ME minikadetów 2021

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie polemizuję z Twoimi zarzutami co do tamtego turnieju, ale jak stawiasz moje posty na zupełnie inny temat w kontrze do tamtego turnieju, to nieświadomie sprowadzasz mnie do narożnika, gdy te rzeczy nie są ze sobą związane. Szkoda jednych i drugich, z czego ci drudzy mają większe problemy na głowie niż siatkówka. Tyle, niepotrzebna dyskusja.

Bułgaria po tiebreaku przegrała z Serbią, więc zrobiło się ciekawie.

Jak Włosi wygrają za 3 z Serbią, to mecz Bułgaria-Polska będzie meczem o awans i sam tiebreak nie daje ani nam, ani Bułgarom awansu (my przegrywając po tiebreaku mamy gorszy bilans setów od Włoch i Bułgarii, Bułgaria przegrywając ma mniej zwycięstw)

Jak Włosi wygrają za 2 z Serbią, to tiebreak da nam awans, Bułgaria do awansu musi wygrać. Jak Włosi przegrają, to mamy pewny awans, Bułgaria do awansu potrzebuje wygranej.

Jak chcemy wygrać grupę, musimy wygrać z Bułgarią, porażka powoduje, że kończymy grupę za nimi.

Szanse na awans ma 5 zespołów.

Paradoksalnie, wygrana Bułgarii z Serbią byłaby dla nas lepsza, bo wtedy dwa sety dawałyby im awans, wtedy mogliby trochę luźniej podejść do meczu, a ogranie ich dalej dawałoby nam pierwsze miejsce w grupie. Za to pewnie fajnie, że Włosi dostaną drugie podejście po dzisiejszych wydarzeniach, bo wszystko mają w swoich rękach, może ochłoną jak Duńczycy na Euro, aczkolwiek wiadomo, jaki sens ma porównywanie dzieci do dorosłych sportowców: żaden.

Tak jak pisałem przed turniejem, mamy dobrą drużynę z potencjałem na więcej i nawet biorąc pod uwagę wszystko co pisałem, jest, o czym zresztą też pisałem, szansa na fajny wynik. Powiedzmy, że predyspozycjami do profesjonalnej siatkówki tych chłopców martwić będziemy się później - poważne młodzieżowe granie zaczyna się od ostatniego roku kadeta, jest szansa na przewietrzenie składu, ale każdy medal będzie cenny. A jak się jednak nie powiedzie, to rocznik '01, gdy pierwszy raz zorganizowano ME do lat 17 (de facto 16), pokazuje, że te turnieje trzeba traktować z dużym dystansem: Włosi wygrali ME do lat 17 i większość chłopców przepadła, weszli nowi, Rosjanie byli przeciętni, potem dołożyli paru graczy i błyszczeli. Co nie zmienia faktu, że - jak wyżej - medal to medal, jest o co grać.

Przez weekend będę na weselu, więc fajnie gdyby ktoś pociągnął wątek. :)

Ocena z jednego turnieju młodzieżowego nigdy nie jest wymierna, ale porównanie do rówieśników na międzynarodowym szczeblu jest zawsze wartościowe.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włosi wygrali 3-1 i zagrają w półfinale z drugiego miejsca z Rosją: przy 0-1 byli pod ścianą, ale nieźle się pozbierali i łatwo ograli Serbów, włoski Fornal - Magliano, wczoraj zrobił 32 punkty, dzisiaj 27 punktów, jak ktoś poza naszymi chce zapamiętać parę nazwisk na przyszłość, to jest jedno z nich.

Czyli tak jak pisałem: wygrany naszego meczu z Bułgarią wygrywa grupę i gra w półfinale ze Słowenią, przegrany zajmuje 3. miejsce i gra o miejsca 5-8. Mecz jest o 20, nie ma transmisji na żywo (przynajmniej oficjalnie), powtórkę można oglądnąć rano z odtworzenia w dowolnym momencie na aplikacji telewizji RTSH po uprzednim jej pobraniu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wygrywamy 3-0 z Bułgarią i zagramy w półfinale ze Słowenią. Statystyki: https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=45144

