Kadra mężczyzn 2020

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Bartek O »

Aquino pisze:Cieszę się, że ,,forumowo” zrobiliśmy kolejny krok do przodu. Już nie rozmawiamy czy Bednorz pojedzie, ale czy zagra w pierwszej szóstce.
Bartosz osiągnął taki poziom, że nawet Vital może "nie mieć innego wyjścia" niż zabranie go na IO ;).
Aquino pisze:Kubiak niewątpliwie będzie ważnym elementem tego zespołu, ale niekoniecznie na boisku. Musi zrozumieć, że młodsi koledzy przegonili go w umiejętnościach siatkarskich ale potrzebują mentalnego wzorca- właśnie Kubiaka.
Fornal na IO? Jestem za, pod warunkiem, że się jeszcze trochę rozwinie do swojej roli. Kwolek i Śliwka są w tym momencie lepszymi zadaniowcami ale Fornala nie skreślam.
Konkretnie to którzy młodsi koledzy przegonili Michała w siatkarskich umiejętnościach ?
Jestem przekonany, że przed Tomkiem Fornalem i Bartoszek Kwolkiem fantastyczne kariery, ale stawianie ich już w tej chwili wyżej od Kubiaka to jednak bardzo gruba przesada.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Bednorz i Leon
Camillo Marcotti

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Aquino pisze:Bednorz i Leon
Rozumiem, że po jednym meczu towarzyskim w leśnej formie, już mamy wybrany skład na Igrzyska? Muzaj się nie nada, Kubiak gorszy. Po co w ogóle grać przyszły sezon skoro już wszystko jasne. Przecież po tych 5 setach wiemy już wszystko.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Camillo Marcotti pisze:
Aquino pisze:Bednorz i Leon
Rozumiem, że po jednym meczu towarzyskim w leśnej formie, już mamy wybrany skład na Igrzyska? Muzaj się nie nada, Kubiak gorszy. Po co w ogóle grać przyszły sezon skoro już wszystko jasne. Przecież po tych 5 setach wiemy już wszystko.
Po MŚ w 2014 i 2018 też wrzuciliśmy zawodników na półkę na której raczej ich miejsca nie ma. Taka nasza przywara, a później się zastanawiamy, dlaczego oni nie wchodzą na ten poziom i zagrali pół roku na super poziomie.

Nikt wniosków po tym meczu wyciągać nie będzie a tym bardziej składu na IO nie ustalał. Ale już patrząc na to przez pryzmat 2 ostatnich lat, klubowych i reprezentacyjnych, możemy dywagować. Kubiaka nikt z kadry nie wyrzuca. Miał mnie ten mecz nie grzać, a i tak cieszyłem się jak dziecko, że w końcu mogłem coś zobaczyć na żywo.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Bartek O »

Aquino pisze:Bednorz i Leon
Tak jak pisałem, nie zazdroszczę selekcjonerowi decyzji o posadzeniu jednego z tych wyśmienitych siatkarzy na ławce rezerwowych. Ale całe szczęście, że tym selekcjonerem jest Vital Heynen i raczej niewielki wpływ na kształt tej "wyjściowej szóstki" na IO będzie miał wczorajszy sparing z Niemcami ;)
Camillo Marcotti

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Camillo Marcotti »

@ciorny17

Jasne, można porównywać sezony ligowe, tylko powiedz mi ile osób na forum ogląda Ligę Japońską, żeby mogło się wypowiedzieć o tym, jak wygląda tam Kubiak? Osobiście jakimś wielkim fanem Kubiaka nie jestem i na chwilę obecną, gdybym był selekcjonerem to sam próbowałbym zrobić parę Leon - Bednorz, ale skreślanie Kubiaka, bo stary niski i gra w Japonii jest moim zdaniem niesprawiedliwe.

