Reprezentacja kobiet 2019

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

USA to jeszcze, ale jak Brazylijki wystawią trio Natalia-Gabi-Tandara to raczej będzie pogrom :( Amerykanki wydaje się że nawet nam pasują i może z Wołosz coś się uda, ale tu obowiązkowo dobry dzień Smarzek, Stysiak i poprawa u środkowych musiałaby się zdarzyć.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: phil »

Ciekawe kto został zaproszony do Szczyrku skoro np. Alicja Grabka będąca w szerokiej kadrze nie dostała zaproszenia, a w tym i ubiegłym tygodniu VNL właściwie była jedyną alternatywą na rozegraniu za Nowicką.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: drukjul »

Ciekawy wywiad z Nawrockim na http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... MIN_Link_4

Nasz trenejro wyjaśnił, że z uwagi na konflikt terminów z MŚ U20 w Meksyku (12-21 lipca), jest już przesądzone że Stysiak nie weźmie udziału w sierpniowych interkontynentalnych kwalifikacjach olimpijskich. Sam nie wiem co o tym myśleć. :|
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: phil »

Chyba odwrotnie. Nie pojedzie na MŚ juniorek z uwagi na kwalifikacje do IO.
Od razu zaznaczę, że jeśli chodzi o siatkarki z mistrzostw świata juniorek, to na ten mundial nie pojedzie Magda Stysiak, ponieważ dołączyłaby ona do nas zbyt późno.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: drukjul »

phil pisze:Chyba odwrotnie. Nie pojedzie na MŚ juniorek z uwagi na kwalifikacje do IO.
Chyba tak. :D Mam widocznie problem z czytaniem ze zrozumieniem. ;)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

Czyli Ola Wójcik nie grała całą LN a teraz nagle dołączy do kadry na kwalifikacje do IO? Trochę to dziwne.. Chyba że miała jakiś uraz/kontuzję, no to wtedy da się to wytłumaczyć.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

Z Olą Wójcik w składzie możemy mieć skład kompletny o ile wkomponuje się ją w zespół. Razem z Górecką największy talent i potencjał na przyjęciu. Oglądałem ją w LSK często szukając kogoś w miejsce Grajber lub Medrzyk i ma wszystko by stać się szóstkową przyjmującą.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

już za chwilę F6 z udziałem naszych pań. Powiem wprost jest to od czasów naszych złotek czyli od lat 2003-2009 największy sukces żeńskiej siatkówki. Spodziewam się zaciętych pojedynków i dobrej gry dziewczyn. Tego od nich oczekuję. Wynik ponad już właściwie jest osiągnięty ale półfinał to już byłby kosmos. Myślę że żaden obecny ekspert w to nie wierzy bo trudno byłoby opierając się tylko na porównywaniu potencjału poszczególnych reprezentacji. Jednak w grach zespołowych liczy się też zaangażowanie i kolektyw. Po cichu liczę na niespodziankę. Obserwując polską scenę sądzę, że polska opinia bardziej nie docenia możliwości Polek niż zagranica. Dotyczy to również tego tu forum gdzie wypowiedzi dalekie są od uznania klasy naszych siatkarek. Wierzę, że po tym turnieju zmienią zdanie. Dziewczyny do boju i bez kompleksów a będzie dobrze. :D
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

