Reprezentacja mężczyzn 2019

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Mnie tam na przeprosinach nie zależy, zwłaszcza od Twojej Szanownej osoby.

Co do taktyki, to może i się nie da, i zgaduję, że Tobie chodziło o to, że trener po drugiej stronie każe dostosować się do taktyki Polaków i w ten sposób zrobi naszych w konia.

Przyznaję, że w tym temacie jestem lajkonikiem i tylko zgaduję, ale wydaje mi się, że to działa nieco inaczej. Że to gra statystyczna. I że gracze mają swoje upodobania. Dlaczego je mają? Dlatego że takie zagrania im najlepiej wychodzą. Daję przykład:
Środkowy X dostając piłę do ataku, przy pełnozasięgowym bloku przeciwnika, najczęściej obraca w lewo. Trener przeciwnika każe środkowemu Y blokować prawy skos. Trener X-a to widzi i radzi swojemu atakować w prawo. I teraz niejeden trener powie Y-owi "przerzucaj ręce w lewo", ale inny nie. Powie, żeby cały czas zasłaniać atak w lewo. Oczywiście X będzie atakował w prawo, ale to jego gorszy kierunek. Ataki nie będą pełnowartościowe. Raz na jakiś czas wyrzuci w aut a jeszcze od czasu do czasu będzie podbity.
W takich przypadkach konsekwencja będzie lepsza od "dostosowywania się do taktyki przeciwnika".

Parę razy widać było, jak Heynen się wścieka nie za wynik akcji a za nietrzymanie się przedmeczowych ustaleń właśnie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: drukjul »

kanimo pisze: Kiedys Turcja tak cenila nas jako wroga, ze jako jedna z niewielu panstw (jesli nie jedyna) nie uznala rozbioru Polski. Mozna szanowac i wspolodczuwac nawet z wrogiem.
To tylko ładna i krzepiąca nasze mocno poharatane w XIX wieku narodowe ego legenda, do której swoje trzy grosze dorzucił między innymi sam Mickiewicz. Turcy rozbiorów nie uznali głównie na tej zasadzie, że nikt ich o opinie w tej sprawie nie pytał. Państw, których to dyplomacja kolejne rozbiory Polski, przede wszystkim z powodu geograficznego oddalenia i politycznego desinteressement nie tylko oficjalnie, ale nawet nieoficjalnie zignorowała było całkiem sporo - np. Hiszpania, Portugalia, czy Stany Zjednoczone.

Polska w sumie też nigdy nie uznała rozbiorów Burgundii pomiędzy Francję i Habsburgów, więc Heynen, choć pewnie sam o tym nie wie, dla nas pozostaje ciągle Burgundczykiem. :D https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... d_4_EN.png
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

Noworoczny pisze:W takich przypadkach konsekwencja będzie lepsza od "dostosowywania się do taktyki przeciwnika".
Ale nie sa to żadne wielkie taktyczne arkana i na pewno nie "heynenowe".
W poprzedniej naszej dyskusji, po meczu z Francją, napisałem:
No więc juz widac, ze system systemem, a blokujacy muszą sie dosotosowac do rozgrywajacych przeciwnika, czesto jego niedokładnosci np własnie wrzutek w siatkę, zawęzania wystawy itd itp i tutaj jak sa problemy z ocena lotu piłki, tempa wystawy, z pracą rąk - domykanie kierunków,przekładanie, to najlepszy system sobie nie poradzi, bo ta przewaga jest ogromna. Tutaj znacznie większe znaczenie ma "rozpisanie" przeciwnika niż system blok-obrona.
To jest po prostu zwykły element taktyki indywidualnej i tyle.
Naprawdę, nie ma co tworzyc oryginałów. Myslę, ze siła Heynenea (w tym zakresie) tkwi gdzie indziej. On po prostu jest w stanie więcej tych drobiazgów ( w rozumieniu odstępstw od taktyki indywidualnej czy zespołowej)) nie tyle wychwycic więcej, co wychwycic i przekazac w jednostce czasu. :D Coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się dośc śmieszne, ta -jak to napisalby zapewne jakiś "sprzętowiec" - wielowątkowośc, to jest prawdziwa zaleta.I tutaj własnie nie w rozumieniu jednego zawodnika, bo jak sam podkreslał, ograniczają ilośc przekazywanych informacji do podstawowych, co w rozumieniu całego zespołu.

