Reprezentacja mężczyzn 2019

Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Artem »

dedede pisze:
kanimo pisze:Nie, nie jestem na dorobku, jestem schodzaca gwiazda , ale za to miedzynarodowa :]
Ty raczej nie jestes Babcia a mlodszym braciszkiem, sadzac po wypowiedziach.
Byla cytowana zeszloroczna wypowiedz, gdzie BB zali sie, ze nie przegral sportowo wyjazdu na MS. Byly tez cytowane statystyki wystepow jego i Artura, dla tych co maja slaba pomiec wzrokowa. Czyli probowal publicznie zdewaluowac kolege i trenera.
Tego sie nie robi. A jak sie juz zrobilo, to bierze sie na klate rezultaty.

Po co pisac nieprawde dede? Bednorz zagral w pierwszej fazie mniej niz Kwolu czy Sliwka i mniej tej druzynie w tej fazie daL
W FS byl liderem w ataku i zagral swietnie w 3,5 meczach. Podobnie bylo w serie A. Gdyby gosc gral caly czas jak w PO to nie wyladowlby w dol od 30 miejsca w statystykach ataku.

Jest jakas szansa, ze przyszly trener moze pochodzic z kregu asystentow Vitala. Watpie tez by np Grucha albo Bednaruk cenili gosci wyplakujacych sie na insta albo latajacym z buzia do mediow.
No jeśli po igrzyskach odejdą Kubiak i Kurek a Bednorz dalej będzie się rozwijał w lidze włoskiej to ten nowy trener raczej nie będzie miał wyjścia, tylko będzie zmuszony powołać Bartka, bo charakter, charakterem, ale drużyna musi mieć też jakość sportową...
I myślisz, że trener postawi Bednorza obok Leona? I kto będzie przyjmował? No chyba, że któryś z nich zrobi świetny postęp w przyjęciu. Dla mnie wyjście jest, za Kubiaka wejdzie Śliwka, z przyjęciem, szybkością i do tego lewą ręką. Jest też Szalpuk, Kwolek...
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dedede »

aezakmi pisze:Jeśli już o finansach mowa, to Bednorz chyba zapomniał, że za zdobycie medalu IO, Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznaje emeryturę olimpijską. Do tego jeszcze dochodzą jednorazowe gratyfikacje finansowe za zdobycie tegoż medalu. Naprawdę jest o co walczyć.
A, co jeśli np. Szalpuk dozna kontuzji przed IO i zwolni się jedno miejsce? Nie przewidzisz przyszłości, trzeba walczyć o swoje, a Bednorz taką decyzją - zrezygnował z kadry. Ciężkiego sezonu kadrowego nie miał, jak ekipa w 2015 więc spokojnie mógł jechać na ten PŚ.
2500 miesięcznie emerytura to może być pokusa dla zapaśników czy uprawiających strzelectwo, ale raczej nie dla gościa, który ma szansę na dłużsżą karierę w siatkarskiej lidze włoskiej w czołowej drużynie..poza tym po zakończeniu kariery, wystarczy że zostanie byle jakim trenerem albo ekspertem i zarobi kilka razy więcej..zresztą jestem pewien że Bednorz jeszcze powalczy o igrzyska choć coś mi się wydaję się że Heynen ma już skład w głowie i nic tu żadne osiągnięcia nie zmienią...gdyby się przytrafiła jakaś kontuzja przyjmującym to akurat jestem pewien, że Heynen powoła Bednorza bez względu na wszystko, bo choć jest dziwakiem i ma trudny charakter, to na pewno nie jest głupi i nie osłabiałby aż tak drużyny jakimś kompletnym nowicjuszem..po prostu teraz nie powołuje Bednorza, bo może sobie na to pozwolić gdyż ma szóstkę, która prezentuje określony poziom i wybiera sobie tych którzy mu się najbardziej akurat podobają..
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dedede »

kanimo pisze:Jakie prywatne animozje i przed kim ma sie bronic?
Prze anty-hejterem?

