Reprezentacja mężczyzn 2021

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1577
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/20334
Vital Heynen – trener reprezentacji Polski mężczyzn, w porozumieniu z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej podał szeroki skład kadry narodowej na pierwszą część sezonu 2021.

Skład reprezentacji może podlegać korektom ze względu na kwestie zdrowotne lub inne niezależne od trenera i zawodników:

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na pierwszą część sezonu 2021

Bartosz Bednorz – przyjmujący

Mateusz Bieniek – środkowy

Fabian Drzyzga – rozgrywający

Tomasz Fornal – przyjmujący

Norbert Huber – środkowy

Marcin Janusz – rozgrywający

Łukasz Kaczmarek – atakujący

Karol Kłos – środkowy

Jakub Kochanowski – środkowy

Dawid Konarski – atakujący

Marcin Komenda – rozgrywający

Michał Kubiak – przyjmujący

Bartosz Kurek – atakujący

Bartosz Kwolek – przyjmujący

Wilfredo Leon – przyjmujący

Grzegorz Łomacz – rozgrywający

Maciej Muzaj – atakujący

Piotr Nowakowski – środkowy

Jakub Popiwczak – libero

Kamil Semeniuk – przyjmujący

Artur Szalpuk – przyjmujący

Aleksander Śliwka – przyjmujący

Damian Wojtaszek – libero

Paweł Zatorski – libero

Wiedziałem, że nawet po takim sezonie w szerokiej kadrze znajdą się i Szalpuk, i Konarski. Oby tylko na IO nie pojechali. Nawet Komenda się załapał. :)
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Szalpuk :]

Konarskiego to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, no bo Butryn z Malinowskim nawet nie zadebiutowali, a Bołądź zawiódł Vitala, więc niech sobie tam figuruje, przyzwyczaiłem się, że jest etatowo powoływany

Ale Szalpuk? Serio? Mógł podać 7 przyjmujących, ten Szalpuk na liście to jest zbędny.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: johnnyrotten »

Szalpuk to jakiś żart. Szymura za niego powinien być i basta. Oprócz Rafała wyżej w mojej hierarchii jest Lipiński (ale tutaj brak debiutu - rozumiem). Od Szalpuka w tym sezonie lepiej grają tacy siatkarze jak Kwasowski i Ferens, więc o czym my w ogóle mówimy?

Vital powinien dać chłopakowi czas w tym roku na podratowanie zdrowia. Mika mówił ostatnio, że gdyby mógł cofnąć czas, to nie odkładałby operacji. Artur powinien zadbać o zdrowie, ma tylko 26 lat i jak zaniedba to teraz, to do trzydziestki będzie grał tak jak Mika do niedawna, czyli jak cień siatkarza.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Za Konarskiego powinien być Butryn a za Szalpuka Firlej na 5 rozgrywacza bo na tej pozycji jest największy problem
Awatar użytkownika
laanca
Posty: 318
Rejestracja: 17 lut 2017, o 14:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: laanca »

Jak zobaczyłem na tej liście Szalpuka i Konarskiego to zarechotałem. A po chwili pomyślałem, że jednak to nie jest takie śmieszne, skoro przez obecność Konarskiego nie powołano Butryna.
Rozumiem, że chodzi o doświadczenie reprezentacyjne, ale na litość - Szalpuk to cień siatkarza. Jakie on wniesie atuty do tej reprezentacji ? Tak samo Dawid "super pojedynczy blok" Konarski.
Mało brakowało a Heynen powołałby na atak Józefackiego :<
Całe szczęście to szeroki skład i mam nadzieję, że ostatecznie z niego wypadną. Szkoda tylko, że nie dano szansy świetnemu w tym i zeszłym sezonie Butrynowi.
Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: johnnyrotten »