Co do siegania po powtórki, naprawdę, aby wychwycic błędy ostatniej akcji nie potrzeba komputera. Wystarczą niezłe zwoje, a te, co ja sam nie raz podkreslałem, Heynen ma na pewno w porządku. ;) Raczej słuzy to do ewentualnej oceny szans w czelendzu.

Naprawdę, nie twórzmy dziwnych, beznadziejnie słabych teori np o tym, ze Anastasi "orałby" Drzyzgą i Kubiakiem, czy im podobnych. Moim zdaniem Heynen takich afirmantów nie potrzebuje, a powodują one, ze naprawdę strach czasem tę lodówke otwierac...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To oranie LŚ przez Anastasiego to ogólnie przereklamowana sprawa: w 2012 roku graliśmy LŚ na serio, ale Brazylia też grała na serio, więc skoro Brazylia była w formie w Londynie, to chyba problemem nie było samo granie LŚ na serio. W 2013 roku poza USA prawie wszyscy grali LŚ na serio, a na ME 13 przegraliśmy z Bułgarią i Francją, które też całą LŚ grały na serio, więc skoro Francja i Bułgaria były w formie na ME, to problemem nie było samo granie LŚ pierwszym składem. Dziwny redukcjonizm.

Heynen jest kozackim trenerem, jednym z najlepszych na świecie, przynajmniej w reprezentacyjnej siatkówce - chyba tylko na ME 2015 nie trafił z formą, ale prowadził trzy kraje i zrobił z nimi 120% oczekiwań, wyżej postawiłbym pewnie tylko trójkę Ze Roberto, Lang Ping i Rezende - ale mówimy o ludziach, którzy łącznie zagrali w 10 finałach olimpijskich (i zdobyli 12 medali olimpijskich), zresztą cała trójka nie pracuje obecnie w męskiej siatkówce, a jedna z nich (JLP) to być może największa postać w historii całej dyscypliny (biorąc pod uwagę popularność, sukcesy jako zawodniczka, jako trener). Może kiedyś Heynen wpadnie do tego grona, no generalnie tak dobry wydaje się Heynen, że chyba nie ma trenera w męskiej siatkówce na poziomie kadry, który imponowałby mi bardziej.

Ale jak czytam, że Heynen kocha siatkówkę, nie dba o pieniądze, więc odpuszcza LN i nam ogrywa altruistycznie młodzież, to jednak trochę rozumiem krucjatę @grzegorzg. :D
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: repres1 »

Krótko odpowiem na kontrargument w sprawie Bednorza:
Rozumiem, że w sukcesie np. zdobycia mistrzostwa Polski największe zasługi mają ci, którzy zajęli 6. miejsce w rundzie zasadniczej (bez nich nie byłoby awansu do play-off), a nie ci, którzy swoją doskonałą grą wygrali ćwierćfinał, półfinał i finał play-off i zrobili z tego 6. miejsca 1. miejsce.
Ciekawa logika.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Ty to najpierw odpowiedz jaki był fundusz sponsorski w Onico.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Murilo0 »

repres1 pisze:Krótko odpowiem na kontrargument w sprawie Bednorza:
Rozumiem, że w sukcesie np. zdobycia mistrzostwa Polski największe zasługi mają ci, którzy zajęli 6. miejsce w rundzie zasadniczej (bez nich nie byłoby awansu do play-off), a nie ci, którzy swoją doskonałą grą wygrali ćwierćfinał, półfinał i finał play-off i zrobili z tego 6. miejsca 1. miejsce.
Ciekawa logika.
Miałem to samo napisać... Fakty są takie, że ten 3 przyjmujący kadry Śliwka ma w kadrze mniejsze indywidualne sukcesy niż Bednorz, nigdy też nie był w stanie wziąć tak dużego udziału w grze na swoje barki w starciu z mocnym przeciwnikiem.

