ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: zajczik »

Na marginesie czy ktoś wie dlaczego na zawodach U17 gramy rocznikiem 2003 a nikogo z 2002 gdzie mamy kilku ciekawych zawodników?
Statystyki:
https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=36773
Słabo Olszewski i Szymendera w ataku. Środkowy to jedynie o Górowskiego może chodzić, gdyż drugi ma 0% w ataku i 0 bloków :<
Ostatnio zmieniony 20 lip 2019, o 16:59 przez zajczik, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

zajczik pisze:Na marginesie czy ktoś wie dlaczego na zawodach U17 gramy rocznikiem 2003 a nikogo z 2002 gdzie mamy kilku ciekawych zawodników?
Rocznik 2002 to rocznik młodzieżowy 2001-2002, rocznik 2003 to rocznik młodzieżowy 2003-2004. Ta grupa z rocznikiem 2003 za rok zagra na Mistrzostwach Europy kadetów. Ta tytulatura może być myląca - w odbywających się MŚ do lat 21, biorą zawodnicy z roczników 99-w dół, i tak dalej.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: zajczik »

gadugadu pisze:Obejrzałem tylko 4 seta. Pierwszy raz widziałem tych chłopaków. Fajnie wyglądał atakujący ( Nowik?). Środkowy, ten który grał przy Śliwce, fajnie się przemieszczał w bloku. Jak się nazywa? Ile ma wzrostu?
Skład i dane polskiej ekipy:
https://www.cev.eu/Competition-Area/Com ... 31&ID=1112
kanimo

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: kanimo »

Pisalam o tych chlopakach w temacie "Perspektywiczni. Z EEVZa w tle."
Z tego co zdolalam zobaczyc dzisiaj (niestety cielo jak diabli w obu przegladarkach) to jakby mniej sily w ataku niz jak widzialam ich na EEVZie. Jakis kryzysik?
Nowik atakuja z glowa, ale ze statystyk wynika, ze nie jest pierwsza opcja i tak tez bylo wczesniej. Wtedy braklo mu prostej a MP mial slabsze.
Nie uwazam, zeby byl to slabszy rocznik. Wrecz przeciwnie, w moim odczuciu, po obejrzeniu EEVZY i mistrzostw kadeta, gdzie paru zawodnikow gralo, i bylo paru innych tu nieobecnych, jest mocniejszy od poprzedniego, i zdecydowanie mocniejszy od tego jeszcze wczesniejszego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kanimo pisze:Nie uwazam, zeby byl to slabszy rocznik. Wrecz przeciwnie, w moim odczuciu, po obejrzeniu EEVZY i mistrzostw kadeta, gdzie paru zawodnikow gralo, i bylo paru innych tu nieobecnych, jest mocniejszy od poprzedniego, i zdecydowanie mocniejszy od tego jeszcze wczesniejszego.
W roczniku 01/02 nie awansowaliśmy ani na ME do lat 17, ani na ME do lat 18, więc na MŚK też nie zagramy - nie wiem kiedy ostatnio coś takiego miało miejsce. W roczniku 99/00 też byliśmy daleko od medali, z reguły co trzeci rocznik mieliśmy bardzo mocną ekipę, która (co najmniej) robiła medal na MEK, czasem też wygrywała w juniorach (77->83->87->89->95->97), mam duże wątpliwości, czy tak będzie tym razem. Można kwestionować przełożenie rozgrywek młodzieżowych na seniorskie - ale w naszej siatkówce to przełożenie jest naprawdę duże. Kompletnie mnie nie przekonują ci skrzydłowi, tutaj skończymy pewnie z medalem, a próżno któregoś szukać w czołówce najlepiej atakujących.

Pewnie zagramy o brąz z Czechami i wygramy, aczkolwiek na ataku chyba mają drugiego Dzavoronoka.
kanimo

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: kanimo »

Dlatego pisalam, ze lepsi od poprzednich. Przez mistrzostwa kadeta mialam na mysli turniej MPK, gdzie kilku z tych zawodnikow gralo.

Tylko jak pisalam na poczatku, to zadnego z najlepszych atakujacych z MP kadeta nie bylo w tej ekipie (za starzy czy nie pasowali do koncepcji?) A bylo 2 niezlych. Zobaczymy jak przyjmujacy, ale Szymandera dosyc mi sie podoba. Niestety 191 to nieduzo. IMHO rowniez sypacz i libero sa niezli. Przyjmujacy sa powiedzmy wyrownani i na moje oko nie byli w najlepszej formie.
Warto by tez wiedziec, czy Sliwka gral ze wzgledow taktycznych, czy Szymandera mial jakies dolegliwosci.
Ciekawy moze tez byc Nowak z Bydgoszczy, z 04, ostatnio w klubie przestawiony ze srodka na atak.

Oby po szkoleniu centralnym sie poprawili, zamiast leciec z osiagnieciami w dol, jak obecnie grajacy w mistrzostwach swiata U21.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: zajczik »

kanimo pisze:Dlatego pisalam, ze lepsi od poprzednich. Przez mistrzostwa kadeta mialam na mysli turniej MPK, gdzie kilku z tych zawodnikow gralo.

