Reprezentacja kobiet 2019

phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: phil »

Oglądalność spotkań Polek:
Polska - Włochy
295 tys. Tvp Sport
306 tys Polsat Sport

Polska - Niemcy
TVP Sport 448 tys
Polsat Sport 420 tys
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: knightrider »

Po Opolu Polki grają to co grały w wygranym turnieju towarzyskim. W końcu z Tajkami dziś nie było przestojów.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

Kolejny mały krok do przodu ale z problemami. W Polsce dziewczyny czuły jakąś dużą presje wyniku co je paraliżowało. Mam nadzieję że trema wreszcie będzie za nimi. Właściwie od teraz oczekiwania wzrosły i same zawodniczki oczekują od siebie więcej. No cóż trzeba sobie z presją radzić . Właściwie przez 4 lata tzw budowy reprezentacji nikt od JN nic nie wymagał. Teraz się to zmieniło. Na razie trudno powiedzieć czy udźwigną dziewczyny ten ciężar bo stawka jest duża. Zobaczymy pod koniec Ligi Narodów. Chciałbym aby trener w meczach gdzie jest większa kontrola więcej szans dawał nowym perspektywicznym zawodniczkom tj. Nowicka, Różański, Wójcik, Stysiak. Do boju dziewczyny!
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

troche zorientowany pisze:Właściwie przez 4 lata tzw budowy reprezentacji nikt od JN nic nie wymagał. Teraz się to zmieniło. Na razie trudno powiedzieć czy udźwigną dziewczyny ten ciężar(...)
Też mam obawy, czy zawodniczki udzwigną ciezar oczekiwan wobec trenera....
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7854
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No, chyba nasza reprezentacja doszła do poziomu organizacyjno-sportowego, gdzie gra na miarę potencjału, da się na to patrzeć, a mankamenty wynikają raczej z mankamentów personalnych, nawet jeśli np. z usilnym graniem Grajber kompletnie się nie zgadzam. Gdyby Górecka, Stysiak albo Murek były w stanie rozwinąć się na wysoki poziom, to w ramach tej grupy (Wołosz, Kąkolewska, Smarzek, Stenzel) byłaby szansa na stworzenie naprawdę mocnej reprezentacji, i to nawet na miarę medali międzynarodowych imprez, biorąc pod uwagę jak otwarte są Mistrzostwa Europy czy World Grand Prix. Na pewnym poziomie ten system gry jednak w tym momencie raczej nie przejdzie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze:Gdyby Górecka, Stysiak albo Murek były w stanie rozwinąć się na wysoki poziom(...)
Z naciskiem na "gdyby" ;) . Nie wiem jak dwie pozostałe z warunkami fizycznymi, ale dla mnie Murek musiałaby by byc perfekcyjna w obronie i przyjęciu ze względu na słaby blok spowodowany warunkami fizycznymi.Chociaż ogólnie,to dla mnie nie ma szans, aby na pewnym poziomie przeszły dwie "dziury" w bloku wliczjąc oczywiście rozgrywającą. Może Wołosz nie jest bardzo ułomna w tej materii, ale na poziomie medalowym nawet ME, to raczej nie jest żadnym zatrzymaniem w bloku, jakimkolwiek, No, może przy trudnej sytuacyjnej piłce...
Ja się nie dziwię, że Nawrocki forsuje Grajber. Jakis poziomik i jakies doświadczenie w reprze ma, a na jakich elementach ja nie względna stabilnośc i doświadczenie w przyjęciu, wobec ułomności pozostałych, ma oprzec grę?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7854
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Docelowo to chyba Górecka/Murek-Stysiak, ale nie wiem czy wyjazd na ławkę do czołowych włoskich zespołów to dobre rozwiązanie. Na ile Stysiak będzie w stanie grać na przyjęciu, Górecka - w drugiej linii, a Murek - we wszystkich elementach, ciężko przewidzieć, zwłaszcza jeżeli chodzi o Stysiak mam duże wątpliwości, dla mnie cała trójka pokazuje potencjał na granie na międzynarodowym poziomie, którego chyba u nas od dłuższego czasu na lewym skrzydle nie było.

