Reprezentacja mężczyzn 2021

Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 29 mar 2022, o 08:55 Jeszcze w kwestii wyjaśnienia czemu na swojej liście odsiałem Łomacza i Wojtaszka: jeden ani drugi raczej wiodącą postacią w tym sezonie nie będzie, a w mojej opinii lepiej wziąć na ławce kogoś młodszego, żeby się "otrzaskał z turniejem", niż ich wozić. Tym bardziej, że taki Firlej na ławce czy Popiwczak nie będą przecież słabsi. Dlatego bym sobie odpuścił. Aczkolwiek zwłaszcza Łomacz w kadrze raczej mnie nie zdziwi i nie będę twierdził, że to zły ruch. Po prostu jednak wolałbym wziąć w to miejsce Firleja.

Streeter
Drzyzga był 2 sezony u Antigi zmiennikiem Łomacza i wtedy trener był niemiłosiernie jechany. Że brak zaufania dla Fabiana, że faworyzuje Łomacza i ogólnie strasznie toksyczna atmosfera wokół reprezentacji. To, że Drzyzga wpadł w konflikt z Antigą przez to, że nie widział w nim jedynki i potem nawoływał do jego zwolnienia, to w ogóle skandal. A teraz w wywiadzie Fabian mówi, że Grbić będzie mieć problem by się wkupić w łaski grupy. No, ale Kubiaka nie ma, więc Fabian może sie wystraszyć.

Tak czy siak zostanie grono ekspertów, którzy w pr,ypadku juniora w kwadracie nie dadzą spokoju Grbiciowi i nam, kibicom na meczach, a przede wszystkim Marcinowi Januszowi. On będzie wręcz celem nr 1 w krytyce i oby nie pękł pod tą nienormalną presją otoczenia.

Według mnie jak odsuwać Fabiana, to całkowicie. Tę kadrę trzeba oczyścić. Dla mnie to co się działo na zewnątrz za Antigi w związku z jego wyborem na rozegraniu (eksperci, telewizja) to jedna wielka patologia i chora sytuacja. A tak mało osób to dobrze pamięta, bo nikt nie wyciąga wniosków.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: reeman »

To Antiga stworzył patologię w kadrze, to on powiedział Igle, że jest w kadrze tylko po to by straszyć Zatorskiego. itp...
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

reeman pisze: 29 mar 2022, o 09:38 To Antiga stworzył patologię w kadrze, to on powiedział Igle, że jest w kadrze tylko po to by straszyć Zatorskiego. itp...
Antiga wygrał MŚ i stracił Winiarskiego, Wlazłego, Zagumnego. Mika zaczął łapać kontuzje i stracił formę, Nowakowski tak samo - pauzował długo przez plecy. Do tego przestawił Kurka na atak (mega dobra decyzja, którą ktoś powinien podjąć dawno) i przez to zostawal mu Kubiak z Buszkiem i Szalpuk z Bednorzem, którzy mieli 20-21 lat.

To był bardzo pechowy okres, bo w 2015 na PŚ ta kadra grała super. Antiga nie miał takich możliwości co Castellani lata temu czy Heynen po 2018.


Ale mniejsza o to. Chodzi mi o samą sytuację, gdzie jedynką został Łomacz i co się wtedy działo. Apropo Ignaczaka i jego roli, to przypomnij sobie co zrobił Heynen w zeszłym roku i jak się zachował w styosunku do Zatorskiego i Wojtaszka.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Im szybciej zaczniemy testować wariant z 3 przyjmującymi czy tam Leonem na ataku, tym szybciej utniemy dyskusję i dywagację czy Muzaj lub Kaczmarek nadają się na poważne granie, bo w wieku 28 lat nic jeszcze w kadrze dobrego nie zagrali. Na przyjęciu jest tylu, że spokojnie można grać bez Leona. Jego atak z prawego już tak koślawie nie wygląda, podobnie jak Bednorza, jedynie Semeniuka z prawego mało widziałem. Także nawet wariant trydencki czy wcześniej piaczenźniany warto przetestować.