Tylko jak pisalam na poczatku, to zadnego z najlepszych atakujacych z MP kadeta nie bylo w tej ekipie (za starzy czy nie pasowali do koncepcji?) A bylo 2 niezlych. Zobaczymy jak przyjmujacy, ale Szymandera dosyc mi sie podoba. Niestety 191 to nieduzo. IMHO rowniez sypacz i libero sa niezli. Przyjmujacy sa powiedzmy wyrownani i na moje oko nie byli w najlepszej formie.
Warto by tez wiedziec, czy Sliwka gral ze wzgledow taktycznych, czy Szymandera mial jakies dolegliwosci.
Ciekawy moze tez byc Nowak z Bydgoszczy, z 04, ostatnio w klubie przestawiony ze srodka na atak.

Oby po szkoleniu centralnym sie poprawili, zamiast leciec z osiagnieciami w dol, jak obecnie grajacy w mistrzostwach swiata U21.
Na MP Kadetów w Kętrzynie grało chyba tylko trzech: Szymon Górowski (Dunajec Nowy Sącz); Kamil Szymendera (Gwardia Wrocław); Maksym Kędzierski (AKS Rzeszów).Niewielu. Żaden w drużynie medalowej.
Mateusz Nowak jak widać chyba przegrał rywalizację, skoro go nie ma na turnieju.
Zresztą by ktoś z tej kadry grał na MP Młodzików też nie kojarzę.
kanimo

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: kanimo »

Gral tez Nowik z Gdanska imho.
A Nowak gral na ataku. Ale juz mi sie myli, czy w mlodziku czy kadecie. Jakos srednio na jeza wygladalo, ale to chyba swieze przestawienie i jesli to byl kadet to warto wzac pod uwage, ze on o rok mlodszy.

Szymandera gral bardzo dobrze i chyba jakas nagrode dostal.
To moze ja o jakims pozytywie. Fajnie, ze nagrodzono 2 atakujacych bo MVP turnieju zostal atakujacy mistrza, czyli AZSu.
Tym fajniej, ze w reprze wystepujacej na EEVZa wlasnie ta pozycja byla w mojej ocenie najslabiej obsadzona, wiec uznalam ze atakujacych w tym roczniku brakuje. Gral wtedy Nowik z Gdanska, ktorego mozna bylo zobaczyc rowniez w tym turnieju i dalej wydaje sie miec mozliwosc rozwoju ale aktualnie wielkiego entuzjazmu nie wzbudza.
Po obejrzeniu czesci zmagan MP kadetow widze, ze nie. Sa atakujacy.
Naprawde zdolne roczniki, duzo dobrze sie prezentujacych ruchowo zawodnikow.
Ze zacytuje siebie ;) z tematu MPK
Pytanie co do wyboru atakiera pozostaje w mocy.
A Nowak (sprawdzilam) gral w MPmlodzika.


EDIT i jest braz. W niezlym w sumie stylu. Szkoda tego slabszego meczu z gospodarzami, bo z Francja w sparingach mielismy dodatni bilans. Jeszcze nie ma statystyk koncowych, ale przed tym meczem Olszewski byl 3ci w punktujacych i atakujacych a Gorowski w czolowce blokujacych. To nie jest slaby rocznik, choc niski. I maja serce do walki.
https://www.cev.eu/Competition-Area/Mat ... x?ID=36776
Olszewski zagral jak kapitan i wreszcie dobtze w ataku Nowik.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: zajczik »

Gratulacje dla chłopaków. Miałaś rację zapomniałem o Nowiku, który grał w MPK. Przestawianie Nowaka na atak jak było w trakcie MP Młodzików w Chemiku to raczej jednorazowa akcja by powalczyć o medal. Moim zdaniem zabrakło jego wzrostu (208 cm) w blokach a potrafi blokować co obserwowałem wielokrotnie na żywo, gdyż akurat miałem taką możliwość.
Górowski grał świetnie (23 bloki) https://www.cev.eu/Competition-Area/Sta ... px?ID=1112
Za to gra pozostałych pozostawała wiele do życzenia.
Co do przyjmujących najlepsze staty mówią, że najlepiej wypadł w przyjęciu i ataku... Śliwka. Co ciekawe w pierwszych 4 meczach dostał 7 piłek w ataku, za to w trzech pozostałych 76.

Francja mistrzem.
kanimo

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: kanimo »

Z tego co widze Olszewski lepsza efektywnosc, Sliwka skutecznosc. I Olszewski wiecej punktow no ale wiecej gral.

Generalnie mysle, ze byly rezerwy i forma nie byla topowa. Trudno, jeszcze bedzie pare okazji.
Gratulacje dla zawodnikow.
Antonella Hard Core
Posty: 2040
Rejestracja: 19 maja 2010, o 12:21
Płeć: M

Re: ME U17 (minikadeci) Sofia 2019

Post autor: Antonella Hard Core »

Jakby nie patrzeć to trzeci medal naszych męskich reprezentacji w przeciągu dobrego tygodnia (wcześniej brąz LN i srebro Uniwersjady).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”