Kadra mężczyzn 2020

Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Diomedea »

Pewnie oba czynniki jednoczesnie.
Co dla nas nie jest zla wiadomoscia, choc troche szkoda naszego zjadliwego flota, ktory potrafil osadzic i Amerykanow i Rosjan. Z tymi pilkami najwyrazniej sie tak nie da.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: rafak »

Niemcy bardzo liczą tutaj na rozwój Robina Baghdady - 205 wzrostu, dopiero 21 lat. Stelian Moculescu twierdzi, że tak wielkiego talentu jeżeli chodzi o przyjęcie z atakiem to w niemieckiej siatkówce nie było przynajmniej od czasów Bjorna Andrae. Ojciec tego Baghdady ćwierć wieku temu był najlepszym siatkarzem Iranu, matka to też była znana siatkarska - reprezentantka Niemiec, więc można powiedzieć że Baghdady siatkówkę ma w genach. Sam chłopak obok niemieckiego posiada też obywatelstwo szwajcarskie, bo w tym kraju się wychowywał, później wyjechał na studia do Kanady.
Baghdady miał bardzo dobry pierwszy sezon (rookie of the year w lidze), ale drugi sezon trochę słabiej. Skoro jednak Moculescu mówi, że Robin jest ogromnym talentem, to ja się zamykam.
W odwodzie, jeżeli chodzi o ofensywnych skrzydłowych Giani ma jeszcze tylko nieco starszego, oraz z rosyjskimi, a nie irańskimi korzeniami Egora Bogacheva - ten mierzący 204 cm i mający dopiero 23 lata przyjmujący będzie w przyszłym roku występować w superlidze rosyjskiej w Jugrze Samotłor Niżniewartowsk i sam jestem ciekawy jak się tam pokaże i sprawdzi.
Drukjul, skąd ta "ofensywna" opinia o Bogachevie? Bogachev przez pewien czas grał na libero. W statach za ubiegły sezon Bundesligi przyjęcie jako takie, atak nie istniał. Widziałem go w meczach ze dwa razy i grał generalnie słabo (albo przegrywał rywalizację z Andrae i Seppanenem).

Zaskoczyła mnie obecność w składzie środkowego Krage. Musi tam być duża luka pokoleniowa. Bohme i Broshog (brak powołania) to już u schyłku kariery, Krick boryka się z kontuzjami, Brehme ogromny talent, ale jeszcze młody. Gunthor i Baxpohler to nie jest klasa reprezentacyjna.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

rafak pisze:
Drukjul, skąd ta "ofensywna" opinia o Bogachevie? Bogachev przez pewien czas grał na libero. W statach za ubiegły sezon Bundesligi przyjęcie jako takie, atak nie istniał. Widziałem go w meczach ze dwa razy i grał generalnie słabo (albo przegrywał rywalizację z Andrae i Seppanenem).
Ja go dobrze pamiętam jeszcze z okresu, kiedy regularnie grał przeciwko naszym złotym juniorom, np. w dość nerwowych eliminacjach do MŚ U21 w 2017, w którym Niemcy z roczników 1997-98 w których składzie zdecydowanie brylował wtedy jeżeli chodzi o skrzydłowych głównie przede wszystkim Bogachev potrafili postawić naszym niepokonanym młodzieżowcom naprawdę ciężki warunki - z tego co pamiętam Kwolek, Fornal i spółka wygrali co prawda 3:0, ale wszystkie sety były na przewagi.

Bogachev jeżeli chodzi o skrzydłowych zawsze uchodził za największy talent w tymże roczniku wiodącym (97-98) wśród skrzydłowych, zwykle też był liderem punktowym tej młodzieżowej reprezentacji, więc nic dziwnego że jeszcze w tym samym 2017 roku jako wtedy niespełna 20-latek otrzymał powołanie do reprezentacji seniorów Gianiego i znalazł się w składzie Niemców na Ligę Światową, oraz wkrótce potem podpisał wieloletni kontrakt z Berlin Recycling Volleys.

