Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Dzieki, chyba troche zagladalam, musze poglebic.
Przyznam, ze ja z kolei wole informacje z forum.
Bywa iczy bywalo tu pare osob z informacjami z prawie pierwszej reki. Albo takich, ktore naprawde duzo ogladaja i ciekawie komentuja w roznych dzialach. No i wiekszosc osob, zapytana na PW poda wiecej detali.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Pawel9221 »

Warto rowniez odnotowac, ze u kubanczykow wystapil znany z gry w Lube Marlon Yant
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: jaet »

I wróciło mu parę razy pod buty szybciej, niż wylądował :)
Niezły mecz chłopaków, choć Dawid musi być dokładniejszy, bo kilka prostych w sumie piłek wystawionych bardzo niechlujnie. Ale jak na początek wygląda to obiecująco.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Yant zaznaczyl swoja obecnosc 1 czy 2 pojedynczymi zagrywkami i chyba to on mial serie w wygranym 3 secie.
Ponadto sie specjalnie nie wyroznial.
Oby mu wyszlo duzo lepiej jutro.
Oby z Denisem Kariaginem i mlodym Nikolowem okazalo sie podobnie, choc niestety tam jest kilku niezlych graczy, i raczej system i taktyka dojrzalsze.

Rzeczywiscie ciezko cos powiedziec poza slaboscia w odbiorze, i kilkoma innymi drobnymi problemami.
"Sprawdzam" powiedza dopiero Bulgarzy.
IMHO widac jednak brak zgrania i krotkie, szarpane przygotowania. Idziemy metoda startowa :) .

Pisalam, ze nie jestem fanka wyboru Nowasiaka. Z jednej strony Deren gral (zasluzenia) cala mlodziezowke i gral calkiem niezle.
Z drugiej strony tak sie ulozylo, ze chyba nie znalazl od razu klubu i malo gral. Nowosiak dostal angaz w macierzystym klubie , przy dosyc slabym Maslowskim i troche pogral. Kluczem powolan w wiekszosci wypadkow byla gra. Ale ciezko to powiedziec o Czerwinskim (fizjoterapia), Gierzocie (lawka) czy Koltowskim (kilkadziesiat zaledwie przyjec). Ja Derenia mocno zaluje, byl lepszy w przyjeciu, duzo lepszy w obronie, przed tym ostatnim sezonem bez gry. I wydaje sie, ze tutaj jest najwieksza slabosc naszego zespolu. A obecnie ktory z nich jest lepszy? Kto wie, bez sprawdzenia.

Ale ogolnie wyglada niezle. A widok usmiechnietego Czerwinskiego, konczacego pilki-miod na serce.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2021, o 08:10 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

https://en.volleyballworld.com/volleyba ... ship-2021/

Wrzucam linka do strony mistrzostw.
Przy tabelce "shedule and results" sa odnosniki do streamingow ze spotkan. Mozna obejrzec z odtworzenia. Wczoraj najbardziej zaciety mecz
to Rosja:Brazylia 3:2.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Powiem szczerze, że obawiałem się tego emczu, bo nic nie wiem o Kubańczykach, a nasi to sobie za dużo nie pograli w ubiegły, sezonie.

Niezły mecz. Dość dużo niedokładności w rozegraniu. Miałęm wrażenie, że dość słabo wyglądała współpraca ze środkowymi (nie kojarzę dobrej krótkiej do Strulaka, ale oglądałem on-and-off, więc może przegapiłem).
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Trzeba jednak troche wziac pod uwage, ze Strulak jest slabszy w ataku, chociaz lepiej blokuje.
No i trenerzy moga mowic co chca o dobrym zgraniu ale w kontekscie 20 dniowego zgrupowania i nowego sypacza, podczas gdy czolowka zrobila przynajmniej 2x tyle to troche taka mowa na wiatr.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2021, o 16:55 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Ale sobie mecz wybrałem do oglądania. :<
Męki w polu serwisowym, dużo błędów własnych po obu stronach. Pozytywnie blok po naszej stronie.
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Wszyscy sie meczymy.
Wlaczylam z opoznieniem (koncowka i seta)-wyszli takim skaldem jakim graja teraz , czy wyszli podstawowym i poszly zmiany?
Ja widze Gomulke, Markiewicza i Kwasigrocha, czyli polowa skladu zmieninona.