Grajber według mnie (i nie tylko według mnie) bardzo często nie bilansuje na odpowiednim poziomie gry z tyłu dużym deficytu wynikającego z tego, co robi z przodu. Ale owszem, za wiele opcji, eufemistycznie ujmując, na przyjęcie nie mamy, ale dla mnie ta drużyna nie jest 'gotowa' i chciałbym trochę więcej kombinowania. Ten system gry to przy dobrych wiatrach miejsca 9-w dół na świecie, bo Smarzek nie jest aż tak dobra, ale to i tak jest sporym progresem, to inna sprawa.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

sądzę, że gdzieś po 3 tygodniu rozgrywek będzie znana nasza sytuacja w LN i gdy pewne będzie utrzymanie w elicie zaryzykowałbym kilka ostatnich meczów z eksperymentalnym składem aby w meczach o stawkę sprawdzić nasze nadzieje nawet kosztem ewentualnego awansu do 6. Ważniejsze jest właśnie sprawdzenie naszych przyjmujących bo gra Grajber niestety na razie ( obyśmy się pomylili) nie zachwyca. O ile w przyjęciu radzi sobie lepiej lub gorzej to w atak jest dramat. Ale nawet w tym przyjęciu krwawi z lepszymi serwisami przeciwnika. Takiej np Bossetti mogłaby ręczniki nosić.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze:Grajber według mnie(...)
Oczywiście z Grajber to prawda. Natomiast osobnym jest na co stawia trener majac jednak wgląd także na postawe treningową, o której raczej my nie mamy wiedzy. No chyba, że mamy... ;) Ja chyba tez jednak skłaniałbym sie podobnie jak Nawrocki, chociaz własciwie to nie powinienem sie w ogóle wypowiadac, bo bazę do wypowiedzi mam słabiutką... :) ;)
Czas pokaże...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:Gdyby Górecka, Stysiak albo Murek były w stanie rozwinąć się na wysoki poziom(...)
Z naciskiem na "gdyby" ;) . Nie wiem jak dwie pozostałe z warunkami fizycznymi, ale dla mnie Murek musiałaby by byc perfekcyjna w obronie i przyjęciu ze względu na słaby blok spowodowany warunkami fizycznymi.Chociaż ogólnie,to dla mnie nie ma szans, aby na pewnym poziomie przeszły dwie "dziury" w bloku wliczjąc oczywiście rozgrywającą. Może Wołosz nie jest bardzo ułomna w tej materii, ale na poziomie medalowym nawet ME, to raczej nie jest żadnym zatrzymaniem w bloku, jakimkolwiek, No, może przy trudnej sytuacyjnej piłce...
Ja się nie dziwię, że Nawrocki forsuje Grajber. Jakis poziomik i jakies doświadczenie w reprze ma, a na jakich elementach ja nie względna stabilnośc i doświadczenie w przyjęciu, wobec ułomności pozostałych, ma oprzec grę?
Murek byłaby dziurą w bloku, ale Grajber nie jest? :] A co do Wołosz, to przecież nie ma 1,5 m tylko 180 cm tak jak wiele innych rozgrywających - Dijkema czy Ognjenovic mają 2 cm więcej i jakoś Serbki i Holenderki były w TOP4 IO, więc nie rozumiem skąd ten argument. To ile wzrostu ma mieć rozgrywająca - 190 cm?? :]

Poza tym Murek cały sezon grała lepiej od Grajber, podobnie jak Mucha, Górecka i Wójcik. Owszem, Grajber ma więcej doświadczenia w kadrze, ale kiedy jak nie teraz próbować nowych zawodniczek. Grajber w całym turnieju grała fatalnie, wczoraj z niskimi Tajkami miała 1/11 w ataku, przyjmowała strasznie słabo przez 3 mecze a i tak nie dostała zmiany. Za to Wójcik nie dostała nawet powołania.... Gdyby rzeczywiście grała świetnie w przyjęciu i obronie, to ok, ale grała w tych elementach gorzej niż Mędrzyk :(
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

:D
Nie boisz się, że kiedyś jakis paroksyzm radosci narobi Ci komplikacji zdrowotnych?

