MŚ kadetów 2021

Streeter
Posty: 7243
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Streeter »

Wielkie gratulacje dla całej ekipy! I muszę uderzyć się w pierś, bo zawsze wątpiłem, że Bąkiewicz to dobry materiał na trenera, a tu taki niewątpliwy sukces! Oby tak dalej :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

I zwracam uwage na bardzo dobre prowadzenie spotkan przez Baka. Zmiany jak trzeba, czasy tez.
A w Czewie to sporo zostawialo do zyczenia. Tutaj ewiidentnie czuje tempo meczu i druzyne.
Ale druzyna jak pod niego.

Jak bym nie ogladala, to teraz tez bym wybrala kadetow. Prowadzenie Portugalii, styl i sklad, komentarz....
Mowie o seniorach i ME.
Powietrza !!! Swie-ze-go.

@ rafak:
Jak bedziesz ogladal to w dwoch pierwsszych meczach po 15 pkt Baku zaczynal rotowac do kompletnej wymiany skaladu. À w 3cim wydawalo mi sie, ze rotacja ich rozproszyla. I w nastepnych setach Baku nie wymienil, widac tez poczul ze trzeba grac podstawa.
Ewidentnie czuje puls tej druzyny.

A jak ci sie udalo odejsc od kompa i na ile? Tez bym chciala.

Edit:
4 Polakow w najlepszej 7ce. Nowik MVP.
https://en.volleyballworld.com/news/mvp ... dream-team
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Aranger »

Szkoda, że statystyk z meczu na stronie FIVB nie ma (zatrzymały się jakoś na początku 2 seta), bo ciekaw jestem, na jakiej zdobyczy punktowej skończył dzisiaj Nowik, zaczął średnio, ale od pewnego momentu zaczął grać naprawdę niesamowicie, Kubicki za wiele nie kombinował i wystawiał większość piłek do niego, a on prawie wszystko kończył. Wzrost wzrostem, ale świetnie się tego chłopaka oglądało. Podobał mi się też dzisiaj też libero, Bułgarzy w niego sporo celowali, a on poza może dwoma chwilami słabości przyjmował bardzo dobrze, a to przyjęcie to był klucz do naszej skutecznej gry, rywale mieli duże problemy robić na nas breaki. Rzuciła mi się też w oczy kapitalna obrona w środku 3 seta, jak wyjął w punkt cios Nikołowa po skosie w momencie, gdy nas doganiali i mogli się zbliżyć na jeden punkt. Generalnie na tle tego Iranu czy Bułgarii wyglądaliśmy jak zespół z innego świata pod względem techniki czy organizacji gry.

O, są, Tytus 20 punktów i 48% efektywności, a jak się te statystyki zatrzymały, to miał z kilkanaście procent, kapitalna sprawa co on wyczyniał w drugiej części meczu. :)
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Szczerze mowiac to ci chlopcy od poczatku pokazywali duze myslenie, fajna wspolprace, dobra technike indywidualna;
Jedynym deficytem jest deficyt wzrostu.
Co do frajdy, to ogladam od jakiegos czasu EEVZe minikadeta (pierwszy oficjalny turniej dla wchodzacych do gry) i nie pamietam wielu innych zespolow tak przyjemnych do ogladania na tym etapie.
Rowniez tegoroczni medalisci ME, majacy w zespole siatkarzy wyzszych, az trak fajnie nie grali. Chociaz moze sie zdarzyc, ze do kadry dostarcza wiekszej ilosci graczy, ale to raczej ze wzgledu na warunki fizyczne, i to tez nic pewnego.
Jak popatrzec, to nie ma w tym zespole mistrzowskim gracza slabego fizycznie, technicznie czy grajacego bezmyslnie. Talent, zdolnosci ruchowe, czytanie gry sa widoczne u wszystkich.
Za rok wejscie w seniora.
Aby za rok blask tego zlota pomogl im w nielatwym momencie.
ulaniec
Posty: 21
Rejestracja: 1 kwie 2021, o 22:31
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: ulaniec »