Jak Jakubiszak sie nie odlapie to na po Tokio i po Leonie sa 2 mozliwosci. Gra na 2 szybkich, niskich przyjmujacych-to bywa ryzykowne. Albo ktos z part Szalpuk/ Bednorz. I to na dlugo, bo w mlodszych rocznikach takiego killera nie ma przez pare dobrych lat. A ze zdrowiem Artura bywa roznie. ..Bednorz bedzie mniej wyeksploatowany. :]

Problem jest taki, ze Szalupa, z ktorym ewentualnie mogl rywalizowac tez nie nalezy do pierwszej szostki. Bo w LN zawodnicy pierwszej szostki byli oszczedzani. A z Leonem raczej nie rywalizuje, jeszcze nie ten numer buta.

Sezon ogorkowy, to sie klocimy o byle co.
Inaczej by ruchu nie bylo na forum ;)

Kiedy powolania na ME? Mam ochote na jakies przyjemne wiadomosci.
No jeśli np. nie zdobyłby medalu na igrzyskach to już widzę te fale krytyki na jego temat..różnej maści eksperci, dziennikarze zarzucaliby pytaniami dlaczego nie wziął Bednorza..
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Bednorz nie zagra obok Leona. Ale Leon nie jest wieczny. Bednorz jest stanowczo mniej wyeksploatowany, wiec ma szanse na przejecie po nim paleczki. Po Kubim to wiadomo, ze najprawdopodobniej ktos z dwojki Kwolek/Sliwka bedzie najszybcjei gotowy.

Trzeba byc kiepskim ekspertem, by nie zauwazyc aktualnej roznicy miedzy Leonem a Bednorzem. Tak w razie braku medalu na IO.
Zreszta mysle, ze na IO zagraja najlepsi.
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Artem »

kanimo pisze:Bednorz nie zagra obok Leona. Ale Leon nie jest wieczny. Bednorz jest stanowczo mniej wyeksploatowany, wiec ma szanse na przejecie po nim paleczki. Po Kubim to wiadomo, ze najprawdopodobniej ktos z dwojki Kwolek/Sliwka bedzie najszybcjei gotowy.

Trzeba byc kiepskim ekspertem, by nie zauwazyc aktualnej roznicy miedzy Leonem a Bednorzem. Tak w razie braku medalu na IO.
Zreszta mysle, ze na IO zagraja najlepsi.
Bednorz jest tylko rok młodszy od Leona, kiedy przejmie po nim pałeczkę? w wieku 30 lat?
Prawda jest taka, że jeśli Bednorz nie nauczy się przyjmować to może zapomnieć o pierwszej szóstce nawet po odejściu Heynena i Kubiaka. Leon w formie jest nie do ruszenia a miejsce po Kubiaku to nie miejsce dla zawodnika bez przyjęcia.
anty-hejter
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, o 03:17

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: anty-hejter »

kanimo pisze: Trzeba byc kiepskim ekspertem, by nie zauwazyc aktualnej roznicy miedzy Leonem a Bednorzem.
A kto nie widzi pomiędzy nimi różnicy? Bo nie bardzo wiem. Kiepskim to trzeba być nie dostrzegając tego, że w tym wypadku choćby był nawet teoretycznie lepszy i tak mógłby nie zagrać w kadrze.
kanimo pisze: mysle, ze na IO zagraja najlepsi.
Najlepsi oprócz Bednorza, tak?
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Vital Heynen pisze:Gracze, którzy występowali wcześniej w Lidze Narodów, a których nie ma wśród powołanych (czyli właśnie Bednorz, Nowakowski czy Konarski), sami podjęli decyzję, że z takich czy innych powodów nie chcą zagrać. - Nie mam z tym problemu, nikogo nie będę oceniał przez pryzmat tego, że odmówił występu w Pucharze Świata. Nie będzie to miało żadnego wpływu na kolejne powołania ani na to, jak o kimś myślę. Od początku sezonu stawiałem sprawę całkowicie jasno i mówiłem zawodnikom, że mają wolną rękę - podkreśla belgijski trener.
Dzień dobry, proszę się rozejść :D
Nawoływałem do końca dyskusji, a tu rano 3 strony. Gorący temat tylko już też padają absurdalne i wyciągane są jakieś może nie brudy, ale zaprzeszłe historie nie mające nic wspólnego z obecnymi wydarzeniami.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7764
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze:Nawoływałem do końca dyskusji, a tu rano 3 strony. Gorący temat tylko już też padają absurdalne i wyciągane są jakieś może nie brudy, ale zaprzeszłe historie nie mające nic wspólnego z obecnymi wydarzeniami.
Owszem, bardzo ładnie wyjaśnił to Vital - ale i tak dziwię się Bednorzowi, że nie chciał grać na PŚ.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: knightrider »