Czytaj ze zrozumieniem. Mówię łącznie, wbilansie zespołu, a nie to czy i jaka "dziurą" jest Wołosz. na pewno Grajber z tej trójki ma najlepszy blok. Nie patrzę na wzrost, tylko na to, co pokazuja nad siatką...
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: phil »

Skład Holenderek na drugi tydzień VNL:
Rozgrywające: Dijkema, Van Aalen
Skrzydłowe: Baijens (też środkowa), Daalderop, M. Jasper, H. Jasper, Luttikhuis, Meijers, Siebring
Środkowe: Lohuis, Timmerman, Korevaar
Libero: Knip, Schoot

Mam nadzieję, że z Apeldoorn Polki wywiozą co najmniej dwa zwycięstwa (z Bułgarią i Holandią). Mamy sporo szczęścia, że Morrison na turniej u siebie postanowił wystawić rezerwowy skład.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

dziewczyny są na fali wznoszącej. Brawo brawo brawo! Kompleks Brazylii przełamany. Oczywiście nie grały w najsilniejszym składzie ale to nadal solidny zespół z czołówki światowej. Teraz na rozkładzie Holandia i Serbia. Zwycięstwo w jednym z tych meczów bardzo przybliży nas do awansu do szóstki. Oby tak dalej!! Tam an innych forach szum medialny a tu zero odzewu. Moim zdaniem dziewczyny dokonują w tym roku większych rzeczy niż można byłoby się spodziewać. Po cichu liczę na awans do 6. A wtedy to nawet awans olimpijski nie jest wykluczony.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7854
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Brazylijki męczyły się bardzo z Holenderkami w rezerwowym składzie, gdzie przez kontuzję musiała zejść najlepsza na parkiecie Daalderop, dobrze grają Polki, ale raczej uważałbym z przecenianiem tego zwycięstwa i ogólnie wyników na tym etapie sezonu. Co nie znaczy, że się nie cieszę z tych wyników, trochę łatwiej mi kibicować tej drużynie niż męskiej reprezentacji, ale ta drużyna ma jednak personalnie bardzo duże mankamenty. Kompletnie nie podoba mi się obciążenie Smarzek, zwłaszcza, że jak wróci do Bergamo to lepiej nie będzie.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: knightrider »

WysokiPortorykanczyk pisze:Brazylijki męczyły się bardzo z Holenderkami w rezerwowym składzie, gdzie przez kontuzję musiała zejść najlepsza na parkiecie Daalderop, dobrze grają Polki, ale raczej uważałbym z przecenianiem tego zwycięstwa i ogólnie wyników na tym etapie sezonu. Co nie znaczy, że się nie cieszę z tych wyników, trochę łatwiej mi kibicować tej drużynie niż męskiej reprezentacji, ale ta drużyna ma jednak personalnie bardzo duże mankamenty. Kompletnie nie podoba mi się obciążenie Smarzek, zwłaszcza, że jak wróci do Bergamo to lepiej nie będzie.

No jak do dzisiaj grała Grajber w 1 składzie która tak strasznie obniżyła loty że się dziwię w każdym aspekcie. Z Brazylią trochę Smarzek odciążyły skrzydłowe. Lepiej raczej ogrywać Stysiak niż męczyć bez formy Grajber.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Generalnie zgadzam się z "Wysokim" i jego zastrzeżeniami. Nie zmienia to jednak faktu, że reprę ogląda się naprawdę przyjemnie i diewczynom oraz trenerowi należa sie pochwały za znakomity poczatek sezonu. Gratulacje!

