Reprezentacja kobiet 2019

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

mewa pisze:może jestem głupi i nie rozumiem skreślenia Oli Wójcik i grania w turnieju tylko 3 przyjmującymi. Jak wygrają wszystkie trzy mecze i awansują, to grzecznie przeproszę...
:] No cóż, żeby coś zrozumieć musialoby to mieć sens... Stysiak nie jest przyjmującą więc mamy w kadrze 4 atakujące i 2 przyjmujące :] Bardzo mądrze. Jak którejś się coś stanie to jesteśmy bez zmiany :] :] :]
grzegorzg pisze:Myslę, ze to wynika po prostu z matematycznej oceny szans. Pewnie jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pozostałe zawodniczki wniosa cokolwiek do gry w ciagu zaledwie 3 meczów, np na zmianach na zagrywce czy w bloku, niz to, ze 4 przyjmujaca by w ogóle zagrała.
Tak, a to ciekawe bo mogę się założyć, że Zaroślińska zagra dosłownie parę akcji a Łukasik nic. Martyna jest po kontuzji i nie grała od końca seoznu ani razu więc jaki jest sens jej obecności w 14 to tylko najstarsi górale wiedzą.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: niepoinformowany »

Również nie rozumiem obecności Łukasik kosztem Wójcik. No ale to Jacek, tego nie zrozumiesz :]
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

nigdy nie popierałem JN w roli trenera ale z uwagi na postęp wstrzymywałem się z negatywną oceną. Brak Nowickiej jest dla mnie błędem nie tylko ze względu na zadaniową zagrywkę a tę ma o niebo lepszą od Pleśnierowicz to jeszcze na wysokie Serbki z dobrym blokiem wolna i wysoka piłka jaką potrafi grać Pleśnierowicz nie zda moim zdaniem egzaminu w meczu z Serbkami. Pewnie chodzi o małe zgranie z Nowicką ale to jest moim zdaniem błąd. Druga sprawa Ola Wójcik wypada a Martyna Łukasik gra. Łukasik która jest po kontuzji a w sparingach nie umiała skończyć ataku. Mam nadzieję że się pomylę bo wolę się pomylić i nie mieć racji. JN jak czytam opinie działa wbrew obserwacjom nas wszystkich bo on wie lepiej. Ok jest z dziewczynami więc teoretycznie i praktycznie powinien wiedzieć lepiej. Jednak o ile gra Pleśnierowicz można zaakceptować to skreślenie Oli Wójcik to ewidentny błąd z uwagi na mizerię w przyjęciu i slaby atak Grajber a nawet nie dużo lepszy Mędrzyk. Czym Martyna Łukasik zdobyła miejsce w zespole to pozostanie dla mnie duuuużą zagadką.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

niepoinformowany pisze:Również nie rozumiem obecności Łukasik kosztem Wójcik. No ale to Jacek, tego nie zrozumiesz :]
Chciałbym zobaczyć wątek męski przy powołaniu 4 środkowych, 2 przyjmujących i 4 atakujących :] :]
troche zorientowany pisze:nigdy nie popierałem JN w roli trenera ale z uwagi na postęp wstrzymywałem się z negatywną oceną. Brak Nowickiej jest dla mnie błędem nie tylko ze względu na zadaniową zagrywkę a tę ma o niebo lepszą od Pleśnierowicz to jeszcze na wysokie Serbki z dobrym blokiem wolna i wysoka piłka jaką potrafi grać Pleśnierowicz nie zda moim zdaniem egzaminu w meczu z Serbkami. Pewnie chodzi o małe zgranie z Nowicką ale to jest moim zdaniem błąd. Druga sprawa Ola Wójcik wypada a Martyna Łukasik gra. Łukasik która jest po kontuzji a w sparingach nie umiała skończyć ataku. Mam nadzieję że się pomylę bo wolę się pomylić i nie mieć racji. JN jak czytam opinie działa wbrew obserwacjom nas wszystkich bo on wie lepiej. Ok jest z dziewczynami więc teoretycznie i praktycznie powinien wiedzieć lepiej. Jednak o ile gra Pleśnierowicz można zaakceptować to skreślenie Oli Wójcik to ewidentny błąd z uwagi na mizerię w przyjęciu i slaby atak Grajber a nawet nie dużo lepszy Mędrzyk. Czym Martyna Łukasik zdobyła miejsce w zespole to pozostanie dla mnie duuuużą zagadką.
Dla mnie w ogóle nie jest zagadką, Ola Wójcik kiedyś odmówiła grania w kadrze B Kawki w imprezach typu LE co skomentował JN i jak widać taki jest efekt 8-) To jest ten sam temat co Emilia Mucha :]
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