Btw. Obecny Łomacz dużo bardziej nadaje się na drugiego i do supportu młodszym rozgrywającym niż Drzyzga.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 29 mar 2022, o 10:50 Btw. Obecny Łomacz dużo bardziej nadaje się na drugiego i do supportu młodszym rozgrywającym niż Drzyzga.
Może tak być, że lepiej pasowałby Łomacz jako rezerwowy, patrząc na obecną formę. Druga kwestia to to co wspomniał Szary, czy Drzyzga nadawałby się na rolę drugiego bez psucia ekipy od środka. Zakładając, że tak, to w drugiej opcji wziąłbym na rezerwowego lepszego na dany moment z pary Drzyzga/Łomacz, ale w pierwszej to bym zrobił po prostu parę Janusz/Firlej i jeżeli żaden się jakoś nie spali i nie zbłaźni na reprezentacji to taką parę bym docelowo widział na ten sezon.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 29 mar 2022, o 08:21Ale jaki jest sens tłuczenia Kurkiem na VNL i jeszcze nie daj Bóg połamania go przed MŚ? Nauczy się z tych meczów czegoś nowego w wieku 34 lat? Przecież lepiej żeby poleciał z Anką w jakieś ciepłe kraje i przyjechał wypoczęty na zgrupowanie MŚ i tam dał z siebie wszystko. A reszcie chłopaków gra w kadrze nie zaszkodzi. Poza tym nie wiem jak chciałbyś wybrać drugiego atakującego na MŚ (no chyba, że założyłeś, że i tak pojedzie Kaczmarek), grając VNL Kurkiem.
Nigdzie nie stwierdziłem, że należy ''tłuc Kurkiem'' na VNL.
Thomm
Posty: 70
Rejestracja: 7 maja 2018, o 08:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Thomm »

Łomacz w kadrze to IMHO taki Bociek w Warcie. Facet, który ma umiejętności, ale poza nimi więcej daje poza boiskiem. Nie chcę mówić, że to jeden z "Atmosfericów" bo byłoby to krzywdzące dla Grześków (dwóch zresztą). Łomacz powinien być tym trzecim - uśmiechnie się, opieprzy, ale kiedy trzeba to wejdzie na boisko i zrobi swoje. Nie widzę w obecnej kadrze Fabię za charakterek (wybitnie kijowy), za niechęć do biegania, kiedy przyjęcie nie zabangla, tudzież za żel we włosach ;)

Już tak całkiem serio: Dosłownie raz widziałem Boćka smutnego. Trzy-cztery lata temu graliśmy z ZAKSą, też jakoś w marcu. Wygraliśmy pierwszego seta, po czym KK przypomniał sobie jak grać trzeba w lidze z plusem :| Stoję sobie po meczu pod halą, wychodzi Grzesiek w tym szarym polarze. Widać, że zły, wkurzony itd... Kiwnąlem glową, odkiwnał... "Nic się nie stało, hej Warta nic się nie stało!" Bo to była ta ZAKSA, która wtedy lała w lidze wszystkich jak leci. Ta ZAKSA z Zatorem, Kochanem, Sliwką, Deroo (akurat w tym meczu na ławce).

Wtedy właśnie grał w Warcie na wypożyczeniu taki młody, bliżej nie znany chłopak. Wypożyczony z ZAKSy zresztą.


"Kamil" mu było na imię, czy jakoś tak ;)
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Arw165 »

Kochan chyba ci się z kimś pomylił.
Thomm
Posty: 70
Rejestracja: 7 maja 2018, o 08:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Thomm »

Kochan był wtedy graczem KK. I był jednym z tych, którzy nas wtedy załatwili.

Nic mi się nie pomyliło.

Marcin (Górski) był na tym meczu. Zapowiadał, komentował. Nic jemu się nie pomyliło. Ani mnie.

Sorry kochana, byłem wtedy na hali, na Blanowskiej (pech, nie? :D) i pamiętam jak Marcin zapowiadał mecz.

"Powitajmy serdecznie trzech mistrzów świata: Olka Śliwkę, Kubę Kochanowskiego i Pawła Zatorskiego". Marcin. I Tak byłem wtedy. Zator to generalnie fenomen. Tak, oprócz Grebennikowa najlepszy libero na świecie. Bez dwóch zdań. Na tym meczu właśnie uświadomiłem sobie dlaczego Paweł gra w |Kadrze.-64

Pozdro.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2022, o 15:58 przez Thomm, łącznie zmieniany 1 raz.
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: PabloFX »

Kochan po raz pierwszy zagrał z Deroo w jednym składzie w tym sezonie, więc pamięć jednak słaba ;)
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Streeter pisze: 29 mar 2022, o 11:22
ciorny17 pisze: 29 mar 2022, o 10:50 Btw. Obecny Łomacz dużo bardziej nadaje się na drugiego i do supportu młodszym rozgrywającym niż Drzyzga.
Może tak być, że lepiej pasowałby Łomacz jako rezerwowy, patrząc na obecną formę. Druga kwestia to to co wspomniał Szary, czy Drzyzga nadawałby się na rolę drugiego bez psucia ekipy od środka. Zakładając, że tak, to w drugiej opcji wziąłbym na rezerwowego lepszego na dany moment z pary Drzyzga/Łomacz, ale w pierwszej to bym zrobił po prostu parę Janusz/Firlej i jeżeli żaden się jakoś nie spali i nie zbłaźni na reprezentacji to taką parę bym docelowo widział na ten sezon.

