Reprezentacja mężczyzn 2021

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 26 paź 2021, o 06:58 Ktos pamieta wejscie mlodego sypacza w meczu pod pelnym cisnieniem i odkrecenie meczu? W reprezentacji?
Może i nie ma takich zmian wiele, ale po mojemu to trochę po części przez rolę, bo to tak samo jakbyś zapytała kto pamięta zmianę libero i odkręcenie meczu jako dowód, że dziś prawdziwych libero już nie ma. Owszem, czasem rozgrywający gra taką padakę, że wpuszczenie innego uspokaja grę i drużyna zaczyna grać, czy też inna forma rozegrania zaczyna łamać schematy bloku i obrony rywali, itd., ale w momencie jak skrzydłowi są gdzieś w lesie z formą to choćbyś z tej ławki wpuściła De Cecco czy Rezende, to gra drużyny się nie zmieni. Stąd też rzadziej takie zmiany zapamiętujemy, jak sama wskazałaś pamiętamy zmiany, gdzie mecz się odwrócił, a takich gdzie zawodnik wszedł i wystawił lepiej, albo bardziej rozrzucił blok, ale mimo tego mecz został przegrany już nie pamiętamy. Co jest normalne, bo nikt nie ma pamięci absolutnej, ale według mnie to nie znaczy, że zmiany, które nie odwróciły losów meczu były złe. Łatwiej nam zapamiętać wejście Muserskiego na atak na IO, bo tłukł punktów aż miło, czy Grześka Szymańskiego z Rosją, gdzie też mamy odmienienie wyniku i przez to pamiętamy (gdyby tego meczu w 2006 nie obrócili to część forumowiczów co nie oglądało wtedy siatki zastanawiałoby się pewnie kto to Szymański), ale jednak atakujący czy przyjmujący ma dużo większy wpływ na przełamanie meczu (spektakularne zmiany na środku też ciężko sobie przypomnieć).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Wiec pisanie, ze z Januszem nasza gra wygladalaby inaczej, jest hmm... lekko utopijne?
Jestem za rozwojem Janusza, kibicuje mu w Zaksie, zaluje ze nie zostal dowolany na ME.
Ale uwazam to za inwestycje w przyszlosc. W najlepszym razie bliska, w gorszym-odleglejsza.

Uwazam, ze glownym problemem w 2021 byl brak drugiego przyjmujacego w formie, brak wariantu B jak Leon nie konczy i na serwisie sie wystrzelamy. Oraz slaba gra blok-obrona.
Srednia forma Fabie sie dolozyla. Czemu akurat on mial byc wypruty z energii rywalizacja (albo Kubi)-to nie rozumiem. ;)
I ze wrzucenie na IO Janusza po kontuzji, bez gry ze skrzydlowymi, bez wiekszego obycia byloby nic nie wnoszace, albo pogarszajace sytuacje.

Tez chetnie bym zobaczyla w reprze kogos kto nie truchta do dyszelka. Jest mi wszystko jedno czy na imie bedzie mial Marcin czy Fabie, niemniej uwazam kompletne pozbycie sie Drzyzgi juz teraz za niemozliwe.
Moze po LM i koncertowej grze Marcina Janusza zmienie zdanie. Oby.
Jak na razie cieszylabym sie, gdyby Janusz w nastepnym sezonie reprezentycyjnym dostal duzo szans gry i wywarl presje na Fabiana.
Tylko to juz nie ten temat.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

Ależ ja przecież w tym poście otwierającym do dyletanta napisałem, że można było wziąć na Igrzyska i Makowskiego, nie miałoby to znaczenia biorąc pod uwagę jak ochoczo Heynen korzystał z drugiego rozgrywającego. Ja tylko poddałem pod wątpliwość, że Łomacz tak czy tak pojechałby jako drugi, bo uważam, że Janusz jakby pograł, to by Grześka wygryzł - tak samo przed sezonem twierdzono, że przywiązany Heynen weźmie Konara, Muzaja, Szalpuka, a jednak wziął tych, co byli lepsi (pomijając oczywiście samozwańczego samuraja), więc nie wydaje mi się, że inaczej byłoby z Januszem, tym bardziej że raz już Heynen pojechał na imprezę bez Grzegorza, a z bodajże Komendą.