no i przyszedł czas na podsumowanie występu naszych pań w LN. Ogólnie można powiedzieć że na duży plus. Dziewczyn się nie spaliły i zdobyły doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości.
Generalnie na pierwszy rzut oka na plus rzuca się organizacja gry na blok-obrona połączona z dobrą zagrywką. Jednak tutaj najbardziej do poprawki pozostaje dogranie drugiej piłki na kontrze. Kulejemy w tym przypadku w stosunku do najlepszych. Najwięcej pracy wymaga libero czyli Maria Stenzel ale pozostałe zawodniczki również. Dużo lepiej robi to Paulina Maj. Do ciągłej poprawki jest też czytanie gry i obrona piłek po ataku przeciwniczek. To jednak są motoryczne i indywidualne zdolności które się ma lub nie.
Atak to Malwina Smarzek. Bezwzględna liderka i właściwie koń pociągowy tej reprezentacji. Właściwie nie ma zwycięstwa bez jej znaczącego wkładu. Udźwignęła ciężar. Brawo! Pozostaje lewe skrzydło. Natalia Medrzyk nieźle ale de facto Magda Stysiak ma tutj odegrać kluczową rolę. W kilku spotkaniach taką rolę odegrała ale w F6 niestety już nie. Gdy nabierze pewności siebie a przede wszystkim nauczy się podejmować właściwe wybory w sytuacji gry pod presją wtedy atak u nas rozłoży się i możemy grać jak równy z równym nawet z Serbkami. Nasze środkowe bardzo dobrze spisują się gdy mają dobrze dograne piłki. Wyjątkiem na minus jest Agnieszka Kąkolewska, która ma ogromne problemy z koordynacją ruchów przy atakach. Ciągle należy drżeć czy skończy nawet przy perfekcyjnie rozegranej piłce.
Zagrywka to nasza siła. Mamy tu ogromne rezerwy. Jeśli podniesiemy jej poziom to wszystko inne ulegnie poprawie. Właściwie każda umie dobrze zagrywać. Na wyróżnienie zasługuje na pewno Nowicka, Algierska, Efimienko, Mędrzyk.
Przyjęcie niestety to najsłabszy punkt ale w F6 tylko dwa sety były słabe. Wtedy należy zrekompensować je własną zagrywką bo zawsze w tym elemencie można popełnić błąd ale kwestia jego naprawy. Najsłabiej wypada Maria Stenzel tak chwalona wielokrotnie. Praca i praca. Mędrzyk bardzo dobrze się spisywała również w ataku.
Najsłabszą ocenę otrzymuje Jacek Nawrocki. Sytuacja z 4 seta z USA to moim zdaniem wina naszego trenera. Oczywiście zgoda z ogólną tezą że Magda Stysiak powinna obserwować głównie sędziego i jego werdykty ale tutaj wyszło niedoświadczenie. Zamieszanie wprowadził Nawrocki. Dlaczego podobnej sytuacji nigdy nie zobaczymy w przypadku innych reprezentacji. Mam do trenera zastrzeżenia dlaczego reaguje po naszej serii złych przyjęć dopiero jak jest 5-6 punktów przewagi przeciwnika.
Tie break to krótki set i moment nieuwagi kończy się przegraną. No i wreszcie zmiany!!!! Ten trener zabiera 14 dziewczyn ale w F6 nie dokonuje właściwie zmian oprócz zadaniowych. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem to zgoda ale gdy nie idzie to po co są rezerwy. Taka Alagierska czy Witkowska w meczu z Brazylią pojawiły się na boisku razy 0 dosłownie 0!!!! Największy grzech to grzech pychy naszego trenera. On sądzi jak się go słucha że wszyscy się uczą i uczą ale gdy przychodzi co do czego to on wie najlepiej. Na czasach w chwilach trudnych zamiast motywować dodawać otuchy czasami zrugać za prosty błąd to on włącza swoje "eksperckie " tyrady jakby był na treningu gdzie czasu jest dużo a na czasie tylko 30 sekund. Jednym słowem to pan Nawrocki ma najwięcej do nauki.
Konstatując zespół ma papiery na duże granie ale teraz jak sztab trenerski to wykorzysta i ustawi zespół w kontekście kwalifikacji. W kontekście rozwoju to indywidualna praca w klubach w najbliższym sezonie ligowym zadecyduje czy kilka dziewczyn jeszcze nie do końca ogranych na najwyższym poziomie ( Stysiak, Górecka, Stenzel, Nowicka) podniesie swój poziom o szczebel wyżej. Jeśli tak to będziemy mieć wreszcie zespół na poziomie światowym. Do boju dziewczyny!!
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: Papito13 »