nabieram przekonania że JN kieruje się zupełnie względami, które z merytoryką i formą sportową zawodniczki nie ma nic wspólnego. Zresztą zawsze tak postępował. Przypomnijmy sobie historię o nieomylnej teorii JN gry na przyjęciu Katarzyny Skowrońskiej. Jestem kolejny raz zniesmaczony. Heynen podał skład na 10 dni przed kwalifikacjami ten pseudo trener podaje na 1 dzień przed kwalifikacjami bo wie że podejmie zgodnie ze swoją nieomylną teorią. Co za profesjonalizm? :] :] :]
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

mądrujący się komentatorzy Polsatu uwypuklają znaczenie wyboru wcześniejszego składu na kwalifikacje przez Heynena ale żaden nie zająknął się w tej sprawie w przypadku J Nawrockiego. Co za hipokryzja i różne kryteria oceny. Dla mnie Polsat traci z każdym dniem. Koniunkturaliści i oportuniści w pełnej krasie. O Polakach 1000 słów a o dziewczynach 2 słowa tak jak na tym forum. To już jest nudne!!!!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: Noworoczny »

Pewnie w przypadku kopanej jest jeszcze gorzej.

Natomiast oczywiście PZBS to prywatne poletko wyciągania kasy, choćby w postaci pensji selekcjonera (chociaż, jak pamiętamy najlepiej przyjmującego AD2014 to również za wybór firmy ochroniarskiej), tyle, że męska cieszy się większym zainteresowaniem i presja kibiców na wszystko nie pozwala.

Choć z drugiej strony - Przekliniaka próbowano już do męskiej wciskać i tylko jego pycha nas przed tym uchroniła.

Choć z trzeciej - jakby miał takie wyniki, jak w żeńskiej, to by tyle lat posadki nie grzał.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

O ja głupek, myslałem, że znajde jakis konkret w temacie, a tu same ekstrementy...
SevenUP pisze:Chciałbym zobaczyć wątek męski przy powołaniu 4 środkowych, 2 przyjmujących i 4 atakujących
Porównując sytuacje dowodzisz kompletnej ignorancji niestety
SevenUP pisze:Dla mnie w ogóle nie jest zagadką, Ola Wójcik kiedyś odmówiła grania w kadrze B Kawki w imprezach typu LE co skomentował JN i jak widać taki jest efekt To jest ten sam temat co Emilia Mucha
Szczerze podziwiam wiarę w obie panie w tym momencie. Każda z zawodniczek atakujących wchodząc na podwyzszenie bloku na podwójna zmianę da zdecydowanie więcej, chocby na jedną piłkę w trójmeczu Nie mówiąc o tym, ze postawiłbym każde pieniadze, ze w konfiguracji Smarzek-Grajber/Zaroslinska na skrzydłach Polska jest ewentualnie zdecydowanie silniejsza niż z wymieniona nieobecną. W tym momencie mamy takze mozliwosc podówjnej zmiany na podwyzszenie bloku.
Plesnierowicz w ub sezonie Ligi Narodów zagrywala bardzo dobrze, to raczej nie warto akurat chyba żałowac Nowickiej w tym elelemncie. Mamy limit zmian jednak, a przy podwójnej sa inne zawodniczki na poprawę zagrywki.
Sam nie wiem, po co to w ogóle pisze...

PS Ale jak juz napisałem, to dodam jeszcze, ze bez porównania bardzoiej wartosciowe moze sie okazac zgłoszenie drugiej libero jako przyjmujacej. Dlaczego, to łatwo mozna sobie dopowiedzec.

