Reprezentacja mężczyzn 2019

dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dyletant »

Jak najbardziej chciałbym zobaczyć po tym sezonie Butryna, Żalińskego i Semeniuka w kadrze przy okazji jakichś rozgrywek

Ktoś tam wymienił wyżej Bołądzia. No tu się nie mogę zgodzić. Heynen go nie ceni, bo nawet nie dał mu szansy, choć ma go od 2 lat przy sobie. Ponadto Bartek stracił ostatnio miejsce w składzie Fryderyków, a co gorsza jego zmiennik Daniel Malescha został uznany zawodnikiem miesiąca, więc nie są to dla Bartka optymistyczne prognozy.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

Ktoś tu w kadrze B wymienia Schulza i Muzaja. To kto w kadrze a? Kaczmarek? Konarski? Haha, dajcie spokój. Schulz i Muzaj sa lepsi niż Kaczmarek i Konar.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze:Ktoś tu w kadrze B wymienia Schulza i Muzaja. To kto w kadrze a? Kaczmarek? Konarski? Haha, dajcie spokój. Schulz i Muzaj sa lepsi niż Kaczmarek i Konar.
Bądźmy szczerzy i spójrzmy prawdzie w oczy: poza Kurkiem to w chwili obecnej ani Schulz ani Kaczmarek ani Muzaj ani Konarski nie nadają się na granie międzynarodowe. Co prawda po sezonie klubowym, będzie okres przygotowawczy na kadrze więc może się odkują.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

Ja rozumiem, że Muzaj to nie jest atakujacy najwyższej klasy, ale on ma dobry sezon. Punktuje regularnie. Może ma braki i jego głowa średnio znosi presję, ale w tym sezonie idzie mu na prawdę dobrze. W dodatku nie gra na codzień z Toniuttim, tylko z Januszem.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Przy lepszym przeciwniku Muzaj w tym sezonie nie istnieje w naszej lidze.
Nie, ja podziękuję za 13 punktów zdobytych przy ratio 0.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

Re_soviaczka pisze:Przy lepszym przeciwniku Muzaj w tym sezonie nie istnieje w naszej lidze.
Nie, ja podziękuję za 13 punktów zdobytych przy ratio 0.
Porównaj sobie potencjał Trefla do Zaksy. Ciekaw jestem, czy Kaczmarek czy Konarski w takim Treflu by istnieli. Trochę słabe porównania i według mnie też teza, bo Muzaj często jest jedynym punktujacym zawodnikiem na boisku. Po drugie, to większość piłek w takch meczach idzie głównie do niego, więc podwójny blok co akcje ma zapewniony. Nawet w Lubinie Kaczmarek miał lepszego sypacza, bo Łomacz jednak lepszy od Janusza, a już na pewno był te 2 sezony temu, kiedy był jedynka w reprezentacji, bo teraz trochę obniżył formę. W dodatku Cuprum wtedy całkiem niezła gra i nie musieli się podpierać tylko i wyłacznie Kaczmarkiem.