Niestety po tym dość szybko do niego przyplątały się poważne problemy zdrowotne - miał m.in naderwane prawe więzadło krzyżowe i po długim okresie przerwy w grze Berlin Recycling Volleys postanowił wypożyczyć do w poprzednim sezonie właśnie do Düren, żeby tam mógł powoli wrócić do wysokiej formy. Wydaje się że problemy szczęśliwie są już za nim, skoro rodacy z Niżniewartowska mając w drużynie tylko dwa miejsca dla obcokrajowców (Bogachev będzie grać na niemieckiej licencji, więc będzie traktowany w superlidze jako obcokrajowiec) jeszcze wiosną zdecydowali podpisać z nim na przyszły sezon kontrakt. Papiery na duże granie ten rodowity Rosjanin z niemieckim paszportem niewątpliwie miał i ciągle ma, więc mogą być z niego ludzie, choć oczywiście pod warunkiem że zdrowie mu będzie już teraz dopisywało
rafak pisze:Zaskoczyła mnie obecność w składzie środkowego Krage. Musi tam być duża luka pokoleniowa. Bohme i Broshog (brak powołania) to już u schyłku kariery, Krick boryka się z kontuzjami, Brehme ogromny talent, ale jeszcze młody. Gunthor i Baxpohler to nie jest klasa reprezentacyjna.
Miejmy nadzieję, że i w przypadku Kricka problemy zdrowotne są już szczęśliwie za nim, skoro zdecydował się przenieść do Serie A1 i w przyszłym sezonie występować będzie we włoskiej Cisternie. Poprzedni klub w którym całą swoją karierę do tej pory grał - United Volleys Frankfurt był utrzymywany i sponsorowany przez ojca Kricka, który jest milionerem - nikt tego nie ukrywał - także w dużej mierze z powodu pasji sportowej syna, więc można powiedzieć, że wyjeżdżając do Cisterny Tobias pierwszy raz opuści wreszcie dom rodzinny, a dwa że znajdzie się na własnym garnuszku.
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Rychlickiego strasznie żal. Polak z krwi i kości, po prostu urodzony w Luksemburgu i tam grał, to tam pyka w kadrze. Słaba sytuacja, Kamil powinien grać u nas, ale kto mógł przewidzieć, że jakiś młody grajek z ligi luksemburskiej wejdzie na najwyższy poziom klubowy i będziemy pluć sobie w brodę.

Szczerze to uważam, że mając tak bogate przyjęcie i Bednorza, który wszedł na topowy poziom, rozsądniejsze było "pozyskanie" Rychlickiego, to po igrzyskach mielibyśmy na ataku parę Rychlicki-Muzaj i na pewno byłoby dużo lepiej niż będzie.

Niestety, u nas podejście emocjonalne i podpaliliśmy się na to, że najlepszy siatkarz na świecie chce grać dla naszej kadry, a nie zadaliśmy sobie pytania czy będziemy mieć z tego długotrwałe korzyści. Bo przecież Leon w razie wygrania/zdobycia medalu igrzysk może grać potem w kadrze raz na jakiś czas niczym Wlazły lub podziękować za 2-3 lata, a Rychlicki już pewnie wtedy nie będzie zainteresowany grą dla nas.


Tak swoją drogą, to nie wysyłajcie Kurka jeszcze na emeryturę. Kubiak raczej nie kończy po igrzyskach, to może Kurek też nie. Myślę, że na MŚ 2024 zobaczymy obu.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: knightrider »

Szary Wilk pisze:Rychlickiego strasznie żal. Polak z krwi i kości, po prostu urodzony w Luksemburgu i tam grał, to tam pyka w kadrze. Słaba sytuacja, Kamil powinien grać u nas, ale kto mógł przewidzieć, że jakiś młody grajek z ligi luksemburskiej wejdzie na najwyższy poziom klubowy i będziemy pluć sobie w brodę.

Szczerze to uważam, że mając tak bogate przyjęcie i Bednorza, który wszedł na topowy poziom, rozsądniejsze było "pozyskanie" Rychlickiego, to po igrzyskach mielibyśmy na ataku parę Rychlicki-Muzaj i na pewno byłoby dużo lepiej niż będzie.

Niestety, u nas podejście emocjonalne i podpaliliśmy się na to, że najlepszy siatkarz na świecie chce grać dla naszej kadry, a nie zadaliśmy sobie pytania czy będziemy mieć z tego długotrwałe korzyści. Bo przecież Leon w razie wygrania/zdobycia medalu igrzysk może grać potem w kadrze raz na jakiś czas niczym Wlazły lub podziękować za 2-3 lata, a Rychlicki już pewnie wtedy nie będzie zainteresowany grą dla nas.