Dobra panie i panowie, czas się przenieść do zakładki MŚ juniorów u21, bo one coraz bliżej. Na razie grają turniej w Pile, gdzie odbywają dziesieciodniowe zgruopwanie
Streeter
Posty: 7243
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Streeter »

Z tym wzrostem to też bym nie przesadzał - nie tacy na przestrzeni lat robili większe czy mniejsze kariery. Zresztą przecież nawet Kuba Kochanowski 2 metrów nie ma, a na środku wymiata, czy niegdyś jeden z moich ulubionych środkowych grający w VfB Jose miał bodajże 194, a zatrzymać go było ciężko. O Wlazłym na ataku nie wspominając, czy nawet Butrynie który też zbyt wysoki jak na atakującego nie jest. Młodszy Śliwka z tego co widzę ma już 190 podawane, to cm więcej ma Kubiak, tyle samo albo centymetr mniej, w zależności od źródeł ma Ruciak. Niechby chociaż zrobili takie kariery jak wymienieni zawodnicy a nie będzie źle :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Resofan »

Streeter pisze: 4 wrz 2021, o 08:15 Z tym wzrostem to też bym nie przesadzał - nie tacy na przestrzeni lat robili większe czy mniejsze kariery. Zresztą przecież nawet Kuba Kochanowski 2 metrów nie ma, a na środku wymiata, czy niegdyś jeden z moich ulubionych środkowych grający w VfB Jose miał bodajże 194, a zatrzymać go było ciężko. O Wlazłym na ataku nie wspominając, czy nawet Butrynie który też zbyt wysoki jak na atakującego nie jest.
Wszystko się zgadza, tylko to co podałeś, to raczej wyjątki a nie reguła. Wzrost w siatkówce to baaaardzo istotny atut, na niektórych pozycjach (środkowy, atakujący) wręcz niezbędny. To, że Wlazły na poziomie reprezentacyjnym wymiatał, to właśnie wyjątek (porównywanie tu Butryna jest - że tak powiem - nie na miejscu). Pokaż mi w ostatnich 20 latach innego atakującego na świecie mającego takie warunki fizyczne i grającego na takim poziomie. Krótko mówiąc, niewysocy zawodnicy w siatkówce zawsze mają "pod górkę" (no, może oprócz libero) i zrobienie przez nich dużej międzynarodowej kariery zdarza się raczej rzadziej niż częściej.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Streeter
Posty: 7243
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Streeter »

Zgadzam się, ale skoro mówimy o chłopakach, którzy zdobyli Mistrzostwo Świata w swojej kategorii wiekowej, to można liczyć że ktoś z nich zostanie właśnie takim "wyjątkiem". Choćby wspomnieni Wlazły czy Ruciak, Kochanowski, Kwolek właśnie w młodzieżowych reprezentacjach odnieśli pierwsze sukcesy. Oczywiście może być też tak, że żaden z nich nie zrobi większej kariery, ale myślę że zdobycie Mistrzostwa Świata jest taką przesłanką, że ktoś może z nich wypłynąć na szersze wody, pożyjemy zobaczymy.

Dlaczego Butryn miałby być złym przykładem? Zostanie jednym z lepszych atakujących ligi to nie jest dobra kariera? Przecież nie każdy musi zrobić karierę wielkości Juantoreny. 193 wzrostu na ataku wpisuje się idealnie w omawiany temat, a przypadek tym ciekawszy, że w przeciwieństwie do Ruciaka czy Wlazłego nie osiągnął w młodzieżówce nic, a mimo to się przebił, co tym bardziej świadczy o tym, że się da, jeżeli ktoś ma wystarczająco umiejętności / chęci pracy.