Macie co do niektórych minimalne wymagania, czyli 40 % co mecz i to dla was solidny młotek (z bardzo dobrym sypaczem). Natomiast Muzaj, jak nie bije nad blokiem w 3 metr i nie zieje ogniem, ze skutecznościa minimum 60 %, to podziękujecie. Komedia !
kamil1999
Posty: 5407
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze:Ja rozumiem, że Muzaj to nie jest atakujacy najwyższej klasy, ale on ma dobry sezon. Punktuje regularnie. Może ma braki i jego głowa średnio znosi presję, ale w tym sezonie idzie mu na prawdę dobrze. W dodatku nie gra na codzień z Toniuttim, tylko z Januszem.
Muzaj ma średni sezon. Dzisiaj zagrał dobry mecz, ale gra nierówno. Popełnia masę błędów a to że jest w czołówce atakujących to wina tego, że obaj przyjmujący raczej defensywni do tego nie nadający się do gry na wysokiej piłce. Kaczmarek nie popełnia tyłu błędów, jest równiejszy, solidniejszy. Schulz to też wyższy poziom. Zobacz gdzie Gdańsk był z nim. Teraz gra z niedokładnymi rozgrywającymi to jest Shoji i Kozub, więc wygląda trochę słabiej, ale obecnie jest lepszym zawodnikiem nie pękającym w ważnych momentach.
EDIT. A wybacz nie krytykujesz Schulza tylko Kaczmarka. Źle przeczytałem. Ja wolę Kaczmarka bo on popełnienia dużo mniej błędów. Może nie ma fenomenalny procentów, ale on potrafi np obić piłkę o blok. Konarski faktycznie nie powinien grać już w reprezentacji. Nic od siebie już raczej nie da, ale można powołać Buty a, który gra lepszy sezon niż Muzaj.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Absolutnie nie widzę Muzaja w kadrze A. Dlaczego? Po pierwsze dla drugiego atakującego w tym sezonie będą przeznaczone pewne konkretne zadania. Podwójne zmiany, zmiany zadaniowe, gra w meczach ze słabszymi rywalami np. faza grupowa ME. W tym tym najlepiej sprawdza sie Konarski, jest to doswiadczenie juz kilku sezonówi i dwóch selekcjonerów. Myśle, że będzie on rywalizował z Schulzem, który z kolei ma większe inklinacje do zadaniowych zmian na zagrywkę. Warto podkreślić, że Heynen często robi podówjne w końcówkach. Dlaczego Muzaj zatem nie? Jemu jest potrzebne duzo grania międzynarodwo, żeby mógł budować pewnosć siebie, do tego jest on lepszy na dystansie, nie w epizodach. W meczu z Francja o IO nie będzie nam potrzebny atakujacy, który wbije po ostrym skosie w trzeci metr przy stanie 4:5, tylko zawodnik, który zrobi wyblok przy 23:23, a potem przy 24:23 dobrze dogra piłkę przy maksymalnym ciśnieniu. Muzaj to absolutnie nie ten typ.
Dla Muzaja zatem jest cos lepszego: gra w LN, a potem cały PŚ, gdzie zapewne będzie miał dużo grania, z dobrymi rywalami, ale bez takie presji.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Skrzypek »

Wielu ozłociło Bartka Bednorza za występy w lidze włoskiej, tymczasem Bartek wypracował sobie ratio +32 na przestrzeni 20 meczów, co daje średnią 1.6/mecz. Szczęka nie opada...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

W tym aspekcie pogrąża go chyba głównie katastrofalny stosunek liczby asów do błędów na zagrywce.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7728
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bednorz we Włoszech miał fajne jakieś 6,5 tygodnia - początek słaby, potem fajnie, wygrał nawet Modenie ważne spotkania, teraz Modena wpadła w dołek, i Bartosz też gra przeciętnie. Ostatnia część tej historii pt. "Bednorz a Modena", obawiam się, to rola zmiennika Tillie w końcówce sezonu.

Zresztą, na ten moment jedynym przyjmującym młodego pokolenia (z tych reprezentacyjnych) w tym sezonie, który zdaje się robić krok do przodu, jest Kwolek. Długa droga przed Bartkiem, zobaczymy w tym sezonie na ile go stać w meczach o coś jako drugiej postaci w Warszawie, i jak długo będzie zdrowy, ale jednak to zupełnie inna półka talentu w porównaniu do Śliwki, Bednorza i Szalpuka. W rozgrywkach ligowych, Bartek zaserwował więcej asów niż czwórka Bednorz, Szalpuk, Szymura, Śliwka łącznie, i ma chyba jeszcze sporo zapasu, i nie tylko dlatego, że ma fenomenalny serwis. ;) Co nie jest jakoś bardzo odkrywcze, ale to co pokazuje Kwolek po przyjściu Kurka wygląda naprawdę obiecująco w kontekście kadry i jej aspiracji już w przyszłym sezonie... Tylko ten blok... Ale i tak trzymam się porównania do Kubiaka i Murilo (a raczej Murilo i Kubiaka). ;)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Skrzypek »

Aranger pisze:W tym aspekcie pogrąża go chyba głównie katastrofalny stosunek liczby asów do błędów na zagrywce.
Jednak jakie to ma znaczenie, czy popełnisz błąd w ataku, czy w zagrywce. Błąd jest błędem, który oznacza punkt dla rywala.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

No zasadniczo to zgoda, bo zagrywka miała być chyba główną przewagą Bednorza nad Szalupkiem przykładowo.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: aezakmi »