Tak swoją drogą, to nie wysyłajcie Kurka jeszcze na emeryturę. Kubiak raczej nie kończy po igrzyskach, to może Kurek też nie. Myślę, że na MŚ 2024 zobaczymy obu.
Akurat kadra ma bdb pokolenie przyjęcia i spokojnie takiego Bednorza, Leona lub nieobecnego w kadrze Szerszenia można przesunąć na atak. Tak jak to zrobił Antiga z Kurkiem kiedy nie było db klasy zmiennika dla Wlazłego.
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Szerszeń ma 195 cm, to średnio z tym atakiem. Kurka przesunęli, ale on zaczynał jako atakujący i był zawodnikiem z ogromnym potencjale w ofensywie i świetnymi warunkami fizycznymi.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: rafak »

drukjul pisze: Ja go dobrze pamiętam jeszcze z okresu, kiedy regularnie grał przeciwko naszym złotym juniorom, np. w dość nerwowych eliminacjach do MŚ U21 w 2017, w którym Niemcy z roczników 1997-98 w których składzie zdecydowanie brylował wtedy jeżeli chodzi o skrzydłowych głównie przede wszystkim Bogachev potrafili postawić naszym niepokonanym młodzieżowcom naprawdę ciężki warunki - z tego co pamiętam Kwolek, Fornal i spółka wygrali co prawda 3:0, ale wszystkie sety były na przewagi.
Masz rację drukjul. Zobaczymy czy Egor się odrodzi w lidze rosyjskiej.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aranger »

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/19428

W sumie powinno być ciekawiej niż byłoby z Estonią. :D
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Aranger pisze:https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/19428

W sumie powinno być ciekawiej niż byłoby z Estonią. :D
Ciekawe czy będą rotację między drużynami podczas grania czy stałe siódemki? :D
Kłamca.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aquino »

Będzie transmisja z meczy wewnętrznych?
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Riad69 »

Na mnie największe wrażenie w tych sparingach zrobił Karol Kłos. Obecnie pewniak do pary z Bieńkiem. Facet rządził na siatce w tych sparingach. Oby tak dalej i bez zDnych urazów do IO
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: mmb »

Aquino pisze:Będzie transmisja z meczy wewnętrznych?
Pora i miejsce spotkań pozostają bez zmian: 26 lipca o 20.00 i 27 lipca o 18.00 w Sport Arena Łódź im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego.

Transmisje w Polsat Sport.
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Polska 1:
P. Nowakowski, Kłos, Konarski, Fornal, Łomacz, Kubiak, Fornal, Zatorski, Komenda, Muzaj

Polska 2:
Leon, Bednorz, Kurek, Wojtaszek, Drzyzga, Szalpuk, Śliwka, J. Nowakowski, Huber.
Kłamca.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4620
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: niepoinformowany »

Kwolek w pierwszej drużynie zamiast zdublowanego Fornala.

Powinno być ciekawie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

niepoinformowany pisze:Kwolek w pierwszej drużynie zamiast zdublowanego Fornala.

Powinno być ciekawie.
Pardon, faktycznie.

Bardziej ciekawie jak w meczu z Niemcami IMO
Kłamca.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Heimlock »

Aranger pisze:https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/19428

W sumie powinno być ciekawiej niż byłoby z Estonią. :D
Na to liczyłem! Fajnie będzie zobaczyć taką rywalizacje. Jeszcze jakby dołożyć kadrę B to można by stworzyć naprawdę mocne 4 szóstki.
Vilakazi
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2020, o 02:40
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Vilakazi »

Patrząc przez pryzmat spotkań z Niemcami, to zapowiada się dość spora dysproporcja w siłach obu drużyn. Z jednej strony ciekaw jestem kolejnego występu naszej linii ognia - Leona, Bednorza i Kurka, ale z drugiej, wolałbym, żeby składy były bardziej wyrównane.

Chciałem jeszcze wrócić do tematu Rychlickiego. Planowałem wcześniej odpisać, ale zarejestrować się na tym forum to jakaś droga przez mękę - udało się za trzecim razem, przez telefon, bo maile nie dochodzą.