Ludzi w PL kadrze z lepszym przyjęciem od Bednorza to:Kwolek, Śliwka, Fornal, czyli goście w wieku 22 lat oraz 24. Miejsc do zastąpienia Kubiaka jest tylko jedno, a minimum 3/4 kandydatów. Jeszcze ludzie zapomnieli o Mice, który ma 28 lat i bardzo w formie na Igrzyska by się przydał.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Aranger »

Ciężko liczyć na Mateusza, skoro on zdrowy jest raz na 2 lata i to przez góra dwa miesiące, a przeszedł już mnóstwo zabiegów chyba. Aczkolwiek fakt, że gdyby się jakimś cudem odbudował w tym Olsztynie, to miałby duże szanse na IO, tym bardziej, że rok temu Heynen chciał go chyba doprowadzić do formy na MŚ i nie wiem czy nawet do szóstki nie był szykowany, ale tym razem te plany zniszczył wyrostek. Generalnie wielka szkoda że te kontuzje go tak niszczą, unikatowy typ przyjmującego.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze:(...) i tak dziwię się Bednorzowi, że nie chciał grać na PŚ.
Ale po co? Żeby podłechtac kibicowskie ego? To jest nasz punkt widzenia, bo chcielibysmy widziec w Bednorzu powaznego kandydata na wyjazd na Igrzyska, ogladając go w tych meczach, które nie zapowiadaja się raczej pasjonujaco, gdy tymczasem nie jest w zasadzie żadnym kandydatem w obecnym układzie. Jak zostanie gwiazda serie A lub będzie potrzebny, to i tak pojedzie...
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 420
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Artem »

