra A powinna przez cały sezon składać się z 18-20 zawodników. 14 jedzie na ME, a 6 wsparta najmniej obciążonymi na ME jedzie do Japonii. Co prawda i tak to nie jest optymalne rozwiązanie, ale z pewności taki Leon, po rozegraniu tylko ME z chęcią by jeszcze wsparł biało-czerwonych na PŚ. Nie w pełnym wymiarze, ale zawsze coś. No chyba, że Vital pójdzie sprawdzonym schematem i już przygotowanie do ME będą w czternastu.
Kłamca.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Nie kupuje argumentu, ze Kwolek nie, bo bedzie mial caly sezon w nogach. oczywiscie jesli jest zdrowy.
Z definicji do kadry B beada powolywani zawodnicy, ktorzy graja, a nie siedza. Wiec beda miec sezon w nogach. Chyba ze wyslemy na PS Szymure i Jakubiszaka, wspartych Gruszczynskim, ktory pewnie nie zagra w PO, wiec bedzie mial mniej w nogach, Nowakowskim i Lemanski (ten moze byc troche zmeczony bo odrobina wchodzi)... i Sasakiem albo Grycem ;) :] .

Nie sadze, zeby granie w takim PS nic Bartoszowi nie dalo.

Kwolek u Heynena byl czwartym. Teraz dojdzie Leon, wiec bedzie prawdopodobnie piatym. Przydaloby mu sie pograc na miedzynarodowym poziomie, widac bylo jak wchodzil w LS i na MS. Im dalej w sezon, tym gorzej gral.

Pewnie w LS bedzie troche rotacji. Moze podzial na Ai B nastapi po LS?

Jest juz terminarz?
LS 31 maja do 30 czerwca plus final 10-14.07 (??)
turniej kwalifik 9-11. sierpnia
PS 1-15 pazdziernika.
ME 12-29 wrzesnia

Logicznie na ME i PS dwie rozne ekipy, by nie kumulowac obciezen. Wtedy byloby troche czasu na odpoczynek poLS.
Kiedy ta uniwersjada? Rzeczywiscie nie jestem fanka wysylania tam graczy z nawet szerokiego topu.
Ja rozumiem, ze u nas pomysl moze wydawac sie nowatorski, ale....
Moze by tak wyslac studentow? Tych prawdziwych. Jakies nacje juz wysylaly klub Mistrza Akademickiego na poprzednia Uniwersjade.
Bo to troche jak z poprzedniej epoki-lekkoatleci robiacy za gornikow lub stoczniowcow. Taki Kozakiewicz np byl stoczniowcem, przychodzil odbierac wyplate i stawial kolegom.
Rozumiem, ze w Rosji jeszcze nie do konca wyrosli z tego modelu. My chyba juz tak?
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: mily66 »

Czego wymagasz jak na naszych AMPach w finałach nie znajdziesz studenta tylko gościa z legitką danej uczelni.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2344
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: jaet »

drukjul pisze:Pasini na swoim blogu sprzedaje plotkę, powołując się zresztą na "pogłoski z Polski", że Heynen miałby w przyszłym roku zastąpić Lorenzo Bernardiego w Perugii. Czyli że miałby w drużynie klubowej Leona na co dzień przez calutki sezon przed IO w Tokio. http://dal15al25.gazzetta.it/2018/12/20 ... a-perugia/
Tak na marginesie, to ciekawe czy Pasini używa cudzysłowu pisząc o włoskości Juantoreny?
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

jaet pisze:
drukjul pisze:Pasini na swoim blogu sprzedaje plotkę, powołując się zresztą na "pogłoski z Polski", że Heynen miałby w przyszłym roku zastąpić Lorenzo Bernardiego w Perugii. Czyli że miałby w drużynie klubowej Leona na co dzień przez calutki sezon przed IO w Tokio. http://dal15al25.gazzetta.it/2018/12/20 ... a-perugia/
Tak na marginesie, to ciekawe czy Pasini używa cudzysłowu pisząc o włoskości Juantoreny?
Taka drobna włoska złośliwostka, powodowana prawdopodobnie głównie zazdrością. Najlepiej machnąć ręką

Największy włoski portal siatkarski volleyball.it kilka tygodni temu przy okazji meczu ligowego Perugia-Modena dogryzł nam zdecydowanie mocniej, wkładając w usta Julio Velasco całkowicie zmyśloną pomeczową wypowiedź, że postanowił trzymać Bednorza w kwadracie i nie wypuścił polskiego przyjmującego w wyjściowej "6" żółto-niebieskich, bo w takim wypadku na boisku przebywało by jednocześnie aż dwóch Polaków, a on Velasco po ostatnich MŚ i meczu Polska-Argentyna ma dla naszej nacji bardzo złą krew i mógłby tego psychicznie nie wytrzymać. :]

Nieprawdziwe, ale wymyślone nawet całkiem zgrabnie. Była to zresztą złośliwość wyraźnie obustronna, czyli wymierzona także pod adresem samego Velasco, jako że obecny trener Modeny, a wcześniej Argentyny wielokrotnie się przeciwko możliwości występów Leona w reprezentacji Polski publicznie wypowiadał, także nie widzieć do końca czemu bezpośrednio przed tamtym meczem ligowym Modena-Perugia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”