To, że wiele by to w tym sezonie przy tym trenerze nie zmieniło, to się zgadzam. Choć samemu Marcinowi nawet taka wycieczka pewnie by coś dała - choćby z tego względu, że jak za 3 lata pojedzie na Igrzyska, to pojedzie tam jako debiutant i znowu się zacznie "oo, wioska, OMG jaki duży znicz" i potem będzie fajne wytłumaczenie, a tak byłby już na drugich Igrzyskach.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dyletant »

Bo Wy mi odpowiadacie o roli drugiego rozgrywającego, a ja sugeruję, że odpowiednio zgrany z kadrą wcześniej Janusz mógł być pierwszym rozgrywającym, bo w niczym nie jest gorszy już w tej chwili od Drzyzgi i Łomacza, poza CV.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

Czy nie jest, to się okaże po tym sezonie. Janusz w poprzednim sezonie był często zmieniany Kozubem, w obecnym z Zaksą też nie wszedł w grę razem z futryną. Ale żaden z naszych rozgrywających nie zaczął póki co na jakimś dobrym czy równym poziomie, więc poczekajmy. A międzynarodowo to i Komenda ma większe ogranie (Chicago). Więc moim zdaniem ciężko było w nim widzieć jedynkę w tym sezonie, co nie znaczy, że nie mogłoby się to udać. A że u nas, a już zwłaszcza na rozegraniu panuje dość spory kult doświadczenia, to jeżeli gdzieś się przebije młody rozgrywający, to albo dlatego, że w klubie już prawie komornik bilety sprzedaje (Komenda w Kielcach, Janusz w Częstochowie), albo z przypadku (Łomacz w Jastrzębiu czy w ostatnim meczu Gniecki w Lublinie), nikt z własnej woli raczej na takich zawodników nie stawia. A Resovia jak próbowała postawić na Komendę, to o mało z ligi nie spadła. Ciężko te wszystkie decyzje jakoś jednoznacznie ocenić.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Resofan »

dyletant pisze: 26 paź 2021, o 12:42 Bo Wy mi odpowiadacie o roli drugiego rozgrywającego, a ja sugeruję, że odpowiednio zgrany z kadrą wcześniej Janusz mógł być pierwszym rozgrywającym, bo w niczym nie jest gorszy już w tej chwili od Drzyzgi i Łomacza, poza CV.
Jak na razie, to jeszcze nie do końca wiadomo, czy nadaje się na pierwszego do ZAKS-y, a co dopiero kadry. Dopiero po tym sezonie będziemy wiedzieć coś więcej.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dyletant »

Drzyzga też się do ZAKsy w tej chwili nie nadaje. W Rzeszowie ma komfort grania, bo przecież sezonu nie pociągnie Woicki.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Resofan »

To tym gorzej dla Janusza, że nie ma komfortu, bo w Kedzierzynie sezon pociągnąć może Kozłowski....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

dyletant pisze: 26 paź 2021, o 12:42 Bo Wy mi odpowiadacie o roli drugiego rozgrywającego, a ja sugeruję, że odpowiednio zgrany z kadrą wcześniej Janusz mógł być pierwszym rozgrywającym, bo w niczym nie jest gorszy już w tej chwili od Drzyzgi i Łomacza, poza CV.
Ale kiedy miał być zgrywany? Dostawał swoje szanse w LN w 2018 i 2019 i grał różnie, a to był okres, gdzie był w klubie rezerwowym przy Łomaczu i rezerwowym przy Kozłowskim, więc ciężko, żeby dostawał jeszcze więcej gry w pierwszej kadrze. Jak zaczął grać dobrze w lidze jako pierwszy, to w 2020 sezon zlikwidowała pandemia, a w tym roku wyłączyła go kontuzja.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Wiadomo - Niczego nie próbować. Nie bo nie. Bo pewnie nie zagrają lepiej.

Grajmy dalej tylko Drzyzgą i Łomaczem.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 26 paź 2021, o 17:57 Wiadomo - Niczego nie próbować. Nie bo nie. Bo pewnie nie zagrają lepiej.

Grajmy dalej tylko Drzyzgą i Łomaczem.
???

To temat o reprze AD 2021.
A dyskusja ruszyla od oskarzania Vitala, ze nie dal szans Januszowi.
W swietle tego co napisal kolega powyzej-absurdalnego zupelnie.
Ja rozumiem ze Vital spiewal hymn i robil sobie pijar wsrod kibicow i niektorych to mocno denerwowalo.
Rozumiem, ze sie go oskarza, ze nie wykreowal zastepcy Kubiaka. Ze spalil Olka, ze zle wybral zastepce po informacji i zmianie sedziowania (choc to troche pozno bylo na osadzenie Semeniuka w nowej roli).
Ale nie mozna sie go czepic za kontuzje Janusza, nawet jesli tak naprawde pierogow nie lubi.
Odpalil Szalpuka i Muzaja, ktorych lubil. Wzial Kaczmarka, za ktorym nie przepadal( ponoc). Selekcja byla OK.
Role w zespole byly nie OK.

