Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Brawo chłopaki! nie wiem czy ktoś stawiał na medal (ja przyznam się szczerze bałem się o wyjście z grupy, gdyż uważałem, że Bułgaria jest lepsza, a o Kubie nic nie wiedziałem).

Moje skromne podsumowanie później, ale teraz krótko:
Dulski show plus dobra gra Pawluna w ostatnich meczach. No i brawa dla Kwasigrocha.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: lukecik »

Jest medal, więc gratulacje dla chłopaków. Szkoda, że dopadły nas kontuzje, niemniej jednak nawet bez Gierżota i Czerwińskiego wczorajszy mecz był do wygrania. Niedosyt mimo wszystko trochę jest, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Widziałem tylko seta, ale chyba obraz meczu wyglądał tak od początku do końca - brawo!
Arw165
Posty: 1405
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Arw165 »

Skończyło się tak, jak wielu tu pisało czyli brązem. Tylko że nikt nie zakładał, że nasi dwaj podstawowi przyjmujący będą pod koniec niedysponowani, a Włosi okażą się jednak do ruszenia w 2 pierwszych setach. Co oznacza, że ta drużyna miała potencjał żeby wejść do finału i w tym finale powalczyć z Rosją, co przy lekkim niedosycie jest chyba bardzo pocieszające. Fajnie, że wyjeżdżają z imprezy z krążkiem.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Coz, balam sie Bulgarii, balam sie ich roztrenowania.
A chlopcy dali rade.

Gratulacje i duzo, duzo sukcesow.

Zwaracam uwage, ze Pawlun owszem-ma tendencje do gry skrzydlami i pchania do liderow. Ale dzis, z dobrego przyjecia pokazal, ze potrafi grac dokladnie i grac ze srodkiem. W pierwszej fazie gral tez bardzo ladne pipy z Gierzotem. Mysle, ze to jest ten gracz, ktory chocby z racji dobrych warunkow fizycznych, moze zrobic najwiekszy postep. Na jego pozycji potrzebna jest gra, a trenerzy wola stawiac na doswiadczonych zawodnikow. Wiec i o niezbedne ogranie trudniej, postep przychodzi czesto wolniej. Ale ja widze spore mozliwosci, choc i duzo do poprawy.

Gratulacje dla Kwasigrocha, oby podjeta decyzja dala mu jeszcze duzo radosci i sukcesow.

Trzymam tez kciuki za zdrowie Kuby Czerwinskiego.

Ogromne brawa dla calej druzyny i sztabu z Pilina na czele. Pokazal, ze zasluzyl na zaufanie mlodych graczy.
Oby krazek w U23 byl innego koloru. Oraz zeby ten medal pomogl im w przebijaniu sie w doroslej siatkowce.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Kurcze, nie wierzę sam sobie, ale kibicuję Rosjanom, bo ta włoska drużyna strasznie mnie denerwuje :D . W pierwszym secie Rosjanie sami się podłożyli, popełniając kilka błędów.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Mam podobnie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włochy zagrały po raz pierwszy na miarę potencjału i łatwo wygrały finał 3-0.

Dream team turnieju:

Środkowi: Urbanowicz (POL), Cianciotta (ITA)
Przyjmujący: Armoa (ARG), Rinaldi (ITA)
Rozgrywający: Porro (ITA)
Atakujący: Muraszko (RUS)
Libero: Catania (ITA)
MVP: Michieletto (ITA)
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Dziwny turniej, przed startem pisałem tutaj, nauczony dotychczasową historią tej grupy, że będziemy outsiderem, zdobyliśmy medal ale uczucie niedosytu po wczorajszym półfinale jest silniejsze niż dzisiejsza radość. Gdybym miał wskazać kogoś, kto zrobi dużą karierę z tej drużyny nadal miałbym problem, może Gierżot jeśli będzie grał i ominą go kontuzje...

