Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: grzegorzg »

To i ja się pobawię, oryginalny nie będę, to chociaz dam komentarz, taki z malutkim ;)

1) Bartosz Kurek - za opowieśc pt "Jak w popiele znalazłem Feniksa"
2) Michał Kubiak - za zaawansowanie techniczne. Michał nie był w całym sezonie w rewelacyjnej formie fizycznej spotęgoanej chorobą na mistrzowskim turnieju . Udowodnił jednak, ze technicznie mozna się rozwijac wszedzie i zawsze.
3) Paweł Zatorski - za to że kiedy było trzeba, był tam gdzie trzeba i do tego w najlepszej dyspozycji.
4) Fabian Drzyzga - za zdolnośc wzbudzania odczuc ambiwalentnych. To chyba obciążenie genetyczne...
5) ex aequo Jakub Kochanoski i Artur Szalpuk - miałem trudny wybór, więc wpisałem obu. Kochanowskiemu za debiut, a Szalpukowi za wkład i z zyczeniami, żeby ten sukces motywował go do rozwoju, a nie był "skokiem Fortuny", bo Artur ma nad czym pracowac. Podstawowy przyjmujący Mistrzów Świata to brzmi dumnie, ale porównanie z innymi topowymi zawodnikami na tej pozycji nie jest juz tak optymistyczne.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Re_soviaczka »

1. Kubiak.
2. Kurek.
3. Zatorski.
4. Nowakowski.
5. Drzyzga.
6. Szalpuk.

Myślę, że uzasadnienie zbędne, ale spróbujmy. Jak bardzo potrzebny jest drużynie Kubiak - widzieli wszyscy. Kurek za to, że w końcu się odblokował, i to jak. Jak radzą sobie inni libero można było zobaczyć, jak Zatorski podczas VNL nie poleciał na turniej do USA. Ile korzyści mamy dzięki grze na bloku, albo zagrywce Nowakowskiego - też chyba wszyscy widzieli. Drzyzga za to, że też w końcu wrócił do formy i udowodnił, że jest obecnie naszym najlepszym rozgrywającym. A Szalpuk za to, że po prostu dał radę podczas MŚ i poczynił duży postęp, nie odstawał od reszty.
Drugi środkowy już mi się nie zmieścił, bo miało być tylko sześciu.

Tak, wiem, że część gra teraz słabiej, ale najważniejsze dla mnie jednak jest to, co zaprezentowali na MŚ. Tam osiągnęli swój szczyt formy.
Ger@rd
Posty: 72
Rejestracja: 16 gru 2018, o 13:14
Płeć: M

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Ger@rd »

1. Kubiak - wysoki poziom przez cały sezon
2. Zatorski - najlepszy libero w Polsce i jeden z lepszych na świecie
3. Bieniek - najlepszy obecnie polski środkowy
4. Kurek - świetny na MŚ i od tego momentu trzyma solidny poziom
5. Nowakowski - druga połowa 2018 trochę słabsza
6. Szalpuk - za serce do gry ;-)

Leona jeszcze nie liczę.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Aranger »

Dzisiaj ostatni dzień głosowania, jutro wrzucam wyniki, więc czas przedstawić swoje typy:

1. Wilfredo Leon
2. Michał Kubiak
3. Bartosz Kurek
4. Paweł Zatorski
5. Jakub Kochanowski
6. Fabian Drzyzga

Największy kłopot miałem z umiejscowieniem Leona, ale doszedłem do wniosku, że jego mogę dać na 1 miejsce albo wcale. Co prawda w kadrze jeszcze nie grał, ale w moim odczuciu kosmiczna postawa w rozgrywkach klubowych przez cały rok stawia go jednak wyżej niż świetna gra Kubiaka przez miesiąc na MŚ.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2019, o 14:43 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: aezakmi »

1. Kubiak Michał
2. Kurek Bartosz
3. Zatorski Paweł
4. Drzyzga Fabian
5. Nowakowski Piotr
6. Kochanowski Jakub

Ja doceniłem dwóch środkowych bloku za "Monster Blocki", za grę na zagrywce i w ofensywie również. Trzeba przyznać, ze to był naprawdę udany rok naszych środkowych. Możdżonek byłby dumny, bo on zawsze mówi, że środkowych się nie docenia. :D
ewa
Posty: 674
Rejestracja: 11 sty 2009, o 19:07
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: ewa »

1. Bartosz Kurek
2. Michał Kubiak
3. Jakub Kochanowski
4. Paweł Zatorski
5. Fabian Drzyzga
6. Piotr Nowakowski
Sunday
Posty: 143
Rejestracja: 9 paź 2014, o 10:53
Płeć: K

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Sunday »

1. Kubiak Michał
2. Kurek Bartosz
3. Drzyzga Fabian
4. Szalpuk Artur
5. Zatorski Paweł
6. Kochanowski Jakub
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Aranger »

