Reprezentacja kobiet 2021

miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Widać, że atmosfera jest paskudna po zachowaniu Smarzek. Nie kończyła nic a nic i frustracja jest normalna, ale jej okazywanie poprzez ciągłe pretensje do koleżanek z drużyny już nie. Ktoś wie czemu gramy na dwie libero? Stenzel udowadnia, że jest jedną z najlepszych libero na świecie a Jagła od kilku meczów mam wrażenie, że bardziej przeszkadza niż pomaga. Stysiak dzisiaj w naprawdę słabej dyspozycji.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Mordimer Madderdin »

Nuriel pisze:Koszmarnie się to ogląda niestety.
Brak siły, brak techniki, Kompletnie bez walki w obronie i asekuracji.
Dodatkowo mam wrażenie, że atmosfera jest tam fatalna, bo po akcjach zawodniczki patrzą na siebie z pretensjami.
Wychodzi tutaj brak kogoś, kto by tę drużynę zebrał jakoś do kupy. Tak naprawdę ta drużyna gra bez kapitana, co widać.
Nie wiem nawet czy dalej tę funkcję pełni Kąkolewska, a jeśli tak to jest to dla mnie naprawdę niesamowita zagadka.
Pędzę z komentarzem, bo nigdy nie wiadomo, kiedy to forum padnie.
Od początku nie rozumiałem Kąkolewskiej jako kapitan. W ogóle nie jestem zwolennikiem tego typu środkowych, ale kapitan powinien mieć pewne cechy, a czy ma je nasza Pani Kapitan? Nie wiem.
Malwina chyba jest przemęczona. Gra jej nie wychodzi, wkurza się na siebie i pod wpływem emocji uderza w koleżanki. To ją w moim odczuciu wyklucza z roli kapitana. Natomiast widząc taki stan rzeczy, należy dać zawodnicze odpoczywać.
Jacek Nawrocki wg mnie nie potrafi zrobić z tej ekipy zespołu i z nim nic wielkiego nie osiągniemy.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: kinagyo »

widać jakiś progres w wykonaniu Polek - zaczął chodzić środek

jeju, ale przykro się patrzy na smutne miny naszych reprezentantek
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Mordimer Madderdin »

"Dopadniemy ich zagrywką" Jacek Nawrocki w tie breaku przy bodajże 12:7 dla Holenderek.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Mordimer Madderdin pisze:"Dopadniemy ich zagrywką" Jacek Nawrocki w tie breaku przy bodajże 12:7 dla Holenderek.
Skończyło się chyba 15:8, więc to nie wina Nawrockiego, tylko zawodniczek bo ich nie dopadły zagrywką. :D Nie wykonują poleceń trenera. :D :D
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Nuriel »

miro1905 pisze:
Mordimer Madderdin pisze:"Dopadniemy ich zagrywką" Jacek Nawrocki w tie breaku przy bodajże 12:7 dla Holenderek.
Skończyło się chyba 15:8, więc to nie wina Nawrockiego, tylko zawodniczek bo ich nie dopadły zagrywką. :D Nie wykonują poleceń trenera. :D :D
Moim zdaniem trzeba odsunąć od kadry te zawodniczki, które nie dopadły tą zagrywką, toż to jawna kpina z trenera.
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: SerCos »

Mam wrażenie, że to powoływanie czy wystawianie niedoświadczonych zawodniczek to tylko po to, aby mieć wymówkę na wypadek przegranej.
Jeśli ktoś mówi o upadku moralnym, to w swojej ocenie powinien spojrzeć na ten zespół z kilku perspektyw. Jeśli słyszę przed meczem z Dominikaną, że powinniśmy szybko „spakować” ten zespół i wygrać, to pamiętajmy, że mowa o drużynie, która grała tie-breaka z Rosjankami czy pokonała dziś świetne Turczynki 3:1. Jeśli ktoś twierdzi, że powinniśmy odnieść szybkie zwycięstwo z Kanadą, to zwróćmy uwagę, że one też stawiały się klasowym zespołom i np. pokonały Niemki 3:0. Musimy zachować więcej pokory w tych ocenach i mierzyć oczekiwania proporcjonalnie do naszych możliwości
Takie wypowiedzi tylko to podkreślają, przecież w składzie mamy dwie zawodniczki, które grają w podstawowych składach zespołów włoskich, trzy etatowe reprezentantki na środku, a pozostałe to świadomy wybór trenera i jego wizja.
Ja nie wiem po co powoływane są wszystkie "ograniczone" środkowe, które nie atakują z obejścia. Skoro nie chce się wygrywać to po co ciągnąć Efimienko, Stysiak czy Smarzek.