Zbudowany jestem tym, że znowu zdobywamy medale, oczywiście daleko mi do stwierdzenia z wczorajszej Wyborczej gdzie przedstawili nasz system szkolenia jako kuźnię talentów bo różnie to wyglądało ale wygląda na to, że powoli stajemy się stałym bywalcem podium na szczeblu młodzieżowym co wreszcie odzwierciedla nakłady finansowe i zainteresowanie dyscypliną w kraju.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Aranger »

Nie mogłem oglądać meczu o 3 miejsce, ale gratulacje za brąz trzeba zostawić, przy tych okolicznościach to chyba wielki sukces. Brawo!

Mam nadzieję, że Czerwińskiemu nic poważnego się nie wydarzyło, a Gierżot mimo tej kontuzji szybciutko się przebije w Lubinie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aranger pisze: 3 paź 2021, o 20:19 Nie mogłem oglądać meczu o 3 miejsce, ale gratulacje za brąz trzeba zostawić, przy tych okolicznościach to chyba wielki sukces. Brawo!
Owszem. Przede wszystkim ten turniej dobrze pokazuje dlaczego kraje na podium mogą za 4-5 lat (aczkolwiek być może w różnej konfiguracji) wieść prym w reprezentacyjnej siatkówce. Nie chcę wdawać się w jakieś szersze dyskusje, bo nie czas i miejsce, ale nawet Urbanowicz czy Dulski, o ile to są duże talenty, mają na tym etapie spore braki IMHO (np. Urbanowicz wymiatał na bloku, ale dużo pracy przed nim w ofensywnych elementach). ALE jak popatrzymy na całość, i nie tylko na te roczniki 01-02, ale też 03-04 (a szerzej jeszcze na roczniki wcześniejsze): i kombinację warunków fizycznych i techniki, to np. nad Brazylią my ewidentnie górujemy pod względem ''siatkarskiej kultury'', a nad taką Argentyną - pod względem warunków fizycznych. I zarazem dalej napisałbym o Brazylii to samo co przed turniejem: Darlan, Adriano i Arthur z tej drużyny to są duże talenty (Darlan za rok IMHO wyląduje nawet w reprezentacji), po prostu jako drużyna grali dosyć badziewnie, bo nie mieli przyjęcia, rozegrania czy obrony, ale to nie znaczy, że w innej konfiguracji personalnej ci zawodnicy nie będą mieli mocnych karier. Niemniej, na bazie 3-4 roczników (czyli 6-8 lat szkolenia) jednak obrazuje to wyższość jednego systemu nad drugim (w latach 95-04, to przeważnie, poza 99-00, byliśmy od Brazylii dużo lepsi).

Dlatego my, dla kontrastu, nawet bez Gierżota i Czerwińskiego, dalej mieliśmy te techniczne elementy na wysokim poziomie (jak na ten poziom), dodać do tego taki, a nie inny poziom turnieju (był po prostu słaby) - i mogliśmy urwać sensacyjny wynik jak na okoliczności, a i tak nie mamy najmniejszego prawa narzekać. I ja szczerze nie wiem czy Nowik się przebije ponad ligowy poziom, jak będzie ze zdrowiem Czerwińskiego, na ile fizycznie rozwinąć mogą się Dulski i Gomułka - nawet bez sensu o tym dyskutować, bo wiadomo, że zweryfikuje to czas (aczkolwiek byłbym optymistą), ale po paru gorszych latach znowu to wynikowo wygląda bardzo fajnie, a skoro tak, to prędzej czy później wyłapiemy na poszczególnych pozycjach graczy z dobrą krzywą rozwoju i połączeniem techniki z motoryką. Kto to będzie to już się okaże za 3-4 lata. Wielkim fanem Pawluna nie jestem, ale duet Kubicki-Pawlun też ma papiery na fajne granie, a na środku na pewno kogoś złapiemy.