Streeter
Jeśli Drzyzga dzisiaj by przegrał rywalizację z Łomaczem, to pewnie by się jakoś z tym pogodził, ale Janusz albo Firlej? Jeden w kadrze grał bardzo mało, drugi wcale. I gdzie tu wchodzi z buta nagle jakiś gówniarz i ma mu mistrz świata ustąpić? O ile z Łomaczem Drzyzga się podobno dogaduje, tak tutaj według mnie faktycznie mogłoby być nieciekawie. Drzyzga ma mniemanie o swojej pozycji w kadrze podobne co miał Kubiak. Tyle, że Kubiak był serio dla niej wartością, zarówno sportowo (poza 2021 rokiem), jak i poza sportowo, natomiast Fabian grał, bo nie było nikogo innego i wszyscy tylko z niecierpliwością oczekiwali jakiegoś rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia. Może nie ten sam poziom co Jovović w Serbii, bo tu jednak Drzyzga wypada zdecydowanie lepiej, ale przypadek jest ten sam, obie reprezentacje tęsknią za poprzednikami, którzy byli lata w światowym topie (Zagumny,Grbić). No, a poza sportowo, to chyba nie muszę pisać, że Fabian raczej mentorem tej reprezentacji nie jest.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Nie wiem czy widzieliście filmik pt. Ten ostatni Challenge.
Moje odczucia. Miało być peanowanie dla Heynena, a dla tych co mają wprawne oko, wyszła kolejna kompromitacja Belga. Słowa z półfinału, że "Kurka nie ma", "mamy fatalne rozegranie" i nic z tym nie robił. Słowa i miny zawodników podczas odpraw, jakby tam siedzieli za karę. Mówi o daniu ognia, o zabawie w meczu z Serbią, a patrząc na twarze zawodników to aż wyglądali jakby czekali na koniec i pożegnanie Belga.

Tylko mnie to utwierdza w przekonaniu, że ta grupa była zmęczona tym trenerem i jego metodami.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7165
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Streeter »

Tymczasem choroba byłego trenera objęła chyba inne partie mózgu, czemu zawdzięczamy najnowszą diagnozę problemów kadry:

"Jest dużo stereotypizacji w tym, że mając najlepszy możliwy skład z najlepszym zawodnikiem trzeba zawsze wygrywać. Prawda jest jednak taka, że nie można zawsze triumfować. W historii sportu było bardzo niewiele drużyn, które nie doznawały porażek i wydaje mi się, że większość z nich to już przeszłość. Dobry przykład? Leo Messi, który uznawany był przez wiele lat za najlepszego piłkarza na świecie. W seniorskiej kadrze Argentyny występuje od 2005 roku, a dopiero w 2021 udało mu się sięgnąć po Copa America. Ludzie zapominają, że posiadanie najlepszego gracza nie oznacza automatycznie, że wygra się każdy turniej. (...)
Jeśli chodzi o obecność graczy pokroju Leona w zespole, to zawsze jest szansa na "social loafing". Oznacza to, że gracze dookoła tak dobrego siatkarza jak przyjmujący, mogą nieco usunąć się w cień, bo sądzą, że ich kolega pociągnie grę i weźmie na siebie odpowiedzialność. To zjawisko obserwuje się, kiedy ma się jednego dominującego zawodnika – i to niezależnie od dyscypliny. To nie jest błąd takich siatkarzy jak Wilfredo, a w dużo większej mierze ludzi dookoła takiego lidera. (...) Trzeba rozmawiać. Czasem to zadziała, czasami nie. Co ciekawe, zjawisko to częściej występuje w kadrach niż klubach. Do reprezentacji powołuje się zazwyczaj najlepszych graczy z poszczególnych klubów. Niektórzy zawodnicy grają rewelacyjnie w klubie, a później w reprezentacji są niewidoczni. Jedni robią to świadomie, inni nie. Na myśl nasuwa mi się jeden siatkarz w czasie mojej kariery reprezentacyjnej, który mówił mi, że nie może stać się liderem kadry. To fenomen, który często się widzi i jako szkoleniowiec zawsze trzeba o nim pamiętać. Tak samo jak o tym, że drużyna z najlepszym graczem nie zawsze wygrywa."

Gościa powinni w Rosji zatrudnić, nikt im ciekawszych bredni do wytłumaczenia wojny nie wymyśli jak Vital. Tak, przegraliśmy bo reszta "pionków" bała się potężnego Wilfredo :] nie dlatego, że obok Wilfredo grał gość rodem z paraolimpiady.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Odkopię, a co mi tam.
Fragment wywiadu Heynena dla Michała Winiarczyka z Newonce sport XD
Obrazek
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nom, ale to jest pewnie prawda, ta dalsza, ucięta wypowiedź o Kurku zresztą też. To, że Heynen w roku olimpijskim dostał trudną sytuację (mentalny i sportowy lider, który kompletnie nie dojeżdża) i poradził sobie z nią błyskotliwie, to inna sprawa. Nikt nic nowego tutaj nie powie ani nie napisze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”