Ja w ogóle nie ogarniam co jest celem na tym turnieju? Wykończenie Smarzek i Stysiak czy ogrywanie Efimienko, Kąkolewskiej czy Alagierskiej. Dzięki takim fantastycznym wyborom zostaliśmy z jedną rozgrywającą.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

W pierwszym secie przy stanie 22:20 przy zmianie libero Monika Jagła zapomniała wejść na boisko i Polki grały w 5. Wygrały tę akcję :D
Ostatnio zmieniony 8 cze 2021, o 15:58 przez miro1905, łącznie zmieniany 1 raz.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Nuriel »

Jest tak kolosalna różnica w uderzeniu z prawego między Magdą Stasiak, a Malwiną Smarzek, że naprawdę nie mam pojęcia dlaczego ta druga większość meczów gra w ataku.
Niewyobrażalne marnowanie potencjału Magdy.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Mordimer Madderdin »

Może ktoś streścić sety 1-3? Praca nie pozwala przeważnie oglądać meczów przed 17.
Btw ogląda się milej mecz w TVP, bez komentarza Pana Jarosza.
Edit. Piękny przykład jak to zgodnie z przepisami można przeszkodzić w grze. Takie bieganie po linii pod siatką zakłóca pracę po drugiej stronie. I to powinien być błąd.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Różański podczas VNL jest tragiczna. Na początku turnieju kompletnie bezsensowne zmiany w końcówkach w których nic nie wnosiła, a teraz gdy dostała więcej gry to grała na poziomie 2 ligi.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: kibic_siatki »

Tej drużynie przydałby się psycholog. Zaczyna się od przyjęcia zagrywki: może się uda lub się nie uda. To ostatnie często w końcówkach setów. Kiepskie przyjęcie i większość piłek do atakującej, aż do jej zajechania. Wiem, że w żeńskiej siatce czasami to działa, ale to świadczy o słabości zespołu.
.it
Posty: 29
Rejestracja: 28 maja 2021, o 08:42

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: .it »

miro1905 pisze:W pierwszym secie przy stanie 22:20 przy zmianie libero Monika Jagła zapomniała wejść na boisko i Polki grały w 5. Wygrały tę akcję :D
https://mobile.twitter.com/TwoCityTrail ... 6013428743
Chyba, że turbo trener chciał przetestować w tej akcji kolejny stały fragment gry i sprawdzić, czy da się wygrać akcję w osłabieniu. Jak widać, udało się :]
adrians92
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2021, o 20:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: adrians92 »

Przepraszam, ale to już jest niepojęte. W kraju gdzie mamy Skorupę i Wołosz to debiutuje 28-letnia rozgrywająca przedostatniego zespołu w lidze. Co to ma w ogóle znaczyć? Ile jeszcze ten trenerzyna będzie u steru.

Dodatkowo komentatorzy, którzy mówią ciągle, że znajdujemy się w innym miejscu niż Brazylijki. Taa...6 lat już trwa to ,,inne miejsce".
kinagyo
Posty: 746
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: kinagyo »

zero zgrania z rozgrywającą (Wenerską). A już co drgnęło w rozegraniu Nowickiej ze środkowymi
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

kinagyo pisze:zero zgrania z rozgrywającą (Wenerską). A już co drgnęło w rozegraniu Nowickiej ze środkowymi
Tak drgnęło, że się mijały średnio 2 razy na seta. :D
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Tradycja podtrzymana. Różański wchodzi i dostaje czape.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Nuriel »

adrians92 pisze:Przepraszam, ale to już jest niepojęte. W kraju gdzie mamy Skorupę i Wołosz to debiutuje 28-letnia rozgrywająca przedostatniego zespołu w lidze. Co to ma w ogóle znaczyć? Ile jeszcze ten trenerzyna będzie u steru.