Troche za duza rotacja, bo jednak czesc tych krotkich treningow i sparingow byla poswiecona na selekce. A jest nowy sypacz, nowy libero i nowy atakujacy. Moze warto bylo ze 2 sety pociagnac podstawa. Takie zmiany w stylu VNL ;)
Teraz jeszcze Gniecki.
A jutrzejszy mecz jest o 18tej i chyba wypoczynek po 3 setach (badz 2) bylby wystarczajacy.
A gra defensywne byla slabiutka i naprawde warto bylo to jeszcze podciagnac zgrywajac przynajmniej libero, przyjmujacych i sypacza.
A i serwis byl taki sobie.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2021, o 14:47 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Ja też włączyłem w połowie 1 seta, ale przewinęłem na początek i zaczęli Pawluk - Dulski, Gierżot - Czerwiński, Urbanowicz - Strulak, Nowowsiak. Potem ruletka ze składem.

Pawlun słaby, ale Gniecki to koszmar.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2021, o 15:00 przez rafak, łącznie zmieniany 1 raz.
waldek 28
Posty: 159
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: waldek 28 »

Fajnie że Plina daje pograć zmiennikom, duża odwaga że utrzymał ich na boisku gdy rywale Nas doszli w połowie II seta.
Bahrajn nie jest taki zły, wczoraj nie odstawili zbytnio od Bułgarów.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Powiem szczerze, że akurat w tym przypadku taka rotacja mi się nie podoba. Ten zespół potrzebuje zgrania, bo miał bardzo mało wspólnej gry.
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Po wymianie calkowitej na druga szostke wyglada to lepiej.
waldek 28
Posty: 159
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: waldek 28 »

Owszem zespół potrzebuje zgrania, ale zmiennicy również musza poczuć sale i rytm gry.
Przy meczach z silniejszymi rywalami pewno zmiany będą potrzebne.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Chyba trochę jestem za ostry w stosunku do naszych sypaczy - chyba mam doła po sezonie reprezentacyjnym :D
Trochę lepiej teraz to wygląda, nawet coś serwują, mniej błędów. Obrona ciągle słabo.

EDIT:
Najbardziej pozytywnym aspektem tego meczu jest to, że się skończył.

Dużo błędów własnych po obu stronach. Sypacze słabo - czytelne wybory, niedokładne wystawy. Przyjęcie takie sobie. W obronie słabutko. Współpraca sypacze - środkowi bardzo słaba.
Skrzydłowi - bardzo prosta gra, większość piłek walnięta po prostej, zero gry po skosie. Nieźle w bloku. Libero słabiutki.

OK, już nic nie piszę, bo jak wspomniałem powyżej, mam kiepski nastrój po seniorach.
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

W skladzie Deren, Czerwinski, Gierzot, nawet mimo zlamania srodstawowego barku u Czerwinskiego (blokady?) obrona i przyjecie wygladaly lepiej.
Rok wczesniej, przed przyjsciem Gierzota, w skladzie Deren, Czerwinski, Nowakowski tez bylo jeszcze lepiej (oczywiste-maly Nowakowski byl lepszy w defensywie).
Trudno, wybor libero dokonany, trzeba grac z tym co jest. Choc wkurza jak Gierzot wychodzi przed Nowosiaka, brac jego pilki. Przyjmujacy kryjacy libero-nowa swiecka tradycja?

Wez pod uwage zmiany, moze nie tak liczne ,ale na pozycjach waznych dla tych elementow, o ktorych mowa.
Wszedl do gry uprzednio wystepujacy jako drugi libero Nowosiak i nie grajacy (chyba) z zadnym graczem z tego skladu Koltowski.
Podobnie z sypa. Drugi zostal pierwszym, na drugiego doszedl nowy gracz.
Z atakie BTW nieco podobnie. Niby bylo kilka sparingow. Pomijajac poziom partenrow, okolicznoci bez presji, to jednak byla selekcja na tych 3 pozycjach i rotacja. Wiec szostki nie bardzo mialy kiedy sie zgrac, nie mowiac o treningu gry pod presja.

No i te krotkie, rwane przygotowania.
Nie wiem jak sie przygotowywal Bahrajn, wiem jak jutrzejszy rywal-2 dlugie zgrupowania (bodajze miesieczne) i duzo sparingow z topem, granych na tej hali (reprezentacja B Francji seniorow, ekipy U 21 Rosji i Brazylii). @Wysoki wspominal, ze inne nacje z topu tez mialy wczesniejsze przygotowania, odpoczynek i potem ostatnie zgrupowanie.
Jak wygladaly nasze przygotowania, z datami to juz w tym watk bylo, pewnie na pierwszej lub drugiej stronie.