Co lepiej zrobic w przyszlosci to inny temat.
Ty uwazasz, ze Janusz i Firlej.
Ja uwazam, ze po pierwsze trzeba zobaczyc jak obaj zagraja. Janusz bedzie mial LM, wiec zostanie sprawdzony dosyc solidnie.

Widze w nadchodzacym roku raczej pare Drzyzga i sporo grajacy Janusz. Ale moze masz racje. Warto tez zobaczyc co zagra Firlej na dlugosci sezonu i jak zagra w PO. I jak zagra, gdy zamiast Andringi obok TJ stanie Salehi .
Zwracam tez uwage, ze zaleta Firleja jest tempo i wybory, a dokladnosc juz niekoniecznie. Leon pewnie woli troche wolniej, ale dokladniej. Farfocli daje mu juz dosyc Fabie.
Janusza zreszta ostatnio troche podobnie.

A jak ulozyc relacje wsrod powolanych to powinien sie martwic nowy trener. Jesli bedzie Grbic-bedzie to latwiejsze.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dyletant »

Aranger pisze: 26 paź 2021, o 17:24
dyletant pisze: 26 paź 2021, o 12:42 Bo Wy mi odpowiadacie o roli drugiego rozgrywającego, a ja sugeruję, że odpowiednio zgrany z kadrą wcześniej Janusz mógł być pierwszym rozgrywającym, bo w niczym nie jest gorszy już w tej chwili od Drzyzgi i Łomacza, poza CV.
Ale kiedy miał być zgrywany? Dostawał swoje szanse w LN w 2018 i 2019 i grał różnie, a to był okres, gdzie był w klubie rezerwowym przy Łomaczu i rezerwowym przy Kozłowskim, więc ciężko, żeby dostawał jeszcze więcej gry w pierwszej kadrze. Jak zaczął grać dobrze w lidze jako pierwszy, to w 2020 sezon zlikwidowała pandemia, a w tym roku wyłączyła go kontuzja.
A co robiliśmy w 2020 roku, gdy już było wiadome o odwołaniu igrzysk?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

dyletant pisze: 26 paź 2021, o 20:16 A co robiliśmy w 2020 roku, gdy już było wiadome o odwołaniu igrzysk?
Zorganizowaliśmy mini zgrupowanie które miało scementować grupę i było ponoć mega potrzebne :D

I faktycznie, było warto. Bo tak scementowało, że Heynen zamienił się w trenerski beton.
Kłamca.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Lynn »

Przecież to zgrupowanie było zorganizowane ze względu na zobowiązania sponsorskie i marketingowe.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Tak sobie patrzę na ten sezon ligi japońskiej i powiem tak - Kurek stabilnie, podobnie jak w zeszłym sezonie, Kubiak chyba też.

Natomiast zastanawia mnie jedno. Czy Bartek wróci jeszcze do Europy? Tam płacą mu duże pieniądze, gra sobie na luzie i sporo punktuje. Wydaje mi się, że jeszcze spróbuje coś pograć w Europie, nie wierzę, że będzie tam grać do końca.

Natomiast co do Michała Kubiaka ,to jestem przekonany, że przedłuży swój kontrakt z Panasonic Panthers. W Europie nikt mu nie da takiego kontraktu, a poza tym, to jego aktualna forma mogłaby zostać szybko zweryfikowana i po jednym roku na dobrą ofertę z czołowych polskich klubów by raczej nie miał co liczyć i bez sensu byłoby szukać znowu kontraktu gdzieś w Turcji czy Katarze, skoro teraz w Japonii ma pewne miejsce. No chyba, że z nim nie przedłużą, w co osobiście nie wierzę, bo bardzo go cenią.

Tym bardziej kompletnie nie widzę Kubiaka grającego dalej w reprezentacji. Z Kurkiem jest inna sytuacja. Po pierwsze gra tam dopiero drugi rok, po drugie jest atakującym i ma świetne warunki fizyczne, jeszcze niezłą dynamikę, ogromne doświadczenie, więc dobre przygotowanie na 2 miesiące grania to dla niego nie będzie problem. Natomiast Kubiak ma 191 cm, co raz słabszy atak i musi też przyjmować, a w Japonii tylu bombardierów jednak nie ma, co na międzynarodowych boiskach.