Niby nam trochę brakuje wysokich skrzydłowych z techniką wśród nastolatków, ale to raczej wyjątek niż reguła, a szerszy kontekst - wygląda jak wyżej: trudno nie zauważyć, że kraje na podium zaczynają górować nad resztą pod względem ''kompleksowości'' szkolenia. Oczywiście np. Brazylia dalej będzie mocna, po prostu będą dokładać po jednym-dwóch zawodników raz na parę lat do kadry i się utrzymają w ścisłej czołówce, ale cały siatkarski potencjał na poziomie szerszej grupy zawodników to powinna być zauważalna przepaść. Oczywiście nie zawsze będziemy mieć taki potencjał jak teraz, ale też systematyczność pewnej specyfiki gry jest uderzająca od tego rocznika 93/94 (gdzie brakowało nam jednego technicznego przyjmującego do balansowania gry). Dodać do tego jak to wygląda w USA, Francji czy Serbii - i trudno nie patrzeć optymistycznie w przyszłość.

Dobre było to lato z młodzieżową siatkówką: pisałem gdzieś w maju czy czerwcu, że dostaniemy przegląd (młodocianych) wojsk i było, co tu dużo gadać, nieźle, a potem świetnie. I, szczerze powiedziawszy, lepiej niż osobiście przypuszczałem.

2-1-4-6-1
1-X-2-4-2
7-3-3-1-3

Tak wyglądały młodzieżowe wyniki Włoch, Rosji i Polski przez ostatnie ~12 miesięcy w rocznikach 01-06 na poziomie ME-MŚ, a jak jeszcze dodamy, że Włochy i Rosja były w czwórce MŚJ w rocznikach 99-00, a my zdominowaliśmy roczniki 97/98, to chyba potwierdza powyższą obserwację. My wynikowo mogliśmy ugrać jeszcze więcej, ale - jak wyżej - i tak jest świetnie.

ps

Ciekawe czy to w jakiejś mierze zasługa Pliny, czy tylko grupy zawodników, czy jednego i drugiego, ale ten nasz blok robił robotę, stricte siatkarsko jak jakiś element podobał się w naszej grze mi najbardziej, to był to właśnie ten.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Blok byl swietny i zawodnicy o tym wiedzieli. Ze slabszymi zespolami przebijali czasem pilke na druga strone, by w duzym procencie zatrzymac blokiem.
Generalnie powstrzymalabym sie od wystawiania laurek indywidualnych, czy dawania promocji do doroslej repry. Szczegolnie przy takim przebiegu zawodow. Duze role odegrali zmiennicy na kilku pozycjach. Pociagneli gre w waznych momentach. Obaj rezerwowi przyjmujacy wytrzymali dobrze spotkania we Wloszech.
Braz wywalczyl zespol.
Jak pisalam przy wyborach (choc tez troche zalowalam Nowakowskiego) Pilina postawil na swojego nosa i byly to wybory trafione, w odroznieniu od ME, gdzie wybrancy Pawlika na przyjeciu nie byli w stanie zastapic kontuzjowanego Czerwinskiego nawet na jedno spotkanie.

Dlatego tez nie bede dyskutowac tutaj z kolega, ktory nie widzi zawodnikow, ktorzy zrobia "duza kariere". Moze w innym temacie ;)
Natomiast, jako specjalistka od wygranych, nie zrealizowanych zakladow zaloze sie, ze co najmniej 5 zawodnikow wejdzie do Plus Ligi, i w ciagu powiedzmy 5 lat przebije sie do podstawy zespolow. Nie licze juz grajacego w PL libero. Powiedzmy 4 poza Gierzotem.
waldek 28
Posty: 158
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: waldek 28 »