Mam wrażenie, ze Nawrocki wpuścił dzisiaj Stysiak, ponieważ mecz nie miał wielkiego cięzaru gatunkowego. Tak w ogóle, to chyba widziałem ją po raz pierwszy w zyciu na dystansię meczu, a nie kilku piłek jak dotychczas. Trzeba przyznac, ma dziewczyna talent i imponujące warunki. Przyjęcie zagrywki w tej fazie kariery także wygląda obiecująco, i to co najmniej. Blok juz ma świetny, a jak w ataku zrozumie, że czasami nie trzeba w boisko, ale po paluchach, to będzie niesamowita. Szkoda tylko, ze nie mamy takiej defensorki z prawdziwego zdarzenia, która ogarnie tyły i w bloku nie jest pomocą dla przeciwnika. U Grajber mamy jakąs stagnację fizyczno-techniczną, a Mędrzyk chyba nigdy taka zawodniczka nie będzie, chociaż notuje chyba naprawdę postęp w grze. Nawet w bloku potrafi nieraz cos dodac.
Wydaje mi się, że obecnośc Pauliny Maj dodała zespołowi trochę spokoju i pewności w przyjęciu i defensywie.
No i organizacja gry. Naprawdę Polki moim zdaniem imponuja w tym elemencie. Dzięki niej, sa w stanie zniwelowac wiele słabości indywidualnych, doskonale przeciez na tle Brazylijek widocznych.
Tak czy siak, wracając do poczatku, naprawdę miło się nasz zespół oglada i mu kibicuje.

PS Oczywiście pisząc o organizacji gry mam na myśli działania obronne, bo przecież w ataku to widac "organizację" ;)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: compact »

Czy można już minimalnie szanować Nawrockiego czy jeszcze nie, bo nie wiem jakie mieć zdanie ;)
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: ciorny17 »

compact pisze:Czy można już minimalnie szanować Nawrockiego czy jeszcze nie, bo nie wiem jakie mieć zdanie ;)
Nie można bo przeklina.
Kłamca.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Trzeba mu podpowiedziec, żeby jak już musi, to przeklinał po włosku. W koncu zna włoski świetnie i wygladałoby na pewno niezle. No i trener przeklinajacy w obcym jezyku wyglada na mniej awanturujacego się, przynajmniej jak nie gestykuluje rzecz jasna. ;)
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów. Myślę, ze komplet zwycięstw to naprawdę spory sukcesik bez względu na to, że niektóre zespoły były niekompletne, chociaż ja zupełnie nie wiem w jakim stopniu... ;)
Cały czas się zastanawiam, jak to mozliwe, że wygrywamy mecze, a momenty w których znaczna częsc zawodniczek ma zagrac dyszlem, przyprawiają o drzenie serca. Naprawdę nie wiem - zagrywką? blokiem? zapewne te elementy maja duzy wpływ, ale naprawdę, jest wielkie pole do poprawy techniki indywidualnej.
Nieważne, piękny początek sezonu i zachęta do wytęzonej pracy.
Wydaje mi się, że dzisiaj Nawrocki załozył taki a nie inny skład w celach szkoleniowych, Tzn praktycznie sztywna gra Stysiak oraz Stenzel na libero, mając nadprogramowe zwycięstwo nad Brazylią.
W każdym razie, sporo pozytywnych emocji panie nam zafundowały i chwała im za to. :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2019, o 20:15 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

zgoda z przedmówcą. Stenzel ma jeszcze dużo do poprawy a w szczególności dogranie piłki na sytuacyjnej. Paulina o niebo lepiej to wykonuje. Stysiak o ile o dziwo całkiem nieźle na przyjęciu i zagrywce to a w ataku bez błysku. Akcje trudne lub sytuacyjne do poprawki. Musi się zgrać z Marleną. Marlena gra za mało środka a to już sprawa niepewności precyzyjnego dogrania.
Generalnie dziewczyny na plus , jest zachęta do jeszcze cięższej pracy. Z tego może się niezły zespół narodzić. Brawo dziewczyny. Czas na Serbię. Ciekaw jestem czy wystąpią w pełnym składzie bo w tym drugim będą mieć sporo problem z Polkami.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