Co do tych niskich atakujących to zależy co rozumiesz przez "taki poziom", ale w rozgrywkach międzynarodowych mamy choćby Nishidę - 186, co już w ogóle jest kalekim wzrostem na atakującego, mimo tego trafił do Serie A i jest wiodącą postacią Japońskiej kadry. Pavlov ze swoimi 196 to jak na warunki Rosyjskie również dosyć niski zawodnik, a był moment że był wiodącą postacią rosyjskiej kadry. Pewnie gdyby usiadł na spokojnie i przeanalizował ostatnie 20 lat, to znalazłoby się więcej takich zawodników. Wzrost jest oczywiście rzeczą, która pomaga, ale ważniejsza jest technika i skoczność, co pokazują również skrajne przypadki w drugą stronę - choćby Michał Kamiński czy Renan. Gość z 217 wzrostu na ataku powinien zabijać, a ciężko powiedzieć by jego kariera była jakaś mega. Jak więc widać nie ma reguły i na pewno nie można chłopaków skreślać przez wzrost.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Mlodszy Sliwka to widac ma podane, tam gdzie sprawdzales, tak jak Kufka, czyli z nadzieja na wzrost. Ma 188cm. Widac to wyraznie, jak stoi obok Kubickiego, ktory ma 190.

Co do podanych przykladow Nishida dopiero zaczna kariere miedzynarodowa. Moze sie podobac, zaskakuje itp. Ale do najlepszych atakujacych swiata, robiacych roznice w starciach z najlepszymi ekipami, to ciezko go jeszcze zaliczyc.
Zreszta mam wrazenie, ze niscy, czy jak na siatkowke bardzo niscy zawodnicy jednak graja krocej, sa podatniejsi na urazy. Wysko skaczesz-krotko skaczesz. Pawlow czy Wlazly sa dobrymi przykladami, kazdy z nich w kadrze gral dosyc krotko.
Ekstrema sa niezdrowe, kolosy ponad 210 maja albo ogromna mase miesniowa i obciazenia przy ladowaniu, albo slaba mase miesniowa i znowu problemy kostno stawowe, niestabilne stawy, aparat wiezadlowy nieprzystosowany do takich ruchow itp. W ogole to jednak dosyc niefizjologiczny wzrost i niefizjologiczny sport.

Zobaczymy, za niecaly rok wyjscie ze szkoly i juniora, pierwsze seniorskie kontrakty.
Streeter
Posty: 7243
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Streeter »

Wiadomo, na przestrzeni lat można stwierdzić że idealny wzrost dla atakującego to coś między Michajłowem a Miljkoviciem. Wtedy i zasięg jest i jeszcze koordynacja na sensownym poziomie, a i na starość wzrost coś pograć pozwala. Z takimi zawodnikami typu Wlazły to wiadomo, że jak skończy się wyskok to skończy się kariera. Z tej definicji wymyka mi się jedynie Papi, który po 40-tce na przyjęciu grał ze swoimi 190 i zdarzało mu się ataki kończyć, ale to był kosmiczny człowiek więc można uznać za totalny wyjątek. A co do Nishidy to właśnie jestem bardzo ciekaw jak poradzi sobie w Serie A - po sezonie będziemy mądrzejsi, czy to możliwe grać z takim wzrostem w Serie A czy nie.

Wracając do naszych chłopaków, to czynników jest tak wiele z że ciężko przewidzieć co będzie. Bo oprócz wzrostu dojdzie pomysł na prowadzenie kariery, czy nawet menadżer, bo jak widać i Miticia da się Skrze wcisnąć :) ja będę trzymał kciuki żeby chociaż kilku zrobiło dobrą, ligową karierę, to już będzie na plus dla ligi i może też dla reprezentacji.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: rafak »

Zamiast oglądać popisy Michała Kubiaka w 3-cim secie POL-BEL, zrobiłem sobie ucztę pod hasłem "MŚK z odtworzenia". Na żywo mogłem oglądać tylko półfinały i finał.

Polacy: mało kto stawiał na złoty medal. Trzeba jednak ucziciwie powiedzieć, że mieli autostradę do finału. Jeden prawdziwy mecz w grupie, potem ćwierćfinał z przeciętnymi Niemcami. W finale Bułgarzy zmęczeni po dwóch tie-breakach.
Wykorzystali to i chwała im za to.