Nie twierdzę jednak, że Bednorz obecnie jest kadrze bardziej przydatny niż Śliwka.
All work and no play makes Jack a dull boy...
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: repres1 »

No cóż, gdyby chcieć doceniać zawodników reprezentacji Polski, którzy zajmują 5. miejsce w światowej imprezie (a takie miejsce zajęliśmy w RZ LN), należałoby nadal trzymać Antigę na stołku trenera reprezentacji - wszak zajął 5. miejsce na IO, no nie? Problem reprezentacji pod wodzą Antigi był taki, że nie miała ona ani pół "Bednorza", który sprawiłby to, co najtrudniejsze: przeskoczyć z grona 8 najlepszych zespołów do grona 4 najlepszych zespołów i jeszcze coś w tym gronie wygrać.
----------------------------------------------
Nie mam pojęcia jaki był fundusz sponsorski Onico.
Jeśli takowego nie było, to znaczy, że wszystkimi powinien się zająć prokurator, bo, ni mniej ni wiecej, klub razem ze "sponsorem" od początku oszukiwali wierzycieli. Afera byłaby znacznie większa niż ze Stocznią.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Skrzypek »

repres1 pisze:Krótko odpowiem na kontrargument w sprawie Bednorza:
Rozumiem, że w sukcesie np. zdobycia mistrzostwa Polski największe zasługi mają ci, którzy zajęli 6. miejsce w rundzie zasadniczej (bez nich nie byłoby awansu do play-off), a nie ci, którzy swoją doskonałą grą wygrali ćwierćfinał, półfinał i finał play-off i zrobili z tego 6. miejsca 1. miejsce.
Ciekawa logika.
Okej, Resovia nie została mistrzem Polski w ostatnim sezonie, ponieważ jej zawodnicy grali słabo w ćwierćfinale, półfinale i finale. Rozumiem.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: repres1 »

A co ma do tego Resovia?
Problem dotyczyłby każdego zespołu.
Jeśli szukać przykładu Resovii, to zdobyła ona mistrzostwo Polski w sezonie 12/13, zajmując 4. miejsce po rundzie zasadniczej. Można by (idąc logiką moich adwersarzy) twierdzić, że "to właśnie dzięki zajęciu 4. miejsca Resovia zdobyła mistrzostwo, bo przecież mogła nie awansować zajmując 9. miejsce", ale jest to logika do niczego nieprzydatna. O sukcesie nie zdecydowało 4. miejsce po RZ, ale doskonała postawa w decydującej o medalach fazie gry. Za 4. miejsce nie dają medali.
Podobnie z reprezentacją Polski w tegorocznej LN. O sukcesie nie zdecydowało 5. miejsce po RZ, ale doskonała postawa w decydujących grach, a ta doskonała postawa to w dużej mierze zasługa Bednorza. Tym zapracował sobie sportowo na udział w ME'19. Na przeszkodzie stoją wyłącznie aspekty... towarzyskie.
Że niby musi to być wina Bednorza...?
No cóż...
Pewien zawodnik lubi stawiać własne ego, własne sympatie i antypatie ponad dobro reprezentacji. Świadczy o tym (a także o dużej niedojrzałości emocjonalnej) jego publiczna wypowiedź na temat Irańczyków. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że ta wypowiedź nie była niezbędna i bardzo naszej reprezentacji zaszkodziła. W czym miała pomóc? Tego nie wie nikt. Może sobie zawodnik myśleć o Irańczykach co chce, ale powinien być na tyle dojrzały, żeby swoje przemyślenia przemilczeć, jeśli wymaga tego dobro reprezentacji. On miał to dobro gdzieś. Jego ego było wazniejsze. Zapewne nie jest to ani pierwszy, ani ostatni przypadek stawiaia własnego widzimisię ponad dobro reprezentacji.
Ale dopóki reprezentacja wygrywa, to nie będzie miało żadnego znaczenia. Antypatia do Bednorza też.
Żeby nie było, że tylko ten jeden jest taki. Kilku innych też ma taką postawę.
Sport to jednak taka dziedzina, że racja zawsze jest po stronie zwycięzcy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