Strasznie się pomyliłem co do potencjału tej drużyny. Z drugim składem Serbii nawet nie ugrały seta. Myślę, że szanse na awans i grę kompletną to raczej mrzonki.Może i będzie jeszcze poprawa gry ale na razie gra wyglądała bardzo słabo. Nie mieliśmy żadnych atutów. Brak przyjęcia, brak ataku brak bloku i brak zagrywki. Tak się nie da grać. Trzeba zweryfikować kompletnie ocenę w dół. :(
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Przeciez nawet najwieksi optymiści powinni sobie z pewnych rzeczy zdawac sprawę. Jak któras z serbskich środkowych załozyła blok, to się mocno zdziwiłem. Akurat powtórka jednej z akcji z jej udziałem wprawiła mnie w niemałe osłupienie. U nas takiej zawodniczki nie ma. Może kiedys była nią Masza Liktoras w szczytowej formie...
Pewnie, mozna próbowac znależc antidotum, zagrywka, własne przyjęcie i szybka gra, tyle, że żadna z zawodniczek się nie zbilansuje na tym poziomie, cudów nie ma i nie będzie. Chociaz... w sporcie jest wszystko mozliwe, a o awansie na IO będzie pewnie decydował jeden mecz, ale to tylko w kaqtegorii cudów.
Zresztą, to nie tylko o parametry na siatce chodzi, wystarczy popatrzec na aspekty techniczne, grę w polu przy gorszym, lub w ogóle złym ustawieniu ciała. Morze pracy, i to przede wszystkim na pewno nie reprezentacyjnej.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

adwocem: prawda jest taka, że gdy zobaczyłem w szerokim składzie młode perspektywiczne dziewczyny to liczyłem na ich udział w LN. Uważam np że taka Grajber ledwo ledwo broni się na przyjęciu bo na 10 przyjęć zaledwie dwie są w punkt a reszta na 3 , 4 metr. Gdyby to rekompensowała atakiem to zgoda, może mieć stałe miejsce. Jednak jej ogrywanie trwa za długo( 4 lata) na tym poziomie a postępy mizerne. Atak w jej wykonaniu to porażka. 1 na 5-6 . Aleksandra Wójcik moim zdaniem bardzo się rozwinęła w lidze i to jest talent, który powinien zagrać w LN. Myślę jednak, że nawet nie będzie jej w składzie. Widać, że zależy JN na wyniku i trzyma się jednego składu. Jednak choćby na takim środku jeszcze nie rozumie, że Klaudia Alagierska w 6 powinna mieć miejsce ale gra Efimienko. Z drugiej strony Kąkolewska jest tak łatwo blokowana, bo rozegranie Pleśnierowicz na środek jest niemal z kilkusekundowym wyprzedzeniem przewidywalny. Wreszcie obrona. Tutaj Serbki były dużo lepsze w sytuacyjnych piłkach z refleksem i polotem. Te najlepsze zespoły USA, Włochy, Serbia, Brazylia podbijają mnóstwo piłek niesamowitych ale z ogromnym poświęceniem. U nas nie bardzo się chce albo spóźniona decyzja. Zaś Malwina bojaźliwa i te jej plasiki. OK jak wchodzą ale dziś na 4 wszedł jeden a reszta podbita. Stenzel nie umie dogrywać piłki z sytuacyjnej przez co tracimy mnóstwo punktów. Ogólnie technika użytkowa na przeciętnym poziomie co w przypadku młodych można jeszcze chwile tolerować ale w przypadku np. Medrzyk, Grajber czy Kąkolewskiej i Efimienko już nie. Ile się można uczyć podstaw?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