grzegorzg pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:(...) i tak dziwię się Bednorzowi, że nie chciał grać na PŚ.
Ale po co? Żeby podłechtac kibicowskie ego? To jest nasz punkt widzenia, bo chcielibysmy widziec w Bednorzu powaznego kandydata na wyjazd na Igrzyska, ogladając go w tych meczach, które nie zapowiadaja się raczej pasjonujaco, gdy tymczasem nie jest w zasadzie żadnym kandydatem w obecnym układzie. Jak zostanie gwiazda serie A lub będzie potrzebny, to i tak pojedzie...
Jak to po co? Chyba po to żeby zwiększyć szansę Polski na osiągnięcie dobrego wyniku w PŚ. To chyba logiczne? To, że PŚ w tym roku traktujemy po macoszemu nie znaczy, że nie możemy zdobyć tam medalu. Bo jeśli Bednorz stawia takie warunku, że woli trenować w klubie niż grać na międzynarodowej imprezie to niech inni zrobią to samo. Oddajmy wtedy miejsce w PŚ innej nacji i będzie cudownie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:Ciężko liczyć na Mateusza, skoro on zdrowy jest raz na 2 lata i to przez góra dwa miesiące, a przeszedł już mnóstwo zabiegów chyba. Aczkolwiek fakt, że gdyby się jakimś cudem odbudował w tym Olsztynie, to miałby duże szanse na IO, tym bardziej, że rok temu Heynen chciał go chyba doprowadzić do formy na MŚ i nie wiem czy nawet do szóstki nie był szykowany, ale tym razem te plany zniszczył wyrostek. Generalnie wielka szkoda że te kontuzje go tak niszczą, unikatowy typ przyjmującego.
Ostatnio się zastanawiałem, gdzie mógł zostać popełniony błąd co do eksploatacji Mateusza. Nie ukrywam, że podobnie jak Ty Mika to dla mnie w chwili obecnej w naszej kadrze taki biały kruk na przyjęciu. Można byłoby go i zestawić z Leonem i z Kubiakiem. A, że wszyscy ci, co są brani pod uwagę to jednak mocno szala ich umiejętności jest przechylona w jedną, bądź drugą stronę, taki zawodnik to skarb. Z całego serca mu życzę aby odbudował się w Olsztynie, ale mam pewne obawy. Jak sobie przypomnę szczególne sferę fizyki u Mateusza, to ostatnie 2 sezony to baaaardzo słabiutkie przygotowanie motoryczne. Co prawda lotnikiem nigdy nie był, ale to jak teraz wyglądał w Rzeszowie czy wcześniej w Gdańsku, to tak bliżej mu było do późnego Antigii niż swojego prime. Wiem, że kolana potrafią dać ostro popalić i to pewnie cały szkopuł leży przy ich stanie. Daleki też jestem do oceny tego, jak kto się przykłada do pracy na siłowni i jakie to ma później przełożenie. Jednakże faktem jest, że Mika w formie byłby jeszcze większą wartością dodaną, przy i tak już mocnym naszym przyjęciu.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7764
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bednorz mógł mieć trochę do wygrania na Pucharze Świata, a przygotowania do sezonu ligowego to raczej kiepska wymówka. Tzn. można założyć, że Szalpuk jest nie do wygryzienia, ale to IMHO nieprawda.
ciorny17 pisze:statnio się zastanawiałem, gdzie mógł zostać popełniony błąd co do eksploatacji Mateusza.
Nigdzie, Mika się posypał po intensywnym sezonie ligowym i dwóch latach grania na kadrze w wieku 25 lat. Tzn. wiadomo, że z perspektywy czasu decyzje w stylu Antigi grania Miką - LŚ 15, były nieporozumieniem, ale Mika ma chyba najgorszą możliwą fizjonomię z perspektywy siatkarza operującego na wysokich obciążeniach, a zdecydowanie nie jest okazem zdrowia, w takim sporcie jak siatkówka na dłuższą metę to nie mogło się udać. Ten sezon w Gdańsku gdzie cała drużyna była w świetnej formie, a on grał przeciętnie, trochę zamyka dyskusję, aczkolwiek życzę dobrze MM, w formie to byłby poza Leonem nasz najlepszy przyjmujący, chyba nawet przed Kubiakiem.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Też w tym graniu w LN 2015 upatrywałem przyczyny i nawet tłumaczenie, że wówczas Szalpuk i Śliwka byli potrzebni Kowalowi do IE w Baku też do mnie tak jakoś nie docierał. Wszedł Bieniek, były ME można było dać pograć komu innemu. Dodatkowo Kurek na młocie więc sezon bardzo eksperymentalny.