A wracając do pytanie naszego Redaktora, to ja bym je odwrócił - jesli ktos ewentualna porazkę zacznie próbowa agumentowac brakiem Wójcik, to więcej niz na kpinę - i to pisząc bardzo delikatnie - zasługiwał nie bedzie. Wójcik i Serbia? Błagam...
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:O ja głupek, myslałem, że znajde jakis konkret w temacie, a tu same ekstrementy...
SevenUP pisze:Chciałbym zobaczyć wątek męski przy powołaniu 4 środkowych, 2 przyjmujących i 4 atakujących
Porównując sytuacje dowodzisz kompletnej ignorancji niestety
SevenUP pisze:Dla mnie w ogóle nie jest zagadką, Ola Wójcik kiedyś odmówiła grania w kadrze B Kawki w imprezach typu LE co skomentował JN i jak widać taki jest efekt To jest ten sam temat co Emilia Mucha
Szczerze podziwiam wiarę w obie panie w tym momencie. Każda z zawodniczek atakujących wchodząc na podwyzszenie bloku na podwójna zmianę da zdecydowanie więcej, chocby na jedną piłkę w trójmeczu Nie mówiąc o tym, ze postawiłbym każde pieniadze, ze w konfiguracji Smarzek-Grajber/Zaroslinska na skrzydłach Polska jest ewentualnie zdecydowanie silniejsza niż z wymieniona nieobecną. W tym momencie mamy takze mozliwosc podówjnej zmiany na podwyzszenie bloku.
Plesnierowicz w ub sezonie Ligi Narodów zagrywala bardzo dobrze, to raczej nie warto akurat chyba żałowac Nowickiej w tym elelemncie. Mamy limit zmian jednak, a przy podwójnej sa inne zawodniczki na poprawę zagrywki.
Sam nie wiem, po co to w ogóle pisze...

PS Ale jak juz napisałem, to dodam jeszcze, ze bez porównania bardzoiej wartosciowe moze sie okazac zgłoszenie drugiej libero jako przyjmujacej. Dlaczego, to łatwo mozna sobie dopowiedzec.

A wracając do pytanie naszego Redaktora, to ja bym je odwrócił - jesli ktos ewentualna porazkę zacznie próbowa agumentowac brakiem Wójcik, to więcej niz na kpinę - i to pisząc bardzo delikatnie - zasługiwał nie bedzie. Wójcik i Serbia? Błagam...
Grzegorzg - Nawrocki nigdy w życiu nie stosuje zmian, a Ty tu coś piszesz o podwyższeniu bloku :] Ja rozumiem Twoje argumenty i się z nimi zgadzam, tylko że Ty piszesz o wymyślonej sytuacji która ani razu się nie zdarzyła. JN ma problem z tym żeby w ciągu seta zrobić jakąkolwiek zmianę, a Ty tu piszesz o jakiś kombinacjach z libero czy podwyższeniu bloku.

To nie chodzi o obecność Wójcik akurat w niedziele, akurat w pierwszej 6 i akurat z Serbią, tylko ogólnie o kwestię jego powołań i prowadzenia zespołu. Jeżeli Grajber gra od roku fatalnie i nawet w Polsacie to raczyli zauważyć, to wypadało by mieć kogoś żeby ją zmienić.

Czy Ty jesteś wynajęty przez JN czy o co tu chodzi :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

SevenUP pisze:(...)wypadało by mieć kogoś żeby ją zmienić.
Zgadzam się !!! Wypadałoby !!! :] Sek w tym, że to na pewno w tym momencie nie bedzię Wójcik. Nie kpij ze mnie...
SevenUP pisze:Czy Ty jesteś wynajęty przez JN czy o co tu chodzi
Przykro mi, jestem głupkiem wolontariuszem.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: niepoinformowany »

A skrytykowałeś kiedykolwiek (wiem, że krytykuje się wtedy, gdy jest za co, ale Jacek dostarcza nam powodów co mecz/co powołania) poczynania Nawrockiego?