Ja osobiście gry Kubiaka i Bednorza w lidze nie jestem w stanie porównać, bo nie widziałem żadnego meczu Kubiaka w Japonii. Oczywiście gdzieś można pewnie wyciągnąć cyferki z Japonii, ale dla mnie takie suche statystyki są w ogóle niemiarodajne.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Jak zagrał Kurek?
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Bartek O »

Camillo Marcotti pisze:@ciorny17

Jasne, można porównywać sezony ligowe, tylko powiedz mi ile osób na forum ogląda Ligę Japońską, żeby mogło się wypowiedzieć o tym, jak wygląda tam Kubiak? Osobiście jakimś wielkim fanem Kubiaka nie jestem i na chwilę obecną, gdybym był selekcjonerem to sam próbowałbym zrobić parę Leon - Bednorz, ale skreślanie Kubiaka, bo stary niski i gra w Japonii jest moim zdaniem niesprawiedliwe.

Ja osobiście gry Kubiaka i Bednorza w lidze nie jestem w stanie porównać, bo nie widziałem żadnego meczu Kubiaka w Japonii. Oczywiście gdzieś można pewnie wyciągnąć cyferki z Japonii, ale dla mnie takie suche statystyki są w ogóle niemiarodajne.
Od kilku lat bardzo mi brakuje Michała w jakimś mocnym klubie na naszym Kontynencie.
Nie rozumiem jego decyzji o graniu tak długo poza Europą.
Ale poza tym, że gra w Panasonic Panthers oraz jest stary i niski ;) , to jest jednym z najbardziej kompletnych przyjmujących na świecie.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Bednorz z Leonem średnio z uwagi na przyjęcie. I to nie przezBednorza, a przez Leona. On po prostu musi.mieć kogoś, kto go pokryje. Bednorz może przyjmie sam, ale nie pokryje, a i czasem potrzebuje krycia
Nie widzę w meczu z USA czy Brazylią takiej pary, w dodatku Drzyzga biegać nie lubi
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Żartobliwie można powiedzieć, że Kubiak nie gra w Europie bo bałby się weryfikacji, ale to tylko w formie żartu.
Oglądałem kilka skrótów z ligi japońskiej i tam rola Michała jest identyczna jak w kadrze - trzymać przyjęcie i skończyć co ma do skończenia. Ma obok siebie Fukuzawę, Shimizu i Yamauchiego więc jest ładnie otoczony. Niemniej też coś sobą reprezentować musi skoro wolą go trzymać jak jakąś dwumetrową armatę na ataku. Michał tej kadrze jest potrzebny, ale taki Michał jak podczas MŚ a nie taki jak w meczu ze Słowenią niecały rok temu.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Bartek O »

ciorny17 pisze:Żartobliwie można powiedzieć, że Kubiak nie gra w Europie bo bałby się weryfikacji, ale to tylko w formie żartu.
Oglądałem kilka skrótów z ligi japońskiej i tam rola Michała jest identyczna jak w kadrze - trzymać przyjęcie i skończyć co ma do skończenia. Ma obok siebie Fukuzawę, Shimizu i Yamauchiego więc jest ładnie otoczony. Niemniej też coś sobą reprezentować musi skoro wolą go trzymać jak jakąś dwumetrową armatę na ataku. Michał tej kadrze jest potrzebny, ale taki Michał jak podczas MŚ a nie taki jak w meczu ze Słowenią niecały rok temu.
Gdyby nie koronawirus, to być może Michał zostałby częściowo "zweryfikowany" w play offach Serie A 2019-20. Podobno był już "przyklepany" w Modenie na decydującą fazę sezonu. Byłem niesamowicie ciekawy co wymyśli trener Andrea Giani mając już w składzie rozgrywającego kapitalny sezon Bartka Bednorza i Andersona. Niestety nie dane nam było się o tym przekonać.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aranger »

Może i te mecze nie grzeją, ale i tak dobrze poczytać i podyskutować na forum o siatkówce, a nie wiecznie o tych wszystkich plotkach transferowych. :)

Chyba nikt nie wklejał statystyk: https://pbs.twimg.com/media/EdjuUPIXYAA ... ame=medium

Kurek jak widać, strasznie na aferę atakował, w zagrywce dobrze.