Wynik dziewczyn w tej LN można śmiało uznać za sukces, ale ciężko mi się zachwycać dotychczasową grą i wynikami tej reprezentacji. Cieszy, że nieco więcej pograły Alagierska i Stenzel, a dużo szans dostała Stysiak, ale jednak wciąż gra oparta była na tych samych zawodniczkach co w poprzednich sezonach. Postęp jest, ale to przede wszystkim zasługa indywidualnej poprawy kilku dziewczyn, a tegoroczny występ w LN nie jest dużo lepszy od tego w poprzednim sezonie. Rok temu była ósma lokata i osiem wygranych, a w tym szósta pozycja i dziewięć zwycięstw, ale warto pamiętać, że Serbia, Rosja i Holandia kompletnie olały tą LN, a jedynie Chinki nieco poważniej potraktowały fazę interkontynentalną w tym sezonie. Mimo tego, awans do F6 jest sukcesem i cieszy, bo dawno nasza żeńska kadra nie osiągnęła takiego wyniku.

Osobiście mam jednak duże obawy, że granie na maxa w LN może się tej drużynie odbić czkawką. Ta sama grupa, która przez 5 tygodni latała po świecie i wypruwała sobie żyły, żeby w turnieju finałowym zagrać, teraz pokazała się w Chinach, a za kilka tygodni znowu będzie grać turniej o kwalifikacje olimpijską, a zaraz po nim zacznie się szykować do ME, które zagrają u siebie. Nie ma tu za dużo (o ile w ogóle) czasu na odpoczynek i ja się nieco obawiam o zdrowie naszych liderek.

Indywidualnie największą zwyciężczynią tej Ligi Narodów jest z pewnością Malwina Smarzek, zagrała kapitalny turniej, była absolutną liderką tej kadry i to chyba nie tylko sportową, a rekordy jakie ustanowiła długo nie zostaną pobite. Odkryciem jest Magda Stysiak, która pokazała gotowość do odgrywania dużej roli w kadrze i udowodniła, że warto na nią stawiać. Oczywiście, przed nią jeszcze długa droga, ale swoją szansę wykorzystała już teraz i to powinno jej pomóc w dalszym rozwoju. Ja bym postawił duży plus przy Natalii Mędrzyk, która w klubie była tylko rezerwową, a pokazała się z dobrej strony w LN oraz przy Julii Nowickiej, która nie tylko dobrze wywiązała się ze swoich obowiązków jako rozgrywająca, ale dołożyła parę bardzo udanych zmian zadaniowych. Za to spory minus przy środkowych, które mocno kuleją w ataku i dobra gra blokiem + niezła zagrywka to trochę za mało. Osobiście liczyłem na nieco lepszą grę Alagierskiej, którą stać na więcej i miała realną szansę przebić się do pierwszej szóstki. Miałem też nadzieję, że lepiej wypadnie Maria Stenzel, która zanotowała świetny sezon ligowy. Nie wiem czy problemem tej dwójki był przeskok na wyższy poziom rywalizacji, a na ile sama gra w kadrze (bo to prawie debiutantki), ale mam nadzieję, że już niedługo pokażą lepszą grę.

Na koniec co nieco na temat trenera. Nie wiem czy walka o awans do Final Six i gra na maxa w LN to jego pomysł czy może ktoś mu to narzucił, ale ten dobry wynik na pewno może mu pomóc w utrzymaniu posady. Zresztą to już czas, żeby zacząć wymagać jakichś wyników od tej drużyny, a brak awansu do F6 przy tak bojowym nastawieniu z naszej strony i tak luźnym podejściu kilku topowych reprezentacji byłby jednak rozczarowaniem. Nie jestem pewien co do słuszności tej pełnej mobilizacji na Ligę Narodów, ale na efekty (zarówno pozytywne, jak i negatywne) trzeba nieco poczekać. Za to kompletnie nie rozumiem zabierania do Chin Murek i Łukasik, które przez całą LN nie grały, a dodatkowo Martyna Łukasik była kontuzjowana i nie mogła drużynie pomóc. Decyzja co najmniej dziwna, bo były inne dziewczyny gotowe do grania, niektóre z nich nawet jeździły z drużyną po świecie podczas fazy interkontynentalnej i mogły do Chin polecieć. Zupełnie nie przekonuje mnie sposób prowadzenia kadry podczas meczów, zmiany są często spóźnione, czasy w średnio trafionych momentach, a mi bardzo często brakowało odpuszczenia seta i zmian na odpoczynek dla wyraźnie zmęczonych zawodniczek. Może mi się wydaje, ale trener rzadko walczył o swój zespół i ich punkty przy nieco kontrowersyjnych sytuacjach, najlepszy przykład to mecz z USA. Wyobraźcie sobie Vitala w takiej samej sytuacji, nie wiem czy na żółtej kartce i spore kłótni by się skończyło. Za to organizacja gry jest całkiem niezła, system blok-obrona działa sprawnie i wydaje się, że atmosfera w drużynie jest dobra i to są duże plusy dla trenera. Liga Narodów nie jest najważniejszą imprezą tego sezonu dla tej drużyny, ale za tą imprezę Jacka Nawrockiego oceniłbym dość pozytywnie, chociaż wciąż mam obawy, jak na resztę sezonu i zdrowie zawodniczek wpłynie granie na maxa przez te kilka tygodni i ta ocena może się w przyszłości nieco zmienić.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