Rozegranie: Kubicki bardzo mi się podobał w finale. Gra mądrze, urozmaicenie. Dokładne wysokie piłki, szczególnie do Nowika, trochę mniej dokładnie gdy trzeba przyspieszyć. Dobra wspólpraca ze środkowymi, szczególnie Majchrzakiem. Był i pajp. Do poprawy zagrania z głebi pola, gdy trzeba gonić po parkiecie. Z Nigerią i Niemcami wrzucił skrzydłowych na siatkę. Dobry serwis, przyzwoity blok. Moim zdaniem, duża przyszłość przed nim (nie ma wyjścia, bo w rocznikach 99-00 i 01-02 to raczej słąbo na sypie).

Atak: Nowik - klasa. Zaskakująco dobrze na wysokiej piłce. Dobra technika. Oczywiście problem braku centymetrów, chociaż Streeter powyżej bagatelizuje ten problem. Jestem ciekawy, co szykują dla niego trenerzy repry (atak/przyjęcie). Idzie do Spały na wypożyczenie.

Przyjęcie: Szymendera może nie gra efektownie, ale bardzo efektywnie. Zbilansowany zawodnik, nie popełnia wielu błędów w ataku. Do poprawy serwis. Śliwka miał także dobre zawody, kilka ładnych ataków po skosie, nie ma cudowania z kiwkami a'la Olek. Olszewski chyba już na stałe wypadł ze składu.

Środek: Na MEK podstawową parę tworzyli Nowak i Kufka. Tu pojawił się Majchrzak, który miał super zawody. Nowak zaczął w pierwszym składzie, ale moim zdaniem miał fatalny pierwszy mecz z NGR. Kompletnie zagubiony, skakał nie w tempo (chyba tylko jeden blok z NGR, kilka razy zawodnicy z Afryki skończyli przez środek, bo Mateusz był spóźniony). Bąku wprowadził Kufkę i tak już zostało.

Libero: Hawryluk lepszy w obronie niż przyjęciu, choć szczerze mówiąc jestem zdziwiony jego słabymi statami w tym ostatnim elemencie.

Ratajewski, Biliński czy Czerny trochę za mało grali, aby ich oceniać.

Teraz najważniejszy spokój. Moim zdaniem większość z tych chłopaków będzie długo przebijało się do prawdziwej seniorskiej siatkówki, głownie z powodu warunków fizycznych. Niech pograją ten rok w 1 lidze w Spale, potem po wyjściu z juniora rok-dwa w 1 lidze. Broń Boże żadne akcje w stylu Kapicy, Gierżota czy Czerwińskiego, którzy byli przyspawani do ławki w +L.

Trener: Przyznaję, że po wyczynach w Czewie, nie wierzyłem w Bąka. Posypuję głowę popiołem i w ramach pokuty obejrzę wyczyny Kubiaka z Belgią. Spokój, opanowanie, nie ma darcia się na chłopaków, zmiany sensowne, w odpowiednim czasie. Duży plus za ściągnięcie Nowika po jego niefortunnym skoku, mimo tego że Tytus chciał zostać na boisku. Powinien dalej pracować z chłopakami, mam nadzieję, że nie przyjdzie mu do głowy trenowanie zespołu ligowego.

Inne zespoły. Bułgarzy mieli pecha, bo po dwóch trudnych meczach trafili na wypoczętych Polaków. Dwóch świetnych skrzydłowych, Nikołov i Tatarov, którzy powinni za kilka lat być filarami reprezentacji. Najlepszym sypaczem został Bułgar, szczerze mówiąc nie wiem dlaczego.

Iran - słabsze pokolenie niż starsi koledzy. Do tego Iran ma problem z wprowadzaniem młodych do kadry seniorskiej. Sharifi przegrywa rywalizację ze słabym Ebadipourem, Yali Porya, Esfandhiar czy Touktech (ok, spelling pewnie trochę pomieszany) mieli kiepski ostatni sezon. Ale to inny temat.

Rosja, Brazylia, Włochy - trochę słabsze roczniki z pojedynczymi zawodnikami o dużym potencjale (Labinski, Vlasov, Porro, Arthur).