Właśnie o to chodzi. Butrynowi i Malinowskiemu stuknie trzydziestka i nadal nie zadebiutują w kadrze, bo nie mają doświadczenia, a według tego klucza Konarski będzie miał 35 i za zasługi i pojedynczy blok będą go brać. To jest po ludzku niesprawiedliwe wobec pracy, jaką niektórzy gracze wykonali. Przywiązanie do nazwisk wielu trenerów zgubiło.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7847
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szczerze nie dziwię się Heynenowi, że nie przywiązuje się zanadto do formy ligowej, a przede wszystkim uważam, że w ostatecznym rozrachunku akurat w roku olimpijskim nie ma co o takie powołania kruszyć kopii. Za rok będzie nowe otwarcie i pewnie wtedy będzie można ubolewać nad brakiem Bartka Lipińskiego w szerokiej kadrze, a bycie ogranym i zaznajomionym z (nowym) trenerem nie będzie miało żadnego istotnego znaczenia. Jako trener na miejscu Heynena pewnie sam bym wziął Szalpuka, nawet jeśli jako kibic uważam Szymurę za niedocenianego i dużo lepszego gracza.

Co i tak nie ma znaczenia.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Ja tylko nie rozumiem tej listy branych pod uwagę pod kątem IO, którą podał w zeszłym roku

To jest chyba kadra na Ligę Narodów, bo na igrzyska już skład pewnie jest prawie pewny...
ciorny17
Posty: 8530
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

WysokiPortorykanczyk pisze:Szczerze nie dziwię się Heynenowi, że nie przywiązuje się zanadto do formy ligowej, a przede wszystkim uważam, że w ostatecznym rozrachunku akurat w roku olimpijskim nie ma co o takie powołania kruszyć kopii.
Byłoby to zasadne gdyby nie fakt, że przez ostatnie 2 lata poszczególni zawodnicy nie prezentują poziomu takiego, aby ich rozpatrywać w kontekście reprezentacji kosztem graczy od nich w tym okresie lepszych. A to, że ten czy tamten w kadrze nie zadebiutował w wieku 28 lat jest tak bezsensowym argumentem, że szkoda gadać.

Powtórzę co napisałem w innym wątku o kadrze odnośnie składu na IO. Zawodnicy z MŚ 2018 minus Schulz i Wojtaszek oraz Leon zamiast Szalpuka. Każda inna decyzja personalna będzie dla mnie niespodzianką.
Kłamca.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

W siatkowce jak i polityce pamięć jest krótka ciężko pamiętać sukcesy warto ciągle narzekać? A Nie oto inny jak Heynen zaczął ogrywać najwięcej młodych i stawiać na nowe twarze często rotujac i każdemu dawał Szanse
VITAL ma na tyle sukcesów rozumu i doświadczenia że powinniśmy mu zaufać szczególnie w roku olimpijskim
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Bartek O »

Cieszy mnie obecność w tej grupie Semeniuka, Popiwczaka i Kaczmarka. Kamil, jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, ma naprawdę spore szanse załapać się jeszcze na pokład samolotu, który wyleci do Tokio. Mam również nadzieję, że jako drugi atakujący poleci tam Łukasz Kaczmarek.

Nie wiem natomiast co w tej kadrze robią Artur Szalpuk, Dawid Konarski i Marcin Komenda? Choć jestem wielkim fanem talentu tego pierwszego i bardzo ubolewam nad tym, jak w tej chwili wygląda jego kariera. Pewnie żaden z tej trójki nie jest brany pod uwagę w kontekście "12" na Igrzyska, ale tym bardziej zatem nie rozumiem ich obecności w szerokiej kadrze. Od Szalpuka zdecydowanie bardziej na powołanie zasłużyli Rafał Szymura czy nawet Bartłomiej Lipiński.

Również brak Karola Butryna to dla mnie totalne nieporozumienie. Ale i jednocześnie żadna niespodzianka. Zdaję sobie rzecz jasna sprawę z tego, że jego szanse na bilet do Tokio byłyby żadne, ale skoro powołanie dostają Szalpuk i Konarski....
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Patrol035 »