repres1 pisze: Pewien zawodnik lubi stawiać własne ego, własne sympatie i antypatie ponad dobro reprezentacji. Świadczy o tym (a także o dużej niedojrzałości emocjonalnej) jego publiczna wypowiedź na temat Irańczyków. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że ta wypowiedź nie była niezbędna i bardzo naszej reprezentacji zaszkodziła.
repres1 pisze: Ale dopóki reprezentacja wygrywa, to nie będzie miało żadnego znaczenia.
Krótki tekst, ale nawet w nim znajdziemy wewnętrzną sprzeczność, bo albo bardzo zaszkodziła albo nie ma wielkiego znaczenia. Nie jestem zdziwiony.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: repres1 »

1. Zaszkodził.
2. Dla sportowego wyniku, jak się okazało, nie miało to znaczenia.
W piłce kopanej można wygrać 2:1 tracąc bramkę po strzałe samobójczym. Strzelec samobój zaszkodził czy nie? Mecz wygrany czy nie?
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Son »

repres1 pisze:1. Zaszkodził.
2. Dla sportowego wyniku, jak się okazało, nie miało to znaczenia.
W piłce kopanej można wygrać 2:1 tracąc bramkę po strzałe samobójczym. Strzelec samobój zaszkodził czy nie? Mecz wygrany czy nie?
Rozwiń tę myśl. Wziął piłkę postawił na linii swojego bramkarza i wbił po złości, czy został nabity i bramka padła po rykoszecie.....
Zaszkodził, czy nie zaszkodził???
Bez sensu
Zaksa na maksa
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: repres1 »

No raczej nie pomógł, no nie?
------------------------------------
Można wygrać mecz mimo, że się ma szkodnika w zespole. Można zdobyć mistrzostwo Europy bez Bednorza w składzie.
Czy teraz jest prościej?
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Bednorz do kadry! Za szkodnika Kubiaka.

Czasownik „zaszkodził” wywodzi się od słowa „szkoda”. To jaka to była szkoda, skoro nie miało to znaczenia? Ogarnij się trochę w tym nastroju polemicznym?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Son »

Serio można wygrać mistrzostwo Europy bez Bednorza w składzie? Niemożliwe
Zaksa na maksa
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: repres1 »

Szkoda czyli uszczerbek.
Jeśli mamusi położy na talerzu 4 zemniaczki a brat Ci nasmarka na 1 zemniaczka, to obiad zjesz, ale uszczerbek w obiadzie jest. No chyba, że ktoś lubi zasmarkane ziemniaczki.
----------------------------------
Pewno, że można wygrać mistrzostwo Europy bez Bednorza. Jeśli Bednorz nie pojedzie na mistrzostwa Europy, to ktoś je wygra. Można też nie wygrać mistrzostwa Europy z Bednorzem w składzie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze:Ale jak czytam, że Heynen kocha siatkówkę, nie dba o pieniądze, więc odpuszcza LN i nam ogrywa altruistycznie młodzież, to jednak trochę rozumiem krucjatę @grzegorzg.
:D
Wiesz, jakoś mi sie skojarzyło z "Ostatnią krucjatą". :D ;) ;)
Co prawda nie czuje, zebym prowadził jakąs krucjatę, ale moze rzeczywiście nie warto udowadniac, ze sie nie jest osłem, przynajmniej w pewnych gremiach i z czym/kim sie tak naprawdę walczy. Mam bowiem dziwne wrażenie, że niebawem pojawią się stwerdzenia o tym, kto uczynił piłke okragłą...
A jak komus pasuje człowiek, który z innych zrobił wała, to naprawdę nie mój problem...
Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, o 12:12 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 3 razy.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Resofan »