Ale z drugiej strony Polki trochę miały pecha w losowaniu, bo wygląda na to że trafiły na najsilniejsze drużyny. Włoszki na F6 przyleciały z wakacji, Chinki grały kadrą B, a Turcja się skompromitowała w meczu z Brazylią. Tak czy siak, z tego co mówiły nasze zawodniczki, ten turniej też grały trochę "z biegu" bo miały chwilę wolnego więc całe szczęście JN już nie piłował bez sensu dla lepszego wyniku.

Ogólnie biorąc pod uwagę, że Wołosz grała tak naprawdę z dziewczynami pierwszy raz po roku przerwy i meczach w Opolu, potrzeba czasu żeby się zgrać. Poza tym, na pewno dużym wzmocnieniem będzie powrót Zaroślińskiej, Maj i Wójcik. Więc wygląda to wszystko naprawdę nieźle i o ile nikt nie wymaga wygranej z Serbią w kwalifikacjach do IO, to na ME są szanse na dobry wynik. W kwalifikacjach europejskich do IO też będzie szansa, bo Turcja czy Holandia to na pewno zespoły z którymi możemy wygrać (może nie seryjnie, ale jeden mecz na 3 na pewno). Serbia, Włochy, Rosja raczej awansują bezpośrednio.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: Noworoczny »

Serpentynka.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

No tak, tak wyszło :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Nie miałem jakoś chwilki, ale musze nawiazac do ostatnich występów Magdaleny Stysiak. Otóz bardzo mi się podobała jej praca jako przyjmującej w elementach gry poza siatką. Była aktywna w polu i asekuracji i nie zaniedbywała tych obowiązków przypisanych do jej pozycji. Nawet próbowała bronic padem bocznym. W każdym razie wyrazy uznania za chęc. Moze efekty nie sa na razie imponujace, ale tez nie sa dramatyczne i zapowiadają rasową przyjmującą. Oczywiście nie mam zamiaru twierdzic, że w elementach defensywnych będzie wybitna, ale mysle, że warto deocenic te chęci i pracę wykonaną. Tak czy siak - szacunek.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

Zgadzam się - ale ona akurat nie musi być wybitna w elementach defensywnych. Jeśli będzie robić te 10-20 pkt. w meczu, to wystarczy że będzie w miarę ogarniać przyjęcie na 1,5 m i nie będzie dramatem w obronie i będzie mieć miejsce w nie jednej drużynie. Tak jak to jest u Holenderek z Buijs, Dominikanek z De La Cruz itd.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

jutro Polki wezmą udział w Turnieju o Puchar Gubernatora Okręgu Kaliningradzkiego. Może ktoś wie czy jakaś transmisja w rosyjskiej telewizji będzie? Warto byłoby to zobaczyć. To podobno po tym turnieju JN ustali ostateczny skład na turniej we Wrocławiu. Chciałbym wiedzieć czy ten turniej w ogóle będzie miał na to wpływ czy tylko miesza dziewczynom w głowach.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: drukjul »

troche zorientowany pisze:jutro Polki wezmą udział w Turnieju o Puchar Gubernatora Okręgu Kaliningradzkiego. Może ktoś wie czy jakaś transmisja w rosyjskiej telewizji będzie? Warto byłoby to zobaczyć. To podobno po tym turnieju JN ustali ostateczny skład na turniej we Wrocławiu. Chciałbym wiedzieć czy ten turniej w ogóle będzie miał na to wpływ czy tylko miesza dziewczynom w głowach.
W rozpisce ogólnokrajowych rosyjskich programów sportowych zapowiedzi transmisji z Królewca niestety nie widzę. :(