Niemniej dalej Olsztyn wydaje się być taką drużyna, podbierając nomenklaturę z NFL, gdzie są drużny które wiadomo, że nie zwojują ligi, fun to watch. Chociaż personalne zestawienie przyjęcia może budzić respekt, po nazwiskach ofc. Dlatego też warto Akademikom kibicować choćby właśnie z racji nadziei w odbudowanie Mateusza.
Kłamca.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: barti522 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Bednorz mógł mieć trochę do wygrania na Pucharze Świata
Moim zdaniem akurat nic nie miał tam do wygrania. Skoro nie przekonał Heynena bardzo dobrymi występami w Final Six Ligi Narodów, to przekonałby w Pucharze Świata? Nie sądzę.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7764
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dziwi mnie takie zero-jedynkowe podchodzenie do tej kwestii, tak jakby Heynen miał nie brać pod uwagę w swojej selekcji poziomu gry Bednorza z Chicago, skoro w Chicago miejsce w 14-tce wygrał Karol Kłos. Ja sobie myślę, że Heynen jak najbardziej brał to pod uwagę, ale udało się doprowadzić do wysokiej formy w Zakopanem Artura Szalpuka, a w takim wypadku Szalpuk miał po swojej stronie przy podobnej klasie sportowej sporo argumentów wykraczających poza samą dyspozycję sportową (głównie fakt, że w tej grupie minus Leon był podstawowym graczem rok temu na MŚ). Ale to nie znaczy, że Bednorz nie ma o co grać, zaraz dojdziemy do wniosku, że mocny występ na Pucharze Świata nie miałby żadnego znaczenia w percepcji zawodnika w oczach sztabu szkoleniowego. Dla mnie obsada przyjęcia na Tokio nie jest i nie może być zamknięta, zwłaszcza biorąc pod uwagę jaką na papierze przewagę w porównaniu do Szalpuka może mieć Bednorz jeżeli chodzi o występy w klubie - Modena ma skład na scudetto. Ale samo przygotowywanie się do sezonu ligowego to jest tylko wymówka, przez lata sezon ligowy zaczynał się po Pucharze Świata, zawodnicy jakoś sobie radzili. Wygląda na to, że BB miał prawo odmówić, więc nie ma co go za to krytykować (tego wcześniej nie wiedzieliśmy), ale dobry występ działałby na jego korzyść, więc wciąż jestem trochę zaskoczony.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: barti522 »

WysokiPortorykanczyk pisze:ale udało się doprowadzić do wysokiej formy w Zakopanem Artura Szalpuka
A udało się? Może w minimalnym stopniu, ale na pewno nie zbliżył się z dyspozycją do tej formy, którą wtedy dysponował Bednorz.
WysokiPortorykanczyk pisze:Wygląda na to, że BB miał prawo odmówić, więc nie ma co go za to krytykować (tego wcześniej nie wiedzieliśmy)
Tutaj się zgodzę i myślę, że można kończyć pomału te dyskusję, bo robi się gorzej niż w brazylijskiej telenoweli.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7764
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

barti522 pisze:A udało się? Może w minimalnym stopniu, ale na pewno nie zbliżył się z dyspozycją do tej formy, którą wtedy dysponował Bednorz.
Może tak, może nie, ja myślę, że się zbliżył, na zmianach w sparingach z Holandią/Memoriale/kwalifikacjach - a wyszło pewnie z tego 6-7 setów, Szalpuk miał łącznie ~60% ataku, więc raczej wrócił do swojej dobrej formy. Dziwnie niedoceniany stał się Artur, nie jest to wirtuoz siatkówki, ale to bardzo dobry, systemowy gracz, do momentu kontuzji był najlepszym graczem Skry, rok temu grał dobrze na MŚ jako trzecia opcja na skrzydle. Dziwi mnie też stawianie F6 LŚ i meczów ze słabo dysponowaną Brazylią wyżej od Mistrzostw Świata...
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: ciorny17 »

Czy ja wiem czy Artur stał się niedoceniany? Po prostu kibicowskie oko zbyt mało go w tym roku na parkietach widziało. Raptem turniej w Katowicach i Iranie. A w Skrze to po kontuzji mocno falował i pewnie gdyby nie to, że Skra cały czas balansowała na granicy awansu do szóstki i te szanse straciła wcześniej, Szalpuk w końcówce sezonu już by się na boisku nie pojawił.