troche zorientowany pisze:adwocem: prawda jest taka, że gdy zobaczyłem w szerokim składzie młode perspektywiczne dziewczyny to liczyłem na ich udział w LN. Uważam np że taka Grajber ledwo ledwo broni się na przyjęciu bo na 10 przyjęć zaledwie dwie są w punkt a reszta na 3 , 4 metr. Gdyby to rekompensowała atakiem to zgoda, może mieć stałe miejsce. Jednak jej ogrywanie trwa za długo( 4 lata) na tym poziomie a postępy mizerne. Atak w jej wykonaniu to porażka. 1 na 5-6 . Aleksandra Wójcik moim zdaniem bardzo się rozwinęła w lidze i to jest talent, który powinien zagrać w LN. Myślę jednak, że nawet nie będzie jej w składzie. Widać, że zależy JN na wyniku i trzyma się jednego składu. Jednak choćby na takim środku jeszcze nie rozumie, że Klaudia Alagierska w 6 powinna mieć miejsce ale gra Efimienko. Z drugiej strony Kąkolewska jest tak łatwo blokowana, bo rozegranie Pleśnierowicz na środek jest niemal z kilkusekundowym wyprzedzeniem przewidywalny. Wreszcie obrona. Tutaj Serbki były dużo lepsze w sytuacyjnych piłkach z refleksem i polotem. Te najlepsze zespoły USA, Włochy, Serbia, Brazylia podbijają mnóstwo piłek niesamowitych ale z ogromnym poświęceniem. U nas nie bardzo się chce albo spóźniona decyzja. Zaś Malwina bojaźliwa i te jej plasiki. OK jak wchodzą ale dziś na 4 wszedł jeden a reszta podbita. Stenzel nie umie dogrywać piłki z sytuacyjnej przez co tracimy mnóstwo punktów. Ogólnie technika użytkowa na przeciętnym poziomie co w przypadku młodych można jeszcze chwile tolerować ale w przypadku np. Medrzyk, Grajber czy Kąkolewskiej i Efimienko już nie. Ile się można uczyć podstaw?
No niestety, ale JN trzyma się jednego składu żeby uniknąć kompromitacji i zachować stanowisko. Progres kadry jakiś jest, ale wynika raczej z indywidualnego progesu zawodniczek i tego, że z czołowych reprezentacji odeszły lepsze zawodniczki, organizacja gry niestety ciągle leży.

Jak to można wytłumaczyć, że po 3 latach grania tym samym składem rozgrywająca, potyka się o środkowe biegnąc do piłki albo dziewcyzny stoją we 3 i nie wiedzą która ma odbić. Ze środkowymi nie ma tempa. Gramy ciągle i ciągle Malwiną. Jedyny pozytyw to dobra gra Mędrzyk, Alagierskiej, Smarzek i Stysiak.

Najbardziej przerażające jest to zaślepienie kibiców/komentatorów męskiej siatkówki, którzy spojrzą na wynik i mówią - jest lepiej, wygraliśmy z Belgią i Niemkami w VNL, a Nawrockiego czepiają się oszołomy. Szkoda tylko, że kibice żeńskiej siatkówki, byłe siatkarki (Glinka, Skowrońska, Niewczyk, Świeniewicz, Bamber) i wielu komentatorów (np. Drzyzga) mają przeciwne zdanie. Dla mnie, śledząc damską siatkówkę reprezentacyjną, klubową i ligową od 2002 roku, praca JN to parodia. Owszem, nie mamy zawodniczek żeby bić się o MŚ i nikt tego nie oczekuje, ale moim zdaniem przy takich siatkarkach jakie mamy, spokojnie można wycisnąć 40-50%.

Guidetti nie mając w Turcji żadnej zawodniczki na poziomie światowym potrafił to zorganizować na tyle, że Turcja wygrywa z Serbią czy Chinami. Ale tam widać pomysł, taktykę, organizację gry. A u nas defensywna przyjmująca Grajber w połowie 2. seta już 5 piłek przyjęła w trybuny...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:Jak to można wytłumaczyć, że po 3 latach grania tym samym składem rozgrywająca, potyka się o środkowe biegnąc do piłk(...)i
Juz nie pamietam, czy na poprzednim turnieju, czy na tym w Polsce, była taka sytuacja, w której Alagierska skakała do bloku a inna zawodniczka broniła piłkę w polu. Po tej obronie ewidentnie piłka zmierzala na druga strone siatki w spoósb oczywisty dla każdego, kto spedził troszkę zycia na boisku, tzn w taki, który umiozliwi atak na siatce przeciwniczce. Co robi Alagierska? Ano patrząc się na tę piłkę robi krok w tył jak do nabiegu, po czym dostrzegając swoją złą ocenę lotu piłki bez mała rzuca się w przód do bloku, oczywiście kompletnie spóznionego i bezsensownego - juz lepiej mogła zrobic krok w tył i ugiąc kolana do obrony. Przesłanie wynikające z tej sytuacji jest jasne i oczywiste, podobnie jak z wielu innych. Ale dosyc, bo szkoda mojego czau na strzępienie ryja, bo co prawda nie jestem przerazony, ale mocno zniesmaczony, nie pierwszy raz zresztą...