Dlatego uwazam, ze minimum 1,5 seta trzeba bylo zagrac pierwszym skladem. To pierwszy sklad zdecyduje jutro, czy wpadamy z drugiej pozycji na Wlochy oraz Rosje/Brazylie. Co niezaleznie od formy drugiej szostki, wydaje sie mocno trudna drabinka.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2021, o 15:52 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
rafak
Posty: 554
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: rafak »

Zgadzam się, że było dużo zmian plus PZPS nie przyłożył się do przygotowań. Dlatego wolałbym, żeby zagrali ze dwa sety pierwszym składem, a potem rezerwowi. Dobra, nie marudzę więcej. Mecz z Bułgarią da nam lepszy obraz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 24 wrz 2021, o 15:36 Dlatego uwazam, ze minimum 1,5 seta trzeba bylo zagrac pierwszym skladem. To pierwszy sklad zdecyduje jutro, czy wpadamy z drugiej pozycji na Wlochy oraz Rosje/Brazylie. Co niezaleznie od formy drugiej szostki, wydaje sie mocno trudna drabinka.
Ten mecz z Bułgarią jest o nic (poza morale).

Ze względu na organizację turnieju przez dwa kraje zmieniła się formuła drugiej rundy, i my wpadamy z Bułgarią na drugą grupę grającą w Bułgarii, czyli Rosję i Brazylię (jeśli Rosja ogra Kanadę).

Obrazek

Tak samo było zresztą w turnieju kobiet, czego ze sobie znanych tylko względów nie wziąłem pod uwagę. Dwa lata temu byłoby tak jak mówisz (i tak jak pisałem). No i wiadomo o co chodzi z tym Michieletto, bo w tym systemie on może pierwszą fazę odpuścić i zagrać ze 4 mecze na całym turnieju.
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

No to wpadlismy jak sliwka w kompot.
Sila Brazylii i Rosji porownywalne. Nie wiem, ktory zespol by nam bardziej lezal. Uwazam, po obejrzeniu kawalkow sparingow, ze Brazylia.
zajczik
Posty: 374
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: zajczik »

Wszyscy o Polakach- tutaj wstrzymam się z opinią do zakończenia meczu z Bułgarią. Ja natomiast o przeciwnikach. Akurat miałem czas i obejrzałem prawie cały mecz Rosji z Brazylią. Kanarki początkowo znaczna przewaga. Fajnie grał sypacz Gustavo. Atak głównie oparty na Darlanie (bracie Alana z I reprezentacji ) i Paulo ( oj mocna budowa i cios) włącza się Adriano. Coś im siadła psychika po przegranym czwartym secie. W Rosji ciekawie Dineykin jr (sporo niższy od ojca ale daje radę ) i Kazachenkow. W ataku leworęczny Murashko coś czasami dorzucił. Myślę zadecyduje dyspozycja dnia, choć lepiej byłoby połączyć się z inną grupą-chocby Belgia gdzie głównie Reggers robi robotę aczkolwiek ciekawy statystyczny wyczyn środkowego Van Elsen w meczu z Iranem w postaci 11 bloków.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Brazylia miała przewagę w meczu z Rosją, ale przy 2-1 i chyba 18-15 przestali kompletnie grać: przeciętnie przyjęcie i rozegranie, bardzo atletyczni skrzydłowi mocni w ataku, a Rosja zagrała tak sobie, bo z jakiegoś powodu grała bez jednego z dwóch liderów, który wchodził tylko na zadaniową zmianęna zagrywce (Kurbanow). Ciekawe czy jedno i drugie się utrzyma, bo poziom bez szału.
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Te pule sa lekko nieporownywalne. Grajaca w Bulgarii wyglada na sporo silniejsza.
Wlosi jednak bardziej skorzystali na byciu gospodarzem.

O Bushkov tez gra ze starszymi kolegami? Dosyc fajny, plastyczny srodkowy. Malo efekciarstwa ale swoje robi.
Fajny ten Kariagin. Mysli widzi, nie wali na oslep.

Dobry poczatek naszych i serwis siedzi.