Jak Bednorz zagra kolejny wielki sezon w Kazaniu, to oczywiście para z Leonem do sprawdzenia w jakichś poważnych meczach z mocnymi rywalami. Ale Kubiak w Japonii ma też drugą stronę medalu, tam ma chyba dużo luźniejszy kalendarz niż miałby w Europie, może lepiej zadbać o zdrowie, a przy tych 33 latach to już istotne.
johnnyrotten pisze:Muzaj zagrał tak jak zazwyczaj. Szczerze mówiąc, to ja bym wolał, żeby zamiast grać w średniaku rosyjskim poszedł był do Skry jako następca Wlazłego (co mu wieszczono lata temu). To by mogło pokazać, jakie są jego walory, gdy gra o coś, pod presją, o wysokie cele. A według mnie wiele nam nie powie jego kolejny sezon w Rosji.
To jest moim zdaniem bardzo słuszna uwaga, bo to bardzo dobry siatkarz, natomiast z tymi jego problemami z trzymaniem ciśnienia kluby jak Trefl, Jugra albo Ural Ufa to dla niego strefa komfortu (chyba że w Jugrze ten szalony prezes klubu jest wystarczającą presją :D ), gdzie może nabijać tony punktów, ale to mu chyba średnio pomaga, jak przychodzi grać ważne mecze w kadrze.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Bednorz to pewniak do Tokio. ;)
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze:Bednorz to pewniak do Tokio. ;)
Dla nas wszystkich tutaj to oczywiste ;). Tylko co na to Vital ;) ?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Też o tym wie, chyba wiadomo już z perspektywy czasu, że te wszystkie konflikty Bednorza z Heynenem były mocno rozdmuchane, a obaj funkcjonują w normalnych relacjach. W momencie, gdy Heynenowi - a pewnie tak jest - zaświtała w głowie koncepcja pt. ''a może by spróbować Leona obok Bednorza?'', to Bednorz w hierarchii jest pewnie 3 łamane przez MOŻE 2.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: dyletant »

WysokiPortorykanczyk pisze:Bednorz to pewniak do Tokio. ;)
Żebyś się nie zdziwił, gość ma za duże ryzyko we krwi, poparte wiarą we własne umiejętności. Vital jak będzie miał do wyboru kogoś kto nic nie pozyska, ale nie zepsuje w ataku a kogoś kto może zdobyć i stracić punkt na wysokiej piłce to przez system gry wybierze tego pierwszego, bo mamy dobry blok i obronę. Mocna i regularna zagrywka też raczej nie działa na jego korzyść. Mówiąc prościej Bednorz stanie się ofiarą własnego rozwoju i obecności Leona, bo 2 zawodników o tej samej charakterystyce kadrze potrzebnych nie będzie.
A że w Kazaniu raczej go plasować nie nauczą...
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, o 11:10 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Bartek O »

WysokiPortorykanczyk pisze:Też o tym wie, chyba wiadomo już z perspektywy czasu, że te wszystkie konflikty Bednorza z Heynenem były mocno rozdmuchane, a obaj funkcjonują w normalnych relacjach. W momencie, gdy Heynenowi - a pewnie tak jest - zaświtała w głowie koncepcja pt. ''a może by spróbować Leona obok Bednorza?'', to Bednorz w hierarchii jest pewnie 3 łamane przez MOŻE 2.
Słuchałem wywiadu z Bartoszem bodaj w drugim tygodniu czerwca. Bardzo mi się podobało to, co mówił tam na temat kadry. I jakoś ciężko było mi sobie zestawić tego chłopaka ze wspomnianego wywiadu z tym Bednorzem, o którym pisało się w kontekście konfliktów z Heynenem i kolegami z kadry. Nie wiem jak faktycznie było np. z tym słynnym "SMS-em do Słoweńców"?
Najważniejsze, że wszystko zostało wyjaśnione. A przynajmniej tak to wygląda "z boku". I ból głowy jaki ma w tej chwili Vital, chciałby mieć każdy bez wyjątku selekcjoner na świecie.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Diomedea »