Więcej napiszę może jak oglądnę powtórkę, ale wygląda na to, że nie było to porywające spotkanie, cieszy delikatne przełamanie Chacińskiego i kolejny fantastyczny występ Nowaka. Duża szansa na finał, brawo.
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

No i Polacy zagrali dla siebie i dla Wlochow. :D
Nowak ma szanse na najlepszego blokujacego. Ma przewage 4 blokow nad drugim w klasyfikacji.
Chacinski przyzwoicie z przodu, slabo w przyjeciu. Po statach Graniecznego rozumiem, ze albo Bulgarzy strzelali mocno, albo jakies rozprezenie sia wkradlo. Slabszy mecz Potrykusa w ataku, trzymal przyjecie. Przyzwoicie Brzostowicz.
Wygrywamy mimo slabszego przyjecia, miazdymy w bloku.
Tyle ze statystyk.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2021, o 20:42 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: jaet »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 lip 2021, o 20:28 Więcej napiszę może jak oglądnę powtórkę, ale wygląda na to, że nie było to porywające spotkanie
Bułgarzy w żadnym z setów nie wyszli z dwudziestki, w tak jednostronnym meczu trudno szukać fajerwerków.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 15 lip 2021, o 20:32 No i Polacy zagrali dla siebie i dla Wlochow. :D
Włosi mieli już pewny awans z drugiego miejsca przed meczem, więc zagraliśmy dla siebie, i to całkiem nieźle, bo teraz czeka nas mecz ze Słowenią, a potem albo rewanż za fazę grupową, albo za EEVZA, oby w finale. Słowenia przegrała po tiebreaku z Rosją, więc może być groźna, ten dzisiejszy mecz z Łotwą pewni awansu odpuścili.
jaet pisze: 15 lip 2021, o 20:36 Bułgarzy w żadnym z setów nie wyszli z dwudziestki, w tak jednostronnym meczu trudno szukać fajerwerków.
To prawda, pisałem głównie o Bułgarach, pewnie będę musiał zmusić się do popatrzenia na powtórkę.

Z rozpski wynika, że zagramy o 19.30 w sobotę, ale może się jeszcze coś zmienić, proponuję monitorować tutaj: https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... px?ID=1275

Wydaje mi się, że w półfinałach powinny być już normalne transmisje.

Tutaj macie darmowego streama z kanału, który transmituje te mecze (nie można na nich oglądać retransmisji, a na telefonowej apce można): https://tv.rtsh.al/kanalet/rtsh-sport

Tutaj macie link do programu telewizyjnego tej stacji, polecam sprawdzać co i jak: https://tv.rtsh.al/guida/rtsh-sport

Nie ma jeszcze programu na sobotę i niedzielę.

Jak pisałem, nie będę miał raczej czasu na aktywność w sobotę, więc mam nadzieję, że linki pomogą, a ja poczytam relację z półfinałów.
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Ale mysmy z Rosja wygrali na EEVZIE, wiec za co ten rewanz? ;)
Dodatkowo o ile pamietam wychodzac z 0:2.

Wlasnie przejzalam program, jakos nie moge sie zorientowac. Licze na normalna transmisje. Na telefonie to chyba jednak sie nie zdecyduje.
Dzieki za linki.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2021, o 21:24 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 15 lip 2021, o 21:06 Ale mysmy z Rosja wygrali na EEVZIE, wiec za co ten rewanz? ;)
Dodatkowo o ile pamietam wychodzac z 0:2.

Wlasnie przejzalam program, jakos nie moge sie zorientowac. Licze na normalna transmisje. Na telefonie to chyba jednak sie nie zdecyduje.
A to rewanż jest tylko jak się przegrywa? :D No i, zawsze ktoś przegrywa, więc siłą rzeczy kolejny mecz to rewanż (dla kogoś). ;)

Dodam jeszcze na podsumowanie fazy grupowej, że Słowenia po roczniku 95 (Stern, Kozamernik), który zrobił czwórke na MEJ 2014, Moziciu (2002), który jest wielkim talentem, w kolejnej kategorii wiekowej robi czwórkę europejskiej imprezy (wcześniej wygrali swoje regionalne kwalifikacje, więc to nie przypadek). My w pewnym momencie traktowaliśmy tę reprezentację Słowenii jako pewien odskok od normy, a wygląda na to, że to jednak długofalowy projekt. Być może Słowenia nie powalczy o medal olimpijski, ale na wysokim poziomie nawet bez pokolenia Urnauta mogą się jak najbardziej utrzymać.
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Rewanz- z definicji raczej tak. :D

Co do Slovenii to moze warto poczekac z wnioskami.