Jak miałbym obstawiać przebieg meczu z Serbią: masa piłek do Smarzek, która staje na głowie, gra nieźle jak na obciążenie. Przegrywamy przez brak wsparcia z lewego, niedokładne przyjęcie, słabszą od rywalek organizację gry. Czyli ewidentnie problemy, których nie potrafi uporządkować trener (organizacja gry, relacja blok-obrona) lub nie robi nic, żeby wzmocnić konkurencję na najsłabszych pozycjach (powołania - proponowalłbym 4 atakujące, a na przyjęciu zostać z Mędrzyk i Stysiak, bo po co nam inne? :) ).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:
SevenUP pisze:(...)wypadało by mieć kogoś żeby ją zmienić.
Zgadzam się !!! Wypadałoby !!! :] Sek w tym, że to na pewno w tym momencie nie bedzię Wójcik. Nie kpij ze mnie...
SevenUP pisze:Czy Ty jesteś wynajęty przez JN czy o co tu chodzi
Przykro mi, jestem głupkiem wolontariuszem.
No mnie też jest przykro że nie mamy lepszych zawodniczek, ale na pewno Mucha czy Wójcik czy Twardowska nie grały w lidze gorzej niż Grajber czy Mędrzyk, a nawet grały dużo lepiej. Szkoda że nie oglądałeś.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

niepoinformowany pisze:Jak miałbym obstawiać przebieg meczu z Serbią: masa piłek do Smarzek, która staje na głowie, gra nieźle jak na obciążenie. Przegrywamy przez brak wsparcia z lewego, niedokładne przyjęcie, słabszą od rywalek organizację gry. Czyli ewidentnie problemy, których nie potrafi uporządkować trener (organizacja gry, relacja blok-obrona) lub nie robi nic, żeby wzmocnić konkurencję na najsłabszych pozycjach (powołania - proponowalłbym 4 atakujące, a na przyjęciu zostać z Mędrzyk i Stysiak, bo po co nam inne? :) ).

I znowu - Ty tez ze mnie kpisz? O bloku Polek, nie bedę nic pisał, bo jesli ktos nie widzi, to raczej nie warto, nie zobaczy. Natomiast relacja blok-obrona to tez ciekawy przypadek, bo zeby uzyc tej relacji, to najpierw musza byc oba elementy, prawda?
Czy tego tez nie widzisz? Gramy tym, co się da. Tylko tyle i az tyle.
niepoinformowany pisze:
A skrytykowałeś kiedykolwiek (wiem, że krytykuje się wtedy, gdy jest za co, ale Jacek dostarcza nam powodów co mecz/co powołania) poczynania Nawrockiego?
Niestety, nie jestem z nim tak jak Ty na TY. Bardzo żałuję. na pewno jednak nawet wtedy nie uzyłbym takiego zwrotu, bo to zwyczajne buractwo, a nawet może i chamstwo takie jednokierunkowe tykanie.
Powiedziano ostatnio, zeby krytykowac, jak nie ma wyników. Wyniki niewątpliwie są, więc po co? :D Chyba, ze komus mało, ale wtedy niech się leczy, nie do mnie z tym.
SevenUP pisze:No mnie też jest przykro że nie mamy lepszych zawodniczek, ale na pewno Mucha czy Wójcik czy Twardowska nie grały w lidze gorzej niż Grajber czy Mędrzyk, a nawet grały dużo lepiej. Szkoda że nie oglądałeś.
Naprawdę, prosze Cię, nie kpij. Wstaw sobie Twardowską za Grajber... Ja dziękuję, pozdrawiam
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