Są Szalpuk i Konraski, nie ma Butryna i Szymury. Żart? Mamy dziś dopiero 19 marca, do Prima Aprilis trochę brakuje.
I nie kupuję bajek o doświadczeniu. Pupilki i tyle.
I ciągnięcie ich za każdym razem nie wniesie nic dobrego. Wiedzą, że mogą grać piach, a powołanie i tak będzie. Gdyby zostali skreślenie z listy to może dałoby to im do myślenia i by się zmotywowali, a tak? Klapa. Od dłuższego czasu nic...
Semper fidelis
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7847
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze:Byłoby to zasadne gdyby nie fakt, że przez ostatnie 2 lata poszczególni zawodnicy nie prezentują poziomu takiego, aby ich rozpatrywać w kontekście reprezentacji kosztem graczy od nich w tym okresie lepszych.
W idealnym świecie, pewnie tak, w realnym świecie raz na jakiś czas się zdarza, że najlepsi zawodnicy na świecie z różnych powodów nie byli brani pod uwagę w kontekście gry w reprezentacji różnych krajów, bo nie pasowali trenerom/zawodnikom. Więc to, że Heynen pewnie w ostatnim roku swojej pracy wziął se Szalpuka do szerokiej kadry, bo wygrał z nim w szóstce MŚ i liczy, że moooooże wróci do formy, kosztem gracza, którego nigdy nie rozważał w kontekście Tokio, to pewnie ruch jaki zrobiłoby wielu, jeśli nie większość trenerów, a przede wszystkim ruch, którego za bardzo nie ma co analizować. Są przykłady, gdzie myślenie kibica jest inne od myślenia trenera, i to jeden z nich.

My to chyba sobie lubimy przesadnie analizować, że Janas nie wziął Dudka na trzeciego bramkarza, a przecież mógł.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1577
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

https://sport.tvp.pl/52868174/reprezent ... ze-narodow

Vital wyjaśnia m.in. brak Lipińskiego i Butryna. W ten sam sposób pewnie argumenotwałby Szalpuka i Konarskiego.

Pisałem wcześniej, że nie spodziewam się braku Konara i Szalpuka wśród powołanych, bo sądziłem, że właśnie w ten sposób Vitaj podejdzie do sprawy. Ma swoich żołnierzy i w zależności od tego, jak się zaprezentują w trakcie LN, wybierze z nich kadrę na IO. Jeśli Szalpuk i Konarski będą kaleczyć tak, jak w lidze, to przecież głupi nie jest, na IO pewnie nie pojadą.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Papito13 »

Bez niespodzianek. O ile Butryn czy Lipiński zasłużyli na debiut w kadrze, o tyle nie dziwi mnie ich brak w szerokiej kadrze. Pewnie gdyby nie był to sezon Olimpijski to miejsce by się dla nich znalazło, ale teraz nie czas na eksperymenty, skoro wciąż kilka biletów do Tokio jest jeszcze do zgarnięcia i trzeba rywalizacje o te miejsca jakoś rozstrzygnąć.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: jaet »

Rok olimpijski, wybory Heynena na tym etapie do przewidzenia, ciekawiej będzie dopiero później.
Jasne, że Szalpuk czy Konarski niespecjalnie na to wyróżnienie zasłużyli, ale będąc całkiem szczerym to tak jak pisze Wysoki - większego znaczenia to nie ma, bo Szalpuk i Konarski i tak na IO w normalnych okolicznościach nie pojadą. I nie pojechaliby też Szymura i Butryn.
Zresztą w przypadku obydwu siatkarzy wygląda to na reprezentacyjny łabędzi śpiew. Po Tokio pojawi się całkiem nowa miotła i żadnych sentymentów nie będzie, a sportowo obaj panowie się już przy takiej konkurencji nie wybronią, cudów nie ma.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ciorny17
Posty: 8530
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

jaet pisze: bo Szalpuk i Konarski i tak na IO w normalnych okolicznościach nie pojadą.
Obrazek
Kłamca.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: jaet »

ciorny17 pisze:
jaet pisze: bo Szalpuk i Konarski i tak na IO w normalnych okolicznościach nie pojadą.
Obrazek
Zakładzik 8-) ?
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
ciorny17
Posty: 8530
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Brzydzę się hazardem :D

Artura może fakt nie będzie, ale atakujący z najlepszym pojedynczym blokiem w Radomiu i okolicach już jak najbardziej.
Kłamca.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: aezakmi »

Konarski pojedzie na IO i będzie wchodził na podwy... Na poprawę bloku za Bieńka. ;)

W obecnej sytuacji, to chciałbym Kamila Semeniuka w miejsce Artura Szalpuka, bo po prostu poziom gry Kamila, to absolutny światowy top, a te jego wspaniałe ataki w 2-3 metr na potrójnym bloku, to mistrzostwo. Ale nie skreślam Artura, niech walczy.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, o 13:58 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Vital mówi, że nie powołał Lipińskiego i Butryna bo to debiutanci, wobec czego nie mają szans na Igrzyska, ale z drugiej strony powołał Semeniuka :D Nie bardzo kumem jego logikę.