Mnie jako kibica Skry, bardziej martwi to, jaki jest faktyczny stan zdrowia i mięśni brzucha Artura. Nie ma co ukrywać, Szalpuk - Ebadipour to nazwiskowo najmocniejsza para w lidze na przyjęciu, o ile są zdrowi. Jeśli nic się nie wydarzy po drodze, Petkovic będzie grał jak powinien i dostanie mniej piłek niż w Sorze, to podium to cel minimum. Bez Artura będzie ciężko.

Tak jak Wysoki napisałeś, Szalpuk w pierwszej fazie mistrzostw to była nasza jedyna opcja na skrzydle. A że w Turynie trochę zwolnił, no cóż był mocno eksploatowany wcześniej.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Noworoczny »

Przede wszystkim Bartosz mógł na PŚ wygrać parę rzeczy do swojego Curriculum Vitae. Mógł zdobyć medal, kto wie, może i złoty. Mógł zdobyć nagrodę indywidualną. To wszystko nie tylko na chwałę Polski, ale dzięki temu miałby lepszą pozycję negocjacyjną przy kolejnych kontraktach.

No, ale w ogóle, kto z Was by nie chciał tam pojechać i grać? Zupełnie nie jestem w stanie takiej decyzji zrozumieć. Nic a nic.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
majka86
Posty: 752
Rejestracja: 5 paź 2008, o 18:59
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: majka86 »

Mowa o młodym zawodniku na dorobku, w dodatku udawadniającym nie raz, że języka za zębami, kiedy trzeba, trzymać nie umie, a raban taki jakby Heynen nie wziął do kadry Kubiaka albo Zatorskiego.

Cały świat się uwziął, trener się uwziął, koledzy są beee i go nie chcieli w druzynie, to niech może sobie stworzy sobie oddzielną drużynę Bednorza, będzie miał spokój i w końcu będą go doceniać, a przed pokojem będzie na niego czekał czerwony dywan.

Naprawdę wszystkie teorie o tym, że Bednorza z zespołu "wykluczyli" starsi zawodnicy, tylko źle świadczą o Bednorzu. Nie wiem, jak można tego nie widzieć i nie rozumieć.
''Gaude, mater Polonia, prole fecunda nobili.''

http://www.youtube.com/watch?v=8aHeGrJ8F7g
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: barti522 »

Noworoczny pisze: No, ale w ogóle, kto z Was by nie chciał tam pojechać i grać? Zupełnie nie jestem w stanie takiej decyzji zrozumieć. Nic a nic.
Hmm w sumie Konarski i Nowakowski też chyba nie chcą. :) Mnie z kolei to zupełnie nie dziwi, ten turniej bez kwalifikacji olimpijskiej stał się turniejem o pietruszkę i jeszcze jego termin zdecydowanie nie zachęca do tego, aby w nim grać. Z perspektywy Szymury to może być fajna sprawa tam sobie zagrać i zapisać w CV występ dla kadry, z perspektywy Kubiaka lepiej jakby tego wgl nie było.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Re_soviaczka »

Konarski i Nowakowski mają zdziebko inną pozycję w kadrze, aniżeli Bednorz i ich rezygnacja z takiego turnieju nie robi wielkiej sensacji. Jakoś nikt nie ma wątpliwości, czy ta dwójka dostanie powołania na przyszły sezon. A co do Bednorza - jednak nie jest to takie pewne.
Bednorz tej pozycji nie ma, nie jest pewniakiem do składu (czy choćby nawet meczowej czternastki) i taką decyzją może tylko stracić. Zwłaszcza, jeżeli na ten Puchar Świata pojadą jego bezpośredni konkurenci do miejsca w kadrze, czyli Szalpuk czy Kwolek, i dobrze tam zagrają. Oni dadzą Vitalowi kolejne argumenty do tego, żeby na nich stawiać, Bednorz mu takich nie da.