Tu są linki do profilów VKontakte (rosyjski odpowiednik Facebooka) organizatorów/gospodarzy turnieju, czyli regionalnego kaliningradzkiego związku piłki siatkowej https://vk.com/volley39, oraz miejscowego klubu siatkarskiego Lokomotiw https://vk.com/vc.loko

Jeżeli będzie w ogóle jakaś transmisja-stream z meczów turnieju, to stosowna informacja i link do transmisji powinna się na profilach VK organizatorów turnieju znaleźć.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

dziękuję za info. Ciekawe czy coś będzie można zobaczyć. Słowna relacja to nie to samo.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: drukjul »

troche zorientowany pisze:dziękuję za info. Ciekawe czy coś będzie można zobaczyć. Słowna relacja to nie to samo.
Przyznam, że jestem zdezorientowany, bo na obu podlinkowanych przeze mnie wyżej profilach VK organizatorów turnieju odpowiedzi na zadane pytanie, czy będzie transmisja czy nie są całkiem różne.

Profil kaliningradzkiego związku piłki odpowiedział krótko, że nie - żadnych transmisji nie będzie, natomiast profil klubu Lokomotiw zostawia odrobinę nadziei, odpowiadając "postaramy się coś zrobić, jeżeli będzie taka możliwość to damy link", "proszę śledzić nasz profil jutro". Więc jeżeli gdzieś szukać tej transmisji to jutro przed samym rozpoczęciem spotkań właśnie na klubowym profilu Lokomotiwu https://vk.com/vc.loko
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

do drukjul; też tak to zrozumiałem. Zobaczymy może coś skombinują.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

aha mecz o 16 a nie o 16:30!!
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

obejrzałem mecz Polek z Rosjankami w ramach Pucharu Gubernatora. Niestety nie wyglądało to dobrze. Najsłabiej wygląda przyjęcie oraz masa błędów własnych. Przy agresywnej zagrywce Grajber to kopalnia punktów dla przeciwniczek. Trudno być optymistą przed turniejem kwalifikacyjnym. Bardzo słaba zagrywka Polek nie dawała szans na dogonienie przeciwniczek. Zupełnie odwrotnie wyglądało to ze strony Rosjanek. Całymi seriami traciliśmy punkty. Polki grały jakoś ospale bez fantazji. Już od piątku karty zostaną okryte. Nie wiem czy ten turniej LN nie był jednak zbyt męczący. Nie wiem czy złapią dziewczyny świeżość. Jedno mi się nasuwa: Górecka pilnie na przyjęcie do reprezentacji!!!! Ale to pewnie moje tylko pobożne życzenia.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

troche zorientowany pisze:obejrzałem mecz Polek z Rosjankami w ramach Pucharu Gubernatora. Niestety nie wyglądało to dobrze. Najsłabiej wygląda przyjęcie oraz masa błędów własnych. Przy agresywnej zagrywce Grajber to kopalnia punktów dla przeciwniczek. Trudno być optymistą przed turniejem kwalifikacyjnym. Bardzo słaba zagrywka Polek nie dawała szans na dogonienie przeciwniczek. Zupełnie odwrotnie wyglądało to ze strony Rosjanek. Całymi seriami traciliśmy punkty. Polki grały jakoś ospale bez fantazji. Już od piątku karty zostaną okryte. Nie wiem czy ten turniej LN nie był jednak zbyt męczący. Nie wiem czy złapią dziewczyny świeżość. Jedno mi się nasuwa: Górecka pilnie na przyjęcie do reprezentacji!!!! Ale to pewnie moje tylko pobożne życzenia.
No właśnie teraz pytanie, czy Polki po LN i odpoczynku miały trochę cięższą siłownię i dopiero teraz nabiorą świeżości czy po prostu już klapną z formą i będzie coraz gorzej. Znając JN raczej to drugie i będzie powtórka z Torwaru. Rosjanki są w zupełnie innym cyklu, bo te najlepsze zawodniczki odpoczywały i teraz pownny zwyżkować z formą, więc sam wynik jako taki mnie nie dziwi natomiast obawiam się że dziewczyny są wykończone i obniżają loty.