Dodatkowo komentatorzy, którzy mówią ciągle, że znajdujemy się w innym miejscu niż Brazylijki. Taa...6 lat już trwa to ,,inne miejsce".

Cóż... Gdy trener ma problem z większością zawodniczek po 20- stce i wyciąga zawodniczki z liceum, żeby w ogóle mógł zebrać skład meczowy, to ciężko nie mówić, że jesteśmy w innym miejscu.

A co do debiutu Wenerskiej... Absolutnie nie chcę obrażać tej zawodniczki, ale fascynuje mnie co autor (trener) miał na myśli wystawiając ją w szóstce.
Przecież to wyglądało jak sabotaż, który ma na celu jeszcze bardziej pognębić nasze skrzydłowe (o środku to raczej nie ma co wspominać).
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Jak nie wygramy za 3 pkt z Tajlandią to 1/8 finału ME to max, co ta kadra może osiągnąć. Jagła jakiś uraz czy Nawrocki w końcu zrozumiał, że gra na dwie libero, gdzie jedna jest młoda i już w topie światowym, a jedyny atut drugiej to jest PESEL przekłada się źle na dyspozycję w kadrze tej pierwszej?
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: SerCos »

Ja nie mogę patrzeć na Efimienko, kręci się w kółko na tym środku w dzisiejszym meczu.
Nuriel
Posty: 838
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Nuriel »

miro1905 pisze:Jak nie wygramy za 3 pkt z Tajlandią to 1/8 finału ME to max, co ta kadra może osiągnąć. Jagła jakiś uraz czy Nawrocki w końcu zrozumiał, że gra na dwie libero, gdzie jedna jest młoda i już w topie światowym, a jedyny atut drugiej to jest PESEL przekłada się źle na dyspozycję w kadrze tej pierwszej?
Jeśli na ME będzie Wołosz, to ta kadra będzie wyglądała trochę inaczej. Albo nawet nie trochę, a zupełnie inaczej.

Pytanie tylko jak się ona dogada z naszym cudownym trenerem.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Nuriel pisze:
miro1905 pisze:Jak nie wygramy za 3 pkt z Tajlandią to 1/8 finału ME to max, co ta kadra może osiągnąć. Jagła jakiś uraz czy Nawrocki w końcu zrozumiał, że gra na dwie libero, gdzie jedna jest młoda i już w topie światowym, a jedyny atut drugiej to jest PESEL przekłada się źle na dyspozycję w kadrze tej pierwszej?
Jeśli na ME będzie Wołosz, to ta kadra będzie wyglądała trochę inaczej. Albo nawet nie trochę, a zupełnie inaczej.

Pytanie tylko jak się ona dogada z naszym cudownym trenerem.
Wiadomo. Ale jeśli z fatalną Tajlandią przegrałby nasz nawet drugi skład to nie mielibyśmy czego szukać na ME. Fajnie wygląda nasza dzisiejsza gra. Najprawdopodobniej gra najmocniejszy aktualnie skład. Wołosz za Wenerską, Czyrniańska jako zmienniczka Góreckiej i Łukasik, Smarzek w razie słabej gry Stysiak i bez żadnej bezsensownej gry na dwie libero. Na papierze mamy niesamowity potencjał i w VNL powinniśmy kręcić się wokół 6 miejsca. A nie 11...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: tomasol »