Poniżej oczekiwań Czesi. Srebrni medaliści ostatnich MEK, tutaj poza ósemką. Kilku utalentowanych zawodników (Kollator, Skrynar, Klajmon, Jirasek - ten pierwszy będzie miał podobny problem jak Nowik). Czesi, podobnie jak Irańczycy, problem z wprowadzaniem zawodników z juniora do seniora. Mieli dobre roczniki 97 i 99 z takimi zawodnikami jak Dzavoronok, Polak, Sotola, Smidl. Ten pierwszy po dobrym początku we Włoszech zjechał w dół, dwaj ostatni grzeją ławę w Europie. Wystrzelił na szczęście Vasina. Ale to znowu inny temat.

Na koniec. Czy FIVB ma jakiś program dla Afryki? Patrzyłem sobie na zawodników NGR. Chłopaki o bardzo dobrych warunkach (co mnie nie dziwi, znając trochę Afrykę), dynamika, skoczność, siła. Oczywiście surowi technicznie (no bo od kogo mają się uczyć). Fajniej się ich oglądało, porównując z padaką graną przez Hindusów.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

A Tajlandie sobie obejrzales? Moze byc w meczu z Bulgaria, bo byl niezly.
Fajny zespol, slabe warunki wzrostu. Milo sie oglada, w kazdym razie lepiej niz Kubiaka.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: kri$ »

Widać w tej ekipie kilku chłopaków, którzy mogą zrobić fajne kariery.

Podobał mi się Kubicki. Trochę przypomina Brizarda z początków w PlusLidze. Mocna, ale jeszcze nieregularna zagrywka i wizualnie sporo punktów blokiem. Podobała mi się jego gra środkiem. Widzę potencjał na coś więcej niż niezłego ligowca.

Jeśli chodzi o przyjmujących to największe nadzieje wzbudza we mnie Nowik. Oby w Spale grał na przyjęciu. Moim zdaniem na tej pozycji może zajść dużo dalej niż na ataku. Z tym wzrostem i skocznością, jeśli dołoży niezłe przyjęcie to może być z niego kawał grajka. Na atak też się nadaje, ale pewnego poziomu nie przeskoczy. Wystawienie go w tym turnieju na ataku było na pewno z korzyścią dla zespołu, ale dla niego zdecydowanie lepiej, żeby w sezonie wrócił na przyjęcie. Śliwka z Szymendera to potencjalnie na PlusLigę bardzo fajni defensywni przyjmujący, ale na seniorską kadrę przydałoby się trochę centymetrów i wzmocnienia zagrywki.

Na środku fajnie wygląda Majchrzak. Plastyczny w ataku, dobre warunki fizyczne. Hawryluk bardzo dobrze w obronie, ale nie przekonuje mnie w przyjęciu. Chyba boi się przyjmować na palce. Często przy flocie cofał się i przyjmował dołem.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

Z "powrotem" na przyjecie, to tak srednio. Facet duuzo wiecej gral na ataku, niz na przyjeciu. ;)
I niestety tez lepiej.
Jak w Spale-zobaczymy. Braki to spalska ekipa ma chyba wieksze na ataku. A sezon moze byc dla nich dosyc wymagajacy. Powrot do I ligi, bez lidera, ktory mocno przyczynil sie do jej wywalczenia czyli Dulskiego. Pokusa oparcia sie na Nowiku jest spora.
Tez uwazalam, ze powinien przejsc na przyjecie, ale MPJ daly mi sporo do myslenia. Naprawde slabiutko Gwardia wygladala z Tytusem na przyjeciu. A MSK jeszcze wiecej.
Ciekawe co mysla trenerzy i on sam.

Tak sobie mysle, ze czas powrocic do tematu o mlodych zdolnych, z EEVZa w tle.
A tam akurat na pierwszej stronie-charakterystyka gry tych chlopcow w 2018 :D
Jakby ciagle dosyc aktualna, poza Sliwka, ktory zdecydowanie rozbudowal mase miesniowa.