No więc czy nie dałoby się pogodzić jakoś Leona i Rychlickiego w kadrze? Włosi od niedawna mają Kooya i Juantorenę. Kooy, podobnie jak Kubańczyk też już nie najmłodszy, pewnie był świadomy, że to jego rywal ma pierwszeństwo i dużo nie pogra, ale jednak zdecydował się na grę dla Włochów. Więc może zastosować podobny manewr z Rychlickim i zaproponować mu grę w tych turniejach, kiedy odpoczywać będzie Leon? Nie jest to idealne rozwiązanie, ale lepsze to niż nic. On w wywiadzie wyraźnie opowiadał się za grą dla nas i żałował, że gdy był młody to postawił na Luksemburg, choć wtedy jego decyzja była zrozumiała.

W ogóle jak działa ten przepis mówiący o grze tylko jednego naturalizowanego zawodnika? Czy w szerokiej kadrze na dany turniej może być tylko jeden taki zawodnik, czy w wyjściowej szóstce? Czy np. do bardzo szerokiej kadry na Ligę Narodów można zgłosić i Leona i Rychlickiego, ale na poszczególne turnieje wysyłać raz jednego, raz drugiego?
kamil1999
Posty: 5519
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: kamil1999 »

Vilakazi pisze:Patrząc przez pryzmat spotkań z Niemcami, to zapowiada się dość spora dysproporcja w siłach obu drużyn. Z jednej strony ciekaw jestem kolejnego występu naszej linii ognia - Leona, Bednorza i Kurka, ale z drugiej, wolałbym, żeby składy były bardziej wyrównane.

Chciałem jeszcze wrócić do tematu Rychlickiego. Planowałem wcześniej odpisać, ale zarejestrować się na tym forum to jakaś droga przez mękę - udało się za trzecim razem, przez telefon, bo maile nie dochodzą.
Spokojnie i tak będzie to dużo bardziej wyrównany mecz niż z Niemcami czy niż byłby z Estonią. Nie lekcewazyłbym Fornala i Kwolka, którzy zrobili ogromny postęp i koło Kubiaka nie będą słabsi od Leona, Śliwki czy Bednorza. Do tego drużyna Kubiaka będzie miała lepszego libero i środek. Dla mnie oba składy osobno mogły by walczyć o medal na igrzyskach.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Papito13 »

Nie wiadomo na ile poważnie siatkarze podejdą do meczu i jak będzie wyglądała rotacja w składach. Za to sam podział pokazuje 2 inne koncepcje gry. Drużyna Kubiaka będzie bazować na przyjęciu i mocnym środku, a zespół Drzyzgi na potężnej sile ognia na skrzydłach.

Nie zdziwię się, jeśli w jednym ze spotkań zobaczymy Śliwkę w roli atakującego.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Aranger »

Ja tam normalnie miałem nie wykupować ipli i bazować na jakichś pirackich streamach, ale skoro tak się rzeczy potoczyły... :D

Mam nadzieję, że to będą poważne mecze na pełnym zaangażowaniu, ale tego typu gierki są chyba chlebem powszednim na treningach, więc powinno być git.
Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Diomedea »

Aranger masz PW .
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Heimlock »

Co oni wymyślili tylko z 3 setami.
Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Diomedea »

Jesli ktos ze "starych znajomych " z forum ma problemy z dostepem, to na zasadzie zaufania moge pierwszej znanej osobie udostapnic swoj kod do legalnie wykupionej ipli sport (tylko jedno urzadzenie, niestety), z ktorej nie moge korzystac jeszcze przez miesiac, z powodu pobytu w Ameryce poludniowej. Niech sie zaplacone dobro nie marnuje.

Kiedys kolega-oponent zaproponowal mi swoj dostep. Poczulam sie wtedy wzruszona ta kibicowska solidarnoscia.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: kinagyo »

szkoda, że Muzaj nie zaczyna
ciorny17
Posty: 8533
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: ciorny17 »

Drzyzga 4 wystawy na lewe i 3 śmieci XD
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

kinagyo pisze:szkoda, że Muzaj nie zaczyna
Byłby wtedy klasyczny wewnętrzny sparing zgredy kontra małolaty i przynajmniej wiadomo byłoby komu kibicować :]

A tak to ciśnienia na raz nie ma. Sennie :|
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Szary Wilk »

Kurek na razie bez formy, Drzyzga w sumie też
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: drukjul »

25:22 - pierwszy set pada łupem zgredów.
Diomedea
Posty: 4356
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Diomedea »

Konar w sumie tez. :D
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Kadra mężczyzn 2020

Post autor: Verdungo »

Posiada ktoś streama do meczu? Bo na niektórych uruchamia mi Polsat Sport Extra na kanale Polsatu Sport.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”