panowie po co ta sprzeczka! Otóż jest lepsza siatkarka obecnie na przyjęciu Zuzanna Górecka. Udowodniła to na MŚ U20. A JN zabrał ją na LN by zagrała łącznie może z 8 min. Czy ten gość w ogóle ma jaja? Weźmy takiego Davide Mazzanti zabiera na kwalifikację Sylvię Nwakalor juniorkę a nasz pożal się Boże trenerek zabrał na LN Zuzannę Górecką pewnie z uwagi na dobre recenzje i opinię ale z przeświadczeniem że i tak jej prawdziwej szansy nie da. Taka Elena Pietrini od 2 lat gra i obecnie będzie stanowić o podstawie przyjęcia Włoszek a pan JN będzie próbował Zuzannę Górecką pewnie jak nowy cykl olimpijski się zacznie. Panowie ten pan robi pod siebie ze strachu i stara się wszystkim dogodzić ale sam nie ma odwagi podejmować trudne decyzję w dłuższym okresie a w czasie meczu to jakie on robi zmiany bo oprócz zadaniowych i na podwyższenie bloku to nie zauważyłem no chyba że o w meczu o pietruszkę.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:Powiedziano ostatnio, zeby krytykowac, jak nie ma wyników. Wyniki niewątpliwie są, więc po co? :D Chyba, ze komus mało, ale wtedy niech się leczy, nie do mnie z tym.
SevenUP pisze:No mnie też jest przykro że nie mamy lepszych zawodniczek, ale na pewno Mucha czy Wójcik czy Twardowska nie grały w lidze gorzej niż Grajber czy Mędrzyk, a nawet grały dużo lepiej. Szkoda że nie oglądałeś.
Naprawdę, prosze Cię, nie kpij. Wstaw sobie Twardowską za Grajber... Ja dziękuję, pozdrawiam
Wyniki są? Jakie? Może coś mnie ominęło, ale ostatnie MŚ, ME i wszystkie eliminacje to kompletna klapa. Chyba że wygranie turnieju towarzyskiego bierzesz na poważnie, to nieźle. Ciekawe czy dla kogoś sukcesem byłoby wygranie Memoriału Wagnera :] I nie, nie chodzi o to, że mamy zdobywać medale i bić Serbki i Włoszki.

Weź sobie włącz kobiecą siatkówkę i pooglądaj bo aż Cię szkoda czytać. Na siłę starasz się wcisnąć prawidła męskiej siatkówki do kobiecej, a to niezbyt wiele ma wspólnego 8-) Tak, wolałbym sto razy żeby grała Wójcik czy Twardowska np. w parze z Mędrzyk. To że Grajber obroni 5 piłek więcej od nich i dogra 5 lepiej jest naprawdę super, ale to nie kompensuje się ze skończeniem 2 piłek na 20 i przyjęciem 5-8 w trybuny. Jak przyjmująca niby defensywna w 3-setowym meczu z Rosją może przyjąć w krzaki 8 piłek? No jak?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: niepoinformowany »

Wyniki są? Chyba coś mnie ominęło w żeńskiej siatkówce w takim razie. :D

I nie, nie kpię z Ciebie. Do ciebie żadne argumenty nie docierają. Sam piszesz banialuki o bloku Polek, jakby to była przyczyna ich słabej gry. W słabszym bloku którejś ze skrzydłowych to można analizować przyczyny porażki na poziomie medali IO, a nam do kwalifikacji do tego turnieju jest baaaardzo daleko. Wcześniej analizujesz powołania pod kątem zmian na zagrywkę, jakby to było usprawiedliwieniem fatalnych decyzji kadrowych. Zadaniową zmianą (oczywiście nie pisząc która to zawodniczka ma wejść na tę zmianę) tłumaczysz niepowołanie w ogóle do składu czwartej przyjmującej... Gdzie ludzie oglądający często rozgrywki kobiet twierdzą wręcz, że niektóre powołane zawodniczki z powodzeniem mogłoby nawet grać w szóstce, a co dopiero o nią rywalizować... A tymczasem my na najważniejszy turniej w roku wysyłamy trzy przyjmujące. Ok, powodzenia dla trenera. Ale oczywiście, nasza drużyna nie ma potencjału na nic a wyniki to zasługa dzielnej postawy trenera. Uwierz, że będę miał na ten temat swoje zdanie i kogoś tak biernego, bez wpływu na przebieg meczu, jak Nawrocki to ze świecą szukać. Aż mi się Woicki przypomniał z półfinału i finału Uniwersjady, gdzie chyba zapomniał, że skończyły się mecze z rywalami dwie czy trzy półki niżej i wypadałoby pomóc drużynie w jakiś inny sposób aniżeli przegryzanie długopisu.