Coz, nie przypadkowo z para Bednorz/Leon zagral Lomacz. On w bieganiu jest lepszy. Ale stwarza dziure na siatce, mimo tego pieknego bloku na Frommie.
Obaj rozgrywajacy mieli sporo niedokladnosci, coz widac taki etap.
Podobnie jak z mocno przeciatna gra Kurka czy slaba Muzaja.

Ciekawe, czy w ktoryms momencie po IO dojdzie do przestawienia jednego z ofensywnych atakujacych?
Ja widzialabym raczej Leona, bo Bedni przyjecie, szczegolnie mocnej, ma obecnie bardzo przyzwoite. Ale to takie gdybanie po 2 setach sparingu z rywalem ze sredniej polki.

Mysle, ze zawodnicy tacy jak Kurek czy Kubiak znaja swoje organizmy dobrze i sa w stanie docisnac srube w treningu we wlasciwym okresie. IO to krotki turniej.
O ile sie odbeda.

Co do BB- to mlody, bardzo ambitny gracz. W przeszlosci mial pare pochopnych, glupich, publicznych wypowiedzi, ktore wskazuja na mocno wrazliwe ego i szybko narastajace poczucie krzywdy.
Wszyscy dojrzewamy, znakomity sezon, a takze wydarzenia wokol (pobyt na mocno dotknietej wirusem polnocy Wloch) chyba troche zmienily Bartka, dajac mu wiecej dystansu i spokoju.
Najwyrazniej zawodnicy cos sobie wyjasnili, wiec nie warto tego rozdrapywac.
Niespecjalnie sobie wyobrazam by Bednorz nie pojechal na IO, jesli bedzie zdrowy. Szalpuk musialby cuda zdzialac by nadgonic. Ma pecha, dodatkowo troche problemow z kontuzjami.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Co do Szalpuka. Już o tym pisałem wcześniej. Z perspektywy czasu, ten sezon przy założeniu, że IO nie ma mógł spożytkować na wyleczenie się. Bark, brzuch, plecy. 24 lata a trochę tego jest. Życzę mu jak i całej Warszawie medalu, bo może by to pozwoliło wskoczyć na jeszcze wyższy level marketingowo i pod względem rozpoznawalności.

Co do kadry samej, muszę zgodzić się z Lepą który w prawdzie siatki powiedział, że to zgrupowanie nie sprawi że ktoś coś u Heynena wygra, ale może coś przegrać.

Sypacze ogólnie wczoraj 3 na 10 bo masa niedokładnością co przewidziałem u Drzyzgi, ale ze Grzesiek tak kaleczył do Leona to się nie spodziewałem
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

Rozmowa z Kochanowskim w studio przed meczem http://strims.world/PolskaNiemcy.php?source=2

Zdaje się, że Muzaj dostanie dziś szansę do rehabilitacji

Wychodzimy "6" Komenda-Muzaj-P Nowakowski-Huber-Bednorz-Śliwka i Zatorskim na libero
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, o 17:07 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: TommyLeeJones »

Osobiście podchodzę do zagadnienia tercetu Leon-Bednorz-Kubiak bardziej optymistycznie. Mniej istotne jest dla mnie kto ostatecznie znajdzie się w szóstce, bo wszyscy potrafią grać na takim poziomie, że można to na bieżąco dopasowywać pod danego rywala, poprzez umiejętne rotacje. Kubiak w każdej chwili może zabezpieczyć przyjęcie, poprawić obronę, wcielić się w rozgrywającego, gdy tego nominalnego nie ma na boisku. Bednorz może odciążyć Leona, Leon nie jest skazany na samotność przy Bednorzu. Nic tylko się cieszyć z takich "problemów", zamiast nieco na siłę szukać dziury w całym "bo Kubiak ma 33 lata". I bardzo dobrze, bo IO to nie impreza dla szczypiorów, a Michał na 100% zrobi wszystko, by osiągnąć idealną dyspozycję.
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: kinagyo »

drukjul pisze: Zdaje się, że Muzaj dostanie dziś szansę do rehabilitacji
tak, zacznie mecz
jestem ciekawa jak będzie grał Moritz Reichert, nowy nabytek Trefla, Wczoraj zasnęłam i nie widziałam jak sobie radził
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Papito13 »