repres
O ile wiem, to nie jesteś ani zawodnikiem, ani członkiem sztabu szkoleniowego kadry, więc to co wypisujesz, nt. (nazwijmy to) sytuacji Bednorza w kadrze to zwykłe ploty. Na podstawie zwykłych plot wydajesz dosyć drastyczne sądy.
Założę jednak, że to co piszesz jest prawdą i zgodzę się, że Bednorza z kadry wyekspediował Kubiak. Tylko czy problem stwarza Kubiak czy Bednorz? Jakoś Śliwka, Szalpuk, Muzaj i inni młodzi problemu nie mają. Więc kto jest przyczyną?
W każdej instytucji, firmie, szkole, drużynie jest jest pewna hierarchia nie tylko wynikająca ze sprawowanej funkcji, ale również z tzw starszeństwa. Jest oczywistym, że w kadrze worów z piłkami nie będzie nosił Nowakowski czy Zatorski (oni już kiedyś ponosili), tylko Śliwka z Szalpukiem (za 5 lat nie będą nosić). Problemy z adaptacją młodych w firmie często wynikają z tego, że nie bardzo chcą te wory nosić i moim zdaniem jeśli starzy ich za to "przeczołgają", to przyczyną nie są starzy, lecz ci młodzi.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

No już nie zaczynajmy tworzyć jakiś historii sci-fic. To że Kubiak raz na jakiś czas palnie jakąś poważną dyplomatycznie gafę, nie oznacza od razu, że to on decyduje o tym kto w składzie jest, a kogo nie ma. No może poza Żalińskim :D
Ogólnie to bliżej mi do retoryki represa niż Marcusia czy naszego forumowego celebryty, ale też nie popadajmy w paranoję.

Heynen dostał od nas mandat na podejmowanie decyzji niekoniecznie takich, jakie inni by podjęli. Dostał ten mandat bo nie dość że są wyniki, to jeszcze dosyć mocno "grzeje" nas emocjonalnie. Potrafi idealnie strumień naszych emocji skierować na swoje młynarskie koło i nie dość że jest "mąka" to jest popyt. Chciałbym sukcesu na ME, ale podejrzewam, że nawet brak podium zostanie przez kibiców zaakceptowane, wszak obiecał medal na IO. Na to wszyscy czekają.
Kłamca.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

grzegorzg pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:Ale jak czytam, że Heynen kocha siatkówkę, nie dba o pieniądze, więc odpuszcza LN i nam ogrywa altruistycznie młodzież, to jednak trochę rozumiem krucjatę @grzegorzg.
:D
Wiesz, jakoś mi sie skojarzyło z "Ostatnią krucjatą". :D ;) ;)
Co prawda nie czuje, zebym prowadził jakąs krucjatę, ale moze rzeczywiście nie warto udowadniac, ze sie nie jest osłem, przynajmniej w pewnych gremiach i z czym/kim sie tak naprawdę walczy. Mam bowiem dziwne wrażenie, że niebawem pojawią się stwerdzenia o tym, kto uczynił piłke okragłą...
A jak komus pasuje człowiek, który z innych zrobił wała, to naprawdę nie mój problem...
Moglbys rozwinac mysl?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Pewnie chodzi o to że miał podpisany kontrakt w Belgii, a gdy pojawiła się okazja w Polsce, to zwiał do nas. Deroo go zresztą w jakimś wywiadzie krytykował.