Podsumowując: wszystko jest super, mamy wyniki, gramy tak jak nam potencjał pozwala, trener podejmuje same trafne decyzje pod względem taktyczno-technicznym. Kraina mlekiem i miodem plynącą, chyba piszę o jakieś reprezentacji odnoszącej sukcesy na międzynarodowych imprezach? A nie, czekaj... Tak więc, pozwól innym, że mają inny pogląd na tę sprawę. :)

PS. Zabawne zarzucać komuś buractwo i chamstwo, gdzie nie ma żadnych, ale to żadnych epitetów pod adresem trenera, tylko używanie nazwiska i imienia pisanych oczywiście z dużych liter. Myślę, że za grosz nie mam do niego szacunku i jestem burakiem jakich mało. Mógłbyś się zdziwić wychodząc na ulicę, tam dopiero byś doznał szoku.
troche zorientowany pisze:panowie po co ta sprzeczka! Otóż jest lepsza siatkarka obecnie na przyjęciu Zuzanna Górecka. Udowodniła to na MŚ U20. A JN zabrał ją na LN by zagrała łącznie może z 8 min. Czy ten gość w ogóle ma jaja?
Ale o czym Ty w ogóle piszesz? Przecież to tak jakby w podstawówce robić lekcje fizyki :) Trener powoła kogo chce, mecz będzie też prowadził po swojemu. Najważniejsze, że są wyniki na miarę potencjału a kto by się tam takimi szczegółami przejmował.

Ktoś z was wcześniej pisał, że być może Wójcik nie jest powołana za wcześniejszą odmowę gry w kadrze B. W jak dużym stopniu może być to prawdą? Jakże pasowałoby to do mojego obrazu trenera Nawrockiego, ale może to już zachowam dla siebie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

do niepoinformowany: w punkt zgadzam się. Ale co z tego jak JN jest nieusuwalny bo pewnie spolegliwy i na zasadzie kolesiostwa. Mam teraz taką nadzieję, że Antiga jak za rok będzie miał już bardzo dobre rozeznanie w LSK i stanie samoistnym kandydatem na tę funkcję. Niestety tak jak wielu powiedziało wcześniej można z naszego zasobu ludzkiego wycisnąć więcej a ostatni postęp to nie wynik jakiejś myśli szkoleniowej JN tylko indywidualny postęp kilku zawodniczek tyle i aż tyle.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: niepoinformowany »

troche zorientowany pisze:Ale co z tego jak JN jest nieusuwalny bo pewnie spolegliwy i na zasadzie kolesiostwa. Mam teraz taką nadzieję, że Antiga jak za rok będzie miał już bardzo dobre rozeznanie w LSK i stanie samoistnym kandydatem na tę funkcję.
Dokładnie tak, ja innej przyczyny nie widzę że związek może marnować kolejne lata żeńskiej kadry. Rozumiem dać szansę, rok czy dwa na odbudowę drużyny, poskładanie jej na nowo. A tymczasem mamy 5. sezon i ktoś widzi zauważalne postępy tej drużyny niewynikające z indywidualnego progresu zawodniczek?

Pomysł z Antigą ciekawy. Zgadzam się, że jak rozezna się co do realiów ligi to może być dobrym kandydatem.
troche zorientowany pisze:Niestety tak jak wielu powiedziało wcześniej można z naszego zasobu ludzkiego wycisnąć więcej a ostatni postęp to nie wynik jakiejś myśli szkoleniowej JN tylko indywidualny postęp kilku zawodniczek tyle i aż tyle.
I to jest całe clou dyskusji. Wyciągnąć coś z zespołu, wycisnąć coś ponad umiejętności, które indywidualnie są rozwijane podczas szarej rzeczywistości ligowej. Czy na tym forum istnieje druga osoba, która twierdzi, że nasz trener to robi?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

no weźmy Turczynki. Top światowy ale oprócz super Karakurt to nie widzę jakiś super indywidualności. Zdolny dobrze przez trenera poukładany zespół. No ale Guitetti i JN to przepaść i różnica 3 ,4 poziomów szkoleniowych.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

Mam nadzieję, że Polacy w IO odpadną w ćwierćfinale, PZPS zwolni wtedy Heynena i dadzą im JN :] Ciekawe jakie będą opinie, na pewno hurraoptymistyczne :D