Jesli dane ze strony CEV sa prawdziwe ( a czesto nie sa) to dosyc niska druzyna, zblizona do nas albo nizsza.
Jesli chodzi o rankingi indywidualne to wysoko jest tylko jeden gracz. Przyjmujacy Marovt -1 w serwisie i 11 w ataku i dluugo nic, potem w punktach ten nizszy przyjmujacy. Atakujacy chyba troche chowany. W przyjeciu tez nikogo. Sypacz moze byc niezly i sadzac po cyferkach dobrze serwuje.

Inna sprawa, ze procenty maja ladne, a dalsze miejsca w rankingach to moze byc tez sprawa krotszych spotkan, w latwiejszej grupie i w przypadku Okorna rowniez rotacji.

Czyli raczej dobrze poukladana gra zespolowa, ekipa z dobrym serwisem, grajaca glownie lewym, z 2 wzglednie wszechstronnymi przyjmujacymi. Nie lekcewazyc tego nizszego (Okorn), pare razy pociagnal im gre w ataku, Z Rosja, z Belgia , dorzucal bloki mimo 190cm i serwis. Moze byc niezly kot.

A co do przyszlosci to ciezko sie wypowiedziec i za wczesnie. Przyjmujacy maja 193 i 190.
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Post pod postem, ale jednak skusilam sie na obejrzenie w telefonie. Malo przyjemne.

Mecz nie byl az tak jednostronny. W I secie Bulgarzy byli na prowadzeniu chyba 2 razy, raz na kilka oczek.
Rzeczywiscie Granieczny nie dogrywa juz palcami, a dyszlem wychodzi mu gorzej niz srednio. Zapatrzyl sie w Popiwaczaka, ktory zaniedbal gre palcami? Mam nadzieje, ze odzyska i dopracuje ten element. Oby Bakiewicz nad tym popracowal.

Szpernalowski-wiekszosc pilek mial na 3, a sporo na 4, chociaz centralnie. Malo bledow na szerokosci wystaw. Z glebokoscia i tempem gorzej. Chyba najbardziej widac w grze z atakujacym na druga linie. Brzostowicz idzie do ataku, zatrzymuje sie przed linia 3m i z miejsca skacze do gory. Pewnie ponad polowa tych pilek tak wygladala. Chacinski czesto albo podobnie, albo rzadziej goni pilke. Obserwowalam tych graczy z MPMl i MPK, wiem, ze maja normalne najscie do ataku. Generalnie gra dosyc daleko od siatki, z wysoka parabola. Lekka poprawa dokladnosci. Walczak, podgrzewa kolegow, niezle blokuje.

Brzostowicz-nie wiem czy zniknie czy nie. Gra stabilnie od mlodzika, chyba niewiele urosl. Ale wiem ze dla tej ekipy miec atakujacego, ktory regularnie da te 40 kilka procent to jednak oddech. I zatrzymanie w bloku ze skrzydla, dla mnie lepiej niz sporo wyzszy Patecki.

Generalnie-spora kultura gry, dobry blok, niezla obrona po wyblokach, sporo checi i wiary. Obserwowny poczatek w Wlochami to jednak byl mocny falstart, widac po liczbie bledow wlasnych. Ekipa troche sie rozkreca. Na przyszlosc-ciezko sie wypowiadac, poza moze 2 zawodnikami, na pozycjach gdzie i tak jest dobrze.
Zobaczymy po MP Mlodzika co moze wniesc rocznik 06, bedacy uzupelniajacym. Z tego co pamietam paru ciekawych graczy tam jest.