Wiadomo co z Czerwińskim?
Oby to nie był znów ten nieszczęsny bark :(
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

jest to niestety dosyc prawdopodobne.
Mozna miec tylko nadzieje, ze wystapily jakies niewielkie dolegliwosci i Pilina wolal nie ryzykowac.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Diomedea pisze:Blok byl swietny i zawodnicy o tym wiedzieli. Ze slabszymi zespolami przebijali czasem pilke na druga strone, by w duzym procencie zatrzymac blokiem.
Generalnie powstrzymalabym sie od wystawiania laurek indywidualnych, czy dawania promocji do doroslej repry. Szczegolnie przy takim przebiegu zawodow. Duze role odegrali zmiennicy na kilku pozycjach. Pociagneli gre w waznych momentach. Obaj rezerwowi przyjmujacy wytrzymali dobrze spotkania we Wloszech.
Braz wywalczyl zespol.
Jak pisalam przy wyborach (choc tez troche zalowalam Nowakowskiego) Pilina postawil na swojego nosa i byly to wybory trafione, w odroznieniu od ME, gdzie wybrancy Pawlika na przyjeciu nie byli w stanie zastapic kontuzjowanego Czerwinskiego nawet na jedno spotkanie.

Dlatego tez nie bede dyskutowac tutaj z kolega, ktory nie widzi zawodnikow, ktorzy zrobia "duza kariere". Moze w innym temacie ;)
Natomiast, jako specjalistka od wygranych, nie zrealizowanych zakladow zaloze sie, ze co najmniej 5 zawodnikow wejdzie do Plus Ligi, i w ciagu powiedzmy 5 lat przebije sie do podstawy zespolow. Nie licze juz grajacego w PL libero. Powiedzmy 4 poza Gierzotem.
Miałem na myśli tylko to, że moim zdaniem to wciąż jest grupa w szerszej perspektywie przeciętnych siatkarzy, co nie znaczy, że złych - takich zwykłych jakich wielu. Zdobyli medal z czego się bardzo cieszę ale moim zdaniem nie ma przypadku w tym, że zawodnicy z roczników Szalpuka i Śliwki czy młodszych Kwolka i Fornala prawie od razu stali się wiodącymi zawodnikami w PlusLidze a nasi brązowi juniorzy na dzień dzisiejszy nie są w stanie w niższych klasach rozgrywkowych przebić się do podstawowego składu...

Mam nadzieję, że piszę głupoty i zasadniczo się mylę bo "na oko" to szczerze mówiąc nikt z tej grupy nie zrobił na mnie dużego wrażenia...

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Sprawdz, kiedy liga sie otworzyla.
Szalpuk i Sliwka z cala pewnoscia wchodzili do ligi zamknietej, bez spadkow. Na dole tabeli egzystowaly zespoly bez zadnego pomyslu, bylo ich sporo, to i spotkan o nic bylo sporo. Latwiej wprowadzic mlodziez, szczegolnie gdy sie nie ma alternatyw jak to bylo w przypadku PW. W Czewie grali strazacy, polamatorzy.
Alternatywa bylo obsadzanie pozycji byle jakimi, ale doswiadczonymi cudzoziemcami i bylo ich sporo.
To byla sporo slabsza liga.

A z ciekawosci-jakie wrazenie zrobil na tobie Szymanski jako junior? W ogole go zauwazyles? A byl jednym z 2 najlepszych w roczniku uzupelniajacym do 97 i dzis to calkiem solidny ligowiec. A Bieniek, przed pierwszym sezonem, albo po pierwszym sezonie?

Gierzot np jest pozno przestawiony ze srodka, wiec technicznie ma sporo do nadrobienia, szczegolnie w przyjeciu i trafil jak Sliwka w Resovii.
Czerwinski robil wrazenie, ale przed kontuzja. Pytanie ile go ogladales? 196 cm, bardzo dobry blok, gra w polu, fajny atak. Gdyby nie ta kontuzja, pewnie by sie przebil w Olsztynie. Urbanowicz i Strulak juz wychodza w podstawowym skladzie. Tzn Strulak wychodzil, w pierwszej lidze
Zobaczymy, czy przebije sie Dulski i Gomulka ktorzy wychodza wlasnie ze szkoly, wiec pisanie, ze nie sa w stanie przebic sie do podstaw w pierwszej lidze, zanim ta troche pograla jest raczej zabawne. Na dzis np Dulski ma 100% skonczonych pilek. :D