Świetny jest ten tok rozumowania siatkówki męskiej: i tak mamy beznadziejne zawodniczki --> po co lepszy trener
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Ehhh... :]
niepoinformowany pisze:Sam piszesz banialuki o bloku Polek
Czytaj ze zrozumieniem. Więcej wysiłku. Może Cię stac...
niepoinformowany pisze:Do ciebie żadne argumenty nie docierają.
Cos mnie omineło? Nie zauwazyłem... :]
niepoinformowany pisze:Zabawne zarzucać komuś buractwo i chamstwo, gdzie nie ma żadnych, ale to żadnych epitetów pod adresem trenera, tylko używanie nazwiska i imienia pisanych oczywiście z dużych liter. Myślę, że za grosz nie mam do niego szacunku i jestem burakiem jakich mało. Mógłbyś się zdziwić wychodząc na ulicę, tam dopiero byś doznał szoku.
A skąd wiesz, czego bym doznał? :] Nie sądz innych swoja miarą. No i nie kłam, bo gdybyś uzywał imienia i nazwiska lub samego nazwiska w gorszym przypadku, to nie odezwałbym się w zyciu. Nie mam zadnej satysfakcji, zwyczajnie mi szkoda...
troche zorientowany pisze: panowie po co ta sprzeczka! Otóż jest lepsza siatkarka obecnie na przyjęciu Zuzanna Górecka. Udowodniła to na MŚ U20.
:]

Ogólnie tez uważam, że np Z Guidettim na ME zdobylibyśmy nawet tytł Mistrza Świata, a nawet Wszechświata, a co mi tam... :]
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

grzegorzg pisze:Ogólnie tez uważam, że np Z Guidettim na ME zdobylibyśmy nawet tytuł Mistrza Świata, a nawet Wszechświata, a co mi tam... :]
Ale się pogrążasz :] Nie ma to nic do rzeczy. Czyli jeżeli na MŚ czy mistrza IO szanse mają Włoszki, Brazylia, Chinki i Serbki to inne reprezentacje mogą w ogóle rozwiązać drużyny i nie grać ? :] Jakoś Turczynki czy wcześniej Niemki nie są potentatami a mogą mieć trenera na poziomie.

Każde poszukiwanie argumentów kończy się na tym, że mamy to co mamy i się cieszmy. Szkoda że u panów nie został Gościniak, przecież było dobrze nie? :] :] :] Żenada żenad. Był Anastasi, Lozano po co ich zwolniono? Antige? Źle było? Z USA na IO nie można przegrać które miało lepszą kadrę niż my? Niezłe rozdwojenie jaźni.

Zrozum, że nikt nie liczy na MŚ, ME czy nawet medale tych imprez. Ale awans na MŚ druzyny, która poziomem mieści się w TOP12 świata chyba jest obowiązkiem nie sądzisz? Lub QF ME? Tymczasem my przegrywamy z kadrami gorszymi od nas więc o czym tu mowa?
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4601
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: niepoinformowany »

Nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem, więc mi tego nie imputuj z łaski swojej.

Teraz zacznę używać zwrotów "jego ekscelencja szanowny Pan trener Jacek Nawrocki" w każdej swojej wypowiedzi, żeby internetowy ekspert przestał zarzucać mi chamstwo nie znając mnie. Dla mnie nie ma problemu. ;)

Jak zwykle brak odniesienia się do argumentów, tylko chamskie wstawki. Ale czego można było się spodziewać oprócz gimnazjalnej odzywki z Guidettim. To ja odpowiem tak: z nim na pewno gorzej by nie było, bo nie wiem, czy z jakimkolwiek poważnym trenerem mogłoby być gorzej.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: Papito13 »

W przeciwieństwie do Heynena i wielu innych trenerów reprezentacji, nasz trener postanowił zagrać Ligę Narodów na maxa. Nie było sprawdzania i ogrywania młodszych zawodniczek, była gra o wynik. Udało się wejść do szóstki, ale brak tego awansu przy byłby trochę wtopą patrząc na podejście trenera do tej imprezy. Ciekawe jaki to miało wpływ na przygotowania do startującego turnieju we Wrocławiu i jak tam się nasza kadra zaprezentuje.