Z innej strony-mamy sporo zawodnikow chudzielcow. Mam nadzieje, ze ci co pojda do Spaly, nie dostana z miejsca maksa obciazen na silowni.
Zanim zamkna i przekszatca sie chrzastki wzrostowe w koniczynach, ale i w kregoslupie to bywa fatalne na przyszlosc, nawet jak da troche poprawy w zasiegu czy sile uderzenia w okresie kadeta czy juniora.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2021, o 14:29 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Oba jutrzejsze mecze będą transmitowane na kanale RTSH (linki powyżej).

Mam tylko wątpliwości co do godzin, bo program telewizyjny pokazuje, że gramy o 17, a CEV i PZPS, że o 19.30, więc zakładam, że to błąd w programie i siatkarskie centralne mają rację, tak czy siak planowany jest streaming z obu spotkań w tych godzinach (poczatek 16:50 i 19.25).

A co do Słoweńców, to niczego nie prognozuję, bo raz, że to 16-latkowie, a dwa, ja tych Słoweńców ani razu nie widziałem, stwierdzam jedynie, że jak raz na parę lat będą znajdować jednego-dwóch dobrych zawodników, to mogą utrzymać się na poziomie europejskiej czołówki. Wypadł Gasparini, jest Stern, Mozic to będzie godny następca Urnauta, zobaczymy jak na rozegraniu i środku, możliwe, że w tym roczniku też trafią jednego-dwóch fajnych skrzydłowych. Serbowie od rocznika Urosa ani razu nie zrobili ''czwórki'' na takiej imprezie, występy młodzieży w LN były mocno niewyraźne, o takim Moziciu na razie mogą pomarzyć, a siatkarskie tradycje i wielkość kraju diametralnie inne. Zobaczymy, IMHO mogą optymistycznie patrzeć na przyszłość Słoweńcy.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Przegrywamy 0:1 to tak na szybko: mamy dwóch zawodników, którzy w przyszłością mogą moim zdaniem zrobić światową karierę - doskonały libero i środkowy mający nieprawdopodobne wyczucie w bloku, rzadko spotykane na tym etapie. Niestety nie są to pozycje, od których zależą losy meczu a reszta zawodników gra bardzo przeciętnie więc jestem pełen obaw. Zobaczymy co dalej. Słoweńcy wydają się na dzień dzisiejszy lepiej ułożonym zespołem.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Aranger »

Transmisja meczu na kanale CEV: https://www.youtube.com/watch?v=DU3za7a67b4

Przyjęcie nas zniszczyło w 2 secie. Środkowi kończyli wszystko jak tylko było do siatki przyjęte.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

0:2 chyba po meczu, u nas zmiana rozgrywającego, ewidentnie na plus, nie wiem dlaczego nie prowadził naszej gry od początku. Nie mamy zagrywki...

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Przegrywamy zasluzenie.
Moze zmiany? Sypacza , moze na przyjeciu.
O serwisie, ktory robi roznice to wiedzielismy.

Z Rosja wyciagneli z 0:2.
dedede
Posty: 507
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: dedede »

Niestety przyjęcie tragiczne..
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Niom. I to glownie flotami nas rozmontowali.
Chyba nikt u nas nie przyjmowal na palce. Juz sie tego nie cwiczy, przy nowej Mikasie?

Ladnie powalczyli do konca.
Moze by tak jutro wyjsc z Kapuscinskim? Szpernalowski skrzydlowym nie pomaga.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Ja z powodu choroby trochę wypadłem z obiegu, czy my mamy na horyzoncie chociaż jednego rozgrywającego rokującego na reprezentacyjne granie?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

W starszych rocznikach.
W 2001 jest Pawlun a w 2003 mooze Kubicki. Rzucam tez okiem by zobaczyc czy Bilinski wchodzi w Norwidzie. Tez 03.

Za to jest to kolejny rocznik, gdzie nie widac specjalnie skrzydlowych. Oby 97 pogral dlugo a atakujacy z 01 i 02 dobrze sie rozwineli.

I zdrowia zycze.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Dzięki! O ile pamiętam Pawlun wcześniej nie był pierwszym wyborem trenerów odpowiadających za szkolenie naszej młodzieży, czy coś się zmieniło? Byłoby fajnie, chyba jako jedyny coś pograł w zeszłym sezonie...