Zdecydowałem jednak na wrzucenie całości, a nie samego TOP6 i wygląda to tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Noworoczny »

Przedstawię jeszcze swoje wybory. Tytuł wątku to plebiscyt na polskiego siatkarza, w domyśle najlepszego polskiego siatkarza. Najlepszym polskim siatkarzem jest oczywiście Wilfredo Leon, ale ja przedstawię ranking na najlepszego siatkarza Polski, czyli tego, kto coś dla Polski bądź jej klubów grał i ugrał.
Oczywiście w sezonie złotych medali MŚ nie może być tak, by ten sukces nie miał decydującego znaczenia, ale spróbujmy.
1. Kochanowski - rewelacyjny sezon klubowy + mistrzostwo świata juniorów + mistrzostwo świata. Nie mogło być innego wyboru.
2. 3. 4. Zatorski, Szalpuk, Nowakowski. Srebro i półfinał plusligi, Puchar Polski, świetne występy (zwłaszcza Piotra i Pawła) w mistrzostwach świata.
5. Bieniek. Srebro plusligi i złoto MŚ, choć wyrzucony z boiska przez Kochanowskiego. Wielki progres.
6. 7. Kubiak i Kurek. Zwłaszcza ten drugi zgarnął wszystkie nagrody dzięki dwóm dobrym meczom - fakt, że były to mecze najważniejsze. Klasy turniejowej Kubiaka nie można ominąć. On niego na mistrzostwach wszystko zależało. Gdy zachorował, drużyna przestała istnieć. Miał nie grać w kolejnych spotkaniach, ale ambicja nie pozwoliła mu pauzować. Nie widziałem go jeszcze nigdy wcześniej grającego tak znakomicie, we wszystkich elementach.
8. Leon - kosmita, ale dla Polski nie mógł jeszcze grać a w klubie niestety przyczynił się do sukcesów ruskich.
9. Bartman - pierwsze (?) w historii polskich zawodników mistrzostwo Argentyny - to też się liczy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: kanimo »

Noworoczny pisze: 5. Bieniek. Srebro plusligi i złoto MŚ, choć wyrzucony z boiska przez Kochanowskiego. Wielki progres.

To chyba inne MS transmitowali w naszych telewizorach.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Noworoczny »

Może zostałem źle zrozumiany. Biegało mnie o to, że na MŚ Nowakowski miał pewne miejsce a Kochanowski nie. Przez pierwsze mecze walczył o wpisywanie w arkuszu zgłoszeniowym. Przewidzieliśmy to bez pudła, bo w typerze MŚ, w pretyperze, było pytanko, kto wygra jakąś tam klasyfikację. Kochan był naturalnym faworytem, ale uznaliśmy, że będzie zmieniany. I faktycznie. W początkowej fazie mistrzostw widzieliśmy na wykładzinie obu zawodników. Później jednak Bienio przestał wchodzić a Jakub zdobywał te punkty i finalnie ww. klasyfikację wygrał, co wyrzuciło nas z podium typera.

Natomiast Bienio faktycznie olbrzymie postępy zrobił, ale już po mistrzostwach. W lidze wymiata i jest obecnie zdecydowanie najlepszym polskim środkowym. Na przestrzeni całego roku 2018 to Kuba miał jednak lepsze osiągi i dlatego jego umieściłem wyżej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Noworoczny pisze:Może zostałem źle zrozumiany. Biegało mnie o to, że na MŚ Nowakowski miał pewne miejsce a Kochanowski nie. Przez pierwsze mecze walczył o wpisywanie w arkuszu zgłoszeniowym. Przewidzieliśmy to bez pudła, bo w typerze MŚ, w pretyperze, było pytanko, kto wygra jakąś tam klasyfikację. Kochan był naturalnym faworytem, ale uznaliśmy, że będzie zmieniany. I faktycznie. W początkowej fazie mistrzostw widzieliśmy na wykładzinie obu zawodników. Później jednak Bienio przestał wchodzić a Jakub zdobywał te punkty i finalnie ww. klasyfikację wygrał, co wyrzuciło nas z podium typera.

Natomiast Bienio faktycznie olbrzymie postępy zrobił, ale już po mistrzostwach. W lidze wymiata i jest obecnie zdecydowanie najlepszym polskim środkowym. Na przestrzeni całego roku 2018 to Kuba miał jednak lepsze osiągi i dlatego jego umieściłem wyżej.
Przepraszam, ale nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź. Zarówno w półfinale jak i finale MŚ Bieniek wychodził w podstawie, będąc zmienianym w trakcie obu meczy przez Kochanowskiego. Wobec czego raczej to nie Bieniek przestał wchodzić, tylko schodził.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plebiscyt na polskiego siatkarza roku 2018 według FSO

Post autor: Noworoczny »

Więc napisałem, że wyrzucany z boiska przez Kochanowskiego. Już się nie czepiajcie. Nie lubię się spierać o szczegóły.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”