Jak było w przeszłości, tak jest i dzisiaj. Szalpuk > Bednorz
Przypomnijmy sobie kilka wpisów na temat ratio Bednorz vs Szalpuk z ostatnich sezonów:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... io#p408172
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... io#p452244
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... io#p487135
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f ... io#p504614
Widzę, że nic się nie zmieniło w tej materii. Czyli przychodzi Tillie do Modeny, a Bednorz pewnie do kwadratu. Drzyzga uważa inaczej, że: "Tillie będzie graczem zadaniowym pod Bednorza". Zobaczymy, jak to będzie wyglądać i ile jeszcze szans na grę dostanie Bartek, ale kolorowo nie jest. A ligę włoską notorycznie ozłaca były nasz reprezentant - Kadziewicz, który ma kompleks Brazylii i zachodu. Stąd też później taki, a nie inny odbiór Bednorza. Jego przeciętna Modena (ta bez Tillie), przecież przegrała grupę LM z Zaksą, ale o tym cisza, bo narracja nie będzie się zgadzać.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dyletant »

Przeniosłem to co Portorykańczyk pisał, bo fajna uwaga a nie chciałem tego ciągnąć w temacie ligi
W ogóle, nasza reprezentacja z Leonem, Kubiakiem, Bieńkiem, Kochanowskim i Kurkiem, oraz z Kwolkiem i Kaczmarkiem w kwadracie, wygląda niesamowicie pod względem potencjału w mocnej zagrywce, fajny kontrast do tego jak wyglądało to 6-7 lat temu.
Jeszcze dodaj do tego Bednorza, ewentualnie Schulza i Halabę, jeśli ten dostanie szansę

Narobiłeś nadziei, ale na szczęście jest jeszcze Pit, Łomacz i ewentualnie Śliwka, Bieniek o Fabian też nie muszą mocno zagrywać zawsze. Kadra bez polskiej szkoły hiperagresywnego floata to jak święta bez Kevina :)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8450
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Akurat wymienionej trójki w tej samej kadrze co zawodnicy wymienieni przez WP nie będzie. Dla Heynena najważniejszy jest system, a jak pokazały MŚ bez super agresywnej zagrywki da się świat zwojować. Ważniejsze są walory defensywne i rozumienie pomysłu jego gry. Kaczmarka w kadrze A też raczej nie będzie i tu bardziej mogą zadecydować względy pozasportowe.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5002
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dyletant »

ciorny17 pisze:Akurat wymienionej trójki w tej samej kadrze co zawodnicy wymienieni przez WP nie będzie. Dla Heynena najważniejszy jest system, a jak pokazały MŚ bez super agresywnej zagrywki da się świat zwojować. Ważniejsze są walory defensywne i rozumienie pomysłu jego gry. Kaczmarka w kadrze A też raczej nie będzie i tu bardziej mogą zadecydować względy pozasportowe.
Tylko w 2019 roku mamy 4 turnieje a do Tokio też się może jeszcze dużo zdarzyć. Zakładamy, że odpukać wypada jeden ze środkowych Pit, Bieniu, Kochan. Kto ma go zastąpić? Lemański, Kłos, Pietraszko, Huber? Warto budować szerokie zaplecze i nie uzależniać się od jednego zawodnika. Bo być może tego sukcesu by nie było, skoro bez jednego Kubiaka nie byliśmy w stanie pokonać Argentyny?
Ostatnio zmieniony 10 mar 2019, o 16:38 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Maniac`18 »

Liga Narodów
Igrzyska Europejskie
Kwalifikacje do Igrzysk
Mistrzostwa Europy
Puchar Świata

Polska ma najszerszą kadrę zawodniczą na świecie, ale graczy prezentujących najwyższy światowy poziom już nie koniecznie, tzn.: Leon, Kubiak, Kurek, Nowakowski, Bieniek, Kochanowski, Zatorski, Drzyzga.

Podejrzewam, że na każdą imprezę pojedzie inna 14 zawodników(tzn. trzon zostanie, ale 3-4 może się zmieniać). Wybór zawodników uzależniony od turnieju, ponieważ każdy turniej ma inną charakterystykę. Przykładowo: LN pograją wszyscy po trochu; na kwalifikacje drużyna będzie tak poskładana żeby pokonać Francję; ME nie pojedzie aż tylu graczy zadaniowych.
LN- grają wszyscy
IE- drugi skład
K do IO- pierwszy skład
ME- pierwszy skład
PŚ- drugi skład

Podejrzewam, że trenerem drugiej reprezentacji zostanie np. Gruszka + Woicki na drugiego.
Widać, że Heynen nie próżnuje i już np. ustalił skład drużyn, które przyjadą na MHW, na pewno też już wprowadza swoją wizję. Nie przyjeżdżałby do Polski na kawkę do działaczy, tylko na poważne rozmowy, nie na telefon.