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Alfred Tennyson pisze: 18 lip 2021, o 13:03 Dzięki! Obrazek O ile pamiętam Pawlun wcześniej nie był pierwszym wyborem trenerów odpowiadających za szkolenie naszej młodzieży, czy coś się zmieniło? Byłoby fajnie, chyba jako jedyny coś pograł w zeszłym sezonie...

No nie, byl drugim wyborem, a takze najlepszym rozgrywajacym MPJ. ;)
A tak naprawde drugim zostal dopiero po MPJ.
Tylko jaka waga mozna przywiazywac do tego jesli pierwszym wybrem bylo paru gosci nie lapiacych sie po kilku latach w I lidze.
Wiadomo, ze niespalowicze maja pod gorke. Rozgrywajacy chyba dwukrotnie bardziej.

A poniewaz pierwszy nie pojedzie na MSJ a Pawlun tak-zapytaj Piliny :] . Mysle, ze w temacie MSJ mozna podyskutowac w tej kwestii.

Zaraz tzn za godzinke okazja na rewanz z Wlochami. Coz, mam tylko nadzieje, ze bedzie lepiej niz w pierwszym meczu. A takze niekonecznie
chcialabym widziec Szpernalowskiego, jak juz o wyborach mowa.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włochom przed meczem z Rosją wypadł kolejny przyjmujący, więc powinniśmy być faworytem.

Stream -> https://www.youtube.com/watch?v=Np7CR97zdIk
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Alfred Tennyson »

Roztrwoniliśmy ogromną przewagę i przegrywamy... Ech...

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Kuriozalna jest nieumiejetnosc gry Szpernalowskiego na styku, tracimy 2 punkty przewagi i chyba ze 3 kontry.
Potem koledzy zaczynaja wybiegac przed niego, zeby wystawic-2 razy taki burdel w koncowce. Kapuscinski wchodzi ale jedynie na serwis. Ten akurat Szpernalowski ma niezly, no loze byl zdenerwowany tymi swoimi wystawami i brakiem zaufania.

Jest strasznie przewidywalny. jeszcze pilka nie dolaciala do jego rak a widac co chce zagrac.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Mądrym trenerem jest Cop - Włosi grają dzisiaj z czwartym przyjmującym, więc wszystkie serwisy idą w niego, a ten niewiele potafi przyjąć, ogólnie sprawia wrażenie bardzo elastycznego trenera pod względem zmian i reakcji na parkietowe wydarzenia, a to kolejny przykład na to, bo niby oczywistość, a jednak dobra analiza na bazie jednego meczu (z Rosją).

Chyba nic się już tutaj nie wydarzy, brawo!
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

I stało się, Polska brązowym medalistą. :P
WysokiPortorykanczyk pisze: 18 lip 2021, o 17:12 Mądrym trenerem jest Cop - Włosi grają dzisiaj z czwartym przyjmującym, więc wszystkie serwisy idą w niego, a ten niewiele potafi przyjąć, ogólnie sprawia wrażenie bardzo elastycznego trenera pod względem zmian i reakcji na parkietowe wydarzenia, a to kolejny przykład na to, bo niby oczywistość, a jednak dobra analiza na bazie jednego meczu (z Rosją).
Na potwierdzenie - chłopak przez 4 sety przyjął 57 razy na 28% pozytywnego przyjęcia. :]

Statystyki: https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=45113

Solidny mecz Brzostowicza, najlepsi: Potrykus, Granieczny i nasz atakujący, fajnie dołączyli dzisiaj obaj środkowi. Wynik na miarę możliwości i oczekiwań, kogo mieliśmy ograć to ograliśmy, a moja wstępna uwaga (dobra grupa z potencjałem na więcej) chyba znalazło odzwierciedlenie w wynikach: z najmocniejszymi sporo zabrakło, sam wynik bardzo dobry i obiecujący na przyszłość, o doświadczeniu i ograniu w meczach o stawkę nie wspominając. Rozgrywki do lat 16 to przedbiegi i wiadomo, że mnóstwo jest tutaj do poprawy, i gdy przyjdzie do poważnego grania nawet na poziomie młodzieżowym to na paru pozycjach będzie trzeba pewnie szukać wzmocnienia tego składu, ale optymistycznie można patrzeć w przyszłość.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1581
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: lukecik »

Przekomiczna ta końcówka trzeciego seta, cudem wyciągnięta. Ewidentne Włosi podłamani i w czwartym secie nie mieli nic do powiedzenia. Gratulacje.
Diomedea
Posty: 4363
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Wlosi strasznie pechowe mistrzostwa.