Chyba, że Semeniuk na Igrzyska po prostu nie poleci, ale Vital da mu pograć w Lidze Narodów, bo komuś z góry na tym bardzo zależało, żeby Kamil się ogrywał. I to byłoby logiczne wytłumaczenie.

Nie chcę mi się wierzyć, że Szalpuk poleci na Igrzyska, bo to po prostu dla mnie jest niemożliwe. Myślę, że Leon,Kubiak i Śliwka są pewni, a o 4 miejsce rozegra się pewnie między Kwolkiem, a Bednorzem. I Bartek wczorajszym występem strzelił sobie w stopę.

Nie wiem czy Semeniuk psychicznie dźwignąłby występ w Igrzyskach, skoro nie grał jeszcze w kadrze i czy nie zjadłby go stres, bo jeszcze trochę tego stresu w rewanżowym meczu z Lube czy pierwszych setach z Zenitem było widać.



TEORETYCZNIE, to mając Leona najlepiej jest wziąć 2 lepiej przyjmujących, a że Kamil przyjmuje dobrze i atakuje, a Kwolek też sporo w lidze punktuje i ma także dobre przyjęcie i zagrywkę, to obaj powinni jechać zamiast Bednorza i Śliwki.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: jaet »

IMHO Heynen może i jest trochę szalony, ale na pewno nie ślepy ;)
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

Szary Wilk pisze:Vital mówi, że nie powołał Lipińskiego i Butryna bo to debiutanci, wobec czego nie mają szans na Igrzyska, ale z drugiej strony powołał Semeniuka :D Nie bardzo kumem jego logikę.
"– W zeszłym roku mówił pan, że "pewniakami" do powołania są ci, którzy brali udział w sparingach 2020. Dodał pan do tego między innymi Kamila Semeniuka…
– Powtarzałem, że nie ma znaczenia, jak chłopaki powołani poprzedniego lata zaprezentują się w zimę – zachowają szansę na wyjazd na igrzyska. Mam nadzieję, że nie zapomniałem o nikim. Mając tę bazę, logicznym było sprawdzenie, co można do tego dodać. Dlatego właśnie w kadrze ponownie jest Łukasz Kaczmarek, który w przeszłości mierzył się z wieloma problemami zdrowotnymi. Teraz gra na najwyższym poziomie. Dodajemy więc do składu z poprzedniego roku, a nie wprowadzamy zmian."

Czytamy uważnie. Vital w tamtym roku mówił, że Kamil był na jego liście zgrupowania i gdyby nie pandemia koronawirusa, grałby w lidze narodów
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Czyli jednak Semeniuk jakieś szanse ma. Noo, ale byłyby jaja, gdyby zadebiutował na Olimpiadzie. Chyba nawet Matteo Martino miał jakiś mecz w reprezentacji przed Igrzyskami w 2008, na które pojechał.

Żal mi Bednorza. Naprawdę grał w Modenie koncertowo i on powinien w 2020 na te igrzyska pojechać bez dwóch zdań, ale igrzyska przełożyli, Bednorz gra w kratkę i jest hejtowany w Rosji, a teraz doszedł mu poważny konkurent, gdzie reszta (poza Szalpukiem) rozgrywa naprawdę świetne sezony.
Diomedea
Posty: 4348
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

KrzysztofRatajski pisze:Za Konarskiego powinien być Butryn a za Szalpuka Firlej na 5 rozgrywacza bo na tej pozycji jest największy problem
Akurat na krotkoplanowo nie masz racji. A Vital przygotowuje kadre na IO.
Firlej jest mlody, w tym sezonie gral w kratke.

Janusz juz zagral (choc symbolicznie) w kadrze. Drzyzga ma niezly sezon, wiadomo, ze poszukiwany jest drugi.
I ten drugi bedzie dobrany z grona sypaczy, ktorzy juz w kadrze zadebiutowali.
Jest nawet spora szansa :( ze bedzie to Lomacz.