Mysle, ze @rafak ma racje. Powinni grac, a nie siedziec, wiec dla skrzydlowych to raczej I LIga. Podobnie z Kubickim.
O Hawryluku myslalam, ze moze ktos go zechce na 2 libero z szansa na gre. Takiego Banacha to wciagnalby nosem. Ale moze lepiej powalczyc o plac w I lidze.? W kazdym razie JW go nie potrzebuje-maja Popiwczaka i beda stawiac na Graniecznego.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: kri$ »

Diomedea pisze: 7 wrz 2021, o 13:59 Z "powrotem" na przyjecie, to tak srednio. Facet duuzo wiecej gral na ataku, niz na przyjeciu. ;)
I niestety tez lepiej.
Jak w Spale-zobaczymy. Braki to spalska ekipa ma chyba wieksze na ataku. A sezon moze byc dla nich dosyc wymagajacy. Powrot do I ligi, bez lidera, ktory mocno przyczynil sie do jej wywalczenia czyli Dulskiego. Pokusa oparcia sie na Nowiku jest spora.
Tez uwazalam, ze powinien przejsc na przyjecie, ale MPJ daly mi sporo do myslenia. Naprawde slabiutko Gwardia wygladala z Tytusem na przyjeciu. A MSK jeszcze wiecej.
Ciekawe co mysla trenerzy i on sam.

Tak sobie mysle, ze czas powrocic do tematu o mlodych zdolnych, z EEVZa w tle.
A tam akurat na pierwszej stronie-charakterystyka gry tych chlopcow w 2018 :D
Jakby ciagle dosyc aktualna, poza Sliwka, ktory zdecydowanie rozbudowal mase miesniowa.

Mysle, ze @rafak ma racje. Powinni grac, a nie siedziec, wiec dla skrzydlowych to raczej I LIga. Podobnie z Kubickim.
O Hawryluku myslalam, ze moze ktos go zechce na 2 libero z szansa na gre. Takiego Banacha to wciagnalby nosem. Ale moze lepiej powalczyc o plac w I lidze.? W kazdym razie JW go nie potrzebuje-maja Popiwczaka i beda stawiac na Graniecznego.
Cały sezon ligowy trenował i grał na przyjęciu. Na MPJ Barański przestawił go na atak chyba głównie dlatego, że trzeci przyjmujący Gwardii był lepszy niż jej podstawowy atakujący. Do tego z tego co widziałem, średnio w ataku prezentował się Szymendera. Od tamtej pory czy Nowik był w pierwszej czy drugiej linii dostawał większość piłek, dzięki czemu zyskali dużo w ataku. Wcześniej Gwardia grała praktycznie bez prawego skrzydła. Miałem okazję grać przeciwko Nowikowi w seniorskich rozgrywkach i moim zdaniem przyjęcie ma poprawne.
Diomedea
Posty: 4319
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: Diomedea »

kri$ pisze: 7 wrz 2021, o 16:07

Cały sezon ligowy trenował i grał na przyjęciu. Na MPJ Barański przestawił go na atak chyba głównie dlatego, że trzeci przyjmujący Gwardii był lepszy niż jej podstawowy atakujący. Do tego z tego co widziałem, średnio w ataku prezentował się Szymendera. Od tamtej pory czy Nowik był w pierwszej czy drugiej linii dostawał większość piłek, dzięki czemu zyskali dużo w ataku. Wcześniej Gwardia grała praktycznie bez prawego skrzydła. Miałem okazję grać przeciwko Nowikowi w seniorskich rozgrywkach i moim zdaniem przyjęcie ma poprawne.
MPJ pamietam tak jak mowisz. Tzn niezla gra i poprawne przyjecie. Slabe prawe i facet, ktory doszedl na miejsce Tytusa zagral zupelnie OK.