Ustalmy coś. Bednorz ma pecha, który nazywa się Leon. Bednorza obok niego się nie postawi. Każdego innego - dałoby radę. Kwolka na pewno, Szalpuka może też. O Śliwce w ogóle nie ma co rozmawiać, nie z nim Bednorz konkuruje o miejsce.
Albo Bartek poprawi przyjęcie tak, żeby mógł być realną opcją na przyjęcie, albo będzie musiał zadowolić się wyłącznie pozycją zmiennika Leona, może jakąś zmianą na zagrywkę. Nie dziwi to, że Heynen woli bardziej uniwersalnych, wszechstronnych graczy, którzy mogą zagrać i w roli ofensywnego, i defensywnego przyjmującego. Oni po prostu są w tej kadrze bardziej przydatni, aniżeli taki zawodnik, jak Bartek. Po co zajmować miejsce graczem, który może być tylko i wyłącznie zmiennikiem Leona, skoro można tam mieć takiego, który może być zmiennikiem i Leona, i Kubiaka?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7764
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Re_soviaczka pisze:Konarski i Nowakowski mają zdziebko inną pozycję w kadrze, aniżeli Bednorz i ich rezygnacja z takiego turnieju nie robi wielkiej sensacji. Jakoś nikt nie ma wątpliwości, czy ta dwójka dostanie powołania na przyszły sezon.
Akurat Konarski może pierwszy raz od ME 2013 (?) wylecieć z pierwszej drużyny gdy wróci Kurek. Ale z resztą posta się zgadzam.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: barti522 »

No ja mam wątpliwość akurat czy Konarski dostanie powołanie na IO np (Kurek - Muzaj) i jakoś nikt dramy nie robi z tego powodu, że nie jedzie. Niech jedzie i walczy, Muzaj się pokaże świetnie i już nikt Konara nie będzie chciał w kadrze. :) Taka sama sytuacja. Bednorz równie dobrze może zostać MVP ligi włoskiej i tam udowadniać swoje umiejętności Vitalowi, nawet w bezpośrednim pojedynku. :D
Moja propozycja jest taka: KOŃCZYMY TEMAT?
Jeśli bardzo nie chcecie tego robić to krytykujcie i Konarskiego i Bednorza :) albo nikogo skoro Vital sam mówi,że każdy mógł zdecydować, czy chce, czy nie. Jedni chcieli, drudzy nie, ich sprawa. Dajmy sobie siana już z tym tematem.
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dedede »

Podsumowując: Bednorz uznał, że coby nie zrobił, to u Heynena i tak nie będzie grał w ważnych turniejach i po prostu poddał walkę skupiając się na grze w klubie...i rozważanie czy to główne znaczenie miało jego przyjęcie, doświadczenie czy charakter nie ma większego sensu, bo na chwilę obecną i zapewne do igrzysk Bartka w kadrze nie będzie..mam tylko nadzieję, że się nie obrazi całkowicie na kadrę i jednak po igrzyskach, przy zmianie trenera, będzie do dyspozycji, bo w takiej formie szkoda byłoby go tracić na zawsze, nawet jako zmiennika Leona..
dedede
Posty: 504
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: dedede »

Podsumowując: Bednorz uznał, że coby nie zrobił, to u Heynena i tak nie będzie grał w ważnych turniejach i po prostu poddał walkę skupiając się na grze w klubie...i rozważanie czy to główne znaczenie miało jego przyjęcie, doświadczenie czy charakter nie ma większego sensu, bo na chwilę obecną i zapewne do igrzysk Bartka w kadrze nie będzie..mam tylko nadzieję, że się nie obrazi całkowicie na kadrę i jednak po igrzyskach, przy zmianie trenera, będzie do dyspozycji, bo w takiej formie szkoda byłoby go tracić na zawsze, nawet jako zmiennika Leona..
majka86 pisze:Mowa o młodym zawodniku na dorobku, w dodatku udawadniającym nie raz, że języka za zębami, kiedy trzeba, trzymać nie umie, a raban taki jakby Heynen nie wziął do kadry Kubiaka albo Zatorskiego.