Takie jest moje zdanie o kadrze na rok 2019.
Szary Wilk
Posty: 7828
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Szary Wilk »

dyletant pisze:
ciorny17 pisze:Akurat wymienionej trójki w tej samej kadrze co zawodnicy wymienieni przez WP nie będzie. Dla Heynena najważniejszy jest system, a jak pokazały MŚ bez super agresywnej zagrywki da się świat zwojować. Ważniejsze są walory defensywne i rozumienie pomysłu jego gry. Kaczmarka w kadrze A też raczej nie będzie i tu bardziej mogą zadecydować względy pozasportowe.
Tylko w 2019 roku mamy 4 turnieje a do Tokio też się może jeszcze dużo zdarzyć. Zakładamy, że odpukać wypada jeden ze środkowych Pit, Bieniu, Kochan. Kto ma go zastąpić? Lemański, Kłos, Pietraszko, Huber? Warto budować szerokie zaplecze i nie uzależniać się od jednego zawodnika. Bo być może tego sukcesu by nie było, skoro bez jednego Kubiaka nie byliśmy w stanie pokonać Argentyny?

Na ten moment pewniacy to złoci medaliści MŚ z wyjątkiem przyjęcia. Tam Kwolek,Śliwka,Bednorz i Szalpuk.powalczą o miejsca. I tu ciężka sprawa, bo teoretycznie potrzeba dobrze przyjmującego i atakującego dla równowagi, z tym, że Szalpuk w formie na MŚ przyjmował dobrze, Śliwka wiele tej kadrze nie da w ofensywie, Kwolek chyba za mało ograny. Ciężki wybór. Mam nadzieję, że z biegiem lat Kwolek wypełni lukę po Szslpuku, a Bednorz i Szalpuk wzniosą się na wyżyny możliwości, bo Śliwka nigdy mnie nieprzekonywał.

Środek to ta pewna trójka i w na czwartego, na papierku pewnie Lemański. Wśród atakujących pewniak Kurek i dalej nie wiadomo. Kaczmarek niby dobry sezon, ale przy Toniuttim i nie jest to lider. Muzaj więcej punktuje, ale niestabilny. Schulz bardzo słaby sezon, Konarski szału nie robi już od 2 lat, a w szczycie formy był tylko dobrym zmiennikiem.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Szary Wilk pisze:
dyletant pisze:
ciorny17 pisze:Akurat wymienionej trójki w tej samej kadrze co zawodnicy wymienieni przez WP nie będzie. Dla Heynena najważniejszy jest system, a jak pokazały MŚ bez super agresywnej zagrywki da się świat zwojować. Ważniejsze są walory defensywne i rozumienie pomysłu jego gry. Kaczmarka w kadrze A też raczej nie będzie i tu bardziej mogą zadecydować względy pozasportowe.
Tylko w 2019 roku mamy 4 turnieje a do Tokio też się może jeszcze dużo zdarzyć. Zakładamy, że odpukać wypada jeden ze środkowych Pit, Bieniu, Kochan. Kto ma go zastąpić? Lemański, Kłos, Pietraszko, Huber? Warto budować szerokie zaplecze i nie uzależniać się od jednego zawodnika. Bo być może tego sukcesu by nie było, skoro bez jednego Kubiaka nie byliśmy w stanie pokonać Argentyny?

Na ten moment pewniacy to złoci medaliści MŚ z wyjątkiem przyjęcia. Tam Kwolek,Śliwka,Bednorz i Szalpuk.powalczą o miejsca. I tu ciężka sprawa, bo teoretycznie potrzeba dobrze przyjmującego i atakującego dla równowagi, z tym, że Szalpuk w formie na MŚ przyjmował dobrze, Śliwka wiele tej kadrze nie da w ofensywie, Kwolek chyba za mało ograny. Ciężki wybór. Mam nadzieję, że z biegiem lat Kwolek wypełni lukę po Szslpuku, a Bednorz i Szalpuk wzniosą się na wyżyny możliwości, bo Śliwka nigdy mnie nieprzekonywał.