Fajnie wygląda gra naszych pań, ale pamiętajmy, że lwią część roboty robi nasza wyraźna przewaga fizyczna. I nie tylko wzrost ale też i siła uderzenia, zwłaszcza rywalek, która jest słaba. Niemniej fajnie, że dostały szansę niektóre zmienniczki i oby szybko skończyło się to w trzech setach na naszą korzyść.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Nawrocki na czasie: "Stajemy w czwóreczke, staramy się przyjąć i odważnie w ataku"
Jarosz: "Cenne uwagi, oby nasze panie tylko to wykorzystały" :D Czasem mecze reprezentacji kobiet są lepsze od kabaretu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: drukjul »

miro1905 pisze:Nawrocki na czasie: "Stajemy w czwóreczke, staramy się przyjąć i odważnie w ataku"
Jarosz: "Cenne uwagi, oby nasze panie tylko to wykorzystały" :D Czasem mecze reprezentacji kobiet są lepsze od kabaretu.
Nie było uwag do środkowych, żeby czasem pomyślały i przestały się wieszać przy niemieckiej rozgrywającej kiedy ta znajduje się w II linii? Bo jeżeli w jednej z akcji Klaudia Alagierska pilnuje niemieckiej rozgrywającej akurat w II linii, zamiast oddaloną o 2 metry od tej rozgrywającej, czyli dobrze widać od samego początku że zachowująca dystans i idącą na klasyczną odkę niemiecką środkową, która to środkowa dzięki temu ma okazję zaatakować praktycznie ze środka siatki bez bloku, to jest to jednak dość dramatyczny obraz bezmyślności i tego że nasz zespół nie zapamiętał i nie realizuje jakiejkolwiek nieprzypadkowej taktyki - skoro do bloku to każda z dziewczyn sobie skacze tam gdzie chce i kiedy chce. I co gorzej dowód na to, że nie ma tam, ani między ławką trenerską a zespołem, ani między samymi zawodniczkami na parkiecie żadnej skutecznej komunikacji interpersonalnej. :|
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Aquino »

Nie znam się za bardzo na siatkówce kobiecej ale widzę, że tutaj bardzo realny jest spadek z VNL. Wyżej od nas są Belgia i Dominikana a Kanada gra dzisiaj ze słabymi Włoszkami. Tymczasem Polki mają same ciężkie reprezentacje. Gdyby spadły to byłaby to kompromitacja, mam nadzieje, że ta amatorska w polskim wydaniu odnoga siatkówki zostanie zaorana i wszystko postawi się na lepszą męską odmianę.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: mewa »

Aquino pisze:Nie znam się za bardzo na siatkówce kobiecej ale widzę, że tutaj bardzo realny jest spadek z VNL.
To zdanie potwierdza, że prawdopodobnie nie masz pojęcia nie tylko o siatkówce kobiecej, ale o tym co się w ogóle dzieje w siatkówce, skoro nie wiesz, że w tym sezonie nikt nie spadnie z VNL.
jarek8dywan
Posty: 591
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: jarek8dywan »

Tez sie nie znam, dlatego podpytam - jaka jest ocena pracy Nawrockiego? Czy wyniki sa adekwatne do potencjalu kadry, czy raczej jest ambitne podejscie PZPSu do kwestii polskiego trenera na stanowisku selekcjonera?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: Aquino »

mewa pisze:
Aquino pisze:Nie znam się za bardzo na siatkówce kobiecej ale widzę, że tutaj bardzo realny jest spadek z VNL.
To zdanie potwierdza, że prawdopodobnie nie masz pojęcia nie tylko o siatkówce kobiecej, ale o tym co się w ogóle dzieje w siatkówce, skoro nie wiesz, że w tym sezonie nikt nie spadnie z VNL.
O, to nie wiedziałem u mężczyzn też nikt nie spada?
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2021

Post autor: miro1905 »

Aquino pisze:
mewa pisze:
Aquino pisze:Nie znam się za bardzo na siatkówce kobiecej ale widzę, że tutaj bardzo realny jest spadek z VNL.
To zdanie potwierdza, że prawdopodobnie nie masz pojęcia nie tylko o siatkówce kobiecej, ale o tym co się w ogóle dzieje w siatkówce, skoro nie wiesz, że w tym sezonie nikt nie spadnie z VNL.
O, to nie wiedziałem u mężczyzn też nikt nie spada?
U mężczyzn z tego co wiem to drużyny są podzielone na stale uczestniczące w Lidze Narodów i na pretendentow. Te pierwsze nie mogą spaść, te drugie już tak, ale nie mam pojęcia na jakiej zasadzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”