Przekonamy sie za rok czy 2, bo pewnie nie pamietasz, ale Fornal w pierwszym roku nie powalal, choc gral, zreszta jako defensywny, a Kwolek gral nieregularnie. Popiwczak wchodzil do 2 linii za przyjmujacego .Sliwka posiedzial za bandami i odbudowywal sie stopniowo w Olsztynie. Wiec nie, nie jest prawda, ze zawodnicy z 95 i 97 od razu stali sie wiodacymi postaciami. I po kilku katach mozemy stwierdzic, ze ze zlotego rocznika na poziom okolo kadrowy weszlo 3 zawodnikow z 97 i jeden z 98. Plus 2 z 98 na poziom solidnych ligowcow.
Daj im tyle samo czasu.

No i rafak zalozyl tematy, gdzie mozna podyskutowac.

A na pewno wszyscy zawodnicy z U 21 zasluguja na ogromne gratulacje.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Zgodzę się po części z Alfredem - ten rocznik nie wygląda specjalnie, oprócz Gierżota. Myślę, że Dulski też zajdzie daleko. Ale w pewnym momencie miałęm przerwę w śledzeniu młodzieży i nie oglądałem ich w kadecie.

Co do wchodzenia z marszu w rozgrywki seniorskie, to zgadzam się z Diomedeą. Może się mylę, ale właściwie to jedynie Kochan od razu był w stanie to zrobić. A jak popatrzeć na rocznik Śliwki i Szalpuka, to jedynie Mordyl i Piechocki zadomowili się w +L (jest jeszcze Popiwczak, ale jak wiemy Kacper był faworyzowany na kadrze). Bućko pojawia się w Nysie na zmiany po kilku latach na zapleczu. Tu może być podobny przypadek jak Nowik - oboje niscy, wymiatali w juniorach na ataku, Bućko w końcu przestawiony na przyjęcie. Wraca do gry w 1.lidze Gryc, który borykał się z kontuzjami. Droszyński ma szansę się odbić w Belgii, zobaczymy czy głowa nadąży. Zwiech, Bieńkowski czy Zabłocki to nie wiem, gdzie grają i czy jeszcze grają.

Reasumując: to wjeście roczników 95-96 czy 97-97 wcale nie było takie bezbolesne.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Masz PW, bo juz nie chce ciagnac tej dyskusji lekko poza tematem.

Uwazam, ze po brazie zdobytym z 2 rezerwowymi przyjmujacymi, gdy wchodzil tez rezerwowy atakujacy to na wyrazy szacunku zasluguje caly zespol i jest nietaktem wypisywanie mlodym ludziom ocen, zaraz po gratulacjach.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Diomedea pisze:Sprawdz, kiedy liga sie otworzyla.
Szalpuk i Sliwka z cala pewnoscia wchodzili do ligi zamknietej, bez spadkow. Na dole tabeli egzystowaly zespoly bez zadnego pomyslu, bylo ich sporo, to i spotkan o nic bylo sporo. Latwiej wprowadzic mlodziez, szczegolnie gdy sie nie ma alternatyw jak to bylo w przypadku PW. W Czewie grali strazacy, polamatorzy.
Alternatywa bylo obsadzanie pozycji byle jakimi, ale doswiadczonymi cudzoziemcami i bylo ich sporo.
To byla sporo slabsza liga.

A z ciekawosci-jakie wrazenie zrobil na tobie Szymanski jako junior? W ogole go zauwazyles? A byl jednym z 2 najlepszych w roczniku uzupelniajacym do 97 i dzis to calkiem solidny ligowiec. A Bieniek, przed pierwszym sezonem, albo po pierwszym sezonie?