Według mnie powinniśmy Kubiaka odpuścić. Są młodsi i lepsi. On od 2018 nie grał już na wysokim poziomie. Granie na 2 skrzydłowych w tym sezonie nie wypaliło, w jakiś cudowny wpływ na obecną drużynę nie wierzę, biorąc pod uwagę jego aktualną formę i znoszenie porażek, także tych osobistych.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Patrz-coraz czesciej sie zgadzamy.
Tylko nie wierze, by pojawil sie trener, ktory Michala nie powola.
Bedziemy miec szczescie jesli ten nowy trener bedzie widzial dla Michala raczej role zastepcy(w zaleznosci od rzeczywistej dyspozycji) , dajacego dobre rady z lawki. I jesli Michal taka role zaakceptuje (na co z dotychczasowych wypowiedzi nie wyglada).
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

A ja myślę, że Kubiak spokojnie by dostał w Europie całkiem niezły kontrakt, chociażby w Rzeszowie.
W siatkówce przywiązanie do nazwisk jest naprawdę duże, a Kubiaka, wbrew wszelkiej logice dalej większość środowiska bardzo mocno ceni.

Większość osób tu komentujących nie widzi dla Kubiaka miejsca w kadrze, ale co z tego, skoro wszyscy inni cały czas uważają, że to nasz najważniejszy zawodnik i kapitan.
Przed nowym trenerem naprawdę bardzo trudne zadanie. W to, że w ogóle nie powoła Kubiaka nie wierzę, ale pytanie czy będzie miał na tyle mocna pozycję, by go odstawić, lub sprowadzić do roli rezerwowego (na co "dzisiejszy" Kubiak raczej by się nie zgodził)
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Legendy krążą takie, że Maciąg już miał Michała przekonywać i być może za 2 lata go w Rzeszowie zobaczymy. Dopóki starsza z córek Kubiaka nie skończy szkoły w Japonii.

Po tym, co pokazał Michał, w poważnej siatkówce nikt nie da się na niego nabrać. Sorry, ale dzisiaj Leon, Semeniuk, Fornal, Śliwka, Kwolek, Bednorz to są siatkarze lepsi pod każdym względem. A to, że Heynen bredził jak potłuczony, że Kubiak to najważniejszy zawodnik to jest zwykle bajkopisarstwo Belga. Sportowo dla niego nie ma miejsca w kadrze. Pisałem o tym wiele razy, za zasługi to jest się na Powązkach a nie w kadrze. Jeśli Kubiak w kadrze na 2022 rok się znajdzie, to ja czekam na argument dlaczego. Wolicjonalnie też ani razu kadrze nie pomógł w tym roku. A pyskówka z Urnautem w półfinale była śmieszna.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Obejrzałem wywiad Piotrka z Mieszko na temat oceny gry kadry w 2021 roku.

Mam jeden wniosek, a bardziej zostałem utwierdzony w tym co wcześniej mnie przekonało, a mianowicie, że Kubiak to kadra, a kadra to Kubiak.
Z tego wywiadu można się dowiedzieć, że:
1. Michał był w formie, ale miał uraz stąd paździerz
2. Liczyli, że jak w Warnie podczas MŚ 2018 ozdrowieje
3. Nauczeni doświadczeniem, nawet nie rozpatrywali zmiany przed turniejem, bo lekarze dawali nadzieje
4. Zawodnicy, który zastępowali Kubiaka, mieli świadomość kogo zastępują, kto stoi w kwadracie, stąd ich słaba gra (docelowo Śliwki i Semeniuka)
5. Nie ma co Michała obwiniać, bo przecież w 3. secie, w którym grał z Francją wygraliśmy, został w nim zmieniony, a w 4. już bez Kubiaka przegraliśmy i co hejterzy
6. Michał daje coś niewytłumaczalnego kadrze, że jego obecność upgraduje resztę (aż boje się, jakby grał Michał, to Leon z Kurkiem by po 40 punktów stukali)
Kłamca.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

No tak, gdyby nie Kubiak to Leon z Kurkiem by się bali Wenezueli, a tak Michał niczym Piłsudski na Kasztance, albo Kapitan Bomba krzyczał "napie****ać" i wiedzieli co mają robić :] bez tego ani rusz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Orduna »

ciorny17 pisze: 30 gru 2021, o 09:53 Obejrzałem wywiad Piotrka z Mieszko na temat oceny gry kadry w 2021 roku.