Jedyna nadzieja obecna na tą kadrę to albo granie Wójcik/Mędrzyk albo Wójcik/Stysiak ale pewnie skoro Oli nie było do teraz w kadrze to JN na nią nie postawi. A szkoda, bo naprawdę dobry sezon zagrała a Grajber gra beznadziejnie cały sezon + kadrę. Nie wiem jak można ją trzymać na boisku jako defensywną przy 8 bł. w przyjęciu w meczu z Rosją :]
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

Grajber co prawda miewała lepsze mecze w LN ale sporadycznie i tak naprawdę nie wiadomo dlaczego tak się działo. Sezon słaby a te pojedyncze mecze nie dawały nadziei na ustabilizowaną formę. Najsłabiej prezentuje się w ataku. Ona właściwie kończy gdy brak bloku bo przy pojedynczym często łapie czapę. Wójcik była w Rosji i zagrała momentami ale nikt do niej prawie nie grał piłek. A ona ma dobre przyjęcie ale jeszcze lepiej atakuje. Nawrocki nie lubi zmian a jak już to gdy nie ma wyjścia. Zabrał Górecką na LN a weszła na 3 min dwa lub trzy razy. Co można powiedzieć o formie zawodniczki po 2 akcjach. Nic. Na szczęście w MŚ juniorek pokazała swoje już bardzo duże umiejętności. Uważam że już jest lepsza od starszej Grajber.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: SevenUP »

Wystarczy obejrzeć play off LSK tegoroczny, a szczególnie finał, żeby zobaczyć jak właśnie Wójcik wybijała praktycznie wszystkie piłki o blok i taka zawodniczka właśnie by się przydała. Mędrzyk też to potrafi, tylko że ona albo musi ciągnąć atak ze Smarzek jak jest z nią Grajber (i wtedy ma ciężko), albo być defensorką jak gra ze Stysiak. Dlatego mnie ciekawi, czy nie lepiej jak póki co grałaby para Wójcik/Mędrzyk i Stysiak do 1 linii na parę piłek.

No ale tego ofc się nie dowiemy nigdy :]
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: mewa »

rozgrywające: Julia Nowicka, Marlena Pleśnierowicz, Joanna Wołosz
atakujące: Martyna Łukasik, Malwina Smarzek-Godek, Katarzyna Zaroślińska-Król
przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Magdalena Stysiak, Aleksandra Wójcik
środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Kamila Witkowska
libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel

w środę wieczorem trener ma podać 14 nazwisk z tej 16. Odpadnie rozgrywająca i atakująca. Olę Wójcik mamy więc szansę zobaczyć we Wrocławiu.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: troche zorientowany »

szkoda że JN ma podać skład dopiero w środę. Mam nadzieję że dziewczyny już to wiedzą bo to wprowadza niepotrzebną nerwowość gdy tutaj trzeba skupić się na szlifowaniu elementów taktycznej gry i zgranie. Dla mnie Nowicka bezwzględnie miałaby miejsce w 14. Martyna Łukasik w ogóle mnie nie przekonała. Mam nadzieję, że Ola Wójcik będzie do dyspozycji.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: mewa »

może jestem głupi i nie rozumiem skreślenia Oli Wójcik i grania w turnieju tylko 3 przyjmującymi. Jak wygrają wszystkie trzy mecze i awansują, to grzecznie przeproszę...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja kobiet 2019

Post autor: grzegorzg »

Myslę, ze to wynika po prostu z matematycznej oceny szans. Pewnie jest znacznie bardziej prawdopodobne, że pozostałe zawodniczki wniosa cokolwiek do gry w ciagu zaledwie 3 meczów, np na zmianach na zagrywce czy w bloku, niz to, ze 4 przyjmujaca by w ogóle zagrała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”