Jeżeli Bednorz utrzyma formę na poziomie chociaż zbliżonym do tej z Modeny, to nie ma opcji, żeby do Tokio nie poleciał. Szalpuk (podobnie jak Fornal i Kwolek) swojej szansy powinien upatrywać w opcji z zabraniem piątki przyjmujących, bo w innej sytuacji (nie licząc niesamowicie dobrej/słabej formy lub kontuzji kogoś kto jest przed nimi w kolejce) to Heynen już chyba wie kogo planuje zabrać na IO z grupy przyjmujących.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Jakoś nie jestem przekonany do Komendy.
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: panna-na-walizkach »

jest ktoś w stanie poratować linkiem do streama?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

kinagyo pisze:
drukjul pisze: Zdaje się, że Muzaj dostanie dziś szansę do rehabilitacji
tak, zacznie mecz
jestem ciekawa jak będzie grał Moritz Reichert, nowy nabytek Trefla, Wczoraj zasnęłam i nie widziałam jak sobie radził
Całkiem dobrze wypadł. Dziś Niemcy wyszli tą szóstką, którą wczoraj mecz kończyli - właśnie z Reichertem i Frommem na przyjęciu, Johannesem Tille na sypie, młodym Linusem Weberem na ataku (rówieśnik Kapicy), oraz jego równolatkiem Antonem Brehme na środku, i doświadczonym i nie mającym chyba ciągle klubu Marcusem Bohme jako drugim środkowym. Oprócz Bohme i Fromma wszystko to jeszcze młodzi, lub w przypadku Webera i Brehme nawet bardzo młodzi siatkarze.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

panna-na-walizkach pisze:jest ktoś w stanie poratować linkiem do streama?

Masz chyba zablokowaną możliwość wysłania priv.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

panna-na-walizkach pisze:jest ktoś w stanie poratować linkiem do streama?
Było wyżej wklejane

1) http://strims.world/PolskaNiemcy.php?source=1

2) lub https://24stream.ru/live_stream/1388610/#

Muzaj dziś wreszcie zagrywka z wyskoku. Vital widać się zlitował :]
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Nie wiem, dlaczego tak hejtujecie Muzaja. Miał koński sezon, a my zagraliśmy dopiero jeden sparing. Nie rozumiem tylko, dlaczego Muzaj w Rosji kończy piłkę za piłką, a w kadrze miewa istne męczarnie i mówię tu bardziej o innych meczach, z zeszłego sezonu kadrowego.

Jak dla mnie, to Komenda gra bardzo słabo.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:Nie wiem, dlaczego tak hejtujecie Muzaja. Miał koński sezon, a my zagraliśmy dopiero jeden sparing. Nie rozumiem tylko, dlaczego Muzaj w Rosji kończy piłkę za piłką, a w kadrze miewa istne męczarnie i mówię tu bardziej o innych meczach, z zeszłego sezonu kadrowego.
Nie przesadzajmy z tym hejtowaniem. Teraz to poszła szydera z ławki szyderców, jak Kurek z Kochanowskim obśmiali Cichego Pita, że niewiele brakowało i wywrócił by się o własne nogi. Nie ma to jak dobrzy koledzy :D

26:24 po pojedynczym bloku Bednorza na Reichercie i w meczu obejmujemy prowadzenie 1:0
Ostatnio zmieniony 23 lip 2020, o 17:33 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”