Skądinąd bardzo ciekawy szacunek o mozliwości "wycisniecia 40-50% procent( więcej zapewne) ". No, no... pozazdrościc...

PS Zarzuty o złej organizacji gry w obronie, to kompletny debilizm. Smutna prawda jest taka, co zresztą zauwazyła wczoraj na jednym z przykładów chyba pani Laskowska, a o czy pisałem wczesniej, ze każda piłka wychodzaca poza obrys ciała, to wielki problem dla sporej grupy zawodniczek. Niestety, nogi nie nadązają, albo nie chcą lub nie są nauczone nadązac, albo komletny brak tej słynnej francuskiej "antycypacji" o której często powtarza Tiilie. Ale to trzeba miec, albo lata grac i chciec. Wszystko, albo wiekszośc co ugramy w obronie i bloku, to zasługa taktyki i tego, ze piłka zawodniczkę dobrze trafi (chcociaz nie ma gwarancji i oczywiście wyjawszy libero), bo akurat trener jako architekt taktyki obronnej ja tam ustawił.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

Wiesz, jeżeli taktyką na blokowanie Brayelin Martinez, którą JN powtarzał na czasach z 10 razy, jest skakanie do prostej to..... :]

Fakt, że wiele zawodniczek ma braki techniczne i motoryczne, to akurat jest rzecz z którą ciężko coś zrobić jak zawodniczka ma 25 czy 28 lat i oczywiście o takich sytuacjach tu nie mówię. Na to nic ani JN ani inny trener nie poradzi i to są nasze znaczne ograniczenia niestety.

Ale jeśli rezerwy Włoszek (i to częściowo juniorskie) miały lepszą organizację gry i bloku od nas to dla mnie jest coś nie tak. Plus fakt, że z doborem personalnym JN zawsze miał problem i ciągle ma.

Na pewno są też plusy JN, bo powołuje podobną grupę zawodniczek która jakoś się wyklarowała i one robią jakieś tam postępy, no ale dla mnie pozwalanie na wieczne uczenie się Jacka na błędach tyle lat bez wymagań i konsekwencji to sytuacja przynajmniej dziwna. U mężczyzn zwalniano Antigę czy Anastasiego (i co na tym forum się działo jak nie było wyników kadry!!!) tymczasem u kobiet swawola.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:Wiesz, jeżeli taktyką na blokowanie Brayelin Martinez, którą JN powtarzał na czasach z 10 razy, jest skakanie do prostej to.....
A skąd wiesz, co mu statystycy podełali? Moze statystycznie myliła się do skosu 4% częsciej i była 8% częsciej podbijana?

Powtarzasz to zresztą juz tyle razy, ze naprawdę daruj, wymyśl jakis inny przykład po tych chyba dwóch latach...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:
SevenUP pisze:Wiesz, jeżeli taktyką na blokowanie Brayelin Martinez, którą JN powtarzał na czasach z 10 razy, jest skakanie do prostej to.....
A skąd wiesz, co mu statystycy podełali? Moze statystycznie myliła się do skosu 4% częsciej i była 8% częsciej podbijana?

Powtarzasz to zresztą juz tyle razy, ze naprawdę daruj, wymyśl jakis inny przykład po tych chyba dwóch latach...
Wiesz, widać po tym poście, że niestety nie masz pojęcia o czym piszesz. Oglądasz w ogóle żeńską siatkówkę częściej niż mecze polskiej kadry raz na miesiąc? Jak mogła się mylić do skosu częściej, jak ja oglądając ligę włoską może widziałem może max 20 razy takie zagranie w jej wykonaniu. Myślę że na 30 ataków w jej wykonaniu 1 może być po prostej - także świetna taktyka.

Przykład jest wyświechtany ale dobitnie pokazuje ignorancję trenera.

Zresztą z Tobą nie ma co dyskutować bo zawsze masz rację i jesteś ekspertem od kobiecej siatkówki.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Spoko, masz rację, pewnie nie mam pojecia, z tym, ze chyba jednak bardziej po co piszę...
Z przyjemnościa obejrzę dzisiaj kolejny występ naszych dziewczyn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”