Bulgarzy sie rozpedzaja.
Zobaczymy po zmianie stron.
Ah, nie zmieniaja :x :] Tym lepiej na zagrywce.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Aranger »

3-1 do przodu, oglądałem z odtworzenia po omacku i z tego co widziałem, to świetna gra przyjmujących, Gierżot na średniej efektywności, ale aż 43 piłki i dostawał mnóstwo sytuacyjnych.

Teraz druga faza grupowa z Bułgarią, Rosją i Brazylią. Zaczynamy jutro o 12 z Kanarkami, we wtorek o 18 z Bułgarią i w środę o 12 z Rosją.
Diomedea
Posty: 4351
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: Diomedea »

Troche falowalismy. 2 razy przestoj, kiedy Bulgarzy mocno podgonili.
Sporo niedokladnosci na rozegraniu i chaosu w obronie. Pare tych pilek co wpadly w srodek to zenada.
Serwis siedzial nie najgorzej. Blok tez byl pewnym elementem.
Zmiana Dulskiego, bo w pewnym momencie zlapano go kilka razy blokiem, na leworecznego Gomulke, na poczatku zadzialala. Potem gorzej, a juz jak dostal 3 razy pod rzad pilke, ze kazdym razem zbierajac ja w skarpetki... no comments co do takiej wystawy.
Pawlun ma dluga droge przed soba i chyba lepiej by zaczal ogladac czesciej Bruno niz Fabie. Bo duuzo do poprawienia, ale chlopak mysli, wybory czasem ciekawe, powiedzmy nieewidentne, jest blok i zagrywka. Ja widze jakas przyszlosc.
Nowosiak-najmniej przyjec z linii przyjecia, na najgorszej efektywnosci. W obronie bez rewelacji, powiedzmy znosnie. Dogranie srednio.
Nie, nie jestem ciocia Derenia.

Te grupy to sie dosyc nierowno ulozyly. No i dystans pomiedzy Bulgaria a Rosja bedzie krotki na wypoczynek.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: jaet »

Formuła też jest idiotyczna, bo bo jakiego powtarzać mecz z Bułgarami? Powinno się zabierać ze sobą punkty...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: drukjul »

Oba sety na przewagi (28:26, 25:23), mecz jest bardzo równy, ale najważniejsze że chłopaki Pliny prowadzą już z młodymi kanarkami 2:0 :P

Stream https://www.youtube.com/watch?v=XD9WdtEqz7o

livescore https://en.volleyballworld.com/volleyba ... /#boxscore

Powiedzieć, że atakujący Brazylijczyków ma dziwną i bardzo oryginalną fryzurę to nic nie powiedzieć. :D

13:11 dla canarinhos w III secie. Żeby tego spotkania Brazylijczycy jeszcze nie odwrócili, jak udało im się w przypadku grupowego meczu z Rosjanami. :|

Trzeba przyznać, że ten atakujący kanarkowych Ferreira Souza choć wygląda dość dziwnie i nawet zachowuje się dziwnie, to dziś ciągnie Brazylijczykom atak nawet lepiej niż w naszej drużynie Michał Gierżot.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, o 12:29 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Gierżot vs Darlan wygląda trochę jak Kurek vs Wlazły, na razie 2-0 dla Polaka, ale mariuszowa kopia kontratakuje. ;)
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: jaet »

drukjul pisze: 27 wrz 2021, o 12:13 13:11 dla canarinhos w III secie. Żeby tego spotkania Brazylijczycy jeszcze nie odwrócili, jak udało im się w przypadku grupowego meczu z Rosjanami. :|
To Rosjanie odwrócili tamten mecz...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: drukjul »

WysokiPortorykanczyk pisze: 27 wrz 2021, o 12:29 Gierżot vs Darlan wygląda trochę jak Kurek vs Wlazły, na razie 2-0 dla Polaka, ale mariuszowa kopia kontratakuje. ;)
Mariusz to chyba nie miał nigdy aż tak kolorowych piór jak ten Brazylijczyk. Wyjątkowo barwny kanarek. :]

Ja sobie kiedyś przefarbowałem mniej więcej w jego wieku włosy na pomarańcz, ale jakoś nie pomogło mi to zrobić kariery siatkarskiej. :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Świata juniorów u21 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Moim zdaniem dalej powinniśmy ten mecz wygrać, bo rozkład punktowy Brazylijczyków jest z grubsza komiczny (Darlan - 23 punkty, drugi zawodnik - 5), ale trzeba powrócić do normalnej gry w IV partii, bo blokiem odwrócili (na razie) to spotkanie Canarinhos.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”