Środek to ta pewna trójka i w na czwartego, na papierku pewnie Lemański. Wśród atakujących pewniak Kurek i dalej nie wiadomo. Kaczmarek niby dobry sezon, ale przy Toniuttim i nie jest to lider. Muzaj więcej punktuje, ale niestabilny. Schulz bardzo słaby sezon, Konarski szału nie robi już od 2 lat, a w szczycie formy był tylko dobrym zmiennikiem.
Jakim sposobem Lemański? Nie gra w klubie przy Możdżonku, kompletnie nei sprawdził się międzynarodowo, a Heynen odstrzelił go nie czekając na koniec zgrupowania. Bedzie Kłos, który jest w stanie sportowo powalczyć z wymieniona trójką, choć sądzę, że sie przez nich nie przebije.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Jeszcze na Uniwersjadę ma jechać drugi skład.
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Mnie jeszcze Hain wydawal sie ciekawy na srodku. Ale albo kontuzja, albo znizka formy. I tak nie chce w pelni rozwinac skrzydel od dobrych kilku lat. Kiedys, jako mlody wilczek wchodzacy do seniora mial bardzo ostrego flota, duzo nim punktowal a w ostatnich latach jakos i tutaj brak stabilnosci.

Wiec pewnie Klos, moze Huber jakas szanse dostanie. Janek Nowakowski mnie srednio przekonuje, szczegolnie w ataku w momentch na styku lubi zepsuc.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kamil92 »

Nie bierzecie pod uwagę tego, że może wszyscy zawodnicy byli równo traktowani przez Heynena, ale każdy jest inny, ma inny charakter i inaczej reaguje na dane traktowanie.
Wątpię, aby Kwolek miał o coś pretensje do trenera. Sam powtarzał, że zna swoje miejsce w szeregu, jest czwartym przyjmującym i nie oczekuje zbyt wiele. Został Mistrzem Świata dlatego, że był 4. najlepszym polskim przyjmującym i na pewno to docenia.
W obecnym sezonie nie wyobrażam sobie stawiania wyżej Śliwki nad Kwolkiem.

Nie miałem nigdy okazji rozmowy z Bednorzem, ale z udzielanych wywiadów, to maluje mi się obraz osoby z wysokim mniemaniem o sobie. Z ostatniego wywiadu:
Jest szansa, że zobaczymy cię jeszcze na parkietach PlusLigi?

– Jeszcze przed wyjazdem wiedziałem, że jeśli odniosę sukces we Włoszech, to raczej nie wrócę do Polski. Wielu trenerów mi powtarza, że skoro tak szybko osiągnąłem wysoki poziom w jednym z najlepszych klubów świata, to powrót byłby w pewnym stopniu krokiem w tył. Automatycznie stałem się droższym zawodnikiem.(...)
Czy aby na pewno ratio +1.6 punkt/mecz (jak to podliczył @Skrzypek) było takim ogromny sukcesem? Chyba trochę za mało było tych występów na naprawdę wysokim poziomie aby tak o sobie mówić.

Wybaczcie ten offtop w temacie Resovii.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Wiem, ze OT ;) , i oczywiście przepraszam kibiców Resovii za próbę jego pogłębienia ;) , ale jak piszemy o statach czy ratio Bednorza, to mamy dobry odnośnik nie tyle w postaci gwiazd serie A, co naszego Włodarczyka. Moze jak ktos bedzie grzebał w tych statach, do dla porównania napisze o nim dwa słowa?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: weary_skier »

Jako kibic Resovii wybaczam, jak moderator pytam, gdzie chcecie, żeby przenieść te posty?
"Reprezentacja Polski Mężczyzn"?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Kamil92 »

grzegorzg pisze:Wiem, ze OT ;) , i oczywiście przepraszam kibiców Resovii za próbę jego pogłębienia ;) , ale jak piszemy o statach czy ratio Bednorza, to mamy dobry odnośnik nie tyle w postaci gwiazd serie A, co naszego Włodarczyka. Moze jak ktos bedzie grzebał w tych statach, do dla porównania napisze o nim dwa słowa?
Na szybko stworzyłem arkusz żeby to policzyć:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
jeśli nic nie przekręciłem w obliczeniach (wziąłem wszystkie zdobyte punkty - Tot, odjąłem od błędów na serwisie, w przyjęciu, w ataku i ataki zablokowane i podzieliłem przez liczbę meczów (Ratio/match) i setów (Ratio/set)), to wychodzi na to, że Bartek robi +2.4 punkt/mecz i jest w tej klasyfikacji 34., zaś Wojtek jest 27. z wynikiem +4 punkt/set.*