Co do samych powołań. Po raz kolejny (bo przed F6 LN też było parę dziwnych decyzji) jest kilka ciężkich do wytłumaczenia (a w przeciwieństwie do kadry męskiej, trener tego nie tłumaczył/nikt go nie zapytał) wyborów. Powołanie tylko 3 przyjmujących to bardzo duże ryzyko, bo wejście rezerwowej przyjmującej (nie ważne czy na chwilę czy na dłużej) zamyka możliwość jakiejkolwiek innej zmiany na tej pozycji. Można zgłosić libero jako zawodniczkę z pola i ją wpuszczać do drugiej linii za Stysiak, ale w przypadku jakiejkolwiek (tfu tfu) kontuzji zostajemy bez zmiany na kluczowej pozycji. Za to mamy 3 atakujące. Skoro kluczową zawodniczką jest Smarzek, a trener też mocno ufa Zaroślińskiej to po co powołana jest jeszcze Martyna Łukasik, która miała (albo ma) problemy ze zdrowiem, nie wiem czy spędziła na boisku chociaż kilkanaście minut w tym sezonie reprezentacyjnym, a dodatkowo pewnie nawet się na boisku we Wrocławiu nie pojawi. Decyzja co najmniej dziwna, ciężka do zrozumienia i bardzo ryzykowna.

Z oceną trenera za ten sezon wstrzymałbym się do ME (no, chyba, że wywalczymy w ten weekend awans na IO), ale to już na pewno jest moment w którym trzeba zacząć od kadry żeńskiej czegoś wymagać, bo nie można wiecznie przebudowywać ("odmładzać") zespołu i niczego nie wymagać.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

do papito: ale pytanie co takiego musiałoby się stać aby zwolniono trenera? Myślę że tylko jakaś katastrofa np teraz przegrane 3 mecze w kwalifikacjach i prawie wszystkie w grupie w ME to może podkreślam może PZPS zastanowiłby się ale to tylko gdyby dziewczyny zrobiły woltę bo inaczej mało jest to prawdopodobne choć przegranie z Tajlandią czy Porto Rico nie jest takie całkiem niemożliwe. Jednym słowem trzeba wymagać i stawiać cele a po ich nieosiągnięciu weryfikacja gdy nie ma wyniku. Tak jest w męskiej i nie możemy narzekać.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

troche zorientowany pisze:do papito: ale pytanie co takiego musiałoby się stać aby zwolniono trenera?
Problem w tym, że tutaj - tak realnie - ciężko wymagać jakichś konkretnych wyników sportowych. Świetnie brzmi hasło poprawy wyników, ale jakich wyników oczekujemy? Bardzo prawdopodobne, że na Igrzyskach zagrają tylko cztery żeńskie europejskie zespoły, a w takich okolicznościach do awansu na Igrzyska pokonać musielibyśmy albo mistrzynie świata, Serbki, albo wicemistrzynie świata - Włoszki, albo czwarty zespół ostatnich MŚ - Holenderki. To jest jednak abstrakcja. Zostają mistrzostwa Europy - ale i tutaj na papierze jest 5-6 mocniejszych, i kilka porównywalnych, na papierze zespołów. Więc prawdopodobnie skończy się na ćwierćfinale ME i wyraźną porażką z Serbkami w niedzielę - i czy można będzie to uznać za rozczarowanie? Nie sądzę.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

niestety taka jest prawda. Serbki są nie do ruszenia a Holenderki ewentualnie w kwalifikacjach też . Widziałem mecz z Belgijkami to jednak półka wyżej. A jeszcze nie zapominajmy o Turczynkach, które pokonać będzie bardzo trudno.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

troche zorientowany pisze:niestety taka jest prawda. Serbki są nie do ruszenia a Holenderki ewentualnie w kwalifikacjach też . Widziałem mecz z Belgijkami to jednak półka wyżej. A jeszcze nie zapominajmy o Turczynkach, które pokonać będzie bardzo trudno.
Owszem - jeżeli Turczynki przegrają w Ningbo z Chinkami, to w styczniu w Berlinie zobaczymy Holenderki/Włoszki, Turcję, Niemcy, Belgię, Polskę, Bułgarię i gospodynie - to tutaj będziemy dopiero trzecim-czwartym zespołem do awansu, i nie dlatego, że mamy takiego, a nie innego trenera, a dlatego, że Holenderki czy nawet Turczynki mają jednak lepsze zawodniczki.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

dlatego poprawa przyjęcia w tym zespole to jak dzwonek na alarm i to natychmiast. Dlatego dla mnie Górecka i Wójcik na ME powinny być powołane!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: mewa »

na szczęscie za Magdę Stysiak mamy w składzie jeszcze dwie inne atakujące...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”