Mam nadzieje, ze chlopcom pamiec o niedociagnieciach i brakach zostanie rownie mocno jak pamiec o medalu.
Jest nad czym pracowac. No i pare centymetrow wiecej by sie niektorym skrzydlowym przydalo.

Czy bardzo duzo zabraklo do najlepszych-ja bym tak nie powiedziala. Bo o zloto zagra druzyna, ktora pokonalismy calkiem niedawno.
Przegralismy mecz pierwszy i mecz o final. Ten o final niby 3:0, ale w kazdym secie zaledwie dwoma punktami. Powiedziala bym, ze glownie umiejetnosci odbioru flota i podszlifowania odbioru w ogole. Oraz zagrywki.
Slowency odbieraja niezle i nie musieli wystawiac 4tego przyjmujacego, a nasi zagrywka szkody robili minimale.
Zabraklo tez troche lepszego rozegrania i spokoju w koncowkach.
Zwracam uwage, ze chyba dzisiaj wchodzil na przyjecie drugi libero, za zawodnika 2 linii.
Mecz ze Slowenia ogladalam w 2 kawalkach, ale widze, ze byla krotka proba wczoraj, w 2i 3 secie, tylko zadzielalo jakby gorzej.
Z zagrywka mieszana poradzilismy sobie lepiej niz z flotami Slowencow. Najwyrazniej luka w szkoleniu.

Cop jak zawsze- spora klasa i siatkarsko i wychowawczo.
Ale pamietam U17 Fijola i rowniez ekipy klubowe Pawluna z MP i uwazam, ze Cop w byciu swietnym trenerem mlodziezowym nie jest osamotniony.
Fajnie, ze tacy ludzi dostaja mlode ekipy.
Szkoda, ze nie oni decyduja o obliczu szkolenia centralnego.
Ale moze tez zakopanie sie w spalskich lasach wymaga zbyt duzego poswiecenia.

No i widac, ze mlodzi ludzie sluchaja, skupiaja sie i wykonuja sugestie trenera bez rzucania k.. i bez bicia po twarzy.
Oby tamten model wychowawczy znajdowal coraz mniej obroncow i wykonawcow.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2021, o 18:08 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 18 lip 2021, o 17:51Czy bardzo duzo zabraklo do najlepszych-ja bym tak nie powiedziala. Bo o zloto zagra druzyna, ktora pokonalismy calkiem niedawno. Przegralismy mecz pierwszy i mecz o final. Ten o final niby 3:0, ale w kazdym secie zaledwie dwoma punktami. Powiedziala bym, ze glownie umiejetnosci odbioru flota i podszlifowania odbioru w ogole. Oraz zagrywki.
To miałem na myśli + brak naturalnego lidera na skrzydle, Słoweńcy mieli jednak inicjatywę i punkt-dwa przewagi w końcówkach w każdym secie. Duża różnica w przyjęciu i ataku.

Co do reszty się zgadzam.
rafak
Posty: 555
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: ME minikadetów 2021

Post autor: rafak »

Gratulacje dla chłopaków.

Zgadzam się w większości z tym co napisała Diomedea. Szpernalowski musi SPORO poprawić. Bardzo przewidywalny, niedokładny - nawet dobrze przyjęte piłki niedokładnie rozegrane do środkowych. Dobry Brzóstowicz na młocie. Potrykus - dobre zawody, oczywiście dobrze by było, jakby oboje trochę podrośli. Nie wiem co myśleć o Chacińskim. Dobre warunki fizyczne, mocny serwis z wyskoku, ale słabiutko w ataku w meczu z Włochami - wcześniej trochę lepiej (o przyjęciu nawet nie mówię). Bardzo dobry Nowak, bardzo dobrze Granieczny.

Cop - klasa. Spokój i jasne instrukcje na czasach. Bez zbędnych k... i przecinków.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2021, o 18:33 przez rafak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”