Cały świat się uwziął, trener się uwziął, koledzy są beee i go nie chcieli w druzynie, to niech może sobie stworzy sobie oddzielną drużynę Bednorza, będzie miał spokój i w końcu będą go doceniać, a przed pokojem będzie na niego czekał czerwony dywan.

Naprawdę wszystkie teorie o tym, że Bednorza z zespołu "wykluczyli" starsi zawodnicy, tylko źle świadczą o Bednorzu. Nie wiem, jak można tego nie widzieć i nie rozumieć.
No też nie przesadzajmy..kim jest ta ,starszyzna' że sobie będzie wybierać zawodników jak im się podoba..to nie jest ich rola a przynajmniej nie powinna być..już Kubiak sobie wybrał że nie będzie grać z Bartmanem i to akurat bardziej źle świadczy o Michale
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: Murilo0 »

Myślę, że w całej dyskusji nie doceniacie roli porządnych przygotowań do sezonu. Przed Bednorzem prawdopodobnie najważniejszy sezon klubowy w życiu, od którego zależy czy będzie czołowym zawodnikiem serie A, czy nie. Ponadto Modena ma na tyle silny skład i wysokie aspiracje, że w przypadku niedyspozycji Polaka może on usiąść na ławce rezerwowych i do końca sezonu z niej nie wstać. Nie jest tajemnicą, że zawodnicy grający w PŚ będą mieć w sezonie ligowym obniżkę formy spowodowaną zapaścią fizyczną. Według mnie czynnikiem ważniejszym w kontekście przyszłorocznych powołań będzie dyspozycja w sezonie ligowym niż podczas PŚ. Słaba dyspozycja w Modenie Bednorzowi ostatecznie zamknie drogę na igrzyska.

Ten sezon reprezentacyjny pokazał, że opuszczając PŚ Bednorz postępuje logicznie. Kulejąc fizycznie jest on przeciętnym zawodnikiem, a by mieć formę fizyczną trzeba mieć czas by najpierw ją zrobić. Obawiam się, że PŚ by to znacznie utrudnił, a nawet uniemożliwił.
All work and no play makes Jack a dull boy...
kanimo

Re: Reprezentacja mężczyzn 2019

Post autor: kanimo »

Kazdy powinien sie przygotowac do sezonu i kulejac fizycznie nikt nie zagra dobrze. Ani Kwolek, choc mlody, ani Kuras choc starszy ale pewnie chcialby sie pokazac i zagrac dobry sezon, udowadniajac, ze kontuzja za nim. Ani Szalupa, po 2 sezonach grania bez przerwy.

Ja to widze tak jak Wysoki. Mysle, ze nic nie jest zamkniete, na zadnej z pozycji do IO.
Moze wiadomo, ze Kurek bedzie pierwszym jak sie wykaraska. I raczej nie bedzie zdejmowany Leon, chyba ze na odsapniecie i na slabsze druzyny.
Oj chetnie bym zobaczyla Mikusie, chocby na jeden sezon. Najlepiej ten olimpijski. I troche na to licze.

Z Nowakowskim nie ma problemu-Huber sobie pogra. On pewnie zechce.
Szalupie to akurat by sie przydal odpoczynek i przygotowanie fizyczne do sezonu. Oby nie wyszlo, jak kiedys z Mika. Kwolu ze Sliwka tez sie najezdzili.
Pewnie cos tam zagra Kubi, bo bedzie w Japonii.
Ciekawi mnie, na ile serio mysli Vital o Fornalu i Lukasiku. Interesuje mnie, czy Tomek jest w stanie wskoczyc na poziom wyzej.

Zreszta umowmy sie-Wlosi i Rosjanie beda w tej samej sytuacji i tez pewnie wystawia ekipy mieszane albo z mlodzieza.

Jest jeszcze jedna ciekawostka w skladzie. Jakub Bednaruk-asystent trenera. Choc Vital sie odzegnywal przed FS ale widac wspolpraca zostanie przedluzona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”