Gierzot np jest pozno przestawiony ze srodka, wiec technicznie ma sporo do nadrobienia, szczegolnie w przyjeciu i trafil jak Sliwka w Resovii.
Czerwinski robil wrazenie, ale przed kontuzja. Pytanie ile go ogladales? 196 cm, bardzo dobry blok, gra w polu, fajny atak. Gdyby nie ta kontuzja, pewnie by sie przebil w Olsztynie. Urbanowicz i Strulak juz wychodza w podstawowym skladzie. Tzn Strulak wychodzil, w pierwszej lidze
Zobaczymy, czy przebije sie Dulski i Gomulka ktorzy wychodza wlasnie ze szkoly, wiec pisanie, ze nie sa w stanie przebic sie do podstaw w pierwszej lidze, zanim ta troche pograla jest raczej zabawne. Na dzis np Dulski ma 100% skonczonych pilek. :D

Przekonamy sie za rok czy 2, bo pewnie nie pamietasz, ale Fornal w pierwszym roku nie powalal, choc gral, zreszta jako defensywny, a Kwolek gral nieregularnie. Popiwczak wchodzil do 2 linii za przyjmujacego .Sliwka posiedzial za bandami i odbudowywal sie stopniowo w Olsztynie. Wiec nie, nie jest prawda, ze zawodnicy z 95 i 97 od razu stali sie wiodacymi postaciami. I po kilku katach mozemy stwierdzic, ze ze zlotego rocznika na poziom okolo kadrowy weszlo 3 zawodnikow z 97 i jeden z 98. Plus 2 z 98 na poziom solidnych ligowcow.
Daj im tyle samo czasu.

No i rafak zalozyl tematy, gdzie mozna podyskutowac.

A na pewno wszyscy zawodnicy z U 21 zasluguja na ogromne gratulacje.
Strasznie mi przykro, że jesteś nieprzyjemna. Byłem przekonany, że forum jest miejscem do spokojnej dyskusji i każdy ma prawo, żeby podzielić się swoimi obserwacjami...

Nie musisz mi umniejszać, znam wszystkich zawodników, o których piszesz.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Chyba sie nie zrozumielismy i przepraszam jesli Ci przykro.
Wiem, ze znasz zawodnikow. I ciesze sie, ze ponownie wrociles na forum po przerwie.


Po prostu staram ci sie pokazac, ze zapamietuje sie rozne rzeczy niekoniecznie w jedyny sluszny i prawdziwy sposob.
A stwierdzenie, ze 95 i 97 z przyleglosciami mialy w calosci blyskotliwe wejscie do ligi jest uproszczeniem, pewnie spowodowanym jakims skrotem pamieciowym. Toz to bylo w 2014 i pozniej. A dla Szalpuka nawet sezon wczesniej.

A mowiac o 01/02 mowisz o zawodnikach, ktorzy albo wejda, albo weszli sezon temu, do sporo mocniejszej ligi niz ta 7 czy 5 lat temu.
Ze jeden z lepszych zawodnikow rocznika gral MEJ z kontuzja i w ogole w PL sie nie pokazal. Ze inny trafil do klubu mistrza i niewiele wchodzil-cos jak Sliwka siedzacy za bandami Resovii. Ze atakujacy wlasnie wychodzi ze Spaly a drugi atakujacy tez wlasnie skonczyl szkole i wszedl w seniora.
Ze Urbanowicz i Strulak graja w podstawie swoich klubow, wiec pisanie, ze niewielu sie przebija w nizszej klasie jest lekko niesprawiedliwe.

To forum bywa tez czytane np przez bliskich mlodych zawodnikow.
I nie ma sensu im ujmowac w temacie mistrzostw, z ktorych wrocili z medalem.
Jest pare tematow, gdzie dyskusja o ich szaansach i przyszlosci bedzie bardziej wlasciwa. Ja to odbieram jako rodzaj nietaktu w stosunku do tych chlopcow, ich wysilku i zaangazowania.

Rafak zalozyl tematy w ligach.
Jest tez temat w reprezentacjach Polski o mlodych zdolnych.
A dyskusja to tez argumenty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”