Znalazłem:
Pamiętam, że Heynen zawsze mi mówił, że jego największym marzeniem jest prowadzenie Belgii w igrzyskach olimpijskich. Mimo to nagle okazało się, że odszedł, by objąć Polaków. Podejrzewam, że to była dla niego łatwa decyzja. Wybrał Biało-Czerwonych, bo stwierdził, że macie większy potencjał. Może to normalne, nie wiem. Może ja za bardzo skupiam się na wartościach, zasadach. Dziś jest mistrzem świata, więc opłacało mu się to zrobić, ale moim zdaniem w takim razie nie powinien mówić tamtych słów. Okazało się, że kłamał.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Marcy$ »

Ciorny a jaka jest moja retoryka wedlug Ciebie? Chetnie sie dowiem ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Marcy$ pisze:Ciorny a jaka jest moja retoryka wedlug Ciebie? Chetnie sie dowiem ;)
Chodzi mi o bronienie Heynena i każdej jego decyzji, a jako argument podawane wyniki. Tyle.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Ciorny, Ty to jeszcze wisisz mi odpowiedz na pytanie o tych nieprzyjmujących przyjmujących.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Noworoczny pisze:Ciorny, Ty to jeszcze wisisz mi odpowiedz na pytanie o tych nieprzyjmujących przyjmujących.
Uwaga odpowiadam: na dwie wieże graliśmy w 2009 w Turcji, Kurek flota nie przyjmował a było złoto. Później był wspomniany przez Ciebie Londyn, tam nic nie ugraliśmy a miesiąc wcześniej złoto Światkówki
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Przypomnijmy rozmowę.
Ja napisałem:
Z Leonem czy bez (czyli z Bednorzem), przy zagrywce taktycznej Polska stara się grać na dwie wieże. Ja tego nie lubię, bo pamiętam czym to się skończyło w Lądku.
Ty odpisałeś:
Noworoczny jeśli nie zauważasz różnicy w przyjęciu Kurek AD 2012 a Bednorz teraz czy Leon to słabo.
I moje pytanie brzmi:
Co za różnica, jaka jest różnica w przyjęciu pomiędzy Kurkiem AD2k12 a Bednorzem, czy pomiędzy Kurkiem AD2k12 a Leonem, skoro Kurek nie przyjmował floata i Leon (Bednorz) nie przyjmują floata w grze na dwie wieże? Dlaczego słabo, że nie widzę tej różnicy (jakości przyjęcia floata) skoro oni nie przyjmowali. Wyjaśnij, bo nie rozumiem.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ciorny17
Posty: 8519
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

1. Kurek nie potrafił przyjmować flota prawie wcale.
2. Leon, będąc w 5. strefie flota przyjmuje, a co pokazał mecz z Francją nawet całkiem ok sobie z nim radził, a i wcześniej, takim kaleką w tym elemencie w porównaniu do Kurka AD '12 nie jest.
3. Już serio nie brnijmy dalej w tezę, że jak jest Leon na boisku czy ten bardziej ofensywny to przy flocie trzymają ręce w kieszeni.
4. Flot to nie jest zagrywką pędząca ponad 100 km/h gdzie pozostała dwójka przyjmujących nie jest w stanie się przesunąć w strefę, gdzie szybuje zagrywka i odciążyć tego którego odciążyć mają.
5. W Londynie w meczu z Rosją pogrążyły nas skróty Grankina w strefę Winiarskiego, nie Kurka.
6. W Londynie była klapa w Izmirze złoto. Czyli jednak tak nie do końca się nie opłacało.
7. Na prawdę niewielu jest zawodników na świecie potrafiących zagrać taktycznie ostrą, fajną zagrywkę w zawodnika typu Leon. Przeważnie chęć trafienia w takiego oznacza spadek poziomu trudności jakby miała ona iść bardziej w strefę neutralną gdy cel jest przy lewej stronie swojej połowy boiska.

Wystarczy?
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Ad 1., 2.,
W czasie, gdy o tym pisaliśmy, czyli w testmeczach z Holandią, Leon floata nie przyjmował. A z Francją Polska przestała grać na dwie wieże, dzięki czemu gra wyglądała o niebo lepiej. O to mi chodziło.
Ad reszta - nie na temat.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Nagor »

W elemencie przyjęcia przy Kurku Leon wygląda jak światowej klasy libero
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”