Po IO (jesli do nich dojdzie), bedzie nowe rozdanie, nowe szanse i wybory. Rowniez na sypie.

Jesli chodzi o atak, to Butryn lub Kaczmarek. Kazdy z tych wybprow wyfdalby sie OK. Mam nadzieje, ze Konar nie pojedzie, ale bardzo sie nie zdiwie, jak bedzie inaczej. Ufam, ze faza PO, nadchodzace mecze LM, a potem LN, beda jednak mialy wplyw na te ostateczne wybory na pozycje 4tego przyjmujacego i drugiego sypacza.
Jesli by kierowac sie obecna forma, to jako 3ci powinien pojechac Kamil a 4ty Kwolek lub Bednorz, ze wskazaniem na Kwola.
Umozliwiloby to szybka gre przy dobrym odbiorze. Kamil na pierwszego wchodzacego. ;)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, o 14:46 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
totmes
Posty: 306
Rejestracja: 1 lut 2014, o 22:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: totmes »

Uważam, że brak powołania nawet do szerokiej kadry Butryna to skandal. Ok na IO mógł zabrać sprawdzonych graczy, ale nikt mi nie wmówi że Konarski albo Muzaj obecnie lepiej gra na ataku niż Butryn.
Ale, ostatnio Vital nie formie więc co się dziwić.
ciorny17
Posty: 8530
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Żal? Przecież to jest sport. Tu nie ma przypadku. Sam jak ciężko pracujesz tak masz. Po pierwsze sezon się nie skończył i tak jak nikt jednym meczem sobię nic nie gwarantuje, tak jednym meczem nic nie przegrywasz. Jego sytuacja w Rosji jest jaka jest. Jak widzą, że Kazań gra słabo, a jesteś w topie opłacanych to jadą po Tobie. Z resztą, my zbyt wiele od rosyjskiej mentalnością się nie różnimy. A że oni zauważyli, że Ngapeth ma gdzieś robienie z niego kozla ofiarnego wszystkiego co złe, znaleźli innego.

Każda decyzja personalna Heynena poza Szalpukiem na przyjęciu się obroni.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7952
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

totmes pisze:Uważam, że brak powołania nawet do szerokiej kadry Butryna to skandal. Ok na IO mógł zabrać sprawdzonych graczy, ale nikt mi nie wmówi że Konarski albo Muzaj obecnie lepiej gra na ataku niż Butryn.
Ale, ostatnio Vital nie formie więc co się dziwić.
OBECNIE

Na tej podstawie można byłoby nie powoływać równie dobrze Fornala(wirus,kontuzje, brak stabilności) i Kubiaka(średnia gra w azjatyckiej lidze)

Butryn nie jest powołany, bo powołano tylko 4 atakujących, którzy rywalizują o grę na igrzyskach od 2 lat i w sumie nie wiadomo, kto pojedzie jako zmiennik Kurka.

Na pozycji atakującego gra tylko jeden zawodnik, Bartek tez musi pograć w LN, a rywalizacja o miano drugiego musi się jakoś rozstrzygnąć, więc nie ma czasu na to, by Butryn pograł.
Diomedea
Posty: 4348
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

do usuniecia, podwojna wysylka.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, o 14:51 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4348
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

totmes pisze:Uważam, że brak powołania nawet do szerokiej kadry Butryna to skandal. Ok na IO mógł zabrać sprawdzonych graczy, ale nikt mi nie wmówi że Konarski albo Muzaj obecnie lepiej gra na ataku niż Butryn.
Ale, ostatnio Vital nie formie więc co się dziwić.

Absolutnie nie, jesli zalozymy, ze gra o pozycje drugiego atakujacego jest otwarta i Konar nie jest namaszczony z gory.
Wtedy kazdy z postulantow powinien dostac jak najwiecej gry, w roznych ukladach personalnych.
Wiec sluszne jest ograniczenie ich liczby, by moc realnie sprawdzic ich wartosc.

Kamil po prostu wystrzelil tak, ze nie mozna bylo tego zlekcewazyc. Gdyby Butryn zagral podobnie z Kazaniami i Lube tego swiata tez pewnie by to powolanie dostal.

O wlasnie, widze ze kolega Szary ma podobna analize.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”