Co do I Ligi to w mojej pamieci pozostalo dosyc malo gry w podstawowym skladzie, a sledzilam na biezaco, tzn sprawdzalam po kazdym meczu staty.
Wydawalo mi sie, ze troche wiecej pogral po przyjsciu Lebiedewa, ale potem nie utrzywal sie w podstawie.
Coz, mowimy o zawodniku, ktory w ocenianym sezonie mial jeszcze 2 sezony w juniorze do zagrania, a gral przeciwko seniorom.
Wiec to 8% perfekcyjnego w meczu z Avia nie jest dramatam, zreszta za calosc ma 15% perfekcyjnego.
W Skrze moze nawet by sie lapal na libero ;)
Od meczu z Avia do meczu z Krispolem wygladalo to niezle w ocenie calkowitej. Ale do seniora i powaznego granie na przyjeciu troche brakuje.

Zalezy w jakiej perspektywie oceniamy. Ja pisze z perspektywy przyszlosci w Plus Lidze i ewentualnej kadry seniorskeij za te 6 lat.
Chyba w stosunku do MVP MS mozna stosowac troche perspektywiczna ocene.
Doroslej kadrze to przydalby sie bardziej na przyjeciu ale jako wszechstronny. Bo jako tego bardziej ofensywnego widze Gierzota.
A zestawienie przyjecia Gierzot/Nowik to troche strach na razie.

Mi tam naturalnym kierunkiem wydalo sie przyjecie, ale teraz zaczynam sie zastanawiac.
kri$
Posty: 100
Rejestracja: 21 lip 2021, o 13:36
Płeć: M

Re: MŚ kadetów 2021

Post autor: kri$ »

Diomedea pisze: 8 wrz 2021, o 11:49
kri$ pisze: 7 wrz 2021, o 16:07

Cały sezon ligowy trenował i grał na przyjęciu. Na MPJ Barański przestawił go na atak chyba głównie dlatego, że trzeci przyjmujący Gwardii był lepszy niż jej podstawowy atakujący. Do tego z tego co widziałem, średnio w ataku prezentował się Szymendera. Od tamtej pory czy Nowik był w pierwszej czy drugiej linii dostawał większość piłek, dzięki czemu zyskali dużo w ataku. Wcześniej Gwardia grała praktycznie bez prawego skrzydła. Miałem okazję grać przeciwko Nowikowi w seniorskich rozgrywkach i moim zdaniem przyjęcie ma poprawne.
MPJ pamietam tak jak mowisz. Tzn niezla gra i poprawne przyjecie. Slabe prawe i facet, ktory doszedl na miejsce Tytusa zagral zupelnie OK.

Co do I Ligi to w mojej pamieci pozostalo dosyc malo gry w podstawowym skladzie, a sledzilam na biezaco, tzn sprawdzalam po kazdym meczu staty.
Wydawalo mi sie, ze troche wiecej pogral po przyjsciu Lebiedewa, ale potem nie utrzywal sie w podstawie.
Coz, mowimy o zawodniku, ktory w ocenianym sezonie mial jeszcze 2 sezony w juniorze do zagrania, a gral przeciwko seniorom.
Wiec to 8% perfekcyjnego w meczu z Avia nie jest dramatam, zreszta za calosc ma 15% perfekcyjnego.
W Skrze moze nawet by sie lapal na libero ;)
Od meczu z Avia do meczu z Krispolem wygladalo to niezle w ocenie calkowitej. Ale do seniora i powaznego granie na przyjeciu troche brakuje.

Zalezy w jakiej perspektywie oceniamy. Ja pisze z perspektywy przyszlosci w Plus Lidze i ewentualnej kadry seniorskeij za te 6 lat.
Chyba w stosunku do MVP MS mozna stosowac troche perspektywiczna ocene.
Doroslej kadrze to przydalby sie bardziej na przyjeciu ale jako wszechstronny. Bo jako tego bardziej ofensywnego widze Gierzota.
A zestawienie przyjecia Gierzot/Nowik to troche strach na razie.

Mi tam naturalnym kierunkiem wydalo sie przyjecie, ale teraz zaczynam sie zastanawiac.
Racja :) procent w przyjęciu nie imponuje. Mało gry też raczej w tym nie pomaga. Chociaż procentowo mocno od Lubaczewskiego czy Menzela nie odstaje. Powiedziałbym, że charakterystyka na przyjęciu podobna do Semeniuka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”