Mam jeden wniosek, a bardziej zostałem utwierdzony w tym co wcześniej mnie przekonało, a mianowicie, że Kubiak to kadra, a kadra to Kubiak.
Z tego wywiadu można się dowiedzieć, że:
1. Michał był w formie, ale miał uraz stąd paździerz
2. Liczyli, że jak w Warnie podczas MŚ 2018 ozdrowieje
3. Nauczeni doświadczeniem, nawet nie rozpatrywali zmiany przed turniejem, bo lekarze dawali nadzieje
4. Zawodnicy, który zastępowali Kubiaka, mieli świadomość kogo zastępują, kto stoi w kwadracie, stąd ich słaba gra (docelowo Śliwki i Semeniuka)
5. Nie ma co Michała obwiniać, bo przecież w 3. secie, w którym grał z Francją wygraliśmy, został w nim zmieniony, a w 4. już bez Kubiaka przegraliśmy i co hejterzy
6. Michał daje coś niewytłumaczalnego kadrze, że jego obecność upgraduje resztę (aż boje się, jakby grał Michał, to Leon z Kurkiem by po 40 punktów stukali)
To jest skandal i hańba co się dzieje wokół tego gościa. Nie życzę nikomu źle ale jeżeli chcemy myśleć o obronie tytułu to Kubiak musi złamać obie ręce, nogi i dodatkowo złapać Covid. Bez tego jesteśmy w szambie i nawet nowy trener tego nie odmieni, chociaż w Grbica wierzę.
przemik
Posty: 1500
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: przemik »

Michał Kubiak zakończył kariere reprezentacyjną.
Dzięki Michał za wszystko.
___
Noworoczny Kibic Siatki
filipek88
Posty: 178
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: filipek88 »

Co by o Kubim nie mowic, odchodzi wielki mistrz, kapitan i meeega charakter. Zeby nam tych jaj w przyszlosci nie zabraklo
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: kuki91 »

Bardzo się cieszę z decyzji Kubiaka. Wielkim zawodnikiem był, ostatni sezon nieudany, ale sam wiedział, że trzeba to zakończyć.

Michał, dzięki za wszystko!
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Heimlock »

Michał Kubiak - dziękuję Ci za serce do gry i emocje związane z siatkówką. Jedna z legend Polskiej siatkówki.
slawek93
Posty: 276
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: slawek93 »

Myślę że decyzja wlasciwa i czas dać miejsce młodszej krwi. Jeszcze brakuje aby Drzyzga odszedł z reprezentacji ale na to się nie zanosi :(
ptrlnd
Posty: 318
Rejestracja: 20 mar 2021, o 10:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ptrlnd »

Jakim człowiekiem by nie był Michał trzeba go szanować za decyzję, którą podjął. Jako kapitan sprawdził się świetnie, choć często jego boiskowe zachowanie było nie na miejscu. Chyba najbardziej będę wspominał powstanie z martwych w MŚ2018 oraz poprowadzenie drużyny do awansu na Igrzyska. To był charakter jakich mało. Ostatnimi czasy jednak nie było już formy sportowej pozwalającej na wybieganie w pierwszej szóstce reprezentacji. To bardzo dobra decyzja, która wraz z okresem po nieudanych Igrzyskach powinna pomóc budować kadrę w spokoju przez Grbicia i przeprowadzić ewolucję w składzie. Kogo bym widział teraz kapitanem? To musi być ktoś z szóstki i z doświadczeniem, który jeszcze trochę pogra więc prawdopodobnie Bieniek.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Za duża konkurencja, za dużo straconego zdrowia, by się dalej ścigać. A grać za zasługi lipa.

Amoże Kubiak szczerze z Grbiciem porozmawiał i twn mu zasugerowal, że lepiej zrobić tak, bo go nie widzi w planach,
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, nigdy nie lubiłem Kubiaka jako człowieka, ale to legenda polskiej siatkówki, od 2011 (i ME, gdzie zdobyliśmy medal w dużej mierze dzięki jego wystrzałowi formy) zawsze dostępny dla kolejnych trenerów. Szkoda, że Igrzyska przełożono o rok i nie dojechał w formie, bo może w 2020 by było dużo lepiej, niemniej nie ma już co tego rozpamiętywać. Na ile to decyzja Grbicia, a na ile Kubiaka - nie wiem - ale kolejny cykl olimpijski dla 34-latka to byłaby mordęga, a MŚ w kolekcji już ma, i to nie jedno. Dobra decyzja, mnóstwo dobrych wspomnień.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

Szacunek i wielkie dzięki dla Michała. Ostatni sezon był jaki był i na pewno nie ma osoby, która byłaby tym bardziej zdegustowana niż Michał. Wszyscy wiemy, jak zależało mu na medalu olimpijskim. Prawdziwy mistrz wie, kiedy ze sceny zejść. To był idealny moment, by ustąpić miejsca młodszym i nie rozmieniać się na drobne.
Pan kapitan.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”