* - statystyki stworzone na podstawie zakładki "Spiker" ze strony legavolley.it. Z tego co widzę, to biorą i atakujących i przyjmujących, więc siłą rzeczy atakujący będą wyżej w statystykach, gdyż mają mniej (lub w ogóle nie mają) okazji do przyjęć.

@weary_skier
Jak dla mnie może być :)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Dzięki.
weary_skier pisze:Jako kibic Resovii wybaczam, jak moderator pytam(...)
Niech Ci moderacja lekką będzie. :D ;) Dla mnie tez ok.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

Kamil92 pisze:
grzegorzg pisze:Wiem, ze OT ;) , i oczywiście przepraszam kibiców Resovii za próbę jego pogłębienia ;) , ale jak piszemy o statach czy ratio Bednorza, to mamy dobry odnośnik nie tyle w postaci gwiazd serie A, co naszego Włodarczyka. Moze jak ktos bedzie grzebał w tych statach, do dla porównania napisze o nim dwa słowa?
Na szybko stworzyłem arkusz żeby to policzyć:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
jeśli nic nie przekręciłem w obliczeniach (wziąłem wszystkie zdobyte punkty - Tot, odjąłem od błędów na serwisie, w przyjęciu, w ataku i ataki zablokowane i podzieliłem przez liczbę meczów (Ratio/match) i setów (Ratio/set)), to wychodzi na to, że Bartek robi +2.4 punkt/mecz i jest w tej klasyfikacji 34., zaś Wojtek jest 27. z wynikiem +4 punkt/set.*

* - statystyki stworzone na podstawie zakładki "Spiker" ze strony legavolley.it. Z tego co widzę, to biorą i atakujących i przyjmujących, więc siłą rzeczy atakujący będą wyżej w statystykach, gdyż mają mniej (lub w ogóle nie mają) okazji do przyjęć.

@weary_skier
Jak dla mnie może być :)
Ja liczyłem ratio Bednorza za pomocą prostego dodawania i odejmowania wartości liczbowych z rubryki "VP" (ratio) z każdego kolejnego meczu Superlega i wyciągnąłem z tego średnią. Wg tych wyliczeń Bednorz ma ratio +29 i +1.3 (Ratio/mecz).
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Ger@rd »

Kamil92 pisze: Na szybko stworzyłem arkusz żeby to policzyć:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
jeśli nic nie przekręciłem w obliczeniach (wziąłem wszystkie zdobyte punkty - Tot, odjąłem od błędów na serwisie, w przyjęciu, w ataku i ataki zablokowane i podzieliłem przez liczbę meczów (Ratio/match) i setów (Ratio/set)), to wychodzi na to, że Bartek robi +2.4 punkt/mecz i jest w tej klasyfikacji 34., zaś Wojtek jest 27. z wynikiem +4 punkt/set.*

* - statystyki stworzone na podstawie zakładki "Spiker" ze strony legavolley.it. Z tego co widzę, to biorą i atakujących i przyjmujących, więc siłą rzeczy atakujący będą wyżej w statystykach, gdyż mają mniej (lub w ogóle nie mają) okazji do przyjęć.
Dlatego lepiej takie ratio liczyć w odniesieniu do wszystkich przyjęć/zagrywek/bloków gracza.
Włodarczyk zagrał ok. 1/3 setów więcej od Bednorza, ale przyjmował ponad 50% więcej razy, więc ma dużo błędów w przyjęciu.
kibic_siatki
Posty: 2581
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kibic_siatki »

Na onecie i w PS wywiad z N'Gapeth-em w którym odnosi się do występów Leona w reprezentacji Polski.
https://sport.onet.pl/siatkowka/earvin- ... ki/n4gd9md
Wiadomo, że będziemy rywalizować w kwalifikacjach olimpijskich, natomiast jego zdanie może podzielać wielu zawodników.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”